Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CSorBA


CSorBA
őstag

Első írásom :) Várom a véleményeket, kérdéseket, esetleg tapasztalatokat. Próbáljátok ki minél többen! :)

(#2) 3psilon


3psilon
aktív tag

Nagyon jó cikk lett, profin megírt, összeszedett, jól strukturált, és még hejesírási hibák sem szúrtak szemet :)
Bármelyik magazinba betenném :)

TOP5-be vele :R

BTW egyszer vízipipáztam, a füstöt nem bírtam. A dohányfüstöt most sem, de az ember akarva-akaratlanul is szív passzívan (kocsma, buli...), szóval majd ha adódik alkalom, újra kipróbálom, mert az illata nagyon meggyőző. :)

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#3) bejmuller válasza 3psilon (#2) üzenetére


bejmuller
aktív tag

"hejesírási" ?! ;]

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#4) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A tetején lévő borítás, ami a minimális szellőzéshez kell, kipróbáltuk, hát olyan tömény lett az anyag hogy nem lehetett normálisan szívni. Mit rontottunk el?
A vízbe gyümölcsdarabokról még nem hallottam, ki lesz próbálva:R:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5) CSorBA válasza Winner_hun (#4) üzenetére


CSorBA
őstag

Winner_hun:
áhh, nah azt elírtam :D A dohánytartályba, a dohány közé, nem a vízbe... Huh, jo hogy szóltál :)

3psilon:
köszönöm, igyekezetem, és tényleg nagyon jó forrásom volt, de az volt a célom, hogy ide, ennek a közösségnek kigyűjtsem az információkat, megismeressem veletek ezt a kellemes időtöltést... :)
jah, és igen, próbáltam helyesírásilag ellenőrizni ;)

[ Szerkesztve ]

(#6) RexpecT válasza Winner_hun (#4) üzenetére


RexpecT
addikt

Szvsz nem fogod érezni.Mi cola-t öntöttünk a víz helyett a cseresznyés dohányhoz az sem érződött....

(#7) Zewa


Zewa
senior tag

Remek írás. Grt! :R vizipia.eu a baratod:)
Én is pipázgatok kb egy vée. immel-állal barátokkal. Jó dolog mert jókat lehet dumálni pipázás közben. Én sem dohányzom de a pipa teljesen más. Finom gyümölcsös (vagy kavés, fahéjas vagy..) aroma melyek szinte végtelenségig variálhatóak. :K
Egy tömés kb 45perc. Jó cucc! :)

RexpecT. mi brobáltuk tömény citromlével és lehetett érezni.. :U
Tömény piával még nem probáltam.

Topicja: [link]

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#8) kevin.1


kevin.1
csendes tag

Én nem vagyok dohányos. De lehet hogy egy próbát megér pláne, hogy az ára sem vészes.

Vizipipát a webshop.vizipipa.eu - nál már kb. 3.000 ft-tól lehet venni.
A dohány, ahogy én néztem kb. 1.000-1.500 ft / 50 g

Már csak egy turbán kell.. ;)

(#9) waccamár


waccamár
senior tag

hahó.
jó lett az írás grat., bár a 90%-a a vizipipa.eu-ról van, de nem kötekedésből mondom :)

a napokban gondolkodtam én is hogy írok egy cikket a vízpipáról, de megelőztél ;)

korrekt írás, kb. minden le van írva ami arra kell, hogy felkeltse az érdeklődést.

én biztatok mindenkit, hogy próbálja ki. egyre több szórakozóhelyen-kocsmában-stb lehet vízipipázni, jó áron. bár hallottam hogy némelyik helyen nem tisztítják a pipákat, és akkor oda az élmény.

Most akarok majd rendelni egy 55cm-es pipát, 7k, csak hát még azt is össze kell spórolni :)

(#10) Zewa válasza kevin.1 (#8) üzenetére


Zewa
senior tag

Hát, azok a drágábbik dohányok az 50-es dohányok 500FT körül vannak mert ferb. bevezzeték ráa dohány adót. Eddig 300FT környéke volt.

