Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-08 13:04:58

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1 gyakran ismételt kérdések (Frissítve: 2018. 03. 08)
MobilAréna teszt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) bepken válasza batai15 (#3147) üzenetére


bepken
veterán

kezdetben csak a MIUI felület volt, Xiaomi telefonok csak később készültek. szvsz erre célzott a mondattal.

ja és legközelebb hozzászólás írása előtt frissítsem az oldalt, tudom... :DDD

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#3152) oOKitsuneOo


oOKitsuneOo
tag

Üdv, esetleg valaki tud erre megoldást?
Horizon Go hibaüzenet. 412313

(#3153) $p@rr0w válasza cimp (#3132) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Ez egy zsebszámítógép ami mellesleg telefonálásra is alkalmas. Manapság mindenki internetezik, zenét hallgat, fényképez, nem telefonál, régen voltak mobiltelefonok, amiknek voltak mellékes funkciói, ma a telefonálás egy mellékes funkció... :)

"Miért nem tolja a képembe a felvevő gombot?" Én iPhonet javaslok neked, az pontsan ilyen elven működik, szerintem sokkal jobban járnál vele. Ezek az Androidos holmik nem az egyszerű, és közérthető használatukkal vonzzák magukhoz az embereket.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#3154) Ájvé válasza cimp (#3150) üzenetére


Ájvé
veterán

De azt is tudod hogy mindig is a Xiaomi készítette a MIUI-t. Egy startup cégnek indult és adta ki a MIUI-t. Az persze igaz, hogy előbb volt MIUI mint Xiaomi telefon, ha csak erre céloztál.

[ Szerkesztve ]

(#3155) Petyyy2


Petyyy2
újonc

Az miért lehet, hogy amióta felraktam ezt a tárcsázót, ami az összefoglalóban is van, azóta nem kapok értesítést a nem fogadott hívásokról? Meg kell néznem a híváslistát és csak ott látom, ha volt nem fogadott hívás. Van valakinek ötlete, hogy ezt hogyan lehetne megoldani?

(#3156) Spityek válasza Petyyy2 (#3155) üzenetére


Spityek
csendes tag

Engedélyezd a tárcsázónak a rendszerbeállítások módosítását. Nekem ettől jó lett.

(#3157) Digiflex válasza cimp (#3127) üzenetére


Digiflex
tag

más:

Nekem is hallóztak már reménytelenül:

Egyszerű az ok, a közelségérzékelő elég lassan kapcsol, és a füleddel simán megyomod a mikrofon kikapcsolást... Tényleg elég gáz.
Meg az is, hogy a hall érzékelőt az otóberi patch kiiktatja. Még jó hogy van benne.

...

(#3158) Magnat válasza Digiflex (#3157) üzenetére


Magnat
veterán

Nem lassan kapcsol hanem elkalibrálódik és csak pár mm-ről érzékel ... Az újrakalibrálás segít, de mintha vmitől néha visszaállna. Tegyél fel egy proximity sensor teszter progit és nézd meg, milyen közel kell tenned az ujjad, h észrevegye.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#3159) esox válasza cimp (#3148) üzenetére


esox
senior tag

Teljesen igaz. Nekem már ZTE Blade-re is volt miui és LG Optimus 2X-re. Én akkor szerettem meg a felületet... Xiaomi még nem készített akkor készülékeket.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#3160) Nandivagyok


Nandivagyok
aktív tag

Üdv!
Ezt a leírást követve a twrp-be bootolásnál (nem telepítés) milyen lépést hagyok ki ha azt írja a command window hogy nem tudja betölteni, mert nincs ilyen fájl? Telefonon és gépen is fent van a twrp image. Ez lenne a parancs: "fastboot boot recovery.img". BL nyitva van, szintén adb-vel.
Magisk-et flashelnék onnan, van esetleg alternatívája a telepítésnek?

