Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14201) McKnight válasza - = Zk = - (#14200) üzenetére


McKnight
tag

Rövidebb a kártyától, de viszont magasabb úgy 1,5-2 cm-el.
A másik PCI-sín felett meg olyan 3 mm-re van.

[ Szerkesztve ]

Tűz a víziparkban? Mégis....hogyan????????

(#14202) tomic válasza AtHoS (#14198) üzenetére


tomic
addikt

Azon van normális hűtés.
Ha erre gondolsz? [link]

(#14203) Stukker1987 válasza tomic (#14202) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Épp erre akartam én is rékérdezni.

Ha ez a dual fanos hűtő,akkor nem biztos,hogy megéri pénzt ölni másikba,ugyanis lényeges változást nem hiszem hogy eredményezhet.
Mindenesetre kisebb a hőveszteség/ft arány mint ref esetében ez biztos...

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#14204) tomic válasza Stukker1987 (#14203) üzenetére


tomic
addikt

Én sem bántanám.
Főleg mert gari vesztéssel járhat.

(#14205) Stukker1987 válasza tomic (#14204) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Ez sem mellékes igen.

Van olyan ph-s kolléga,aki nem tudja gariztatni a kariját,mert a ref hűtőjéből szétszedés közben véletlenül letört egy körömnyi darab műanyag...

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#14206) proci985 válasza tomic (#14204) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, egyrészt macera átszerelni, mert nincs kupak a gpun, másrészt meg pl a giga gyárt 6950 2gbt, accelero extreme hűtéssel. a HIS ICEQn is egy zalman borda van. bőven vannak rendes hűtéssel ellátott 6950esek, és olcsóbbak, mint venni egy refmodellt és egy aftermarket hűtőt. 6970esíthetőség lehet bukik,

másrészt meg a kétkomponensű arctic cooling ragacsot szerintem nem annyira egyszerű leszedni, mint itt írták. nagyon nem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14207) AtHoS válasza tomic (#14202) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igen, ez a verzió van nekem.

Néhanapján játék alatt azért eléggé hangosodik a hűtője terhelésnél.
Mondjuk ez eléggé relatív, mert 3db 12 cm-es venti van a gépben, melyek 700 közeli fordulaton üzemelnek, tehát semmi hangjuk nincs. A tápventit sem sikerült még kihallanom. Csak a VGA ventit lehet hallani, ha magasabb fordulatra pörög.

Alapon 25%-on, 1660 rpm környékén mocorog, így csöndes.

Majd megnézem, mikor kezdem el túl hangosnak vélni :B

read-only mode on the forum

(#14208) tomic válasza AtHoS (#14207) üzenetére


tomic
addikt

Szerintem ne piszkáld.
Inkább próbálj egy jó venti szabályozást beállítani pl afterben.
Amúgy ez modolható kari?

[ Szerkesztve ]

(#14209) AtHoS válasza tomic (#14208) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem tudom.
Olvastam, hogy modolhatóak, de olyat is, hogy nem. Ráadásul, mintha kétféle széria is keringene belőle. Talán a topikban is írták, hogy elég átnyomni a kapcsolót, máris kész a mod vele.

Én minden esetre nem foglalkoztam vele, alapon használom. Így is bőven elegendő ahhoz, ami kell. D3-at várom már, de gondolom az se fog majd ki rajta :DDD

Ventiszabályzásnak meg utánanézek. After működik ccc-vel párhuzamban vagy le kell dobni hozzá ccc-t?

read-only mode on the forum

(#14210) tomic válasza AtHoS (#14209) üzenetére


tomic
addikt

Azért nem olyan egyszerű a modolás.
Ha érdekel olvasd el az első hsz-t. Ott le van írva.
After ,igen működik párhuzamosan.

(#14211) kockaharcos


kockaharcos
senior tag

Üdv mindenkinek!

50@70-eltem kíváncsiságból az Asus Direct CU II 2GB kártyámat!

íme az eredmény: [link]

ez alapján csináltam: [link]

Aki nem ért hozzá, ne csinálja, nem azért linkeltem, hogy ez alapján csinálja bárki is, csupán ha valaki hitetlenkedne!

