Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) antikomcsi válasza vittorio7 (#97) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha oem gépet vennék előtelepített operációs rendszerrel, akkor eleve nem is akarnék rá windows 7-et, jelenlegi felhozatal alapján csakis 8.1-es gépet választanék.

Az Intelnél meg tényleg érdekes, amit csinálnak. Új laptop mellé amin dos van, adnak ugyan telepítő cd-t csak éppen a megfelelő driver nincs rajta.

Ismerős vett ugyanis egy ilyen notit, mert volt egy win 7-e, miután az felment vettük elő a driver cd-t. Aztán nézem, szépen rá van írva, hogy csak win8 64bit támogatás. És tényleg.
Az intel oldaláról sem lehetett frissíteni az automata lehetőséggel, miután sikerült vadászni egy alternatív wifi illesztőt. Ez mondjuk tényleg nem valami kedves dolog.

(#102) CPT.Pirk válasza energy4ever (#98) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No és az a 32 bites verzió lenne ahol ram korlát van, vagy a 64-es amihez már sp3 sincs és nem csak ez a baja? :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#103) energy4ever válasza CPT.Pirk (#102) üzenetére


energy4ever
addikt

SP2-vel voltam a legjobban megelegedve! :) Igy maradhat a 64 bites verzio...

(#104) CPT.Pirk válasza energy4ever (#103) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érdekes válasz, mert az SP3 nem rontott semmin, pár lényegtelen apróságot leszámítva csak egy összevont biztonsági javítás csomag volt, jelezve a parkolópályára kerülést.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#105) energy4ever válasza CPT.Pirk (#104) üzenetére


energy4ever
addikt

Nekem a Windows XP SP2-es volt a legstabilabb rendszerem. Gyors volt, megbizhato, jol futottak rajta a jatekok, ameddig nem jott a DX9 feletti DX. :)
Aztan lehet, hogy DX11 alatt egy istabil rakas ...-lenne. :DDD

(#106) Zotya84 válasza dezz (#79) üzenetére


Zotya84
őstag

Nekem hiányoznak az aero, a minialkalmazásaim, meg a start menü. Az, hogy nincs normális desktop vezérlőpultja, mert egyre több minden került át gépházba - vagy még oda sem (ld wifi hálózatot csak parancssorból lehet vele elfelejtetni.)

Na meg valamiért időnkét tetű lassan áll le és nem jöttem rá az okára. Valamikor normálisan lelövi magát, de volt most egy olyanom, hogy elmentem itthonról - előtte leállítással, és mikor 7-8 órával később hazaértem, még mindig a "Leállítás..." várt a képernyőn; no és persze ilyenkor az összes meghajtóra odabassza a dirty bitet és mire mind a 13 meghajtón megcsinálja a checkdisket, azért az idő; míg a 7 ilyenkor általában csak a C-t barmolja meg. (Ja és még nincs teleszemetelve, csak néhány programom van fent rajta, mert amíg nem költözöm át rá, addig csak annyi kerül fel, amennyire tényleg szükségem van.)

Ja, és az indítása semmivel sem gyorsabb a 7-nél nálam valamiért. De mondjuk újkorában sem volt az...

Most így hirtelen ennyi.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#107) tlac válasza gthomma (#73) üzenetére


tlac
nagyúr

melyik linux-ot hagytad ott?

(#108) Akula


Akula
őstag

ilyen kevés a linux? pedig nyilt forráskód, ingyenes, stabil. tudom, hogy játékra egy rémálom, de azt hittem az államigazgatásban csak ilyen van...

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#109) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Vista is jó volt a maga idejében, nem vettem észre semmi lassulást, aztán jött a Windows 7, és még gördülékenyebb lett a rendszer. Windows 8-al még inkább az lett, bár volt néhány ok, ami miatt visszaváltottam a hetesre (laptopomon a mai napig 8.1 van rajta). Valahogy a csempéket nem sikerült megszoknom, de ez még a kisebbik gond. A nagyobbik gond 2 is volt. Az egyik az Aero Glass hiánya (igen nekem kell, bár mintha már valaki csinálja hozzá, szóval ez is letudva, ha kész lesz), illetve a Wifim is szórakozott azzal, hogy mikor jócskán használtam, akkor egyszerűen fogja magát és kikapcsolja, majd 1-1,5 perccel később a Windows eltávolítja, majd visszadugja az eszközt ( illetve az többit is valami miatt) (igaz a legújabb és az egyel korábbi Ubuntu alatt is eltűnik tehát itt vagy driver, vagy a TP-Linkes emberkék tökölnek egy tökéletes eszközt kiadni).

