Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Glenda válasza #32839680 (#300) üzenetére


Glenda
addikt

Persze, de közel sem a mainstream desktop Windows-szal. Ha megnézed mennyien használtak Zunet és WP-t, ha nem látnának fantáziát benne simán nem követnék.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#302) Syl válasza Glenda (#290) üzenetére


Syl
nagyúr

Eközben kommentáltam az android design-változását... :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#303) #40553216 válasza #32839680 (#297) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nyilván ezért adott el milliárdnyi Zune-t az MS, míg az Apple csődbe ment a rengeteg nyakán maradt iPhone miatt. Tényleg, már emlékszem...

(#304) ceia válasza margithid (#80) üzenetére


ceia
őstag

Főleg a kinézete nem tetszik, egyszerűen csúnya, rideg, üzleties. Az XP barátságos, otthonos. És szeretek régi programokat is használni. Tudom, hogy egyszer muszáj lesz 7-re váltani, majd valószínűleg simple témával használom. :) A 8 desktop része viszont tetszik, de ezen kívül semmi más benne.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#305) Glenda válasza ceia (#304) üzenetére


Glenda
addikt

Akkor van egy jó hírem: egyáltalán nem kell elhagynod a desktopot, mindent meg tudsz csinálni ott.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#306) #40553216 válasza Glenda (#305) üzenetére


#40553216
törölt tag

"egyáltalán nem kell elhagynod a desktopot"
Ebben te 100%-ig biztos vagy? Soha egyetlen program se dob vissza a metrora? Erről is leszoktak már? Ugye, hogy nem? Mivel a keresés is így működik. No, majd a következő verziónál már észhez térnek. Viszont ehhez kell három év? Mikor a kiadás előtt egy évvel már szapulták a koncepciót és a megvalósítást is? És még a végleges verzió kiadása után 2 évvel sikerül azt kijavítani, amit rengetegen követelnek? Ezt is csak az MS csinálhatja meg, mert a fél világ tőlük függ.

(#307) FіkuszKukіsz válasza Glenda (#305) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Csak egy - két példa. Alapesetben a pdf és különböző méda formátumok (képek, videók) mind a modern ui-s appokhoz vannak társítva.Az aki nem jártas abban, hogy hogyan tudná más alkalmazással megnyitni ezeket a fájlokat (és a felhasználók nagy része sajnos ilyen) soha nem fog megszabadulni a Modern UI-tól.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#308) Sweet Lou 6 válasza FіkuszKukіsz (#307) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

felteszel egy adobe readert és pdf megnyitása előtt felajánlja, hogy mással nyisd meg, tulajdonképpen két kattintás és bye bye metro document viewer.

sweetlou6.wordpress.com

(#309) FіkuszKukіsz válasza Sweet Lou 6 (#308) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ne magadból indulj ki. Egyébként meg leírtam: Az aki nem jártas abban, hogy hogyan tudná más alkalmazással megnyitni ezeket a fájlokat (és a felhasználók nagy része sajnos ilyen)... Trollkodsz vagy diszlexiás vagy?

A Metro-t meg felejtsétek már el. A kezdetekkor ez volt a neve a Windows Phone-on!, de most már hivatalosan Modern UI.( A metrot nem használhatják)

Romanes eunt domus

(#310) Sweet Lou 6 válasza FіkuszKukіsz (#309) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

win7-re is kell telepíteni valamilyen pdf readert, mert alapból nincs benne, szóval aki win7-ről vált, annak ugyanúgy kell csak eljárnia. a legtöbb nem érintős notin meg amúgy is előretelepítve van valamilyen 3rd party cucc.

