Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13451) SzlobiG válasza zack (#13448) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha belenyúlsz a bios-ba akkor bsod lesz akármit állítasz.

(#13452) zack válasza radi8tor (#13449) üzenetére


zack
nagyúr

Nem tudok feszt állítani vele. :F

Szlobi: Nincs kiskapu? Valaki csak állította már a fórumon ilyen-olyan megkerüléssel. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13453) radi8tor válasza zack (#13452) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jah igen, arra nem jó minden kártyánál.

⭐ Stella

(#13454) ZozzHUN válasza Ghard (#13450) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Itt is tökéletes az Afterburner :)

(#13455) SzlobiG válasza zack (#13452) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem tudni róla, hiába állítasz be akármit vagy nem fog érvényesülni, vagy bsod lesz a vége.

Mod: Egyedül a shader unlock megy.

(#13456) zack 1.170-et kell kapnia a gpu-knak alapból.

[ Szerkesztve ]

(#13456) zack válasza radi8tor (#13453) üzenetére


zack
nagyúr

Igazából egy *.bat fájl (flash_to_6950mod.bat) volt ami moddolta a kártyámat, és jó lenne tudni ez módoosította e a feszültséget. Mert ha igen, akkor jó lesz nekem is az AB.

Van rá mód, hogy megtudjam milyen feszen üzemel a kártya?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13457) SzlobiG válasza zack (#13456) üzenetére


SzlobiG
félisten

GPU-Z mutatja VDDC név alatt.

(#13458) ZozzHUN Majdnem jól emlékeztem nálam lejjebb van véve 1.150-re és 950-en megy mind2 vga.:D

(#13459) ZozzHUN Ezt írhattad volna az előző hsz-be is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#13458) ZozzHUN válasza SzlobiG (#13455) üzenetére


ZozzHUN
addikt

1,175v ;]

(#13459) ZozzHUN válasza SzlobiG (#13457) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Fene egyen meg téged, megelőztél :D

(#13460) stranger28 válasza zack (#13448) üzenetére


stranger28
addikt

Látom, hogy nem akarod használni, de ha elmented profilként a beállításodat TriXX-nél, akkor azt be tudja tölteni indulásnál. Kiírja, hogy 3 sec és betölti, aztán végigér a sáv és kész. RBE pedig nekem is kékhalált dobált.

(#13461) vendingo


vendingo
veterán

Megjött a Sapphire 6950 2GB, de csak este tudom beszerelni, délután megyek melózni.
:)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#13462) zack válasza SzlobiG (#13457) üzenetére


zack
nagyúr

Nekem ott nem ír semmit. :U

(#13460) stranger28

Még1x leírom. Nekem a Trixx nem tölt be semmit autómatikusan, kivéve a feszt. Ha azt felhúzom 1.175-re azt megjegyzi, de az órajelek defaulton indulnak, hiába van minden szükséges dolog bepipálva, és hiába van elmentve profilba.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13463) mpierre válasza zack (#13462) üzenetére


mpierre
veterán

Az érdekes. :F Melyik verziójú trixx?

Csak azért, mert egyszer 2 hétig 940/5480-n hagytam a csuszkákat egy teszt után. Aztán néztem, hogy a francért ilyen hangos a kari. Gondoltam meleg van. Hát nem. :DDD Ezt a 4.01-s trixx-szel követtem el.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#13464) stranger28 válasza zack (#13462) üzenetére


stranger28
addikt

Rendben van. De arról egy szót sem szóltál, hogy el van mentve profilként, sőt még írtad is, hogy: "és újból be kell állítanom". Ezért gondoltam, hogy ez lehet a baj. :)

(#13463) mpierre: Nekem is így működik. :D

[ Szerkesztve ]

(#13465) SzlobiG válasza zack (#13462) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor lehet nincs támogatva nálad a monitorozás, így viszont csak a Trixx-re tudsz hagyatkozni.:(

(#13466) zack


zack
nagyúr

Van másik megoldás. Most találtam. Kitoltam egy progival a CCC tuning határait, ez pedig mejegyzi ha elmentem újraindulás után is. 1000/2000-ig toltam ki, de valószínű ennyi nem fog kelleni. :DDD Biztonsági okokból majd le fogom vinni 950/1400-ig, most kváncsi voltam működik e. Ez a része megoldódott.

