Hirdetés
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
 - sh4d0w: Kalózkodás. Kalózkodás?
 - Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
 - Pajac: Hámozott narancs
 - sziku69: Szólánc.
 - Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
 - GoodSpeed: 24 éves a Windows XP! Nézzen ki úgy a Windows 11 mint az XP?
 - Pötyi: 4. RETRO KONZOL ÉS SZÁMÍTÓGÉP BÖRZE - '25. november 16.
 - sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
 - D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
 
Új hozzászólás Aktív témák
- 
			
			
A RAID0-hoz kepest milyen a teljesítménye a RAID10-nek?
Hát a RAID 1+0 biztonságos és gyors egyszerű
ötvözi a RAID 1 és a RAID 0 jó tulajdonságait.
Hátránya viszont, hogy min 4 winyó kell hozzá és ugye 2 winyo kapacitása ugrott...
Sebességre azt lehet mondani hogy minimum a RAID 0-át tud minden teszten viszont a RAID 1 gyorsítja az olvasást és az adatélérést így az gyorsabb...2db vinyoval megoldhato a RAID10 tehat hogy csikozas es tükrözes is egyben?
Namost szoftveresen meg lehet csinálni két winyóval is a RAID 10et. Ekkora azonban pont kiherélted a bikát, mert kurva lassú is lesz és még szar is. A biztonság még úgy ahogy megvan. Az egyik winyo sérülése után is úgy kell majd összepározni az adatokat, újraépíteni a tömböt.
Viszont a sebesség nagyon szar lesz minimum 50%al lassabb mint a RAID 0 hiszen mindent kétszer kell felírni a winyóra különbözö helyekre.
Hogy alakul a tömb kapacitasa?
Kapacitásra a sima RAID 10 el érvényesül szóval a 2 winyóból 1 winyó fogsz tudni használni hely szerint.HAGYD a P****ba nem járató út felejtsd el...
 - 
			
			
						liksoft
nagyúr
Persze! Sőt egy winyón is, 4 partícióval (nem nevetni, találkoztam egy drive két partíciójával tükörben!). De nem éri meg, mert sem gyorsabb, sem biztonságosabb nem lesz. Sőt! RAID esetén (kevés kivételtől eltekintve) ahány egység, annyi drive adja az optimális megoldást.
 - 
			
			
						raus
aktív tag
Sziasztok. Alapvetően a gépem volt a ludas a RAID0 kötet szétesésében, bővebben a memória alrendszer. A WD vinyók a HD Sentinel és a WD Diagnostics kibővített tesztjei szerint is hibamentes 100% állapotúak.
Türelmes tesztek sorozata után rájöttem hogy 1066MHz-en a ramok nem működnek hibamentesen.
Memtest86+, Orthos, Prime95 szépen dobta a hibákat és erről nem is tudtam. Lényeg hogy megfelelő BIOS frissítéssel és beállítással most már tökéletes 1066-on. Minden teszt hibamentes. Egyenlőre egy RAID nélküli XPSP3-at telepítettem fel tesztelés céljából és tökéletesen működik, beton stabil.
Lényeges hogy alapvetően korrekt működésű gép esetén kezdek hozzá csak a RAID kötet installálásához.
Köszi a tanácsokat.

 - 
			
			
						brd
nagyúr
1. Próbálj meg S-ATA kábelt cserélni. A legtöbb S-ATA kábel nagyobb hulladék (a csatlakozókkal együtt), mint a "régi" IDE/ATAPI kábel volt. A (durva) hajlítgatást sem bírja úgy.
2. Nézd meg a HDD-k SMART táblázatát (ha nem értesz hozzá, akkor indítsd el pl. a HDSentinel nevű progit, abban van szöveges értelmezés, és tud magyarul is), persze ehhez másik vezérlővel kell a HDD-ket megnézni, mert a RAID-vezérlő "alá" nem biztos, hogy "be" tud nézni akármilyen program. Vagy meg kell szüntetni a mostani RAID-et, de akkor persze az adataid is ugranak róla.
3. RAID0 mellett nem próbálgatjuk a tuningot (vagy legalábbis az írási cache-t kikapcsoljuk), mert hasonló lehet bármikor.
 Azonkívül, ha már egyszer megsérült, nem sz*rjuk le, hogy "ott az óra mellett villog valami, ami eddig nem". 
4. A "RE" megjelölés tudtommal még mindig csak annyit jelent (ha valaki többet tud erről, kérem jelezze, és adjon linket), hogy a HDD, ha hibás blokkot talál, akkor nem úgy viselkedik, mint a legtöbb HDD, hogy teljesen magábafordul, és bőszen próbálja kicserélni a blokkot, hanem néha válaszol a vezérlőnek is, hogy "mingyá' meglesz ez, küldöm az adatot, még egy pillanat, csak nagyon eldugták".
 Ugyanis a hibás blokk tesztelése/cseréje alatt a HDD-k jó része nem válaszol a vezérlőnek, ezért az azt gondolja egy idő után, hogy komoly probléma van a HDD-vel és kiteszi a tömbböl, vagy hibát jelez rá.Ameddig a 2-es pontot nem végezted el, senki nem fog tudni egyértelműen válaszolni.

A RAID0 valóban nem bír semmiféle hibatoleranciával, sőt, legalább 2x nagyobb (hogy az esetleges vezérlőhibákat ne is említsem) az esélye a meghibásodásnak, mint egy egyedülálló HDD esetén. Pl. 2 db HDD-ből egy hibája elég a teljes tömb elérhetetlenségéhez, vagyis, bármelyik kiesik, gond van. 
Új hozzászólás Aktív témák
- SKHYNIX SAMSUNG WD SSD-k M.2 PCIe 256GB gen4
 - WD Black SN850X 4TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7300-6600 MBs - Eladó!
 - WD Blue SN570 1TB M.2 NVMe SSD - Garancia: 2028.04.17 ALZA - 100/99%
 - SAMSUNG 2TB 990 EVO PLUS M.2 NVME PCI-E 4.0 x4/ 5.0 X2 - Új - 7250-6300 MBs - Eladó!
 - Lexar NM1090 PRO 4TB M.2 NVME PCI-E 5.0 x4 - Új - 14.000-13.000 MBs - Eladó!
 
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
 - Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 13, Xiaomi Redmi Note 13 Pro, Xiaomi Redmi Note 13 Pro+
 - BESZÁMÍTÁS! MSI H310M i5 9500 16GB DDR4 120GB SSD 2TB HDD RTX 2060 Super 8GB ÚJ Zalman T4 Plus 600W
 - HIBÁTLAN iPhone 12 Mini 64GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3481,96% Akkumulátor
 - ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
 
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
								
							
								
								
								
								
 Azonkívül, ha már egyszer megsérült, nem sz*rjuk le, hogy "ott az óra mellett villog valami, ami eddig nem". 

