Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) jimmy399 válasza #32839680 (#114) üzenetére


jimmy399
senior tag

Jó, igen, tényleg, 8 év ezer évet jelent kb az informatikában. :DDD

--- N/A ---

(#202) llax válasza fatal` (#195) üzenetére


llax
senior tag

Az NT 4.0 még csak 3,5 éves volt, mikor kiadták. Tehát a Win2k megjelenésekor egy 3,5 évnél fiatalabb rendszert kellett volna cserélni, mondjuk szerverrel és sok user licensszel együtt. Mire az NT4-es rendszerek (legtöbb helyen) csereéretté váltak, addigra megjelent az XP. A Win2k és WinXP közötti 1,5 évben inkább csak az új beruházásoknál vettek Win2k rendszereket, NT4-et nem nagyon cserélék még. Szerveren viszont egész jól eltejedt, igaz azért is, mert 3 év múlva jött az utód, 1,5 évig XP mellé is Win2k szerver járt.

Az XP minden szempontból "jókor volt jó helyen".

(#203) jimmy399 válasza #32839680 (#120) üzenetére


jimmy399
senior tag

A Windows 8 tényleg hibrid megoldást használ. A kernel rendszerterület hibernálásra kerül, míg a felhasználói felület és vele együtt a folyamatok rendesen leállnak, ahogy a Windows 8 előtti időkben.
Ez tényleg jó, mert maga a kernel rész alapvetően ritkán változik két újraindítás között, de ha valami új hardvert építesz a gélpbe, akkor idő kell, amíg felismeri, éppen a hibernálás miatt. Ha valami új hardvert építesz a gépbe, akkor a parancssorral kell leállítani a Windows 8-at, egy kapcsolóval, ami utasítja, hogy teljes leállítást hajtson végre anélkül, hogy a kernel rendszerterületet hibernálná, mert így indításnál azonnal felismeri az új hardvert.

--- N/A ---

(#204) jimmy399 válasza Glenda (#135) üzenetére


jimmy399
senior tag

Ha tényleg van megfigyelő rendszer, akkor hadd legyen, nincs rejtegetni valóm. Nomeg mióta kiderült a Showden-es kiszivárogtatás a NSA megfigyelésről, azóta tökmindengy már, hiszen meggyengített titkosítás mögül probálunk rejtázni, aki akar ránk talál...

--- N/A ---

(#205) MongolZ válasza #32839680 (#191) üzenetére


MongolZ
addikt

Bizonyos csoportosításon belül igen, valóban ABC rendben vannak, és a csoportok is ABC rendben vannak. Valamint van az app-okon belül a bal oldali listát egyelőre nem tudom változtatni, pedig az lenne még az igazán hasznos.

Egyébként találkoztam 1 problémával:

- távoli asztalon keresztüli altatás és ébresztés után eldobja a wifis hálókártyát

(#206) jimmy399 válasza #32839680 (#165) üzenetére


jimmy399
senior tag

Nekem egy Trinity-m van, ami esélyes, hogy halál lazán megfelele egy Windiows 8.1-nek is nemhogy a 7-nek, mégsem gondolkodom azon,hogy váltsak windows 8-ra mert amíg a windows 7 tökéletesen, és kompomisszummentes megoldásként fut, addig tökéletes, főleg, ha kicsengettem érte nem kevés pénzt.

--- N/A ---

(#207) CharlieDrop válasza jimmy399 (#198) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Én meg vagy 30 egyforma gépen használtam, meg nem is emlékszem mennyi különbözőn :)

A legidegesítőbb az volt, hogy kikapcsolásnál nem kapcsolt ki

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#208) vittorio7 válasza jimmy399 (#200) üzenetére


vittorio7
őstag

"p4-re és nem 10 perc mire betölt.."

A 10 percet idézőjelben írtam. De 4-5 perc biztos volt amit láttam. De 478-as celeronos laptopon még több is.
De nemrég futottam bele egy olyan csodabogár ismerősbe, aki Socket 478-nál, 20GB HDD-re tette a Win7-et. Ugye mondanom sem kell, hogy mennyi szabad hely marad a merevlemezén? És nem értette, hogy mitől van.

