Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) idegen lény


idegen lény
őstag

Az utolsó előtti bekezdésből hiányzik egy "ha".

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#252) Cooper911


Cooper911
senior tag

Mi a helyzet a "Windows 10 egy szolgáltatás lesz" felállással?
Nem fogja azt mondani az MS 1-2 év mulva, hogy oké mostantól a win10 évente ennyibe kerül?
Vagy ha egyszer megveszem (vagy win8.1-ről áttérek most) akkor onnantól örökre megvan és ők folyamatosan frissitik?

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#253) idegen lény válasza Cooper911 (#252) üzenetére


idegen lény
őstag

Ezen a bolygón semmi sem tart örökké.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#254) scarabaeus válasza sb (#246) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ja, tényleg, ergonómia.
Vajh lehet-e egy felület ennél "letisztultabb" (sivárabb)? :)
(Nem.)
Viszont 8K fölött is jól skálázódik! :)

Persze, egy-két évtized, és ez a sivárságdivat is elmúlik, nem lesz menő, nem győzik majd krómosítani-háromdésíteni-színgazdagítani a felületeket az oprendszergyártók, egymás majmolva.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#255) Воланд válasza Cooper911 (#252) üzenetére


Воланд
titán

nem, nem fogja azt mondani. az adott eszkoz elettartamaig fognak erkezni az os frissitesek.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#256) Bozek válasza Воланд (#255) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezt Te komolyan el is hiszed? :D

(#257) Воланд válasza Bozek (#256) üzenetére


Воланд
titán

mi a problema pontosan?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#258) Syl válasza Bozek (#256) üzenetére


Syl
nagyúr

Aki most (egy éven belül) frissít, annak megmarad, amíg a frissítés alapját adó alaplap szét nem rohad.
De a következő vásárlása már tuti előfizetéses lesz. (Szerintem)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#259) sb válasza scarabaeus (#254) üzenetére


sb
veterán

Kb. 4db szín.
Egy gyerek kétféle ceruzával megrajzolja egy fehér papírra.

Ezért éri meg mondjuk 4-8k-s OLED kijelzőket fejleszteni alá. :D

[ Szerkesztve ]

(#260) Воланд válasza Syl (#258) üzenetére


Воланд
titán

nem lesz elofizeteses, csak ot millioszor lett elmondva.

egy teljesen egyszeru kerdest kell csak megvalaszolni: letre lehet ugy hozni egy nagy, egyseges fejlesztoi platformot, ami az iot eszkozoktol kezdodoen a mobilokon es a tableteken keresztul egeszen a pc-ig es xbox-ig terjed ugy, hogy az okoszisztema egyes elemein fizetosse teszed a fejlesztoi platform alapjat kepezo os-nek a frissiteset?

a valasz: nem, nem lehet.

persze toredezettsegek igy is lesznek a platformot illetoen, mert egyes hozzaertok majd a wu letiltasaval kezdik, mashol a gyarto nem fog foglalkozni uj driverek elkeszitesevel, de a legnagyobb toredezettseget egy elofizeteses modell okozna.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#261) justaview válasza Bozek (#256) üzenetére


justaview
őstag

Azt kell csak látni, hogy MS nem azért adja ingyen a W10-et, mert hirtelen jótékonysági intézmény lett, hanem éppen most vált üzleti modellt.

(#262) Bozek válasza Воланд (#260) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hidd el, megoldják, hogy fizess. Nézd meg, hogy egyre több platformon előjön az IAP, itt is megcsinálják, abban biztos lehetsz.

(#263) Syl válasza Воланд (#260) üzenetére


Syl
nagyúr

>nem lesz elofizeteses, csak ot millioszor lett elmondva.

Nem lesz gázáremelés...
Hiába mondod te el akár ötmilliószor is, Nutelláék gondolnak egyet és kész. Vagy a te szavad ott a döntő?

