- Gurulunk, WAZE?!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- V.Milán: 04.15. Ki mit csinál ma?
- hcl: Xiaomi pumpa pumpálás
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
Új hozzászólás Aktív témák
-
ravensky13
tag
Én beállítottam az alapértelmezett útvonalat úgy hogy az a "Downloads" mappára mutat, valamint készítettem kategóriákat és ezáltal almappát is az adott kategóriának. Csak a torrent file-t tallózom be és kiválasztom a kategóriát, így a letöltött adat rögtön a megfelelő almappába kerül. Lehet ezt még szebben is automatizálni, de abba egyelőre nem mentem bele
-
Dorian
félisten
és bandigyerek:
Mire használnám:
Full HD BD remuxuk (és a jövőben valószínűleg 4K filmek), zenék streamelése, fotók archiválása, torrent (5-6 db filmnél egyszerre nem szokott lenni több fel-letöltés, mert nem nagyüzemben csinálom).
Esetleg jó lenne, ha távoli eszközről is lehetne képeket nézegetni, adatfájlokat megnyitni, torrentet indítani, de film, zene csakis az itthoni hálózaton.Az elvárás:
A filmek zökkenőmentesen menjenek, és ha lehet, ezt a pár darab torrentet ehhez ne kelljen előtte kikapcsolgatni. Minimum 2 HDD hely legyen benne, ha több az nem feltétel, de erős plusz pont.
A helye a vendégszobában egy beépített szekrényben van (van helye szellőzni és ott 20 foknál nem több a hőmérséklet), nem kell totál csendesnek lennie, de a Zyxelnél sokkal hangosabb azért ne legyen ha lehet. Minél felhasználó-barátabb a beállítási felület annál jobb.DLNA, SMB és hasonló számomra varázsszavakról finn gomb sincs.
Nem tudom, hogy szükséges-e gigabitesre fejleszteni a hálózatot, ha jól tudom a behúzott CAT 6 erre alkalmas, a UPC-s router nem tudom, de max veszek egyet, meg egy ilyen swich-t is.Árakról fogalmam sincs, de mivel a filmezés a fő hobbim, hajlandó vagyok 150-et is rászánni HDD-kel együtt, persze csak ha tényleg szükséges ennyit.
-
Dorian
félisten
"megpróbálnám leállítani az összes szolgáltatást (Torrent, DLNA,...) ami nem feltétlenül szükséges a fájlmegosztáshoz, gondolom SMB-t használsz. Vagy esetleg DLNA-n transzkódolva próbálkozol"
Na itt már erősen érzem, hogy boomer vagyok, mert ebből semmit sem értek
(azon kívül, hogy a torrentet le tudom állítani, ezt csináltam is ahogy korában írtam.)
Azt hiszem jobb, ha hívok egy informatikust, hogy szakértse meg.Ha az jön ki valóban a NAS a gyenge, akkor milyen NAS-t javasoltok, amibe legalább 2 HDD-t bele lehet tenni, erősebb és ha esetleg hülyék (mint én) is be tudják állítani (nem mint a Zyxelt) az még jobb lenne.
-
ravensky13
tag
Próbáltál újabb verziókat? Pl 4.3.8? Nekem egy hete van fent, kicsit a max connection számát lejjebb kell tekerni, így is pörgeti a CPU-t, de használható, és így legalább up to date
.
IceQ: Nem jó verziót szedtél le, nézd meg a logot hogy x86/x64 arhitektúrára való a qpkg amit telepíteni próbálsz. -
joebacsi
csendes tag
HARDLINK copy-val is megvannak rendszerezve a cuccaid, csak közben van egy ömlesztett könyvtárad, amiről visszaoszt a torrent (és közben fizikailag egyszer foglal a tárhelyen).
Ha már nem kell visszaosztanod, az ömlesztett könyvtárból a file-okat akár törölheted is, ekkor már csak a kategorizált, szépen átnevezett file-ok maradnak.Torrent kliensnél útvonal módosítást mindig manuálisan kell csinálnod, automatizáltan csak a hardlink copy működik (tudomásom szerint).
-
joebacsi
csendes tag
Kodi/Plex-hez nem kell átteni a torrent letöltési helyét, hanem elég azt átmozgatnod HARDLINK-el (akár át is nevezve). Ekkor két helyen látszik a filerendszerben, de fizikailag csak 1 helyet foglal. KODI/Plex is becache-eli, plusz a torrent kliensed is tudja osztani. A file-od egészen addig megmarad. amíg nem törlöd mindkét helyről.