[ Szerkesztve ]

(#209) blade zte


blade zte
őstag

Na, annak a 10%-nak vajon hány százaléka warez? Szerintem sokan leesnének a székről meglepetésükben. :DDD

Jó ég iskolán kívül már 5+ éve nem is használtam xp-t. :Y

Oppo find 7 astro black

(#210) velizare válasza vittorio7 (#208) üzenetére


velizare
nagyúr

felteszem abból is az ultimate verziót sikerült felkínlódnia.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#211) gbors válasza jimmy399 (#203) üzenetére


gbors
nagyúr

érdemes hozzátenni zárójelben, hogy ennek igazából HDD-n lévő rendszer esetén van értelme, ha SSD-t használsz, akkor nem érzékelhető (bár gondolom 1-2 másodpercben mérhető) a különbség a normál és a hibrid bootidő között.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#212) vittorio7 válasza velizare (#210) üzenetére


vittorio7
őstag

Ha már lúd legyen kövér! Azzal próbálkozott először. :DD

Egy másik ismerős is vett egy LGA 775 Prescott procis használt gépet, olcsón. Aztán szólt, hogy valami gond van a telepítéssel... Hát igen a proci 32 bit-es volt...
Csak sokan nagyot akarnak harapni, ezért a 64 bit-es OP rendszert telepítenék előbb, ahogy írtad abból is az Ultimate-t. Meg fontos a RAM mennyisége is...

[ Szerkesztve ]

(#213) Tamás88 válasza vittorio7 (#212) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Kár, hogy nem írtad le, hogy mennyi ram volt a gépben. 512MB-ra is felmegy a 64 bites rendszer. :D

(#214) vittorio7 válasza Tamás88 (#213) üzenetére


vittorio7
őstag

Pont írni akartam...

2 x 512 MB DDR2 533 MHz RAM volt a lapban. De szerencséjére tettem bele neki még 2 x 512 MB RAM-ot. Persze 32 bites Win 7-et raktam fel neki.
És meglepően jól ment a gépe egy évig. De mostanában hívott, hogy "leamortizálta" az OP-rendszert. De Neki legalább 80 GB HDD-je van a gépében, nem 20! (De azt mondta, hogy majdnem a 20GB HDD-vel szerelt gépet vette meg. Csak megelőzte más. Sokan szeretnek bontóban vásárolni.)

[ Szerkesztve ]

(#215) tatabike


tatabike
őstag

Ki vinnyorászott itt, hogy a 4:3-as képarányon (vagy 5:4) "él" a júzerek 10%-a még mindig? Mert az Ő cégénél fhd-ban tolják, meg Ő is már évek óta.
Nem minden cég jut hozzá fillérekért fhd monitorhoz, meg elárulom, hogy nagyon sokan használnak otthon még CRT-t is. Nekem egy 5:4-es, IPS-paneles monitorom van, 19 collos Xerox, soha nem cserélném le egy gagyi TN paneles fhd szutyokra, csak a felbontás miatt. Mert ilyenekből van sok, nem Dell UltraSharpokból.
Nekem meg fontos, hogy minden szögből ugyanazt lássam, tűélesen. Semmi kedvem +/- 5centin belül tartani a fejemet, hogy ne halványuljon/színeződjön el a gagyi kijelző...de azért fhd, menő. Parasztvakítás.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#216) Tamás88 válasza tatabike (#215) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Én egy fhd-s tv-t (Technika) használok, és nagyon jó színe van. Szerintem a direkt monitorokban valóban gyengébb elektronikát raknak bele, mint a tv-be.

(#214) vittorio7

Bontóban is lehet ám jó dolgokat venni, de a gépen rajta van, hogy mit is tartalmaz (mint az egyik 8. keres pc bontóban (nem reklám :DDD ), sőt a jobbik helyeken még módosítani is lehet. Az csoda, hogy sokáig nem is szólt, hogy kevés a hely, de legalább meg lehet csinálni, hogy az egyik a rendszerlemez lesz, a másik pedig adat.

[ Szerkesztve ]

(#217) vittorio7 válasza Tamás88 (#216) üzenetére


vittorio7
őstag

Egy ismerős mesélte, hogy szétszedték a Technika TV-jüket, és Sharp alkatrészek voltak benne.

Igen, sokan még crt monitort használnak otthon, és a monitor meg a PC együtt nem ér annyit amennyibe egy új Win7 kerülne. Nem is fognak jogtisztát venni az biztos.

De nagyon sok állami hivatalban, még szinte csak crt monitorok vannak.

(#216) Tamás88

Nem akarom becsmérelni a bontót. Egy év garanciát is kapott a gépre. Csak 10-12 ezerbe került volna, ha felteszik neki a Win7-et, a PC, meg volt 19K.

