Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13951) jaffa 2843 válasza gilverto (#13950) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

jobb procival jobban menne, ez biztos. Egyébként ahova kevés egy 6950, oda egy "6970" is kevés. Igazából csak méréssel lehet megkülönböztetni, hogy az most unlockolt-e vagy sem. Túl van hájpolva ez az unlockolósdi, mert igazából nemsok különbség van a két kártya közt (csak árban, ami azért kicsit nevetséges összeg)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#13952) Stukker1987 válasza gilverto (#13950) üzenetére


Stukker1987
senior tag

A felbontás a lényeg játékokat tekintve!

FullHD vagy afelett mérési hibahatáron belül van a q6600-nál gyengébb proci és mondjuk egy Sandy Bridge.

Szóval magas felbontáson 90%-ban a vga számít...

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#13953) Ghard válasza gilverto (#13947) üzenetére


Ghard
őstag

Volt egypár elhalálozás az unlockoltaknál,köztük az enyém is :)
A feloldott shaderek 2-3fpst hoznak pluszban,de nem hiszem hogy feloldásuk káros lenne.
A memória gyengébb mint a 6970esen,ez már inkább gond lehet ha húzod,érdemes alapon hagyni.(nekem is ramhibával halt meg)
Ami leginkább számít az a mag órajel,én úgy tudom hogy a processzor ugyan az mint a 6970eseken,szóval ezzel lehet próbálkozni.

(#13954) nagynorbi válasza gilverto (#13950) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

60-ért szerintem ne hagyd ki ezt a kártyát. Próbáld beszerezni hozzá a gyári BIOS-okat, és flash-eld vissza őket. Elméletileg ugye az egyik állás a normál 6950-es, a másik meg a feloldott shader-es. Ha ez megvan, akkor egyszerűen otthagyod abban az állásban a kapcsolót, ahol a feloldott shader-ek vannak, és adsz egy picit a magnak ha nagyon akarsz.

Üdv.:

(#13955) gilverto


gilverto
csendes tag

Megmondom őszintén azért akarom lecserélni a 8800ultrát mert vettem egy 100Hz-es Samsung smart tv-t és nem megy 100hz-en mert nincs hdmi az ultrán...

Viszont mindennel full HDban akarok játszani, de halottam rosszat is meg jót is erröl a bios cserélöl.

(#13956) Stukker1987 válasza gilverto (#13955) üzenetére


Stukker1987
senior tag

8800 ultra már nagyon nem mai gyerek.

Olcsón 6870 is nagy előrelépés lenne,ha a 6950 drága lenne(jó áron kapnád meg amúgy).

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#13957) nagynorbi válasza gilverto (#13955) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Ha haver, akkor kérd meg, hogy cserélje vissza a gyárira a BIOS-t, innentől pedig nem lehet problémád.

(#13958) gilverto válasza Stukker1987 (#13956) üzenetére


gilverto
csendes tag

lehet régi az ultra, de crysis2 starcraft2 és nfs run kivételével minden megy maxon fullHD ban élsímítás nélkül.

fél éve van unlockolva a kártyája a haveromnak.

akkor megvegyem azt vagy egy uj 560ti?

(#13959) nagynorbi válasza gilverto (#13958) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Ezt neked kell eldöntened, mi nem dönthetünk helyetted. :)

(#13960) Sontir Fel válasza gilverto (#13955) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Lehet rosszul tudom, de az uj kartyaval sem fog 100hzen menni, marha led/lcd tvrol van szo.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#13961) proci985 válasza gilverto (#13950) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

1080pben max régebbi programoknál leszel cpulimites ahol úgyis a képfrissítés lesz a szűk keresztmetszet. mondom ezt q6600@3.0 alapján.

de 1080pn se hdmin, se dvin nem fogod kihajtani a tvt, max 72hzn, annyit bír a kábel. dual link dvi kell akkora frissítéshez.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13962) ch003067


ch003067
addikt

Az Asus HD6950 2gb-s DCU 2 -es kariról mi a véleményetek ? Menyire halk ? És mennyire hűvös ?