Sonarr és Radarr is ezt csinálja automatikusan (ha bepipálod a megfelelő flag-et).Gondolom ezt @daninet is megemlíti majd, mint best practice-t a készülő monumentális alkotásban
-
daninet
veterán
-
ravensky13
tag
Sziasztok, közben úgy látom találtam megoldást a problémára ami miatt a TS-228 nason a 4.2.5-ös qBittorent kifagy!
Aki hasonló falba ütközik, az valahogy próbáljon belogolni a webUI-ra, ott settings->webUI fül->és a security szekcióban kapcsolja ki az "Enable clickjacking protection" meg "Enable Cross site.... (CSRF) protection" opciókat. Nem vagyok benne biztos hogy mindkettő okozza-e a problémát, vagy csak egyik, majd még utána járok, egyelőre nálam így működik. Ha valakinek nem sikerül eljutni a webUI-ig, az próbálkozzon SSH-n bejutni és ./qBittorent.sh restart-al újraindítani a qbittorrentet.
Remélem sikerült valakinek segítenem ezzel
üdv!
-
-
mike784
tag
Köszi, de sajnos azt meg nem tudom felrakni. Egyébkén egyszer felment már 22-ig is de soha többet. Nem tudom mitől függ. Nekem nem terheli a procit, max 60%-ig megy fel de inkább csak 20 körül mozog. Ezért gondoltam (lehet, hogy butaság), hogy kevés kraft van neki engedélyezve, de nem találok a nasban ilyen beállítási lehetőséget.
citkar
Akkor ezért nem sikerül a Qbittorent feltelepítése.Esetleg ha valaki tud egy TS-228a-val kompatibilis Qbittorent linket, azt megköszönném.
-
citkar
addikt
Próbáld ki az Electorrentet. Régebben Transmissionnel meg talán Deluge-val próbáltam, nekem működött, de a leírás szerint:
Electorrent can connect to the following bittorrent clients:
µTorrent
qBittorrent (v3.2.x and above)
Transmission
rTorrent
Synology Download Station
DelugeHátha beválik.
-
Geth
veterán
Nem tudom miért nem oldják meg hogy a Windowsos kliens tudja kezelni a NAS-on futó példányt.
Valószínűleg nem 5 perces feladat, ha könnyű lenne már megcsinálták volnaNe felejtsük el, ingyér' van.
Deluge tud ilyet, mondjuk annak a webui-jában is lehet tallózni...
Sajnos mivel egy kicsit "nehezebb" progi el tudom képzelni, hogy azon a NAS-on még rosszabbul muzsikálna. -
kefearman
tag
Nekem a qnap club-ról ha akarok letölteni akkor azt mondja a nas hogy rossz architectura, pedig a TX-x41-es töltöm ami elvileg jó lenne az enyémhez. próbáltam úgy hogy a repo linket adtam meg akkor felhoz egy csomó programot a qnap club-ról, de torrent nincs közte... ááááááááááááá szétvet az ideg
-
ravensky13
tag
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Tegnap végül sikerült megoldani a dolgot, a qnapclub oldalán a 2.84es qtransmission ts228-ra való verziójának letöltő linkjét át kell írni kézzel(x19-et x28-ra), és akkor egy x31-es verziót kezd leszedni(ez vicces), ami simán felmegy a mostani firmware-re és szépen működik! Qbittorrentet is kipróbálom ha lesz időm, valamint rtorrent próbaverzió engem is érdekelne
...a sikerélmény után még vérszemet is kaptam és feltettem egy MC-t meg beletúrtam SSH-n a kicsike agyábanagyon állat
szerk: qbittorrent4ből a 4.1.0.99-et használjátok ts228-ra? Meg más x41-es qpkg-k is felmennek erre a nasra?
-
1turosbatyu
csendes tag
Nálam (Digi gigabit) ha jól tolják a seed-et akkor 100Mib/s környékén van a max letöltés.. Azért ez ritka, de nem is szoktam nézni.
100Mib/s az 838,8607999999999 Mbps/s ami 104.75 MB/s átszámolva. sac/kb
Külön Winfos kliens nincs. (androidra asszem van alkalmazás)
Van egy watch könyvtár és abba kel hajigálni/irányítani amit le akarsz tölteni.Én elégedett vagyok vele.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S25, Samsung Galaxy S25 Plus, Samsung Galaxy S25 Ultra
- Beszámítás! Oculus Rift virtuális valóság szemüveg garanciával hibátlan működéssel
- MacBook, Apple M1 / M2 kompatibilis dokkolók, DisplayLink 4K, USB-C, Type-C
- Bezámítás! HP Elitebook 840 G11 üzleti notebook - Ultra 5 135U 16GB RAM 256GB SSD Intel Graphics W11
- iKing.Hu - Honor Magic 7 Pro - Black - Használt, karcmentes
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest