Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) kriszbon válasza darealkilla (#5149) üzenetére


kriszbon
őstag

"itt most a két lencsés optika távolra teszi a képet, olyan mint a moziban, vagy mintha egy nagy szoba messzebb lévő egész fala lenne a kijelző."

De jó hogy nem vágtam bele ilyesmi vásárlásába, éppen attól tartva hogy olyan mintha egy távoli ablakon kitekintve látnám a képet ezeknél is.
Nekem ez így nagyon tré, a mostani doboz szemüvegeim is hasonlóan így teszik ki a képet, és az rettentő zavaró.
Ez így egyáltalán nem olyan érzés mintha ott lennél a fülkében és kinézve az ablakon látod a tájat, hanem mintha a gép hátuljában lennél és előre nézve valamit te is látsz a kinti képből.
Nem is értem hogy ennyi pénzekért miért csak ilyen őőő... "vackokat" árulnak. :F :(

Mondjuk mióta raktam nagyító Fresnel lencsét az enyémekbe a szemem miatt, attól kezdve sokkal közelebbről látom a képet, szinte kitölti a látóteremet(kissé torzít oldalt). :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#5152) Jagi válasza vegyszer (#5147) üzenetére


Jagi
tag

Szia,

Nem Pixhawk vezérlőm van és sajnos nem is értek hozzá, de ugyan ilyen GPS egységem van.
Nagyon sokat szenvedtem vele mivel ez nem teljesen eredeti NEO M8N gps, a chip lehet hogy eredeti de a körítés nem.
Az alis linkedben látom, hogy: [It]he firmware of GPS is fixed , do not need to revise it; You can use it directly after receiving the GPS
Tiedre legalább raktak használható firmwaret eladáskor.
Az itt a gond, hogy lemerült az elem és ezt elfelejtette, vissza állt a beleégett firmware.
Ez a fajta M8N teljes mértékben nem írható át, és nem lehet felfejleszteni.
Enyém is ugyan ilyen, sajnos a benne lévő akkumulátor nem tölthető így minden egyes használatkor újra kell programozni, kb. 2-3 nap alatt veszti el az adatot.
Ráadásul nekem a U-center csak ublox 7 nek látja, hiába van 8-asnak a címkéje gps chippen, a 8 firmware se engedi ráhúzni.

A gps-nek azért van annyi lába mert benne van a magnetometer is, annak van +2db adat lába.
Nem kötelező bekötni de ha kell a MAG akkor érdemes, viszont ha van egy másik már a gépen akkor azok összeakadhatnak.

(#5153) kriszbon válasza darealkilla (#5149) üzenetére


kriszbon
őstag

Annyit szeretnék kérdezni tőled, hogy a hagyományos szemüvegekhez képest érzel valami nagyobb változást a látott képben?
Írod hogy távolról látható a kép, de a másikakkal összevetve jobb vagy rosszabb vagy nincs nagy különbség?
Na meg amit látsz képet ebben a szemüvegben, az mennyit mutat meg abból a képből amit a kamera lát?
Na mert nézegettem már jó pár videót ilyen szemüvegekről, de azokból számomra nem sok derül ki.
Annyit látok legtöbbször, hogy a kamera által látott kép, és a hagyományos szemüvegekhez képest is nagyon keskeny rész látható csak.
Mintha teljesen feleslegesen lenne a gépen a nagy látószögű kamera, mert abból csak egy keskeny rész látható. :F :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#5154) darealkilla válasza kriszbon (#5153) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Most semmit, mert egy leszállás óta csak fekete képet látok, OSD van, a vezetékeket ellenőriztem, a kamerát szétszedtem, áramot kap. Ennyitől tönkremegy egy foxeer v3?
Annyit látok benne mint más szemüvegekben, vmivel talán szebb az lcd képe.

én vagyok az ördög

(#5155) vegyszer válasza Jagi (#5152) üzenetére


vegyszer
addikt

Szia!
Ez azt jelenti, hogy volt egy jó GPS-em míg le nem merült benne az elem?
Mert azért ez nem tetszene...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5156) JasL


JasL
senior tag

Ez hogyan történhetett?? Mikor felszállt, még egyenes volt. Nem láttam a landolást, mert takarásban volt, de utána így nézett ki. A propellerek és a váz sértetlen, a váz közepén helyezkedett el, a körülötte levő kábelezés is teljesen sértetlen volt. Teljesen megdöglött, és az XSR is. Kaptam rá egy ötletet, de nem lőném le, hátha ti jobbat tudtok mondani. Szóval mi a fenétől nézhet ez így ki??

