Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-08 13:04:58

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1 gyakran ismételt kérdések (Frissítve: 2018. 03. 08)
MobilAréna teszt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Na, ez nagyon szuper, de mért nincs rajta miui?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) szami777


szami777
addikt

Ütős kombó, jó látni, hogy nyit a Xiaomi

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#3) Gaborz1


Gaborz1
senior tag

Nagyon jól hangzik, várjuk a tesztet. :)
Lehet most érkezett el az OPPO R5S lecserélésének ideje.

iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

(#4) scyllarus válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


scyllarus
veterán

Mert az Android One projektnek pont az a célja, hogy "tiszta" android legyen a kiadott telókon.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#5) pharckas válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


pharckas
csendes újonc

jobb is, hogy nincs rajta... en szeretem mondjuk, de a memoriakezelese a miui-nak nagyon kiabrandito. egy 3giga ramos telo ugy viselkedik, mintha 1-1.5giga ram lenne benne. multitasking 0.

(#6) natë


natë
nagyúr

Szegény ember pixele. Ha a kamera jó lenne...de nem lesz.

(#7) joey04 válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


joey04
titán

Ez benne a jó.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) Monkey


Monkey
tag

De miért nincs benne nfc? :O :U :W

(#9) w.miki


w.miki
veterán

Lehetne már egy 4" teló is :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#10) ElektrikusDE


ElektrikusDE
senior tag

Nem rossz, lehet hogy veszek is egyet.

De persze azért még utána nézek egy két adatnak...

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#11) Wesder válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


Wesder
félisten

Ez a Mi 5X AO vàltozata.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#12) golyós


golyós
őstag

Miért kellett az aksi kapacitásá levinni?
Pont azért jó a szajomi mert nagy aksik voltak bennük.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#13) #16820480


#16820480
törölt tag

Érdekes lépés, kíváncsi vagyok, hogy jönnek-e majd komolyabb telefonokkal is.

(#14) vicze válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


vicze
félisten

Nem kell fizetni a SW szabadalmakat, bár jelenleg olyan piacokon még nem kerül forgalomba ahol ez számítana.

(#13) sheratan: Android One fix "platformokon" működik, így a HW támogatás a Google-től függ, a gyártónak nem nagyon van beleszólása.

[ Szerkesztve ]

(#15) PuMbA válasza pharckas (#5) üzenetére


PuMbA
titán

:F Teljesen jól viselkedik, mert ha kell, akkor felszabadítja a memóriát a szükséges alkalmazásoknak. Nekem simán megy egymás mellett a térkép, a honlapok stb. és még 1 GB szabad memória van.

[ Szerkesztve ]

(#16) szupermacs


szupermacs
veterán

,,A készülék egyébként vagy két nanoSIM-et vagy egy nanoSIM-et és egy microSD kártyát fogad be."

Várom az első embert, aki emiatt fog problémázni.

Látom valaki már próbálta a kameráját és emiatt le is írta, én azért várom a telefont. Érdekes lesz.

(#17) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Egyik szemem sír, a másik nevet. Xiaomi Miui nélkül. Olyan mint ha az  Androiddal adna ki telefont. DE remélem hamarosan minden Xiaomi teló B20-al érkezik, ülök is vissza a vonatára (még mindig reménykedem a B20-as Mi6-ban)
Viszont attól, hogy az Eustock értékesíti, nem azt jelenti, hogy jobban nyitna a Globális piac felé mint eddig. Az Eustock idáig is forgalmazott Xiaomit.

[ Szerkesztve ]

(#18) drinker


drinker
tag

LIKE!

Jól hangzik, erre lehet be is fizetek.

[ Szerkesztve ]

(#19) Quqesz válasza golyós (#12) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Igen, ez nekem is feltünt. A redmi note 4-ben simán benne a 4000mAh aksi, ebben meg miért nem. Azon kívül jó ajánlat lesz....ez a gogli összefogás csak nekem sejtett egy olcsóbb nexus vonalat a pixel mellé?????

Viszont az Eustock dolgot nem értem. Ők most is forgalmaznak xiaomi telefont, ráadásul szlovák cég. Viszont idehaza ahol lehet kapni xiaomit (MM,auchan,stb..) ott a dobozon már más cég van feltüntetve hazai importőrnek.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#20) Csapoati válasza golyós (#12) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Így is bír majd 6-7 óra kijelzőidőt, bár szerintem is elférhetett volna egy nagyobb akksi is benne.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#21) Juhaszatti válasza PuMbA (#15) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Rengetegen mondják tapasztalat alapján hogy rossz a MIUI memóriakezelése, mert túl hamar szabadítja fel memóriát, és túl sok marad szabadon, kihasználatlanul. A korai EMUI-t idézi.