Térjünk vissza erre pár év múlva.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#264) Воланд válasza Syl (#263) üzenetére


Воланд
titán

nem az en szavam a donto, eleg megnezni az ms penzugyi jelenteset.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#265) Воланд válasza Bozek (#262) üzenetére


Воланд
titán

pedig azt hittem, hogy teljesen ertheto dolgot irtam... :(

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#266) Bozek válasza Воланд (#265) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem is tudtam, hogy Te vagy Bill Gates. Elnézést. :D Amúgy még a télapóban is hiszel? :D

(#267) Dilikutya válasza sb (#240) üzenetére


Dilikutya
félisten

Amíg lehetett (Windows 7-ig) visszabutítottam a dizájnt a lehető legalapabb szintre. Nem is az effektek erőforrásigénye miatt, egyszerűen irritál a csicsás, effektes felület. Windows 8-nál elég puritán alapból, szerencsére.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#268) Воланд válasza Bozek (#266) üzenetére


Воланд
titán

ertelmesen hozza tudsz szolni a temahoz, vagy csak az ostoba bofoges megy?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#269) kovacsxyw


kovacsxyw
újonc

A laptopomon Vista van gyárilag. Vajon tudok frissíteni W10-re?

(#270) Dilikutya válasza kovacsxyw (#269) üzenetére


Dilikutya
félisten

3 éve frissíthetted volna Windows 8-ra olcsón, és akkor most ingyen lenne. Vistáról ma már nem fog menni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#271) kovacsxyw válasza Dilikutya (#270) üzenetére


kovacsxyw
újonc

Értem, köszi

(#272) Bozek válasza Воланд (#268) üzenetére


Bozek
nagyúr

Kb. annyira értelmesen szóltam hozzá, mint Te. Megpróbálod itt mindenkire ráerőltetni, hogy biztos nem kell érte fizetni, miközben Te se ismered a Microsoft terveit. Írd oda, hogy "szerintem".

(#273) Воланд válasza Bozek (#272) üzenetére


Воланд
titán

nezd, amit a fejlesztoi platformrol irtam, azt nem a kisujjambol szoptam, hanem konkretan errol szolt az egesz build. csak egy kicsit kellene vegiggondolni, hogy miert nem logikus egy elofizeteses modell bevezetese. raadasul a windows 10 tovabbra sem ingyenes, hiszen a cegek ugyan ugy fizetnek majd erte, az oem partnerek szinten (csak 8" alatt ingyenes) es igy a felhasznalok is, akik megveszik az elotelepitett os-el rendelkezo gepet.

amugy egy kis olvasnivalo.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#274) -Dokika-


-Dokika-
csendes tag

Allj allj emberek.Amit kerestek valasz: MIKRO TRANZAKCIO (magyarul kesobbiekben mindent megkell venni, term. olcson... hatalmas beveteli forras)
(telorol)

A döntés a tiéd ! ―Ď®КΪ—

(#275) Воланд válasza -Dokika- (#274) üzenetére


Воланд
titán

egy normalis store is hatalmas beveteli forras. aminek az elerese az ms helyzeteben nem megy egy szettoredezett os-el.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#276) #40553216 válasza MongolZ (#243) üzenetére


#40553216
törölt tag

Legtöbben nem a dizájnt szidták, hanem a tapifelület erőltetését asztali gépre.

(#245) justaview
Azt tudod, hogy bármelyik disztrót bármilyen kinézetűre alakíthatod? Melyik „sivár kinézetű”?

(#248) sb
„Meg animáljon jobbról-balra.”
Érdekes, hogy a reklámblokkolók pont azért (is) jelenetek meg, mert az izgő-mozgó reklámok idegesítették a júzereket.

(#277) pprod94 válasza dchard (#181) üzenetére


pprod94
aktív tag

Én is most akartam írni! :) Ez csak szoftveres badarság. Nekem az usb stickes mobilnetem 3/5 egységet jelez térerőnek win7 alatt, a saját szoftverében ez 5/5. Továbbá az usb-s wifi antennám Lubuntun 80-90%-os jelerősséget mutat, miközben nyíltan rálát a routerre..

(#278) justaview válasza #40553216 (#276) üzenetére


justaview
őstag

Igen, tudom. Állítgattam is anno őket rendesen. :)

PCLinuxOS még tetszett. Ráadásul ők akkor már megoldották, hogy egy gomb megnyomásával az egész rendszert kimenthettem LIVE-ra, és azzal bármikor visszatelepíthettem azt az állapotot, amit beállítottam. A többivel az volt a gond, hogy egy újra telepítéssel visszaállt minden, kezdhettem előről (de ez kb. 8 éve volt).