[ Szerkesztve ]

(#5157) darealkilla válasza JasL (#5156) üzenetére


darealkilla
aktív tag

ez egy 4 in 1 ESC? az üvegszálas műanyag nyák bírja a meleget, attól nem vetemedik, meg rugalmasan hajlik, ez meg amúgy is egy többrétegű nyák, rohadt merevnek kellene lennie...

sötét energia? :DDD

én vagyok az ördög

(#5158) darealkilla válasza darealkilla (#5154) üzenetére


darealkilla
aktív tag

bedöglött foxeer arrow v3-al érdemes a gyártónál vagy a banggood-nál próbálkoznom?

én vagyok az ördög

(#5159) Zoty4 válasza darealkilla (#5158) üzenetére


Zoty4
őstag

egy próbát megér

(#5160) Plasticbomb válasza JasL (#5156) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Béna a telefonod, vagy halszemoptikával fotóztál... :D

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#5161) Jagi válasza vegyszer (#5155) üzenetére


Jagi
tag

Ha cserélsz benne akkumulátort akkor lehet megint jó.
Ilyen kell bele MS621FE
Azt írják pedig, hogy tölthető de nekem már nem tölt.
Vagy raksz bele CR2032 elemet és lekötöd a töltő elektronikát [link]
Én még gondolkozom hogy megcsináljam vagy vegyek egy jobb gps-t

(#5162) Zoty4


Zoty4
őstag

Hatha itt elobb kiszurja valaki aki tud segiteni:

Letort usb- s fc-vel kapcsoltban. Ftdi adapterral racsatlakoztam az fc uart1 portjara
5v-5v gnd-gnd tx-rx rx-tx
Kap aramot az fc meg a vevo azon keresztul, meg megjelenik a com is de nem jutok be. Mielott leszakadt az fcrol az usb elotte siman beengedett minden trukkozes nelkul
Otlet valakinek?

(#5163) foka


foka
aktív tag

Sziasztok!

Ha valaki tud választ, találkozott már ilyesmivel:

Van két garnitúra FVT LittleBee ESC (még régebbi, sima BLHeli változat, 2-6S opto), ilyen kétezervalahányszáz forintos ebay-es. Ránéztem a BLHeliSuite-tal, és a firmware alapján Turnigy Plush 30A és 40A esc-kről van szó. Ami fizikailag sokkal nagyobb, és ráadásul még tán simonk-t futtat :U Hopp van belőle Silabs változat is, sőt Flyfun OPTO.
Frissítést adna rá, de nem tudom megpróbáljam-e.
Az eredeti cél az lett volna, hogy imperial march legyen a boot tone.
Ez így már biztos veszett fejsze nyele, vagy van halvány remény?

Üdv: Fóka

(#5164) Peaceliker válasza foka (#5163) üzenetére


Peaceliker
addikt

Akkor az klón lehet? De más fw lenne rajta?

"Oh my Goa'uld!"

(#5165) foka válasza Peaceliker (#5164) üzenetére


foka
aktív tag

Több mint valószínű, hogy az, vannak képek fent, hogy milyen az eredeti FVT nyák oldalról. Az eredeti csíkos, látszanak a rétegek, a másolat egyszerű sárgás üvegszálas.
De máskor tudnak pontosan másolni (pl repvezérlők, mennek eredeti szoftverrel), ez meg akkor mi? Vagy csak elnevezték egy egyértelműen fals névre direkt?
Hogy lehet kideríteni, hogy ez milyen fw rajta? Engedjem hogy a blhelisuite frissítse magától, vagy azzal megölöm? Utána helyre tudom hozni? Vannak kérdések.
Az egyik épülő gépbe már HobbyWing Xrotor Micro lesz, abban megbízok, cseréljem le ezeket is? Mert működni rendben működnek hiba nélkül. Csak épp a ZX6-ban ezek vannak, meg a Taiga Iron 300-ra is ezek jutottak (volt itthon).

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#5166) Peaceliker válasza foka (#5165) üzenetére


Peaceliker
addikt

ezek roppant jó kérdések :D

ha rosszat raksz rá megdögölhet sajna.

feltétlen frissíteni kell? így ahogy van nem megy? ha megy nem kísérteném a sorsom :D
de amúgy a klónok szeretnek leégni, bár 1 esést egy racernek ki kell bírnia, én hajtanám :D

"Oh my Goa'uld!"

