Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13901) Gery15 válasza proci985 (#13887) üzenetére


Gery15
addikt

Tulajdonképpen minden benne van. Csak ne itt legyen egy hsz-ba, hanem legyen egy logoutos írás, amit többen látnak és könnyebb is megtalálni. Annyi még, hogy képeket készíts majd a rendszerről és azokkal egészítsz ki, meg teszt képeket is. És akkor várjuk sok szeretettel 2 hét múlva. ;)

HyperX

(#13902) Whit3Rav3n válasza proci985 (#13897) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Bár ha új prociban gondolkozol akkor egyébként is az SB éri meg, q9000 meg P2-vel szinte ugyanott lennél mint most. Mondjuk furcsa hogy ilyen nagy felbontásban is már limitál a proci.

(#13903) szab.tam válasza Whit3Rav3n (#13902) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a cvu vs vga limit nem annyira fekete-fehér, mint amennyira sokan gondolják.

én ezt egyszer alaposan körbejártam E8500@4-4.5-4.7ghz, gtx470, dx9 vs 11, és 1920*1080 vs 1360*720 viszonylatában. dirt2-ben.
nagyon fura, néha ellentmondásos eredményket kaptam.

pl: vga limitet el nem érve növeltem a felbontást, és nőtt a cpu terhelése is, meg ilyenek. de ennél jóval bonyolultabb össze- és össze nem függések voltak....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13904) radi8tor válasza szab.tam (#13903) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem amiatt is lehet "CPU" limit, mert nem tudja kiszolgálni elég adattal a kártyát.
Ez nem feltétlenül mutatkozik 100%-os CPU használatban, mert ha későn kapja meg az adatokat a VGA, az már lassít a működésén.

⭐ Stella

(#13905) szab.tam válasza radi8tor (#13904) üzenetére


szab.tam
nagyúr

lehet. de utána sűrgősen dobtam azt a vga-t és procit is... :K

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13906) proci985 válasza szab.tam (#13900) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igen... tetejében második körben lement 35%ig. még arra gyanakszom, hogy lehet valamennyit bezavar, hogy nyitva az össze c++ programozáshoz kellő cuccom, és asztalon is 3.5gigás memterhelésem van, de azért ennyit nem szabadna számítania a dolognak win7nél (ja, nekem ezért is van 8 giga ramom 3 éve, néha elég extrém igényeim vannak). szal 50% kevés, GPUnál a 40-60% megint kevés, ezért gyanús a maradék. lapozófájl nem valószínű, ram, FSB, vram marad. vagy pl cpu cache, de annyival nincs több cache az újabbakban sem (viszont ennyire már nem látok bele).

:DDD fa fizikára úgy értettem dirt3ban is nekem nagyon úgy néz ki, hogy mozognak.

a cpu limites eredményeidet meg tudom erősíteni, pontosabban bottlenecket baromi nehéz keresni. metro2033 még egy érdekes állat, dx9/dx10/dx11ben teljesen máshol vannak a szűk keresztmetszetei.

még annyit tudok vele csinálni, hogy csinálok egy eyefinity2 setupot a két 21,5ösön (2x1920x1080, 4 megapixel ugyanúgy, csak középen a káva), a 19"esen meg monitorozom, hogy mi történik.

Whit3Rav3n: igen, szerinted mennyire lepődtem meg, hogy 4 megapixelen ultrán 60-70%os GPU terhelésem van?:D. van egy olyan érzésem, hogy vagy a fák, vagy valami egyéb dolgok mozgását számolgatja a játék pluszban. ami a megnövekedett látótér miatt többszörös prociterhelést jelent. viszont a finn teszten meg nem csinálta, szóval nem értem.

a bónusz, hogy a három monitor miatt a beállítási menüje meg van hülyülve, elindítok egy tesztet, lefut, és valami teljesen más beállítást ír ki, mire végez. :F

egyébként nem ez az egyetlen játék, Supreme Commander: Forged Alliance is CPUlimites. Mondjuk annál ez nem meglepő.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13907) Yany


Yany
addikt

Nem tudom, hogy 6970-est lehet-e az Asusból csinálni, de nekem csalódás. A review site-okon mindenhol extrém órajeleket írnak, amit bír, nálam feszkóemeléstől függetlenül instabil 880 fölött (igaz, a ramja elmegy 1350-ig). Ez a kisebbik csalódásom, mert ugyebár az oc nem elvárható. Az viszont igen, hogy mindenki süket, aki az Asust ajánlja, mert csendes. Össze sem mérhető a csendessége egy Giga WindForce hűtős kártyával, vagy egy Vaporos Sapphire-ral. Mindkét kártya sokkal csendesebb a DCII-es Asusnál. Eladni nem fogom már, de legközelebb óvatosabb leszek ebben a témában. Alapvetően tetszik egyébként, de a rossz szájízt nem veszi el az interferáló ventik hangja.

