Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) UnA


UnA
Korrektor

De ezt miért ez EU-nak kellett volna megoldania, és nem annak az országnak, ahol a kisebbségek élnek?

Csak kérdezem.

(#2) 8th válasza UnA (#1) üzenetére


8th
addikt

Most csak viccelsz ugye?

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#3) weiss


weiss
addikt

Mi volt ez pontosan? Mit vártunk az EU-tól?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#4) dabadab válasza UnA (#1) üzenetére


dabadab
titán

Pontosan azért, mert az érintett országok maguktól nem akarták megoldani.

DRM is theft

(#5) dabadab válasza weiss (#3) üzenetére


dabadab
titán

Az Azonnali elég jól összefoglalta, hogy konkrétan mi volt benne.

DRM is theft

(#6) UnA válasza dabadab (#4) üzenetére


UnA
Korrektor

De mind tudjuk, hogy ez egy gazdasági unió - nem véletlen, hogy Orbán Viktor is egyszerűen kinevette őket decemberben a jogállamisági kérdéssel. Szóval mit várt volna bárki?

(#7) weiss válasza dabadab (#5) üzenetére


weiss
addikt

OK, hát ez így semmiről sem szól.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#8) twollah1976


twollah1976
őstag

Na es mit adott nekunk az EU?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) Eastman


Eastman
őstag

Azt, hogy 2010. május 31-én a magyar törvényalkotók történelmi lehetőségükkel nem éltek, történelmi kapufát(?), vagy történelmi öngólt lőttek, azt majd az utókor megítéli.

Úgy tűnik, hogy a rendszerváltás óta sokadszor is magára hagyták a romániai magyarságot. Úgy a jobb, mint a baloldal. Valamilyen nem tisztán látható okból.
ROM - HUN 2:0 Nehéz innen még a döntetlen is.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10) dabadab válasza Eastman (#9) üzenetére


dabadab
titán

Milyen lehetőséggel?

DRM is theft

(#11) Eastman válasza dabadab (#10) üzenetére


Eastman
őstag

Június 4. nemzeti gyásznappá nyilvánításának lehetőségével.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12) dabadab válasza Eastman (#11) üzenetére


dabadab
titán

Az tényleg komoly, érdemi lépés lett volna, történelmi lehetőség, ami hirtelen MINDENT megváltoztatott volna.

Ja, várj, nem. Valójában az kb. a fingreszelés szótári illusztrációja lehetett volna.

DRM is theft

(#13) #90088192 válasza Eastman (#9) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nagyon kedves baratom erdelyi, O az aki a kepeket keszitette. Azt mondta, azert jott AU-ba mert romaniaban budos magyar, magyarorszagon budos roman. A problemak nem ott kezdottek, azt mondta a pl a nepszavazas a kettos allampolgarsagrol, mar nem is hatotta meg egyaltalan.
MO egeszeben ugy viselkedett elotte is a romaniai magyarokkal, hogy O szegyelte magat. Meg minden mas kulfoldon elo magyarral.

(#14) Egon


Egon
nagyúr

Nincs új a nap alatt. Bizonyos kisebbségek divatból (is) védelmet élveznek ezerrel, megy a pozitív diszkrimináció, a nemzeti kisebbségek le vannak ejtve. Csak a szokásos kettős mérce, nincs itt semmi látnivaló, lehet továbbhaladni... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) bitpork válasza Eastman (#11) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ezt ne. Ennél lejjebb árkot már nem lehet ásni. Ami most északon és keleten zajlik az oda szakadt magyarokkal mind ennek köszönhető.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#16) t72killer válasza twollah1976 (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Vízvezetéket,csatornát, utat.. :DD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) dabadab válasza Egon (#14) üzenetére


dabadab
titán

Nincs új a nap alatt. Bizonyos kisebbségek divatból (is) védelmet élveznek ezerrel, megy a pozitív diszkrimináció, a nemzeti kisebbségek le vannak ejtve

Tudnál erre konkrét példákat is hozni?