(#106) Zotya84

Mini alkalmazást vissza lehet varázsolni, meg mint megemlítettem, az Aeron is dolgoznak (igaz nem az MS).

(#108) Akula

Te csak hiszed! Az állambácsi a MS termékeket preferálja, illetve a diákoknak adja, valamint az iskolák is ingyen kapják (marketing miatt)

Maximum Németországban volt ilyen akciójuk, de nem tudom, hogy azóta hogyan alakult a helyzet.

Mindenesetre most szilveszteri bulin pl. Ubuntut indítottam el, és azok, akik soha az életben nem használták, azok is tudták kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#110) GeryFlash válasza Akula (#108) üzenetére


GeryFlash
veterán

államigazgatásban? :Y

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#111) fityesz9 válasza Akula (#108) üzenetére


fityesz9
tag

Én államigaztgatásról nem tudok, de állami cégeknél, amiről tudok használnak olyan programokat, amik mondjuk úgy ne ma programozás csúcsai, így hogy linuxon fussanak az egy utópisztikus álom. No meg télleg a nevelés, szüleim win95tel találkoztak először, koruk ellenére nagoyn jól megbarátkoztak azóta mindennal, xp, 7, 8, office, emailkliensek, net, de sztem linux eléggé földbedöngölné őket, és ne marra gondolok mert alinux az szar és mindent neked kell csinálni, hanem, mert más, ami más, azt egy kevésbbé fogékony réteg nehezen tudja bevenni.

Garrus, am I your dirty little secret?

(#112) ViZion


ViZion
félisten

Munkatársaim mutatták anno, hogy OS X-et lehetett külön is venni (USA-ban, full OS X, nem upgrade), Intel vasra rá lehetett telepíteni... :U vagy már nincs ilyen? Amúgy hiába nézegetjük, meg sokalljuk az OS árát, kint ez is jóval olcsóbb, win7 esetében is valami iszonyat aránytalanság volt (ha jól emlékszem a 3 gépes családi licenc volt annyi kb. mint itthon egy). Szal. valami el van baszcsizva. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#113) CPT.Pirk válasza fityesz9 (#111) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A szüleid tényleg fogékonyak. Ha a 7 után megszokták a 8-at, akkor kb. egy általam nem igazán favorizált Ubuntu is megszoknának szerintem simán.
Ha idegenkedtek volna a 8-tól, akkor meg ott vannak a rendes KDE-s disztrók, felépítésükben olyanok mint a Windowsok, elsőre nem is biztos hogy rájönnének hogy nem Windows előtt ülnek.

Az államigazgatásra én sem látok rá, de már annak is örülök, hogy nálunk a pár száz fős cégnél nem Office + outlook + IE jelenti a gép használatot, hanem Libreoffice, Thunderbird + Firefox a Wines gépeken.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#115) fityesz9 válasza CPT.Pirk (#113) üzenetére


fityesz9
tag

Lehetséges, csak ubuntut nézegettem egyszer régen. Win8cal ők úgy vtak, h belőlem kijött a ki kell próbálni feeling és 9ezerért megérte felrakni minden gépre, meg durván gyorsult az ő "gyengébb" gépük is tőle. De szépen elmagyaráztam nekik mindent türelmesne többször is, mint régen, amikor még közös háztartás volt, és ha esetleg ha gépkikapcsolás van, akkor hogyan kel lkihúzni a külső winyót. :) De munkahelyen, hozzánemértő rendszergazdával tuti nem menne nekik. Meg mondom van egy speckó programuk amit használnak, nem egy nagy dolog, végülis kb egy űrlapkitöltő továbbküldő cucc, de ha linuxra ne mtudná rávarázsolni a készítője az tuti, és ez ne ma linux sara, nem azt akarom ezzel a megállapítással ekézni. :)

Garrus, am I your dirty little secret?

