Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-08 13:04:58

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1 gyakran ismételt kérdések (Frissítve: 2018. 03. 08)
MobilAréna teszt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Írta, hogy az A5 kezelte, nem lehet rossz a kártya.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3202) kmarkk22


kmarkk22
aktív tag

sziasztok!

Nekem nem sikerül rootolni a telót a kelzsocsás programmal. Lefrissítettem a novemberi szoftverre, lehetséges, hogy amiatt? A hibaüzenet valami olyasmi volt, hogy nem tudja leellenőrizni a szoftvert, hogy korrupt-e, mert unlockolva van a bootloader, és így be sem bootolt, csak folyamatosan újraindult. Van valami más megoldás esetleg? :R

Most, hogy visszalockoltam a bootloadert, már bebootol, de nem kapcsol be a wifi. :( már vissza is állítottam a gyári beállításokat, de így sem jön be a wifi. Mi lehet a probléma? Hogy tudnám megcsinálni?

[ Szerkesztve ]

(#3203) kmarkk22 válasza kmarkk22 (#3202) üzenetére


kmarkk22
aktív tag

A wifi problémát megoldottam azzal, hogy miflash-ből felraktam a legújabb szoftvert.

(#3204) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Reggelre megoldódott. Azóta jó. Nem tudom... lehet a szolgáltató vacakolt az este folyamán.
A BT is rendben (mibandet is látta egész nap). Betudom kezdeti hibának. :)

A vakuról olvastam hogy gyenge, de azért nem hittem hogy ennyire. A 3S Prime-é sokkal erősebb volt (ahogy az A5-é is).

Keresek tokot, ami 1 héten belül átvehető. Ismertek olyan helyet, ahol NEM 3-4 ezerért árulják (néhányszáz huf)?
Kínából már rendeltem, de féltem a karácsonyi zakóktól - jó lenne biztonságba tudni. :D

[ Szerkesztve ]

(#3205) oOKitsuneOo


oOKitsuneOo
tag

Akik erre vártak volna.

N2G47H.7.11.18 (Android N)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3206) mekker


mekker
őstag

Novemberi update változtat valamit a régi root eszközök használatán? Eddig 3/0 (kelzsolca, aio tool, cfar).

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#3207) mekker válasza kmarkk22 (#3202) üzenetére


mekker
őstag

Az nem probléma, az csak egy figyelmeztető kép, hogy unlockoltad a bootloaderedet.
Szerintem rakd vissza a gyári ROM-ot adb/fastboot segségével, és akkor biztosan nem lesz probléma a wifivel, bár nem tudom, hogy mennyi köze van a bootloader nyitáshoz.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#3208) habolcs


habolcs
csendes tag

Sziasztok, a tesztben 3 óra töltési időt írtak. Ez tényleg ennyire sok? A mostani telefonom se töltöm fel teljesen ez miatt..nappal nincs idő, este tűzveszélyes 😁🙄

(#3209) Viktor0610 válasza habolcs (#3208) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

" este tűzveszélyes "

Ezt elmagyaráznád? Egész este töltőn van nálam a tel, soha még csak nem is melegedett fel eközben.

Xiaomi 13T

(#3210) habolcs válasza Viktor0610 (#3209) üzenetére


habolcs
csendes tag

Nem.

(#3211) Viktor0610 válasza habolcs (#3210) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi a választ.

Xiaomi 13T

(#3212) habolcs válasza Viktor0610 (#3211) üzenetére


habolcs
csendes tag

ezt én is mondhattam volna :D

(#3213) Viktor0610 válasza habolcs (#3212) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egyébként, hogy válaszoljak is, azért ilyen sok, mert nincs benne gyorstöltés.
Pontosabban elvileg képes volna szerintem rá a készülék, de szoftveresen valamiért nem került bekapcsolásra.

