Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Hú, szavazat van, de komment még nincs :U
A dolog viszont egyáltalán nem meglepő, akármilyen kicsi, én sem hordozgatom az 1 kg-os Wind apróságomat mindenhova. Akinek nem kell a munkájához gép, annak minek az utcára is e-mail elérés. Én bevittem a munkahelyre, nagyon jól el van ott. Ha meg hétvégén megyek valahova, oda viszem.

<-ƘƘ->

(#2) #06658560


#06658560
törölt tag

Egyrészt a nagy mobilitás az embereknek annyira mégsem jött be, így nem meglepő a zitu.
Másrészt a szavazással nem lehetne valamit kezdeni, hogy Opera alatt ne gördítősávokkal lehesen csak végignézni, hanem normálisan folgalja el a maga helyét? Uez vonatkozik a kép feltöltése részhez is.

(#3) szasanyi


szasanyi
félisten

Én azt a nézetet vallom, hogy ha nem létszükséglet a mobilitás, akkor nem kell notebook-ot venni. Másért miért kéne? Több pénzért, rosszabb teljesítményt nem vesz normális ember.

(#4) proof88 válasza Kendek (#1) üzenetére


proof88
addikt

De Te legalább viszed. Kíváncsi lennék, Magyarországon hány 14-17 éves lánynak vesznek laptopot, mert nem akar asztali gépet. Barátnőm húga ilyen. De ő sem vitte még sehova 2 év alatt... na jó, kb. 3-szor átvitte a 100 méterre lakó barátnőjéhez, akinek szintén laptopja van. :C
Egyébként azt hozzáteszem, hogy részben megértem őt, azért akart gépet, mert 1 gépen osztoztak régen a nővérével (barátnőmmel), és sok veszekedés volt, mert játékon, netezésen kívül filmeket is néznek rajta... én asztali gép párti vagyok, de olyat nagyon nem akart, talán mert akkor nem lett volna olyan menő, mint a barátnője, mert neki laptop van, pff... és eredetileg egy hordozható DVD-lejátszót szeretett volna, hogy ha elutaznak, akkor út közben tudjon filmet nézni (hozzáteszem, már akkor is leszóltam, hogy azt a kemény évi 1 vagy 2 utazásra szvsz felesleges, de mindegy), de ami szerintem tényleg jó kis lejátszó lett volna, az nem volt akkor kapható Mo-n és sok idő lett volna behozatni... ezért laptop lett belőle, így saját gépe is lett és hordozható dvd lejátszó is tulképpen, persze jóval univerzálisabb... nos megkapta, a legextrémebb hely, ahol eddig használta, az a fürdőszoba. pff...
ha már itt vagyok, elmondom hogy nagyon szomorúan és égőn éreztem magam, miután megvettük neki a laptopot, mert valami olyat szerettem volna, amin valamennyire lehet is játszani, és ő nagyon szeret Sims2/3-azni, ill. kisebb casual játékok... nos miután feltelepítettem a laposra minden jót, teszteltem DooM3-mal, Flatout 2-vel és NFS: Most Wanteddel és meg voltam vele elégedve. Kétmagos AMD proci (most megint nem tudom, hogy Turion vagy Athlon, de TK-5X valami ilyesmi), 2 giga memória, HD2400XT, melynek 256 MB saját memóriája van. Nos a Sims2 (eredeti) nem volt jó, mert pár perc után lefagyott a játék... és próbáltam másik videokártya driverrel, ill. 1-2 másik drivert is kipróbáltam, és nem volt jó... és pont az a játék, amivel szeretne játszani, lefagy... hihetetlen, nem tudtam vele mit kezdeni, nem hőmérséklet-probléma volt... :U
Öröm az ürömben, hogy a Sims3, amibe most belebolondult, megy rajta, nem fagy le! :C

[ Szerkesztve ]

(#5) _Oscar válasza szasanyi (#3) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Viszont az átlag, hozzánemértő számára trendi notebookot és/vagy netbookot venni. Pillanatnyilag a magyar nagyáruházak lényegesen nagyobb százalékban adnak el mobil gépeket, mint asztalit. Ellenben a vásárlóik kb. 15-20%.nak van valós szüksége a mobilításra, vagy a kis méretre, esetleg a kettőre együtt.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#6) Kendek válasza proof88 (#4) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A nőkért mindent :)

<-ƘƘ->

(#7) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Ezt egyébként én sem tudom megértetni, kollégáimmal sem. Most ez divatos, nyilván azért is, mert valahol még nyomokban fellelhető a státusszimbólum funkciója. Borzasztó, de nem az én pénzem ;] Meg hát a reklámokban is az van, meg a plakáton a bölcsészfaszi is abba tankolja a wuwuwu benzinkútból a kukacokat az útpadkán.

Ezt itt ti/mi többségében nem értjük, mert teljesen máshogy viszonyulunk az informatikai eszközökhöz, mégpedig funkcionális oldalról.

Természetesen akinek net/notebookja van, és indokoltnak érzi, hogy az van neki, annak ez nem inge. :R

[ Szerkesztve ]

(#8) szasanyi válasza _Oscar (#5) üzenetére


szasanyi
félisten

Ne is mondd! Ismerősöm a lányának vett 2 napja egy F-S Amilo Pi3525 notebookot, mert megtetszett a lánynak, és azt mondta neki nem kell sz@r asztali gép. És az üzletben 159.500 HUF helyett volt akcióban 127.990 HUF-ért. Ha megnézed többféle kiépítésben létezik, az övék a legsilányabb. És a büdös életbe sincs még akciós áron sem, nem még az eredetin. :D
Ja, és a lényeg: még aznap hozták hozzám, mert oprendszer nem járt ám hozzá, és úgy csak nagyon mobil, csak éppen nem sok mindenre jó... max. levélnehezéknek. :W
És igen, elmegy rajta a SIMS3. Ez igen!

