Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) balaaazs


balaaazs
senior tag

"Kritikus hangok szerint az EU elfojtja az innovációt a standardizált töltőcsatlakozóval, mert nem ösztönzi a gyártókat arra, hogy a jelenleginél jobb töltési szabványokat dolgozzanak ki."

Mondják ezt a kritikusok akik ősidők óta lightinh töltőt használnak és nem hajlandók rajta változtatni :D :D (mondom ezt apple userként)

¯\_(ツ)_/¯

(#2) moma


moma
őstag

Egyrészt örülök. Másrészt viszont azt tapasztalom, hogy az USB-C nem olyan jó akkor ha állandóan benne kell legyen a foglalatban azaz a laptopoknál. Nem elég erős és stabil ez így, kicsit lóg benne az egész, nem bírja el a kábelt, azaz érzésem ebből pár év után meghibásodás lesz. És akkor meg ugye adunk egy pofont a környezetnek megint.

we all deserve a bit of luck.

(#3) Noukoum


Noukoum
veterán

Ilyen gyorsan, pedig azt hittem csak 2100-ra jutunk el idáig. :U

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#4) Pirosász válasza balaaazs (#1) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Hát igen.
Talán 2012 óta van? (iPhone5)
Nem tudom, hogy a belbecs mit fejlődött azóta, amit más nem tudott.

(#5) roli543


roli543
őstag

Addigra már csak Magsafe lesz az fix

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#6) Tibee86


Tibee86
veterán

Addigra akkor inkább semmi csatlakozó, mint az usb-c.

(#7) nozs23


nozs23
addikt

De jo, igy lehet 10 USB-C kabelunk a fiokban, ami mind masra jo, a jelenlegi 1 lightning es 9 USB-C helyett, eljen a kornyezetvedelem.

(#8) DS39 válasza Tibee86 (#6) üzenetére


DS39
nagyúr

Jaja, '23 őszi iPhone-nál már el fogják hagyni a csatit. Nekem ez a tippem.

(#9) Ezekiell válasza nozs23 (#7) üzenetére


Ezekiell
veterán

Miért kellene 10 kábel? Miért lenne mind másra jó? :F

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#10) gaucho válasza Ezekiell (#9) üzenetére


gaucho
tag

Z690-es chipset, új Intel lapok az elmúlt fél évből ( nekem MSI Z690 Force ) átlagban egy, azaz egyetlen USB-C csatlakozó cca. 1 hónapja cca. 150K HUF-ért, ennél drágábbak a max. 2 USB-C-porttal rendelkező lapok. 5 éve ezt olvasom mindenhol, hogy sírnak ezért a portért, gyakorlatilag sehol sem szabvány most sem, semmi nincs telex@rva vele. Egy USB-A-USB-C HUB árat tekintsetek már meg, és akkor USB 3.0-tól felfelé nem beszélve! :U

Ezt benéztem, természetesen nagy általánosságban értettem, nem személyesen neked címeztem Ezekiell! :R :W

[ Szerkesztve ]

(#11) Noukoum válasza gaucho (#10) üzenetére


Noukoum
veterán

Hány darab lightning port van azon az alaplapon? És mire lehet használni? :B

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#12) balaaazs válasza moma (#2) üzenetére


balaaazs
senior tag

Nekem ez nem tűnt fel, lenovo, macbook, ezek szépen tartják.

¯\_(ツ)_/¯

(#13) Ezekiell válasza gaucho (#10) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem para :)

Mondjuk itt telefonokról van szó, azokban kell typec. Typec usba kábel meg van/lesz is, szóval nem egészen értem a problémád.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#14) Pirosász válasza DS39 (#8) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Mindegy, mert a vezeték nélküli töltéssel is ugyanez lesz. (Ahogy a cikk írja)
Szabványosítás.
Ha veszel a Samsungodhoz vezeték nélküli töltőt, annak jónak kell lenni onnantól minden így tölthető eszközhöz.
A következő iPhone-odhoz is.
Tehát így is, úgy is szabványt kell alkalmaznia az Apple-nek.

(#15) kakuk.tamas válasza Pirosász (#14) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Sima qi töltővel is megy az iPhone töltése… Nem értem mit sírnak ezen…

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#16) asdf_ válasza DS39 (#8) üzenetére


asdf_
veterán

Jaja, '23 őszi iPhone-nál már el fogják hagyni a csatit. Nekem ez a tippem.

