Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) varadigabor válasza foka (#5550) üzenetére


varadigabor
senior tag

Majd írd le mik a tapasztalatok , mennyivel megy jobban a gép és mennyire bírja az aksi:D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#5552) Peaceliker válasza varadigabor (#5551) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem gondoltam volna, de érezhetően jobban megy. Babyhawk is 2s hv akkuval, az többet is repül vele (bár 500mah vs 460 de sztem nem azért). Én szeretem, de állítólag kevés ciklust bír ki... Ezt még nemtom.
Javaslat: fcn max feszt feljebb kell tolni különben végig sírja a repülést :D

"Oh my Goa'uld!"

(#5553) varadigabor válasza Peaceliker (#5552) üzenetére


varadigabor
senior tag

Ne is mond, elfelejtettem beállítani és a normál feltöltött aksira is sípol... fc meg nem csatlakozik a pc-re szóval minden felszállás előtt 1 punch out, aksi le-fel és mehetek repülni :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#5554) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Kollégák honnan szoktatok jó minőségű kondit venni? Ez vajon eredeti? Bár ez FC, a listába FM van feltüntetve. :R

[ Szerkesztve ]

(#5555) varadigabor válasza KaiotEch (#5554) üzenetére


varadigabor
senior tag

Én innen vettem vagy 3 fajtát. ajánlották még ezeket :Lomex, HQ Elektronika,Elektrofok

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#5556) foka válasza varadigabor (#5551) üzenetére


foka
aktív tag

Igazából azért vettem, mert csak ez fér bele a Taiga Racing Iron 300 belsejébe (meg tán a MultiStar Racer Series 1400mAh 4S).
Mivel a többi akksival nem lehet fenn a cockpit, és azok mind nagyobbak, ha nem lesz számottevő különbség...
Meg még kész sincs a gép.

KaiotEch: bemegyek az egyik elktrós boltba és veszek pár darabot, ha van. Legutóbb elgurult a gyógyszerem és hirtelen felindulásból vettem 35V 2200uF példányokat :DDD

Tegnap (a hétvége óta) addig vacilláltam, hogy mit csináljak a Sony QX10-re félretett pénzzel (kamera/SSD/Solo cucc, telefonon beszéltem a gyerkőccel is róla), hogy most már úton van egy FX-79 Buffalo.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#5557) KaiotEch válasza varadigabor (#5555) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Onnan már vettem, de csak 25V-osat találtam és 2-ből 1inta nem működne. Közép-alsó kateg csak.

(#5558) varadigabor válasza KaiotEch (#5557) üzenetére


varadigabor
senior tag

Van 35v samwha, nem tudom mennyire jó. Myrcmarton is van amúgy. Majd ha rendelek onnan veszek olyat is.

(#5556) foka Biztos jó lesz:D

Szép nagy deltawing:D Most már tudom hogy kit keresek molesztáljak ha elakadok az enyémmel :D

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#5559) foka válasza varadigabor (#5558) üzenetére


foka
aktív tag

Rendben!

Én is ilyen Samwha-t vettem a boltban (2200-asok).

Üdv: Fóka

(#5560) darealkilla


darealkilla
aktív tag

Többet ér egy kondinál egy LC szűrő (schotky diódával) ha a kamera és a vtx tápfeszét kell kitisztítani a képen megjelenő csíkoktól. A nagy kondival párhuzamosan érdemes egy kisebb 100nF kerámia kondit is berakni.

én vagyok az ördög

(#5561) syler123 válasza darealkilla (#5560) üzenetére


syler123
veterán

LC szűrőt ti hova szoktátok tenni? Kamera vagy a VTX tápjára? Vagy ha már 12V-on megy a kamera és a VTX is, akkor érdemesebb lenne bekötni a filterbe 1 helyről a 12V-ot és a szűrő másik felére mehet a kamera és a vtx is?

Van itthon egy ilyen kondim, akkor azt még bekötném a rendszerbe, hátha csökkentene valamit. Egy 1000uF-os kondi már van a betápon, de zajom még mindig van.