Találtam leírást hogy kell RBE-vel feszt emelni, majd ki fogom próbálni, de ma már nem. Nincs kedvem a BSOD miatt baszakodni 23.-án. du. :DDD
Itt is írják a leírásban, hogy semmi máshoz ne nyúlj, még a fan settings-hez se, csak és kizárólag egy bizonyos menüponthoz.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13467) Ghard válasza zack (#13462) üzenetére


Ghard
őstag

AMD OverDrive talán irja a feszt

(#13468) mpierre válasza SzlobiG (#13465) üzenetére


mpierre
veterán

Az szokatlan lenne a egy (illetve két) sapphire kártyától, hogy a saját szoftverével nem megy, tehát kell ott lennie monitorozásnak is. A vtx-ből inkább kinézném... :U

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#13469) SzlobiG válasza mpierre (#13468) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem, mert pl az 5800-as szériánál is kijött a new edition már feszt se lehetett emelni meg monitorozás se volt olcsóbb pwm is került rá. Feltételezem itt is valami ilyesmiről van szó mivel nem referencia kari.

(#13470) proci985 válasza SzlobiG (#13469) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez se feltétlenül igaz.

HIS ICEQ széria is a harmadik pcb revízióra épül (VRM a gputól balra 4 fázissal), ehhez képest van három GPU temp, 12V, VDDC, VDDC current és VReg Temp 1-2 monitorozás is. ahogy tudom ez több, mint a refkariknál.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13471) asuspc96


asuspc96
senior tag

Van aki 11.12 Catalyst-tal játszik BF3-at ? (6970-es)
Írja már meg kérem, hogy mit csinál mert nálam tölt és befagy :W ... persze nem a gép csak a game...
Ez segít rajta ? AMD Catalyst Application Profiles (0.5 MB) 11.12 CAP

asuspc96

[ Szerkesztve ]

(#13472) asuspc96


asuspc96
senior tag

Extreme beállítás mellett 3DMark11 eredményem jónak számít ?
X3653 , P10843

Üdv, asuspc96

(#13473) stranger28 válasza asuspc96 (#13472) üzenetére


stranger28
addikt

Igen.

(#13474) asuspc96 válasza stranger28 (#13473) üzenetére


asuspc96
senior tag

Megyek örömtáncot lejteni :R :DD

Erre senki ?

Van aki 11.12 Catalyst-tal játszik BF3-at ? (6970-es)
Írja már meg kérem, hogy mit csinál mert nálam tölt és befagy ... persze nem a gép csak a game...
Ez segít rajta ? AMD Catalyst Application Profiles (0.5 MB) 11.12 CAP

asuspc96

[ Szerkesztve ]

(#13475) DjDanee87 válasza asuspc96 (#13474) üzenetére


DjDanee87
addikt

Nekem nincs problémám 11.12vel BF3al 1db HD 6970el

(#13476) Insolent válasza asuspc96 (#13474) üzenetére


Insolent
aktív tag

Bocs,, nem figyeltem,,

Nekem is tökéletes...és nem kellett a CAP hozzá..

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#13477) asuspc96 válasza DjDanee87 (#13475) üzenetére


asuspc96
senior tag

Amit most írok azon meg fogtok lepődni....Eddig még senki se jött rá a megoldásra... :Y
Szerdán belekezdtem a CPU,GPU tuningba és remekül működik minden.
Köszönöm még egyszer a segítőknek :R :C
LinX stabilnak nyilvánította. Egyéb játékok alatt is stabil illetve tömörítés videó-zene vágás alatt is remek. Majd jött a Battlefield 3 itt a legelején elindult...
(nem tudom a beállításokat és nincs is róla írásos emlék :DDD ) Azóta soha többet semmilyen akaraterővel vagy rábírással nem lehet elindítani.... Persze a többi játék remekül megy (MW3, Batman:AC, AC:Relevations, GTA4, stb..)