Hozzám legközelebb a Win7 szín és ikon világa áll (de persze ez is nagyon szubjektív, ahogy írtam is).

Van azonban egy másik szempont is, ahogy valaki írta itt korábban, hogy nem csak a szubjektív színvilág a lényeg, hanem, hogy könnyen megtalálható legyen minden (szem eröltetés nélkül :) ), és azt színekkel is lehet befolyásolni, nem kicsit. Ezzel egyetértek teljesen. (Ilyen hasonló "alapszabály", amit érdemes betartani, ha valaki vetített előadást készít, hogy ne fehér alapon sötét objektumokkal készítse el az előadását, mert kisüti a nézők szemét! :D )

W10 nekem most nagyot süllyedt ebből a szempontból.

(Végül nem szín, hanem kompatibilitási okokból hagytam el a Linux világát, de most is emelem kalapom, hogy néha egész kis közösség mit tud összehozni e területen.)

(#279) mekker válasza -Dokika- (#274) üzenetére


mekker
őstag

Igen, pontosan a mikrotranzakció a lényeg. Az MS olyan szolgáltatásokat akar kiépíteni, amihez szükséges az egységes, Windows 10 átállás. Pl. a Windows Storenak is kellene a 100 milliós user bázis, hogy mind a MS-nak, mind a fejlesztőknek tényleg jövedelmező legyen.
Az, hogy 1 év után fizetned kell, hogy használhasd mondjuk a remek MS Paintet, meg hasonló marhaságok nem túl valószínűek.
Googeléknélis szalad a szekér az ingyenes böngészővel, ingyenes oprendszerrel, ésatöbbivel. Nem kell rémeket látni a dologba.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#280) t72killer válasza mekker (#279) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Majd indítunk petíciót, hogy a topic aggódóinak csináljon már a M$ egy naponta fizetendő előfizus windowst :DD

Komolyan, lassan elérjük a HAARP meg chemtrail teóriák színvonalát.:U

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#281) idegen lény válasza t72killer (#280) üzenetére


idegen lény
őstag

A chemtrailnek legalább van valóságalapja.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#282) Syl válasza t72killer (#280) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem egészen. Azért öt-tíz évvel ezelőtt a franc se gondolta volna, hogy a legjobb fejőstehenükből előfizetéses modellt csinálnak :U Ki tudja mit fognak öt év múlva előszedni?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#283) #40553216 válasza idegen lény (#281) üzenetére


#40553216
törölt tag

Őőőőőő…

[ Szerkesztve ]

(#284) Gusztáv válasza #40553216 (#283) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szerintem poénnak szánta :D

Laci

(#285) #40553216 válasza Gusztáv (#284) üzenetére


#40553216
törölt tag

Remélem. :DDD

(#286) PitLee


PitLee
őstag

Manapság már az információ többet ér a pénznél.
Amit a W10 használatával elfogadsz az többet ér majd nekik mintha fizettél volna. A Google is mostanság tájékoztat a felhasználó változásokról, melyben az offline adatgyűjtés a személyre szabott reklámok és keresési ajánlatok szerepelnek. Az MS-nek is hasonló vágyálmai vannak szerintem.

(#287) Janika-1982


Janika-1982
tag

Erre én is kíváncsi leszek. :F

(#288) Dilikutya válasza Syl (#282) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hol az előfizetéses modell? Csak a meglévő Win 7/8 felhasználóknak ingyenes a frissítés, és azok közül is csak az egygépes licenceknek, Enterprise, mennyiségi licenc nem játszik, a rengeteg céges, meg állami gép nem fog ingyen frissülni. Az új felhasználók pedig ezután is meg kell, hogy vegyék a Windowst. Előfizetésről viszont sehol sincs szó.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#289) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

hát nem birkozik meg.
véletlenul rajthagytam a gepen egy linuxos raid tombot, most feloraja azon gondolkodik szegeny w10, hogy hogyan tudná eltuntetni az indulo ferdeablakait a monitorrol.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#290) Syl válasza Dilikutya (#288) üzenetére


Syl
nagyúr

>Hol az előfizetéses modell?

Office365?

>Előfizetésről viszont sehol sincs szó.

Ha figyelmesen olvasod, én azt írtam, ki tudja mi lesz 5 év múlva. :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#291) Dilikutya válasza Syl (#290) üzenetére


Dilikutya
félisten

Office 365-ből csak választható opció az előfizetéses, megveheted a szokásos licenc formájában is.

5 évvel ezutáni dolgokról meg igazán kár fantazmagóriákat gyártani. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#292) Dilikutya válasza hokuszpk (#289) üzenetére


Dilikutya
félisten

A retek szar Vindózát neki!

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#293) zoli62


zoli62
addikt

Most hogy pár napig teszteltem, megerősödött bennem az a vélemény, hogy a W10 a W8 és W7 összegyűrása. Egyébként a W8-kompatibilis programok nagy része fut rajta, persze vannak kivételek.Ilyenek pédául a különböző vírusírtók ltal fejlesztett böngészővédelmek. Az Edge elég minimalista, ahogy számítani is lehetett erre, például még nem támogatja a kiterjesztéseket. A tálcán az óra mellett a rejtett ikonokat egyszerű módon nem lehet beállítani, hogy állanfóan látszanak, legalábbis nem láttam ilyen beállítást. A start menü is elég öszvérre sikerült, és a keresés egy szót beírva egyszer működik, másszor nem. A telepített frissítések részleteit nem lehet megnézni, illetve a vezérpultból kivették,és a gépházba tették a fejlesztők a frissítések keresését. Valahol a rendszer minden pontján azt érezni, hogy a W8.1 és W7 minden jó tulajdonságát igyekeztek egybegyúrni a W10-ben.

(#294) Syl válasza Dilikutya (#291) üzenetére


Syl
nagyúr

Aztán mégis, itt többen fundamentumként szögezik le, hogy soha nem lesz előfizetéses Windows.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#295) Воланд válasza Syl (#294) üzenetére


Воланд
titán

meg mindig tobb ervet es tenyt lehet felhozni az elofizeteses windows ellen, mint mellett. mert en pl az "ugyis fizetni kell majd a frissitesekert" tipusu hsz-eken kivul meg egyetlen ertelmes ervet sem lattam, hogy miert is kellene - akar ot ev mulva - fizetni a frissitesekert.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#296) Syl válasza Воланд (#295) üzenetére


Syl
nagyúr

Először is, nem a frissítésekről beszélek, hanem új Windows-ról. Mert ugye aki most egy éven belül frissít, annak ingyen van a Win10, amíg "él" a frissített számítógép.
Másodszor, nem azt mondom, hogy biztosan előfizetéses lesz később a Win, hanem hogy lehet.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#297) hokuszpk válasza Dilikutya (#292) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azt nemmondtam, csak jeleztem a temaindito cimhez, hogy erosen jogos a kerdojel :)

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#298) Воланд válasza Syl (#296) üzenetére


Воланд
titán

uj windows is frissites formajaban fog jonni. az "uj" windows-ert (es a windows 10-ert) meg ugyan ugy kell majd fizetnie a cegeknek, meg az oem partnereknek. ket-harom evente tolunk nyugatabbra meg ugyis csereli a tobbseg a gepet, szoval ok eppen az akkor aktualis windows-t fogjak kifizetni. annyira nem fog csokkeni a windows-bol szarmazo bevetel az ingyenes frissithetoseg miatt, hogy be kelljen vezetni egy elofizeteses modellt.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#299) Dilikutya válasza Syl (#296) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tévedsz, a frissített Windows 10 nem addig él, amíg a gép. Az OEM licenc talán igen, de az egyébként is így lett volna, de a dobozos licenced nem fog lekorlátozódni arra a gépre, amelyikre telepítve volt, amikor frissítetted Windows 10-re.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#300) Syl válasza Dilikutya (#299) üzenetére


Syl
nagyúr

Természetesen OEM licencről beszélek.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.