[ Szerkesztve ]

(#5562) darealkilla válasza syler123 (#5561) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Úgy bizony, a szűrőről megy a kamera és vtx is, a szűrő meg egy BEC-ről kap 12 voltot (nálam lineáris LBEC, egy 7812-es feszstab IC van a PDB-n, de jó a sima UBEC is). Gyönyörű tiszta a kép. Ha a nyers akkufeszről (4S) akarod hajtani a kamerát és a vtx-et, akkor figyelj hogy a szűrő kondenzátora bírja azt a feszt, a linkelt szűrő max 16 voltot bír.
Egy kondi magában nem ér annyit (max ha 10000uF, meg van vele párhuzamosan egy kicsi kerámiakondi) mint egy LC szűrő, ott a dióda levágja a váltakozó jel egyik felét (egyenirányít) a tekercs meg szakadás a váltakozófesz számára, a kondi meg rövidzár a föld felé. Egy ilyen már jó, ennyi a linkelt BG-s szűrőben is benne van.

[ Szerkesztve ]

én vagyok az ördög

(#5563) syler123 válasza darealkilla (#5562) üzenetére


syler123
veterán

Köszi!

Amikor csak a kamera tápjára tettem az nem volt elég, meg akkor sem ha a VTX-re, kíváncsi leszek milyen lesz ha mind a kettő rajta van az LC Filteren.

(#5564) KaiotEch válasza darealkilla (#5560) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Látom Te ezt a témát kened vágod. Van valami nagyon nagyon picike ebből? Pont a kép kitisztítására kellene. :R

(#5565) darealkilla válasza KaiotEch (#5564) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Elektronikai technikus középsuli :D
Ez a BG-n kapható tényleg elég nagy, én vettem 1000uF 16V kondit (elko - elektrolit kondenzátor), 1mH (max 60mA) induktivítást, meg egy 100nF kerámia kondit, 1 amperes schotky diódát és a linkelt ábra szerint összeforrasztottam, zsugorcsövet tettem rá és beragasztottam a vázba egy szabad helyre.

A 60mA-t bíró induktivítás "elvileg" nem elég, mert egy 600mW vtx megeszik 12 voltról 250-300mA-t meg ott van még a kamera, 50-100mA, bár most nekem pont egy ilyen 60mA-es van és nem olvadt meg, egyébként úgy néz ki mint egy nagyobb ellenállás).
Van 0,5 amper 1mH is, de az szinte akkora mint a kondi, ma elugrok egy boltba, megnézem mik vannak még.

én vagyok az ördög

(#5566) KaiotEch válasza darealkilla (#5565) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hiába jártam én is a Verebélybe nem voltam jó elektronikából :D

Ez pl ránézésre jó.

[ Szerkesztve ]

(#5567) darealkilla válasza KaiotEch (#5566) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Aprónak apró, talán egy 0,1mH tekercs meg egy nem túl nagy kondi (max 100uF), szűrni szűr ez is, de én nagyobbat vennék, az a biztos.

én vagyok az ördög

(#5568) KaiotEch válasza darealkilla (#5567) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nincs helyem, az a baj. Másik VTX-be(FT48) valahogy még az LCFiltert is be tudták szúvasztani.

(#5569) varadigabor válasza darealkilla (#5567) üzenetére


varadigabor
senior tag

Itthon nem lehet venni ilyet? Nem találok, fizikából meg kb 2-es voltam :D Rendelek vagy 3 félét.

Nekem is kicsit zajos a képem, de akkor is ha nem megy a motor, nagy gázra se változik. Ugyan olyan. Annyira nem zavaró de jó lenne ha szebb lenne. Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#5570) KaiotEch válasza varadigabor (#5569) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekem gázra rosszabb, szóval ott ESC-től jöhet valami zavar. Bár furcsa másik vázon is ez a konfig volt, csak a VTX-be volt LCFilter és úgy tökéletes volt.

(#5571) darealkilla: Igen, mondjuk most az új felállásban nem, itt a kamera és a VTX is fő betápról kapta a delejt, de kipróbáltam, hogy a unfiy nyomja kamerának, nem változott. Sajnos a mostani FC-n nincs 12V, csak 3.3V meg 5V.