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#11) CSorBA


CSorBA
őstag

RexpecT
Az elírás volt, a dohánytölcsérbe szokták rakni a gyümölcsdarabokat, esetleg kávét is. sorry

Zewa
Köszi. :R
Mi próbáltuk, vodkával, meg borral (bor ugye olcsóbb) Lehet érezni rendesen, kicsit mintha csípne is. Pl almás dohányhoz almalé finom :)
Keverve meg lime + menta nagyon jó.

kevin.1
Régebben sokkal olcsóbb volt, de február elsejétől sajnos jövedéki termék lett a vizipipadohány, így a régebbi 250grammos 1000 forintos dohány 3000 lett :( :(
Szerencsére én betartalékoltam, így még van jópár töméser valóm, bár lehet vennem kellett volna még idén is..

waccamár
Köszi. :R
Nem, nem veszem kötekedésnek, igen elég sok van onnan, de igyekesztem átírni, hozzáfűzni, meg leginkább a történelmi, szakmai tényeket vettem onnan, levélben meg is kérdeztem, és kértem engedélyt :)
Akkor megelőztelek ;) Régebben is gondoltam rá, h. írok már ide, de még nem sikerült eljutnom ideág, de hálég most ;)
Esetleg majd a későbbiekben rakok fel én is képet a pipámról, csak nincs digifényképezőm.. :( :)
szerk.:
Igen igen, a célom teljes mértékben a közösség érdeklődésének felkeltése volt a cikkel. Kicsit elüt a hardveres egyéb írásoktól, megismeteti ezt a réteget is ezzel a régi és kellemes szórakozással... :) Remélem lesznek akik eddig idegenkedtek tőle, és ezután ki merik próbálni..

[ Szerkesztve ]

(#12) adam182


adam182
csendes tag

most nem tudok konkret linket mutatni, de ugy emlekszem, hogy olvastam vhol, hogy eleg nagy tevhit a vizipipaval kapcsolatban, hogy nem annyira karos. allitolag....

www.freestylefoci.hu www.tarkaret.hu

(#13) waccamár válasza adam182 (#12) üzenetére


waccamár
senior tag

hát figy., kátrány nincs benne - régen volt de mára már teljesen sikerült "kiűzni" belőle - , nikotin pedig minimális mennyiségben... persze nem olyan egészséges mint a friss levegő, de nem is olyan káros mint a cigi. az is hülye hozzállás, hogy ugyanolyan káros mint a cigi, és az is el van tévedve, aki szerint semmilyen káros hatása nincs. valahol a 2 között lehet ;)

(#14) Scalpel


Scalpel
senior tag

Dohány...
2000-4000 közötti különböző hatóanyagot tartalmaz... 200 biztosan rákkeltő

Tüdőrák (a tüdőrákok 90% dohányzás asszociált)
Nyelőcsőrák
Gégerák
Szályüregi rákok
Húgyhólyagrák
Hasnyálmirigyrák

Még a dohánylevelek rágása is káros, nem hogy a "pörkölésükkor" keletkező füst belégzése és benttartása minél hosszabb ideig. Itt meg még itt van a faszén égéséből keletkező rengeteg anyag...
Még egy pesten a körúton lakónak is kisebb lesz a különböző rákok kialakulásának esélye, ha nem kerül kapcsolatba dohánytermékekkel... sztochasztikus modell ugyebár...

Ezeket gondoljátok végig...

Ezek tények, az meg hogy gyümölcsös aromájú a füstje... csendes gyilkos... kígyót melengettek a kebleteken...

[ Szerkesztve ]

(#15) Hakudoshi válasza Scalpel (#14) üzenetére


Hakudoshi
tag

Jóvan, dráma helyett inkább szívjad te is; "ne legyéé' cickáány!"!!! :))

[ Szerkesztve ]

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#16) L4D1K


L4D1K
őstag

Naggyon-naggyon jó írás, grat :C

Mellesleg a cikk írója hogy tudott egy 3x3 cm es szén alá annyi lyukat tenni az alufóliába?

# ANTAL Tuning #

(#17) CSorBA válasza L4D1K (#16) üzenetére


CSorBA
őstag

Csak a fogpiszkáló hegyével.. többet is szoktam néha :) Ahogy épp jön.. Van, hogy pár nagyobbat, és sok kisebbet...

(#18) L4D1K válasza Scalpel (#14) üzenetére


L4D1K
őstag

Ezt most miért kellet? De komolyan. Mellesleg lehet hogy 50 év múlva tényleg tüdőrákot fogok/fogunk kapni, és rá 10-20 évre bele is halok, de addig is....ki kéne menni vidékre szólni a 70 év fölötti paraszt-bácsiknak, akik már 50 éve a saját termesztésű dokányukat tömik a pipájukba, hogy hagyják abba mer rákot okoz...de inkább leülök mellé és én is rágyújtok, egy vízire, és megkínálom egy kis házival, csak a rend kedvéért, hátha a tödő mellé a májrák is kijön.

# ANTAL Tuning #

(#19) L4D1K válasza CSorBA (#17) üzenetére


L4D1K
őstag

Én kaptam hozzá fém bökőt is, nah azzal olyan 8-15 rámegy, de úgy vettem észre minél kevesebbet teszek rá annál jobban ég a dohány, pontosabban annál tovább.

# ANTAL Tuning #

(#20) Hakudoshi válasza L4D1K (#18) üzenetére


Hakudoshi
tag

Vannak, akik abban lelik örömüket, ha a másikat megfoszthatják tőle... :(( (Okokat ne firtassuk, mert iszonyú flame lesz a vége. :DDD ;] )
Persze, mondják sokszor, hogy "őket csak a jó szándék vezérli", de hogy a "jó szándékuk"ra van-e igény egyáltalán, azt rendszeresen elfelejtik megkérdezni... :U :(

mod: ON: A vízipipa szerintem is a dohányzás legkúltúráltabb, és legkevésbé káros módja, és ha jó az "alapanyag", akkor valódi élmény is! :R

A cikk pedig csillagos ötös! :C

[ Szerkesztve ]

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#21) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Jó cikk!

Gratula, a vodka/viszkis megoldás tényleg jó tud ám lenni. Igaz nekem csak kicsinke 35-45 ös pipácskám van (szintén kedvesemtől :) ) de a hatás ugyan olyan jó.

Nekem állandó problénáim vannak a megfelelő hatás elérésében: általában "szívok" (:DD) a megfelelő füstmennyiség (ill. aroma szint) kisajtolásával, mivel kicsit maximalista vagyok. De a leggyorsabban mindig a lyuggatott fémlemez + alufólia kombója teszi meg.

tényleg jó cikk ám

üdv

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#22) Shim válasza Zewa (#10) üzenetére


Shim
őstag

500 Ft nem a végleges ár, kb 700-ra fog beállni (Fakher dohányok meg ki tudja...lehet, hogy megy 1200 fölé is). A meglévő készletet még eladhatják a zárjegymentes, eredeti áron. Ennek ellenére a legtöbb bolt már emel, hogy ne tűnjön túl nagynak a végleges emelés.
(Könnyebb elfogadni, hogy a 250gr 1000-ről 1500-ra emelkedik, majd beáll 2-2500-ra, minthogy rögtön kétszer annyiba kerül) .

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#23) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Gratulálok nagyon jó cikk lett. Igényes, információ dús, színes...

Öröm volt olvasni :C :C

An odyssey through the realm of consciousness.

(#24) Zewa válasza Scalpel (#14) üzenetére


Zewa
senior tag

Már bocs de te hülye vagy. Sztem is abba fogok/fogunk megdögleni ha néha (esetemben kb hetente 1*) szívunk egy kis vizpipát. :W Sztem az jobb hogy te (mondjuk mi is de ez mind1 most) szemetet megeszel?
Ugyan ugy pusztitod a szervezetedet. Meg van az egészséges határ.. :U

Shim: A mostani árakra gondoltam. Tiszta sor. Ugy kell felfogni hogy eddig volt jó hogy nem votl rajta ien magas adó.

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#25) The7up


The7up
tag

Szeintem frankó dolog, de úgy fejbe ver, hogy észre sem veszed.
Nyomod egy órát hagyományos dohánnyal, aztán ha felkelsz, nem találod az egyenest :)

Én úgy használom a pipát, hogy a dohány tetejére tesze az alufóliát és fogpiszkálóval kiszúrdosom és arra megy a szén, így nem találkozik közvetlenül a dohánnyal.

[ Szerkesztve ]

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

(#26) ngabor2 válasza Scalpel (#14) üzenetére


ngabor2
nagyúr

tudod te, hogyan szoktak vízipipázni, vagy csak bevágtál valahonnan egy riogató cikket?

- a vizipipában nem ég közvetlenül a dohány. sőt, ha jól csinálják, egyáltalán nem ég, legfeljebb kicsit megpörkölődik.
- a füst útja vízen át megy, amiegyrészt lehűti, másrészt kimos nagyon sok dolgot belőle.
- a füst a tobábbiakban sokszor több, mint egy métert halad, miközben a maradék kevés dolog is kirakódik.
- a normális vízipipadohány egy tömése alapból kevesebb nikotint tartalmaz, mint egy cigi. ráadásul míg cigiből egy dohányos egy nap akár egy dobozzal is elfüstöl, pipából elég nehéz sokat szívni, hisz nem lehet vele tulságosan mozogni.

igen, a dohányzás rákot okozhat. sokaknál okoz is. de leginkább a direkt égő dohányzási formáknál.

megsúgom: egy tetszőleges, mezőn letépett fűszál égésterméke is 2000-4000 féle anyagot tartalmaz... csak az nem olyan snassz. és ebből is biztos, hogy igen sok rákkeltő lehet.

sőőőt, nem tudom, hallottál-e már a rendkívül veszélyes dihidrogén-monoxidról, vagy a dioxigénről... ezek is rákkeltőek. tíccsuk be!

(#27) Hakudoshi válasza ngabor2 (#26) üzenetére


Hakudoshi
tag

:R

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#28) sh1n0b1


sh1n0b1
csendes tag

CSorba, hol laksz? Meghivhatnál egy ilyen vizipipázásra, még sosem csináltam!!! Komolyan, érdekelne a dolog!

"A világűrben viszonylag alacsony a népsűrűség."

(#29) k_laci válasza sh1n0b1 (#28) üzenetére


k_laci
tag

csatlakozok :)
csak te ( sh1n0b1 ) nemtudom hol laksz, Csorba meg Szegeden ..
én sem szívtam még, de annyit hallottam róla, hogy megjött a kedven kipróbálni.. Egy jó kis PH!-s szívás :DD

[ Szerkesztve ]

(#30) sh1n0b1 válasza k_laci (#29) üzenetére


sh1n0b1
csendes tag

na akkor ez felejtős, az ország másik végén lakom :( balaton környéke

"A világűrben viszonylag alacsony a népsűrűség."

(#31) The7up válasza k_laci (#29) üzenetére


The7up
tag

Az a jó, hogy egy pipa nem túl drága. én 8e Ft-ért vettem majdnem egy méter magasat, igaz, előtte már kipróbáztam (a szállodában 2 napon keresztül a pipázóhelységben ültem :))

De nem túl drága, szóval ha megveszed és nem izlik, szobadísznek sem utolsó.

Ja a szálloda: Shiraz Hotel, Egerszalók, meg ahogy hallottam a Shiraz étterem pesten, és a hasonló stílusú éttermekben általában elérhető.

Mondjuk, mindenhol hagyományos dohánnyal, nem fűvel. (úgy én sem próbáltam, pedig akinek megemlítem, a füvezős része jut róla eszébe)

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

(#32) Scalpel válasza Zewa (#24) üzenetére


Scalpel
senior tag

"Már bocs de te hülye vagy."
Azért a személyeskedést vedd vissza egy kicsit!
Én sem sértettelek meg...

"Sztem az jobb hogy te (mondjuk mi is de ez mind1 most) szemetet megeszel?"
Ennek volt értelme? :F NEEEM, NEEEM VOOOLT! Halkan megsúgom, hogy mindenki hallja...

ngabor2: képzeld, igen hallottam... Te pedig hallottál a nikotinerg acetilkolin receptorokról? Ezeknek az autonóm idegrendszerben betöltött szerepükről? Valamint arról, hogy ezekre hogyan hat a nikotin és mit okoz?
Én is tudok ám dobálózni... hajrá...