DRM is theft

(#18) Eastman válasza dabadab (#12) üzenetére


Eastman
őstag

Ja, várj, nem. Tárgyalási pozíciónak, avagy diplomáciai lépéselőnynek tekinthető. Én nem revíziót láttatok drága szittya vírem*. De az, hogy magyarnak fáj trianon, román pedig ünnepli az évfordulóit az kül- és belpolitikai tehetségtelenségre utal. Az esemény ugyan az, a nézőpont más. Nyilván ők krvára örülnek, a romániai magyarok meg krvára nem. Főleg, ha Budapestre tekintve felelőtlenséget, Bukarestre tekintve féktelenséget látnak. Mert már évi kétszer ünnepel a román. Nyilván nem ez az út vezet autonómiához. Sem békés együttéléshez. Sem kölcsönös tisztelethez. Tévedek?

*Az én vízióm ukrán és szerb eu tagság. Mely elég, ha megbecsüli a népeit. Kölcsönösen mindenki mindenkit.

Nem mindent kell megváltoztatni és nem hirtelen. Azok a te szavaid. A változás esélyeit lehetett volna fenntartani. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19) Hieronymus válasza 8th (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az EU-nak nem célja és nem is lehet célja a kisebbségek extra preferálása.
Az ellentétek megszüntetése irányában történő lépések támogatása a lehet cél.
Az extra erős kisebbség védelem ezzel a céllal ellentétes irányú tevékenység.
A probléma sokkal nagyobb az EU-n belül, mint a romániai magyarok problémája.
Németország kisebbségekből áll. A bajorok annyira utálják a poroszokat, hogy szitkozódásként poroszoznak.
A német állam hatalmas energiát fordít az egységes állam érzésének kialakítására.
Belgium két nagy nemzetiségének ellentéte nem engedi meg a kisebbség többletjogait.
Nem fog a parázsra benzint önteni az EU.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#20) cskamacska válasza Eastman (#18) üzenetére


cskamacska
addikt

Trianon mára már anakronizmus, teljesen más problémáink vannak.

Több százezer fiatal vándorolt nyugatra, és fogja tenni még ugyanennyi.(ha csak nem telepítik be még komplett Szíriát, és Fekete-Afrika egy részét igazi LeopardsAteMyFace manőverként) Ezek száma a gyermekáldások miatt simán le fogja pipálni seperc alatt az évszázados lelki nyomorunkat okozó határrablásban érintetteket, ahol egyébként szintén nagy a kivándorlás.

Határon belül kb 10 évre lesz egy 7 milliót talán elérő nagyon erősen öregedő igazmagyar rész, meg egy igen szapora 2 milliós kisebbség, aminek jelenleg semmi valós társadalmi-politikai reprezentációja nincs. (Csak hogy képben legyünk, RMDSZ mostani román választáson dupla népességnél 340 ezer szavazatra kapott 3 miniszteri széket, és a pártelnök lett az egyik miniszterelnök-helyettes.)
Márpedig lesz, és akkor lesz igazán asszonynak sírása, nem a tök jelképes Trianoni izmozással (ami egyszerre okoz kül és belpol gondokat, de érdemben nem segít senkin) lesz a politika elfoglalva... :U

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#21) Eastman válasza cskamacska (#20) üzenetére


Eastman
őstag

Valóban, réges régen el kellett volna varrni a rojtos szálakat és goto #18 csillagozott rész. A zeu révén körbe érhetne a magyarság. Minden más erőlködés már visszafelé haladás.
A vonat nov. 18-án elment. Nyócvankilenc okt. 23-tól a pályaudvaron várt.