(#116) GeryFlash válasza fityesz9 (#115) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ezt a gyorsulást csak én nem érzem? Laptopon win7-ről win8-ra upgradeltem, és mire előhozza azt a szájbatolt feladatkezelőt megöregszem... 3gb, p6300 2,2ghz 2mag, szal nem a vas a baj. Amúgy meg több rammot is ezsik a win8, a boot meg hiába lenne gyorsabb, ha a metrot adja be, utána meg külön tölti be az asztalt, szóval a gyakorlatban még lassabb is. És a haverom is ezt állítja, aki kilőtte azt, hogy a metrora dobja be először. És az, hogy az aerot kivették nem értem, mi baj volt vele, miért nem rakták bele opcionálisan, ez simán csak visszafejlődés

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#118) fordfairlane


fordfairlane
veterán

A rankings.hu mérése szerint a magyar adatok roppant hasonlóak:

A rankings adatok desktop + mobil, a netmarketshare-é csak desktop. Rankingsnál lehet valahogy desktopra szűrni? Mert akkor tényleg összevethetőek lennének, így viszont nem igazán.

x gon' give it to ya

(#119) fityesz9 válasza GeryFlash (#116) üzenetére


fityesz9
tag

Lövésem nincs miért van a gyorsulás. Asztali gép egy i3-2120 8 gb memóriával, win7tel kb 1 perc alatt állt fel, win 8/8.1gyel fél perc se. Van még egy gagyi netbook intel atom n450 procival, az win 7 starterrel 3-4 perc ( :)) ), win 8cal amíg rajta volt a próbaverzió nem volt 2 perc, igaz ez sántíthat, mivel a 1024*768as felbontás miatt sokminden ne mmete rajta, azért arra meg se vettem, de a lényeg, h érezhető a gyorsulás. Meg még a Mass Effect 3on vettem észre, h menüben gyorsabb, de miértjéről mondo mfogalmam sincs, nem váltottam közben hddről ssdre, semmi csak windows csere volt.

Garrus, am I your dirty little secret?

(#121) klaci89


klaci89
tag

Azt a butácska kérdést tenném fel , hogy wind 8-as tableteken indulnak olyan kiterjesztésű fájlok, pl exe? tehát meglehetne oldani hogy azon lehessen WoW-ozni ?:D

(#122) fityesz9 válasza #32839680 (#120) üzenetére


fityesz9
tag

Ez látod lehet, ezt nem tudtam, de már nem fogom összehasonlítani. :) Restartnál is gyors, úgyh én elégedett vagyok vele, persze én ugyanolyan szemellenzős vagyok mitn a fujj béna win8asok. Új, érdekelt, kipróbálta, és mivel új és nincs vele problémám már nem állnék róla vissza másra. Ezek mind komoly, objektív megállapítások. :DDD

Garrus, am I your dirty little secret?

(#123) Akula


Akula
őstag

szüleim már túl vannak a 60-on és semmi bajuk nem volt az ubuntuval sem. a skype viszont állandóan fagyasztotta a gépet, így igényelték, hogy legyen MS op.r, a skype azóta stabil. naná.
viszont én emlékszek egy olyan hírre is, hogy az államaparátus és az állami cége önkormányzatok átállnak linuxra (ha jól emlékszem SUSE) mert költséghatékonyabb és maradhat a régi HWpark is. de most hogy mondjátok, tényleg nem az open programokat támogatják, hanem a "tiszta szoftver" akció megy és a campus licence. azt viszont biztosan tudom, hogy a bíróságok a szövegszerkesztés már nem MS office-t használnak, hanem OpenOffice-t.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#124) student válasza Zotya84 (#106) üzenetére


student
őstag

mi az aero mit tud, a többit értem már rágugliztam

[ Szerkesztve ]

