Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Depression válasza proof88 (#28) üzenetére


Depression
veterán

A saját apám nem hallgat rám. Inkább vett egy gagyi FuSi notit 1000€-ért. Aztán a kocsiszerelő haverom ajánlata ellenére választott magának kocsit. A többiek ugyanígy. Én belefáradtam a jóindulatba, nem adok senkinek sem tanácsot többé, ha csak nem konkrétan kérdez valamit.
Teljesen hülyének nézik az informatikával foglalkozó embereket, csak a marketing és a számok a lényeg.

Haveromat is próbáltuk lebeszélni egy netbookról, de ő az asztalit inkább arra cserélné. Mert olyan cuki. argh.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#52) gerii válasza brutaka (#49) üzenetére


gerii
addikt

azért egy Atomerőmű laptop 300-nál kezdődik itthon. tudom mert kb az enyém is ilyen (volt 2 éve mikor vettem), és nem is 17"-os, csak 15,4-es, és nem kell alá se hűtő se semmi hogy ne fűtse szét a gyerekeid vonatozás közben. ezt csak azért tudom mert újkorában Crysis-t is toltam unalmamban.
szóval 300 ropija nem mindenkinek van aki trendiből akar egyet menőzni. aki pedig "gamer" notebookot vesz annak legyen sztem annyi sütnivalója hogy nem MM-ből veszi mert ott az volt a legjobb, közben meg egy tervezési hibás melegedő sz@rkupac.

a sok hülye meg megérdelmi hogy lehúzza/átvágja őket a marketing, elvégre azért találták ki mert tudják hogy sok a hülye, nekimindegy csak laptop, netbook legyen, apucimegvegye a hellokittys lányának embertípus. kb ugyanez a peugeot 1007 esetében, mert ki vesz ilyet? amikor annyi pénzért normális nagyságú kocsit is vehet. a válasz: hát az akinek a marketinges azt mondja. miért: mert kicsi, ezért a hülye vásárló aki úgy gondolkodik hogy ami kicsi az nem kerül sokba egyből tesz egy egyenlőségjelet mögé aminek a másik végén az áll hogy: olcsó. / itt csak arra igaz a példa aki minél olcsóbb új kocsit akar, az hogy francia kocsit akar már eleve gyanús ;] /
(kicsi=olcsó) én meg ordítok utána hogy olcsó az apád ..... Kb ennyire lehet az átlagembert befolyásolni.

senki nem veszi a fáradtságot hogy mielött vesz valamit utánanézzen a neten hogy nem akarnak-e átvágni, jó lesz-e ez nekem. ennyi, aki erre nem képes azt lehet szidni mert MEGÉRDEMLI (igen a családot is szidom, elég gyakran emiatt)

[ Szerkesztve ]

(#53) devast válasza gerii (#52) üzenetére


devast
addikt

"azért egy Atomerőmű laptop 300-nál kezdődik"
Tegyük azért hozzá, hogy notiban a "high-end" az manapság igen erősen konvergál az asztaliban kapható "low-end" kategóriával, csak nem árban hanem teljesítményben.

(#54) gerii válasza devast (#53) üzenetére


gerii
addikt

manapság nem nagyon nézegetek notikat, mert ugye nekem minek, de 2 éve egy 512MB-os 8600GT meg a C2D volt a max (az Alieneket, stb leszámítva) ami sztem akkoriban elég jó volt a középmezőnybe. azóta lehet hogy nem változott a notipiac, de tény hogy ha itthon kapáltam volna egyetem helyett akkor vettem volna egy asztali atyaúristent abból a pénzből :D

(#55) copin válasza Mania (#37) üzenetére


copin
őstag

Akkor egy nettop is jó lenne, bár nem tudom mennyire éri meg, nem figyeltem az árakat.

(#56) Magnum_


Magnum_
nagyúr

én azért vettem, hogy vihessem magammal könnyedén bárhova/mindenhova. és nem akartam ezért az árért hangos PC-t összrakni, se használt szubnoteszt venni

I humbly and respectfully decline™

(#57) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A hordozhatóságnak van egy másik, el nem hanyagolható aspektusa is: ha a munkahelyen egész napomat számítógép előtt töltöm, akkor van az úgy, hogy itthon már nem szívesen ülök le a számítógép elé, hacsak nem háborítatlanul játszani, filmet nézni akarok. Ahhoz, hogy megnézzem a híreket, fórumozzak, olvasgassak ezt-azt, esetleg nekiessek valami casual játéknak, ahhoz bőven elég a 12", és a totális csend, amit a hordozható gépem tud. Mondjuk nekem nem netbookom van, hanem szubnotim, de tekintve, hogy 4 éves, teljesítményben kb ugyanott van. Mindezt pedig tehetem nem egy karosszékben ülve, hanem belehuppanva egy kagylófotelbe, vagy félig-meddig eldőlve a kanapén. Nem is beszélve a hintaágyról a kertben. Internetezés közben tudom dobálni a lasztit a kutyának, és szem előtt vannak a kölykök is. Sok legyet egy csapásra, avagy multitaszking rulez. :D