A románok nem állhattak volna bele egy szomszed eus tagtársuk nemzeti gyászába. De így az ottani magyarság - valszeg végleg - magára maradt.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22) Egon válasza dabadab (#17) üzenetére


Egon
nagyúr

Álértetlenkedés rulez.
Természetesen az LMBTQ-XZYIOP stb. kisebbségre gondoltam (mintha nem tudnád). De mondhatnám a nők túltolását (vicces volt a franciáknál, amikor valami állami vezetésben 80%-nyi nő volt, az előírás 50-50%, és megbüntették őket 50K EUR-ra, vissza kellett vonni, és behódolt a politikai vezetés, mondván hülyeség a büntetés (nem az eredeti, betarthatatlan szabályozás, neeeem... :W Bezzeg ha 80% férfi vezető lett volna, akkor röpült volna a büntetés, és "mindenki" természetesnek gondolta volna - ez nem diszkrimináció?!?).
Mivel a korábbiakban kiderült, hogy neked ezeknél a kisebbségeknél a pozitív diszkrimináció jelenti az egyenlőséget, szerintem szállj le rólam a témában, és azt gondolom, az álegyeüttérzésedre sincs senkinek szüksége a jelen topicban.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#23) dabadab válasza Egon (#22) üzenetére


dabadab
titán

Természetesen az LMBTQ-XZYIOP stb. kisebbségre gondoltam

Igen, pontosan ezért kértem konkrét példákat. Szóval, mit tett értük az Európai Bizottság, amit nem tett a nemzeti kisebbségekért?

Mivel a korábbiakban kiderült, hogy neked ezeknél a kisebbségeknél a pozitív diszkrimináció jelenti az egyenlőséget

Wut?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#24) Narxis válasza dabadab (#5) üzenetére


Narxis
nagyúr

Érdekes a komment is ami a cikk alatt van.

Thanos was right.

(#25) t72killer válasza Egon (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Én inkább magyar lennék Romániában mint az LMBTQIALGHxxx közösség tagja.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) #90088192 válasza t72killer (#25) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az a szerencse, hogy egyik csoport sem maga választotta a szituációt amiben van. :K

(#27) t72killer válasza #90088192 (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Így van, a kőkorszakban élő társadalom nem képes felnőni. De ez nem meglepő a világban sajnos, nem csak a kisebbségekkel/másféle emberekkel bánik úgy az emberiség, mint 30e évvel ezelőtt, a környezetével még rosszabbul.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) #90088192 válasza t72killer (#27) üzenetére


#90088192
törölt tag

Fajo dolog ez azoknak, akikbe egy cseppnyi empátia is szorult :(

Mit tehetünk? Itt huszárkódunk a képernyő mögött, de maximum a saját hangulatunkat rontjuk.

Azt is fel kellene ismerni, hogy amely csoportokat pozitív diszkriminációval próbálunk előnybe helyezni, azok a csoportok olyan hátrányból érkeznek, amit elképzelni is nehéz. Igen egy kicsit meg fog szaladni, de ez természetes, aztán beáll az egyensúlyi állapot.
Aki látott mar négyszög jelet az is pontosan tudja, úgy kezdődik, hogy pozitív túllövés, aztán egy kis negatív túllövés, és a végén tetőesés.

(#29) Armagedown


Armagedown
őstag

Azért nem ártott volna hozzátenni, hogy a határon túliak nem a Magyarországról kapott segélyből élnek, nagyon sok Momentumos, DKs és egyéb szoci ezt hiszi, ez látszik a Facebook kommentjeikből is.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#30) cskamacska válasza Eastman (#21) üzenetére


cskamacska
addikt

Igazából se egy búsulós, se egy "utáljuk a szőröstalpú románokat" nappal nem lennénk előbbre. Azzal lennénk előbbre minden téren, ha gazdaságilag és diplomáciailag is toppon lennénk, hogy a helyi románkodó klozetnácikat ne érje meg kiszolgálni a Magyar Nagy testvér mérhetetlen jóindulatának elvesztéséhez képest. :K

Magyarországon is nem hogy a német kisebbség korlátozva van bármiben, de ha Mutti egyszer letelefonál, hogy az Orbán másnap bajor népviseletben, németül köszönve menjen be dolgozni, a kisebbségükkel való együttérzését kinyilvánítandó, akkor olyat fog jódlizni hogy a Parlament zeng tőle ;] , és nem áll le az öklét rázni hogy márpedig mi nem fekszünk le Brüsszelnek, és mi egyébként is Jézus, a Párthus királyfi vére vagyunk.

