Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50) Ijk


Ijk
nagyúr

Mai világban bármit el lehet adni, csak megfelelő körítést kell hozzácsapni. Ott vannak az átcímkézett videókártyák, okosabbnál okosabb telefonok, műanyaghulladék fényképezők, és még sorolhatnám.
Laptopoknál az első egetverő baromság a wide képernyő volt. Azután ezt fokozták a tükröződő felülettel, egy kicsit álcázva az évek óta használt TN kijelzők szutyok minőségét. Végül eljutottunk odáig, hogy már az egész burkolat csillog-villog. Igaz a használhatóságuk erősen be van korlátozva, de legalább jól mutatnak a nagyáruházak polcain. Így lesz manapság valami eladható. A nagycsalád elmegy a hétvégi teszkó-túrára, és amikor kitalálják, hogy nekik bizony notebook kell (mert ezt látták a tévében), akkor leveszik a számukra "legízlésesebbet" a polcról.
Ellenben valamikor bementem az egyik kecskeméti számtechboltba, és az előttem soron lévő srác notit akart venni, játékra. Persze fogalma sem volt az egészről, viszont a boltos srác elmagyarázta neki, hogy 200k-ért felejtse el a notit. Aztán leültek és kiválasztották az asztali konfighoz szükséges alkatrészeket.
Remekül meglennénk a hipermarketek akciói nélkül, kizárólag kis szaküzleteket akarok látni, hozzáértő eladókkal.
Nem tudom ki hogy van vele, de én hányok ettől a vásárláscentrikus világtól, minőségi, használhatóságot és élettartamot szem előtt tartva készült termékeket szeretnék, nem pedig szeméttelep töltelékeket.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.