Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) fordfairlane válasza fatal` (#348) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez egy egész más koncepció. ( És csak egy koncepció ). A Microsoft is csinálhatott volna ilyet, de mégsem csinált. Sőt, csinálhatott volna olyat is, hogy több screent lehessen létrehozni, lenne a touch screen típus, meg a hagyományos desktop-ikonos screen. Ez sem új, mármint a több screen, mégsem ezt csinálták.

Ők Metró dominanciát akartak, ki tudja, miféle elcseszett üzleti megfontolásból. Műszaki indokok is vannak, de azok valahogy sántítanak. A Touch nem mindenható, és nem lesz minden eszköz touchscreenes.

x gon' give it to ya

(#352) fatal` válasza fordfairlane (#351) üzenetére


fatal`
titán

Tudom, hogy nem ez volt a koncepció. Ettől még véleményem szerintem sokkal jobb, de, ami számukra is fontos lehet, sokkal sikeresebb lett volna.

(#354) #51736960 válasza #40553216 (#353) üzenetére


#51736960
törölt tag

annyi a hasonlóság közöttük, hogy mindkettő méretes bukta lett.
viszont amíg a vista tényleg szar, addig a win8 szerintem egy tök jó operációs rendszer lett, csak kell rá egy classic shell, hogy a metrónak még a nyomát se lássam, és kész. (ki kell próbálni, elképesztő, hogy egy párszáz kb-os ingyenes program milyen király rendszert csinál a win8-ból...)

[ Szerkesztve ]

(#355) PistiSan válasza #51736960 (#354) üzenetére


PistiSan
addikt

Ez rendben van, de azért elég ciki, hogy egy külön program kell hozzá.
A microsoft magának köszönheti a bukást, választhatóvá kellett volna tenni, hogy a user melyiket kívánja használni.

(#356) #51736960 válasza PistiSan (#355) üzenetére


#51736960
törölt tag

igen, ebben egyetértünk. igazából semmibe nem került volna meghagyni a startmenüt, csakhát mindenáron "meg akarták nevelni" a felhasználót, ami nem jött össze.
(és nem is látom, hogy különösebben okulnának, a 8.1-ben már van start gomb, de hiába nyomkodtam, menü még mindig nincs, úgyhogy arra is ment fel a classic shell)
na nem baj, majd a win9-re csak összejön a dolog :D

(#358) #51736960 válasza #32839680 (#357) üzenetére


#51736960
törölt tag

úgy látszik, komolyan őskövület vagyok, de milyen "keresőben" keresem a programokat? :F
én úgy indítok egy programot (és mindenki más is, akit ismerek), hogy rákattintok a start gombra, és ott ráklikkelek a megfelelő ikonra.
minek ide bármilyen kereső? vagy félreértek valamit?

(#360) spirit007 válasza #32839680 (#359) üzenetére


spirit007
senior tag

"A kimutatás szerint ..."

Imádom az ilyen kimutatásos dolgokat, mivel mindig azt mutatják ki amit a megrendelő látni szeretne :D
Mellesleg a "keresős" dolog nálam nem hozott könnyebbséget.
Sok olyan progi van a gépemen amiket nagyon ritkán használok -de fontosak- így tíz esetből tízszer tuti, hogy nem jut eszembe neve... Úgyhogy All programs ...és böngészés.
A gyakran használtakhoz meg ott a parancsikon a desktop-on.

(#361) #93794560


#93794560
törölt tag

A HP-nél megijedtek, hogy a Windowes 8-as gépeik nem fognak elég gyorsan fogyni, és elkezdték reklámozni a Windows 7-es gépeket. Igaz, hogy boltban már nem lehet megvenni a rendszert, de az OEM partnerek adhatják vele a gépüket.

A hír tegnapelőtti. [link]

[ Szerkesztve ]

(#362) Syl válasza spirit007 (#360) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha körbenézek az ismerőseim gépein, egyikük sem használja se a keresőt, se a menüt. Tele van az asztal ikonokkal. Hogy az MS honnan szedi ezt a 90%-ot, számomra rejtély...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#363) sh4d0w válasza Syl (#362) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Onnan szedi, hogy megkért egy közvélemény-kutatót, hogy azért az x ezer dollárért cserébe, amit adnak a cégnek, mérjék ezt fel. A cég meg kimutatta azt, amit a megrendelő látni akart...