[ Szerkesztve ]

(#5571) darealkilla válasza KaiotEch (#5570) üzenetére


darealkilla
aktív tag

A VTX táplálta a kamerát? Nekem a motorok pofáznak vissza az ESC-n keresztül a tápfeszbe. Ez a BG-n kapható nem rossz, ha nem fér be a gépbe, akkor kell egyet csinálni.

én vagyok az ördög

(#5572) fape válasza darealkilla (#5571) üzenetére


fape
senior tag

Nekem csak az nem tetszik, hogy miért csak a fpv rendszer kap szűrt jelet, valszeg előbb utóbb a többi komponens közöl fogja megadni magát valami a zaj miatt. Egy low esr kondinak (esetleg nagyon max plusz szupresszor diódának) meg kéne szűrnie annyira a fő betáp vonalat, hogy sehol ne legyen gond.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#5573) varadigabor válasza KaiotEch (#5570) üzenetére


varadigabor
senior tag

Most hogy mondod szerintem IMC600mw van, csak az baromi nagy és nem nagyon fér el. Mikor az volt rajta szép volt a kép. Addig el leszek nélkül-e ameddig meg nem jönnek. .

Én is VTX-ről tápolom a kamerát, mondjuk aksiról is. Nem hiszem hogy segítene:D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#5574) Peaceliker válasza fape (#5572) üzenetére


Peaceliker
őstag

de azt hogy? minden szabi és fc/pdb közé kéne, mert ugye szabiból jön a zaj...akku mögé egyből tenni fölös, emrt addigra az egész rendszeren már átszalad, mire odaér.

"Oh my Goa'uld!"

(#5575) varadigabor válasza Peaceliker (#5574) üzenetére


varadigabor
senior tag

Elvileg ESC-re lenne a legjobb, én próbáltam 180-as gépen és úgy is rossz volt :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#5576) darealkilla válasza fape (#5572) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Hát akkor szét kell választani az akkuról jövő betápot: szűretlenül a jelet koszóló nagyfogyasztóknak (ESC, motorok) majd szűrővel a kényes kicsiknek (FC, kamera, vtx, meg még ami kényes lehet rá). A FC digitális, ott nem olyan káros a zaj, nem okoz minőségromlást, valamint a chip-ek közötti átvitelben lehet hibajavítás/redundancia. Inkább az analóg részeket érinti.

én vagyok az ördög

(#5577) darealkilla válasza varadigabor (#5575) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Lehet bárhova puffer-ként kondit tenni, elnyeli a változásokat.

én vagyok az ördög

(#5578) fape válasza darealkilla (#5576) üzenetére


fape
senior tag

Ez a régi szép időkben így is volt. Most már mindent egymásba/ra integrálnak :S
Én az lc filtert csak mint utolsó utáni lehetőségnek használnám. Inkább korábban szűrnék. Igen a legjobb lenne (mint régi szép időkben megint) mind esc-re egy-egy kondit rakni.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#5579) KaiotEch válasza darealkilla (#5577) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Akkor végülis 4in1 ESC-be fő betápra jó lehet nem? Amúgy igen egyik ismerős kondit szeretne használni arra, hogy ha leesik(szétcsúszik) valami miatt az akku, akkor a VTX tovább éljen. Ide elég lehet egy 10k uF-es vagy nagyobb legyen? Kell low esr vagy sima?

(#5580) darealkilla válasza KaiotEch (#5579) üzenetére


darealkilla
aktív tag

4in1 ESC-be fő betápra lehet rakni, ha meg a VTX-et táplálná vész esetén, akkor diódával válassza le, hogy a kondiból csak a VTX meg a kamera felé menjen áram, visszafelé a többi fogyasztóhoz már ne. Legalább 10000uF kell, asztalon próbálja ki, hogy mennyit megy a kondiban tárolt energiából a VTX.

Nem az ördögtől való az LC szűrő, azoknak az analóg eszközöknek, amik érzékenyek a zajra, azoknak kell a tiszta tápfesz, a többinek (a digitálisok is) meg mindegy...

én vagyok az ördög

(#5581) KaiotEch válasza darealkilla (#5580) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Többe van a szállítás. Bár itt tuti csalnak, mert ált. ingyen jön Kínából minden, csak így csökkentették a kijelzett árát.

(#5582) varadigabor


varadigabor
senior tag

Ez miért ilyen dupla? egy a vtxnek egy a camnak?