Én nem vállalok felelősséget senki/semmi miatt.
Mindenki csak saját felelőségre! :R

[ Szerkesztve ]

(#14212) AtHoS válasza tomic (#14210) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát pedig erről szól a fáma:

Dirt3 Edition-ben elég sok a moddolható, zack-nek mindkét kártya, nekem kettőből egy. Ismerősöm az én ajánlásomra vett ilyet, neki is moddolható. Gondolom azért is van rajtuk gyárilag egy shader unlockolt BIOS a másik kapcsolóállásnál

Persze saját tapasztalatom nincs az ügyben, nem kapcsolgattam semmiféle kapcsolót, de még csak órajelet sem emeltem rajta :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#14213) zack válasza AtHoS (#14212) üzenetére


zack
nagyúr

Annyival kiegészíteném ,hogy nekem mindkét állás mind a két kártyán 1408 shader volt.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#14214) steve0707 válasza AtHoS (#14212) üzenetére


steve0707
tag

(+1.)

Üdv mindenkinek.

Nálam is Dirt3 Edition (borsi) van,3hónapos; gyári unlock shader (kapcsolható).
900/1375 Mhz.-24/7.-ben.probléma nélkül.(Trixx)
Giga 6870 Oc.-t váltottam és nem bántam meg,ez a kari más dimenzió ;]

Üdv.steve0707

[ Szerkesztve ]

(#14215) - = Zk = - válasza steve0707 (#14214) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én 5770-et :DDD
nemhogy dimenzió, kész galaktikus ugrás... :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14216) steve0707 válasza - = Zk = - (#14215) üzenetére


steve0707
tag

Így igaz :DDD :C

(#14217) proci985 válasza - = Zk = - (#14215) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

akkor én a 3870 OCvel mit szóljak?:DDD jobban futnak a programok 3840x1024en, mint anno a 3870en 720pben.

más: csináltam méréseket Duke Nukem 3Dvel, úgy néz ki az fps 30-60 között mozog, pályától és helyszíntől függően. az alapján unreal3 engine alá 6950 2gb elég 3840x1024/2560x1600ra. remek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14218) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Mától egyel kevesebb vga van a gépembe megszűnt a cf.:D

(#14219) mpierre válasza SzlobiG (#14218) üzenetére


mpierre
veterán

Csak nem a 7970-re készülsz? :D

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#14220) SzlobiG válasza mpierre (#14219) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem éppen, annak még sokat kell hogy lejjebb mennyen az ára.:D

Egyszerűen nincs olyan gém most ahova kéne a power és nem is lesz az idén semmi extra, szal azért hogy malmozzon a gépbe felesleges kettő pénz meg most jobban kell amikkel most játszogatok nem is érzem a hiányát. :))

[ Szerkesztve ]

(#14221) radi8tor válasza SzlobiG (#14218) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A jövő elkezdődött. :)
Én is így kezdtem, bár én 7970 CF-re váltás miatt. ;)

⭐ Stella

(#14222) SzlobiG válasza radi8tor (#14221) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha lesz is 7970-em cf tuti nem lesz belőle mer az ára miatt már túllépi a határt nálam meg nem is kell olyan erő nekem.:)

(#14223) kasa85 válasza SzlobiG (#14222) üzenetére


kasa85
őstag

Soha ne mond azt,hogy soha ;]
Egyszer kelleni fog,persze egyetértek nem ilyen pénzért.
Vicc két kártyám árát,és egy Xbox 360 árát simán megeszi,ha boltban veszem. :O

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#14224) - = Zk = - válasza proci985 (#14217) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem 3870 X2-m volt. 6400+ X2-essel... :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14225) F e Z o válasza SzlobiG (#14218) üzenetére


F e Z o
veterán

Nézd a dolgok jó oldalát, legalább én is nekieshetem végre a BF3-nak holnaptól. 5850-4870 után felüdülés lesz a kari, ebben biztos vagyok.
Egyébként ahogy olvasgattam a teszteket, persze patent lett az új széria, de borzasztóan túl van árazva, persze gyogyi klántársamnak már van egy 7970. Fanatizmus.... :W