Hogy konkrétabb legyek: a motoroknak van egy fura frekin búgó hangja, ami ráadásul hol erősödik, hol gyengül, ahogy interferál a két ventilátor (kb 2 másodpercenként jön az amplitúdó). Halk a jelenség, de a változása miatt nem könnyen ignorálható és a legbosszantóbb, hogy "idle" állapotban is jelen van. A Vapor és Windforce kártyák eközben legfeljebb suhogtak, amiket eddig hallottam (4850, 4870, 6850 kártyákról beszélek).

Remélem, hogy bosszankodásom hasznos lesz pár leendő vásárló számára.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#13908) nanorambo


nanorambo
őstag

Én egy ilyet [link] szerványoltam, de vicces mert sehol nem találok róla semmit egy review-en és pár képen kívül. Csak Magyarországon lehet kapni vagy mi? :))

Nagyon csendes és nagyon jók a hőmérséklet-értékek!

[ Szerkesztve ]

(#13909) radi8tor válasza nanorambo (#13908) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Láttam már én is ilyet. Nem túl elterjedt darab.
Venti hangja milyen?

⭐ Stella

(#13910) proci985 válasza nanorambo (#13908) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

svédeknél is kapni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13911) Gery15 válasza proci985 (#13910) üzenetére


Gery15
addikt

Nem azért, de Mo tele van vele...[link]

HyperX

(#13912) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na, kész a logoutos írásom:
6950 és eyefinity.

gyorsan kiegészítettem, összefoglaltam. megpróbáltam átfogó képet adni, gyakorlatilag a korábbi hozzászólások jelentős kiegészítése és összegzése, jobban és átláthatóbban struktúrálva.

have fun;)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13913) AtHoS válasza proci985 (#13881) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Érdekes olvasgatni a jövőbe mutató próbálkozásokat :) viszont nem tudom mire vélni, hogy milyen dell monitorokról is írsz, hiszen világosan leírtad már a hsz elején, hogy 2db LG és 1db Samsung monitort tettél a kártyára.

"a monitorok közül az egyik dell DVIn, a másik miniDP->dvin (aktív, xfx féle), a samsung pedig egy dvi->analógon keresztül csatlakozik. a kártya"

A blogot pedig olvasd át, mert fogalmazásbeli zavarok maradtak benne az átszerkesztések miatt ;)

Amúgy pedig, gratula a jelenleg nem mindennapi próbálkozáshoz :R

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#13914) ZozzHUN válasza proci985 (#13912) üzenetére


ZozzHUN
addikt

átfogó képhez egy pár képet is dobhatnál hogy ne legyen olyan fekete fehér a dolog. Gondolok itt az FPS értékekre, de akár egy táblázatot is bedobhatsz a végére összesítésként, bár annyira hosszú a szöveg, hogy több képet is elvisel :)

(#13915) proci985 válasza AtHoS (#13913) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a delles részt szerintem már átszerkesztettem, mire kiment. legalábbis a kereső nem találja :B

fogalmazás átfutása folyamatban, úgy néz ki túl gyorsan olvastam át a végén.

köszönöm :R

ZozzHUN: ph! képfeltöltés még mindig nem működik, szóval ideiglenesen se tudtam a dolgokat felrakni. érzésre pedig egyetértek, tényleg eléggé száraz és fekete-fehér ebben a formában.

köszönöm az észrevételt!

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13916) AtHoS válasza proci985 (#13915) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A dell-es rész nem a blogban van, hanem itt a topikban a legelső ez irányú hozzászólásodban [link]. Az kavart be nekem, de utána átfutottam a blogodat is :K

read-only mode on the forum

(#13917) nanorambo válasza radi8tor (#13909) üzenetére


nanorambo
őstag

Nincs dB-mérőm, de szerintem nagyon csendes. És az eddigi tapasztalatok alapján igen jól hűt!

(#13918) Gery15 válasza proci985 (#13912) üzenetére


Gery15
addikt

:C :K

HyperX

(#13919) ZozzHUN válasza proci985 (#13915) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Nem tudom a rendszer hiányossága-e, de írtam tanácsként, hogy noob.hu-ra töltsd fel a képet, hátha úgy megy a dolog még :)

(#13920) proci985 válasza ZozzHUN (#13919) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

noob.hu nem jó, pl külföldre tetűlassúak (valszeg beleőszülnék, mire lenne belőle valami). picasa albummal próbálkozok, de az nem biztos, hogy működne rendesen.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13921) MontyCrew válasza proci985 (#13920) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Az tökletesen működik, külfödliek közül meg ajánlom az imageshack.us-t :R

(#13922) proci985 válasza MontyCrew (#13921) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

köszi a tippet!