(#33) sh1n0b1 válasza Scalpel (#32) üzenetére


sh1n0b1
csendes tag

Figy, aki akar, úgyis kinyiffantja magát, és mégpedig úgy, ahogy akarja! Manapság az öngyilkosság bármely formája elfogadott :) Ez amig a világ világ, igy volt... :))

"A világűrben viszonylag alacsony a népsűrűség."

(#34) waccamár


waccamár
senior tag

aki vízipipázni akar szegeden, az megteheti a matahariba, ott 750ft, meg a garabonciásban, ott 500 ft. matahari a vitéz utcában van, a garabonciás meg a vadkerti fordulóban.

(#35) Scalpel válasza sh1n0b1 (#33) üzenetére


Scalpel
senior tag

:D

(#36) sh1n0b1 válasza waccamár (#34) üzenetére


sh1n0b1
csendes tag

Nekem azt mondd mg, Várpalota környékén hol van vizipipa hely, többre mennék vele :)

"A világűrben viszonylag alacsony a népsűrűség."

(#37) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Én a vízipipa költségeire lennék kíváncsi. Látni már ilyen 5-7 k-tól vízipipákat, azokba érdemes beruházni, vagy van valamilyen fontos kritérium?
Mik az egyéb kiegészítők, mennyibe kerülnek?
Dohány átlagban / átlag használat mellett mennyi ideig elég?
Thnx előre is!

<< Heimdal >>

(#38) The7up válasza Retekegér (#37) üzenetére


The7up
tag

Szerintem két költsége van főként: a dohány és a (ha nincs kandallód) a szén. De ezek ára attól függ, milyen minőségűt vásárolsz. Szintén igényeidtől függ, hogy egy dohány meddig tart - mennyi dohánnyal szeretsz pöfékelni.

Egy tuti: olcsóbb, mint a cigi

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

(#39) CSorBA


CSorBA
őstag

Nah itt vagyok :) Kicsit válaszolgatom, elöször köszönöm az elismeréseket :)

Hogy tisztázzuk, volt aki félreértette, nem tudom miért, de itt kiemelem:
1, Víz (esetleg más folyadék) megy a víztartályba
2, A dohánytölcsérbe megy a dohány
(esetleg gyümölcsdarabok, kávé)
3, A dohánnyal teli dohánytölcsérre megy az alufólia a lyukakkal
4, Az alufóliára kell ráhelyezni a szenet
(esetleg lefedni hőtartó sapkával)

Scalpel

Tényleg agresszív támadás volt, és utána lehetne kicsit olvasni a témának (esetleg a blogon)
De aki mérgezi magát, az úgyis saját felelősségre teszi, de tényleg megszűri nagyon a víz, de most nem kívánom kifejteni. Haltak meg emberek 20évesen autóbalesetben egy szál cigi nélkül, és élnek emberek 70évsen egész életükben dohányozva...

L4D1K

A fémbökő szerintem túl nagy lyukakat csinál :)

Hakudoshi

Egyetértek teljsen, kulturált és élvezetes forma nagyon :)

CocooN-z

A hozzászólás végén írok valamit ;)

Shim

Igen, drágultak sajna.. ennyi az ára...
Jelen pillanatban a webshopban az 50grammos dohányárak: Hennawy (400Ft), Al-Waha (550Ft), Al Fakher (1200Ft) a 250grammosból pedig csak Hennawy van 1490Ftos áron.
A végleges ár persze változni fog, a kicsi itt feltételezhetően 700 körül lesz, a nagy 2500körül.. Persze ha boltban, trafficban veszed, olykor jóval drágább sajnos :(
Én régen Nakhlát szívtam, ebből is van itthon, de többen írták a következő blogbejegyzés: "Pár hete kapható a webshopban egy új, egyiptomi dohány, melynek Hennawy a neve. Ízben és választékban hasonlít a Nakhlára, bár hallottam néhány hardcore vízipipás arctól, hogy jobban bejött nekik, mint a Nakhla." És jelenleg ez a legolcsóbb...