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#14226) - = Zk = - válasza F e Z o (#14225) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát vannak ilyenek... :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14227) SzlobiG válasza F e Z o (#14225) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát igen lehet tolni a BF3-at kár hogy én már egy hónapja nem tolom vele.:)

Igen túl magas az ár, de az is itthon amcsiba "normális" áron vannak bár jelenleg nem kell az erő, de persze elfogadnám én is. :K

(#14228) ZozzHUN válasza SzlobiG (#14227) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Dobjunk össze neked egy CF-et? Cserébe HD6950/6970es PH logót fogsz hordani ;]

(#14229) SzlobiG válasza ZozzHUN (#14228) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szívesen fogadok adományokat a logó is megoldható. ;] :D

(#14230) mpierre válasza SzlobiG (#14229) üzenetére


mpierre
veterán

100 Huf, ha eljössz érte... ;]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#14231) Cybertrone válasza F e Z o (#14225) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hat szia... mit vettel?:)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#14232) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Üdv Mindenkinek!

Nos a következő kérdéssel fordulnák Hozzátok.

Van egy ref. 6950-em az a szép piros-fekete "pöcökkel" a végén.

Tettem már rá pár 6970 biost, próbáltam a scriptel, ami a topikban is linkelve van, próbáltam, alap órajeles shader feloldós biost.

De sokadjára is maradt az 1408 sader. Az itt is leírtak alapján csinálom, bios kapcsoló 1-es állás, ati winflash, bios file, és program. Megcsinálja, ki is írja, hogy sikerült. Azonban újra indítás után marad az 1408 shader.

Mit rontok el szerintetek?

(#14233) SzlobiG válasza antikomcsi (#14232) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem moddolható a kártya.

(#14230) mpierre Adom a számlaszámot. ;]

(#14231) Cybertrone Az egyik MSI-met.

(#14234) - = Zk = - válasza antikomcsi (#14232) üzenetére


- = Zk = -
félisten

akkor nagy valószínűséggel nem moddolható.... :(

így próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14235) F e Z o válasza Cybertrone (#14231) üzenetére


F e Z o
veterán

Visszatérésem alkalmából egy moddolható 6950-et SzlobiG-től. :) Majd a részleteket ts-en.

H2O über alles!

(#14236) antikomcsi válasza - = Zk = - (#14234) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Köszi, igen, próbáltam parancs sorból is. Nem jelent hibát, mindent szépen megcsinál, ki is írja, hogy új verzió, meg régi verzió, meg, hogy sikeres, de újraindítás után 1408 shader.

Akkor valószínű, hogy szivacs. :B

(#14237) - = Zk = - válasza antikomcsi (#14236) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Akkor valószínű, hogy szivacs

hát, sajnos nagyon úgy fest!.... :F

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14238) kasa85


kasa85
őstag

Sziasztok.
Kéne egy kis Help.
Van egy beállítás a CC centerben,és nem tudom mire alkalmas.
Azt olvastam,hogy javítja a kép mozgások mosottságát vagy mi a csuda.
Ha el kezdem a csúszkát jobbra tolni akkor látni,hogy a függőleges csíkoknál egy kicsit után húz.
Érdekelne,hogy pontosan mire is jó ez.
Ha olyan van,hogy teljes mértékben el magyarázza a CC ben lévő beállításokat Magyarul az is jól jönne.
Jelenleg ki kapcsoltam,de azért érdekelne ebben az opcióban érdemes e valamit állítani,és mi célt szolgál ez a kalibráció.
A profilomban lévő monitort használom.
Segítségeteket előre is köszönöm. :R

Kép.

A többi minden alapon van a My Digital Flat-Panels opcióban.
Amivel még jobban ki lehet hozni a képi megjelenítőm minőségét beállításokban jöhet :R
Kerestem pár helyen ahol a Catalyst C C teljes ki térően el magyarázná mi micsoda,de ami van vagy 5éves,és csak felületesen ír a pontos beállítások jelentőségéről.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#14239) kasa85 válasza kasa85 (#14238) üzenetére


kasa85
őstag

2
3

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#14240) kasa85 válasza kasa85 (#14239) üzenetére


kasa85
őstag

:U :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#14241) mpierre válasza kasa85 (#14238) üzenetére


mpierre
veterán

Ha sokat nézel sportközvetítést, vagy akciófilmet, akkor van értelme. Erre a leírásra gondolsz?