(#5167) foka válasza Peaceliker (#5166) üzenetére


foka
aktív tag

Nem akartam igazán frissíteni, csak a boot tone-t akartam változtatni, de ahhoz flashelni is kellene...

Üdv: Fóka

(#5168) JasL válasza darealkilla (#5157) üzenetére


JasL
senior tag

Az ESC túlélte.. ez az FC.

(#5169) Teréz Atya válasza JasL (#5168) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Megdöglött a BEC az FC-n?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#5170) JasL válasza Teréz Atya (#5169) üzenetére


JasL
senior tag

Nem tudom megmondani ezt, mert nem tudom hogy kell rá tesztelni. Ha a megfelelő pin-ekre 5V-ot adok, kigyullad egy piros LED, de nincs boot dallam sem.

(#5171) Teréz Atya válasza JasL (#5170) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Az FC magában miért danolászna? Vagy a csipogó nem csipog?
Ha megmakkant a BEC, az nagy hővel jár, így könnyen tönkrevághat másik alkatrsézt, vezetéket a NYÁK-on, stb.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#5172) JasL válasza Teréz Atya (#5171) üzenetére


JasL
senior tag

Jogos, az ESC és az FC játszotta együtt nálam a boot dallamot. A szokásos ESC dallam lement, és a végén a dupla váltakozó frekvenciájú sip maradt le, ami az FC. Na így már jól fogalmaztam.

A sönt ellenállás be és kimenő lábára volt kötve a táp és az ESC, hogy a 4in1 miatt ne kelljen lemondanom az áramerősségmérésről (na arra forrasztani sem egyszerű, mert le kell vakarni előrre róla a párazáró nyálkát), de onnantól már nem is ment tovább a táp az egész lapra, épp csak akkora áramok folytak, hogy életben tartsák az FC-t. A BEC melyik részen van? DYS F4-ről van szó, mit kell néznem?

(#5173) JasL


JasL
senior tag

Megjegyzem, hogy mivel cseréltem az FC-t, második építésnél már nem kötöttem be a söntellenállást és lemondtam az árammérésől... Eddig nagyon stabilnak tűnik a gépezet ezze la felállással, ütközésekből is gond nélkül feláll.

Vázból amúgy mi az, ami jó erős, hogy kezdőpilóta ne amortizálja sz*rrá 10 repülés alatt? Most két Eachine Wizard x220 vázat gyepálok, nem igazán komoly darabok.

[ Szerkesztve ]

(#5174) foka válasza JasL (#5173) üzenetére


foka
aktív tag

RD210 nem lenne jó? Az eredeti Spartan 210X váz, amiről másolták olyan mint egy tank.
Anyi, hogy a távtartó oszlopokat le kell cserélni.

Üdv: Fóka

(#5175) foka


foka
aktív tag

Legutóbbi tevékenységeim:
Taiga Racing Iron 300 mechanikai szerelése, az elektronika befejezéséhez még kellene a PDB:
Motorok: Walkera WK-WS-28-015 1700KW (Walkera Furious 320 motorok)
Propellerek: Walkera Furious 320, ami egy 6,5"-os propnak felel meg

Taranis MOD:

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#5176) Teréz Atya válasza JasL (#5172) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A BEC, azaz lineáris 5V regulátor egy háromlábú bazinagy 7805 IC.

Ha UBEC, azaz kapcsolóüzemű 5V regulátor, azt már nehezebb megtalálni. Van egy pici IC és mellette egy tekercs - a képen szürke, négyzetes.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#5177) Teréz Atya válasza foka (#5175) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nagyon tetszik a gép, de otthonra nem kéne, túlságosan félteném. :)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#5179) foka válasza Teréz Atya (#5177) üzenetére


foka
aktív tag

Igazából masszív jószág, a monocoque váz miatt védi a belül lévő dolgokat, merev, ellenálló. Kisebb ütéseket, horzsolásokat csiszolással, lakkozással lehet javítani (ez a váz gumis tapadós cuccal van bevonva/impregnálva kívülről, belül meg teljesen natúr). Viszont ha mégis rendesen sérül, lehet kidobni az egészet. :( (és már nem elérhető szerintem sehol :( )
A cockpit külön kapható (volt), festett, ami jól javítható (viszont azt érdemes hozzáértővel csináltatni). És gondolatokat ébreszt az egyedi festésre (egyedi? mennyi lehet amúgy is belőle errefelé). Sötét festésben jobban tetszett volna (szürke vagy fekete).

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#5180) drobee


drobee
csendes tag

Sziasztok!

Első drón projektünkbe vágtunk bele és rögtön egy elég kemény témába, ugyanis Pixhawk Minire (PX4 firmware jelenleg) kötünk rá egy Raspberry Pi-t, amin dronekites python szkriptekkel irányítja azt.

Eljutottunk oda, hogy stabil kapcsolatot tudunk létesíteni, amint megvan a home location, akkor átvált GUIDED módba, majd kiadja a felszállás parancsot és egy elért magasság ~1 méter elérése után RTL módba vált és leszáll. Ez működik akkor, ha a propellereket leszereljük és kézzel emeljük meg a jószágot a takeoff parancs kiadásakor, majd ha 1 méter környékére emeltük, akkor át is vált RTL-be és lerakáskor disarmolja magát, ahogy az be van állítva. Azért így próbáltuk először, hogy lássuk, a szkript rendben van-e.

Viszont propellerekkel már rögtön elkezd hátrafele bukni a drón, ami szerintünk nyilvánvalóan attól van, hogy nincsen rendesen kiegyensúlyozva. RC kontrollerrel nem tudtuk kipróbálni, mert eléggé amatőr módon azt (még) nem szereztünk be. Ezért annyit tudtunk csak csinálni, hogy QGroundControlban egy Xbox joystickkal próbáltuk meg STABILIZED módban irányítani, de itt is előjött ugyanaz a probléma, felszálláskor el akart dőlni. Határozottabb kezdeti gázadáskor felemelkedik, de akkor is ugyanabba az irányba tart.

Valóban az egyensúlyozással lehet probléma vagy szerintetek lehet más oka is?

Egy S500 váz az alapja a drónnak, Multistar Elite 2216 motorok vannak rajta plusz egy Pixhawk Mini uBlox GPSszel, de a a nagy akksin kívül még egy Raspberry Pi B+ és egy szervómotoros kis plusz szerkezet is növeli a súlyát.

Előre is köszönöm, ha segítetetek az észrevételeitekkel, csak ámulok itt a topicban a szakértelmeteken :R

(#5181) Teréz Atya válasza drobee (#5180) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Pixhawk-ot nem ismerem, csak az iNAV / Betaflightot futtaó vonalat, de ott gyro és acc kalibrációval kezd az ember satabilizált módban. Ha ez megvan, akkor az ESC-eket kell kalibrálni.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#5182) drobee válasza Teréz Atya (#5181) üzenetére


drobee
csendes tag

A gyorsulásmérőt, iránytűket, gyrot újrakalibráltuk, amikor rákerült minden alkatrész, utána is produkálja ezt továbbra is sajnos.

(#5183) Teréz Atya válasza drobee (#5182) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hmm, akkor még hátra maradt az ESC kalibrációja, mert nem hiszem hogy az Pixhawk támogatja a DHSOT-ot.
A Receiver tabon mit láttok, hogy állnak az AETR-nek megfelelő csatornák. Nem tudom APM-nél hogy kéne lennie, de BF/iNAV alatt a csatornáknak középállásban 1500-as értéket kéne felvennie. Az XBOX gamepad pontatlan, a játékokban általában akkora dead zone-t adnak neki mint egy ólajtó. Ha ez a helyzet, biztos van valami parancs a dead zone machinácójára.

A ground stationben amikor oldalaz, akkor mit látsz, mit mutatnak az érzékelők? A gép korrigálja az aktuális helyzetét, azért megy oldalra vagy azt hisz h vízszintesen áll, de valami gebasz miatt tér ki?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#5184) Peaceliker


Peaceliker
addikt

Mivel P200 nél befigyel az a szitu, hogy 11e ft ért másfél hónapig őrzik nekem, így kaptam ma magamtól egy fájdalomdíjt :D

72g így. nem szép, de legalább ronda :) mivel 3br 128 most semmire való, esc ek lejönnek róla, megy bele pikoblx meg saját pdb je (nem hiszem hogy ennyi ampert elbírna) és természetesen XSR vevő, mert lua kell :)
2205 meg vmi 5 colos proppal hajtom majd, remélem marha könnyű lesz :D

fél óra és kezdem is az építést :D

"Oh my Goa'uld!"