És igen, itthonról én is szinte csak akkor viszem el a gépet, ha utazok valahova, és tudom hogy ott kelleni fog. Ha valamikor napközben kell megnézni valamit gyorsan ineterneten, ahhoz nem kell még csak netbook sem, manapság úgyis mindneki okostelefonnal rohangál.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#58) #56573440


#56573440
törölt tag

én is viszonylag fixen otthon használom. ha dolgozok akkor 22" moncsi billel egérrel, dvd íróval, reggel az ágyból net főleg. a vicces az egészben hogy azért kellett netbook mert mobilis. otthon is vagyok néha, asszony albérletében is, fontos hogy mindig ott legyenek a fontosabb adatok, közlekedni meg bicóval szoktam, táskában nem szívesen cipelnék fölöslegesen egy nagy lapost

(#59) Womb válasza szasanyi (#3) üzenetére


Womb
senior tag

A note-netbook egyszeri kiadás. A teljesítmény, amit egy alap book tud, bőven elég egy háztartásban, ha nem gém és pc buzi az ember.
Ha csak a házban használom ki a notebook adta mobilitást, már megérte a befektetés, már csak a fogyasztása és a kényelem miatt is.
Pld. van egy pc a konyhában (én a pc buzik közé tartozom) de szívesebben használom a notit receptekre, netezésre, mert sokkal kényelmesebb vele az "munka" ,mint a helyhez kötött pc-vel.
Ugyanezzel a notival az ágyban olvasom a könyvemet, majd alvás.
Ezért a kényelemért megéri egy net v. belépőszintű notebook-ba befektetni.
Szerintem, persze :)

(#60) Mania válasza Ijk (#50) üzenetére


Mania
senior tag

Én arra vagyok kibukva mikor a leendő tulaj első kérdése: krájzisz elmegy rajta? :W
Aki játszani akar vegyen asztalit vagy konzolt és kész :(((

Womb: Meg is fogalmaztad a mondanivalóm második felét :)

[ Szerkesztve ]

(#61) kovsol válasza proof88 (#4) üzenetére


kovsol
titán

az ilyen lányok azért kérnek laptopot, hogy ágyból MSN és ágyból chat mehessen :DDD

én pl szabadba nem viszem ki soha a laptopomat, de hordozni szoktam suliba,kollégium,haza,nagyszülők utvonalon :)) és az összes tananyag elektronikus formában érhető el alig van egy két könyv így tanuláshoz szükséges
eperszedés és szöllő kötözés közben nem volt rá nagy szükségem még :)

May the Force be with you!

(#62) schawo válasza kovsol (#61) üzenetére


schawo
titán

Azért van kis notebookom, (nem netbook, mert az már túl gyöszös, talán majd az újak), mert kell a munkámhoz. Viszem mindenhova. Azért utazok vonaton, mert akkor is használhatom. Viszem tárgyalásra, viszem külföldre, viszem mindenhova. De a lakáson belüli hordozhatóság is jó dolog. Nincs is annál jobb, mint időméréssel nézni a forma-1-t.

Asszem ez a funkciója egy hordozható számítógépnek. Minden másra ott a (MasterCard) desktop PC.

Aki pedig összekeveri a hordozható notbookot egy asztali döggel, annak tanácsadást vállalok, a megtakarítás felét pedig kiszámlázom :DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63) szasanyi válasza Womb (#59) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha te ezt a kényelmet meg tudod/akarod fizetni vegyél olyat is, ami sokkal gyengébb és cserében drágább is. Én inkább bemegyek a géphez ha kell. Ágyban alszom, meg dugok vazze, mi a f*nak még oda is szgép? ;] Ezek már a technotúlzások mezeje.

(#64) Mania válasza szasanyi (#63) üzenetére


Mania
senior tag

"Ha te ezt a kényelmet meg tudod/akarod fizetni vegyél olyat is, ami sokkal gyengébb és cserében drágább is."

Ha hiszed, ha nem a legtöbb embernek bőven elég egy notebook teljesítménye.Hogy hordozza is közben vagy nem az már más tészta.
Nem játszom,nem szerkesztek videókat,nem renderelek akkor meg mi a fenének egy izom desktop PC.Közben viszont néha jól jön,hogy ki tudom vinni a lakásból,helyet alig foglal mivel bárhol tudom használni és ha nem kell egyszerűen beteszem egy polcra.