Igazából tökmindegy melyik Turul szült, és Brüsszelnek nem is fekszünk le, de a német multiknak naponta kétszer is, vagy ahogy a méltóságos urak épp óhajtják, mert ez a realpolitik, nem a propaganda hazugsága. :o

Amekkora szemétrakást Csau hátrahagyott, simán hozni kellett volna a gazdasági dominanciát feléjük. Egy erős Magyarországgal szemben maga a román vezetés ült volna széljobb szájára, a sokat siratott autonómia meg EU csatlakozási ajándék lett volna a megértő és elfogadó örök barátságunk hálájaként. :DDD

De úgy, hogy sokkal mélyebbről indulva elhúznak mellettünk, hát, koldusbotról fél marék Leopárdot csörgetve max kiröhögnek a pajtások, de az óvónéni meg még fel is képel a rossz magaviseletért. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#31) bitpork válasza Armagedown (#29) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez már politika, különösen a nagyon erős kérdőjelese légből kapott véleménnyel.

Egy nemzetiség rendelkezhet önálló bevétellel az anyaország vagy élethelye szerinti közigazgatásból de azon felül már belpolitikába való beavatkozás.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nagyon könnyen elvihető a téma rossz irányba, maradjatok visszafogottak!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem nem csak a magyar kisebbségekről lehetne szó. A kisebbségi kártya kijátszható mindig a többségi politikusok részéről. Szerte Európában. Könnyebb volt lesöpörni az asztalról a kezdeményezést, mint érdemben megvitatni. Azonban a saját kisebbségeinknek meg tudjuk-e azt adni, amit mi kérünk a trianoni nyertesektől? Tudtommal a roma kisebbség azon része például, ami ezt igényelné szintén falnak ütközne. Anyaország híján és nyelvi egységesség híján vannak ugyan, de tud Magyarországon valaki olyan települést, ahol a magyar nyelvet nem/rosszul beszélő roma honfitársaink anyanyelvükön tudnak hivatalos ügyet intézni?
Nekem nincs ilyenről tudomásom, de érdekelne, ha van ilyen. Létezik Magyarországon anyanyelvi oktatás részükre? Az átlag magyar, legalábbis az én ismeretségi körömben csak az asszimilációban gondolkodik.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34) Eastman válasza cskamacska (#30) üzenetére


Eastman
őstag

Amekkora szemétrakást etc.

Ja, ja, azt leszámítva, hogy kapitulációjuk, aranybányáik, tengerpartjuk, frank nagybátyjuk, nemzeti öntudatuk, stb, stb, stb...

Sz'al nem onnan indították ahonnan mi.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35) philoxenia válasza Eastman (#34) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Magyarországon is volt rengeteg dolog, ami fejleszthető lett volna, de az "elmúltharmincév" csak annyit ért el, hogy a munka becsülete a béka feneke alatt van. :(
Most is lenne mihez nyúlni, csak igen ritka a jó kezdeményezés. Aranybánya sok országban van, ahol rosszabbak a körülmények. Az a tengerpart azért nem olyan nagy, a frank nagybácsi meg nem tudom mostanában mit adott....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36) Eastman válasza philoxenia (#35) üzenetére


Eastman
őstag

Nem fogalmaztam pontosan. A tengerpart nem csak a napozókkal kapcsolódik a gazdasághoz, hanem a teherhajókkal is. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37) UnA válasza philoxenia (#35) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez off, de a munka becsületét a 40 év szocializmus tette tönkre, de persze onnan sem a jó irányba mentek a dolgok.