(#13963) Yany válasza ch003067 (#13962) üzenetére


Yany
addikt

Keressd a legutóbbi hozzászólásaimat, beszámolok róla.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#13964) gilverto válasza Sontir Fel (#13960) üzenetére


gilverto
csendes tag

Miért ne menne 100hz-en?! lcd led smart tv

(#13965) radi8tor válasza gilverto (#13964) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez már picit off, de: mennyi a max bemenő frekvenciája a TVdnek? Általában 60Hz.

⭐ Stella

(#13966) SzlobiG válasza gilverto (#13964) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az egy képjavító technológia nem 100Hz-en fog menni full hd-ba, hanem 60Hz-en.

(#13967) Sontir Fel válasza gilverto (#13964) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Mikor egy eve tvt kerestem akkor en is 100hzset akartam, mert vsynccel akartam jatszani, es zavart hogy 60 fpsre lerantja a jatekokat. Sehol nem talaltam olyat aminek a 100hz lenne a kepe pcrol. Csak plazma tudja tudomasom szerint, vagy valami nagyon draga led/lcd talan.
A tvd kezikonyveben amugy leirja, hogy mennyin tud menni pcrol.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#13968) szab.tam válasza Ghard (#13926) üzenetére


szab.tam
nagyúr

próbáltad?

már többször belinkelt a hibrid megldásom. a kijelzők közt van káva. méretbeli és képminőség eltérés. de mégis nagyon élvezetes. és még nem vagyok kikergetve vele a világból...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13969) Ghard válasza szab.tam (#13968) üzenetére


Ghard
őstag

nem próbáltam,mert ezt ránézésre el tudom dönteni, hogy ez nekem rémes.

(#13970) proci985 válasza szab.tam (#13968) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

logoutra vele;) gondolom ülőpozícióból jobban néz ki.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13971) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

1,2mv-on ha 950en járatom visszarakva 50es biossal 70fok alatt tartva lehet baja hosszútávon?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#13972) szab.tam válasza proci985 (#13970) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ezért lett a 2 kép. az 1. az ülőpozíció. a hátrébb tolt tv miatt a szem perspektívájából egy méretnek látszik. a pár cetis fejbólogatás miatti változás nem zavaró. az alatta lévő kép távolabbról készült. ott látható, hogy a tv nagyobb. ez azért is érdekes, mert nem a középső kijelző más, mint a többi, hanem a bal szélső.
nincs sem kedvem, sem energiám logout-ozni.

ha a címlapos írásod érésének hosszabb a kifutása, lehet, hogy egy melléklettel betársulok. legalább kicsit színesebb lesz. de csak később....

(#13969) Ghard
most így gondolod. hogy próba nélkül el tudod dönteni.
hasonlatos ahhoz az állásponthoz, mint amikor sokan elhatározták, hogy már pedig lcd tv nem jó monitornak. és sok okot felsoroltak. (kiégeti az ember szemét, és hasonlatos zöldségek...)
ezek a határozott vélemények általában az 1. próbáig tartanak....

egyébként a káva szélességét pixelben ki lehet mínuszolni, tehát egy "a" oszlop kitakarásként fogja fel az agy. de én perpill ezzel sem vacakolok, mert fel sem tűnik 2 kör után...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13973) ffodi válasza SkyS1gn (#13971) üzenetére


ffodi
veterán

1,2mV? :D Hát az elég beteg lenne.....gondolom 1,2V-ra gondoltál. Attól nem lehet baja. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#13974) SkyS1gn válasza ffodi (#13973) üzenetére


SkyS1gn
félisten

AB core voltage 1200mV igen arra gondoltam sorry :D csak mert nekem ennyit kell emelni, tehát akkor biztonságos?! :)

ja és eddig kiírattam AB-vel bf3 alatt a hőfokokat stb mostmeg be van állítva nyomom a hozzá rendelt gombot de semmi :S

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#13975) szab.tam válasza SkyS1gn (#13974) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a gtx480 topicban ezt már rendesen kitárgyaltuk. főként a jól húzható, de feszelt, majd hulló tf2-k révén.
a gpu jól hűthető, hőfok mérhető.
közben a feszellátás, (vrm, főként a fet), szép csendben elég...
ugyanaz, mikor a húzott, jól hűtött cpu alatt megdöglik a lap...

