Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) HUNPablo


HUNPablo
tag

Android hogy jon fel te jo eg ...

(#252) Tamás88 válasza davenport (#239) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Csodálkozom, hogy a telefonok csúcsa nem egy Iphone (vezetőknél).

Az Államkincstári rendszerről meg ne is beszéljünk, eléggé elavult rendszerrel működik.

(#253) fatal` válasza #06658560 (#234) üzenetére


fatal`
titán

Én is nagyon szerettem, és nem én írtam, hogy nem sikerült jól.

(#235) Glenda: Nem egészen, nem véletlen adták ki a ME-t... (Az más kérdés, hogy az hogyan sikerült)

[ Szerkesztve ]

(#254) atti_2010 válasza HUNPablo (#251) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Persze a rengeteg okostelefon miatt, de amúgy nem kell többet beletölteni mint amennyi benne van.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#255) #40553216 válasza davenport (#239) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mondjuk ha az államigazgatásban dogozni kell, nem f.szt/p.nát vakarni és netezni, ráadásul célszoftverrel kell dolgozni, ami megírtak 15 éve, azt tudja, amit kell, és mivel nincs net, így nem kell az egyre nagyobb netes megjelenítés igényeinek megfelelni, nem kell külön minden gépre akármilyen, de a munka szempontjából mindenképp felesleges, energiapazarló megjelenítő, keret, "védelmi", akármi szoftvereket feltolni, akkor miért kellene a legújabb OS a legújabb hw-vel.

"folyamatosan zabálja az svchost alkalmazás a memóriát"
Ha már IE8 van fent (és persze az SP3), akkor ez a csomag, és a frissítés normálisan lefut.

[ Szerkesztve ]

(#256) #40553216 válasza llax (#245) üzenetére


#40553216
törölt tag

Másik topikban éppen ezzel kapcsolatban volt kérdésem.
Most 22-én kellett újrarakni egy Windows 7-et. Ráadásul 1Mbit-es neten lógva. Egy élmény volt.

(#257) atti_2010 válasza #40553216 (#256) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Egy OP rendszert nem cserél az ember minden nap, 1x egy évben meg kibír 4-5 újraindítást, de ha az SP1 teszed fel startból megspórolod felét az újraindításoknak, aki a Win 7 telepítőre panaszkodik az még nem tett fel WIN98 vagy XP-t.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#258) #40553216 válasza atti_2010 (#257) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ha megnézed a másik topikba írt linket, megérted, miért úgy volt, ahogy. ;) Recovery partícióról, 1Mbites net mellett.

(#259) atti_2010 válasza #40553216 (#258) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Most nem értem, recoveri volt vagy újratelepítés.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#260) parampa válasza margithid (#64) üzenetére


parampa
aktív tag

~Windowsban a tapétásat, budiban a csempéset.~ :R

(#261) #40553216 válasza atti_2010 (#259) üzenetére


#40553216
törölt tag

Recovery partícióról teljes újratelepítés, még csak nem is gyára alapállapotba, hanem Windows minimum újrarakással.. Nem találkoztál még ilyennel?

(#262) atti_2010 válasza #40553216 (#261) üzenetére


atti_2010
nagyúr

És a partíció egy szerveren volt, amúgy én mindig SP1 pakkal megyek javítani ami egy sticken van és egy rakat frissítéssel, így egy csomó idegtől megkímélem magam, azért meg nem az MS a hibás mert 1M netten kellett vacakolni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#263) #40553216 válasza atti_2010 (#262) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én nem javítani mentem. Anyósom gépe, nem ment, valamit kellett csinálni.
Az mindenképp az MS hibája, hogy egy sw-hez egymásra épülő frissítés hegyeket kell felrakni, nem egyből a sw legújabb, pecselt változatát. Az 1Mb csak fűszer a sok jó mellett. ;)
A partíció ugyanazon a hdd-n van.