(#22) tamass.szabo


tamass.szabo
tag

Ennyiért ez nagyon jó ajánlat. Ha tisztességes kamera kerülne bele, akkor még el is gondolkodnék.

(#23) kovbandi82 válasza Juhaszatti (#21) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Nekem még a Redmi 1s-en voltak rossz tapasztalataim, se a Note2-n, se a Mi5-ön, se a Mi4c-n - igaz utóbbit csak rövid ideig használtam kényszerből - nem voltak problémáim.

(#24) ollie válasza PuMbA (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem. Az a baj, hogy egy csomó olyan appot kilő a memóriából, mely épp nem az előtérben van. Pl. elfelejtheted az Endomondo-t vagy a navi-t lezárt képernyővel, mert elég hamar bezárja őket.

***

(#25) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Engem inkább az érdekelne, hogy ha már úgy is itt a nagy európai nyitás, akkor miért csak a telefonokat lehet itthon kapni? Sokáig baromi nagy elégedettséggel használtam WayteQ tabletet, amikor meghalt, és szerettem volna venni egy újabb modellt már csak Xiaomi telefonok voltak a honlapon. Ezzel le is zártam a dolgot, a Xiaomi sosem volt nekem túl szimpatikus, de gondoltam a MiPad3 egy esélyt megérdemelne, mielőtt veszek egy iPad-et, mert a mostani tabom egy rakás szemét. (Alcatel) Ezt nem értem, hogy egy durván versenyképes tabletet miért nem forgalmaznak itthon? Tulajdonképpen a táblák döntő többségét állva hagyja és árban is kedvező.

(#26) Atomgeszi válasza szupermacs (#16) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én simán raknék bele kártyát, pont úgy, mint az első Mi-kbe lehetett...

Ez a simkártyavágósodaragasztóstéma még mindig idegen nekem.

Mondjuk ez a 64GB már értelmesebb, mint a 16-os és 32-es társaik..

[link]

Bírom az ilyen összehasonlító képeket. ;]

(#25) .Szaki.

Szerintem arra még kevesebb kereslet van. Ismerősi körben is aki akart már vett tabletet, aki meg venni akar, max 20 ezerért vesz, mert felette inkább vesz egy notebookot.

[ Szerkesztve ]

(#27) Quqesz válasza .Szaki. (#25) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Lehet ez most egy nyitány, és a főműsorban majd az is kapható lesz.....

Mozarrella
Viszont ha a gogli kamerát megkapja(hisz várható az együttműködés miatt) lesz benne HDR+ is remélhetőleg. Akkor viszont még jó is lehet......

Atomgeszi
köszi az oldalt, van pár fontos infó rajta! Úgy néz ki ráfekszenek az audio vonalra is és az 1,25-ös pixelméret is jól hangzik.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#28) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Frankó mobil, az ára sem rossz, de nincs az az isten, hogy a 4100-as akku-t lecseréljem, még a dupla kameráért cserébe sem...

Minden szavam magánvélemény!

(#29) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Wow, egy hivatalosan megjelenő Android One-os duplakamerás Xiaomi jó áron fémházba csomagolva. Ez eléggé odaver a Nokia 5-6 bagázsnak és a többi túlárazott középkategóriásnak. :) Kíváncsi leszek a tesztekre, és az érkezési dátumra. Bízom bennük! :)

Finn the human

(#30) Máté94 válasza Quqesz (#19) üzenetére


Máté94
addikt

Mert házon belül konkurenciát értelmes cég nem csinál. ;) :N

(#31) Quqesz válasza Máté94 (#30) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez így igaz, de kezd erre egyre több cég rácáfolni....... :B

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#32) HKorn


HKorn
addikt

5.5" :W

Fasz*r nem lehet normális méretű telefont is kiadni...

Run&Ride

(#33) Ricardo


Ricardo
félisten

Ez elég jól hangzik. Várom a teszteket.

