Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14101) kockaharcos válasza Shkiz0 (#14100) üzenetére


kockaharcos
senior tag

:R :R Ami késik nem múlik! :)

(#14102) Insolent


Insolent
aktív tag

Nem ide tartozik de esetleg meg valaki az idei CeBIT-re?

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#14103) szab.tam válasza Insolent (#14102) üzenetére


szab.tam
nagyúr

talán rudiékat kellett volna megkérdezni: gonodolom, közülük talán megy...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14104) Insolent válasza szab.tam (#14103) üzenetére


Insolent
aktív tag

Szívesen mennék csak nincs kivel, 2éve tervezem csak soha nem jön össze egy csapat a haverokkal, hogy kimenjünk, de kaptam egy belépőt ezt isteni jelnek veszem :B mert tuti ott a helyem idén.
Tudnál egy elérhetőséget adni megkérdezném hátha...

[ Szerkesztve ]

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#14105) szab.tam válasza Insolent (#14104) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én a házigazda rudi-ról beszéltem. igaz, aki tőlük megy, az dolgozni fog, de talán tud valakit, aki mellé betársulhatsz. vagy nem...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14106) abridabri


abridabri
veterán

szerintetek melyik lenne jobb valasztas ?
[link] vs [link]

Gondolom a 3 slotos hutes miatt CF ugrott, de szerintem ugyse raknek ossze CF et szoval mondjuk ez nem szempont.
Viszont jobbnak tunik a hutese a zafirnal +olcsobb is .

(#14107) kockaharcos válasza abridabri (#14106) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Hali!

Szerintem a DirectCU II legyen ha nem lesz CF.
3 év garancia van rá, sokkal hűvösebb is, és halkabb.

(#14108) zack válasza kockaharcos (#14107) üzenetére


zack
nagyúr

Már megint full baromságokat beszélsz. :U Mitől lenne halkabb? Pont mostanában írta valaki hogy csalódott, mert hangosabb a DirectCU II mint amire számított fórumos vélemények alapján. A Sapphire 2 év garis, tehát nem mérvadó a gari. Senki sem tartja meg 2-3 évig a kártyáját, mivel 2 év múlva 3 generáción is túl leszünk...
Sokkal hűvvősebb. Persze. Mert te azt mondod mi? :( Milliószor leírtuk, hogy a háztól és a benne levő huzattól is függ egy VGA hűtési hatékonysága. Az Asus 3 slotos, ami szerintem túl sok helyigény 1db kártyának. Nem mindenkinek van CM HAF932 háza, amiben akár még kényelmesen el is férhet.

Ettől függetlenül jó az Asus is, csak ismételten kérlek, minden szakmai tudást nélkülözve baromságokat ne írj.
Mindkettő jó választás, pedig nekem Sapphire-ból van CF.
A szimpátia és a ház ill. a PCI csatolók elrendezése lehet itt a döntő szempont.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#14109) kockaharcos válasza zack (#14108) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Majd linkelek neked egy tesztet ahol az egyik leghalkabb felső kategóriás hűtés.
MR.Nagyokos xdxdxd

Te láttál már ilyet élőben? vagy csak a saját Zafírodat láttad/hallottad működni?

[ Szerkesztve ]

(#14110) abridabri válasza zack (#14108) üzenetére


abridabri
veterán

hazzal biztosan nem lesz gond : CM Stacker 810 . 1db PCI kartya van a gepben, de az 5slottal a vga alatt , szoval meg igy is maradna 1 slot a hangkari es a 3slotos vga kozott.

(#14111) zack válasza kockaharcos (#14109) üzenetére


zack
nagyúr

Nekem ne linkeljél. Pontosan tudom milyen az Asus...

Remélem akik kérdeznek, azok látják, hogy nem tőled kell várniuk a frankó választ.
Nem is akarok hosszasan kattogni a dolgon, mert veled még csak vitázni sem tudok mert nem értesz a témához. Ezért itt le is zárom.
Aki ennek ellenére rád hallgat, az magára vessen.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#14112) kockaharcos válasza zack (#14111) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Ahogy érzed! ;)
Én sem akarok vitatkozni veled, és azt sem vitatom, hogy jobban vágod a témát de mind1.

