Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11101) cigam válasza KisBundi (#11096) üzenetére


cigam
félisten

Természetesen lehet. Az megbonyolíthatja, ha jelenlegi lemez önálló lemezként üzemelted be.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11102) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!
Az mennyire normális, hogy a konténer hálózatra azt írja, hogy nincs internetkapcsolat?

Egész nap ezzel küszködtem hogy beüzemeljem, letöltés az tökéletes, 60mb/s fölött is volt, feltöltés nagyon döcögős, eddig párszáz kbit/s volt a max, de az ugye nem tőlem függ hogy ki mit tölt tőlem. Port elvileg nyitva port checker szerint is.
Ezzel a megoldással végre nem rinyál a qufirewall a rengeteg blokkolt kapcsolat miatt.

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#11103) morfondőr válasza morfondőr (#11102) üzenetére


morfondőr
őstag

Na úgy tűnik megy ez, most épp 16mb/s-el seed-el! :K

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#11104) attila.86 válasza morfondőr (#11103) üzenetére


attila.86
tag

Fixen beállítottad ugyanazt a portot minden nat-on, vagy működik az UPnP több lépcsőn keresztül is? Egyébként nekem is azt jelzi, hogy nincs net, ha belső natos hálózatot kap egy konténer.

(#11105) DonThomasino válasza cigam (#11095) üzenetére


DonThomasino
veterán

Alapvetoen az 1 filehoz van tudtommal, lehet meg se lesz jo neked.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#11106) morfondőr válasza attila.86 (#11104) üzenetére


morfondőr
őstag

Úgy látom, hogy a container station forwardolja a portokat, nekem nem kellett semmit megadni. Viszont feladtam, mert rájöttem, hogy így kívülről is hozzá lehet férni mindenféle jelszó vagy bármi nélkül a webes felülethez. Elkezdtem próbálkozni a config fájl átírásával, de a konténer minden egyes újra indításánál vissza áll alaphelyzetbe, újraindítás nélkül meg ugye nem érvényesül a beállítás (természetesen leállított állapotban is próbáltam). Aztán kiderült, hogy már nem férek hozzá a letöltött mappákhoz, újra csak az admin felhasználóval, az meg ugye alapesetben tiltva van. Úgyhogy megy a levesbe az egész! Próbálkozok a qbittorrenttel, de az meg a webes felületre belépéskor csak egy "Unauthorized" feliratot tol ki magából, semmi mást. :W

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#11107) Biga123 válasza morfondőr (#11106) üzenetére


Biga123
addikt

https://discourse.linuxserver.io/t/opening-qbittorrent-webui-via-dashboard-app-is-unauthorized-mismatched-ips/7363
Nekem anno ez megoldotta.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11108) cigam válasza morfondőr (#11106) üzenetére


cigam
félisten

Nem feltétlenül, az attól függ mire van beállítva. NAT esetén van portforward, Bridge esetén pedig közvetlenül kilát a (belső)hálózatra. Ekkor érdemes új IP címet adni neki, mert így jól elkülönül a NAS által használt portoktól. Pl. Pi-hole esetén ütközne a NAS által is használt porttal.
Mit jelent a kívül? Ha az Internetet, akkor elég megszüntetni az admin felültére mutató portforward-ot a routeren.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11109) cigam válasza DonThomasino (#11105) üzenetére


cigam
félisten

Köszi!
A support linkelt egy régi leírást, de közöltem velük, hogy már nem létezik Quick Check, ill. Content Check. Csak és kizárólag Check Data Integrity van. Szóval vannak hiányosságok...
Mindenesetre az bizalomkeltő, hogy továbbította az R&D departmentnek. Bár nem tudom, hogy ez a WEBoldal kijavítására fog irányulni, vagy a HBS3-at fogják megjavítani. ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11110) morfondőr válasza Biga123 (#11107) üzenetére


morfondőr
őstag

Ezt próbáltam már, de ennél is mindig vissza állítja a konfig fájt alapértelmezettre az újraindításkor.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#11111) Biga123 válasza morfondőr (#11110) üzenetére