[ Szerkesztve ]

(#218) CPT.Pirk válasza tatabike (#215) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Viszont már jó ideje nem gyártanak képcsövet, szal ha tönkremegy, akkor ennyi volt a CRT-nek. Amúgy volt sok előnye, de cserébe meg a technika jellege miatt vibrál. Ez még magas képfrissítés mellett is fárasztja a szemet...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#219) tatabike válasza CPT.Pirk (#218) üzenetére


tatabike
őstag

Ez oké, csak azzal a felfogással azt kellene mondanom, hogy nem értem az embereket, hogy miért használnak Suzukit, mikor én egy 280CDI E-Mercivel járok.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#220) CPT.Pirk válasza tatabike (#219) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na ennek aztán semmi köze nincs ahhoz, amit írtam.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#221) ATEE77 válasza Blindmouse (#21) üzenetére


ATEE77
tag

Kisebb hardverigény,gyorsabb boot.És támogat egy csomó újítást (hardvert)

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#222) Glenda válasza fatal` (#195) üzenetére


Glenda
addikt

Hol írtam vállalati sztringet?
Egyébként szerintem is stabil volt, én a magam részéről a major verziókat szeretem jobban, a minorban mintha visszalépnének egyet (legalábbis a Win7 és a 8.1 ilyen volt).

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#223) MongolZ válasza tatabike (#215) üzenetére


MongolZ
addikt

Jóárusított kifutó szériás Dell FullHD IPS-es monitorok óta elég sokmindenkinek van ilyene.

(#224) jimmy399 válasza vittorio7 (#208) üzenetére


jimmy399
senior tag

LOL. Egy sima SP1-es Win7 elfoglal olyan 7-8 gigát és akkor még be se röffent a Windows Update...

--- N/A ---

(#225) jimmy399 válasza gbors (#211) üzenetére


jimmy399
senior tag

Igen, HDD esetén tényleg hasznos feature. Azért is volt király a win8, mert pikk-pakk elindult tök hamar egy Win7-hez képest. Pedig ez csak egy P4-es gép volt, és azon is feltűnően gyorsan indult el...

--- N/A ---

(#226) CPT.Pirk válasza jimmy399 (#224) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az a 7-8 giga kicsit kevés. A Win update "mindössze" 6-700MB körül szed le frissítést (ez nyilván tömörített méret) egy friss SP1-es Win7re, a végeredmény meg 27 giga felett van. Csak maga a Windows mappa 16 giga.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#227) bugsyonic


bugsyonic
tag

A céges gépemen Win7 Pro van, lassan 3,5 éve, kitűnően működik, le nem cserélném.

A laptopomon viszont Win8.1. Vannak benne új (értsd fura) dolgok, meg kell szokni, de nekem az is bejön. Tetszik, hogy letisztult, tv-re kirakom minden nagy, jól látszódik, jók a csempék, színek, nappaliba tökéletes, sőt nagyon f@asza. Szóval a Win 8 inkább ilyen "nappaliba" való, nem pedig munkára. És az is mellette szól, hogy kb. 10k-val olcsóbb, mint a Win7 (OEM).

(#228) jimmy399 válasza CPT.Pirk (#226) üzenetére


jimmy399
senior tag

Ja elfelejtettem írni, hogy 32 bites verzióban a Win7, úgy foglal annyit kb. Nekem most 16 giga a Win7 mappám, bár ez 64 bites.

--- N/A ---

(#229) sanci777 válasza tatabike (#215) üzenetére


sanci777
tag

Igazából én sem értem miért vicces, ha valaki 4:3 (vagy 5:4) arányú monitort használ. gyártottak 22"-os moncsit is 1600x1200 felbontással, és egyéb korszerű paraméterekkel.
Van is egy belőle, sok júzernek a wide-os moncsija ótvar ehhez képest.
Sőt egy könyvelő ismerősöm, anno, mikor kezdtek elterjedni ezek a wide-os moncsik, megkért hogy vegyek neki a CRT helyett TFT-t, de külön kérte, hogy nehogy olyan lapított képernyős sz*rt hozzak neki, mert kivág vele együtt.
No persze nem azért mondta, mert maradi volt. A multimédiás trendek nem mindig kedveznek a munkára használt eszközök használhatóságának.
Mikor látta, hogy nem értem mi a baja, elmondta, hogy a táblázatok amivel dolgozik, inkább hosszúak mint szélesek, nem mozizni akar rajta.

(#230) jimmy399


jimmy399
senior tag

Apropó, 4 napig ment a letöltős p4-es gépem, és csutira kifagyott rajta a Win7... Jó kérdés, hogy mitől....

--- N/A ---

(#231) FіkuszKukіsz válasza sanci777 (#229) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Gondolom a 90 fokban forgatható lapított képernyős sz.rról még nem hallott.