Más: [link]

(#14113) Gery15


Gery15
addikt

Úgy érzem, hogy a PH! már nem a régi... minden topikba, aminek aktív olvasója és hozzászólója vagyok oda mindig jön egy Vérpistike és állandóan meg mondja a frankót aztán írjuk/írják neki, hogy nem úgy van és akkor még neki állj feljebb és feleslegesen tele offolja a topikot. Illetve félre vezeti a másikat, aki éppen nem tudja, hogy kinek van igaza és mellé nyúl egy adott dologban. Emberek kicsit gondolkozni kellene mielőtt írunk bármit is... :W Annyi hülyeséget összehordanak egyesek és félre vezetik a másikat, hol ott semmi sem tud a témáról.
Hogy ne legyen az egész off.

abridabri: Személy szerint boldog tulajdonosa vagyok egy Sapphire 6950-esnek. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Halk és hűvös is kiválóan teszi a dolgát. Megfelelő ház szellőztetés esetén bármelyik jó választás egyébként, ha fontos a hely akkor inkább a Sapphire mivel ez csak 2 slotos az Asus meg 3, ami szerintem baromi sok helyet foglal. Plusz érdemes megnézni a hátlapot is. Sapphire-on alapból van HDMI port is az Asuson pedig nincs, ha szükséged van rá akkor tudod melyiket kell venned. Inkább a Sapphiret, ha már veszel egy új kártyát ennyi pénzért akkor ne költség még plusz pénz HDMI adapterre. Ha nem számít a pénz akkor Asus és vegyél hozzá átalakítót.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#14114) abridabri válasza Gery15 (#14113) üzenetére


abridabri
veterán

hdmi-re nincs szuksegem , ez nem szempont . De miert baj az hogy sok helyet foglal nem ertem ?
szerk :
Viszont most nezem ,hogy egyiken sincs composit kimenet ami gaz mert nekem azzal van osszekotve a TV meg a gep .Akkor viszont csak kellene a hdmi ,es vehetek sulyos ezrekert egy hdmi kabelt is...

[ Szerkesztve ]

(#14115) Gery15 válasza abridabri (#14114) üzenetére


Gery15
addikt

Az, hogy nem mindenkinek van nagy háza. :U

HyperX

(#14116) scope2007 válasza abridabri (#14114) üzenetére


scope2007
addikt

én se értem... +1 szavazat a DC2nek.. a házzal se lesz problémád [CM Stacker 810], nekem haf932be van még kettő is elférne :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#14117) abridabri válasza abridabri (#14114) üzenetére


abridabri
veterán

az asuson nem latok hdmi kimenetet , de a specifikaciok kozott szerepel : "- DVI-I,DVI-D,HDMI,DPx4,HDCP" Na most akkor adnak valami atalakitot vagy mi ? Azzal siman ra lehet kotni tvre nemde ?

(#14118) kockaharcos válasza abridabri (#14117) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Adnak hozzá átalakítót, DVI-HDMI.

[ Szerkesztve ]

(#14119) Insolent válasza szab.tam (#14105) üzenetére


Insolent
aktív tag

Köszi szépen, írok majd neki.

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#14120) Yany válasza zack (#14108) üzenetére


Yany
addikt

Én panaszkodtam. Ráadásul nem 1-et rendeltem, mert öcsémnek is az lett és véleményemet nem ismerve ő is panaszkodott nekem. Szóval -2 pont a DCII hangjára. De ugyanakkor sokan halknak tartják, szóval ez szubjektív, de dő is és én is Vapor-X és GigaByte WindForce hűtéseken "nevelkedtünk" eddig. Na, azok halkak voltak.

Szerk.: látom, megy itt a vita nagyon a halkságon. Nos, az egyértelműség kedvéért kiírom ide a hosszálosáomba is tömören, hogy mi a tapasztalati véleményem:

Az Asus 6950DCII-es hűtése minden, csak nem halk. Hívhatjuk hatékonynak, nagynak, szépnek, rondának, de nem halk. Se üresjáratban, se terhelve. Nem az a baj, hogy felpörög, vagy eleve gyorsan pörög, hanem interferáló motorhangja van. 2 példányt hallottam eddig, mindegyik. Szóval egyedi jellegzetesség/tévedés kizárva.

Lehet, hogy a Sapphire sem halkabb, vagy az MSI, de egy Gigabyte 6850 WF2x és 4870 Vapor-X tényleg kussban van alapjáraton és CSAK szélzaj van felpörögve. Ezekhez viszonyítottam, nem másik 6950-esekhez.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#14121) kinghaxor válasza ffodi (#14082) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Akkor úgy néz ki, hogy indulhatok a legszarabb példány címéért tuningolhatóság szempontjából! Az enyém 840-en sem stabil alap feszültségen. 6970 mod se működik, hiába emeli meg a bios a feszültséget. Játék közben pár másodperc után mindig fagyás volt az eredmény. Egyedül a shader feloldás megy rendesen. Talán 830-on még stabil lenne, de akkora tuning semmilyen javulást nem hoz az alap órajelekhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#14122) radi8tor válasza kinghaxor (#14121) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Add el gyorsan és vegyél egy 7970-et. :P