(#34) laca7909af


laca7909af
tag

Szuper, hogy oldalsó káva egyre kevesebb, de a készülék 155 mm hosszú :U
Az már nagyon nagy...
Jöhetett volna 5" kijelzővel és kompaktabb méretben.
Tiszta android az szuper :R

[ Szerkesztve ]

(#35) Máté94


Máté94
addikt

Tudtam, hogy eljön egyszer a nap, amikor majd Xiaomi készülékeket fognak árulni stock Android-al. Csak az a kár, hogy nem egy évvel hamarabb jött el ez a pillanat. :O

Huhh, mit tegyek? Adjam el a MI5-öt és cseréljem be egy A1-re.. ;] :( . [stock Android-fetisiszta]

[ Szerkesztve ]

(#36) #16820480 válasza ollie (#24) üzenetére


#16820480
törölt tag

+1, és ráadásul a letilthatatlan rendszer appokat is tartja memóriában, közben meg a felhasználó által telepített/használt dolgok bezáródnak. Zene, Twitter, Maps, simán nem tartotta 3GB-tal a háttérben meg őket.

(#37) ollie válasza .Szaki. (#25) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jelenleg semmit nem forgalmaz a xiaomi nálunk, ezért. Most egy telefonnal fognak kezdeni, nyilván próba jelleggel.

***

(#38) Atomgeszi válasza HKorn (#32) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, sajnos a Mi5X-et vették alapul.

De egy Mi5 vagy Mi6 méretet folytattak volna, jóval kompaktabbra sikerülhetett volna.

Ha attól nem félnek, hogy a Note 4/5 helyett A1-et vesz, akkor miért félnek attól, hogy esetleg Mi6 helyett?

Bár szerintem jön egy kisebb variáns is, csak kérdés mikor.

(#39) Quqesz válasza ollie (#37) üzenetére


Quqesz
nagyúr

pedig ez nem szürke importos.............forgalmaznak ők, csak szerződött importőrrel. De pl a sony-t is a Bravotel hozza be és nem a sony....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#40) Juhaszatti válasza HKorn (#32) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Mert többen vannak azok akiknek ez a normális méret, mint akiknek nem.
Én sem szívesen mennék már 5,5" alá. Ettől függetlenül azért remélem jön kisebb is, mert lenne igény arra is.

(#41) szente


szente
addikt

Mini teszt:[link]

(#42) Máté94 válasza Juhaszatti (#40) üzenetére


Máté94
addikt

Ha edge-to-edge display-el lenne, akkora lenne mint egy Redmi 4, de ott még nem tartunk, hogy az alsó ház megkapja ezeket az újításokat. Talán jövőre már elkezdenek lefelé is szivárogni. :)

(#43) #16820480 válasza Quqesz (#39) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez annyiban különbözik, hogy a magyar vámtörvények szerint importálják, de a forrás akkor sem más, mert a Xiaomi jelenleg nem árul hivatalosan erre telefont. Csak valaki úgy döntött, hogy ez piaci rés, felvásárol kint Kínában egy pár láda Xiaomi telefont, elhajóztatja ide, levámolják, és mivel vámeljáráson vesz részt, van importőr is. Ettől a cégtől pedig megveheti bárki, hiszen innentől törvényesen van az országban.

(#44) Atomgeszi válasza szente (#41) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na, legalább a fehér előlaposnak már nem 4 cm széles fekete kerete van a kijelző szélén. :DDD

(#45) juuzer


juuzer
addikt

Végre egy Xiaomi amin nincs hányadék miui :D így már tetszetős nagyon is :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#46) janeszgol válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem kell rá MIUI. Tartsák meg. Végre lépett a Xiaomi. Így olvasva borítékolható a siker. (Nálam legalábbis.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#47) Quqesz válasza #16820480 (#43) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Jó, ez mondjuk igaz, léptek a hivatalos megjelenés felé.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#48) mizoli


mizoli
addikt

"...Mi A1 vegytiszta zöld robotos rendszert futtat néhány Mi szoftverrel megspékelve..."

Végre. Ezt már sokkal korábban megtehették volna. Remélem az a "néhány Mi szoftver" is törölhető lesz. :) Legjobb, ha eleve nyitott bootloaderrel érkezik, és a root hozzáférés csak egy kapcsoló.

Ja, és remélhetőleg egyre több Xiaomi készülék követi ezt a jó példát.

[ Szerkesztve ]

(#49) Máté94 válasza mizoli (#48) üzenetére


Máté94
addikt

Azért az infrát valamivel kezelni kell. :DDD

(#50) mizoli válasza Máté94 (#49) üzenetére


mizoli
addikt

Jólvan na, nem ilyesmire gondoltam. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.