Biga123
addikt

Container-ből futtatod ezt is ?
Mert native-ban én ilyet nem tapasztalok.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11112) morfondőr válasza morfondőr (#11106) üzenetére


morfondőr
őstag

Na úgy tűnik rájöttem valamire:
Így továbbítja a portokat a container station:

A 9091-en van a webes felület, de mivel NAT-olt ezért úgy érem el, hogy IP CÍM:32777. Na én erre a portra forwardoltam a routeren, így ha a külső ip-met írtam be a 32777 porttal, akkor kívülről is bejött a transmission webes felülete. Viszont most kipróbáltam, hogy a 32776-ot forwardolom, akkor akármelyik portot írom a külső IP után, nem jön be semmi, viszont a transmission "open"-re írja a portot (51413-at adtam meg neki a saját beállításaiban).
Két bökkenő azért maradt: újraindítás után a 32xxx portokat átvariálja, azok nem fixek, és a letöltések mappája elérhetetlenné válik az admin user kivételével, pedig ugye korábban adtam másik felhasználónak is elérést és működött is.
A portforward szerintetek rendben lehet így? Mármint biztonság tekintetében?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#11113) attila.86 válasza morfondőr (#11112) üzenetére


attila.86
tag

Érdemes Bridge-hálót adni a transmission kontérnernek, ahogy cigam is írta, és akkor külön fizikai cím megjelnik a router-ben, nem csak a nas sajátja, és annak oszt külön ip-t is dhcp-n. A másik meg, hogy a nas parancssorában (ssh mondjuk) kimásolod a setings.json file-t, kint szerkeszted, és akkor másolod vissza a helyére, amikor nem fut a konténer. Nekem így működik az átírás és úgy is marad, max szintaktikailag belejavít. ARM alapú linuxserver/transmission konténert használok, biztos ezen is múlik.

(#11114) morfondőr válasza attila.86 (#11113) üzenetére


morfondőr
őstag

File Station-ben megtaláltam, 4 helyen is volt settings.jason, mind a négyet átírtam, háromban meg is maradt a módosítás, a negyedikben meg mindig vissza állt alaphelyzetbe (gondolom ezt használta a program). Nekem ez az SSH már nagyon kínai sajnos. De most megint úgy tűnik, hogy működik (amíg fel nem fedezek valami problémát megint :DDD ) úgyhogy hozzá nem nyúlok már! :))

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#11115) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Sziasztok,

Amatőr kérdés, de sosem csináltam még Hdd cserét.
Adott a 251+ NAS, 2x 1TB HDD-vel raid 0-ban, amibe most vettem 2*2 TB SSD-t, amire szeretnék atkoltozni.
Valahogy meg lehet oldani "egyszerűen"?
Valahogy klonozni a HDD-k tartalmát az SSD-kre, és ha minden rendben kiterjeszteni a partíciók méretét (és ezzel a raid tömb méretét)...?
Vagy ezt nagyon nem szereti a NAS, és mentsem ki a dolgaimat egy 5. drivera, és kezdjem nulláról...?

Ez is megoldható, de ha nem kellene nulláról újra konfiguralnom mindent, nem sirnam tele a kispárnam :B :U

Előre is köszönöm a segítséget :R

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#11116) Biga123 válasza Shokkolo (#11115) üzenetére


Biga123
addikt

raid 0 nál csak a mentés 0 ról telepítés játszik sajna .
Max a beálltásokat tudod lementeni .
de szvsz sokra nem mész vele, én is küzdöttem vele de jobbnak láttam 0 ról mindent beállítani.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11117) cigam válasza Shokkolo (#11115) üzenetére


cigam
félisten

Itt a fórumtagok között próbáltak lemezkép másolással megoldani, de nem sikerült, szóval marad a mentés, lemezcsere, visszamásolás.
Hogy száraz maradjon a kispárnád, menj el a vezérlőpult -» biztonsági mentésbe, és mentsd le PC-re a beállításokat.
Lemezcsere után ezt visszatöltve, a legtöbb beállításod (felhasználók, megosztási beállítások) visszaállnak.

morfondőr
Biztos hogy a 32xxx portok állítódnak el? Nem lehet, hogy a transmission indul random portokkal?
A json konfigban átirtatod a saját felhasználódra a PUID, és PGID változókat, így nem az admin nevében fog futni, hanem a Te neveden, ergo a létrehozott (letöltött fájlok/mappák tulajdonosa is Te leszel.
Vagy hozzáadod az UMASK=022 környezeti változót. Ez az jelenti, hogy a fájlrendszer jogosultsága olyan lesz, hogy mindenki tudja olvasni, és törölni, de írni nem tud rá. Itt egy "számológép", hogy a különféle jogokhoz milyen számot kell beírni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11118) Shokkolo válasza cigam (#11117) üzenetére


Shokkolo
addikt

Ahh, pont az a legkevesebb :O
A telepített appok beállításai... Dlna, TM, a fontos mappanak Google drive sync (ezért nem volt gond a raid0, mert volt cloud backup).
Ezekkel elég sokat veszodtem :)
Abban bíztam, hogy hátha sikerül.
Köszönöm a tapasztalatot :R

1 dolgot megprobalok. Klonoztam már win migráció alkalmával hdd-t ssd-re, és elvileg ott a Linux partíció sem gond.
Megpróbálom azt, és meglátjuk. Ha nem akkor kell egy plusz Hdd

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#11119) Beni2360


Beni2360
félisten

Hát nagyon meg szívattam magam evvel az új TS-133 nassal. Én láma a 8 portos switchbe dugtam és a fenébe nem töltött gyorsabban mint a régi Zyxel. :U Át dugtam az Asus routerbe és máris 60-80 Mb/s jöttek le a fájlok.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#11120) Multibit válasza Beni2360 (#11119) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor én már hosszú évek óta szivatom magam, mert két NAS-om is switchre van lógatva ;)

(#11121) Beni2360 válasza Multibit (#11120) üzenetére


Beni2360
félisten

Gondolom egy komolyabb állítható switch?
Ez egy sima 8 portos noname és még olyan is elő fordult, hogy egy fhd sorozatnál is kevés az adat folyamnál eljezdett homokozni. Egy s905x3 box CE-vel. Van gy Z1000 pro zidoo is a sorban és ha be kapcsoltam ment a másikon simán a lejátszás. Na kb 10 napja át lett dugva és semmi anomália azóta nem jelentkezett.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#11122) Shokkolo válasza Beni2360 (#11121) üzenetére


Shokkolo
addikt

nem lehet hogy nem portonkénti natív gigabit?
Nekem anno ezért kellett routert cserélném...
Volt egy TPLink Archer C7 -esem, ami anno otthoni felhasználásra "csúcs" router volt, és boldogan használtan mert "gigabit".

De egy idő után feltűnt, hogy valami nem jó, megvan a sebesség mindaddig, amíg nem használok több portot a LAN oldalon.
Keresgéltem, és kiderült a turpisság.
Gigabit WAN, és Gigabit LAN ez igaz, DE:
a 4 port osztozott az 1GB sebességen...
és nem portonkénti 1Gbps...

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#11123) Multibit válasza Beni2360 (#11121) üzenetére


Multibit
veterán

Semmi komoly. Nem azon múlik. Legyen hibátlan az eszköz (switch) és az összes kábel. Kb. ennyi.
Több switchet is használtam az évek alatt, a leghosszabb ideig egy ilyen volt szolgálatban.

[ Szerkesztve ]

(#11124) Don77


Don77
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni az alábbi problémában:
-Kb 1 éve használom probléma mentesen ts-130-egyik napról a másikra eltünt a hálózatról
-qfinder pro sem látja
-Az eszköz lan csatinál nem világít a zöld led
-az elején narancssárga a hálózat ikon
-router lan portnál lát csatlakoztatva eszközt
-semmilyen hardveres, szoftveres változtatást nem csináltam, nas nem frisítettem
Mi lehet a baj?

(#11125) Beni2360


Beni2360
félisten

Köszönöm mindenkinek a segítséget és ötleteket, egyelőre minden rendbe működik, marad ez a felállás.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#11126) szeva000 válasza Beni2360 (#11121) üzenetére


szeva000
addikt

Nekem egy 16portos gigabites tp-link van ( ami a legolcsóbb volt kb 6éve), azzal se volt még soha gond. Pedig 2db NAS is volt rajta, 3db tv meg 3db médiabox, nem beszélve 3db kamera és nyomtatók még rádugva.