sweetlou6.wordpress.com

(#311) Glenda válasza #40553216 (#306) üzenetére


Glenda
addikt

Win+Q.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#312) FіkuszKukіsz válasza Sweet Lou 6 (#310) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Látom a lényeg még most sem jött le. A win8-ban olyan default modern ui függőségek vannak, melyeket az a mezei user akinek az új felület nem jön be, egymaga nem tud áthidalni. És most ne magadra gondolj, hanem azokra akik betudják kapcsolni a gépet, meg tudják, hogy az Internethez mire kell kattintani és kész. A sógorom mikor megkapta az új laptopját természetesen win 8-cal, őrjöngve hívott fel, hogy már fél órája keresi és nem tudja, hogy hol kell kikapcsolni azt a rohadt laptopot. Persze utána jött , hogy milyen szar ez a 8 és rakjak már neki fel egy win 7-et.

Romanes eunt domus

(#313) Sweet Lou 6 válasza FіkuszKukіsz (#312) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

a kikapcsolás tényleg nem egyértelmű (talán azért dugták el ennyire, mert szerintük a legtöbben már altatják a notikat :F), pl. logikus lenne betenni a start screen-nél a profilmenühöz is minimum az alvással együtt, ide:

win7-hez szokottaknak a legegyszerűbb megoldás amúgy a 3rd party start menük, tapasztalat alapján írom.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#314) fordfairlane válasza Sweet Lou 6 (#313) üzenetére


fordfairlane
veterán

talán azért dugták el ennyire, mert szerintük a legtöbben már altatják a notikat :F

Zseniális ötlet volt. :U

x gon' give it to ya

(#315) #40553216 válasza Glenda (#311) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hoúúú! És már tudja is. Alig 2,5 év után.

(#316) Glenda válasza #40553216 (#315) üzenetére


Glenda
addikt

Nem emlékszem már hogy volt a Win8 RTM-ben (úgy emlékszem pont így), de este felrakok egy virtuális gépet csak neked és megnézem :)

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#317) Tamás88 válasza #40553216 (#306) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Az nem úgy van, hogy amikor megnyitsz egy fájlt, akkor megkérdezi, hogy a normál, vagy a Metrós (igen én így hívom és kész) felületen nyitom meg? Mondjuk a pdf pont nem jó példa, mert azt kivételesen nem ajánlja fel mivel nincs másik, de mondjuk képnézegetőnél nem így van? Bocsi, csak már régen használtam 8-ast.

(#319) kispx válasza Tamás88 (#317) üzenetére


kispx
addikt

Nem. Alapértelmezetten a modern ui-s alkalmazást nyitja meg. Ha a képnézegetőnél a desktopost szeretnéd használni, akkor a fájltársításoknál hozzá kell rendelni.

(#320) fatal`


fatal`
titán

Engem a keresőben csak az idegesít, hogy sokszor mindenképp a neten akar keresni. Pl. nekem bent van a Pathban az adb (de írhatnám akár a javat is) és ha paramétert adok neki (pl. adb connect ipcím) akkor enterre nem elindítja (pedig megjelenik felül), hanem rákeres a szar binggel.

Jó lenne, ha nem kéne még pluszban a lefelét is nyomkodni ha programot akarok elindítani és ki lehetne kapcsolni a rendszerszintű netes keresést. Majd, ha a neten akarok keresni, akkor keresek a böngészővel...

(#321) kispx válasza fatal` (#320) üzenetére


kispx
addikt

(#322) #40553216 válasza #32839680 (#318) üzenetére


#40553216
törölt tag

"Attól hogy valamiből az Apple többet adott el, még nem ők indították el a flat irányvonalat."
Nem is erről volt szó, legalábbis én nem erről beszéltem. Pusztán arról, hogy pont semmit nem számít, hogy az MS csinálta először. Az Apple 1000%, hogy nem emiatt váltott. Remélem, nem gondolod, hogy amikor a laposdizájnnal indult az MS (mikor is, 2010, WP7?), akkor a legkisebb mértékben is potenciális ellenfélnek tekintették a WP-t? Vagy mindenképp ez kellett az iPhone vagy az iPad piacának megtartásához?