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#14242) Smoky2011


Smoky2011
tag

Hali.
lenne egy olyan gondom, hogy vettem egy Asus 6950 Direct CUII 2gb kártyát és 3028 pontot csinál összesítésben 3Dmark11 alatt :Y miért lehet ez? :F
procim: 1090T 6 magos 3200mhz
proci hútő: Alpenföhn Brocken
memória: 2x4gb
tápegység: Enermax Liberty 620w

a videókarira 6+8 pin kábel kell.
a tápomon 6+6 pines lehetőség van.
a 8pines kábel molex csatin kapja az áramot de hiába 8 pines az átalakítóm csak 2x3 pin vezeték jön ki a molex átalakítóbol. erről beszélek

az ábrán mind a 8pin kap áramot az enyémen meg csak 6 pin kap áramot, 2 kábel hiányzik az enyémből

és nem azért kapok ennyi pontot mert nem kap elegendő áramot a múködéshez??????
a 3dmark11 teszt után 94 fokra megy fel a hömérséklete :Y de csak 3028 pontot csinál :Y
alapbol a kártya 45-46 fokos

[ Szerkesztve ]

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#14243) ZozzHUN válasza Smoky2011 (#14242) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Linkeld a képet az eredményről!

Rakj fel egy MSI Afterburner-t és csinálj saját venti görbét, ne legyen 94 fokos szegény.

(#14244) xnace


xnace
őstag

Sziasztok,

Holnap leszek egy ASUS HD6950 DirectCU2 -reményeim szerint boldog- tulajdonosa. Mire számíthatok a kártyával kapcsolatban?

Van valahol cikk, vagy leírás a tuningról, vagy a finomhangolásról?

Gépem többi része az adatlapomon.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#14245) ZozzHUN válasza xnace (#14244) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Jópáran írtak már a moddolásról itt, keresőben megtalálod.

Tuning-finomhangolásra neked is MSI Afterburner való :)

(#14246) proci985 válasza Smoky2011 (#14242) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

94 fok az kegyetlenül sok azzal a kártyával. megy az összes venti a HAFban?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14247) SzlobiG válasza Smoky2011 (#14242) üzenetére


SzlobiG
félisten

94fok? Ott fixálva van a venti fordulat ez tuti, DCU-val ennyi kizárt hogy lenne alap vezérléssel.

(#14248) kockaharcos válasza Smoky2011 (#14242) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Engem hívott ma Norbi telefonon, te voltál a srác? :D
Én is a ventilátor fixálást gondoltam.

(#14249) Yany válasza xnace (#14244) üzenetére


Yany
addikt

Holnap leszek egy ASUS HD6950 DirectCU2 -reményeim szerint boldog- tulajdonosa. Mire számíthatok a kártyával kapcsolatban?

Összefoglalom, amit nem is olyan régen írkáltunk róla: nem halk, interferálnak a motorhangok, a tuningról szóló cikkeknek a fele sem igaz, meleg (bár ez engem nem izgat, ha közben legalább halk is lenne), bazi nagy. Amúgy minőségi az összeszerelése, sok a kimenete, más dolgokat meg szerintem te is megállapítottál már róla a neten. Egyébként keress rá itt az Asus szóra, elég sok dolgot meg fogsz tudni.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#14250) kasa85 válasza mpierre (#14241) üzenetére


kasa85
őstag

Hát részben :R
Le fordíttattam ,és elég érdekes kissé kusza az értelmezése.
Ebben a három menüpontban van értelme állítani,mert mindent ki szeretnék sajtolni a megjelenítőből.
Ha tudsz Magyar nyelvű leírást ahol ki térnek a Catalystban milyen lehetőségek vannak jól jönne. :R
Sportot nem nézek azt inkább űzöm,Akció filmet nézek inkább rajta.
Pontosan mire való az a beállítás,mert ha a csúszkát el tolom jobbra akkor azok a függőleges vonalak amik jobbra,balra mennek egy kicsit elmossa.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.