Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) nuke7 válasza sanci777 (#144) üzenetére


nuke7
veterán

direkt írsz ilyen idétlen szavakat..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#152) sanci777 válasza fordfairlane (#146) üzenetére


sanci777
tag

Nem tudom mennyire reprezentatív az én tapasztalatom. Átlag home userek az ügyfeleim, nem túl elrugaszkodott anyagi lehetőségekkel. Ami predesztinálja, hogy nem sűrűn cserélgetik, vagy költenének könnyelműen gépeikre. Viszont többnyire nyitottak arra, ha többet, jobbat lehet kihozni a gépükből, vagy úgy gondolják hogy erre van lehetőség.
Nem jellemző, hogy 2 évenként gépet cserélnek, inkább 5 vagy attól több, de inkább csak részenként fejlesztgetik.

nuke7: elnézést ha a túlzott érzékenységednek nem felel meg az írásmódom.

[ Szerkesztve ]

(#153) CPT.Pirk válasza Glenda (#150) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Oké, csak mindig ott vagy az MS témákban, gondoltam hátha van erre rálátásod. Kicsit szándékosságot érzek a gyártók / MS részéről ezen a téren.
Ez olyan, mikor közli a Win7, hogy az Audigy hangkártyám nem kompatibilis a rendszerrel, vegyek másikat. Persze kompatibilis, csak a Creative cégnek üzletileg nem éri meg, mert régi kártya.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#154) Glenda válasza CPT.Pirk (#153) üzenetére


Glenda
addikt

A MS a Vista korszakban nagyon megszívta ezt a driveresdit, úgyhogy ők szerintem félnek a szándékosságtól. Drivermodelt változtathatnak, de azt a gyártónak követnie kellene, az xp óta minden Windowsnak van akkora felhasználóbázisa, amekkoráért már meg kellene csinálniuk.

A MS részéről ami szándékos és érthetetlen, az mondjuk az IE11 Vistára nem kiadása, amikor a Win7 egy skinnelt Vista. A kernelben nem csináltak olyat, ami indokolná ezt.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#155) #40553216 válasza jimmy399 (#89) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem, az IT ipar éppen abba az irányba haladt. Emiatt késett a Vista, de még így is kapkodva adták ki. Ezért lett olyan, amilyen.

(#94) gb4400
"jött a csodálkozás"
Ez kinek is a hibája? Nyilván nem a júzeré. Mert ő spec. honnan a halál f.szából tudná, hogy amellett a mocsodék mellett, amit az új Windowszal a pofájába toltak, még más is van? Mikor a Windows ~30 éves alaptulajdonsága (legalábbis a marketingesek és a rajongók szerint), hogy csak bekapcsolod és megy. Miért keresne mást? Ez megy, tehát ez a Windows. Ez meg szar, és nem kell.

(#95) antikomcsi
"Azok a felhasználók, akik mondjuk 3 éve vettek egy oem win7 rendszert"
Vagy aki mondjuk 14 hónapja...

(#108) Akula
Nem rég k.anyáztam, mert a közszolgálati tv-csatornák archivált dolgai (a videótár) Silverlight 5-tel megy csak. Nyilván k.va fontos volt 4-ről 5-re váltani, sőt, egyáltalán: az SL k.va fontos.
A Skype miért is lenne jó nem-MS rendszeren? Ők fejlesztik, érdekük, hogy ha megszoktad, és ragaszkodsz hozzá, akkor válts OS-t.

(#111) fityesz9
Tévedés.

(#114) morgyi
"Egy 8 éves gépre meg ne akarjunk már win8-at erőszakolni."
Miért is lenne erőszak, ha az MS marketing arról szól, hogy egy 7 annyival vagy kevesebbel beéri, mint egy XP, a 8 meg még a 7-nél is kevesebbel? Vagy akkor nem kellene a bullshit marketinggel nyomulni.
"Ezt a mennyi RAM-ot eszik az OS meg felejtsük már el, azért van a RAM hogy használja, nem pedig azért hogy üresen parkoljon."
Egészen addig, amíg maga a rendszer nyomja bele magát a RAM harmadába, olyan teljesen felesleges szolgáltatásokat elindítva, amit a hómjúzerek 99% nem hogy nem fog használni a büdös életben, de nem is fog tudni arról, hogy léteznek, és szüksége sincs rájuk.
"Ha meg kell akkor felszabadítja."
Ja. És adott esetben pont ez az, ami miatt lassú lesz. Kiír, visszaír, kiír, visszaír, magától. Feleslegesen tekeri a vinyót, feleslegesen használja az áramot. De persze nyilván végtelenül energiatakarékos emellett.

[ Szerkesztve ]

(#156) fordfairlane válasza Glenda (#154) üzenetére


fordfairlane
veterán

A MS részéről ami szándékos és érthetetlen, az mondjuk az IE11 Vistára nem kiadása, amikor a Win7 egy skinnelt Vista.

Nyilvánvalóan üzletpolitikai döntés. Egyébként a driver modell sem olyan dolog, amit minden oprendszer verzióban meg kéne birizgálni.

x gon' give it to ya

(#157) CPT.Pirk válasza #40553216 (#155) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Bocs, de nem ők kezdték el a Skypot csinálni, mielőtt megvették már volt Skype Linux alatt is. Miért ne lenne elvárható, hogy oda is megcsinálják normálisan? Ha már úgy is igen sok fejlesztést tol bele a Microsoft a Linux kernelbe a saját cuccaival való együttműködés érdekében...

Glenda: annyi az indok, hogy a Vista is régi termék, ami már nem jelent hasznot. Piaci alapon működnek, ezért ilyesmire minden oprendszerüknél számítani kell. Mint DX9, IE8 XP-n s a többi.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#158) Glenda válasza CPT.Pirk (#157) üzenetére


Glenda
addikt

A DX10 azért nem jött xp-re, mert a drivermodel annyit változott. A kernel is teljesen más.
Üzletpolitika, valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#159) GeryFlash válasza Glenda (#158) üzenetére


GeryFlash
veterán

És a Halo 2 is véletlenül jött Vista onlyként, persze. :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#160) CPT.Pirk válasza Glenda (#158) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor úgy fogalmazok hogy volt mivel indokolni, hogy ne kelljen már foglalkozni a régi rendszerrel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#162) spirit007


spirit007
senior tag

"A Windows 7 az új XP"

Ezt csak szeretné a -nem is tudom kicsoda- MS vagy MSbérenc :DDD
Mikor is jelent meg a W7? Jaaa, már 5 éve.
5 év után hol volt az XP? Majd' 90% !
Win8 és 8.1 meg elmehet a p*>#@ba a kikényszerített eladásai ellenére (új barnd gép kizárólag 8 ill. most már csak 8.1-el kapható.)...és ennek ellenére, még csak a marginális oprendszerek (5%) határát SEM verdesik együtt sem -több év elteltével.
Szánalmas Siralmas.

(#163) #40553216 válasza CPT.Pirk (#157) üzenetére


#40553216
törölt tag

Tudom. De mennyit is fejlődött az utóbbi 2,5 évben?

"Ha már úgy is igen sok fejlesztést tol bele a Microsoft a Linux kernelbe"
Ha az a Hyper-V driver a maga pár tízezer (20?) sorával soknak számít... A 15 millió sorhoz képest. ;)

[ Szerkesztve ]

(#164) llax válasza vittorio7 (#97) üzenetére


llax
senior tag

A teljes kifutáshoz még legalább egy év kell... De az még mindig csak annyit jelent, hogy hivatalos kereskedelmi csatornákon már nem szerezhető be, ez inkább csak a céges vásárlóknak és a gépet oprendszerrel együtt beszerző magánszemélyeknek gond. XP-ből is lehet bontatlan OEM-et és dobozosat is szerezni + a dobozos akár "használtan" is eladható, tehát aki magánszemélyként akar egy legális példányt, szerezhet olyat (pl.: ebay), a gond legfeljebb az lesz, hogy egy idő után már nem lehet aktiválni. Ez a Win7 esetén sem lesz másként.
Meddig lehet vajon aktiválni??? Mert az XP (és követői) kereskedelmi kiadásait kell, addig pl. egy Win98-at, vagy akár egy DOS-t a mai napig használatba vehetnék legálisan is...