Egyébként ha nagy ritkán Windows-ra vetődök, én is a start menüt használom, mert összesen 3 ikon van a desktopon: kuka, starcraft 2, comodo.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#364) Thrawnad


Thrawnad
senior tag

Ha nem lenne jó néhány nagy fájl a gépemen még mindíg W98-am lenne :D
Nem kellene a TurboPascal progijaimat DosBoxban futtatni.

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#366) PistiSan


PistiSan
addikt

Nekem nagyrészt asztali ikonok vannak kint, illetve gyorsindítóban, ja és a start menüben is van rögzített ikon, a kevésbé használtakból 1-2, ritkán pedig el kezdem gépelni mit keresek, legritkább estben tallózom a minden program alatt.

(#367) #40553216 válasza #32839680 (#359) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ez a kimutatás biztos, hogy kamu adatokon alapul. Mert nem hiszem el, hogy lett volna olyan kimutatás, amely a "használj mindenhez egeret" 30 évnyi sulykolása után azt mutatta volna ki, hogy az emberek inkább gépelnek. Főleg, hogy 80%-uk funkcionális analfabéta. És nagy eséllyel ha komolyan az emberek igényeit, akkor már a második próbaverzióba visszarakták volna a startmenüt. Vagy ha már ezt nem tették, akkor legalább egy nyomorult fájlkezelőt hagytak volna a metro-n. De sem az előbbi, sem az utóbbi igény nem érte el az MS döntéshozók ingerküszöbét. Vagy egyáltalán nem érte el őket az igényről szóló jelentés, mert valahol középszinten elakadt. Az eladási számok tükrében meg csodálkoztak, hogy WTF, mikor csupa szépet és jót hallanak csak. Ekkor aztán a középszint körmére néztek, és szembesültek a valósággal.

(#368) gthomma


gthomma
senior tag

A windows 8.1 a spring update-el már egy teljesen jól használható oprendszer.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#369) PuMbA válasza jimmy399 (#335) üzenetére


PuMbA
titán

Amikor a Windows 8 a telepítés végére ér mutatja, hogy a jobb felső sarokba húzd az egeret és ott elérsz mindent. Na én odahúztam és megtaláltam a kikapcsolást 2mp alatt, hú, de nehéz volt...Most komolyan, egy kis felfedező képesség kell bármi újhoz és rendben vagy...Ha elkezdesz zsörtölődni, akkor tuti bosszús leszel, de ha teszel bele egy kis felfedezési örömöt...Ezután egyből elkezdtem mind a négy sarokba húzgálni az egeret, hogy megtudjam, hogy merre mi van meg kattintgattam össze-vissza...5 perc alatt mindent megtaláltam és utána már csak szokni kellett.

[ Szerkesztve ]

(#370) Miksa64


Miksa64
tag

Hali!

Olyan gondom van, hogy a laptopom win 7-ére nem akar feltelepedni az egyik pendrive driver. :))
Annak ellenére, hogy azt írja talált illesztőprogit, és de "A kért eszköz beállításkulcsa nem létezik." és keressek a gyártó honlapján illesztőprogit, de sajnos ehhez az eszközhöz nincsen. (Kingston Digital 32GB Data Traveler MicroDuo USB 2.0 micro USB OTG DTDUO/32GB)

Érdekes módon az asztali gépre minden gond nélkül feltelepül és simán működik. ( ott is win7) :Y

Van lehetőség valamilyen módon telepíteni ezt meghajtó progit, és mi lenne a megoldás?

Ha valaki tudna segíteni igen megköszönném. :R

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#371) Fecogame válasza Miksa64 (#370) üzenetére


Fecogame
veterán

Itt kérdezz rá

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#372) Miksa64 válasza Fecogame (#371) üzenetére


Miksa64
tag

Bocsi, köszi! :R

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#373) ceia válasza PuMbA (#369) üzenetére


ceia
őstag

Jajj, mit kaptam, de jó.. na akkor most nekiállok felfedezni, megtanulni és megszokni.  
Te vagy az ideális user a M$ számára ;)

        it's more fun to compute

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.