Találtam XDA-n egy all-in-one toolt-t amiben van fastboot flash mód, de meg kell adni a partíciót is, aminél hozzáértés hiánya miatt nem tudom mit csináljak.

[ Szerkesztve ]

(#3161) cimp válasza Nandivagyok (#3160) üzenetére


cimp
senior tag

Szia!

Nincs ott a recovery.img. Vagy nem abban a könyvtárban állsz, vagy nem nevezted át recovery.img re.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#3162) Digiflex válasza Plebi (#2118) üzenetére


Digiflex
tag

Hali!

Biztos a kép a fontosabb a bejövő hívásnál, viszont ha felrakod a phone appot (az összefoglalóból), akkor a tárcsázóképernyőről eltűnik a megfelezett hívásindító gomb (ami dual sim esetén egész praktikus).

[ Szerkesztve ]

...

(#3163) Nandivagyok válasza cimp (#3161) üzenetére


Nandivagyok
aktív tag

Köszönöm, az átnevezés megoldotta!
Viszont a twrp a betöltés után ki akarja kapcsoltatni a titkosítást (decrypt) amihez a feloldó mintát kéri.
Ha továbblépek enélkül, a belső tárolót nem látja, külső sd-ről pedig nem tud telepíteni.
A fent linkelt leírás elvileg az OTA megőrzése melletti rootolásra van, de ha engedem neki a titkosítás feloldását, nem ugrik az egész?

(#3164) cimp válasza Nandivagyok (#3163) üzenetére


cimp
senior tag

Hogy ugrik e azt nem tudom de régebben a twrp fel tudta csatolni a egyéb meghatókat. És nem akarok hülyeséget mondani, de mintha még az otg-t is láttam volna benne. De abban sem vagyok biztos, hogy a titkosítás feloldása nem pont azt csinálja amit jelent! azaz hozzáférsz a titkosított partícióhoz és kész. De csinálj egy mentést, próbálj rá és te fogsz erről a legtöbbet tudni! ;]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#3165) Fall-N válasza Digiflex (#3162) üzenetére


Fall-N
veterán

Engem nem zavar a hívókép hiánya. Viszont ha teljes kijelzős alkalmazás fut immersive módban, akkor az értesítési kártyán ott a kép.

(#3166) Nandivagyok válasza cimp (#3164) üzenetére


Nandivagyok
aktív tag

Siker :)
Root, night light, google camera mod működik.
OTA meg majd kiderül ha jön.

(#3167) mobilizmo válasza cimp (#3164) üzenetére


mobilizmo
addikt

Tudja az OTG-t is. Továbbá, ha TWRP alatt összekötöd PC-vel az is látja.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#3168) workin válasza cimp (#3145) üzenetére


workin
senior tag

Miért lenne rá miui ? Nem értem, ha nem tudtad, hogy milyen az android stock rom, hát olvass utánna.
Vagy veszel egy telefont random, és lesz ami lesz ? Mert nekem ez most úgy tűnik. :)
Nálam minden kiválóan működik, és végre egy telefon aminél nem érzem a késztetést, hogy leálljak faragni a rajta lévő androidot.

(#3169) cimp válasza Nandivagyok (#3166) üzenetére


cimp
senior tag

Gratula!

Mi ez a google camera mod?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#3170) Digiflex válasza cimp (#3169) üzenetére


Digiflex
tag

Ez engem is érdekelne, mármint hogy mivel lehet jobb képet lőni a gyáritól?? Mert épp az volt az egyik szempont, hogy ezt a kütyüt választottam, hogy a gyári szoft a hardverhez kifejezetten jól be lett lőve. Sokkal drágább gépek nagyobb tudású fényképezőmodullal sokszor rosszabb képet lőttek, legalábbis a sok összehasonlító youtube és más tesztek böngészése során ezt láttam.

...