(#38) philoxenia válasza UnA (#37) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Abban a szocializmusban én jó pár évet dolgoztam. Nekem ez nem történelem... Nem volt otthon henyélés segélyért. A fusi, a háztáji, a GMK sokkal jobb irány volt, mint a rendszerváltás utáni évek.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39) #90088192 válasza philoxenia (#38) üzenetére


#90088192
törölt tag

Jobb irany lehetett volna, de milyen aron? Ez az amit mindenki elfelejt, mert a haztajit a legtobben a TSZ bol lopott takarmannyal etettek.... Es igy tovabb, a keritese mindenkinek vizmu kek volt, a nemes vakolat vizmu zold, a balatoni nyaralo meg az M7 alapjabol keszult. Most meg mindenki panaszkodik, hogy milyen szar munkat vegzett mindenki, meg vegez a mai napig, mert a mentalitas semmit sem valtozott. :(

(#40) Armagedown válasza #90088192 (#39) üzenetére


Armagedown
őstag

Ez amúgy Romániára is jellemző, mintha az itteni helyzetet írtad volna le.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#41) #90088192 válasza Armagedown (#40) üzenetére


#90088192
törölt tag

Több a hasonlóság mint a különbség, ezert sem értem ezt a nagy nacionalizmust.
Ahelyett, hogy a szekeret egy irányba húzná a két szamár, nem nekik 2 ellentétes irány a jo, ami ugyan oda vezetne, mert a fold gömbölyű. Csak ugye miért ne, mert a másik a hülye akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#42) philoxenia válasza #90088192 (#39) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

a haztajit a legtobben a TSZ bol lopott takarmannyal etettek
Csak egy adalék ehhez:
Árvízvédelmi töltés, vasútoldal és más hasonló területek kaszálási jogáért "harc" folyt. Tíz évvel a "rendszerváltás" után meg senkinek se kellett. Aztán jó pénzért megcsinálta valaki. Mostanság meg már az is megvan, hogy melyik céggel kellene/kell csináltatni...
Nem az van. hogy akkor kurva jó volt, csak másként volt rossz. Viszont akkor aki munkával boldogult, arra felnéztek, még ha voltak irigyei is. Manapság leginkább hülyének nézik. :(

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#43) #90088192 válasza philoxenia (#42) üzenetére


#90088192
törölt tag

SZVSZ Mo-on az elmult 100 evben mindenkit hulyenek neztek aki munkabol akart megelni, csak a hivatalos narrativa volt kulonbozo. Mindket rendszerben, az ugyeskedok akik vittek valamire, vagy igy-vagy ugy. A ki munkaval emelkedett ki, az altalaban halalra dolgozta magat mielott elvezni tudta volna munkajanak gyumolcset.
Kulonben lenyegtelen, lassan de biztosan onmegsemmisiteshez fog vezetni a ez a latasmod, es a vege igen fel fog gyorsulni az esemenyeknek.

Csak egy erdekes pelda, 56-os magyarok nagyresze folytatta ezt az eletvitelt pl Melbourne-ben is, ismerek olyat is aki becsuletes.

Szerinted, melyik vitte többre anyagilag?

Mert a becsuletes kollega(Jo baratom az oreg) 65 evesen szivrohamot kapott. Nem dohanyzott, max ivott az oreg, de napi 12-14 orakat dolgozott. Es meg a mai napig dolgozik, szekeket javit(A hazat szekes egyhaznak hivjuk, mert barhol le tudsz ulni, mindenhol szekek vannak :DDD ).

A tobbi meg hogyis mondjam, a Lindsay Fox utan talan a 3. legnagyobb szllitmanyozo ceg vezetoje/tulajdonosa is 56-os, hogyan kezdte?
Amikor szerzodesert kuncsorgott, kiberelt egy irodat, meg egy oltonyt egy napra!, haverjat megkerte, hogy vezessen korbe az iroda korul az egyetlen teherautoval, ami volt neki, csak minden kor utan cserelje le rajta az azonosito szamot. Igy kapta meg a megbizast, ami elinditotta.