Akkor jó sokat értek el ezzel. A nagy zöldség jegyében legyen egyforma töltő mindenhol, így átterelik a köcsög, mindig, direkt és szándékosan különcködő gyártókat (oh, minek a többes szám, apple, te görény, rád gondolok) a hatákonysággal erősen kihívásokkal küzködő kábelmentes töltésre. Igy megspóroltunk egyetlen töltő és kábel környezeti hatását, cserébe az összes wireless módon töltődő eszközbe akár másfélszer annyi energiát kell belepumpálni minden egyes töltéskor, a termék teljes élettartama alatt, mint kábelen keresztül. Sokat tettünk ám így a környezetért... Ja, nem. :U

[ Szerkesztve ]

(#17) kakuk.tamas válasza Ezekiell (#9) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Itthon van type-c kábel, ami vagy:

- kizárólag töltésre jó
- egyik eszköz felismeri, másik nem (ne kérdezd hogyan)
- egyiken max 60W megy át, a másikon max 100
- az egyik tudja a DP-t, a másik nem

Lightingot bedugom, tudom mire számíthatok. Type-c-nél meg reménykedem, hogy jó lesz arra, amire szántam. :C

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#18) Noukoum válasza asdf_ (#16) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerencsére a telefonok nem tartoznak a nagy energiaigényű eszközök közé.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#19) Ezekiell válasza kakuk.tamas (#17) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ja hát ha szar kabeleid vannak, arról nem a typec tehet :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#20) kakuk.tamas válasza Ezekiell (#19) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

LOL :DDD

A Sony tehet róla többek között, ugyanis az Ő kábelük az, amivel csak tölteni lehet.
A gyártók nem tudnak egységes kábelt adni a cuccaikhoz, akkor mit akarunk?

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#21) asdf_ válasza Noukoum (#18) üzenetére


asdf_
veterán

Szorozd meg azt a töltésenként hasra (nagyon nagyon barátian számolt) 0,0025 kWh felesleges energiát évi 16 millió az EU-ban eladott készülékkel, az 40 megawattóra naponta. És akkor így 365 nappal, lesz kb. 15 gigawattóra, az reizsicsökkentett kamuáron félmilliárd(!) Ft évente (a valóságban pedig 2,5mrd). És a következő évben ez majd duplázódik, aztán triplázódik és így tovább.
Milyen szerencse, hogy tényleg csak egy kisfogyasztású eszköz. Kár, hogy viszont irdatlansokat eladnak belőle...

[ Szerkesztve ]

(#22) Pirosász válasza asdf_ (#16) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Nem értitek.
A különcködésnek az oka nem az, hogy nem szereti az Apple a type-c csatlakozót.
Az ok az, hogy az egyedi megoldása után sarcot szedhet.
Ha a vezeték nélküli töltésnek/gyors töltésnek is egységes szabványnak kell lennie, úgy nincs oka nem berakni a type-c-t.
Így se, úgy se szedhet sarcot a tartozék gyártóktól.
Semmi haszna nincs belőle, ha kihagyja.

(#23) Noukoum válasza asdf_ (#21) üzenetére


Noukoum
veterán

De a készülékek többségét tudod kábelen tölteni.
2.5 millárd forint semmi manapság még magyar szinten is. Nem hogy EUs szinten.

Az a 0.0025 kWh meg szintén semmi éves szinten. És ez nem azt jelenti hogy pocsékolni kéne. Nálam az iPhone az usb c ignorálásával kiverte a biztosítékot.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) Ezekiell válasza kakuk.tamas (#20) üzenetére


Ezekiell
veterán

akkor mit akarunk

Először egységes töltőt, amihez vehetünk normális kábelt (és nem 10et, mert felesleges lesz annyi), utána normális kábeleket :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#25) asdf_ válasza Pirosász (#22) üzenetére


asdf_
veterán

Nem értitek.
A különcködésnek az oka nem az, hogy nem szereti az Apple a type-c csatlakozót.
Az ok az, hogy az egyedi megoldása után sarcot szedhet.

Dehognem értem, ezért is meg a hasonló húzásai miatt "imádom" azt a céget. Az Apple is egy zöld cég, csak ők a zöld alatt a dollár színére gondolnak :D.