(#3171) bepken válasza Digiflex (#3170) üzenetére


bepken
veterán

rosszul láttad. ez a telefon ennyit tud. szerintem add el, amint lehet.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#3172) Luck Dragon válasza Digiflex (#3170) üzenetére

Bár nem tudom mi baj van a fotó minőségével, mi a konkrét hibája ami nekem nem tetszik?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3173) Viktor0610 válasza Luck Dragon (#3172) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát, gondolom, tök reálisan DSLR-minőséget várt, és nem kapta meg. ;]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#3174) Luck Dragon válasza Viktor0610 (#3173) üzenetére

Nem feltétlenül, mert lehet előző készüléke valami carl zeiss kamerájù Lumia volt, amihez képest valósan észre vehető különbség van. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3175) Digiflex válasza bepken (#3171) üzenetére


Digiflex
tag

Lőttem azért pár képet csak úgy hirtelen; biztos nem profi kategória, de nekem jó.
Gyári auto beállítások, még meg sem néztem a kameraszoftvert igazából, de ez legalább egy gyorsan kapcsolható effekt.
(és elég szürkés ma itt az idő felénk)

[link]
[link]

amennyivel drágább lett volna optikai stabilizátorral egy teló, abból simán kijön egy gimbal, amit máshoz is tudok használni.:
[link]

[ Szerkesztve ]

...

(#3176) Nandivagyok válasza cimp (#3169) üzenetére


Nandivagyok
aktív tag

A camera2 api aktiválásával működésre bírható portolt Google camera alkalmazás, ami a képfeldolgozó algoritmusa miatt felkapott mostanában, gyengébb szenzorokból is kihozza a maximumot. Jobb dinamikatartomány és vonalélesség csalható elő, éjszakai képkészítés meg fényévekkel jobb lesz.
Példa fotók az xda-s topikjából:
gyári
google

[ Szerkesztve ]

(#3177) Draun01 válasza Nandivagyok (#3176) üzenetére


Draun01
tag

XDA-n elég sokan kipróbálták már és egész sokat javul a kamera (főleg este), de nem bug mentes

Pixel 6a

(#3178) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Nem tudom, miért kell ennyit panaszkodni a kamerára, most őszintén, egy ~65 ezer forintos telefontól ne várjunk már egy csúcskategóriás készülék tudását :U
Oké, elismerem, hogy a gyári szoftver motorja egyenlőre egy nagy rakás kérödző állat melléktermékkel, de hátha majd Oreo-val ezt módosítani fogják (pl. megkapjuk a DNG RAW-ot mókolás nélkül) :)

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#3179) DarkChild válasza HoaryFox (#3178) üzenetére


DarkChild
senior tag

Én annak örülnék, ha az "alien effektet" kivennék a videó felvételek hangjából az Oreoban :U

[ Szerkesztve ]

(#3180) Luck Dragon válasza DarkChild (#3179) üzenetére

Ezzel teljesen egyetértek, bár redmiknél is jelen van, és itt is , nagy rá az esély hogy ez maradni fog.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3181) workin válasza HoaryFox (#3178) üzenetére


workin
senior tag

Én sem igazán értem miért kell picsogni. Nem olvasott tesztet ? Nem nézett "demo" fotókat ? Akkor így járt. Ennyit tud a kamera és kész, nem kell állandóan minden egyes nap telesírni emiatt a falat.

MIt vártak az emberek 60k HUF -tól ? Ha nem tetszik, tessék venni P10 -et aztán lehet minden fotó után pixelorgazmust átélni..

(#3182) Fall-N válasza workin (#3181) üzenetére


Fall-N
veterán

+1

Aki nem néz utána mielőtt megvesz valamit az meg is érdemli!

(#3183) Digiflex válasza workin (#3181) üzenetére


Digiflex
tag

visszaolvasgattam, de ki picsogott??? nem találom... (még mielőtt meglincselnétek)

...