(#11127) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Helyzet jelentés :
Nekem sem sikerült a csoda... Klonoztam a 2 Hdd-t, minden partíció, minden adat, meg a HDD-k sorrendjére is figyeltem, de kapufa.
Maradt az Újra kezdés és a manuális adatmozgatas oda-vissza :W
Erre kitalalhatott volna már valamit a qnap igazán...

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#11128) morfondőr válasza Shokkolo (#11127) üzenetére


morfondőr
őstag

Szerintem ez nem a Qnap hibája, hanem így működik a raid. Ha hosszú távra tervez az ember, akkor érdemes egy nagyobb tárhellyel kezdeni, ami mellé még lehet ugyanolyan nagyot tenni. Vagy Qnaphoz nagyon jók a külső dobozok, amikkel nagyon egyszerűen lehet bővíteni a kapacitást: [link]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#11129) attila.86 válasza Shokkolo (#11127) üzenetére


attila.86
tag

Léteznek önállóan bootoló (persze x86/64 alapú) partíció manager progik, amik tudnak akár szektorról szektorra is másolni. Azokkal sem lehet átmenteni komplett rendszert? Csak kérdezem, még sosem próbáltam.

(#11130) Shokkolo válasza attila.86 (#11129) üzenetére


Shokkolo
addikt

Sajnos nem hinném, én is rendszert akartam klonozni kompletten

@morfondőr
Lassan 10 éve nasozok, onnan mentegettem a Hdd-t. 3000+ nap uzemideju wd enterprise ok. Meg mindig 100/100 mind2... Csak most sikerült jó áron 2x2 TB SSD-t újítani :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#11131) bela85 válasza attila.86 (#11129) üzenetére


bela85
aktív tag

Én anno 1 hddt próbáltam aomei backupperrel klónozni és nem sikerült. Tehát nem a raid miatt nem megy.

(#11132) Shokkolo válasza bela85 (#11131) üzenetére


Shokkolo
addikt

Macrium reflect se oldotta meg :(
Azzal szoktam notebookokat régi HDDrol ssdre migralni, hasznos kis tool, de de ebbe beletort a bicska :(

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#11133) Pyttawrx válasza Shokkolo (#11132) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nekem sem sikerült, pedig próbáltam 2 progival is. mini partition tool és a macrium, mindkettő hivatalosan megvéve. Újratettem, másoltam mindent, én is 2x2tb ssd-t tettem bele.

Viszont egy gondom van régebb óta. iOS Qload applikáció, ha 1-2 óráig nem lépek be, utána nem tud hitelesíteni. Mindig ki kell lépni, majd újra vissza. Ezt tudom vhogy orvosolni?

(#11134) cigam válasza Shokkolo (#11132) üzenetére


cigam
félisten

Jah, mert az a szent grál, az übertótumfaktum, a csúcsok csúcsa... Pedig csak egy agyonhypeolt mentő program, amiből 12 egy tucat.
Szerinted a többi lemezképkészítő szándékosan/hanyagságból kihagy 1-2 szektort másolás közben?
Sokkal prózaibb magyarázat is van rá. Pl. a régi és az új merevlemezek (HW)azonosító eltérőek, és az átmásolt rendszer a régi lemez azonosítójával szeretné felcsatolni a lemezt, amit természetesen nem talál. Piszkos kis trükk, de működik. És még n+1 oka lehet, hogy nem működik a sima klónozás, függetlenül a lemezkép készítő programtól.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11135) Shokkolo válasza cigam (#11134) üzenetére


Shokkolo
addikt

Én nem mondtam hogy a program hibája egy szóval sem, nem 8s értem a támadást.
Beprobaltam, nem sikerült... Így jártam :)
Egyébként én is a HW azonosítóra tippelek, ezért is írtam, hogy a qnap kiadhatna egy saját klonozo toolt, amivel meg lehet ugrani a disk cserét.
Ugyan ezt gondolom egy adatmento toolal NAS halál esetén. Ami gépbe téve osezefuzi es olvashatova teszi a raid tömböt azonositas után.
Találtam elvileg ilyet, de szerencsére végül nem kellett, mert tudtam javítani a NASt az ellenallasos trükkel.
Le is kopogom, azóta fél éve megy hibátlanul

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#11136) cigam válasza Shokkolo (#11135) üzenetére


cigam
félisten

Ez nem támadás volt(pláne nem ellened), de nekem a Macrium emlegetése olyan, mint bikának a vörös posztó.
Ezért voltam olyan prosztó :) Elnézést (a kín rím miatt is)!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11137) Shokkolo válasza cigam (#11136) üzenetére


Shokkolo
addikt

Semmi gond, nem istenitem en sem, csak egyszerű és teszi a dolgát... Eddig mindig segített :)
Lehet van tőle jobb (sőt tuti), csak amikor kellett ez volt az első amibe belefutottam.

Egy doglodo gépről tele kritikus adattal kellett azonnal mentest csinálni. Kritikus adat, mentes nélkül :DDD
S. O. S. Helyzet... Nem volt jobb ötletem.

Vissza terve az eredeti gondolatra:
Csak en érzem / érezném szükségét némi szoftveres támogatásnak a qnap részéről?

Amikor megfott a NAS, írtam a supportnak. "vegyek másik Nast" volt a válasz. Ez nem biztos hogy a legjobb... :N

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#11138) Addel válasza Shokkolo (#11137) üzenetére


Addel
senior tag

Mért nem írtál vissza nekik, hogy veszel csak az lehet nem qnap lesz ezek után. ;)

(#11139) Pyttawrx válasza cigam (#11134) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pontosan ez oka igen, amit írsz. Nem tudom lett volna rá megoldás. Nekem könnyebb volt újrahúzni.

(#11140) bonat


bonat
senior tag

Múltkor volt egy 10perces UPS üzemmód.
Az EATON USB-vel csatlakozik a NAS-hoz, és 7 perc van neki beállítva auto-protection-be.
Ez meg is valósult, miután visszajött a tápfesz elindult a NAS.
De azóta nem látja az USB-n csatlakozott UPS-t.
Másik USB-ben sem.
Volt már valakinek ilyen?

(#11141) cigam válasza bonat (#11140) üzenetére


cigam
félisten

Ez fura. PC-re dugva sem látszik az UPS?
Az UPS-en van reset gomb?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11142) Doom


Doom
aktív tag

Sziasztok!

Mik a tapasztalatok a HDD-k SSD-re történő cserélésével? Megéri? Reszponzívabb lett a rendszer? Hamarabb leáll vagy elindul?
Jelenleg egy TS-328-as NAS-om van, a rendszer egy 2x3TB-os RAID1-es tömbről üzemel, és elgondolkodtam, hogy ezt lecserélném 2x2TB-os szerver SSD-kel, de csak ha érdemes. Az egyik 3 TB-os vinyót meg beraknám plusz tárhelynek.
A másik, amire gondoltam, hogy veszek még egy 3 TB-os HDD-t és RAID5-té alakítom, így lenne 6 TB helyem, ami elég lesz egy jó darabig.
Jelenleg média file-ok tárolására használom, de szeretném egy kicsit úgy alakítani, hogy amolyan központi tárhelynek is használjam, hogy a hordozható vinyókat kiváltsam. A jelenlegi sebességgel nincs igazán gondom, csak amikor nagyobb file-t másolok fel, vagy amikor újra kell indítani valamiért, akkor elég lassú. Nem tudom, ezeken érezhetően segít-e az SSD.

Köszi, üdv,
D

(#11143) Multibit válasza Doom (#11142) üzenetére


Multibit
veterán

Én is agyalok ezen, de nem a reszponzivitás miatt. Az nem érdekel. Viszont nem bánnám, ha nem zakatolna a letöltő NAS-om, hanem kussolna állandóan :K Annak ellenére nem, hogy az előszobába van száműzve, vagyis nem "tragikus" a helyzet :B
Ja, a lényeg: eddig az anyagi vonzata miatt nem váltottam. Egy - legalább - 8TB szerver (enterprise) SSD-t kéne beszereznem és beépítenem az OMV NAS-ba, a jelenlegi két HDD helyett.