(#125) CPT.Pirk válasza Akula (#123) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, a Linuxos Skype tényleg nem elég jó. Pl. a wines Skypeba be tudsz lépni facebook accal, a Linuxosba meg jelenleg nem. Persze az ilyesmit megoldja a dualboot.

fityesz9: az a progi wine alatt nem megy?

student: a Win7 egyébként nagyon szegényes effektjei. A Win8-ba még annyi sem jutott.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#126) fityesz9 válasza CPT.Pirk (#125) üzenetére


fityesz9
tag

Nemtom igazából egy kókányolt sz..., sztem ki se próbálták és ha váltani kel lmajd esetleg tavasszal xpről,, majd az új rendszerre a főpróba is az új gépeken lesz... A dolgozók a bétateszterek, úgyh azt mondom jobb is a vaskalapos maradjunk a windowsnál dolog. Országosan sztem ne mhasználja ezt a programot több mint 2000 ember, gondolhatod hogy nem is az elit fejleszti. :)

Garrus, am I your dirty little secret?

(#127) antikomcsi válasza #32839680 (#120) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Dehogynem áll le teljesen, nem is tudna nem leállni, hisz még az elosztót is lekapcsolom. :)

(#129) Glenda válasza CPT.Pirk (#104) üzenetére


Glenda
addikt

Az SP3-ban a trójai megfigyelőrendszer már éles.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#130) sanci777


sanci777
tag

Ez az egész OS váltás mizéria arra a legjobb, hogy új hardvert is vetessenek a jónéppel ;]

(#131) Glenda válasza sanci777 (#130) üzenetére


Glenda
addikt

Főleg hogy a rendszerkövetelmények a Vista óta nem emelkedtek (pár processzor támogatását dobták a 8-tól).

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#132) CPT.Pirk válasza Glenda (#129) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pontosan mire gondolsz?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#133) sanci777 válasza Glenda (#131) üzenetére


sanci777
tag

XP-ről áttérés tekintetében írtam a fentieket. Én inkább úgy érzem nagyon is kevéske W7 alatt egy XP alatt még jól tempójú HW, és sok esetben NINCS drivertámogatás olyan lényeges rendszerkomponensekhez Vista/W7/W8 alatt ami XP-nél megvan.

(#134) fordfairlane válasza sanci777 (#130) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az OS váltás túlnyomórészt új hardver vásárlásakor történik. A teljes gépparkot tekintve önmagában OS-t kevesen váltanak, túl sok vele a macera.

x gon' give it to ya

(#135) Glenda válasza CPT.Pirk (#132) üzenetére


Glenda
addikt

Van egy troll, aki sg-n kezdte a pályafutását (több néven), aztán volt itt is (több néven). Neki a szövege a trójai megfigyelőrendszer, mert ugyan az SP2-ben megtalálható, de inaktív. Az SP3-ban bennevan, a Vistában is.
Természetesen ilyenről afaik szó sincs, csak lemaradt a smiley.

Egyre inkább gondolom, hogy az arc MS-os marketinges :D

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#137) CPT.Pirk válasza Glenda (#135) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hehe, ezt a dumát még nem hallottam. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#138) sanci777 válasza fordfairlane (#134) üzenetére


sanci777
tag

Sok gépes/vállalati környezetben ez feltehetően igaz is lehet, bár a home userek szvsz nagyobb felhasználótábort alkotnak, tehát ebben a tekintetben a te kijelentésed nem feltétlen helytálló.

(#139) sanci777 válasza #32839680 (#136) üzenetére


sanci777
tag

Úgy vélem az MS által követett trend elsősorban a fejlettebb társadalmak felhasználói igényét, szokásait veszi figyelembe.