sok ismerősnél látom, hogy Socket 478-ra felkókányolják a Win 7-et

Meg Socket A -ra és sok egyéb matuzsálemre. Csak ezek aránya már a Win7 megjelenésére is csökkent annyit, hogy nem ez folyt még a csapból is: "sz@rawinhét". Nem úgy a Vista megjelenésekor (ráadásul a Win7-nél is többet zabált)... Mondjuk ebbe a hardver gyártók is segítettek: Laptop, mobil Celeron, fél GB RAM: gyárilag előtelepített Vista-val (mint hozzám közeli példa)...

Mert az Intel is segít, hogy nehogy Windows 8.1-et tegyenek rájuk.

Az említett hardverek vagy 5-6 évesek és idősebbek (komplett mobil platformok), vagy harmatgyengék (1.gen. Core i IGP). Az említett mobil platformokból csak a Montevina-n, de annak is inkább a combosabb példányain menne tűrhető sebességgel a 8.1. Az 1.gen Core i (Clarkdale/Arrandale) IGP-je még a Core 2 éra IGP-inek (G45 és tsai) származéka a CPU tokjába tákolva, még a Vista/Win7 Aero alatt is izzadnak... Lehet, hogy nem csak az Intel, hanem a MS sem (akarja) támogat(ni)ja...

(#166) CPT.Pirk válasza #40553216 (#163) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát, előtte se sokat.

A kernelnél meg nem tudom mi számít soknak, de innen többen mutatták, hogy az első pár helyen voltak a fejlesztésnél. Ezzel csak arra utaltam, hogy a kellő szakértelem biztosan megvan...

morgyi: ezt passzolom, soha egyik Crysissal sem játszottam.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#168) fordfairlane válasza llax (#164) üzenetére


fordfairlane
veterán

Lehet, hogy nem csak az Intel, hanem a MS sem (akarja) támogat(ni)ja...

Mégis csak egy minor verzióváltásról van szó. Ha a Win8 támogatja, akkor támogassa már a 8.1 is. Eléggé öntökönlövés lenne ez a Microsoftttól. Amilyen szűklátókörű ez a döntés, inkább az Intelé lehet. Amilyen jó CPU hardverben, annyira segg driverkészítésben.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#169) Glenda válasza fordfairlane (#168) üzenetére


Glenda
addikt

Azért az AMD übereli. Állítólag Catalystből soha nem szabad felrakni az aktuálisat.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#171) CPT.Pirk válasza Glenda (#169) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez nettó hülyeség, Linux alatt sem állja meg a helyét. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#173) sh4d0w válasza Glenda (#135) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Még akár azt is elmondhatod, hogy bizonyos értelmezésben igaza van/volt, mivel a FISA alapján kötelezhetők az amerikai cégek a kereskedelmi szoftverekben backdoorok elhelyezésére...

https://www.coreinfinity.tech

(#174) llax válasza spirit007 (#162) üzenetére


llax
senior tag

Mikor is jelent meg a W7? Jaaa, már 5 éve.
5 év után hol volt az XP? Majd' 90% !

Az XP akkor jött, mikor a PC világszerte kezdett tömegcikké válni, majd a gyorsan bővülő piacon volt 5 mondhatni vetélytárs nélküli éve. Ezalatt csak a kávéfőzőre meg a kenyérpirítóra nem települt XP... Még kell pár év, hogy kifusson (kidöglenek alóla a gépek). Évek óta (~2008-2009) zsugorodik a PC piac, nagyon nem kedvez a megújulásnak, sem a Win7 sem az utódai terjedésének. Ilyen körülmények között nagyot alakított a Win7. Ha lenne egy újabb "robbanás", az éppen aktuális MS oprendszernek kedvezne a legjobban, meredeken nőne a 8.1 aránya...