"A Metro miatti rinyát meg sosem értettem."
Te vs 1,5 milliárd r=1 júzer. Te x mértékben gyakorlott, képzett vagy IT téren, így ha zavar valami, esetleg jóval könnyebben, sőt, egyáltalán, találsz megoldást. Ők meg anyáznak, és felraknak helyette egy warez 7-est.

(#324) cog777 válasza #32839680 (#323) üzenetére


cog777
senior tag

"Nem az IT-s ismeretek a perdöntőek amúgy, hanem a megszokás," ... "mert sosem próbálták"
Jól látod. Mármint a hibát amit az MS vétett. Az átlag felhasználó NEM akar minden második évben új gui-t tanulni! Nézd meg a Mac OS X felületének evolúcióját: [link]

Nagyon eltér a kezdetek és a vége? Nem. Átlag felhasználó használni akarja a számítógépet és nem akar egy olyan gui-t megtanulni amit az MS kizárólag piac bővítés miatt vezetett be mellőzve ergonómiát, kompatibilitást. Átlag felhasználó jobban elkezel egy Mac-et mint egy Win-t azért mert kb ugyanac mint 5 éve. Ergo -> tudása értékállóbb. A mai rohanó világban legkevésbé sem akarnak tanulni állandóan új GUI-kat. Pl. pillanatok alatt megtalálja a neki tetsző alkalmazást az App store-ban és feltelepíti anélkül h keresnie kellene a malwarektől hemzsegő interneten. EZT vezetné már be az MS mert ez szolgálja a felhasználó biztonságát. És nem a legújabb proci a nemtom milyen képességekkel. Mert valahogy a user számára valóban fontos dolgok (működjön minden egyszerűen, pöccre, konzisztensen és megbízhatóan) elsikkadnak. (Nem a modern ui app store-jára gondoltam persze, az semmit nem ér.)

Úgy gondolom az MS magának köszönheti hogy a konkurencia ennyire feljött (Tablet/mobilok) és hogy sokan nem akarnak váltani az új Win-re, inkább kipróbálnak teljesen más platformot.

Fejlesztek az új Surface Pro 2-re. A másik 2 érintőképernyős Win 7-es gép teljesen kompatibilis módon emulálja az egeret drag and drop működik az ujjaddal stb. "Természetesen" a Surface Pro 2-vel nem működik! (Próbálj az ujjaddal az IE-ből átvontatni egy képet a desktopra.. nem megy. No komment. Megyünk át alternatív platformra.)

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#326) sh4d0w válasza #32839680 (#325) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

De, a Vista azért bukott meg, mert rossz volt. Szar IDE-kezelés, szar USB-kezelés, idegesítő UAC. A redmondiak is többször elismerték, hogy talán elkapkodott volt a kiadása...

https://www.coreinfinity.tech

(#327) Glenda válasza sh4d0w (#326) üzenetére


Glenda
addikt

Mert az emberek azt akarták hallani :D
Az UAC úgy volt jó, Win7-ben az első dolgom volt egy szinttel feljebb emelni, vissza a Vistásra. Most már lusta vagyok rá.
Az IDE kezelés nem az volt, mint a KDE4-nél, hogy minden egyes fájlnak kiírta a nevét és azért volt lassú? Nem emlékszem már...

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#328) sanci777 válasza #32839680 (#325) üzenetére


sanci777
tag

"Remélem rohadt hamar alkalmazni fogja a srácot az MS, mert szerintem olyat alkotott amire Redmond már pár éve nem képes"

Ettől nem fog hasraesni a MS :N

(#329) cog777 válasza #32839680 (#325) üzenetére


cog777
senior tag

"Mert más platformot nem kell újratanulni?"
De igen, de nem is azt gondolom hogy a Modern UI a fo oka az MS hanyatlasanak. MS sikeresen tett rola hogy az atlag felhasznaloban az a kep taruljon hogy a szamitogep = bonyolult, megbizhatatlan es allandoan ujara kell tanulni. Viszont ezt osszekotottek az MS telefonjaival is es visszaut.