Rendszerem a profilomban megtekinthető...
Éjjel-nappal elérhető vagyok PM-ben ha valaki esetleg ott mondaná meg az ötletét.

Előzmények: Catalyst 11.9 volt a legutolsó illesztőprogram, alap órajel I7-2600K 3,4GHz
Itt minden ment beleértve a BF3-at is

Még egy érdekesség ami talán nyom lehet: A legelső elindulásnál OC után nagyon magas FPS értékeket tapasztaltam (min 60 max 120 átlag: 84) lehet, hogy a CPU,GPU tuning nagyon sokat segített de nekem ez meglepő volt....

Itt egy videó amin látható a hibás folyamat: YouTube

ÖTLETEK ?

üdv, asuspc96

(#13478) kasa85 válasza asuspc96 (#13472) üzenetére


kasa85
őstag

Gondolom CF ed van.
Ha igen akkor tedd fel az ezelőtti drivert,mert nálam is volt hasonló.
Ha az egyik VGA le tiltod akkor nem fog fagyni.
Meglestem a videót nálad is az lesz.
Ha nem megy akkor új friss Winfost kell felrakni,mert lehet össze akad egy régebbi vissza maradt szutyokkal.
Ha Catalystban ki kapcsolod a
Performance fülön belül/AMD CrossFireX poton belül legyen Disable AMD CrossFireX.
Ezzel teszteld le,így 1GPU val tökéletesnek kell lennie.
Valami oknál fogva ugyanez volt megjelenéskor az adott legfrissebb Catalystal is ami azt hiszem 11.9 volt.
11.11,és a hozzá való Cappal volt a legjobb nálam,és friss Winfossal már nem akadt össze az indítás utáni Loading képernyő után a játék.
Csak az 1GPU megoldásoknál ment tovább az említett fagyásos anomália.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#13479) Stukker1987 válasza asuspc96 (#13477) üzenetére


Stukker1987
senior tag

1:Tuning nélkül is meg kell próbálni. (mindent beraksz profilba és úgy nagyon könnyű visszahozni)
2: Driver újrarakás
3:Játék újrarakás

(Rossz a crack :D :D )

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#13480) radi8tor válasza asuspc96 (#13477) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tűzfal nem blokkolja BF3-at? Emlékszem az elején volt vele bajom.
Másik pedig a Lapozófájl/Virtuális memória. Be van kapcsolva Windowsban?

⭐ Stella

(#13481) kasa85 válasza Stukker1987 (#13479) üzenetére


kasa85
őstag

Na igen csak az itt a böki,hogy nálam és sok CF el rendelkező kolega szenvedett hasonló anomáliával.
Ja igen és eredeti a játék.
Leszúrnám magam ha nem menne emiatt a Multi ;]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#13482) asuspc96


asuspc96
senior tag

kasa85: Felrakni se engedi..(mert úgy szoktam, hogy rátelepítem...) maximum azt tehetem, hogy letörlöm teljesen a drivert és úgy rakom fel...
Igen CF-em van...de nem szeretném letiltani...ez olyan mint ha a playboy magazinban szerepelne a feleségem és elmegyek kur@zni... :DDD

Stukker1987 : 1,Berakom profilba ? BIOS-ban ?
2-3, megvolt de nem :O :(
Így van virágbolti verzió de már többször is végigvittem a tuning előtt... és az az érdekes, hogy ezt csak ez a játék tudja kiváltani...

radi8tor1: Szerintem nem blokkolja de ha blokkolná az se zavarna semmit...emlékszem, hogy amikor nem ez volt akkor blokkolta és lazán játszottam vele...

Nem jövök rá...egyéb ötlet ?

