- Napkollektor - csak úgy
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- bigyo108: A vén PC-Főnix újjászületése
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- KRTLPC: Ki és hogyan élt túl? Volt ám fennakadás
- eBay-es kütyük kis pénzért
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Egyik sem, habosított pvc lemez és rengeteg ragasztó!
Az a pöcök az... izé... khm... a hangszóró.Ugyanis annyira zsúfolt a belseje, hogy már nem maradt hely neki. Ennyire zsúfolt:
Az usb hangkártya még éppen belefért. Erősítő egyelőre nincs, közvetlenül rá van kötve egy kis hangszóró, pont annyi hangja van, hogy a másik szobában már nem zavarja a családot, úgyhogy úgy döntöttem, így marad.Felülről lefelé a következők láthatók:
- usb hub
- főkapcsoló
- akkutöltöttség visszajelző LED
- arduino pro micro (fehér hőzsugorcsőben) a gamepad ezen keresztül van csatolva (gombkombinációval lehet kiosztást váltani rajta, billentyűzet, gamepad és egér(!) emulációt lehet rajta kapcsolni, így dos játékok is mennek rajta.)
- usb hangkártya (fekete zsugorcsőben)
- alumínium hűtőborda
- 5V 1A boost konverter
- régi gameport-os kontroller kibelezésével és miszlikbe aprításával nyert gamepad
- 18650 li-ion cella + töltő modulÜzemidő egy feltöltéssel több mint másfél óra, emulátortól függően, annak ellenére, hogy a cella egy rossz laptop akkupakkból lett bontva, kb. 1700mAh kapacitású.
Új hozzászólás Aktív témák
- Bomba ár! Toshiba Satellite Pro R50-C - i3-6G I 4GB I 128GB SSD I 15,6" I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- BESZÁMÍTÁS! Asus Maximus VIII Hero i7 6700K 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700 XT 8GB Zalman i3 NEO 700W
- LG 27GR93U-B - 27" IPS - UHD 4K - 144Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDR 400
- HP EliteBook 840 G8 i5-1135G7 32GB 1000GB 1 év garancia
- magyar bill. - Lenovo ThinkPad Z13 G1 - AMD Ryzen R7 Pro 6850U, 13.3" 2.8K OGS érintőkijelző
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest