Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14401) MPowerPH válasza botilevente (#14393) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hiába, még ha fel is rak több programot, és megkavarodik a VGA, a gyári ventinek 100 foknál 100%-ra kell kapcsolnia. Azt semmi nem tudja megkavarni, mivel BIOS szinten van rögzítve, és védelmi funkciót lát el.

Don't Tread On Me

(#14402) Smoky2011


Smoky2011
tag

Az megvan akkor aztmondod,hogy nyomjak egy MSI Kombustor????
Ucso amit megprobálok :K

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#14403) botilevente válasza Smoky2011 (#14402) üzenetére


botilevente
tag

kíváncsi leszek mit fog mutatni a dolog....

Ne add fel, míg nincs rajta bélyeg....!

(#14404) Pietrosz válasza Smoky2011 (#14402) üzenetére


Pietrosz
addikt

Azt ne mert le is égeted vele ! :D
Inkább ezt:[link]

(#14405) botilevente


botilevente
tag

csináljátok de ha nem lehet garanciáztatni ne gyertek hozzám sírva h mi lett!

Én normálisan adtam ki a kezeimből, a lelkiismeretem tiszta.
Szóval lesz ami lesz én leszarom mert b@szki ilyen nincs h ilyen legyen....

Ne add fel, míg nincs rajta bélyeg....!

(#14406) Stukker1987 válasza Smoky2011 (#14402) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Nehogy Kombustort vagy Furmarkot használj ha nem jó a ventivezérlés.

Megsütöd a kártyát és kapufa...

A nyilvánvaló tudásbeli hiányosságok miatt sem a ventivezérlés,sem a biosturkálás nem ajánlatos.

Első körben egy hozzáértőbb embernek kellene megnéznie az egészet,aztán ha úgysem jó akkor garizatás.

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#14407) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Én azért ajánlok egy driver uninstall, driver sweeper és driver reinstall-t. És törölj mindent ami belepiszkálhat a ventiszabályozásba. Rivatuner, MSI Afterburner, stb.

Furcsállom hogy ez senkinem nem jutott még eszébe azért :D

[ Szerkesztve ]

(#14408) Cybertrone válasza ZozzHUN (#14407) üzenetére


Cybertrone
veterán

En uj wint javallok es csak ugy szuz winen kiprobalni a ventivezerlest progival!:)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#14409) zack válasza Smoky2011 (#14402) üzenetére


zack
nagyúr

Próbáld szakértő kezekbe adni azt a kártyát, főleg ha fel lett ajánlva a gariztatás. :U
Mert ha megsütöd, bukni fogod a garit.
Így legalább le is tudod teszteltetni tényleg van e baja.

A fórum tud segítséget nyújtani problémásabb esetekben is, de ehhez alapvető szám.tech ill. hardveres ismeret mindenképpen szükséges, mert ellenkező esetben a segítségnyújtás többet árt mint használ.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#14410) Smoky2011 válasza zack (#14409) üzenetére


Smoky2011
tag

Probálunk egy Bios frisitést holnap :K
gyári Bios-t természetesen.
Ha ugy se lesz jo akkor megy visza a csávohoz és vagy megoldja nekem vagy gariztatva lecc :K
Valaki nincs vasmegye körzetébe amugy akki tudna segiteni s ért hozzzzááá???

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#14411) danikabaf


danikabaf
tag

hát én csepregi vagyok , de vannak nálam jobb szakemberek :D

(#14412) MPowerPH válasza zack (#14409) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én továbbra sem értem, hogy hogy tudná megsütni... Persze, ha a venti fixre van rakva, akkor nem lehetetlen, de auton-n nem szabadna megtörténnie. Ezekben nincs hővédelem?

danikabaf: Na, még Te hiányoztál ide... Istenem, szűrni kellene a regisztrálókat valamilyen módszerrel.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14413) SzlobiG válasza Smoky2011 (#14410) üzenetére


SzlobiG
félisten

Te szerintem ne próbálj semmiféle bios-t frissíteni, kezd azzal hogy letörölsz minden féle progit amivel a kártyát lehet szabályozni és utána drivert is, majd tedd fel újra.

(#14414) abridabri


abridabri
veterán

Eddig 6 webshopbol mondtak vissza az asus 6950 rendelesemet . Mivanitt ?!
(persze xfx meg iceQ mindenhol lenne)
:U

(#14415) MPowerPH válasza abridabri (#14414) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mi volt az indok? Egyébként elmehetnek a sunyiba, én is mostanában bármit rendelni akartam, visszamondták. Pedig a webshopban mindenhol elérhetőnek volt feltüntetve. Tanulság, előbb telefonálni kell. :) Nézz körbe valamelyik bazárban.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14416) Smoky2011 válasza SzlobiG (#14413) üzenetére


Smoky2011
tag

Ezt mind megcsináltam :K
De semmi haszna nemvolt neki :(((
Mostmeg alapbol ha feljövök ide Netezni,már akkor 74Fokon van a Kari :(((
Na most már vékép garanciáztatni kell mer ez már nem állapot szerintem.

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#14417) MPowerPH válasza Smoky2011 (#14416) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most hogy idle -ben van, 74C-s?! Az szép, órajeleket visszaveszi? Nézd már meg GPU-Z-ben.

Don't Tread On Me

(#14418) ZozzHUN válasza Smoky2011 (#14416) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Driver sweepert is próbáltad?

(#14419) Smoky2011 válasza MPowerPH (#14417) üzenetére


Smoky2011
tag

810-1250.
Néha leveszi 150-250-re
De mondom ujraraktam mindent drivert,,,minden szart letöröltem,most meg ááá
roszab lett mind volt :(((

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#14420) Smoky2011 válasza MPowerPH (#14417) üzenetére


Smoky2011
tag

Azon agyalok,hogy visza küldjem a csávonak,hogy gariztasa vagy haverom csináljon rajt egy Bios-frisitést?????---vajon hány százalék,hogy a Biosal van a gebasz?

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#14421) Smoky2011


Smoky2011
tag

Tanácstalan vagyok-de komolyan addig szorakozunk vele mig elnem roban a Kari de ténleg:O

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#14422) kockaharcos válasza Smoky2011 (#14421) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Szerintem menjen garanciába, de előtte tegyétek vissza a gyári biosát, ha nem az lenne rajta, ne hogy ússzon a garancia. : :(
24 Fok van a szobában, a kártya 35 fokos 10%-os venti mellett.

Esetleg tölts le egy GPU-Z, aztán a bios version mellett van egy kis ikon, nyomd meg hogy save to file, Cayman.bin -nek kellene lennie az eredetinek.

[ Szerkesztve ]

(#14423) Smoky2011 válasza kockaharcos (#14422) üzenetére


Smoky2011
tag

A Bios-verzio: 013.010.000.009.000000

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#14424) MPowerPH válasza Smoky2011 (#14421) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem hagyd a fenébe, szedd ki a gépből, és küld vissza. Az nem normális, hogy idle-ben 73 fokos legyen a GPU. Hűtés nem volt piszkálva?

Don't Tread On Me

(#14425) kockaharcos válasza Smoky2011 (#14423) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Ez a gyári, szóval azzal sem lehet baj.
Így kellene működnie.

[ Szerkesztve ]

(#14426) Smoky2011 válasza MPowerPH (#14424) üzenetére


Smoky2011
tag

Nem-nem már akkor ilyen volt mikkor elöször beraktam a gépbe :K Tegnap
csak akkor még roszab volt,3DMark11-en 103fokos is volt

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#14427) Smoky2011


Smoky2011
tag

Végülis a botilevente forumkolégátol vettem,telon beszéltünk és azt mondta,hogy küldjem neki visza a karit s garanciáztatja :(((
De tanácstalan vagyok nagyon,ha ténleg a Bios van meggajdulva,vagy megpusztult a kárgya nemtudom:O

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#14428) Smoky2011 válasza kockaharcos (#14425) üzenetére


Smoky2011
tag

Joneked bárcsak az enyém is igy müködne áááááá
Nemazert tudod,csak nem 10Forint volt meg jaaaa senki nem hisz nekem,hogy ez abaja tudod

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#14429) Smoky2011 válasza kockaharcos (#14425) üzenetére


Smoky2011
tag

3400Pontokat kreál 3dmark11-en..Komolyan vicc

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#14430) MPowerPH válasza Smoky2011 (#14426) üzenetére


MPowerPH
félisten

Uh, ezeket le se írd, nagyon durva. :( Csoda, hogy még megy.

Don't Tread On Me

(#14431) Smoky2011 válasza MPowerPH (#14430) üzenetére


Smoky2011
tag

Akkor szerinted mit csináljak????

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#14432) zack válasza Smoky2011 (#14419) üzenetére


zack
nagyúr

Egyszer találkoztam ilyennel a 4890 kártyával. Újonnan vetted a kártyát? :U

Csak mert ez olyan hibának tünik, ami BIOS flash miatt jön elő. Ráteszel egy másik bios-t, és utána jön elő ez a le-fel órajel ugrálás. Valami bios védelemre gyanakodtunk a 4890-nél, és miután rátettem egy másik bios-t nekem is ugráltak az órajelek. Hiába tettem vissza a gyárit, többet nem lettek jók. Ment vissza gariba. Abu-t is kérdeztem annó, de ő se tudott mit mondani rá.