Mindig is igy volt, es mindig is igy lesz. :K

[ Szerkesztve ]

(#44) philoxenia válasza #90088192 (#43) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De Te is jobban becsülöd a munkában megöregedett embert.... ;) A másiknak a pénzét lehet esetleg irigyelni. Azonban itthon ez lassan teljesen megváltozik, olyannyira, hogy a saját munkádban sem találsz már örömet, akkor sem, ha egyébként szereted csinálni. A kertek lassan teljesen eltűnnek falun, az én korosztályom jó része sem termel már otthon csak füvet. Állatot macskát tartanak, meg kanárit.... Nem disznót és csirkét.
Marhát és lovat végképp nem.
A ház körüli tevékenység, a barkácsolás sokaknál teljesen kiváltódik azzal, hogy ha baj van hívnak valakit. Aki igen gyakran egy kontár, aki mindenhez IS ért.... :(
Nem tudom mióta élsz kinn, de az utóbbi tíz-tizenöt évben is sokat romlott a helyzet. Ezt jól mutatja az ingatlanárak változása is. Szolnok mellett Szandán például rohadt drágák a házak a környező falvakhoz képest, holott a munkahelyre bejárás semmivel, vagy alig jobb onnan, mint azokból a falvakból, ahol kb. ugyanolyan ingatlant fél/negyedáron vehetsz. Ez nagyrészt a hozzáálláson az értékrendek változásán múlik.
A lakótelepi nem túl komfortos panelek ára Szolnokon fölment, mert ott nem kell csinálni semmit, ha végeztél a munkahelyen, hanem csak hazamész és tespedsz. Munkatársam pl. olyan lusta, hogy bár szereti inni az artézi vizet, de a lakásától 500m-re lévő kútra nem megy el, hanem kérincsél a másik munkatársamtól, aki vidékről bejárva kocsival, meg szokott állni a kút mellett, hogy vizet vegyen....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45) #90088192 válasza philoxenia (#44) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem azert becsulom, mert munkaban oregedett meg hanem azert mert oszinte, van nekem milliomos ismerosom, aki joszandeku, oszinte, es segito kesz, becsulom ot is.
Az, hogy lusta az ember, magamon kezdem eszre venni, 5 evvel ezelott nem lehetett leloni, mindig csinaltam valamit, javitottam, szereltem gondolkodtam. Aztan valami megvaltozott, olyan helyen laktam, ahol nem lehetett semmi ilyesmit csinalni. Lassan leszoktam rola, most meg kepes vagyok napokat ulni a szobaban es Startrek-et nezni, mert kint buta meleg van, es nincs kedvem mar agylagyulast kapni. 10 evvel ezelott egesz nap kint dolgoztam, es ra se hederitettem, most meg csak zihalok.
Ennyit tesz az eletmod valtas, nem azt csinalom amit szeretek, de megfizetik annyira, hogy jobban jarok, ha a munka tobbseget masnak adom. Nekem meg maradt a punnyadas, mert ellustultam. Pedig lenne mit csinalni van 2.3Ha igaz a fu nem no rajta, de bokrok mindenutt, meg kovek, meg a haz ami hullik szet.
Lassan, de biztosan, nem sietve nem kapkodva majd megcsinalom a hazikot. Amikor erot veszek magamon akkor tudok valamit csinalni, kulonben ugyan az mint amit leirtal, sokszor lusta vagyok meg a hutoig is elmenni.
Az egyetlen dolog ami motival, amit irtal, a kontar, latom nap mint nap, es nem birom elviselni, a keritest aki csinalta nalunk, nem tudta lerakni a kapunak az oszlopat egyenesen. Minden iranyba dol, meg van csavarodva.Most agyalhatok rajta, mit kezdjek vele, mar huztam vontam spaniferrel, meg az autoval, tettem melle tamaszt, de nem sok mindenre jo. Remelem annyira idegesiteni fog, hogy kiszedem a francba, es lerakok egy ujat. :K
Mi szeretnenk allatokat tartani, tyukot minden keppen, meg kiskertet is tervezzuk mar, a ket kutya mar megvan, egy toba szeretnenk bekakat, meg teknost, van 2 aranyhal is. Ha jol tudom, disznot nem tarthatunk, mert tilos, meg nem lenne szivem megolni sem, voltak mangalica disznok meg MO-n, annyira ertelmesek, egyszeruen kar ertuk. Lovakat nem szeretem, bocit sem tarthatunk ha jol sejtem. Maradt a kenguru meg az emu, ami mar igy is itt lakik velunk.