(#141) fordfairlane válasza #32839680 (#140) üzenetére


fordfairlane
veterán

Világos, csakhogy ez nem célcsoport. Nem éri meg fejleszteni és supportot biztosítani régi hardverre. Ha az XP lejáró támogatása ismét tömeges problémákat okoz, akkor az utolsó pillanatban ismét kitolják a support dátumot. Mint ahogy azt eddig is tették a Microsoftnál.

x gon' give it to ya

(#142) fordfairlane válasza sanci777 (#138) üzenetére


fordfairlane
veterán

Valamikor régebben olvastam egy olyan statisztikát, aminek a lényege az volt, hogy a géphasználók (magán + céges együtt) kevesebb, mint egytizede cserél OS-t a gépén a termék életciklusa alatt.

x gon' give it to ya

(#143) bzoley válasza Glenda (#131) üzenetére


bzoley
veterán

Szerinted. Hajadra kenheted a rendszerkövetelményedet, ha egy eszközhöz nem tudsz win7/8/8.1 alatt meghajtót telepíteni, max. tákolással, mert a gyártó már rég letojja, aztán vagy stbil marad, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#144) sanci777 válasza fordfairlane (#142) üzenetére


sanci777
tag

Én a saját statisztikáimból indulok ki, ami eléggé eltér a te állításodtól. Elég sok gép megfordul nálam, különböző HW és SW problémákkal, vagy egyéb igényekkel. Van amelyekkel többször is találkozok teljes életciklusuk alatt. Soxor van, hogy megérik a rencer egy újratelepítésre, és akkor már újabbat akar a júzer.

(#145) Glenda válasza bzoley (#143) üzenetére


Glenda
addikt

Az a gyártó hibája és a felhasználóké, hogy nem verték le a gyártón. Igénytelenség, ilyentől nem szabad vásárolni.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#146) fordfairlane válasza sanci777 (#144) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én a saját statisztikáimból indulok ki, ami eléggé eltér a te állításodtól.

Én nem a saját statisztikámból indulok ki, mert az is nyilvánvalóan torz lenne, hisz csupa fejlesztő vesz körül, akiknek jellemzően a 2 éves gép már régi. :)

Egyébként ha az említett statisztikákból létezik friss, az érdekelne engem is, de azért nem árt, ha valamennyire reprezentatív a felmérés.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#147) CPT.Pirk válasza Glenda (#145) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Te rálátsz ezekre, mi kell ahhoz, hogy mondjuk egy Win8-al kiadott gép, aminek a gyártó oldalán teljes Win7 driver készlete letölthető, az bekerüljön a Windows Updatebe?
Most járt nálam egy Win8-as Acer gép (Aspire E1 - 5 valami), de nem igazán tetszett a tulajnak a Win8, kért rá Win7-et. Mondom óké, úgy is van hozzá minden driver, gond nem lehet. Aztán még a vezetékes hálózat driverét is pendriveon kellett bevinnem hogy legyen net, de ez után sem kínált semmi HW drivert telepítésre. Más esetben meg képes kérdés nélkül is drivert telepíteni a Win, néha még gondot is okozva ezzel.

Felraktam egy Debiant is a gépre, az meg egyből mindent ismert benne, csak a zárt wifi drivert kellett kézzel telepíteni hozzá a csomagtárolóból.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#148) bzoley válasza Glenda (#145) üzenetére


bzoley
veterán

Hát igen, mindent meg lehet magyarázni, mégha nevetséges is. Tőled ennél értelmesebb válaszra nem is számítottam. Szóval akkor Intel , AMD, és még sorolhatnám, le van gagyizva. Köszi, megint kicsit okosabb lettem.

(#149) nuke7


nuke7
veterán

"A piac legerőteljesebb szereplője a Windows 7, mely még a növekedés fázisában van, és hamarosan elérheti az 50 százalékot"

nyomorult MS meg bezárta a gadget marketplace-t :(((

https://youtube.com/user/nuke7

(#150) Glenda válasza CPT.Pirk (#147) üzenetére


Glenda
addikt

Nem *@microsoft.com email címem van, ezt nem tudom megmondani :)

Nálam olyan van egyik gépemnél (Asus K53), hogy a DVD-s driverekkel működik normálisan, ha WU-ról (Win7) telepítem őket, akkor teljesen megvadul. Rebootol magától.

Az asztalimban pedig egy AMD videókártya van, ha az amd oldaláról szedem le a drivert jó minden, ha WU-ról (Win8.1), akkor pedig bugzik, nagyon.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.