Az este tűzveszélyes tölteni témát pedig továbbra is hülyeségnek tartom.
Max. akkor tűzveszélyes, ha töltés közben letakarod pl. párnával, takaróval.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#3214) bepken válasza Viktor0610 (#3213) üzenetére


bepken
veterán

szerintem keveri a Kolléga a Samu Nóthéttel... :DDD ;]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#3215) workin válasza Viktor0610 (#3213) üzenetére


workin
senior tag

Nem is fogod... :) Szerintem normális választ amúgy sem kapnál , hülyeséget meg minek olvasol el ?:)))

(#3216) Magnat válasza Viktor0610 (#3213) üzenetére


Magnat
veterán

Valszeg nem fizették ki a Qualcomm felé a qc licenszdíját. RN3 Pro-ra volt olyan főzött rom ami tudta, de páran arra panaszkodtak, h megdöglött a töltés a telefonban és a qc-t okolták. Persze biztosat nem lehet mondani, de könnyen meglehet, h a töltő áramkört sem qc-ra méretezték.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#3217) habolcs


habolcs
csendes tag

Lehet nevetgélni, de velem megesett már, hogy kigyulladt a töltőm.. Annyira azért nem kell megbízni az elektronikai cuccokban, főleg nem egy telefonban vagy töltőben ami tegyük fel már egy éves es túl van pár száz töltésen. De inkább mellőzzük a témát ez az én nézetem, bocs az offért

(#3218) Viktor0610 válasza habolcs (#3217) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Te kezdted, mert nem válaszoltál a kérdésre először. ;]
Egyébként tegnap feltettem tölteni egy Nillkin töltőre, Blitzwolf kábellel és Samsung átalakítóval, s bár nem mértem, biztosan nem tartott 3 órán át a töltés 5%-ról 100%-ra. Kb. 2-2,5 óra volt.

Nem tudom, milyen töltő gyulladt ki nálad, biztosan gyári volt-e, ha volt átalakító, az milyen volt.

Xiaomi 13T

(#3219) esox


esox
senior tag

Létezik valamilyen magyar beszerzési forrás jelenleg A1 telóra? Eustock előre láthatólag jövő januárnál korábban nem garantál behozatalt... Kollegám szeretne kislányának rendes magyar számlával.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#3220) Luck Dragon válasza esox (#3219) üzenetére

Euronics.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3221) eclipse19 válasza esox (#3219) üzenetére


eclipse19
senior tag

Extreme Digital-ban is volt most mindhárom szín egy fél napja, mikor néztem.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#3222) Akelaus válasza esox (#3219) üzenetére


Akelaus
senior tag

xiaomishop-on is van, a feketére azt írja raktáron.

(#3223) gr3ggy válasza esox (#3219) üzenetére


gr3ggy
csendes tag

én speciel a puremobile.hu -ról vettem (google találat alapján nem ismertem őket korábbról):
nagyon korrektek voltak: 1 hetet mondtak szállításra, rendelés leadása után másnap késő du már szóltak hogy köv. nap küldik a csomagot: felhívtak hogy jó-e ez időpont és hogy kell-e esetleg tok stb anyámtyúkja a készülék mellé: utánvéttel rendezhető a különbözet. Egy csúnya szilikon tokot kértem, mert hallottam hogy csúszik és még nem jött meg a később használatos rendes..

Az egyetlen negatívum velük, hogy azóta elkezdtek reklám spamet ontani magukból, pedig opt-outoltam minden létező helyen: erre megoldás egy ritkán használt, erre fenntartott cím :)

(#3224) Fall-N válasza esox (#3219) üzenetére


Fall-N
veterán

Euronics, eMAG, Xiaomishop.hu, Mobilász.hu, puremobil stb. De ha árukeresőn rákeresel akkor dob még ki párat.

(#3225) Brain75 válasza esox (#3219) üzenetére


Brain75
senior tag

Hello

www.Aqua.hu

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#3226) Zolás válasza esox (#3219) üzenetére


Zolás
addikt

Emag, rendes magyar számlával, 2 év garival 70pénz a kuponjukkal.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#3227) kvik válasza oOKitsuneOo (#3152) üzenetére


kvik
csendes tag

Hello!
Horizon Go hibaüzenet: 412313
Találtál erre megoldást? (Redmi 4 prime-on ugyanezt kapom, EPIC ROM)

(#3228) Viktor0610 válasza kvik (#3227) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mikor tapasztalod a hibát?
Nálam elindul rendben.

Xiaomi 13T

(#3229) oOKitsuneOo válasza kvik (#3227) üzenetére


oOKitsuneOo
tag

Alapvetően a ROOT miatt van ez a hiba.

Nálam az XPOSED miatt lett ez a hiba (uninstall). Majd Magisk hide-ban elrejteni az alkalmazást.