(#9) BloodRay válasza Kendek (#1) üzenetére


BloodRay
veterán

Egyetértek veled, bár én kb mindig magamnál hordom, de ez abban merül ki, hogy:
1: Beviszem a suliba ott használom.
2: Elmegyek dolgozni ott használom.
3: Elmegyek barátnőmhöz ott használom.
Szóval utazás közben, szabadban nem, de ettől függetlenül fontos a mobilitás. :)

szasanyi -> Te árulsz oprendszert? ;]

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#10) grabber


grabber
addikt

Van aki azért vesz laptopot,mert nem kell teljesítmény neki.Ilyenkor a laptop tökéletes lehet,mert keveset fogyaszt,kis helyen elfér,hordozható,akár a másik szobába is.Netezésre meg tökéletes.

(#11) devast válasza proof88 (#4) üzenetére


devast
addikt

Teljesen tipikus. Nem azért olyan jók a notebook/netbook eladások, mert az embereknek szükségük van a mobilitásra. Most ez a menő/divat, ez van. Nekem is van notim, havonta 1-2x használom talán, különben csak porosodik :DDD

(#12) Lenry válasza proof88 (#4) üzenetére


Lenry
félisten

Páromnak is azért van csak laptopja, mert ez fért el a szobájában...és összvissz kétszer hagyta el a noti a házuk 30 méteres körzetét, amikor vizsgára vihette magával, meg amikor megfeküdt rajta a Vista, és elhoztam magammal Win7et telepíteni rá...

a mobilitása annyiban van kihasználva, hogy az Ő tud az ágyból, az apja meg a nappaliból netezni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) szasanyi válasza BloodRay (#9) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem. Csak telepítek. Jó pénzért bárhol kapható, de aki majd' 130k-ért vesz - erőmű helyett - notebookot úgy, hogy nincs hozzá semmi a leíráson kívűl, az meg is érdemli!

3: Elmegyek barátnőmhöz ott használom. - Remélem nem a géped?! ;]

(#14) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Szerintem egyáltalán nem meglepő az eredmény.
Az emberek nagy része nem azért vesz net/notebookot mert egyáltalán ért hozzá, hanem mert jól néz ki, trendi, esetleg passzol a bútorokhoz, nem úgy mint a 15 kilós PC külön perifériákkal.
Vagy talán méginkább az egyszerűsége miatt veszik az emberek ezeket a cuccokat, mert úgy egyben van, egyszerűbb kezelni – nem kell kábeleket mindenfelé csatlakoztatni, ezt akár kiviheti az ember a WC-re is (köszönjük Wi-Fi), meg sokan szeretnek ágyban böngészni, írni és ugye elfér az öledben is és nem kell az asztalhoz ülni hja és ráadásul kevesebb áramot is fogyaszt.

Nekem mondjuk nem kéne, de ha notebookról van szó nem a teljesítménye az elsődleges szempont.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15) devast válasza grabber (#10) üzenetére


devast
addikt

Pár komment (just for lol):
mert keveset fogyaszt => mert gyenge teljesítményű
is helyen elfér => melegszik mint a disznó és hangos
hordozható,akár a másik szobába is => minden álmom, hogy a másik szobába netezzek :DDD
Netezésre meg tökéletes => ha szerinted 9-10 collt bámulni otthoni kényelemben tökéletes, akkor vedd le a rózsaszín szemüveget :D
Szvsz nettop-oknak jobban kéne mennie, főleg az ionos daraboknak, de az most nem menő :N

(#16) footy


footy
addikt

Sok embernek a mobilitás annyi, hogy a szobában nappaliban meg esetleg az erkélyen netezik. De mi ezzel a baj?

(#17) szasanyi válasza Apollyon (#14) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez tulajdonképpen igaz, de nincs a környezetében senki akitől érdeklődne a döntés előtt? Hátha akadna vki, aki elmondaná neki, hogy az átlagnál kisebb teljesítményt több pénzért miért akar ha nem muszáj? :U

(#18) BloodRay válasza szasanyi (#13) üzenetére


BloodRay
veterán

Hehe jó volt a te kérdésed is. :))
A válasz pedig is. :DDD Naprakésznek kell maradnom minden helyzetben. :B
A hozzászólásod első részével meg teljes mértékben egyetértek.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#19) Apollyon válasza szasanyi (#17) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Egy reklám – ami elég nagy hatással van az emberekre – már el tudja határozni az embert hogy azt vegye. A másik meg hiába mondod meg mit vegyen mit ne, nem ért hozzá és a vásárlás hevében amikor ott van és ég az izgalomtól hogy húúú notesz, úgyse fogja érdekelni amit mondtál.

Példa erre az egyik munkatársam, aki a barátnőjének vett notebookot még féléve kb mert a csaj annyira vágyott rá – na és nem azért mert elviszi a noteszt mindenhová :U – és hiába mondtam hogy NE, de tényleg ne "pentium Dual Core-osat" vegyen hanem olyat, amiben Core 2 Duo van. A processzor kifejezést direkt nem használtam hogy nehogy összezavarodjanak...

Persze nekik csak annyi maradt meg hogy "Duálkór" és pentium és persze azt vették.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20) pmheros


pmheros
senior tag

Klasszikus kép a fejemben: a férfi ül a WC -n újságot olvas.
Miért ne olvashatná a híroldalait ugyanott netbook -on? Tény ha nem tetszett egy hír nem tudod kitörölni vele ;] .
A mobilitás lakáson belül is fontos !

nem vagyok tökéletes

(#21) Alex91 válasza Apollyon (#19) üzenetére


Alex91
félisten

Miert, msn nem fut rajta? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22) Kendek válasza pmheros (#20) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az én álmom viszont az, hogy legyen egy központi "szerver" gép otthon, majd mindegy helyiségben ilyen konzolok. Zenehallgatás mindenhol, amit akarok, fürdőszobában nézni, hallgatni, amit akarok. Na meg PH!-t olvasni mindenütt. De jó lesz, ha sok pénzem lesz... De megint nem nyertem a lottón :DDD