⭐ Stella

(#14123) DjDanee87 válasza Yany (#14120) üzenetére


DjDanee87
addikt

A Gigabyte féle WF3as HD6970em után ha egyszer váltok 7970re, tuti Gigát veszek megint. Én is így tapasztalom ahogy mondod, alapjáraton semmi, ha BFezek akkor halk szélzaj. Persze jól hűtött házról beszélek (4 venti)

(#14124) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Hát a hsz-em után szerintem eléggé beszűkült a vevőkör nem? :)

Egyébként vennék is, de jelenleg iszonyatosan drága sajnos! Sőt jelen pillanatban minden nagyon drága lett. Most kb. 40-el többe kerülne a gépem mint tavaly ilyenkor amikor megvettem, pedig gondolkoztam még egy 6950-en, de újonnan nem éri meg. Meg nem is vagyok biztos benne, hogy a tápom megbirkózna velük.

(#14125) Gery15 válasza abridabri (#14117) üzenetére


Gery15
addikt

Rá lehet kötni azzal igen, de nem mindegyik bolt adja ám oda... :((( Jártam így 6850-es Asus DirectCU-val. K*rva nagy doboz és csak cd, könyv meg táp át alakító volt. Neten pedig minden adapter stb...stb... És csalódtam is benne, mert a mostani Sapphire 6950-esem sokkal halkabb, mint a 6850-es DirectCu.

Más: Sapphire 6950-nél alapon még szélzaj sincs. Vagy esetleg nagyon minimális akinek olyan érzékeny füle van.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#14126) kasa85 válasza kinghaxor (#14124) üzenetére


kasa85
őstag

Sajnos a tápod miatt felejtős.
Tuningal meg főképp,mivel illő a procit meghúzni egy kicsit,hogy egy CF rendszert ki hajtson.
Hűtés,vinyókról meg nem is beszélek.
Oda minimum egy hasonló kell mint ami nekem is van,ha egy kis tuning is bele fér,és nem szeretnéd a tápot gyilkolni.
Minimum egy Márkás 700W elég lenne oda.
Bár alap MHZ-eken ideig óráig elbírná a tápod.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#14127) nanorambo


nanorambo
őstag

Nekem XFX HD 6950 DD -m van. [link]
Szerintem nagyon halk és nagyon jól hűt.

(#14128) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Mass Luminosity nyereményjátékot hirdet.
20000 résztvevő jelentkezhet rá.
Első díj: Sapphire HD7970

⭐ Stella

(#14129) Ghard válasza radi8tor (#14128) üzenetére


Ghard
őstag

mit kell ezért csinálni a jelentkezésen kívül? :)

(#14130) ZetorGumi válasza radi8tor (#14128) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Hátha beadja. :3
Ghard: Semmit.

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#14131) radi8tor válasza Ghard (#14129) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Semmit, csak regisztrálni.

⭐ Stella

(#14132) Ghard válasza radi8tor (#14131) üzenetére


Ghard
őstag

regeltem,rányomtam a loginra de nem történt semmi.

(#14133) Ghard


Ghard
őstag

Sorry, you can only enter once.

na ugy néz ki sikerült,bár egyértelműbb is lehetne a login :)

(#14134) Shkiz0 válasza Ghard (#14133) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ne izgulj nekem is ezt írta, de emailben benne van hogy sikeres a regisztráció, és hogy játékban vagy.
De tényleg faszul van megcsinálva a logines rész.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#14135) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

már régebben kérdezték, ha kell valakinek egy full licenszes 3DMARK 11 kód az pü

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#14136) Mi5i válasza radi8tor (#14131) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Ó, je. Aztán valakinek kincset érünk majd, mikor eladja az email listát :DDD

(#14137) Gl4diator


Gl4diator
tag

Letöltöttem a Sapphire oldaláról a Sapphire TRIXXX utility tweak programot. Ebben van fan control is. Kicsit hangosnak találtam BF3 alatt a Sapphire HD6970 hangját, gondoltam beállítom a venti fordulatszámát.

Namost a TRIXXX-ben default automata venti beállításnál a BF3 (ultra minden beállítás, fullhd) alatt a venti megy 33 százalék sebességen, és a kártya hőmérséklete 85 fokig megy fel kb., de kicsit hangos szerintem itt.

Ha fix értéket állítok be, és mondjuk leveszem a sebességet 25 százalékra - ez már jobb hangzásilag - de itt a kártya hőmérséklete megy 102 fokig kb.

Hagyhatom így a beállítást? Nem fog így megmurdelni idővel a HD6970? Vagy ne babráljam a ventit?