Köszönöm a válaszokat :R
asuspc96

(#13483) kasa85 válasza asuspc96 (#13482) üzenetére


kasa85
őstag

Akkor ne csodálkozz. :U
Azért teszt erejéig próbáld ki,és meglátod mire gondoltam,és a tüneteket is miért nem rakjuk egymásra a frissebb drivereket.
Szedd le az összes Catalys-tot ez után DriverSwepper-el takarítsd le a maradékot Csökkentett Módban!
Utána Noramal mód CCleaner futtatása ami vissza maradt reg/dll fájlokat takarít.
Szedd le a legfrissebb Catalystot + Cap drivert ami nem árthat,de az alapba már benne van a javítás,és teszteld.
Ami fontos eredeti legyen,és az új Patch is legyen fel rakva mert papíron állítólag sokat javítottak a játékban.
Tesztelni nem teszteltem 11.10/11.11 el tökéletesen ment 11.12 vel nem próbáltam,mert egér vásárlás előtt állok.
Szegény megadta magát nem mondom meg miért :))

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#13484) asuspc96 válasza kasa85 (#13483) üzenetére


asuspc96
senior tag

És ha megveszem az eredetit ? :DDD Akkor is meg kell csinálni ezeket a folyamatokat ?

asuspc96

[ Szerkesztve ]

(#13485) kasa85 válasza asuspc96 (#13484) üzenetére


kasa85
őstag

Sajnos amit fentebb le írtam,és nem jön be igen.
Garantálom a sikert napokat szívtam ezzel,és kiteszteltem.
Ha a folyamat amit egy hsz el feljebb le írtam nem jön be akkor friss Winfos,a legújabb DX/Catalyst/Chipset driver,és megoldódik a gondod.
Ha hibás a Crack is is okozhat hasonló problémát,de sajnos nálam is ez volt eredetivel,így a Single részt virágboltival 10.9 el 1GPU játszottam ki.
Nagyon ritkán elindult 2 GPU val ha engedélyeztem,de játék alatt következő pálya betöltéskor kilépet,vagy fagyott.
Eredetivel is csinálta az lején.
Ha lusta vagy takarítani a gépet akkor sajnos ez az eredmény,hogy a teljes újra húzás segít csak.
Olyan a gép mint a szemetes ha nem üríted a szemét kifolyik belőle.
Célszerű a fentebb leírt eljárás alapján feltenni a frissebb Catalytokat mind így tesszük,és sokkal kevesebb a gond neked is ezt tudom ajánlani.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#13486) asuspc96 válasza kasa85 (#13485) üzenetére


asuspc96
senior tag

Most próbáltam és 1 GPU-val lazán megy....de ilyet... kénytelen vagyok törölgetni és újrarakni mert ez így katasztrófa...
Ez mit jelent ? Cap drivert

üdv, asuspc96

[ Szerkesztve ]

(#13487) asuspc96 válasza asuspc96 (#13486) üzenetére


asuspc96
senior tag

A Catalyst 11.11 melyik változata legyen "a" vagy "b" ?

(#13488) kasa85 válasza asuspc96 (#13487) üzenetére


kasa85
őstag

Teljesen mindegy szerintem mehet a b
A Cap drivel az egy profil amit CF hez adnak ki.
HA nem került bele a végleges Catalyst driverbe akkor egy hónap között ki adnak egy alig 1mb nál kisebb telepíthető profilt amivel elérhetővé teszi CF rendszereken való javított azt nem mondom hogy hibátlan futtatását.
Sok esetben érdemes feltenni ha egy kártyás rendszernél többel rendelkezel,mert manapság az a szokás hogy hibásan támogatja a legújabb játék a dupla vga rendszereket.
Ezek javított feltüntetett változatával lényegesebben jobban futnak,és jobban ki használja a magokat,így érdemes ezzel együtt mindig a legfrissebb verzát felrakni.

Cap profilt innen szedd.

AMD Catalyst Application Profile - 11.12 CAP1 ez a legfrissebb profil.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#13489) asuspc96 válasza kasa85 (#13483) üzenetére


asuspc96
senior tag

Mit szedjek le ? Van itt minden mint a búcsúban...
-AMD APP SDK Runtime
-AMD videokártya-illesztőprogram
-HDMI/DP audio illesztőprogram
-AVIVO
-HydraVison
-AMD húzással használható kódolás
-AMD Media Foundation dekóderek
-Catalyst Control Center

"AMD Catalyst Application Profile - 11.12 CAP1 ez a legfrissebb profil." Az nem számít hogy a 11.11b-vel nem azonos a száma ?

asuspc96

[ Szerkesztve ]

(#13490) AtHoS válasza kasa85 (#13488) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A CAP régebben volt CF only.
Mostanában már (az új driver+catalyst struktúrával) egy GPU-s kártyákhoz is tartalmaz "foltozást"

read-only mode on the forum

(#13491) kasa85 válasza asuspc96 (#13489) üzenetére


kasa85
őstag

Már belinkeltem.
Legfelül találod sötétebb kéken kattints rá.