(#65) Integra


Integra
titán

persze, hogy nem viszi ki, a mobil internet pénzbe kerül...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#66) rudi válasza brutaka (#49) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem nincs igazad. Azért cipelnek ma magukkal sokan notebookot, mert elérhetőbb mint mondjuk 5 éve volt és mert sokkal (sokkal-sokkal) többen netfüggenek vagy használnak számítógépet munkájukhoz, tanulásukhoz mint korábban. Ma már nincs olyan egyetemi kolesz, ahol ne lenne gyors netelérés. Amikor én kezdtem az egyetemet, úgy 10 éve, akkor csak az infósoknak volt gép a szobáján, mert ők igényelték. Most viszont már a bölcsészek meg mindenféle mások is halom beadandót csinálnak számítógépen (egyszerűbb mint tíz oldalakat kézzel irogatni) vagy gyűjtene anyagot a neten (egyszerűbb mint könyvtárban bohóckodni). A kiegészítőkkel meg az van, hogy a gyártók rárepültek, de lényegében mind fölösleges. Egyedül a külső egérnek van igazán komoly értelme, a gyűjtögetőknek meg a külső merevlemeznek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#67) anulu


anulu
félisten

szánalmas ez az egész netbook mizéria. akik ilyet vesznek, vásárlás után a nagy részük rájön, h ez-meg-az-se fut rajta, és miéééééééért?? pici, "divatos"? aki netbookot vesz, kb minden 40-nek van TÉNYLEG szüksége arra a fajta mobilitásra, amit ez az. a maradék ki se viszi a lakásból.

akik azért vesznek ilyet, mert "menő", azokon csak jó hangosan röhögni tudok.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#68) phpmoli


phpmoli
tag

en a netbookom leginkabb otthon, a kanepen es a fotelben hasznalom, es ezt mar akkor is tudtam, amikor ezt valasztottam, sot, ezert valasztottam ezt. mert elotte egy laptopom volt, es oriasi, nehez, otromba, meleg volt, allandoan le akart esni a kanape karfajarol, szetegettem a tokeimet, stb. megelegeltem, jol dontottem.

(#69) phpmoli válasza anulu (#67) üzenetére


phpmoli
tag

en mar regota ugy erzem, hogy a netbookot az szidja, aki
-nem hasznalta meg
-nem engedheti meg maganak

es ez a kommentek hangulatabol, szohasznalatabol, mondatszerkezetebol is sut.

en meg mast nem engedhetek meg, megse szidom. ez van, tessek intelligensen tullepni rajta.

(#70) pmheros válasza kovsol (#61) üzenetére


pmheros
senior tag

"az ilyen lányok" alatt mire gondolsz?
ja webkamerás műsor, meg ilyenek ! ;]

nem vagyok tökéletes

(#71) #56573440 válasza anulu (#67) üzenetére


#56573440
törölt tag

kb minden 40-nek van TÉNYLEG szüksége arra a fajta mobilitásra,

jah. és az asztali gépet vásárlók hány százalékának van tényleg szüksége a megvásárolt teljesítményre? nekem pl egy downclockolt e6600 is elég volt, bár tény hogy egy időben húzva is volt de számomra semmi értelme. nekem amit az atom tud nyújtani az bőven elég, egy rakat progi folyamatosan fut és meg sem reccsen, még talán rámegy egy giga memó és végeztem.

sok embernek a mobilitás kimerül abban, hogy a konyhában, a kanapén, a kertben ránéz a fórumokra, olvas híreket, ír pár levelet, ha elmegy nyaralni akkor a kártyaolvasóval lehúzza a képeket, stb. erre bőven elég. miért vegyen egy 80-100W-ot evő monitor, számítógép párost, amikor töredékét evő, teljesítményben elég, hordozható gépet is vehet? köszönöm én nem. nem veszek se használt subnotit, se asztalit, sub újonnan még szóba jöhetett volna, de 61 ért nem volt versenytársa a kis u90-es windnek. olcsó keveset eszik, ott is használható ahol egy nettop nem. én évek óta vágytam egy ilyen gépre, volt subnoti méretű tabletem, de az is nehéz volt ehhez képest.

abban viszont igazad van hogy sokkaknak kellene az erő, de divat miatt mellé húznak, ezek meg is érdemlik. így viszont akinek tényleg kell az olcsóbban kap egy nagyon megkímélt darabot pl ph apróban:)

viszont tény hogy egy olyan kategória, ami végre elég a legtöbb mindennapi usernek kompromisszumok nélkül, elérhető az ára, a súlya is rendben van, aksi idő is zsír. kb 6 éve szívom a fogam egy ilyenért, amióta elindítottam le van esve az állam

