Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Meteorhead #68 üzenetére

    A Unigine ugyanabban a csapdában van, mint a többi motort fejlesztő cég. Az ID elkezdte az idtech3-mal, az Unreal 3 pedig ezt az egész licenceléspolitikát tökélyre fejlesztette, és most van egy rakás cég, amely motor licencelésből akar megélni: Unity, Unigine, Unreal, CryEngine, Gamebro. A probléma ott kezdődik, hogy a nagy kiadók pár éve kiszámolták, hogy olcsóbb fenntartani egy olyan fejlesztőgárdát, akik biztosítják a kiadón belül a motort. Ez egy technológiai verseny is ... nekünk van a legjobb, és azt csak a mi játékaink tudják használni.
    A motorlicencelésből élő cégeknek ez rémálom, mert minden zsíros üzlettől elesnek. A Unity, az Unreal és a CryEngine reagált erre gyorsan, és van kezdetben ingyenes licenc is, de ez kis pénzt hoz. A Unigine a szimulációs igények felé mozdult.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz #06658560 #7 üzenetére

    A Microsoft a DirectX 10-zel bebizonyította, hogy képes felrúgni a teljes kompatibilitást is, ha az az API hasznára válik. Ez a profi appok rémálma. Az OpenGL-en ez nem történhet meg.

    (#8) .mf: Semennyivel. A grafikus API-k késleltetése abból ered, hogy egy rakás hardveren futnia kell a programnak, ezért komplext erőforrás-érvényesítés szükséges.

    (#18) morgyi: A DX-re jellemző, hogy hamarabb vezet be szabványos újításokat. Például a compute shader OpenGL-en három évvel később lett, mint DirectX-en.

    (#21) CPT.Pirk: Nem írtam, hogy súlyos a funkciókülönbség, de a Windows driverek többet tudnak.
    A nyitásnak meg örül mindenki, de lényegi változást nem hoz majd. Puszi az AMD hasára érte, de a játékok szempontjából irreleváns.

Új hozzászólás Aktív témák