(#5185) d.tiborz válasza drobee (#5180) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Csak egy-két kósza ötlet: propellerek forgásiránya, helyzete (domború oldal fölfelé, homorú lefelé)?
Motorok forgásiránya: jobbra-balra-jobbra-balra......?

(#5186) Teréz Atya válasza Peaceliker (#5184) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Banyek, te hány gépet építettél az elmúlt fél évben? :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#5187) Peaceliker válasza Teréz Atya (#5186) üzenetére


Peaceliker
addikt

nem számolom..addig nem tudok xD

és még ami jön:
BH "lizardosítás"
er130 ból semmi nem marad önmaga, remélem min 30g lepattan róla
custom kefés gép racerstar mocikkal
nano qx fejjel lefelé vázat túrtam, csak össze kéne majd rakni :D

persze kefés gépek összehányása pikk pakk megy.

aztán ha p200 ideér jön egy kis modding :)

"Oh my Goa'uld!"

(#5188) Peaceliker válasza Peaceliker (#5184) üzenetére


Peaceliker
addikt

úgy számolok/mérem, hogy 300g ban megáll. Az manapság minek számít? :D Előző gépem rs2205 el 340 körül volt. Mi manapság a trendi amekkora súlyt "kell" építeni? :)
Olyanokkal már nem foglalkozom, hogy XSR helyett 1-2g al kisebb vevő meg stb.

"Oh my Goa'uld!"

(#5189) foka válasza drobee (#5180) üzenetére


foka
aktív tag

Ha a Csótány vázban (Scarab V3 550) a farkába raktam az 5500 mAh-s akksit, akkor pont ugyanígy viselkedett, mert nem tudta kiegyenlíteni a motorokkal a súlypont eltolódását. Átraktam középre a háta közepére, azóta tud szépen lebegni. Még GPS üzemmódban sem tudta tartani a pozícióját, annyira dőlt szegény. Megindult rendesen, nagy gázzal.

Teréz Atya: A PX4 alapú PixRacer pl tudja a Oneshot és Oneshot125-öt.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#5190) Teréz Atya válasza foka (#5189) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Akkor ez azt jelenti, hogy még mindig nem lehet megúszni az ESC kalibrációt, azt csak a digitális protokolloknál lehet elhagyni, a la DSHOT vagy a KISS sajátja.
5000mAh akku - ezekkel a nagy gépekkel úgy vagyok mint a paraszt bácsi a zsiráffal: szép is, nagy is, de otthonra nem kéne. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#5191) foka válasza Teréz Atya (#5190) üzenetére


foka
aktív tag

A 3S 5000 nem olyan óriási, a 6S 10000 mAh már igen (1,5 kg/db és kettő van belőle). Ha emlékszel, ebbe a gépembe kellenek.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#5192) Teréz Atya válasza foka (#5191) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Más világ, én az Eachine Racer 130-at tartom dög nehéznek, mert 100g. :P

Apropó, ER130. Egy hét után kivittem reptetni. Előtte visszatekertem az elveszett motortartó csavart, szépen gumikarikával soft mountoltam, csavarrögzítővel rögzítettem. És tudjátok mi történt????

Visszatért a szájbab*szott jello!!!! :W :W :W

Szétkaptam a gépet, ebben nem is MPU6500 hanem MPU6050 van. Köszi mégeccer RC Groups. Ezeknek már azt sem hiszem el, ha nem is mondanak semmit.
Felraktam a legdurvább filtereket, a gép éppen repülhető lett. Fasza! Egész héten nem röptettem, mert ezt alakítok, azt alakítok. Tele vele a tököm. De az 7szentség, hogy többet ísin egybegépet nem veszek!!!!!!!!

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#5193) Peaceliker válasza Teréz Atya (#5192) üzenetére


Peaceliker
addikt

De sokaknak (köztük nekem is) nincs vele bajunk. Esc hiba /fw? Milyen protokollal kommunikal esc-fc?

"Oh my Goa'uld!"

(#5194) Teréz Atya válasza Peaceliker (#5193) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hát nemtom, két gép ugyanolyan tünetekkel ugyanazt produkálja. Minden jellozásnál az az előjel, hogy előtte történt egy huppanás. Semmi durva, fél méterről kis gázzal zutty hátra. Nem olyan, amikor Falcon 180 elkapott egy színpad állványt és megpurcant a kamera vagy a KGB project 70-nél zuhant a vetésbe. Hnap helyre pofozom a Babyhawkot, mert a tököm tele h nem röptetek, aztán összevadászok négy tűrhető motort és leadok egy rendelést egy új FC-re meg Emax RS1106-ra.