Kulonben pont azert vettunk itt hazat mert messze van mindentol, nagy a telek es olcso. A szembe szomszed szilveszterezett, gyakorlatilag az egesz falu hallotta, mert olyan csend van minden ejszaka, az eg annyira fenyes a csillagoktol, hogy hihetetlen, az uralomast szoktam latni elvonulni felettunk :K
Csend van nyugalom van, jo kutviz, huvos ejszakak, es mindenfele eloleny korulottunk.
Akinek ez nem kell(Mert falun meg lehet elni SZVSZ akkor is amikor mar a varosban egymas torkanak esnek a kajaert, pl nekem sem kellene FIFO munka, dolgozhatnek a kornyezo falvakban is, ha kifizettuk a hazat, lehet az lesz), az lakjon nyugodtan a panelban/varosban es elvezze, hogy a sajat tularazott bortonet fizeti a folyamatos munkajaval.
Persze ez csak ahogy en gondolom, es tudom sokan azt mondjak, nem volt mas valasztasuk, de ha ez igaz lenne, akkor diktaturaban elnenk, nem demokraciaban, ott ugyan is(Ahogy engem meggyoztek errol, bar akkor sem ertem) mindig van mas valasztasod.

Mindenhol az emberek az egyszerunek tuno varosi letet valasztjak, valojaban talan azert mert nem tudjak ertekelni azt a nyugalmat amit egy nagyobb farm tud adni, a fizikai munkaert cserebe. Valamit valamiert.

(#46) Eastman válasza #90088192 (#45) üzenetére


Eastman
őstag

Goto bőrkalapshop, átdobsz a válladon egy barna (emu)bőr tarisznyát, közben regeled az emukkalsuttogo.hu-t, majd életemuvezetési tanácsokkal látod el szittya népünket:


+

suttogo.mu.hu is szabad még! :D

...má' egy webkemet ki is tehettél volna arra a ferde kerítésre...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#47) #90088192 válasza Eastman (#46) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hulyen nézek ki borkalapban(Igaz nelkule is), a hosszulabu tyúk meg nem az esetem sajnos :DDD

Semmifele tanacsot nem adok senkinek, mondvan teljesen felesleges, leirom azt amit gondolok, lehet vele vitazni, hiszen minden relative, igy nem is ellenkezek. Akinek tetszik csinalja igy, akinek nem tetszik csinalja ugy.
Soha nem irtam le, hogy kotelezo ervenyu, barkire is :DDD

(#48) philoxenia válasza #90088192 (#47) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

a hosszulabu tyúk meg nem az esetem sajnos

pedig... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49) UnA válasza philoxenia (#38) üzenetére


UnA
Korrektor

Nekem sem történelem. Nem volt otthon henyélés, ellenben volt a munkahelyen, sőt ki is röhögtek, ha dolgozni akartál. És persze elfogadott volt a munkahelyi értékek ellopása.

De mit lehetett várni az után, ha megszűnt a magántulajdon szentsége Magyarországon? Legalább kétszer vették el különböző csoportoktól a tulajdonukat a 20. században, ezt már nehéz és hosszú folyamat helyreállítani.

(#50) #90088192 válasza philoxenia (#48) üzenetére


#90088192
törölt tag

Errol volt osztalytarsam jut eszembe, egyutt mentuk lefele a vasutallomasra, es elottunk egy vekonyka csaj ment, a srac meg egy igazi muveletlen bunko, olyan tajszolassal, hogy szotar kelett hozza. Egyszer csak megszolal(Edina nevu baratnoje eleg pornosztar kinezetu volt), hogy egeszsegesen meg se lehetne toszni a leanyt itt elottunk, mert elemjeire esne. :K Na utanna, sehova sem mentem vele tobbet, de a zinhaz parkban ket csaj ezt eljatszotta velem forditva, amikor hangosan diskuralva azt firtattak, hogy ki tudnam-e oket elegiteni. :C Olyan gyorsan meg sose ertem a sulimba mint azon a napon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.