és mivel a 6950/70 sem fogyaszt keveset, így a feszellátás annál is ki lehet szolgáltaltva ennek...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13976) ffodi válasza szab.tam (#13975) üzenetére


ffodi
veterán

Ezek a tápáramkörök megfelelően túl vannak méretezve, szóval ha gondoskodsz a megfelelő hűtésről, akkor nem lehet gond (maradva a kolléga által kívánt tuningnál). A gyári hűtő, ehhez még bőven elég, illetve ha jól emlékszem, akkor a GPU-Z-vel szépen lehet monitorozni a VRM hőmérsékletet.

"ugyanaz, mikor a húzott, jól hűtött cpu alatt megdöglik a lap..."

Azért nem teljesen, mert lapból olyat veszel amilyet akarsz, és vannak nagyon goromba tápáramkörrel ellátott példányok, és vannak nagyon szegényesek (és ebből eredhet a probléma, hogy nagyon hajtják, magas fesszel a procikat gyengébben felszerelt lapban). VGA-k esetében, azért nem ilyen nagy a választék, és nem is ez az elsődleges szempont vásárlás esetén, sőt mondjuk úgy szinte senki sem nézi ezt, mert általában csak 1-2 példányon található más/komolyabb tápellátás, mint a ref modelleken.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#13977) zack válasza ffodi (#13973) üzenetére


zack
nagyúr

Miért mondasz ilyet, hogy nem lehet baja? :U Frankón nem értem ezeket a kijelentéseket. :(
Tudtommal 6950-ről van szó, és te azt állítod, hogy a 6970 gyári 1,175V feletti, az az 1,2V-tól nem lesz baja egy gyengébb VRM-mel rendelkező kártyának?
Csak halkan megsúgom, hogy a fesz emelt moddolt kártyák egy része azért foshat be, mert a júzernek semmi sem elég. Mi a pöcsnek 950Mhz/1,2V? A 900Mhz miért nem elég? Ahová a 900Mhz kevés oda kevés lesz a 950Mhz is, illetve más lesz a szűk keresztmetszet.
Kétlem hogy tartósan elbírná egy 6950 az 1,2V feszt...
Ettől függetlenül mindenki úgy tuningolja a kártyáját, ahogy akarja, csak baromságokkal ne adja senki a másik alá a lovat. :(

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13978) SkyS1gn válasza zack (#13977) üzenetére


SkyS1gn
félisten

bf3 alatt meglátszik, most csak kisérletezem
viszont 70es biossal se 1,175 ír AB-ben hanem 1,1 v-ot

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#13979) ffodi válasza zack (#13977) üzenetére


ffodi
veterán

Egyrészt a kolléga nem moddolva akarja használni, másrészt a ref 6950 és a ref 6970 vrm-je 99,8%-ban ugyan az. Ugyan úgy 6+2 fázis (ha jól emlékszem) stb.....De ezt még a topic elején kitárgyaltuk......

Csak halkan megsúgom, hogy 1 éve, mióta megvan a vga 900/1400MHz-en használom 1,155V-al, feloldott shaderekkel, és semmi baja nincs. Ha körültekintő az ember, és gondoskodik a megfelelő hűtésről, akkor nem lehet semmi baja a vga-nak.

"mert a júzernek semmi sem elég"

Ebben igazad van, és abban is, hogy ahova a 900MHz nem elég, oda a 950MHz sem lesz az, nagy valószínűséggel, viszont egy ilyen kis tuningtól semmi baja nem lesz, ha megfelelően hűtöd.

Van az ilyen esetekre 2 jó példám, amit ilyenkor el is szoktam mondani, de már belefáradtam. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#13980) Apone33


Apone33
őstag

Hello!