Hmm, most kapcsolt, hogy a másik ER130-ban volt vevő és az egyik karon egy enyhe sérülés, de ezt csak később vettem észre. Lehet én okoztam, de az is lehet h valaki odacsapta a gépet és úgy rakták el.

Ha lenne forrólevegős állomásom lehet kipróbálnék a gyron egy reflow-t vagy egyből rendelnék egy raklapnyi MPU6000-et aztán hadd szóljon. :D

Az ESC protokoll Oneshot125 volt amikor nem jellozott és jellozásnál is ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#5195) Peaceliker válasza Teréz Atya (#5194) üzenetére


Peaceliker
addikt

rs1106 4500kv ra nagyon folyik a nyálam...bár kicsit hihetetlennek hangzik, hogy 3025 el többet húz és kevesebbet eszik mint 3br 1105 6000kv :)

lehet nem elér erősen verted a földbe :D nekem voltak olyanok, hogy azt hittem gereblyével szedem majd össze :DDD

na a sérült érkezés nem kizárt...nekem egyik tilt rotor jött úgy, hogy alja sérült volt, mintha vmi zöld vmire (mondjuk műgyanta padló) leesett volna...

babyhawk al nálad most mi van?
amúgy szerinted refundoljak bgn lzard vázra? nem megy fel bh propja, pedig azt írták :S

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#5196) Teréz Atya válasza Peaceliker (#5195) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Te milyen mikro FC-t ajánlanál a Racer 130-ba. Legalább F3 és PDB lenne a lényeg meg a megbízhatóság. Emax Femto ott van a listámon, csak azon nincs OSD, de nem is kell, mert olyan pontosan szoktam 3,85V-on lerakni a gépeket, hogy azon gondolkozom cirkuszban fogom bemutatni.

Meg most akartam eredeti Omnibus-t. Nézem ez a Flip32 Omnibus 35 dolcsi, és nem kell félnem h megdöglik a BEC, ami a copy Omnibusok rákfenéje. Berakom kosárba - szállítási költség 12 dolcsi. Mondom azt a jó anyját! A BG-s márkásabb omnibusok, pl DYS meg mind racerekre vannak. Se baro, de még egy megveszekedett i2C port sem.

A Babyhawk jól van, csak azért nem gyógyítottam meg a yaw twitchet, mert fel akartam venni, hogy legyen anyagom a softmountingos cikkemhez. Csak mire előkapartam a kamerát a yaw twitch megszűnt. :D

A lizard váz - egyértelműen refund. Vagy ha van kedved slattyogj el a Lidl-be gyémántporos reszelőkészletért. Meglepően gyorsan és szépen megmunkálható vele a karbon.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#5197) Peaceliker válasza Teréz Atya (#5196) üzenetére


Peaceliker
addikt

Én most mindenbe klón pikoblx et rakok. Oszt meglátjuk mit mutat. 3br 128ba elég jó bolt és végtelen amper ment keresztül a pdb jén, bírta. De most 5 colos gépbe is az megy de oda rakok pdb t külsőt. De még így is 4500ba kerül... Amúgy 3k egy ilyen most ebayen, alin. Meg van "hozzá való" 4in1 10a es. Esc nincs 5e... Most az megy majd nekem újjá épülő 1105 gépbe (ex er130 csak valszeg semmi nem marad belőle gyári :-D)

Szerk : lizard akkor refund... És utána majd ha egyszerűen nincs jobb dolgom faragok :D

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#5198) kimista válasza Teréz Atya (#5196) üzenetére


kimista
aktív tag

enyemben ez van. ocsó, kicsi, pdb. osd sajna nics, dehát nem mai darab. cserébe olcsó. eddig nem volt bajom vele. pikoblx megy rá.
130ba lehet hogy 15x15öst tennék.

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#5199) Peaceliker válasza kimista (#5198) üzenetére


Peaceliker
addikt

Ezt nézegettem én is csak jóval olcsóbb volt piko azért maradtam annál... De ha hullanak majd beprobalom.

Ebben a 130ba most 23x28as van és sztem dög nehéz is lehet :-D 20x20 már jó nagy előre lépés :-)

"Oh my Goa'uld!"

(#5200) foka válasza kimista (#5198) üzenetére


foka
aktív tag

Ha 15x15-ös, akkor ez a vevő kellene hozzá?

Üdv: Fóka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.