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#5583) Peaceliker


Peaceliker
őstag

skacok!
ajánlás 6 colos vázra? mivel véletlen vettem egy tonna 6os propot és kds sztem 2 szett alatt romokban lesz, kéne vmi másik váz...tudom martian van, de 150g végtelen nehéz, vmi könnyebb kéne :)
ötletek?

ha nincs jobb, akkor rendelek egy emax nighthawk x6-ot, úgyis lesz most emaxtól rendelésem...

"Oh my Goa'uld!"

(#5584) darealkilla válasza varadigabor (#5582) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Csak több forrasztási pont van rajta, egyszerű UBEC (kapcsolóüzemű DC-DC konverter) minimális LC szűrővel, egy bemenet és egy kimenet.

én vagyok az ördög

(#5585) varadigabor válasza Peaceliker (#5583) üzenetére


varadigabor
senior tag

Armattan F1-6 ez könnyebb 3 grammal. :D
Nagy segítség vagyok:D

(#5584) darealkilla köszi az infót

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#5586) Peaceliker válasza varadigabor (#5585) üzenetére


Peaceliker
őstag

Hát... 3g ért nem fizetek +20e ft ot. :D
De akkor marad emax nighthawk x6, az kb 90g és 8k alatt van.

"Oh my Goa'uld!"

(#5587) Teréz Atya válasza Peaceliker (#5586) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Akkor abba eszedbe se jusson valami érzékenyebb gyros FC-t rakni, mert azonnal felszállsz a szopórollerre.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#5588) Peaceliker válasza Teréz Atya (#5587) üzenetére


Peaceliker
őstag

Persze, tudom. Sprf3 megy be természetesen, az nem finnyás, p200 ban is az van és frankó ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#5589) darealkilla


darealkilla
aktív tag

90-es gép, 2" propikkal: felszállás után jobbra húz, aztán ahogy múlik az idő balra húzásba vált át, személyesen még nem próbáltam, ez a beszámoló a hibáról. Mi okozhatja a vándorlást? Minicube Omnibus F3 van benne.

én vagyok az ördög

(#5590) cd334 válasza darealkilla (#5589) üzenetére


cd334
tag

BF verzio?

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#5591) darealkilla válasza cd334 (#5590) üzenetére


darealkilla
aktív tag

3.1.7

én vagyok az ördög

(#5592) cd334 válasza darealkilla (#5591) üzenetére


cd334
tag

Rakd vissza a 3.1.6-t és teszteld úgy is. A másik, hogy FC és a motorok softmountolva vannak-e?

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#5593) darealkilla válasza cd334 (#5592) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Na igen, arra már gondoltam, hogy az fc-t puhára kellene tenni, meg közben olvastam, hogy az ilyen kis vackoknál a motorokat is érdemes...
Akkor először puhára teszem amit kell, aztán ha nem jó,akkor megy a BF 3.1.6

én vagyok az ördög

(#5594) cd334 válasza darealkilla (#5593) üzenetére


cd334
tag

Még ezt, vagy ezt ajánlom olvasnivalónak.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#5595) KaiotEch válasza varadigabor (#5585) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ekkora dögöt ma már ki vesz? :U

(#5596) varadigabor válasza Peaceliker (#5588) üzenetére


varadigabor
senior tag

Mi a baj azzal a vázzal hogy az érzékeny gyrokat nem szereti?

(#5595) KaiotEch MÁV,GYESV, vasút társaságok. Poénból írtam amúgy :D

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#5597) Teréz Atya válasza KaiotEch (#5595) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Én, ha a KGB project váza megpusztul. :P

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#5598) Teréz Atya válasza Peaceliker (#5583) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Realacc X6R - 140g a 250-es. Van hozzá kupon is - REALACC14.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#5599) Peaceliker válasza varadigabor (#5596) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nézd meg a felépítését ;) konkrétan be van kötve az FC a standoffokkal a vázba, minden rezonanciát megkap és mivel ilyen a felépítését fc softmount nehézkes

"Oh my Goa'uld!"

(#5600) KaiotEch válasza Teréz Atya (#5598) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

140g te Jó Isten :D 65gr az egész vázam :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.