<-ƘƘ->

(#23) Alex91 válasza Kendek (#22) üzenetére


Alex91
félisten

Felnyomom fel hangerore, azt hallom mindenhol :DD.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24) Ijk


Ijk
nagyúr

Eme felmérés ismét rávilágít egy igen fontos tényre: Az emberek hülyék.
Persze lehet a marketingre fogni a dolgokat, de ez mit sem változtat azon, hogy az emberek tudatlanok, tájékozatlanok, és képtelenek kontrollálni primitív ösztöneiket, közöttük a birtoklási vágyat.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#25) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Na ilyenekért vettem/újítottam asztalira inkább. Ahová viszem/vinném 1 évben max 2x (koli + lanparty :D ) Én nem szavaztam. :D (tudjátok miért :P )

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#26) ttower


ttower
aktív tag

nekem sikerült lebeszélni egy eeeeeeeee pcről egyik osztálytársamat. karácsonyra akarták azt venni neki a szülei, de előtte megkérdezett engem is. nem tudták megmondani mire használnák, és végül belátták hogy hülyeség. nekem két notim van(részben volt), de csak akkor használom ha utazok valahova. sokkal jobban megéri ugyanebből a pénzből venni egy kétszer akkora teljesítményű asztalit egy normális monitorral. szerintem.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#27) szasanyi válasza Apollyon (#19) üzenetére


szasanyi
félisten

Egy reklám... bár én lennék annyira tele zsével, hogy megengedhessem magamnak azt a luxust, hogy hülye legyek. :N

(#28) proof88 válasza szasanyi (#17) üzenetére


proof88
addikt

Sokszor ha van a környezetében, akkor sem hallgatnak a jóra.
Bnőm szüleinek egy munkatársuk, aki családanya, karácsonyra szeretettek volna gépet venni, főleg a fiuknak. Egy új gépet a régi helyett. Én akkor a raktárban dolgoztam nyáron. Kijött hozzám, elmondta a tervüket és valami nagy áruházas újság volt a kezében, mutatta a gépeket... én tényleg megpróbáltam rábeszélni a helyes útra, "nagyszerű nyomást" ( :DDD ) gyakoroltam rá, elmagyaráztam neki a lehető legbizalmasabban, hogy mennyivel járnának jobban, ha szakboltban (konkrét helyet ajánlottam) állítanának össze egy jó gépet, de magamtól felajánlottam, hogy nagyon szívesen elintézem én ezt nekik... megköszönte a segítséget és otthon átbeszélik, blabla...
következő nyáron szintén ott dolgoztam, de az irodában... megvolt már az új gép, sajnos megvettek egy hiperszuper akciósat egy nagy áruházból. ;]
Elmesélte, hogy baj van vele... a videokártyával volt valami gond, ahogy elmondta, miután egy ismerősük megnézte a gépet... nos az az ismerős azt mondta, hogy azért ment tönkre a videokártya, mert sokat használják a gépet. :DDD Ekkor teljesen ideges lettem, szédültem a dühtől, stb., de próbáltam minél nyugodtabban mondani, hogy olyan nincs, hogy "mert sokat használják a gépet, azért romlik el, tehát a megoldás az, hogy kevesebbet kell használni"... ja és kíváncsi voltam a konfigra, ezért másnap behozta a papírt, amin rajta volt, mik vannak benne... kb rá sem néztem a lapra, megkérdeztem tőle, hogy a táp még megvan? Ugyanis Mercury 350W volt. ;] Azt mondta, hogy nincs, 3 hónap után cserélni kellett. ;]
Szép, karácsonyra meglett a gép, 3 hónap után táp csere, megint 3 hónap után, nyáron videokártya csere. :DDD
Persze bármi elromolhat, de valahogy ez borítékolva volt.
Ja és azt hozzátenném, hogy amikor elmondta a problémákat, hogy baj van vele, stb., meg mondta a csávó hülyeségét, akkor megint magamtól ajánlottam fel, hogy ha behozzák a gépet a munkahelyre (igen, van férje és van kocsijuk), akkor megnézem szívesen és meg is mondom, mi a helyzet vele... és semmit nem kérek azért, hogy megnézem... de ebből sem lett semmi...
sajnos az emberek úgy gondolják, hogy jobban értenek ehhez... egy senkiházi ifjú bizonyosan nem ért hozzá... ha nem is mondja ki, EZT KELL GONDOLNOM, mert NEM HALLGAT RÁM, MÁSODSZORRA SEM, és ezért ezt SZEMÉLYES SÉRTÉSNEK VESZEM! pfffff! :W

(#29) _Oscar válasza szasanyi (#8) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Egy néhány évet lehúztam már a kereskedelemben, de még mindig a sikítófrász jön rám az akció szótól :((

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#30) Alex91 válasza proof88 (#28) üzenetére


Alex91
félisten

Na, es ha en azt mondom neked, hogy legkozelebb mondjuk Mac-et vegyel, mert szerintem az a tuti, te azt fogsz venni? ;)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez a magyar valóságshow!

Vegyük meg, jó lesz az, kicsi, és olcsó, és mindent tud, ami nekünk kell hozzáállás.

Anyósék is vettek, bár ők notebook-ot. Igaz a lakásból nem lehet kivinni, de legalább nem foglal nagy helyet. Ha úgysem viszik ki, nem értem miért nem vettek asztalit, pedig abból a kilóból jóval erősebb gépük lehetett volna. Így meg bámulják a mirage 3-at, amin a google föld is akad, és hibás.

Biztos ez a trendi, vagy mi.

(#32) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Ebből látszik, hogy netbookot az emberek nagy többsége az alacsony ár miatt vesz.
OLCSÓ! <-Ez a szöveg meg most nagyon bejön a válság miatt.
Amerikában nagyon sokan viszik vissza a netbookot, mert azt hiszik, hogy ennyi pénzért teljesítményt kapnak. ez nem igaz. A hordozhatóságnak ára van.
Én személy szerint mindig magammal hordom, és a nagy, otthoni gépem négymagos, tehát hozzá vagyok szokva a teljesítményhez. Ennek ellenére nem érzem nagyon lassúnak a hétköznapi feladatokhoz, csak érteni kell hozzá, és megfelelő programokat kell használni. (Pl. MPC a HD videókhoz.)