(#175) Glenda válasza CPT.Pirk (#171) üzenetére


Glenda
addikt

Itt írták fórumban, hogy az aktuális legújabb stabilat el szokták szabni. Bár annak is volt egy ideje :)

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#176) #40553216 válasza llax (#164) üzenetére


#40553216
törölt tag

"Mondjuk ebbe a hardver gyártók is segítettek: Laptop, mobil Celeron, fél GB RAM: gyárilag előtelepített Vista-val (mint hozzám közeli példa)..."
Ezzel a mondatoddal keresztbe is versz azoknak az érveknek, hogy "de miért kellene kevés ramot használnia egy OS-nek?" Hát ezért. Egy ilyen 512MB ramos gépre 2007-ben frissen tettem az Ubuntu 7.10-et. Vígan elfutkorászott, még a progik nagy része is. Csak aztán nőttek az igények. De az Ubuntu az akkori ~160-180MB ram-használatot évekig tartotta. Ha alap Gnome-mal indítom, akkor most is annyival indul. Vagy indítom mással (E17), és akkor 110MB-tal fut. És még mindig 100% funkcionalitású grafikus felületem van.

(#166) CPT.Pirk
Első helyek egyikén voltak egy-két ilyen kimutatásban. Megnéztem, miért is. Hát azért, mert ehhez az iszonyatosan nagy méretű kódhoz egy-egy alkalommal több száz javítást küldött be az az egy ember, aki ezzel meg volt bízva. Volt olyan, hogy 900 fölött volt a javítások száma. Mindezt azután, hogy majdnem kib.szták a kódot a kernelből, mert hónapokig senki nem jelentkezett, hogy majd ő karbantartja.

[ Szerkesztve ]

(#177) fordfairlane válasza Glenda (#169) üzenetére


fordfairlane
veterán

Itt megint egy (nem túl jó) üzletpolitikai döntés lehet a háttérben, nem technikai probléma. Hacsak nem változott meg valami lényeges módon a display driver architektúra a Win8.1-ben.

x gon' give it to ya

(#178) Glenda válasza fordfairlane (#177) üzenetére


Glenda
addikt

Lövésem sincs, de szerintem változott, ha nem eszi meg a Win8 Intel drivert...

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#180) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Ugyan nem olvastam el az összes hsz-t, de megosztanám veletek a tapasztalatom a Win8.1-el. Lehet szidni, kétségtelen, a csempés megoldását. Nem vagyok nagy MS rajongó, ez kétségtelen, de a 8.1 számomra előrelépést jelentett. Adott nekem egy nem túl új konfiguráció (C2D E7400, 4*1GB ddr2, GA-EP45 alaplap, HDD, Gainward 8600Gt...), a Win7 nem volt rossz, de úgy szaggatott az elmúlt időben, hogy az leírhatatlan. Próbaképpen felraktam a 8.1-et, meglepően csodás képet kaptam: szaggatás? szinte 0, gördülékeny, gyorsan fut a rendszer, kevésbé eszi a ram-ot (Win7 alaphangon 50%, Chrome-mal 60-65%, Win8.1 Chrome-mal 41%!!!), és a csempe is használható számomra, ami talán annak köszönhető, hogy WP-t használok fél éve. Nem rossz ez a rendszer, meg kell szokni, ez nem is kérdés, de ha sikerül levetkőzni a sztereotípiákat, akkor meglelhető a hasznossága a csemperendszernek is.

Szép napot mindenkinek!