úgy néz ki megfelelően gyors, szóval remélem jó lesz

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13923) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

6950 vs Eyefinity3 update

Pár helyen javítva a szövegben, emellett minden játék kapott képeket is. Remélem így már kevésbé tűnik majd száraznak. Ötleteket, kérdéseket továbbra is szívesen fogadok:).

ez a verzió kb a publikus beta. amiről tudok, hogy hiba, az az idegen szavak és toldalékaik kapcsolata, viszont nekem az Eyefinity -vel írásmód sokkal kevésbé érződik természetesnek, mint az egybeírt verzió. persze ha tényleg nagyon zavaró sokaknak, akkor konformizálni fogom.

amivel ki lett egészítve: a Dirt3nál mért orbitálisan rossz eredményeket újramértem ma egy újraindítás után, tökéletesen játszható, 4000x1024xultrán is. Nem tudom miért voltak ilyen fura eredmények vele.

Ezzel a kártya kb a Stalker és a Metro kivételével mindent elbír maxon, illetve a Metro is ok highon ezen a felbontáson. CPUlimit innentől picit a Metronál zavart be, illetve 3 évnél régebbi cpuigényes játékoknál. A kártya remekül teljesít, valószínűleg 2560ban is innentől még el lehet lenni egy darab 6950el is.

Supreme Commander 3 monitorral úgy néz ki nem megy, ha előtte két monitorral volt használva. Függetlenül a monitorok csoportosításától.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13924) Bsony válasza nanorambo (#13917) üzenetére


Bsony
tag

Még is 6950-et vettél ?:)

A tied most jól muzsikál a gépembe. :)

Nézek egy Dirt3 teszet i7-2600-al. Meglássuk mire megy vele.

(#13925) ZozzHUN válasza proci985 (#13923) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Nagyon jó lett a cikk így már, csak az a gond, hogy így képről nagyon rossz a monitorok közti szín eltérés. Élőben gondolom használhatóbb, de tippem szerint a hatás elillanása után kiveszed a középső monitort :D

(#13926) Ghard válasza ZozzHUN (#13925) üzenetére


Ghard
őstag

Engem a világból ki lehetne kergetni az ilyen több monitoros rendszerekkel :D
Monitorszélek,tört sík áh...
Inkább egy 27 vagy 30"-os monitor.
Hajlított monitorok ára meg még csillagászati.

[ Szerkesztve ]

(#13927) proci985 válasza ZozzHUN (#13925) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

képen rosszabb a helyzet, de igen, élőben sem tökéletes. azért a fényképezőgép+nem épp tökéletes megvilágítás matt/antiglare kijelzőkkel rontott a helyzeten. van, ahol még így is jól néz ki (szimulátoroknál, főleg shiftnél gyakorlatban nekem nem zavaró), van, ahol határeset. Stalker sunshafts élőben még éppen elment, de képen aláírom, hogy szörnyű. azt is lehet hozzá kéne tenni, hogy valamennyire vörös-zöld színtévesztő vagyok, tehát a fű zöldjének elcsúszása a színskála bizonyos részén engem kevésbé zavar:DDD. a perspektívikus torzítás inkább baj, én inkább azt érzem problémásnak.

lehet valamennyit szemre egymáshoz kalibrálással lehetne nyerni (városban szerintem senki nem kalibrál), de mégiscsak két e-ipsről meg egy tnről van szó, eltérő fényerővel, eltérő betekintési szögekkel, meg korban olyan 7 évvel. az viszont továbbra sem oldja meg a perspektívikus elcsúszást az eltérő pixelméret miatt.

ezért is írtam, hogy játékra érdemes egyfomra méretű és legalább panel szinten egyező monitorokat használni. de inkább teljesen identikusokat. ugyanakkor tökéletesen igazad van, több helyen kéne hozzátenni, hogy ez így igazából tesztre jó, irodai munkára/programozásra oké, játékra ez így nem az igazi. még szerencse, hogy alapvetően nem játékra lett építve:).

alapvetően a második ips226ot leárazásban vettem, és elég olcsó volt. gondolkodtam egyszerre kettő rendelésén, viszont kábellel és mindennel azért elég nagy beruházás lett volna. ha játék lett volna a cél, akkor valószínűleg kettőt rendeltem volnak, így viszont nem vagyok benne biztos, hogy kb 12%al több pixelért (+0,7millió, 5.34 vs 6m) és némileg jobb játékélményért megérné beszerezni még egy monitort. legalábbis nekem.

jövő héten meg lesz időm picit rendezgetni, meglátjuk, lehet ki lesz cserélve a középső a bal oldali 21,5össel:).

másik oldalról viszont a 6950 szépen vitte a 4m pixelt, ennek örültem. számítások alapján 6ra lehet elég lenne, de ezt ugye az ember addig nem tudja, amíg ki nem próbálja:).