Van egy xfx 6970-es kártyám amin a bios-t akartam módosítani ami sikerült is mert az atiwinflasch végigcsinálta és utána kért egy újraindítást, ezt követően már nem indul el a gép a kártyával. A windows logó még bejön és utána újraindul a gép, folyamat ezt csinálja. Jelenleg alaplapi vga-al megy. A kérdésem az lenne hogy hogyan lehetne visszarakni a kártyára az eredeti bios-t így? Bios kapcsoló nincs a kártyán, csak meg van számozva hogy 1 és 2, de a kapcsolót nem találom. :R

Play Hard!!!

(#13981) SkyS1gn válasza Apone33 (#13980) üzenetére


SkyS1gn
félisten

minek akartad módosítani?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#13982) Apone33 válasza SkyS1gn (#13981) üzenetére


Apone33
őstag

A venti vezérlést akartam módosítani, de sztem ez most nem olyan fontos. Ami fontosabb hogy vissza lehet rá valahogy tenni az eredeti biost?

Play Hard!!!

(#13983) SkyS1gn válasza Apone33 (#13982) üzenetére


SkyS1gn
félisten

ezt nem tudom, de ahhoz nem kellett volna módosítanod a biost, ott az AB :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#13984) Apone33 válasza SkyS1gn (#13983) üzenetére


Apone33
őstag

Tudom azzal ment előtte, de jobb szeretem ha nem kell progi hozzá.

Play Hard!!!

(#13985) ffodi válasza Apone33 (#13980) üzenetére


ffodi
veterán

Nem tudom van -e újabb RBE, mint a v1.28, de ha nincs, akkor abban ha 1-2 dolog kivételével módosítasz valamit (ha jól emlékszem ebbe beleértendő a ventivezérlés is), és ráflasheled a vga-ra, akkor nem fog indulni a win. DOS-ból kell életre keltened a vga-t. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#13986) Apone33 válasza ffodi (#13985) üzenetére


Apone33
őstag

Ebben tudnál segíteni, hogy hogyan kell wind Dos-ból csinálni ilyet? Mert nem tölti be a rendszert a kártyával. :U

Play Hard!!!

(#13987) ffodi válasza Apone33 (#13986) üzenetére


ffodi
veterán

Csinálsz egy bootolható pendrive-ot. Ha megvan, felmásolod rá az eredeti BIOS-t (ha nincs meg, akkor itt megtalálod), illetve az atiflasht. Bootolsz a pendrive-ról, és beflasheled az eredeti BIOS-t. Röviden ennyi.

Flashelés atiflash-sel:

atiflash -f -p "a bios neve kiterjesztéssel együtt"

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#13988) szab.tam válasza ffodi (#13979) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"és gondoskodik a megfelelő hűtésről"

pont ez az. való igaz, nem fogalmaztam érthetően. :K
a feszelő átlag júzer a gpu hőméréskeltet bámulja meredten. ha jól van hűtve a gpu, az nem minden esetben jelent jó vrm hűtést is. ezekre az esetekre gondoltam.

más:
hogyan lehetne megoldani valami profi, nvida szerű kupkat a gpu-ra. hogy fel tudjam rá szerelni a hűtőmet egy 6950-70-re. most ugyan megy a 3 monitors játéka gtx480-nal, de elég sok korlátba ütközöm. nem megy pár játéka softth-tal , és lehet, hogy mégis szeretnék eyefinityt. de ezt a blokkot így nem tudom rátenni a gpu-ra.
mondták már, hgyo simán tegyek rá egy vékony rézlemezt. de azt profin megcsinálni... és félek a lesarkazástól is...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13989) ffodi válasza ffodi (#13987) üzenetére


ffodi
veterán

Kimaradt egy 0 a parancssorból, helyesen:

atiflash -p -f 0 "a bios neve kiterjesztéssel együtt", tehát pl.: atiflash -p -f 0 xfx6970.bin

szab.tam:

Persze, de mivel mindegyik ref 6950-en ugyan olyan a vrm hűtés, hacsak nem lett módosítva a komplett hűtés, ezért írtam, hogy ilyen kismértékű tuningtól nem lesz baja, ha megfelelően állítja be a hűtési profilt a gyári hűtővel.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#13990) Apone33 válasza ffodi (#13989) üzenetére


Apone33
őstag

Köszi szépen a segítséget, folyamatban van a dolog, ha valami nem jön össze akkor szétverem a kártyát. :R

Play Hard!!!