Rejtélyes eset volt... Úgy tünik, nálad most ismét felbukkant egy hasonló kártya. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#14433) Smoky2011 válasza zack (#14432) üzenetére


Smoky2011
tag

Nem ulyonan vettem botilevente Forumtárstol vettem.
beszéltem vele ma este fele s aztmondta,hogy küldjem visza neki és legariztatja.

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#14434) zack válasza Smoky2011 (#14433) üzenetére


zack
nagyúr

Hmmm. :U
Nem feltételezek senkiről sem rosszat, de ha nem újonnan vetted, az eladónál (elvileg) még jó volt, nálad meg már kaki, akkor hol romlott el? :U A csomagban?
Ha azt feltételezem, hogy nálad mennie kellene hibátlanul, akkor az eladónál is jelen kellett lennie a hibának, tehát hibásan kaptad meg a kártyát. Hogy tudott e az eladó a hibáról, azt mindenki döntse el magában. Nem akarok flame-et.

1 biztos. Te megvetted a kártyát tőle, ami élből hibás. Persze ő már megkapta a vételárat, és milyen rendes, hogy felajánlja hogy gariztatja, addig meg se kártyád se pénzed.
Én biztos visszakérném a vételárát, és visszapóstáznám neki, aztán csináljon vele amit akar.

Nehéz kérdés, mert se téged se az eladót nem ismerem. Lehet nálad történt vele valami, és az eladó semmiről se tehet. Aztán lehet ő adta el hibásan.
Ezt kettőtöknek kell lerendezni.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#14435) Smoky2011 válasza zack (#14434) üzenetére


Smoky2011
tag

Ezeket mind értem :K
tegnap kaptam meg amint beraktam a gépbe azon nyomban 3dmark11 teszt és már ezt csinálta,gondoltam ez ilyen nemvolt még ilyen asus-om..aztán meg sorba jött a többi hiba.
Beszélek vele,megoldást kell találni mert nem 10Ft volt ez az üzlet :W :W :W

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#14436) proci985 válasza Smoky2011 (#14435) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja.

idle 70 fok, az kegyetlenül sok. ezek a kártyák normál esetben idle alig fogyasztanak, a hűtésük viszont a magas teljes fogyasztás miatt nagyon szépen bírja. nálam 70-80fok három kijelzővel van, furmark meg crysis alatt (a kettő gyakorlatilag egyformán terhel:D ), halkra állított házhűtéssel.

a kártya gyakorlatilag halott. ne flasheld, ne csinálj vele semmit, küld vissza gariba.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14437) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Jó, de itt és most fejezd be itt a sírást, már egy ideje erről megy a dolog. Unalmas, old meg ahogy tudod, most már elég segítséget kaptál hogy egyedül dönts...

(#14438) Smoky2011 válasza ZozzHUN (#14437) üzenetére


Smoky2011
tag

Dehogy sirok.
Most fejjeztem be ugyis.

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#14439) Smoky2011 válasza ZozzHUN (#14437) üzenetére


Smoky2011
tag

És tudom,hogy probáltatok segiteni és ezt köszönöm is :K
De ugye nincs harag????

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#14440) #65675776


#65675776
törölt tag

Offolást jó lenne a lehető legjobban visszaszorítani, személyeskedést, flame-elést innentől kéretik befejezni!

[ Szerkesztve ]

(#14441) botilevente válasza #65675776 (#14440) üzenetére


botilevente
tag

Halló!
Én szerintem normális voltam a eddig is eladás terén a vga val kapcsolatban!
Elpofáztam ügye h visszaküldöm és legaranciáztatom, ha el lenne romolva és tudok róla úgy h még él a garancia és tudom h le tudom garanciáztatni az ipon-nál akkor nekem mi a haszon h eladom szerencsétlennek - megkapom a pénzt - aztán szívózzak vele, szívassam magamat meg pláne még jobban mást! Nem hiányzik ez senkinek sem...

Vissza lehet küldeni - legaranciáztatom, sajnálom h így alakult de nem gondoltam volna h ilyen problémák lesznek ezzel kapcsolatban.

de így hogy 3dmatkot futtatunk 102 C Fokon akkor én h a picsába garanciáztassam le, bele kellene gondolni! 1x megsül és én szívom meg a levét mikor kiadtam a kezemből működés képesen!
3DMark11

Lehet abbahagyni az offolást gyerekek mert eddig én sem offoltam senki még ha hülyeséget is láttam kiírva.