The7up

Most nem tudom, h. valamit nem jól írtam, de fentebb ezt megválaszoltam :))

ngabor2

Igen, veled is egyetértek, fentebb írtam is, blogbejegyzésben foglalkoztak vele. De így most sorban haladva már meguntam kicsit, így itt vannak a vele foglalkozó témák:

Mennyire káros a vízipipa?
lapszemle: “A vízipipa is veszélyes?”
A vízipipa és a CO

Olvassátok, aki nem hiszi, lehet könyvtárakba menni, orvosi véleményeket kérni, de még mindig a legjobb indok, h. aki akarja "mérgezi" magát, illetve a parasztbácsis eset...

sh1n0b1

Szeged ;) De sok kávézóban lehet országszerte kapni, épp most készül egy ilyen lista...

waccamár

Mataharait mi is szerettük, de elment a kedvenc pincérünk (Tibi) onnan, így már alig járunk oda.. Pedig finom volt a pipa is, meg a mogyorós snack is ;)

Retekegér
5-7k ért már teljesen korrekt... Igazából egy 47es de még inkább 55ös pipa teljesen okés...
Nekem duplacsöves van, és nem tudom milyen árban volt (barátnőm csak annyit árult el, h. nem volt annyira vészes az ára ;) ) szóval a duplacsőnek szvsz sok haszna van, főleg nagyobb társaságban.
És olcsóbb mint egy cigi, kellemes hatásokkal, és jókat lehet beszélgetni közben, ne feledjük... :)

Szóval a szívásáról szeretnék írni:

Sokan rosszul csinálják, csak aszájukba, gyorsan kifújják, stb stb... Mivel a füst (meg mint minden bódítóhatású szer mindenkire máskép hat, így csak magánvéleményt írok le) Megfigyelések alapján jobban hat olyanokra, akik nem dohányoznak.
Jah és, nem helyettesíti a cigit, nem egy dohányos haverom kívánja utána/közben a cigit.. ebből is látszik, h. más..
Szóval, én egyik technikám: Mikor beszívod és letüdőzöd, akkor sokáig tarstd bent, úgy a legkönnyeb köhögés nélkül, hogy beszívsz egy nem túl nagy mennyiséget, utána kis levegőt a száddal rá, utána megint szívsz még.. kb 3-4 ilyen kisebb szívással megtelik a tüdőd, kb 10-15másodpercig mindenképp tarsd lent... 4-5 ilyen adag és már kicsit lehet is szédülni tőle.... :) (persze mindenkire esetleg másként hathat, láttam olyan srácot, nagy darab volt, harmatgyenge pipától kész volt, mi barátnőmmel meg sem éreztük, nem is szédültünk)

szerk: jah és, hogy mennyire elég.. 50grammosból nekünk 2-3 tömésre, és kb 2szén égeti el teljesen... (de nekünk a szokásosnál nagyobb tölcséres pipánk van)
Szóval egy 50grammos csomag olyan 5-6 adag... :)

[ Szerkesztve ]

(#40) The7up válasza CSorBA (#39) üzenetére


The7up
tag

ez már majdnem külön blogbejegyzés...

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

(#41) CSorBA válasza The7up (#40) üzenetére


CSorBA
őstag

hehe :D

(#42) ngabor2 válasza Scalpel (#32) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Te pedig hallottál a nikotinerg acetilkolin receptorokról? Ezeknek az autonóm idegrendszerben betöltött szerepükről? Valamint arról, hogy ezekre hogyan hat a nikotin és mit okoz?

nem, nem hallottam. én csak egy vegyész vagyok. azzal azért tisztában vagyok, hogyha ezzel a cuccal nem jut nikotin a szervezetbe, akkor bizony ezekhez a receptorokhoz se fog tudni kapcsolódni...

másrészt védeném kicsit (tényleg csak kicsit) a dohányosokat: akik sokat szívnak, azok se murgyelnek meg 3 hét alatt 20 doboz cigitől. tehát jó eséllyel én se fogok. jelenleg itthon meglehetősen kellemes mennyiségű dohány van felhalmozva. szerintem betart egy jódarabig, de én ráérek.