Pl melyik mas platformon indul ujra felhasznaloi interakcio nelkul frissites erkezesekor automatikusan, bezarva a futo programokat es elveszitve a megnyitott fajlokat? Mert Windows 7 ota elofordulhat. Esatobbi. Azert Mac alatt ilyet nem tapasztalsz...

Amugy a GUI koncepcio tetszik, de ettol fuggetlenul a ceg hozzaallasa nem hiszem h megvaltozik...

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#330) Glenda válasza cog777 (#329) üzenetére


Glenda
addikt

A win8 3 napot ad rá. Ha az nem elég, akkor semmi se.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#332) cog777 válasza Glenda (#330) üzenetére


cog777
senior tag

:) Orulok neki h 3 napot adott, Win 7 eseten 10 perc volt, szamolt vissza majd ujra indult. Mindazonaltal a hozzaallassal van a problema. Majd EN mint felhasznalo eldontom mikor akarom ujrainditani (hiszen lehetnek fontos dolgok amiket nyitva tartok) ES az MS dolgozzon ki olyan technologiat h ne kelljen ujrainditani a gepet ily modon. Ha mar az ujrainditas nelkuli kernel csere szabadalma az MS-nel van...

Ha nem megy akkor az Apple mod-> diszkreten figyelmeztetni a felhasznalot h frissitesek vannak..
Ennyi.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#333) cog777 válasza #32839680 (#331) üzenetére


cog777
senior tag

"Ettől függetlenül az otthoni pc-k 90%-án windows fut. A tablet őrület meg nem lesz több múló hóbortnál, mint ahogy a netbook sem volt több, a netbooknak (főleg a brazossal szerelteknek) legalább volt annyi előnye hogy olcsó volt."

Lehet. Lehet nem. Mindazonaltal a PC eladasok zuhannak, tablet/mobil orulet tombol, es par gyarto mar Androidot telepitett a Windows melle ami 15 evvel ezelott elkepzelhetetlen volt.

"Ez az újra kell tanulni meg ááá hagyjuk." Majd a vasarlo szavaz a penzevel akar-e tanulni.

"Aki nem képes követni annak nincs sok létjogosultsága." Ne Magyarorszagbol indulj ki... Itt kulfoldon azert nem olyan gaz a helyzet. NEM kell rengeteg mindent tanulnia az embernek, ha kell akkor a munkaidoben tortenik es fizetve van.

" Ne attól boruljon már fel a napi rutin hogy a megszokott kis programomban áthelyeztek 2 gombot."
Konkretan elso bekapcsolas utan nem talaltam a leallitas gombot a Win 8.1-nel. Pista bacsi konnyen megtalalja?
Belinkeltem a Mac GUI evoluciot.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#334) sh4d0w válasza Glenda (#327) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem emlékszem már, miért volt lassú az IDE-alrendszer, de az 5 MB/s az elég gyalázatos volt...

https://www.coreinfinity.tech

(#335) jimmy399 válasza FіkuszKukіsz (#312) üzenetére


jimmy399
senior tag

Emlékszem amikor feltettem a Win8 DP-t akkor rendesen Googleben kellett megkeresnem, hogy hol lehet leállítani a gépet xD

--- N/A ---

(#336) sh4d0w válasza jimmy399 (#335) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ami - azért valljuk be, amúgy Knézy-sen - egy vicc...

https://www.coreinfinity.tech

(#337) fordfairlane válasza cog777 (#324) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyetértek. Egyébként érdekes, hogy még most is sokan ennyire védik a mundért. Vista? Ki emlékszik már arra a sz*rgörgetegre? Le lett húzva a vécén.