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#181) Воланд válasza spirit007 (#162) üzenetére


Воланд
titán

"és ennek ellenére, még csak a marginális oprendszerek (5%) határát SEM verdesik együtt sem -több év elteltével"

szerintem olvasd el a cikket.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#182) Zotya84 válasza Tamás88 (#109) üzenetére


Zotya84
őstag

Tudok mindről, mind működik. De ezek nem a rendszer részei, mint 7 alatt, így sajnos nagyobb az esély arra, hogy valami gebaszt okozzanak...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#184) CPT.Pirk válasza #32839680 (#183) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerencsére viszonylag ritka az ilyen wifi driver dolog Linux alatt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#185) fordfairlane válasza llax (#174) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem is összefüggésben van a dolog a hardvercsere tempójával, ami lassul. Hiába pörög az oprendszer verziószám, a felhasználók többsége egy-két kiemelt verzió körül csoportosul, ami jelen esetben az XP / Win7. Amikhez aztán a Microsoft kénytelen LTS-t adni. Pont ebből lehetett volna kitörési pont a tablet szféra.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#186) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Azért azt is nézzük, hogy folyamatosan estek a nézett eszközök száma. Közel 60 millió eszköz dobhatna még a listán, nem is keveset...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#187) MongolZ válasza chester91 (#180) üzenetére


MongolZ
addikt

Én is nemrég raktam föl, nekem (sajnos) kötelező volt. Úgy indultam neki, hogy annyit szidták a 8-at és a 8.1-et, hogy tényleg tuti rossz lett, a Startmenü hiányát én is kritikusnak éreztem. Aztán felraktam. Csodák csodája: pillanatok alatt bejön az OS, villámgyorsan lehet használni (A4-5300, 8 Gb RAM, SSD...). A Startmenü hiánya egy picit először bezavart, eltartott vagy fél percig, mire rájöttem, hogy hol vannak az alkalmazásaim... meg hogy hogyan lehet kikapcsolni... De ez után már marha jó volt használni, a csempés felület és annak egyénire szabhatósága nekem nagyon tetszik. Ami viszont közben a fejemben jár, az az, hogy hát igen, PC-n tényleg furcsa a kezelése, de egy Tableten iszonyat nyerő lehet.

Ha fel kellene hozni néhány problémát, akkor azok a következők lennének:
- az alkalmazások sorrendjét nem lehet megszabni, furcsa a csoportosításuk (vagy még nem jöttem rá, hogy hogyan lehet változtatni rajtuk)
- néha eléggé bezavar az, hogy néhány program az asztalon, néhány meg nem ott indul el

De így, hogy közel 2 hete használom, tényleg megszerettem. A Win7 sem rossz, a többi gépemen egyelőre biztos nem váltok.

[ Szerkesztve ]

(#188) FіkuszKukіsz válasza #32839680 (#183) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Egyik op rendszer sem sétagalopp. Ha nem így lenne akkor a Win7 és win8 forumok sem léteznének.

A különbség a win és a limux között, hogy egyikért még fizetsz is hogy sz.phassál.:)

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#189) MongolZ válasza FіkuszKukіsz (#188) üzenetére


MongolZ
addikt

Vagy kifogsz egy jó akciót, pl. tavaly volt Samsung 128-as SSD + Win8 24e Ft-ért...

#190: Vagy legalább beállítható lenne... De még csak 2 hete használom, lehet valahol be lehet :) Annyira nem foglalkoztam vele.

Egyébként szerintem MS-ék jó munkát végeztek, egy Tableten alapesetben szinte mindent tud (micsoda pálfordulás, 5-6 éve még fröcskölt a szám az MS szidásától...)

[ Szerkesztve ]

(#190) chester91 válasza MongolZ (#187) üzenetére


chester91
senior tag

A programok sorrendje nálam sem érthető sokszor. Az, hogy mikor hogyan nyit meg dolgokat, ez valóban zavaró. Ezt szerintem egy kicsit elnézték. Egységesíteni kellene. Vagy minden hagyományos nézetben nyílik meg, vagy minden amúgy, de ahhoz akkor ki kellene adni minden használt programot.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#192) llax válasza fordfairlane (#185) üzenetére


llax
senior tag

Szerintem is összefüggésben van a dolog a hardvercsere tempójával

Az XP-t nem igazán a meglévő hardver cseréje, hanem a PC-k számának gyors növekedése segítette. A közepesen fejlett országokban ekkor kezdtek nagy tömegben PC-t vásárolni, a fejlettebbekben kb. ekkor váltak nagy tömegben csereéretté a Win9x alá vásárolt vasak (+ az internet mint húzóerő ekkor kezdett tömegeknek elérhetővé válni). Majd ezen gépekre akarták rátuszkolni a Vista-t...