[ Szerkesztve ]

(#26) Noukoum válasza Ezekiell (#24) üzenetére


Noukoum
veterán

Jaj el ne hidd mar hogy pont a legnagyobb iphone fanatikusoknál vannak problémák az usb c-vel.
Van itthon ipad pro, chromebook, noname qi töltőhöz kapott kábel és mindegyik megy tökéletesen.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#27) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Arra is lesz az EU-nak előírása, hogy a kábeleket és tartozékokat gyártó cégek számára kötelező legyen az USB szabvány megfelelő implementálása, hogy az ne okozhasson kárt az eszközökben? :U

Félreértés ne essék, tökéletesen egyetértek az egységes csatlakozó létjogosultságával, de azért azt is látni kell, hogy a Lightninghoz kapcsolódó Apple féle certifikációs program (ami nyilván az Apple számára a fő ok, amiért eddig halogatták az átállást, mert ez nekik szép pénzeket hoz...) az egyben egyfajta garanciát is jelentett a vásárló számára, hogy az általa megvett tartozék nem fogja tönkretenni az eszközét, meg úgy egyáltalán kompatibilis vele, működni fog.

Ez pedig egy olyan dolog, ami azért komoly problémákat rejt magában, ugyanis sajnos a gyártók nagyon nem egységes módon implementálják a dolgokat, ami jobb esetben csak azzal jár, hogy az eszköz nem az elvárt sebességgel vagy minőséggel fog működni, rosszabb esetben pedig akár tűzveszélyességet is jelenthet.
És ezzel még csak véletlenül sem azt akarom mondani, hogy az Apple maradjon a Lightningnál, hanem arra akarok rávilágítani, hogy önmagában ezzel a lépéssel az EU nem zárt be minden olyan problémakört, ami a témához kapcsolódik, tehát ez így félmegoldás szerintem.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#28) kakuk.tamas válasza Ezekiell (#24) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Először a kábeleket kellene tisztába tenni, hogy ne legyen tíz féle. Hamár a csatlakozó ugyanaz… Jó lenne, ha a szabványnak nevezett valami működne is.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#29) sz.balazs.95 válasza Ezekiell (#9) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ez nyilván erősen függ az igényektől is, de az USB, pont az univerzálisságából adódóan nagyon sok mindenre jó, csakhogy ha egy kábel minden létező specifikációnak meg akar felelni, az egyrészt fizikailag vastag kábelt eredményez, plusz a kábel lehetséges hosszát is behatárolja, plusz elég drága dolog lenne minden feladatra a legfaszább kábelt venni.
Éppen ezért manapság elég gyakori megoldás az, hogy egyes kábelek specializálva vannak. van olyan kábel, ami megfelel az USB PD 3.0 szabványnak, és akár 240 W-ig képes tölteni az eszközöket, cserébe mondjuk csak USB 2.0-s adatkapcsolatra képes.
Ugyanígy van kábel, ami megfelel az USB4 maximális adatátvitelének, de cserébe nem tudod vele csak 30 W-on tölteni a gépedet, és csak 1 méter hosszú, mert csak adatátvitelre való, arra van kihegyezve.

Ezzel egyébként nekem nincs is semmi bajom, ameddig a gyártók pontosan feltüntetik, hogy a termékük mire képes, és a feltüntetett adatok ténylegesen meg is felelnek a valóságnak.
Nekem mondjuk sikerült úgy vennem Kínából USB C tápegységet, hogy a hozzá mellékelt USB C kábel nem bírta a terhelést, és tönkrement, valószínűleg elégett benne valami.

De még optimális esetben is az embernek oda kell figyelnie, hogy mit vesz, mire akarja használni, stb. Meg persze a tény, hogy vagy vesz több kábelt olcsóbban, de célirányosan, vagy kevesebb, de drágább kábelt, ami mindenre jó.

kakuk.tamas:
Szerintem egyáltalán nem baj az, ha ugyanazzal a csatlakozóval többféle felszereltségű kábelek léteznek párhuzamosan.
Az azért kissé overkill lenne, ha minden egyes kábelnek kötelező lenne a maximumot teljesítenie.
Ha mondjuk én egy USB Audio szabványú eszközt akarok csatlakoztatni a gépemre, akkor marhára nem akarok olyan kábelt venni, ami több száz W-okat visz át, meg több tíz Gb/s adatot, mert minek? Vagy ha direkt olyan kábelt keresek, amiu hosszú, akkor az szintén törvényszerű, hogy kisebb átvihető teljesítménnyel kell, hogy járjon, hiszen DC-ről beszélünk.
Szerintem sokkal inkább lenne fontos megkövetelni a pontos és közérthető tájékoztatást az egyes specifikációkról minden kábel és tartozék esetében.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#30) Yeffy válasza sz.balazs.95 (#27) üzenetére


Yeffy
veterán

+1

hosszu szules volt, udvozlendo, de valoban a kabelekre is ra kene nezni.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31) batai15


batai15
félisten

Örülök a szabványosításnak ,azonban ahogy más is írta akkor a kiegészítők minőségre is nagyobb gondot kell fordítani.