Köszöm!

Ne add fel, míg nincs rajta bélyeg....!

(#14442) opti06


opti06
aktív tag

Hali!

Olyan kérdésem volna, hogy adott egy XFX HD6970 ref. hűtős kártya, vizezném kártyát, de nincs pénzem fullcover blokkra, igazából blokk meg is van már, konkrétan egy alphacool hf14 vga blokk, viszont (gondolom) kellene hűteni memchipeket,fesszabályzókat is többek között, ide elég lenne sima kis borda? Illetve borda nélkül is bírná? vagy csak hűtve probáljam?


mindenhova rakok majd bordákat ahol van alapba gap pad, (chipek, fesszab., meg van valami kis pöcök elől is azt nem tudom mi lehet--bal felül mem chipek mellett látszik rajta gappad)

(#14443) radi8tor válasza opti06 (#14442) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Borda nélkül szerintem meg se próbáld. Füst lesz belőle.
Bordával is az a baj, hogy ha nem kap léghűtést, akkor nem sokat ér már 15 perc után.

⭐ Stella

(#14444) opti06 válasza radi8tor (#14443) üzenetére


opti06
aktív tag

szóval fc blokk nélkül ne is erőltessem annyira mi?
csodás csak 25k egy retkes blokk :DDD

(#14445) radi8tor válasza opti06 (#14444) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem vagyok otthon a folyadékhűtésben, de szerintem ezért gyártanak FC blokkokat. :)

⭐ Stella

(#14446) opti06 válasza radi8tor (#14445) üzenetére


opti06
aktív tag

attól függetlenül van külön gpu blokk is aki nem engedhet meg/nem akar 25k+ költeni fc blokkra, amúgy csak azért kérdeztem, mert nem minden kártya kívánja hűttetni magán a fesszabályzókat/chipeket, pl 5850en is amim van csak gpu van hűtve és gyárilag (nem ref hűtős karin) de akkor még futok pár kört, köszi :R

(#14447) Stukker1987 válasza opti06 (#14446) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Nem akarok hülyeséget mondani,de mintha nemrég láttam volna egy hirdetést Tody56-tól, ahol használt 570/580 blokkot hirdetett 20k-ért. :U Ha tényleg van ilyen és mákod van,akár enged is pár forintot.

Egyébként egy használt 580 árához képest is aránylag jó árban vannak a blokkok,ha huzamosabb ideig nem tervezed a vga cserét és a többi vizes alkatrész már adott.
Eladni lesz viszonylag nehéz...

Azért azt vedd számításba,hogy alapfeszen is tisztességes tuningot lehet kicsikarni ebből a vga-ból,ha nincs korlát a hűtés terén.

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#14448) SzlobiG válasza opti06 (#14444) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha csak gpu blokkot raksz szépen megsülnek a többi komponensek.

(#14449) opti06 válasza Stukker1987 (#14447) üzenetére


opti06
aktív tag

tegnap jött meg a 6970, előtte 5850 volt, még itt van az is közben árulom :)), szóval egy ideig nem cserélek vga-t az tuti, az a baj az egésszel, hogy vettem egy univerzális vga blokkot ami nagyon jól hűt, de csak gpu-t, (nem néztem eléggé körül.. csak 5850et néztem, hogy bőven elég neki csak gpu hűtés + memsünik -- mondván gyárilag csak gpu van hűtve alapból...)

Tegnap este meg leszedtem 6970ről hűtőt na és láttam, hogy gap padozva van minden full rajta így vissza is raktam rá nem mertem csak gpu hűtéssel összerakni.. :D

apróban ilyen kaliberű blokkok 15-18k körül már vannak, vagyis voltak annyiért vennék is, csak senki sem árul most :O, todynál rákérdezek hátha, veszteni nem vesztek semmit

szerk: 6970 azért durva, auto fan controllal furmark alatt pörög a hőfok rendesen... mag 96fokig felment viszonylag jól szellőző házban.. :D azért normális dolog ez a hőfok?

[ Szerkesztve ]

(#14450) Dirtyz válasza opti06 (#14449) üzenetére


Dirtyz
őstag

Tody-nál 22-ért van blokk ez, én tegnap rendeltem Tőle, remélem holnap ideér a posta vele, már nem sokáig bírom ezt a hangzavart...

Védd a fákat, egyél hódot!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.