(#3184) Magnat válasza workin (#3181) üzenetére


Magnat
veterán

Mind félreértitek, olvassátok már el, mit írt ... Pont azért csodálkozik, h lenne jobb 3rd party app, mert a gyári is mindent kihoz a vasból...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#3185) Magnat válasza Nandivagyok (#3176) üzenetére


Magnat
veterán

Hátul az ablakban az egy nő komoly légzsákokkal? :DD

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#3186) workin válasza Digiflex (#3183) üzenetére


workin
senior tag

pl #3171

(#3187) Nandivagyok válasza Magnat (#3184) üzenetére


Nandivagyok
aktív tag

+1

A légzsákokat nem látom, pedig fogékony vagyok a témára :D

#3186 workin
Értő olvasás...
Felvetettem a Google camera témát, erre választként írta Digiflex, hogy ő meg van elégedve, nem is érti hogy a szerinte jó gyári minőségnél hogy lehetne jobb. (egyébként a google cam-mel :D )

[ Szerkesztve ]

(#3188) Magnat válasza Nandivagyok (#3187) üzenetére


Magnat
veterán

Én ebbe hunyorítva simán belelátom: [link]

Jaja, ezt írtam én is, de sokan write-onlyban nyomják...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#3189) cimp


cimp
senior tag

Tudja valaki, hogy kell flash-elni a gyári romot? Ha a mellette lévő leírás szerint próbálom csinálni akkor elkezdi a flash-t, gyorsan végigszalad és error flash modem_a error al megáll.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#3190) gr3ggy


gr3ggy
csendes tag

Juppii. Sajna ez még nem oreo :)
https://i.imgur.com/HH6yM8C.jpg
https://i.imgur.com/V1vyYKE.png

[ Szerkesztve ]

(#3191) cimp válasza cimp (#3189) üzenetére


cimp
senior tag

Átírtam a bat file-t és parancssorból felment.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#3192) evooo


evooo
aktív tag

Sziasztok!

Hogyan lehet a bootloadert zárni?

Próbáltam az fastboot oem lock paranccsal, de bootloop lett.

Rootolva van a teló.

(#3193) evooo


evooo
aktív tag

Kaptam választ a mások topikban.

[ Szerkesztve ]

(#3194) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Sziasztok. Most vettem az Edigitalban egy A1-et.
Viszont a 4G nem működik valamiért :/
Samsung A5-ben rendben volt teljesen. Áttettem ebbe a SIM-et, és csak 2-3G-re hajlandó kapcsolódni.

Volt hasonló másnál is? Ötlet?

Ja és a MiBand 2-mel sem akar összekapcsolódni (egyszer sikerült neki, de újraindítás után ismét nem látja)

[ Szerkesztve ]

(#3195) Victoryus94 válasza Victoryus94 (#3194) üzenetére


Victoryus94
őstag

Sim 1-ben van, B20-as 4G-t keresek vele, és Telekomos hálózat.
Legújabb frissítést feltettem (novemberi)
(1. hsz-t olvastam)

[ Szerkesztve ]

(#3196) Fall-N válasza Victoryus94 (#3195) üzenetére


Fall-N
veterán

Szolgáltatónál aktiválva van az LTE? Sokan emiatt szívnak, mert alapból nem aktív az LTE.

[ Szerkesztve ]

(#3197) bepken válasza Fall-N (#3196) üzenetére


bepken
veterán

vagy régi a kártya és nem is tudja kezelni a 4G hálózatot. - ebben az esetben személyes üszi vagy [link]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#3198) kmarkk22 válasza Victoryus94 (#3195) üzenetére


kmarkk22
aktív tag

Én úgy tudom, hogy csak a sim2-ben tud 4g-t, az 1ben nem. Próbáld ki úgy.

(#3199) tick válasza Victoryus94 (#3195) üzenetére


tick
aktív tag

apn beállításoknál van valami a default mellett? nekem azt lemez törölni és újraindítani

Everything that has a beginning... has an end

(#3200) Viktor0610 válasza kmarkk22 (#3198) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mindkettő slot 4G-képes. ;)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.