(#33) Mania válasza antikomcsi (#31) üzenetére


Mania
senior tag

Itt a lényeg: "...de legalább nem foglal nagy helyet."

AMD ehog: Aki csak netezik esetleg zenét hallgat annak szvsz note/netbook.Minkár játékra(inkább konzol :D ) asztali.

[ Szerkesztve ]

(#34) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ehhh, notebookot a népnek!
Fele azt se tudja mire való, bár sokan tudnak enni rajta MSN-ezés közben, sőt tök klasszul tud fagyni ha belesüllyed a takaróba.
Amúgy szimpla megfigyelés de a nők 90%-a nem tud vigyázni a notijukra...a legretyósabb gépeket mindig nők hordják vissza...a kijelzőről meg nem is beszélve ahogy sokan "összemaszatolják" :W
Sorry ha ezzel valakit megsértettem!

...

(#35) antikomcsi válasza Mania (#33) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Pont akkora helyet fogla, mint egy asztali.

Miért? Egy asztal, és egy szék.

Azon az asztalon, egy 19"-os tft még kevesebb alapterületet foglalna, így a billentyűnek bőven lenne hely, a gép meg az asztal alatt lehetne. Amely alapterületet az asztal már úgyis elfoglalja.

Tehát semmivel sem foglal kisebb helyet, mint egy kis asztali. Ráadásúl teljesen értelmét veszti a dolog, ha helyhez kötik.

(#36) rybank


rybank
senior tag

, szerintem nincs szónak helye itt, ez csak 300 embert jelent, közel sem vehető számba, az öszz tulajok számával

(#37) Mania válasza antikomcsi (#35) üzenetére


Mania
senior tag

Mióta notebook-om van nincs külön számitógépasztalom, egy netbooknak meg egy zsebkendönyi hely is elég,és végre megszünik a kábeldzsungel is.

[ Szerkesztve ]

(#38) Loretto


Loretto
veterán

Igazából nem a hordozhatóság a lényeg, hanem a hordozhatóság lehetősége, ami - mint kiderült - kiaknázatlan maradt. Érdekes lenne a kor szerinti megoszlási viszonyszámokat ismerni a felmérés során kapott adatokból.

Soirée...

(#39) proof88 válasza Alex91 (#30) üzenetére


proof88
addikt

De én egyrészt nem kérek tanácsot, viszont ha nem értek egy témához, akkor tanácsokat kérek és meghallgatom a hozzáértők véleményét, és valszeg nem a saját fejem után fogok menni... minek kérdez meg? Én segíteni akartam nekik többször is, és először ő kérdezett meg engem... gyakorlatilag lesz@rták, amit mondtam. Semmibe vették a tanácsaimat. Pedig nem lett volna drágább az én összeállításom, sőt olcsóbb is lett volna, sőt ha a HardverAprón van lehetőség, akkor még jobb áron is hozzá tudnék jutni garis dolgokhoz, ők járnának jobban... semmit nem kérnék érte, elég lenne az, hogy összerakok és feltelepítek nekik egy jó gépet, mindenki boldog és megköszönik és pont. És nekem sokat számítana, hogy megbecsülnének engem! :D
Legközelebb kapásból rávágom, hogy igen, jó lesz az az akciós... aztán ha gond lesz vele, akkor IJB!
21 éves fejjel kezdek belefáradni a szakma ezen részébe, szélmalomharc az egész az ilyen emberekkel, rengeteg van belőlük. Ahogy a járművezető-oktatómnak is elege van az egészből, "ez nem közlekedés, ez egy sz@r!", ahogy gondolom minden szakma tele van kutyaütőkkel és kóklerekkel... rengeteg befektetett munka van az egész iparban és az emberek többsége az alapokat sem tudja, csak pénzt költ valamire, amiről azt hiszi, hogy jó lesz, de nem tudja használni... aztán megy a pofázás, megmondják a frankót, nem becsülik meg a szakembereket, ez a helyzet... tisztelet a kivételnek!

[ Szerkesztve ]

(#40) Alex91 válasza proof88 (#39) üzenetére


Alex91
félisten

Biztos tobb helyrol informalodott, merlegelt, aztan dontott. :) Biztos meg volt az oka, hogy miert maradt ennel a verzional...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#41) proof88 válasza Alex91 (#40) üzenetére


proof88
addikt

Mondjuk a legütősebb érv a pénz volt... de én olcsóbban összeraktam volna egy jobb gépet. Mindenki tudja itt PH!-n, hogy mi a helyzet... a PH! userek többsége össze tudna rakni egy gépet olcsóbban, ami jobb. Jobb gép, kevesebb pénzért. Átvállaltam volna a terhet... most milyen érv döntött? A zakció...
És nyáron megmondtam neki, hogy jobban jártak volna, ha összerakok én egy gépet vagy szakboltban veszik meg... akkor is a pénzzel hozakodott elő, hogy de neki annyi pénze volt és karácsonyra akart gépet a fiának... kb fel sem fogta azt a részét, hogy én OLCSÓBBAN raktam volna össze... na mindegy, nem idegeskedek, holnapra el kell készülnöm a melóval... :U
kérem kaccsolja ki :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42) rybank válasza Loretto (#38) üzenetére


rybank
senior tag

, és igazából te fogalmaztad meg a lényeget:)

(#43) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Fura, hogy ált csak bent használják, én tuti mindenhova fogom magammal vinni..