[ Szerkesztve ]

(#264) atti_2010 válasza #40553216 (#263) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Úgy kellene csinálni hogy akkor lementeni a partíciót mikor minden frissítés meg szervizcsomag fent van és legközelebb nem kell szenvedni, az Acronis egy nagyon jó szoftver ilyesmire még arra is van lehetőség hogy ha egyáltalán el sem indul a WIN csak fekete képernyő egy F11 megnyomásával előjön a recovery szoftver és indulhat a visszaállítás, amúgy a windoz recoverije egy kalap kaki.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#265) Syl válasza atti_2010 (#257) üzenetére


Syl
nagyúr

Én anno Windows 95-öt floppyról raktam fel! :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#266) VIC20


VIC20
őstag

Túl jól sikerült az XP. Meg a 7-es is. :)

(#267) atti_2010 válasza Syl (#265) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ja, és utána jött a driver keresgélés a betárcsázós neten ami 25 Kb/sec hasított és minden egyenként kézzel kellett kikeresni mert nem volt autó keresés vagy volt de nem talált soha semmit.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#268) Syl válasza atti_2010 (#267) üzenetére


Syl
nagyúr

Internetem csak jó egy évvel a win95 megjelenése után (valahol az OSR környékén) lett és kemény 14,4 Kbit/sec hasított ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#269) #40553216 válasza atti_2010 (#264) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ha kaki, ha nem, most ezzel kellett dógozni. :) Az a baj, hogy 3 év múlva ugyanígy 3 évnyi frissítést kell felrakni, hacsak menet közben nem mentegetem le többször a rendszert.

(#271) sh4d0w válasza #40553216 (#269) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Másik lehetőség, hogy olyan ISO-t szerzel be, amibe integrálva vannak a legutóbbi frissítések és azt telepíted. Teljesen legális, amíg a legális kulccsal használod.

https://www.coreinfinity.tech

(#272) #40553216 válasza sh4d0w (#271) üzenetére


#40553216
törölt tag

Amíg azt az ISO-t nem én csináltam, addig nem bízom benne. ;) Kérdés, elfér-e egy DVD-n. Vagy ha nem, akkor megy pendrive-ra. De igazából talán csak idén tavaszig, nyárig kell várni. Állítólag tavasszal húzzák ki az optikai kábelt.

(#273) 19ati93


19ati93
senior tag

A W7 egyszerű és nagyszerű,ezért is szerette meg a nagy világ.

(#274) llax válasza sh4d0w (#271) üzenetére


llax
senior tag

Ezzel az erővel a MS is kiadhatna negyed/fél évente ilyen ISO-t, amit aztán a saját kulcsoddal telepíthetsz. Ez lenne a legegyszerűbb és legkényelmesebb, a licensz árába is bőven beleférne ennyi plusz szolgáltatás.

(#275) kispx válasza llax (#274) üzenetére


kispx
addikt

Ha már idáig nem adott nem is fog. Win7-nél szerintem ideje lenne, mert már egy jó ideig elszöszmötöl az update. Még egy SP1-es lemeznél is.

(#276) sztanozs válasza kispx (#275) üzenetére


sztanozs
veterán

Pont most telepítettem W7SP1-et. Office-szal együtt ~150-200 frissítés ment fel telepítés után. Kb 2x tovább tartott a patchelés, mint a frissítés...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#277) llax válasza kispx (#275) üzenetére


llax
senior tag

Win7-nél már nem is várható (semmi jó). De a 8.1-nél még bevezethetnének valami hasonlót. Elmondhatnák, hogy nem csak küzdenek a kalózkodás ellen, hanem "versenyképes" és legális "alternatívát" nyújtanának a frissítésekkel felszerelt másolatokkal szemben, akkor "az eredeti Windows valódi előny" lenne (most egy telepítésnél csak szívás)... Ha világszerte akár 1-2 % kalózkodót a legális útra csábítanának ezzel, a befektetett munka messze megtérülne...

