Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10262) Balrog válasza Balrog (#10259) üzenetére


Balrog
tag

Elkészült a rom. [link]
Beleraktam az összes 65 és 45nm-es Xeon mikrokódot. A legfrissebb 2010-es verziót. Továbbá a Core2 Duo és Quad processzorok 2008-as mikrokódjait is kicseréltem a frissebb 2010 verzióra.

Hogyan csináld:
0. A Pentium D procidat rakd az alaplapba. Annak a mikrokódjához nem nyúltam, szóval tuti stabil vele a gép.
1. Az elemet kiveszed, és a CMOS jumpert Clear CMOS állásba rakod és vársz kb. 2 percet.
2. Az elemet visszateszed és a CMOS jumpert az eredeti állásba rakod.
3. Elindítod a gépet és belépsz a BIOS-ba, beállítod az időt és a dátumot, majd Load Default Setting és Save Settings and Exit vagy valami ilyesmi a neve.
4. Újraindult a gép, belépsz a biosba és EZ Flash-el felflesseled a romot amit csináltam.
5. Újraindulás után belépsz a bios-ba és load Default settings majd Save Settings and Exit.
6. Megint csak újraindul a gép de ezuttal kikapcsolod és áramtalanítod. Kiveszed az elemet és a CMOS jumpert Clear CMOS állásba rakod és kicseréled a procit a Xeon-ra.
7. Visszarakod az elemet és a Jumpert az eredeti állásba rakod.
8. Belépsz a bios-ba beállítod az órát és a dátumot, majd Load Default settings és Save Settings and Exit.
9. Örülsz, hogy most már működik a gép Xeon procival. :D

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.