(#72) bartucc


bartucc
addikt

Egyik hogy tényleg felesleges sok helyen egy asztali gép teljesítménye. És azért nézzük meg, egy alap gépház 50-60k, egy monitor még 30k. Akkor már inkább egy laptop +20k-ért...
Sokaknak nagyon hasznos hogy nem foglal helyet, a házon belül hordozni tudják. Nekem is van laptop is, asztali is, a laptopot mégse hordozom ennek ellenére.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#73) Mészike


Mészike
aktív tag

Nekem van asztali gép, noti, meg netbook is :)
Asztali az komoly, csak játékra van (mondjuk 4 nap egy hónapban :) )
Noti munkára kell. Netbookot meg azért vettem, hogy suliba hétvégén a buszon is tudjak vagy dolgozni, vagy csak simán netezni.
Szóval én tudtam, hogy mire képes a netbook és arra is használom, semmi többre.

(#74) proof88


proof88
addikt

Azt azért hozzá kell tenni, hogy ha sok helyen felesleges az asztali gép teljesítménye, akkor sok helyen meg kevés... ez a jó kis hozzá nem értésből adódik... bnőm osztálytársa szerette volna kipróbálni a sims2-t. Nem ment neki, mert hogy azt írta ki, a videokártyája nem tudja a shader model 2.0-t. Msnen beszélgettem vele, hogy kiderítsük, egyáltalán milyen kártyája van, hátha jó lenne az, de driver sincs felrakva hozzá. ;] Mondtam, hol kell megnézni. Kiderült, hogy Intel 82865G... szóval neki jól jönne egy közepes vagy alsó kategóriás kártya, ha nem igényli annyira a din. árnyékokat, ilyesmi... másnak meg lehet van, de nem használja ki...
sokan úgy vesznek laptopot/tök mindegy mit, hogy később csalódásuk van benne... másnak meg lehet, hogy 1 évben 1x fut a laptopján olyan játék, amihez tényleg kell mondjuk egy HD2400XT.
Szóval szerintem rosszul van elosztva az egész, okosabban kéne vásárolni. De itt már nagyon eltértünk attól, hogy mobilitás, ki hova viszi. :D

(#75) szasanyi válasza phpmoli (#69) üzenetére


szasanyi
félisten

Az, hogy te így látod egy dolog. Én használtam (nem sokat, igaz mert nem szeretem) és meg is engedhetném magamnak ha akarnám. De nekem NEM kell, és nem is szükséges a mobilitása, ezért nem veszek 60k-s asztali teljesítményt 90k-ért. De nem gond, te lépjél túl rajta. ;]
A fentieket annyival egészítem ki, hogy ha vkinek azt tetszik, vegye azt. Nem nem akarok senkit meggyőzni arról, hogy, nem jó az neki, vagy az a jó, amit én annak tartok. NEM. A saját pénzét mindenki oda teszi ahova akarja. Mindenki költ fölöslegesen, de nem mindenki ugyanannyit és nem ugyanarra acélra.
Ettől függetlenül az nem kérdés, hogy egy 90k-s notebook teljesítménye 60k-ból összehozható asztali formában. Aki mégis az előbbit választja - akár lényeges szempont alapján, akár nem - annak váljék egészségére. :) De ahogy utaltak rá többen: ne kérdezze meg utólag, miért nem megy rajta ez, meg az, meg amaz (sem).

(#76) Bibby válasza szasanyi (#75) üzenetére


Bibby
addikt

Tanulj egy kis közgazt, majd rájössz hogy nem csak a pénznek van értéke, vannak sokkal előbbre való egyéni hasznok.
Mint ahogy a számítógépnek sem csak teljesítmény értéke létezik.

Ελευθερια η θανατος

(#77) szasanyi válasza Bibby (#76) üzenetére


szasanyi
félisten

Tanultam még fősulin - igaz jó régen - nekem annyi elég volt. És nem az alapján döntöm el, nekem melyik a jobb: notebook avagy asztali PC. Ha vkinek az kell hozzá, az régen rossz.
Mindemellett elsiklottál afölött, hogy lehet jó az is, akinek - valós vagy vélt igénye alapján - az a szimpatikusabb. Felőlem...

(#78) footy


footy
addikt

Sokan azt írják hogy drágább a notebook vagy netbook mint az asztali pc.
Ez azért korán sem biztos. Csak meg kell nézni mennyibe kerül egy készreszerelt PC+Monitor. A készreszerelt alatt természetesen nem a hipermarketek saját konfigját értem. A monitor függvényében simán lehet drágább a desktopPC mint a notebook. Monitor nélkül azért gondolom elég kevesen használják. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.