(#278) sh4d0w válasza llax (#274) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az külön költség lenne a Microsoftnak. Viszont kapsz eszközt a cégtől, amellyel Te megteheted az integrálást - ettől még a cucc legális marad.

https://www.coreinfinity.tech

(#279) llax válasza sh4d0w (#278) üzenetére


llax
senior tag

Hááát... Van eszköz ez tény. Egy SP integrálásához jól is jön, de az SP-n kívüli többi frissítést már nem éri meg egyedileg elvégezni... Ugyanakkor egy kész, mondjuk fél évnél nem régebbi csomag nagyban segítené mind az új, mind az újratelepítést. Az egy dolog, hogy költség lenne a MS-nak, de lenne +1 érvük a saját termékük mellett.

Nagy költség semmiképp nem lenne: a frissítések elkészülnek ettől függetlenül is, tesztelik is azokat, elvileg a telepítőbe beépítve is működniük kell. A beépítés időigénye az előbbiekhez képest nem számottevő, az aktív életciklusát töltő (minden fronton forgalmazott) szoftvereik esetén akár egy-két ember munkaidejének megfelelő ráfordításával elvégezhető (minden nyelvre!). Majd egy adott szoftvernél pl. fél év eltelte után lezárják az integrálást, majd egy rövid, egyszerűsített tesztnek alávetik (lévén eleve tesztelt és kiadott dolgokat tartalmaz), ha hajlandó úgy működni, mint az online frissített rendszerek, akkor elérhetővé teszik.
Fentebb néhány %-ot említettem, de elég lenne töredéke, ha a kalózkodóknak csak 0,1%-a térne meg ennyi plusz szolgáltatás miatt, az valahol tízmillió dolláros nagyságrendnél kezdődő bevételt jelenthetne...

(#280) sh4d0w válasza llax (#279) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem azt mondtam, hogy nagy költség, hanem azt, hogy külön költség, amit vagy megfizettetnek a vásárlókkal, vagy eleve kihagyják és akkor stabil marad a termék ára.

Red Hat Enterprise Linux forrását is letöltheted és lefordíthatod Magadnak ingyen - ekkor persze támogatást nem kapsz hozzá. A másik lehetőség, hogy a bináris iso-t töltöd és kapsz hozzá x idő supportot, természetesen pénzért.

https://www.coreinfinity.tech

(#281) tothzoltan


tothzoltan
tag

Miután a legnagyobb jóindulattal és nyitottsággal tegnap először próbáltam ki a WIN8.1-et, néhány órán belül határozott nemet mondtam és visszatértem az évek óta stabilan futó (első telepítés óta stabil) WIN7-re. A Microsoftnál egyszerűen fogalmuk nincs a fejlesztőknek hogy mit jelent az ergonómia fogalma.
A WIN8-at logikusan működő és kézenfekvő munkára ráigazítani komoly kihívás. Ez a végfelhasználói tömegeknek szánt hibrid-tablet karácsonyfa nem egészen az amivel nekik ki kellene állni. Lehet hogy a mag gyors és stabil de nagyon sok a felesleg és a teljesen logikátlan megoldás. Én, nem kérem, köszönöm.

I'm thinking different.

(#282) Glenda válasza tothzoltan (#281) üzenetére


Glenda
addikt

A Microsoftnál egyszerűen fogalmuk nincs a fejlesztőknek hogy mit jelent az ergonómia fogalma.

Elég nagy baj lenne, ha a fejlesztők határoznák ezt meg...

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#283) tothzoltan válasza Glenda (#282) üzenetére


tothzoltan
tag

Fejtsd ki kérlek bővebben mire gondolsz.

I'm thinking different.

(#284) Syl válasza tothzoltan (#283) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem arra gondol, hogy nem a fejlesztők döntik el, hogy nézzen ki a cucc.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#285) fatal` válasza tothzoltan (#283) üzenetére


fatal`
titán

Arra, hogy az UI-t nem a fejlesztők tervezik.