(#43) Scalpel válasza ngabor2 (#42) üzenetére


Scalpel
senior tag

Én meg nem védem a dohányosokat. Rohadtul nem... :W Ugyanis baromira nem értem meg, hogy miért kell a buszmegállóban, egyéb közterületeken a legnagyobb tömeg kellős közepén rágyújtani. Senki nem kérte rá, hogy másra eregesse a füstöt.

CSorBA: Persze, mindekinek joga önmagát pusztítani, de nincs joga másokat erre buzdítani, illetve ezen tevékenységét mások károsításával végezni.

Persze, nem feltétlen hal meg az illető rákban, de nagyon sokszor nagyobb az esélye rá...

[ Szerkesztve ]

(#44) sh1n0b1 válasza Scalpel (#43) üzenetére


sh1n0b1
csendes tag

bungee jumpingról mi a véleményed? az is csak egy sport, nem? :D tök egészséges, a kötél úgysem szakad el...

[ Szerkesztve ]

"A világűrben viszonylag alacsony a népsűrűség."

(#45) ngabor2 válasza Scalpel (#43) üzenetére


ngabor2
nagyúr

vízipiából hányszor fújták már rád a füstöt? csak mert ez a topik arról szól, nem csak úgy a dohányzásról. én se bírom elviselni, ha a füstöt rámfújják, sőt, dohányossal egy légtérben se szívesen tartózkodok, és az égett(!) dohány szagát nem szeretem. a nargile-ban épp az a jó, hogy nem ég benne a dohány.

nincs joga mást erre buzdítani... mert hol olvastál benne olyat, hogy szívjad? mert én sehol. leírja, hogyan kell használni. ez nem buzdítás. a poroltón is rajta van a hsználat, mégse szokta az értelmes ember csak úgy használni...

[ Szerkesztve ]

(#46) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Scalpel:
Most miért kellett beleszólni egy vízipipás topikba, ahol a rajongók elfecsegtek békésen?

Jah, hogy nem volt kiemelve a szokásos elvárt duma? Akkor pótolom:
A dohányzás marha káros! Senki ne szokjon rá lehetőleg! Fiatalok meg pláne ne!

Most már jobban érzed magad? Hagysz minket nyugodtan fecsegni, dohányozni, magunkat károsítani?

Más:
Tud valaki bővebbet a jövedéki adóemelésről? Mármint a tasakos cigarettadohányokat is érinti az emelés? Eddig volt azokon is zárjegy. :F

ng: talira hozz eszközt. :C Elszívjuk a békepipát. Mutatok olyan cigidohányt, hogy megfontolod a cigizést. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#47) ngabor2 válasza Vladi (#46) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a talin valszeg 2 eszköz is lesz. a cigit viszont meg se akarom fontolni.

adóemelésről nem hallottam, csak arról, hogy az eddig nem jövedéki vízipipadohány is az lesz. hogy eddig miért nem volt az, azt nem tudom.

mindenesetre most pakoltam egy kicsit, összeszámoltam, mennyi dohányom van itthom: majdnem 3kg :Y asszem a dohányzási szokásaimat ismerve elleszek egy darabig :D

(#48) sh1n0b1 válasza ngabor2 (#47) üzenetére


sh1n0b1
csendes tag

hallod, ez már kereskedelmi mennyiség, nem? :)

"A világűrben viszonylag alacsony a népsűrűség."

(#49) ngabor2 válasza sh1n0b1 (#48) üzenetére


ngabor2
nagyúr

á, messze alatta. asszem 2-ből van 1 doboznál több (szám szerint 2). de ha úgy írom, hogy 11 db 250g-os, meg vagy 10 doboz 50g-os... mindjárt kevesebbnek hangzik. ráadásul ez már mind bontott.

(#50) Shim válasza CSorBA (#39) üzenetére


Shim
őstag

A drágulás én is pont ezeket írtam ;)

Hennawy dohányból én is betáraztam még emelés előtt, de kissé túlbecsültem magam. Így most van egy rakat eladó 250 grammos dohányom, ha érdekel valakit! :)

Jó kis cucc ez a Hennawy, de a citromos változatát mindenképp kerüljétek! Nakhlához képest semmi íze, és konkrétan folyik belőle a ragagós lé, el is áztatta a pár Nakhla, Waha és Fakher dohányom :(((

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.