(#13991) zack válasza ffodi (#13979) üzenetére


zack
nagyúr

De az 1,155V és az 1,2V 24/7-re baromi nagy különbség. :U Eleve a 6970 is forró az 1,175V-tól max. load használatnál, hát még akkor egy 6950, ami ennél magasabb feszen üzemel, ki tudja milyen ház szellőztetés mellett.

Nem kell példálozni, mert alapvetően egyetértek veled, ahogy azzal is, hogy az 1,155V/900Mhz nem árt 24/7-re. Nem beszéltünk össze, én is 1,16V használom 880/5500Mhz-en, mert ezt még egészségesnek tartom.
Ettől függetlenül nem szabad olyan kijelentést tenni, hogy az 1,2V nem lesz baja.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13992) ffodi válasza zack (#13991) üzenetére


ffodi
veterán

Ha nem a 6970-es BIOS-szal használja, akkor a kevesebb aktív shader miatt nem fog úgy melegedni. A két vga hűtése egyébként szintén megegyezik. Az 1,155V és az 1,2V valóban nem ugyan az, de ha jól beállítja a ventiprofilt, akkor nem lehet gond. A gyári sajnos előszeretettel elengedi 80 °C fölé a vga-t.

"Ettől függetlenül nem szabad olyan kijelentést tenni, hogy az 1,2V nem lesz baja."

Ilyet nem is tettem, mert hozzátettem hogy megfelelő körülmények között (hűtés, szellőzés), és ez kimeríti szerintem ezt a dolgot.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#13993) ch003067


ch003067
addikt

Az Asus DCI2es 2gbs kártya az moddolható 6970essé ?

(#13994) SkyS1gn válasza ffodi (#13992) üzenetére


SkyS1gn
félisten

persze, cm 692 adv alulról is kapja meg előlről is, össz 6 venti van a házban

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#13995) danikabaf


danikabaf
tag

Vki szépen érthetően le tundá írni , hogyan kell BIOS-t frissíteni?

Köszönöm és Üdv.

(#13996) proci985 válasza ffodi (#13979) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

másrészt a ref 6950 és a ref 6970 vrm-je 99,8%-ban ugyan az.

majdnem. a 6970nek két volterrája van, míg a 6950nek csak egy. pcbn van egy hiányzó kocka (abba viszont nem látunk bele, hogy a nyákban vannak e eltérések). jelenlegieknél meg... a sapphire dirt3nak pl még a többiekhez képest is olcsósított link megoldással ügyködik.

Ha körültekintő az ember, és gondoskodik a megfelelő hűtésről, akkor nem lehet semmi baja a vga-nak.
pontosan. VRMekre viszont tényleg ügyelni kell, az szokott a szűk lenni (víz persze megoldás).

szab.tam: heat spreadet nincs... viszont a kártyákból az első szériások vapor chamberrel jöttek, azzal együtt lehet tudnád a kártyát integrálni a rendszeredbe.

cikk nem tudom mennyi ideig fog kifutni, függ attól, hogy a héten/jövő héten hogy van időm. gyakorlatilag kész van, pár kiegészítés, és szerintem jó lesz lassan.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13997) proci985 válasza ffodi (#13979) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

valamiért duplán küldte el, sry.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13998) kockaharcos válasza zack (#13991) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Nekem 1.1V-on simán megy a 920/5500-as beállítás. 1.165-ön pedig 1GHz!
Asus HD6950 DC II 2GB

(#13999) SkyS1gn válasza kockaharcos (#13998) üzenetére


SkyS1gn
félisten

grat :Y

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#14000) kockaharcos válasza SkyS1gn (#13999) üzenetére


kockaharcos
senior tag

itt egy 3dmarkvantage
CPU: 4,5GHz 2600K
VGA :1000/5800MHz

kikapcsolt tesszellációval mennyit hozna ez?? :D:D

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.