Pont ebből lehetett volna kitörési pont a tablet szféra.

Ezzel csúnyán elkéstek. Az Apple és az Android-osok mellett nem lesz könnyű kitörni a "kishal" szerepből. Valahogy a gyártók sem ontják tömegével az x86-os tableteket, fogyasztás/teljesítmény arányban még fel kell nőni az ARM-hoz. Amíg ez nem történik meg addig csak a Windows (-szerű) RT-nek vannak esélyei.

(#193) llax válasza kakuk.tamas (#186) üzenetére


llax
senior tag

Ezt én is figyelgettem. Teljesen mindegy, hogy az év melyik időszakát hasonlította az előző évek ugyanazon időszakaihoz, elég durva esés látszik, még összesítésben is, a mobil eszközök számának durva emelkedése mellett is.
Hozzá kell azért tenni, hogy egy web alapú statisztikánál az össz látogatások számából leginkább csak arra lehet következtetni, hogy a felmérésben részt vevő oldalakat mennyien látogatják. Ha csak az arányokat nézzük, akkor nincs ezzel gond, azokra nincs nagy hatással az össz látogatás száma, de az abszolút számokat nagyban befolyásolhatja egy korábban népszerű portál csökkenő látogatottsága (pl.: iwiw).

(#194) hemaka


hemaka
nagyúr

Az XP-s gépeket lecserélők szívesen váltanak win7-re, kevés a negatív visszhang és sokan ismerik már alapból is: látták havernál, barátnőnél stb.
Én is anno így voltam. A régi gépen csak XP futott rendesen, ezen már megy a win7 is rendesen. A win8-cal is lassan ismerkedek, hátha a csempéktől eltekintve a win7-től is jobb. :)

(#195) fatal` válasza Glenda (#13) üzenetére


fatal`
titán

Az NT 5.0 miért is nem volt sikeres vállalati környezetben? Stabil volt, mint a szög, én nagyon szerettem. Az XP meg SP2-ig egy rakás hulladék volt.

(#196) chester91 válasza hemaka (#194) üzenetére


chester91
senior tag

Véleményem szerint jobb. Kevésbé terheli le a gépet, még stabilabb. Csak ajánlani tudom, nekem sokat dobott a Win7-hez képest a teljesítményen.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#197) vittorio7 válasza llax (#164) üzenetére


vittorio7
őstag

Úgy látom , azért nagyjából egyetértesz azzal mait írtam.

"inkább csak a céges vásárlóknak és a gépet oprendszerrel együtt beszerző magánszemélyeknek gond."

Azért kár lenne, ha nagyon szívnának a magyar cégek az oprendszer vásárlással, mert van elég anyagi gondjuk e nélkül is.

(#198) jimmy399 válasza CharlieDrop (#93) üzenetére


jimmy399
senior tag

Az elég érdekes hiba... Én csak az otthoni gépemen haaználtam, első gépem, első windows-om.

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#199) jimmy399 válasza #93794560 (#94) üzenetére


jimmy399
senior tag

Maximálisan egyetértek veled. Nem volt vele gond, csak a hírekben, meg a cikkekben az jelent meg róla hogy tré, pedig használható volt, csak vas kellett alá.

--- N/A ---

(#200) jimmy399 válasza vittorio7 (#97) üzenetére


jimmy399
senior tag

..."Socket 478-ra felkókányolják a Win 7-et, aztán sír, hogy "10 perc" alatt áll fel az oprendszer..."

Sorry, de nekem kalóz win7 val felrakva a p4-re és nem 10 perc mire betölt... Hanem pár perc, és az is csak amiatt, mert SMART hibás benne a HDD...
Nem kellett felkókányolni a win7-et, mert annak nem még nem kell az a a minimum rendszer mint a win8-nak.

--- N/A ---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.