(#286) CPT.Pirk válasza Glenda (#282) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, de ha kicsit beleszólhattak volna a win8 ergonómiájába, talán nem lenne ennyire gáz. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#287) Glenda válasza CPT.Pirk (#286) üzenetére


Glenda
addikt

Nem gáz az, mindenki elkezdett ihletet meríteni belőle, az egész internet flat lett.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#288) Syl válasza Glenda (#287) üzenetére


Syl
nagyúr

Ja. Felénk van egy mondás: egy bolond százat csinál.
Kilapították a vindózt, ami több milliárd gépen megtalálható, evidens, hogy "kultuszt" teremtettek vele.
Fujj. :P

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#289) gbors válasza Syl (#288) üzenetére


gbors
nagyúr

őszintén szólva, nekem a megszokási időszak után jobban tetszik, mint a win 7. itthon 8.1 van, a munkahelyemen 7, úgyhogy napi szinten van összehasonlítási alap.

de amúgy a vizuális design csak kis része az ergonómiának...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#290) Glenda válasza Syl (#288) üzenetére


Glenda
addikt

Még előtte lett flat a gmail és gyanítom az iOS kilapításán is előbb gondolkodott az Apple.

Eközben...

[ Szerkesztve ]

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#291) CPT.Pirk válasza gbors (#289) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amúgy még a Windows7-nek sem jutott túl sok vizuális design. Sokan hiányolják az aero effektjeit a 8-ból, pedig az aero alig tud valamit pl. egy KDE effektjeihez képest, ami ott még végletekig testre szabható és bővíthető is.

Glenda: megint rossz felé megy az android felülete. Szerintem a 4.0-val léptek rá a rossz útra.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#292) fordfairlane válasza CPT.Pirk (#291) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az UI effektek mennyisége egyáltalán nem minőségi mérce. Kicsit sem az. A testreszabhatóság is jobb, ha minimumra szorítkozik. A skinezés sokszor a meglevő UI hiányosságait próbálja pótolni.

x gon' give it to ya

(#293) tothzoltan válasza Glenda (#290) üzenetére


tothzoltan
tag

Szerintem arra gondol, hogy nem a fejlesztők döntik el, hogy nézzen ki a cucc.

Ezért is kérdeztem rá, én ugyanis ergonómia alatt egyáltalán nem a külalakot hanem a funkcionalitást és a felhasználási kényelmet értettem. Azt hogy hogyan jutsz el A-ból B-be és milyen módon. Továbbá milyen opciókat kinál a rendszer arra hogy a célod úgy érd el hogy közben "ne fáradj el".
Nemkicsit sarkított példával élve; ergonómiai szempontból a WIN8 egy színes hajtogatós kertiszék, míg az OSX Mavericks egy letisztult kényelmes bőrfotel. Az összehasonlítást csak a példa kedvéért tettem, nem azért hogy messzemenő harcokba kezdjek a két rendszer közötti alapvető különbségekről.

I'm thinking different.

(#294) CPT.Pirk válasza fordfairlane (#292) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A beállíthatóság és testre szabhatóság nálam része a minőségről alkotott véleményemnek. Szeretem, ha az egyébként rém unalmas számítógépes munkát feldobja valami frankó effekt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#295) fordfairlane válasza CPT.Pirk (#294) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az én tapasztalatom az, hogy a beállítható, skinezhető cuccok többsége lassú, átláthatatlan, ízléstelen, csiricsáré, csapnivaló, funckióhalmozó vacak.

x gon' give it to ya

(#296) Glenda válasza tothzoltan (#293) üzenetére


Glenda
addikt

Ez még továbbra se a fejlesztő dolga. Jó esetben a view-t egyáltalán nem is látja.
Akinek a dolga, az a deisgner és a lead.

Még ha látná is, a fejlesztő egy olyan közkatona, akinek semmi beleszólása sincs az egészbe.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#298) tothzoltan válasza Glenda (#296) üzenetére


tothzoltan
tag

Ez még továbbra se a fejlesztő dolga. Jó esetben a view-t egyáltalán nem is látja.
Akinek a dolga, az a deisgner és a lead.

Jó, hát ha nem akarod megérteni amit mondani próbálok akkor nem erőltetem tovább. :)

I'm thinking different.

(#299) Glenda válasza #32839680 (#297) üzenetére


Glenda
addikt

Kilapították a vindózt, ami több milliárd gépen megtalálható, evidens, hogy "kultuszt" teremtettek vele

Nagyon boldog lett volna a MS, ha több milliárd Zunet adnak el.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.