(#32) Ezekiell válasza kakuk.tamas (#28) üzenetére


Ezekiell
veterán

Egyetértek, azokra is figyelni kellene.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33) Felesbandi válasza kakuk.tamas (#17) üzenetére


Felesbandi
senior tag

"Lightingot bedugom, tudom mire számíthatok."
Kb. a nagy semmire, mert ezen a szinten van. A nagy semmit pedig kb az osszes type-c kabel is konzisztensen hozza.

(#34) sh4d0w válasza kakuk.tamas (#28) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ez altalaban a kukacos gyumolcsosok velemenye... Mindenki masnak mukodik az usbc, csak nekik nem.

https://www.coreinfinity.tech

(#35) sz.balazs.95 válasza Felesbandi (#33) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Hát ezzel azért vitatkoznék. :)
Egyrészt Androidon a legjobb tudásom szerint a mai napig megoldatlan probléma a töltés + adat, miközben az iPhone-omhoz vettem egy ilyen fülest, ahol van külön egy Lightning bemenet magán a fülesen, hogy tudd tölteni a mobilod zenehallgatás közben. (Még azon túl is, hogy egyébként ott van a Qi mint alternatív opció, amennyiben az rendelkezésemre áll, ami szintén nem egy túl gyakori feature az Androidos mobilok közt.)
Másrészt meg ezt a funkcionalitást meg tudod szerezni külön adapterrel is, pl nekem ilyenem van.
Igen, léteznek adapterek USB C-hez is, de ezeknek a megbízhatósága nagyon is kérdéses, eleve nem minden mobil támogatja őket, és amelyik igen, az is csak korlátozásokkal (pl. lassan tölt vele), és a legtöbb az USB C + jack kivitelben van, USB C + USB C kivitelben már nincs, holott ha valóban egységes csatlakozót akarunk használni, akkor az egy nagyon is valid felhasználás lenne, hogy az USB C-s fülesemet tudjam használni, miközben töltöm a mobilom.
Másrészt pedig egy kezemen meg tudnám számolni hány olyan mobil van, amelyik hajlandó kezelni a DisplayPort Alt Mode szabványt, miközben gyakorlatilag minden egyes iPhone magától értetődően kezeli a VGA-t és a HDMI-t is.
Persze tudom, mindkettőre létezik wireless megoldás, de azok sem jók minden élethelyzetben, és legalább annyi problémát nyitnak ki, mint amennyit megoldanak. Tapasztalatból mondom. :K
Persze ettől még igaz az, hogy 2022-ben gáz az, hogy Lightningon az USB 2.0 a max, ezt kétségtelenül aláírom, na de nem csak ennyiből áll egy mobil csatlakozója.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#36) kakuk.tamas válasza sh4d0w (#34) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Vegyél egy akármilyen fejhallgatót, és az ahhoz kapott c-s kábellel próbálj meg adatot mozgatni. Hoppá, nem fogsz tudni, mert csak töltésre jó… Ez droidosként is zavart. :DDD

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#37) Apollyon válasza kakuk.tamas (#36) üzenetére


Apollyon
Korrektor

És egy fejhallgatóra mégis miért kellene kábelen adatot mozgatni?

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#38) sh4d0w válasza sz.balazs.95 (#35) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"...a mai napig megoldatlan probléma a töltés + adat..."

Majd szolok a Sony kabelemnek, hogz ne csinalja, amikor eppen adatot masolok fel a PC-rol.

kakuk.tamas: egyelore nem talalkoztam fulessel, aminek USB-C-s a toltoje, legyen az Sony, Bose vagy Jabra - agyfasz, hogy mindegyik micro-USB-s.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#39) kakuk.tamas válasza Apollyon (#37) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ha már typeC kábel (ami mindenhez is jó, mert univerzális), akkor miért nem jó mindenhez is és mindenre is?
Mégse elég 1 kábel minden eszközhöz… Bukott is a védjük a környezetet, és áll a xopassuk a júzereket álláspont.

sh4d0w:
én kerülöm a microusb-s csatis cuccokat (egyedül a Xiaomi pumpán van az sajnos). De agyam felbaxom azon a kamu dumán, hogy minden eszközhöz elég lesz egy kábel. Mert ez NEM igaz.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#40) sh4d0w válasza kakuk.tamas (#39) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Egyelore teljesen feleslegesen gerjeszted a feszultseget, mert meg 2 ev, mire kotelezo lesz az USB-C, tehat bebizonyitani nem tudod, hogy 1 kabel nem lesz eleg.