[ Szerkesztve ]

(#3230) Victoryus94 válasza cimp (#3127) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ez még fennáll nálad?
Nekem is sokan panaszkodnak hívás közben, hogy nem hallanak... vagy hogy akadozom. Elvileg a legfrisebb ROM van fent (legalábbis nem jelez újabbat).
Először arra gondoltam, azért mert használok hívásrögzítőt, de mintha már azelőtt is lett volna ilyen.

Általában akkor ön elő, amikor hívás közben a gépen elkezdek gépelni... (gondolom 1-2 pillanatra távolabb is tartom, de utána már hiába csinálok akármit...)

[ Szerkesztve ]

(#3231) cimp válasza Victoryus94 (#3230) üzenetére


cimp
senior tag

Mostanában nem panaszkodtak.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#3232) Digiflex válasza Victoryus94 (#3230) üzenetére


Digiflex
tag

ezt már átbeszéltük párszor... esetleg védőüveg is van rajta, luk nélkül, mint nálam?
Van aki power gombot nyom, hogy kikapcsoljon a screen, én meg becsukom a flip tokot. De tényleg elég gáz a Xiaomi-tól, hogy egy szenzort ennyire gagyi módon lőnek be.

[ Szerkesztve ]

...

(#3233) #53667584 válasza Digiflex (#3232) üzenetére


#53667584
törölt tag

Kapcsold ki a proximity szenzort, kapcsold ki, majd be a telefont, kapcsold vissza a proximity szenzort és működni fog.

(#3234) Victoryus94 válasza #53667584 (#3233) üzenetére


Victoryus94
őstag

Köszi.
Nincs még fólia se rajta.
Rákerestem a fórumban, de ezek szerint nem a megfelelő szavakkal...

(#3235) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Telepítettem a decemberi frissítést :)
Szokatlan hogy nem jelzi a változásokat (mint MIUI alatt)

(#3236) Digiflex válasza #53667584 (#3233) üzenetére


Digiflex
tag

Kipróbálnám, ha megmondod, hogyan kapcsoljam ki a szenzort.
(köszi)

...

(#3237) #53667584 válasza Digiflex (#3236) üzenetére


#53667584
törölt tag

Nem magyarul használom a telefont ezért nem biztos hogy jól fordítom, de:
Telefon alkalmazás > Jobb felső sarokban 3 pont > Beállítások > Calling accounts (magyarul talán valami fiókoknak fordítják) > Legalul van közelségérzékelő

(#3238) Digiflex válasza #53667584 (#3237) üzenetére


Digiflex
tag

Köszönet, úgy tűmik ez tényleg segít a dolgon, bár már egészen megszoktam, hogy nem hátrahajtom a fliptokot, hanem becsukom.

Magyarnál:
Beállítások / Telefonos fiókok / Turn on poximity..... (na itt már nem magyar...)

(már majdnem letöltötem a play-ről valami proximity appot...)

Ez tényleg nagyon hasznos, esetleg bekerülhetne az összefoglalóba, mert szerintem sokan szívnak még az arccal némított mikrofon miatt vadul hallózó hívásokkal.

[ Szerkesztve ]

...

(#3239) Viktor0610 válasza Digiflex (#3238) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sokszor írtam már.
Ha figyelsz, hogy a füled takarja a közelségérzékelőt is (én picit feljebb teszem, mint az elején), nincs gond.
Nekem így soktíz hívásból egy alkalommal volt olyan gondom, hogy elnyomkodtam. ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#3240) Digiflex válasza Viktor0610 (#3239) üzenetére


Digiflex
tag

Hadd ne kelljen már erre figyelnem... én inkább csak telefonálnék, gondolom arra van a telefon, és ez annyira alap dolog, de ez a kikapcs szenzor, kikapcs telefon, bekapcs telefon bekapcs szenzor tényleg segít...

a szervíz menüben megnézegettem, kb. 4 cm re rakom a tenyeremet, és a Value 5.0-ból hirtelen 0.0-ba vált.

Még egy kérdés: a fejlesztői mód visszatiltható valahogy? igazából nincs ott semmi, amit állítgatni szeretnék, csak kíváncsiságból aktiváltam.

...

(#3241) Viktor0610 válasza Digiflex (#3240) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem sokkal egyszerűbb így használni, mint a kijelzőt mindig kikapcsolni vagy a tokot odahatani, de igazad van, mások vagyunk. ;)
A fejlesztői mód első kapcsolója az egészet ki-be kapcsolja.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#3242) Digiflex válasza Viktor0610 (#3241) üzenetére


Digiflex
tag

ok, akkor most megpróbálom érthetőbben: Ha EGYSZER elvégzed a fent leírt procedúrát, a közelség szenzor MEGJAVUL, onnantól normálisan tudod használni a telefont. fliptok nélkül, fliptokkal, akármivel, 4 cm közelségnél kikapcsol, mint ahogy illik minden telefonnál, és nem számít, hogy letakarod-e a füleddel, de az arcoddal már nem fogsz tudni ki-be kapcsolgatni semmit, főleg nem a mikrofonnémítást, ami eddig k. idegesítő volt.

A fejlesztői mód főkapcsolót hiába állítom off-ra, attól a beállítási menüben ott marad a lehetőség, hogy újra belépjek. A gyerekem telefonján is bekapcsoltam, de nem örülnék neki, ha ide tévedne és valamit elállítana, szóval az érdekelne, hogy ki lehet-e venni a menüből, mint ahogy az aktiválás előtt volt.

[ Szerkesztve ]

...

(#3243) Viktor0610 válasza Digiflex (#3242) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocs, az értő olvasás nem megy már így este. :D
Elvégeztem a procedúrát, kíváncsi leszek. ;)

Xiaomi 13T

(#3244) Viktor0610 válasza Digiflex (#3242) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Feljesztői beállítások eltüntetése.
A Beállítások app adatainak törlésével tudod megoldani. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#3245) Digiflex válasza Viktor0610 (#3244) üzenetére


Digiflex
tag

Ok, ez tényleg kikapcsolja, de amin csodálkoztam, hogy kezelőfelület-hangoló menüpont az marad. (Azt mondjuk simán ki lehet kapcsolni a bekapcsolási hosszú tapizás megismétlésével.

Ma is tanultam kicsit, köszönöm a lehetőséget.

Amúgy a flip tok nálam autós tartó és kihangosító funkciót is betölt, mert simán be tudom szorítani a kihajtott fedelét a lehajtott napellenző fölé, így olyan közel van, hogy engem már jól hallanak, és ennek a telónak elég hangos a hangszórója hogy nagyobb tempónál is még jól halljam a másik felet.

Próbálkoztam mindenféle bluetoothos cuccokkal is, de azokba mindig beleveredek. Az meg ugye vezetés közben nem szerencsés...

...

(#3246) cimp válasza Victoryus94 (#3235) üzenetére


cimp
senior tag

Azt, hogy? Nekem a november 6. -ira azt írja, hogy naprakész!

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#3247) Digiflex válasza cimp (#3246) üzenetére


Digiflex
tag

összefoglaló kinyit, végigolvas, utolsó sor link megnéz...
Nekem ezzel elindult újraindítás után.

magyarul:
beálítások, alkalmazások, három pötty, Rendszer megj., Google Szolgált. keretr., adatok törlése, kényszerített leállítás.
Ezután telefon kikapcs, bekapcs, és iduláskor már szól is, hogy új frissintés van a felhőben.

[ Szerkesztve ]

...

(#3248) cimp válasza Digiflex (#3247) üzenetére


cimp
senior tag

És tényleg! Köszönöm.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#3249) JJ hunter


JJ hunter
aktív tag

Sziasztok!

Egy ilyen telefon vasarlasan gondolkozom, es lenne par kerdesem a vasarlas elott.
Olvastam, hogy az appokat (pl: banki alkalmazas...)nem lehet gyarilag lezarni ujjlenyomattal (mint pl. a Redmi Note 4-ben). Ezt valahogy meg lehet oldalni (esetleg a google playbol?)?
Foglalkoztat valakit a telefon sugarzasa (SAR erteke)? Kicsit felek a magas (1,75 W/kg) SAR ertektol... Ez mennyire eszreveheto a hasznalat soran? Van valakinek ezzel kapcsolatos negativ tapasztalata?
Egyelore ennyi lenne. Elore is koszonom a valaszokat.

Udv

Samu GalaxyS » S3 Neo » Mi A1

(#3250) DarkChild válasza JJ hunter (#3249) üzenetére


DarkChild
senior tag

1) Dehogynem lehet a banki appokat lezárni ujjlenyomattal. Én mindkettőt (OTP, K&H) úgy használom és remekül működik.
2) Ami a SAR-t illeti, idézném magamat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.