Ghard: játékban tényleg nem jó mindenre. produktivitásban remekel, oda szerintem még jobb is a fizikailag elkülönülő felületek miatt, mint egy széles (bár nem minden esetben, grafikára szvsz jobb az egy nagy).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13928) szilrobi válasza radi8tor (#13899) üzenetére


szilrobi
aktív tag

Én is beszéltem egy sráccal, aki megcsinálta Asus 6950 dc2 2gb, ennek a segítségével. Feszek és órajel maradt, shaderek feloldva. Én (még) nem próbáltam :)

(#13929) Ghard válasza radi8tor (#13899) üzenetére


Ghard
őstag

Lehet hogy csak az órajelekre gondolt feloldás alatt.

szilrobi
Az én tapasztalatom az, ha winflashel nem mennek a shaderek,akkor mással se :)
Ezt is próbáltam,nekem nem oldotta fel.

(#13930) zack válasza Yany (#13907) üzenetére


zack
nagyúr

Szomorú. Sokszor a fórumos ferdítéseknek rossz választás az eredménye. :F
Ezért is kell a lehető legszubjektívebben megítélni a kártyákat.

Nem tudom mit csinál a shader unlock egyébként, de nekem amióta a Sapphire unlockolt, sokkal jobban tuningolható. 880/5500 használom (alap 6970 órajelek), és jól tűri, anomália mentesen, pedig nyúzva van rendesen.

Előtte viszont fesztől függetlenül 850Mhz volt a vége stabilan, a memóknak pedig 5300...
Nem tudom mit oldott fel, a shadereken kívül, de valamit még tuti.
900Mhz is stabil, de nekem bőven elég az alap 6970 szint is.

A Sapphire 6950 Dirt3 Edition viszont tényleg halk. Próbáld meg elcserélni az aprón, lehet, hogy lesz olyan aki 1 az 1-ben elcseréli veled.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13931) proci985 válasza zack (#13930) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hangba a házhűtés is bejátszik elég erősen. embereknek a tűrése is máshol van. anno amikor 6950et kerestem, newegges tapasztalatok alapján a kártyám meleg, hideg, forró, halk, csendes, hangos, elviselhetetlen volt. az egyetlen dolog, amiben nem volt eltérés, hogy mennyire viszi jól a BF3mat. hőfokoknál laza 20-25 fok volt loadon és idelben is az eltérés. ami mondjuk lehet, laza és brutál (4db SFlex 1900 5/11V +2antec 140 low/high) házszellőzés között 10fok volt a GPUn a különbség.

szubjektivitás igaz, meg 200-250Wos kártyáknál a ház kiválasztása fontos. örülök, hogy mostanában az összes lowend házat azzal reklámozzák, hogy belefér a 6990 is, csak ránézésre alap ventikkel kizárt, hogy emberi hőfokok lesznek.

a shadereken kívül még a powertunet biztosan állítja. artifactok meg jöhetnek azért, mert a kártya nem tud elég kakaót felvenni.

hangra egyébként rivatunerben is lehet korrekt ventivezérlést beállítani, esetleg azt is meg lehet próbálni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13932) Mappa válasza Gery15 (#13911) üzenetére


Mappa
addikt

Ez egy ventis ;) a másik meg kettő

más

XFX 6950

HIS IceQ 6950

HIS vajon megéri azt a plusz 3k :F

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#13933) proci985 válasza Mappa (#13932) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha visszakeresel a hozzászólásaimra, akkor elég sokat írtam a kártyáról.

egy venti, de 4 darab 8milis nikkelezett hőcső, elég nagy bordával (Thermalright HR03GThez viszonyítva is). halk és hatékony hűtés (idle 900-1100rpm, load 1600-800 monitorok számától függően), hatalmas tartalékkal (süketeknek, nagyotthallóknak és oczőknek). elvileg zalman, gyakorlatilag jó. 92milis venti (az xfxé nekem 80asnak tűnik).

nem ref, rövidebb nyák, hasonlít a második updatere. érzékelőkkel rendesen fel van szerelve.

szerintem vedd a HISt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13934) Mappa válasza proci985 (#13933) üzenetére