Ja, egyebkent meg a munkaltato altal biztositott eszkoznel nem valogatsz, hogy nem kell, mert micro-USB-s, a masik ketton meg nem szerepelt a leirasaban, amikor rendeltem.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#41) sz.balazs.95 válasza sh4d0w (#38) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nem, nem így értettem, de ezt le is írtam részletesen az üzenetemben, innentől már csak szövegértelmezés kérdése a dolog. :U

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42) sh4d0w válasza sz.balazs.95 (#41) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, fontos, hogy tudd ertelmezni, amit sajat magad leirtal...

https://www.coreinfinity.tech

(#43) kakuk.tamas válasza sh4d0w (#40) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Mivel arra nem tér ki az EU-s szabály, ezért nem látok erre semmilyen esélyt…

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#44) LosBlancosRM válasza kakuk.tamas (#39) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Ha nem dzsunka kábelt veszel, akkor igaz. Nekem sose volt gondom egyikkel se.

Egyébkén szerintem a lightning kialakítása jobb.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#45) Apollyon válasza kakuk.tamas (#39) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mivel az egésznek az a célja, hogy a töltés univerzálisan szabványos legyen. Lehet tölteni a fejhallgató mellé adott kábellel a telefonokat? Lehet. Tehát amit felhoztál teljesen irreleváns.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#46) sz.balazs.95 válasza kakuk.tamas (#36) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Viszont ez a probléma az USB C-től tökéletesen független.
Az USB Audio szabvány (ami konkrétan az, amit hiányolsz, ha jól értem) az USB része a kezdetektől fogva.
Sajnos valamiért sem a hangszóró sem a fej-/fülhallgató gyártók tudatáig nem jutott el az a hír, hogy az USB kábel nem csak töltésre jó, de arra, is, hogy audiót vigyél rajta, és azt sem igazán lehet mondani érvkény, hogy plusz hw kéne ehhez a mutatványhoz, hiszen az már ott van, csak magát a protokollt kellene implementálni.
De a lényeg az, hogy ez a szabvány már akkor is létezett, amikor még csak a Mini USB volt, tehát a megléte vagy a hiánya nem type C specifikus dolog.
Egyébként ez engem is tökre zavar, szívesen használnám USB-n az audio eszközeimet, ha lehetne.
Azaz lehet, Lightningon... :))

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#47) sz.balazs.95 válasza sh4d0w (#42) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Akkor első körben ajánlom figyelmedbe ennek a cikknek a "4.5 Audio streaming" című bekezdését, és ha ráuntál a kötekedésre, akkor lehet értelme a további diskurzusnak.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#48) Noukoum válasza sz.balazs.95 (#35) üzenetére


Noukoum
veterán

2022-ben senki nem akar már egyszerre vezetéken zenét hallgatni és vezetéken tölteni. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#49) sfefe válasza asdf_ (#21) üzenetére


sfefe
őstag

:F

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#50) sz.balazs.95 válasza Noukoum (#48) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Hát, azt majd én eldöntöm, hogy melyik évben mit akarok csinálni. :P
De viccet félretéve, amíg nincs megfelelő (és széles körben elterjedt) szabvány arra, hogy megfelelő bitrátával lehessen wireless továbbítani az audiót, addig nekem tökéletesen megfelel az USB Audio szabvány. :K Igen, tudom, hogy létezik az LDAC kodek, csak marhára nem elterjedt.

Másfelől ha ez még esetleg meg is oldódik, továbbra is ott van az a probléma, hogy ha lemerül a fülesed, akkor meg így jártál.
Van egy wireless Sony fülesem, az ugyan rendelkezik vezetékes móddal, arra az esetre ha lemerülne, csakhogy abban a módban nem lehet mellette tölteni, mert ugyanazt az egy Micro USB-t használja mindenre, ami természetesen rohadtul nem szabványos úgy mellékesen. És egyébként ha töltőn van, akkor egész egyszerűen nem lehet bekapcsolni és használni. :(

De amíg van eszköz, amelyik képes egyszerre egynél több kanócot fogadni (ami úgy fest, 2022-ben már egy nagyon extra dolognak számít), addig maradok a vezetékes megoldásoknál.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.