(#44) Füge007


Füge007
senior tag

Hogy miért is veszenek sokan notebookot, egyszerű a válasz mert trendi! Néha mondom, neked nem is kell, egy asztali olcsóbb lenne, erre a válasz a szoszédnak is az van, nehogy már nekem ne legyen :W De látom sokan találkoztak ezzel az előttem szólók is. Nem is szeretném, ha mindenhová vinnem kelle a laptopom. Baráti beszélgetések egy jó kiskocsmában, nekem pl ott még soha nem hiányzott :DDD

Füge

(#45) pmheros válasza Mania (#33) üzenetére


pmheros
senior tag

hát erre ...de legalább nem foglal nagy helyet -re nekem is lenne egy "mikro-történetem".
Kb fél éve egy munkatársam oda jött hozzám hogy akarna venni egy gépet. Kérdezem, mégis milyenre gondolt? Azt mondja 27 cm magasra. :Y Ennyi volt a szempont, nem több. :F

nem vagyok tökéletes

(#46) tikodi


tikodi
tag

jó hogy a cikk NETbook -ról, sokan meg írják itt, hogy NOTEbook-ot a népnek azt se tudják mire való... :DDD akkor ki nem tudja melyik mire való? :P
notebook-ból lehet normális teljesítményűt kapni, kis helyen elfér, jól néz ki, nincs kábelrengeteg és a villanyszámlán is meglátszik annak aki sokat használja asztali pc helyett.

(#47) lorenzen válasza Loretto (#38) üzenetére


lorenzen
aktív tag

"Igazából nem a hordozhatóság a lényeg, hanem a hordozhatóság lehetősége, ami - mint kiderült - kiaknázatlan maradt."

Majd nem igazad van, de ennél árnyaltabb a helyzet.
Én is használok második gépként netbookot.

Nem viszem magammal mindenhova, de sokszor nagyon jó, hogy magammal vihetem. Amikor két hétre elmentem üdülni, nagyon jó volt, hogy használhattam. Nyári estéken a kerti nyugágyon lehet filmet nézni, tévét nézni, netezni ...
Sokkal könnyebb hurcolni, mint egy notebookot. Főleg ha tömegközlekedni kell .
Az is gyakran előfordul, hogy az asztali gépem helyett használom. Halkabb, alacsonyabb a fogyasztása. Ilyen hozzászólások írásához, mint ez, a teljesítménye több mint elegendő.
Ha asztali gép helyett használom monitort és bill.+ egér combot is kap, így "teljes értékű" géppé változik.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#48) grabber válasza devast (#15) üzenetére


grabber
addikt

Nekem ezt mondta haverom,aki laptopot vett :DDD
Miért netezni jobb lenne 23" monitoron?Kétlem.9-10 col meg babáknak való ;)
WC is szoktak netezni,az megfelel egy másik szobának :DDD
Annyira nem hangos,de télen jó melegítő
Gyenge,de valakiknek ez is elég

(#49) brutaka


brutaka
tag

Ahogy fejlődik a technológia egyre inkább köti a notebookokat az asztalhoz. Mivel mindenki hajlandó lemondani a nagy számokról, így szóba sem jöhet senkinek sem egy 14" os noti ha hordozni akarja, hanem neki mindenképp Paks-verő atomerőmű kell az asztalára. Amennyire én észrevettem mostanában a dolgot, egyszerűen Trend lett.. Egyszerűen ha géped van legyen notebookod. Amikor én megvettem még senkinek sem volt.. Nem lakok nagy városbna, de már szinte mindenkit látok, hogy noteszgéppel mászkál. Egyfajta "olcsó előkelőség"-et kölcsönöz, ha ott lehet az oldalukon.
A hordozhatóság már valóban nem annyira fontos, szerintem sem... "már akinek"
Egyre több asztali hűtőberendezés meg plusz kiegészítőt gyártanak a noteszgépekhez, amik miatt asztalhoz kötöttek lesznek..KI vinne egy vonatozásra magával egy notebook hűtőt, vagy egy dokkolót, vagy satöbbi...

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#50) Ijk


Ijk
nagyúr

Mai világban bármit el lehet adni, csak megfelelő körítést kell hozzácsapni. Ott vannak az átcímkézett videókártyák, okosabbnál okosabb telefonok, műanyaghulladék fényképezők, és még sorolhatnám.
Laptopoknál az első egetverő baromság a wide képernyő volt. Azután ezt fokozták a tükröződő felülettel, egy kicsit álcázva az évek óta használt TN kijelzők szutyok minőségét. Végül eljutottunk odáig, hogy már az egész burkolat csillog-villog. Igaz a használhatóságuk erősen be van korlátozva, de legalább jól mutatnak a nagyáruházak polcain. Így lesz manapság valami eladható. A nagycsalád elmegy a hétvégi teszkó-túrára, és amikor kitalálják, hogy nekik bizony notebook kell (mert ezt látták a tévében), akkor leveszik a számukra "legízlésesebbet" a polcról.
Ellenben valamikor bementem az egyik kecskeméti számtechboltba, és az előttem soron lévő srác notit akart venni, játékra. Persze fogalma sem volt az egészről, viszont a boltos srác elmagyarázta neki, hogy 200k-ért felejtse el a notit. Aztán leültek és kiválasztották az asztali konfighoz szükséges alkatrészeket.
Remekül meglennénk a hipermarketek akciói nélkül, kizárólag kis szaküzleteket akarok látni, hozzáértő eladókkal.
Nem tudom ki hogy van vele, de én hányok ettől a vásárláscentrikus világtól, minőségi, használhatóságot és élettartamot szem előtt tartva készült termékeket szeretnék, nem pedig szeméttelep töltelékeket.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#51) Depression válasza proof88 (#28) üzenetére


Depression
veterán

A saját apám nem hallgat rám. Inkább vett egy gagyi FuSi notit 1000€-ért. Aztán a kocsiszerelő haverom ajánlata ellenére választott magának kocsit. A többiek ugyanígy. Én belefáradtam a jóindulatba, nem adok senkinek sem tanácsot többé, ha csak nem konkrétan kérdez valamit.
Teljesen hülyének nézik az informatikával foglalkozó embereket, csak a marketing és a számok a lényeg.