x gon' give it to ya

(#338) fordfairlane válasza jimmy399 (#335) üzenetére


fordfairlane
veterán

Dettó. Win 8 legeslegeslegelső bétát felraktam, és youtube-on kellett megnéznem, hogy kell kezelni. Hogy kell leállítani. 30 éve kezelek ilyen olyan szgépet, de ilyen hülyének még nem éreztem magam. Igazi ipari hulladék.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#339) fatal` válasza kispx (#321) üzenetére


fatal`
titán

A problémán nem segít, így nem jönnek a találatok a binggel, de paraméterezett exénél sima enterre így sem a programot indítja, hanem egy üres fehér lap jön a találattal, ami egy marhaság. :D

(#340) #40553216 válasza #32839680 (#325) üzenetére


#40553216
törölt tag

Olyat alkotott. Milyet? Csinált egy modern nyelvű klasszikus Windows-skin-t. Hát csodás!

(#330) Glenda
És ha éppen olyan dolgot csinál, ami nem fut le három nap alatt? Persze, marginális. És?

(#332) hanischz
"ujrainditas nelkuli kernel csere szabadalma az MS-nel van..."
Érdekes. Mégis Linuxon csinálták meg. És nem ők. :DDD

(#335) jimmy399
Vagy a metron egy alkalmazást. Abból a sokból. :DDD

(#341) sanci777 válasza fordfairlane (#338) üzenetére


sanci777
tag

Nah, csak kiderül, hogy másnak sem volt könnyű win8-cal kezdeni. Anno elbohóckodtam vele eleget, mire képbe kerültem :U

(#342) Syl válasza #40553216 (#340) üzenetére


Syl
nagyúr

"ujrainditas nelkuli kernel csere szabadalma az MS-nel van..."
Érdekes. Mégis Linuxon csinálták meg. És nem ők.

Később majd ez is egy jó peralap lesz, mint pl. "a telefonkönyvben a nevek abc sorrendben jelennek meg"...

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#343) Glenda válasza Syl (#342) üzenetére


Glenda
addikt

Azért a ksplice nem olyan triviális, mint a telefonkönyv.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#344) #40553216 válasza Syl (#342) üzenetére


#40553216
törölt tag

Vagy nem. Mert esetleg egészen más a megoldás, mint az MS-é. Egy nagy különbség pl., hogy ez működik. :DDD
Gondolod, hogy az MS nem támadta volna már be a Linux-szervereket szállítókat ilyen vagy ilyen piaci jelenlét mellett? Mert a Ksplice elsősorban a szerverekre érdekes, ugye.

(#345) Glenda válasza #40553216 (#340) üzenetére


Glenda
addikt

Olyan helyeken tiltva van az automatikus telepítés. A BYOD gépem annó azért húztam le a céges domainről, mert enforszolva volt ez a policy.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#346) #40553216 válasza Glenda (#345) üzenetére


#40553216
törölt tag

O.K., csakhogy az újraindítás nélküli telepítést nem váltja ki az ellenőrzött frissítés. Utóbbi a frissítések ellenőrzéséről, az előbbi a szolgáltatás folytonosságáról (az uptime-ról) szól. Mert a havi egyszeri újraindítás kevésnek tűnik ugyan, de ehetnek rendszerek (és vannak is, ugyebár), ahol még ez is messze az elfogadható fölött van.

(#348) fatal` válasza #40553216 (#340) üzenetére


fatal`
titán

Kép alapján nekem nagyon tetszene, ha így nézne ki és nem foglalna el teljes képernyőt a start screen, de azért megmaradnának a csempék is.

Persze a start menü részére gondolok, nem az ikonokra, az ablakkeretre meg a tálcára.

[ Szerkesztve ]

(#349) #40553216 válasza #32839680 (#347) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem nézem le. Jól néz ki. De kicsit túlértékeled. Az utolsó mondatod erősen ezt mutatja. És igen, az MS is megcsinálhatta volna. De nem tették, mert más volt a cél.

(#348) hunfatal
Jó néz ki, valóban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.