[ Szerkesztve ]

(#14138) Bsony válasza Gl4diator (#14137) üzenetére


Bsony
tag

Inkább ne babráld. :) 102 fok kb halálos, 85 fok is eléggé durva. hagyd automatán, mert megsül...

(#14139) ffodi válasza Gl4diator (#14137) üzenetére


ffodi
veterán

A 102 °C sok! Ugyan a 80-85 °C üzemi hőmérséklet, de jobb ha 70 °C körül van terhelve, szóval inkább még tekerj rajt felfele, és szokd meg a hangját, vagy cserélj hűtőt. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#14140) szab.tam válasza Gl4diator (#14137) üzenetére


szab.tam
nagyúr

tükörtojáshoz pont jó. :K :))

van egy 70k-s kártyád. megérdemelne egy jó hűtést. pl egy kompatibilis vf3000a verzió. a ventit a tartójával együtt leszeded róla, és teszel rá 2 másik, normális ventit.
pl. így, ahogy én oldottam meg a cseppet sem kevesebbet fogyasztó gtx480-nál. a 2 vneti 400-at pörgött alapon, és furmarkot kivéve megállt 70 környékén. furmark alatt kicsit feltekertem ehhez...

és akkor nagyon halkan mehet a kártyád. mindezt max 70-80 fokon, fordulattól, terheléstől függően...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14141) foxkeh


foxkeh
csendes tag

Kár hogy csak egy 5670am van :/ Kéne ez a vidikari :D

"Ha Chuck Norris megüt egy embert akkor nem csak szimplán megüti hanem teljes létezését kitörli a téridő konitnumából"

(#14142) Gl4diator


Gl4diator
tag

köszi az észrevételeket. Akkor vagy venticsere lesz, vagy ha viszonylag majd jóáron tudok 7950-et beszerezni, beszámítva a 6970-et.

(#14143) 0Li válasza szab.tam (#14140) üzenetére


0Li
aktív tag

Sajnos az enyém is hasonlóan melegszik. Ez a módszer viszont ennél a kártyánál nem túl effektív ugyanis a hűtőbordák felül zártak.
Nálam is le van véve a műanyag búrkolat és rá van irányítva két venti de ismétlem nem számít túl sokat. Terhelés alatt ugyanúgy beáll 90-93 fokra.

(#14144) gyurczy válasza szab.tam (#14140) üzenetére


gyurczy
őstag

Vizet rá! 55°C max. :))

(#14145) szab.tam válasza gyurczy (#14144) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mármint melyikre?
vagy ez csak egy általános, nagy bölcsesség akart lenni, amit jó néha bedobni, mint a több nap, mint lókolbász-t, kivéve ha csöccsolína?

az egy szem 480-am most passzívnan is játék alatt kb. jó 60 foknál megáll, de annak is kell vagy fél óra, mire felfűti. pedig most az 5040*1050 nyüstöli rendesen...
nagyon gonodolkoztam a 6950/70 váltáson, mert az eyefinity jóval szélesebb támogatással bír, mint a barkács softth, de egyre több játékra rá tudom erőlteni, így lehet, hogy nem váltok. az eyefinity azért egyszerűbb lenne... :K
kicsit vergődöm még, de a szereléstől is félek kicsit, (nagyon), nem lenne könnyű....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14146) abridabri


abridabri
veterán

4 helyen is visszamondtak az asus 6950 megrendelesemet, a kovetkezo boltban mar 80ezer lenne, az mar sok nekem. Szoval akkor melyik a legjobb ezek kozul szerintetek ?
-XFX
-Sapphire
-VTX3d
-Powercolor

[ Szerkesztve ]

(#14147) zack válasza abridabri (#14146) üzenetére


zack
nagyúr

Egyértelmű hogy a Sapphire. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#14148) abridabri válasza zack (#14147) üzenetére


abridabri
veterán

najo de melyik ?:) van vagy 3fajta zafir
[link] , 2ventis valtozat kellene gondolom az csendesebb. de a szurke vagy a fekete boritasu ?

[ Szerkesztve ]

(#14149) ZozzHUN válasza radi8tor (#14128) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Jelentkeztem, köszönöm! :)

(#14150) zack válasza abridabri (#14148) üzenetére


zack
nagyúr

Az nem szürke és fekete, csak azért látod más szinűnek, mert más fényben és más szögben lett fotózva. Tudtommal a 2 ventisből külsőt tekintve csak 1 fajta van. Cikkszámban van eltérés (20G vs. 50G) de ezek csak felszereltségben térnek el egymástól (az 50G a fullosabb).

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.