Haveromat is próbáltuk lebeszélni egy netbookról, de ő az asztalit inkább arra cserélné. Mert olyan cuki. argh.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#52) gerii válasza brutaka (#49) üzenetére


gerii
addikt

azért egy Atomerőmű laptop 300-nál kezdődik itthon. tudom mert kb az enyém is ilyen (volt 2 éve mikor vettem), és nem is 17"-os, csak 15,4-es, és nem kell alá se hűtő se semmi hogy ne fűtse szét a gyerekeid vonatozás közben. ezt csak azért tudom mert újkorában Crysis-t is toltam unalmamban.
szóval 300 ropija nem mindenkinek van aki trendiből akar egyet menőzni. aki pedig "gamer" notebookot vesz annak legyen sztem annyi sütnivalója hogy nem MM-ből veszi mert ott az volt a legjobb, közben meg egy tervezési hibás melegedő sz@rkupac.

a sok hülye meg megérdelmi hogy lehúzza/átvágja őket a marketing, elvégre azért találták ki mert tudják hogy sok a hülye, nekimindegy csak laptop, netbook legyen, apucimegvegye a hellokittys lányának embertípus. kb ugyanez a peugeot 1007 esetében, mert ki vesz ilyet? amikor annyi pénzért normális nagyságú kocsit is vehet. a válasz: hát az akinek a marketinges azt mondja. miért: mert kicsi, ezért a hülye vásárló aki úgy gondolkodik hogy ami kicsi az nem kerül sokba egyből tesz egy egyenlőségjelet mögé aminek a másik végén az áll hogy: olcsó. / itt csak arra igaz a példa aki minél olcsóbb új kocsit akar, az hogy francia kocsit akar már eleve gyanús ;] /
(kicsi=olcsó) én meg ordítok utána hogy olcsó az apád ..... Kb ennyire lehet az átlagembert befolyásolni.

senki nem veszi a fáradtságot hogy mielött vesz valamit utánanézzen a neten hogy nem akarnak-e átvágni, jó lesz-e ez nekem. ennyi, aki erre nem képes azt lehet szidni mert MEGÉRDEMLI (igen a családot is szidom, elég gyakran emiatt)

[ Szerkesztve ]

(#53) devast válasza gerii (#52) üzenetére


devast
addikt

"azért egy Atomerőmű laptop 300-nál kezdődik"
Tegyük azért hozzá, hogy notiban a "high-end" az manapság igen erősen konvergál az asztaliban kapható "low-end" kategóriával, csak nem árban hanem teljesítményben.

(#54) gerii válasza devast (#53) üzenetére


gerii
addikt

manapság nem nagyon nézegetek notikat, mert ugye nekem minek, de 2 éve egy 512MB-os 8600GT meg a C2D volt a max (az Alieneket, stb leszámítva) ami sztem akkoriban elég jó volt a középmezőnybe. azóta lehet hogy nem változott a notipiac, de tény hogy ha itthon kapáltam volna egyetem helyett akkor vettem volna egy asztali atyaúristent abból a pénzből :D

(#55) copin válasza Mania (#37) üzenetére


copin
őstag

Akkor egy nettop is jó lenne, bár nem tudom mennyire éri meg, nem figyeltem az árakat.

(#56) Magnum_


Magnum_
nagyúr

én azért vettem, hogy vihessem magammal könnyedén bárhova/mindenhova. és nem akartam ezért az árért hangos PC-t összrakni, se használt szubnoteszt venni

I humbly and respectfully decline™

(#57) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A hordozhatóságnak van egy másik, el nem hanyagolható aspektusa is: ha a munkahelyen egész napomat számítógép előtt töltöm, akkor van az úgy, hogy itthon már nem szívesen ülök le a számítógép elé, hacsak nem háborítatlanul játszani, filmet nézni akarok. Ahhoz, hogy megnézzem a híreket, fórumozzak, olvasgassak ezt-azt, esetleg nekiessek valami casual játéknak, ahhoz bőven elég a 12", és a totális csend, amit a hordozható gépem tud. Mondjuk nekem nem netbookom van, hanem szubnotim, de tekintve, hogy 4 éves, teljesítményben kb ugyanott van. Mindezt pedig tehetem nem egy karosszékben ülve, hanem belehuppanva egy kagylófotelbe, vagy félig-meddig eldőlve a kanapén. Nem is beszélve a hintaágyról a kertben. Internetezés közben tudom dobálni a lasztit a kutyának, és szem előtt vannak a kölykök is. Sok legyet egy csapásra, avagy multitaszking rulez. :D

És igen, itthonról én is szinte csak akkor viszem el a gépet, ha utazok valahova, és tudom hogy ott kelleni fog. Ha valamikor napközben kell megnézni valamit gyorsan ineterneten, ahhoz nem kell még csak netbook sem, manapság úgyis mindneki okostelefonnal rohangál.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#58) #56573440


#56573440
törölt tag

én is viszonylag fixen otthon használom. ha dolgozok akkor 22" moncsi billel egérrel, dvd íróval, reggel az ágyból net főleg. a vicces az egészben hogy azért kellett netbook mert mobilis. otthon is vagyok néha, asszony albérletében is, fontos hogy mindig ott legyenek a fontosabb adatok, közlekedni meg bicóval szoktam, táskában nem szívesen cipelnék fölöslegesen egy nagy lapost

(#59) Womb válasza szasanyi (#3) üzenetére


Womb
senior tag

A note-netbook egyszeri kiadás. A teljesítmény, amit egy alap book tud, bőven elég egy háztartásban, ha nem gém és pc buzi az ember.
Ha csak a házban használom ki a notebook adta mobilitást, már megérte a befektetés, már csak a fogyasztása és a kényelem miatt is.
Pld. van egy pc a konyhában (én a pc buzik közé tartozom) de szívesebben használom a notit receptekre, netezésre, mert sokkal kényelmesebb vele az "munka" ,mint a helyhez kötött pc-vel.
Ugyanezzel a notival az ágyban olvasom a könyvemet, majd alvás.
Ezért a kényelemért megéri egy net v. belépőszintű notebook-ba befektetni.
Szerintem, persze :)