Romanes eunt domus

(#232) fityesz9 válasza sanci777 (#229) üzenetére


fityesz9
tag

moncsi? érzem, ahogy sikítva halnak el az agysejtjeim

Garrus, am I your dirty little secret?

(#233) fatal` válasza Glenda (#222) üzenetére


fatal`
titán

A Windows 2000 egy vállalati OS volt, mi a fenétől lett volna az otthoni felhasználók körében sikeres?

(#229) sanci777: A pivotról gondolom még nem hallott...

[ Szerkesztve ]

(#234) #06658560 válasza fatal` (#233) üzenetére


#06658560
törölt tag

Például állami pályázaton nyert notik voltak vele szerelve. Én nagyon szerettem.

(#235) Glenda válasza fatal` (#233) üzenetére


Glenda
addikt

Úgy volt vállalati OS, mint az xp pro, a Vista és a Win7 nem Home kiadásai, illetve a 8 Pro.

A Windows xp úgy keletkezett, hogy egybegyúrták a Windows 2k-t és a Me-t. Bár inkább a 2k-t skinelték és adták hozzá a Me újításait.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#236) llax válasza fatal` (#233) üzenetére


llax
senior tag

A pivot-hoz 16:9-en feltétlenül kell min. fhd, ha pl. táblázatokkal is dolgozni akarsz, illetve a pivot TN panellel is zűrös némileg (azt tényleg csak középről nézheted)...

6 éve kaptam rá a 16:10-re (24", 1920*1200), mivel nem szokásom a régi hardvereket eladni (max. odaadni valakinek, amit már semmire nem tudok használni), így már az a monitorom is olyan, amit hetente max. 1-2 alkalommal kapcsolok be (mondjuk az TN-es)... Ezek után a számokban alig különböző fhd nagyon "laposnak" tűnik. Zavaróan "laposnak". Normál Win7 asztalon az FF böngészőben ablak fejléc+url sor+tabok+Win tálca mellett van 1078px szabad magasságom (innét nézve nem is olyan kevés az a +120px), fhd-n ugyanekkor 958px maradna. Mikor ezt a hsz- írom, a PH! két form-ja alatta a Te rövid hsz-oddal 1008px magas, ami a fhd normál állás + nem fullscreen kombóban már kilógna az ablakból...

(#237) sanci777 válasza FіkuszKukіsz (#231) üzenetére


sanci777
tag

Lehet, hogy azóta már hallott róla, de mint írtam ez az eset nem mostanában volt. Akkortájt egy átlagos 19" TFT ~70K körüli összeg volt újonnan. Bizonyára lehetett kapni forgathatót is, ha vkinek mindenképp az kellett, csak ár kérdése az egész.
De nem szoktam senkinek a zsebében turkálni, ti se tegyétek.
Egyébként meg nem mindenki IT szaki, meg monitorzsonglőr.

llax: Igen ez a másik aspektus, hogy elég eltérőek főleg régebbi TN panelen a betekintési szögek, és akkortájt egy komoly paneles moncsi horrorárban volt.

[ Szerkesztve ]

(#238) #40935168 válasza CharlieDrop (#9) üzenetére


#40935168
törölt tag

A Win7 sztem egy k* jó rendszer és ahogy elnézem az MS termékfrissítési terveit illetve azok sűrítését, szerintem gyönyörűen kibekkelem magam 9-ig szépen (az asztalin legalábbis).

Telón/tableten más a szitu. Android. DE. Kiv vagyok, mi lesz az x86 alapú tablet sztoriból, mert ha ezek teret nyernek, az a droidot kicsit visszafoghatja a jövőben (nagyon nem gondolnám, de azért KICSIT igen) .. és ezt nem nagyon lehet megmondani előre, jön-e egy x86 boom tableten, vagy pár gyártó kipróbálja és meghalt a dolog.. az Ubuntu Touch is ott lebeg a levegőben.. érdekes év lesz 2014-15 sztem. :)

[ Szerkesztve ]

(#239) davenport válasza fityesz9 (#111) üzenetére


davenport
aktív tag

Államigazgatás?
WIin7-ünk van elég kiherélt verzió. A gépek nagy része CoreDuo/Core2Duo gép, monitorok vegyesen, nekem egy 17 collos régiség van. Központi ellátás van, ha jókor kéred, akkor cserélhetsz (notiba hónapokig könyörögtünk hogy legyen, aztán adtak egy Dell E6430-at). EKOP projektekben vannak egyedi beszerzések, a céges telefonok csúcsa ha jól láttam az E72 Nokia. Ja és ez egy minisztérium.

A korábbi helyemen még XP volt, ODD, és USB letiltva, külső net nélküli belső hálózat, DOS alapú rendszerrel, amit 2010 körül cseréltek le, a gépek meg kihullottak tőle.

Van kollégám, aki az Államkincstáros utaláshoz még floppylemezt használ.

Itthon:
XP-ről váltottam Win8-ra, és most 8.1-re, kellett vadászni drivereket az itthoni Dell D630-ra, érdekes hogy a 8 alatt elfogadott CF kártyaolvasó most nem működik. A T400-nál már megelégedtünk a Win7-vel.

(A család egyik gépét a legális géppel vett XP-vel (SP1) telepítettem újra, lehetetlen az update-t elindítani, és folyamatosan zabálja az svchost alkalmazás a memóriát, bár állítólag ha egész éjszaka bekapcsolva hagytam volna, akkor szépen menne.)

No money, no honey.

(#240) #40935168 válasza davenport (#239) üzenetére


#40935168
törölt tag

SP2-vel nem zabál az svchost, de SP1-re is volt erre egy külön hotfix talán anno.

(#241) CPT.Pirk válasza davenport (#239) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hogy az XP nem tud frissítéseket keresni, ez feltűnően idén ősszel kezdődött, nem te vagy az első, aki ezt írja. Frissen felrakott SP3-as XP-t hagytam keresni, az egy éjszaka alatt sem végzett a kereséssel, az svchost párszori kilövése után egyszer csak kiírta, hogy 100 valamennyi frissítés elérhető. Addig meg csak a ramot zabálta.
Eléggé úgy fest, hogy gondolva a támogatás végére, megadták a végső rúgást a rendszernek és a felhasználóknak Redmondban.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#242) davenport


davenport
aktív tag

Egy dolog a Win7 mellett. Refurbish verzióban 5.000,- forintért vettem hivatalosan, egy használt gép mellé.

No money, no honey.

(#243) davenport válasza #40935168 (#240) üzenetére


davenport
aktív tag

SP3-ra ment volna

Remélem még egy utolsó nagy frissítésre kijavítják áprilisig.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#244) #40935168 válasza davenport (#243) üzenetére


#40935168
törölt tag

Igen, van az is, elég azzal indítani egyből. :K

Nem tudja vki, megy-e a Master of Orion 2 "orion95.exe"-vel indítva (tehát nem a DOS-os exe) Win8.x alatt ? :F :D (A kérdés nem troll, és nem vicc). :U

(#245) llax válasza davenport (#239) üzenetére


llax
senior tag

Egy SP1-es telepítőnek régen a fiók mélyén lenne a helye. Készíteni kell belőle SP3-mas telepítőt, szükség esetén azt használni, akár a kényesebb hotfixeket is integrálva. Egy példányig legálisan megteheted.

Amúgy már Win7-hez is van annyi frissítés, hogy akár egy SP1-es telepítése után is rámegy majd' 1 nap, ha minden frissítést telepíteni akarsz, keres-letölt-telepít-újraindít addig ismételve, amíg talál "fontos" frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#246) margithid válasza #40935168 (#238) üzenetére


margithid
veterán

Nekem is win7 van asztalin és notebookon is, de nagyon lóg a levegőben egy tabletvásárlás, és mivel kedvező áron jönnek (remélhetőleg) a win8as tabletek, azt fogok venni valószínű.(ha veszek egyáltalán)
Win9 elvileg 2015 tavaszán jön végleg, de ki tudja az azzal szerelt tabletek mikor jönnek, talán nyáron...?
Az még másfél év, no majd meglátjuk:)

(#247) sanci777 válasza llax (#245) üzenetére


sanci777
tag

Ez így volna helyénvaló, ha nem bonyolította volna meg a MS a oprencerei licencelését. Ha SP3 telepítővel próbálkozom akkor gép alján levő licenckódot visszadobja, csak a korábbi XP telepítővel fogadja el. Nem értem miért jó ez neki, ha úgy is ingyen felkínálja a szervízcsomagokat :F

(#248) llax válasza sanci777 (#247) üzenetére


llax
senior tag

Gondolom egy másik sorozatszámú példányon végezted az integrálást... Azt a példányt kell feltelepíteni ideiglenesen, aminek a telepítőjébe integrálni szeretnéd a csomagokat.

(#249) Szakbarbár válasza CPT.Pirk (#241) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

A Windows installer 4.5-öt vagy az Update agent-et kell telepíteni. Már nem emlékszem melyiket, novemberben csináltam utoljára egy ismerősömnek.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#250) CPT.Pirk válasza Szakbarbár (#249) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az installer 4.5 fel volt rakva az MSE miatt, az update agent meg alap.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.