[ Szerkesztve ]

(#11144) Doom válasza Multibit (#11143) üzenetére


Doom
aktív tag

Az se utolsó szempont, de én a szigszalagos módszerrel elviselhetőre redukáltam a zajt. Nézegettem itt a szerver SSD ajánlatokat, de a 2 TB felettieknek eszement ára van még használtan is (valaki árul itt 4 TB-osat 85e-ért). Nekem ennyit nem ér egyelőre, hogy a seek hangot se halljam.
Most találtam a másik topikban ezt a hsz-t, ezek alapján nekem valszeg nem érné meg: link
Ha veszek egy 3. vinyót, akkor legalább minden adatom RAID-ben van, több a tárhely is, és olcsóbb is. A lassú újraindulást meg elviselem havonta egyszer.
De azért szívesen elolvasom a tapasztalatokat, ha vannak.

(#11145) Multibit válasza Doom (#11144) üzenetére


Multibit
veterán

de a 2 TB felettieknek eszement ára van még használtan is (valaki árul itt 4 TB-osat 85e-ért)
Pontosan.

legalább minden adatom RAID-ben van
Ezt viszont nem lépném meg. Pénzégetés. Nekem nem hiányzik a raid, főleg nem a sebesség miatt. A raid nem pótolja a biztonsági mentést. Az meg nem érdekel, hogy a NAS-om gyorsan reagáljon.

(#11146) morfondőr válasza Doom (#11142) üzenetére


morfondőr
őstag

Szvsz max akkor lehet előnyről beszélni, ha apró fájlokkal dolgozol non-stop vagy ha 10 gigabites hálózatod van.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#11147) bonat válasza cigam (#11141) üzenetére


bonat
senior tag

hát van egy bekacsoló gombja, majd holnap megnyomkodom... :DDD
aztán majd megírom mi lett az eredmény

(#11148) Doom válasza Multibit (#11145) üzenetére


Doom
aktív tag

A raid nem pótolja a biztonsági mentést.
Ezzel tisztában vagyok, a fontos adatokról van külső vinyón mentésem.

A teljes képhez hozzátartozik, hogy a RAID1 mellett van még egy 2 TB-os vinyó a NAS-ban, ezen is vannak adatok, de ez csak egy önálló disk. Ezt gondoltam lecserélni egy 3 TB-osra, ezzel nyerek 1 TB tárhelyet, és minden RAID-ben lesz. Ez a 2 TB (sőt, a 3 TB-on lévő adat nagy része se) nem olyan fontos, hogy kimentsem külső vinyóra, csak macerás mindent újra beszerezni. A RAID5-tel kicsit csökkenteném ennek az esélyét. Ennyit nekem megérne. Egyúttal az adattárolást is újraszervezném kicsit logikusabban.

@morfondőr: ezek egyike se áll fenn, és nem is valószínű, hogy a közeljövőben felmerül.

(#11149) vargata


vargata
csendes tag

Sziasztok,
Vettem egy TS 133-t backupnak, ma meg is jött.
Valaki tudna adni egy leírást, hogy mi a különbség a tárállomány, kötet, kötet típusok között, illetve hogy célszerű ezt beállítani?
Gondolom valami réteges dolog lesz, mármint kicsit úgy képzelem el, mint egy többrétegű modellt.

Elvileg van Microsoft 1 terrás céges felhőm. és arra gondoltam, hogy megpróbálnám valahogy a 2 NAS-t összelőni ezzel.
Az eredeti NAS-t még nem is merem újracfg-ni, olyasmire gondoltam, hogy egy 400-500 gigás területet tolnék fel 1:1-ben a felhőbe.
Addig jutottam, hogy létre kellett volna ehhez (felhős másolás) egy volume-t, a 2 lemezes NAS-n, de az a statikus kötet miatt nem ment.

Ha lenne valami érthető leírás valahol, vagy video, hogy mit hogyan kell elképzelni, akkor azt megköszönném!

Köszi T

(#11150) Doom válasza vargata (#11149) üzenetére


Doom
aktív tag

Én ezekből okosodtam: youtube, még egy
Röviden: a drive-okat poolokba szervezed, azokon pedig köteteket hozol létre.

Sync és backup esetén meg segíthet ez: link

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.