AMD Catalyst Application Profile - 11.12 CAP1 (Release Notes)
Ezután feldob egy kis ablakot,és szedheted is le.

(#13490) AtHoS
igen igazad van ott is javítja a GPU skálázódást. :R

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#13492) nanorambo


nanorambo
őstag

Helló. Melyik éri meg jobban? Egy hd 5870 50ért vagy egy 6950 2gb 15 ezerrel drágábban?
Melyik jobb teljesítményben? Mert nekem azt mondták, hogy teljesen egy szint a két kártya, de én nem tudom eldönteni melyik éri meg jobban.

(#13493) ZozzHUN válasza nanorambo (#13492) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Attól függ milyen a HD6950. Ha bioskapcsolós és ref változat akkor nagy eséllyel 6970essé varázsolható és akkor már nagyon nem mindegy :)

(#13494) nanorambo válasza ZozzHUN (#13493) üzenetére


nanorambo
őstag

Hát. Ha sima akkor melyik éri meg jobban?

(#13495) kasa85 válasza nanorambo (#13494) üzenetére


kasa85
őstag

A HD6950.
Előnye kifinomultabb javított verziója a HD5870 nek.
2x gyorsabb tesztelálcióban.
2GB ful HD ban kötelező.
ÉS javítva a mikroakadás hardveresen,így egyszerre több szálon képes a háromszögeket számolni.
Tuningban,és hőben is jobb mint a HD5870.
Ha hosszú távra kell akkor a HD6950 2GB változat a te barátod ;)

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#13496) ZozzHUN válasza kasa85 (#13495) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Na jóvan, kedves leszek... HD5870ről váltottam HD6950re és sokkal jobb, de nem tudom megmondani hogy megéri a +15k-t ha nem moddolható hd6970-sé :DDD

(#13497) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

BTW, az EPIC Q8400@3.4GHZ VS i7 2600k@3.4GHZ VS i7 2600k@4.0GHZ Elkezdődött, eredmények hamarosan :K

[ Szerkesztve ]

(#13498) Gery15 válasza nanorambo (#13492) üzenetére


Gery15
addikt

Egyértelmű, hogy 6950 akár moddolható akár nem. :K

ZozzHUN: Erre én is kíváncsi vagyok. :P

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#13499) ZozzHUN válasza Gery15 (#13498) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Látom még mindig ugyan olyan a lapunk, csak a procink különbözik. Nem tudod esetleg 3.4GHZ-re feldobni a procid és ha moddolt a hd6950ed akkor unlocked shader 880/1250en beszállhatnál a tesztbe. Érdekelne a plusz két mag meg minden.

(#13500) kasa85 válasza ZozzHUN (#13496) üzenetére


kasa85
őstag

Hét én nem értem ezt a módolást.
Ha feloldjátok a shadert akkor +4/5% gyorsabb ami jobb esetben nem 60FPS el megy hanem 65.
A tuning itt a lényeg énszerintem amivel bőven belehet fogni a HD6970 kártyákat,és még tovább.
Mondjuk sosem éreztem a jelentőségét CF miatt ;]
HA egy is lesz,mert elképzelhető mivel PS3 lesz a Xboxom mellé a jó exlusiv játékai miatt nem módolnám inkább a tuning mellet teszem le a voksot.
Nem feszelem HD6970 szintre ez által,és jobb esetben alap HD6950 feszkón behozom a HD6970 órajeleket.
Ezzel spóroltál bő 15/20e FT amiből sok sör kijöhet szilveszterkor :DD

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.