(#60) Mania válasza Ijk (#50) üzenetére


Mania
senior tag

Én arra vagyok kibukva mikor a leendő tulaj első kérdése: krájzisz elmegy rajta? :W
Aki játszani akar vegyen asztalit vagy konzolt és kész :(((

Womb: Meg is fogalmaztad a mondanivalóm második felét :)

[ Szerkesztve ]

(#61) kovsol válasza proof88 (#4) üzenetére


kovsol
titán

az ilyen lányok azért kérnek laptopot, hogy ágyból MSN és ágyból chat mehessen :DDD

én pl szabadba nem viszem ki soha a laptopomat, de hordozni szoktam suliba,kollégium,haza,nagyszülők utvonalon :)) és az összes tananyag elektronikus formában érhető el alig van egy két könyv így tanuláshoz szükséges
eperszedés és szöllő kötözés közben nem volt rá nagy szükségem még :)

May the Force be with you!

(#62) schawo válasza kovsol (#61) üzenetére


schawo
titán

Azért van kis notebookom, (nem netbook, mert az már túl gyöszös, talán majd az újak), mert kell a munkámhoz. Viszem mindenhova. Azért utazok vonaton, mert akkor is használhatom. Viszem tárgyalásra, viszem külföldre, viszem mindenhova. De a lakáson belüli hordozhatóság is jó dolog. Nincs is annál jobb, mint időméréssel nézni a forma-1-t.

Asszem ez a funkciója egy hordozható számítógépnek. Minden másra ott a (MasterCard) desktop PC.

Aki pedig összekeveri a hordozható notbookot egy asztali döggel, annak tanácsadást vállalok, a megtakarítás felét pedig kiszámlázom :DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63) szasanyi válasza Womb (#59) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha te ezt a kényelmet meg tudod/akarod fizetni vegyél olyat is, ami sokkal gyengébb és cserében drágább is. Én inkább bemegyek a géphez ha kell. Ágyban alszom, meg dugok vazze, mi a f*nak még oda is szgép? ;] Ezek már a technotúlzások mezeje.

(#64) Mania válasza szasanyi (#63) üzenetére


Mania
senior tag

"Ha te ezt a kényelmet meg tudod/akarod fizetni vegyél olyat is, ami sokkal gyengébb és cserében drágább is."

Ha hiszed, ha nem a legtöbb embernek bőven elég egy notebook teljesítménye.Hogy hordozza is közben vagy nem az már más tészta.
Nem játszom,nem szerkesztek videókat,nem renderelek akkor meg mi a fenének egy izom desktop PC.Közben viszont néha jól jön,hogy ki tudom vinni a lakásból,helyet alig foglal mivel bárhol tudom használni és ha nem kell egyszerűen beteszem egy polcra.

(#65) Integra


Integra
titán

persze, hogy nem viszi ki, a mobil internet pénzbe kerül...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#66) rudi válasza brutaka (#49) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem nincs igazad. Azért cipelnek ma magukkal sokan notebookot, mert elérhetőbb mint mondjuk 5 éve volt és mert sokkal (sokkal-sokkal) többen netfüggenek vagy használnak számítógépet munkájukhoz, tanulásukhoz mint korábban. Ma már nincs olyan egyetemi kolesz, ahol ne lenne gyors netelérés. Amikor én kezdtem az egyetemet, úgy 10 éve, akkor csak az infósoknak volt gép a szobáján, mert ők igényelték. Most viszont már a bölcsészek meg mindenféle mások is halom beadandót csinálnak számítógépen (egyszerűbb mint tíz oldalakat kézzel irogatni) vagy gyűjtene anyagot a neten (egyszerűbb mint könyvtárban bohóckodni). A kiegészítőkkel meg az van, hogy a gyártók rárepültek, de lényegében mind fölösleges. Egyedül a külső egérnek van igazán komoly értelme, a gyűjtögetőknek meg a külső merevlemeznek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#67) anulu


anulu
félisten

szánalmas ez az egész netbook mizéria. akik ilyet vesznek, vásárlás után a nagy részük rájön, h ez-meg-az-se fut rajta, és miéééééééért?? pici, "divatos"? aki netbookot vesz, kb minden 40-nek van TÉNYLEG szüksége arra a fajta mobilitásra, amit ez az. a maradék ki se viszi a lakásból.

akik azért vesznek ilyet, mert "menő", azokon csak jó hangosan röhögni tudok.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#68) phpmoli


phpmoli
tag

en a netbookom leginkabb otthon, a kanepen es a fotelben hasznalom, es ezt mar akkor is tudtam, amikor ezt valasztottam, sot, ezert valasztottam ezt. mert elotte egy laptopom volt, es oriasi, nehez, otromba, meleg volt, allandoan le akart esni a kanape karfajarol, szetegettem a tokeimet, stb. megelegeltem, jol dontottem.

(#69) phpmoli válasza anulu (#67) üzenetére


phpmoli
tag

en mar regota ugy erzem, hogy a netbookot az szidja, aki
-nem hasznalta meg
-nem engedheti meg maganak

es ez a kommentek hangulatabol, szohasznalatabol, mondatszerkezetebol is sut.

en meg mast nem engedhetek meg, megse szidom. ez van, tessek intelligensen tullepni rajta.