Mappa
addikt

:K a HIS-ről már kérdeztem anno... linkelted is az írásodat, csak most bejött az áremelés is stb.(bánom,hogy nem vettem meg akkor) próbálom ár/érték arányban a legkedvezőbbet kifogni. még az is lehet, hogy használtan vennék 6950-et

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#13935) MontyCrew válasza Mappa (#13934) üzenetére


MontyCrew
senior tag

ha sok garisat találsz, akkor jó, nekem sikerült egy MSI-t sok garival kifognom, így happi vagyok, nem utolsó sorban elég durva potenciállal:)

(#13936) Stukker1987 válasza Mappa (#13934) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Ott van az én 6950@70-em,vedd meg azt :DDD

Ref hűtős,de legalább moddolható

Hogy ON is legyen:

Ti valamelyik játékban észleltetek már mikroszaggatást? FPS jó/kitűnő,de megakadás tapasztalható!

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#13937) tomic válasza Stukker1987 (#13936) üzenetére


tomic
addikt

Igen. Még a Black Opsnál.

(#13938) Mappa válasza Stukker1987 (#13936) üzenetére


Mappa
addikt

szép ár :DDD

nem kötelező megadni

(#13939) Stukker1987 válasza tomic (#13937) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Nálam Dirt2-nél volt picit érzékelhető.
8XAAnál. 1920*1200.

Már a 4000-es szériánál is emlékszem ilyenre.
Hogy lehet hogy ennyi idő alatt nem tudták ezt orvosolni? Merthogy driver hiba ugye?

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#13940) proci985 válasza Mappa (#13934) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igen, így kora reggel valami rémlett:). hm, tényleg drágult.

szerintem várj egy picit amíg a piacok lenyugodnak. az áfa rövid távon kisebb nem lesz, ellenben a forintárfolyam erősödésére van esély. használtpiac érdekes lehet, 79x0re váltás miatt apróban lehet leszpár jóárú kártya.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13941) Stukker1987 válasza proci985 (#13940) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Rövidtávon forint gyengülése várható okosok szerint és a 7970-re 200k körül lehet számítani.
Hiába jön az új széria jelentős árcsökkenésre nem lehet számítani használt piacon,sőt...

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#13942) Mappa


Mappa
addikt

január végét megvárom.. azt meglátjuk ha nincs érdemleges változás akkor nem várok tovább mindenesetre nem bíztatok a kilátások :(

nem kötelező megadni

(#13943) proci985 válasza Mappa (#13942) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

tedd azt.

elvileg másfél héten belül még lesz egy esemény ami vagy megnyugtatja a piacot, vagy... nos az első esetben még akár forinterősödésre is lehet számítani.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13944) Yany válasza proci985 (#13931) üzenetére


Yany
addikt

Az esetemben szó sincs a ház hűtéséről, előtte 3 hétig az intel proci saját gpu-ját használtam, majd belekerült az Asus szörnyetege. Nem vészes az egész, de ez a része nekem csalódás. Ennyi.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#13945) gilverto


gilverto
csendes tag

Sziasztok!!!

Szerintetek mennyire biztonságos megvenni egy Sapphire 6950 dirt3as kártyát, ami 6970 re flasselt?!

Mit jelent nála a bios csere? Mármint hogy mennyire tűri ezt a kártya?!

Előre is köszönöm!!!!

[ Szerkesztve ]

(#13946) jaffa 2843 válasza gilverto (#13945) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nekem ilyenem van. Alapból rajta van az unlockolt bios a második állásban, csak az órajeleket kell manuálisan felhuzni. Át lehet flashelni, de az ugyis csak annyiban más, hogy az órajelek is fel vannak piszkálva.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#13947) gilverto válasza jaffa 2843 (#13946) üzenetére


gilverto
csendes tag

Azt értem de ettől nem fog hamarabb megdögleni a kártya?

(#13948) radi8tor válasza gilverto (#13947) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van rá garancia, nem ? :)

⭐ Stella

(#13949) Stukker1987 válasza gilverto (#13945) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Különbség a 2 kártya között az hogy jobb minőségű memót raktak a gyári 6970-re ha jól tudom.

Ergo a tuningot(ami a 6970 órajelére történő felhúzást jelenti) kevésbé szereti.
Ehhez jön még hozzá az Shader feloldás.

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#13950) gilverto válasza radi8tor (#13948) üzenetére


gilverto
csendes tag

60 ért venném haveromtól. és van még rá 1,5 év. de bios cserénél is van garancia? mert ennél ugye kivan cserélve a 6970-es bioszra. nameg q6600os mellé @3200Mhz berakhatom kihajtaná?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.