(#70) pmheros válasza kovsol (#61) üzenetére


pmheros
senior tag

"az ilyen lányok" alatt mire gondolsz?
ja webkamerás műsor, meg ilyenek ! ;]

nem vagyok tökéletes

(#71) #56573440 válasza anulu (#67) üzenetére


#56573440
törölt tag

kb minden 40-nek van TÉNYLEG szüksége arra a fajta mobilitásra,

jah. és az asztali gépet vásárlók hány százalékának van tényleg szüksége a megvásárolt teljesítményre? nekem pl egy downclockolt e6600 is elég volt, bár tény hogy egy időben húzva is volt de számomra semmi értelme. nekem amit az atom tud nyújtani az bőven elég, egy rakat progi folyamatosan fut és meg sem reccsen, még talán rámegy egy giga memó és végeztem.

sok embernek a mobilitás kimerül abban, hogy a konyhában, a kanapén, a kertben ránéz a fórumokra, olvas híreket, ír pár levelet, ha elmegy nyaralni akkor a kártyaolvasóval lehúzza a képeket, stb. erre bőven elég. miért vegyen egy 80-100W-ot evő monitor, számítógép párost, amikor töredékét evő, teljesítményben elég, hordozható gépet is vehet? köszönöm én nem. nem veszek se használt subnotit, se asztalit, sub újonnan még szóba jöhetett volna, de 61 ért nem volt versenytársa a kis u90-es windnek. olcsó keveset eszik, ott is használható ahol egy nettop nem. én évek óta vágytam egy ilyen gépre, volt subnoti méretű tabletem, de az is nehéz volt ehhez képest.

abban viszont igazad van hogy sokkaknak kellene az erő, de divat miatt mellé húznak, ezek meg is érdemlik. így viszont akinek tényleg kell az olcsóbban kap egy nagyon megkímélt darabot pl ph apróban:)

viszont tény hogy egy olyan kategória, ami végre elég a legtöbb mindennapi usernek kompromisszumok nélkül, elérhető az ára, a súlya is rendben van, aksi idő is zsír. kb 6 éve szívom a fogam egy ilyenért, amióta elindítottam le van esve az állam

(#72) bartucc


bartucc
addikt

Egyik hogy tényleg felesleges sok helyen egy asztali gép teljesítménye. És azért nézzük meg, egy alap gépház 50-60k, egy monitor még 30k. Akkor már inkább egy laptop +20k-ért...
Sokaknak nagyon hasznos hogy nem foglal helyet, a házon belül hordozni tudják. Nekem is van laptop is, asztali is, a laptopot mégse hordozom ennek ellenére.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#73) Mészike


Mészike
aktív tag

Nekem van asztali gép, noti, meg netbook is :)
Asztali az komoly, csak játékra van (mondjuk 4 nap egy hónapban :) )
Noti munkára kell. Netbookot meg azért vettem, hogy suliba hétvégén a buszon is tudjak vagy dolgozni, vagy csak simán netezni.
Szóval én tudtam, hogy mire képes a netbook és arra is használom, semmi többre.

(#74) proof88


proof88
addikt

Azt azért hozzá kell tenni, hogy ha sok helyen felesleges az asztali gép teljesítménye, akkor sok helyen meg kevés... ez a jó kis hozzá nem értésből adódik... bnőm osztálytársa szerette volna kipróbálni a sims2-t. Nem ment neki, mert hogy azt írta ki, a videokártyája nem tudja a shader model 2.0-t. Msnen beszélgettem vele, hogy kiderítsük, egyáltalán milyen kártyája van, hátha jó lenne az, de driver sincs felrakva hozzá. ;] Mondtam, hol kell megnézni. Kiderült, hogy Intel 82865G... szóval neki jól jönne egy közepes vagy alsó kategóriás kártya, ha nem igényli annyira a din. árnyékokat, ilyesmi... másnak meg lehet van, de nem használja ki...
sokan úgy vesznek laptopot/tök mindegy mit, hogy később csalódásuk van benne... másnak meg lehet, hogy 1 évben 1x fut a laptopján olyan játék, amihez tényleg kell mondjuk egy HD2400XT.
Szóval szerintem rosszul van elosztva az egész, okosabban kéne vásárolni. De itt már nagyon eltértünk attól, hogy mobilitás, ki hova viszi. :D

(#75) szasanyi válasza phpmoli (#69) üzenetére


szasanyi
félisten

Az, hogy te így látod egy dolog. Én használtam (nem sokat, igaz mert nem szeretem) és meg is engedhetném magamnak ha akarnám. De nekem NEM kell, és nem is szükséges a mobilitása, ezért nem veszek 60k-s asztali teljesítményt 90k-ért. De nem gond, te lépjél túl rajta. ;]
A fentieket annyival egészítem ki, hogy ha vkinek azt tetszik, vegye azt. Nem nem akarok senkit meggyőzni arról, hogy, nem jó az neki, vagy az a jó, amit én annak tartok. NEM. A saját pénzét mindenki oda teszi ahova akarja. Mindenki költ fölöslegesen, de nem mindenki ugyanannyit és nem ugyanarra acélra.
Ettől függetlenül az nem kérdés, hogy egy 90k-s notebook teljesítménye 60k-ból összehozható asztali formában. Aki mégis az előbbit választja - akár lényeges szempont alapján, akár nem - annak váljék egészségére. :) De ahogy utaltak rá többen: ne kérdezze meg utólag, miért nem megy rajta ez, meg az, meg amaz (sem).

(#76) Bibby válasza szasanyi (#75) üzenetére


Bibby
addikt

Tanulj egy kis közgazt, majd rájössz hogy nem csak a pénznek van értéke, vannak sokkal előbbre való egyéni hasznok.
Mint ahogy a számítógépnek sem csak teljesítmény értéke létezik.

Ελευθερια η θανατος

(#77) szasanyi válasza Bibby (#76) üzenetére


szasanyi
félisten

Tanultam még fősulin - igaz jó régen - nekem annyi elég volt. És nem az alapján döntöm el, nekem melyik a jobb: notebook avagy asztali PC. Ha vkinek az kell hozzá, az régen rossz.
Mindemellett elsiklottál afölött, hogy lehet jó az is, akinek - valós vagy vélt igénye alapján - az a szimpatikusabb. Felőlem...

(#78) footy


footy
addikt

Sokan azt írják hogy drágább a notebook vagy netbook mint az asztali pc.
Ez azért korán sem biztos. Csak meg kell nézni mennyibe kerül egy készreszerelt PC+Monitor. A készreszerelt alatt természetesen nem a hipermarketek saját konfigját értem. A monitor függvényében simán lehet drágább a desktopPC mint a notebook. Monitor nélkül azért gondolom elég kevesen használják. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.