Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11051) Beni2360 válasza tibbike01 (#11048) üzenetére


Beni2360
félisten

7. A falra kis poc és oldalra fordítva már nem látod.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#11052) ricogsm válasza Beni2360 (#11051) üzenetére


ricogsm
őstag

Akkor meg hátul villog :D

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#11053) ricogsm válasza Addel (#11050) üzenetére


ricogsm
őstag

köszi megnézem :D

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#11054) cigam válasza vargata (#11047) üzenetére


cigam
félisten

Pontosan mit értesz felhő alatt.
- A myqnapcloud-tól vásárolt tárhelyet?
- A WEB-es felületet elérése az internet felöl
- A fényképek mappa elérése a telefonról, és az új képek automatikus feltöltése
- ....

Szóval pontosítani kellene. Mi a cél, a feladat? Mert lehet nem is kell hozzá plusz tárhelyet vásárolni, a NAS (a megfelelő programokkal, beállításokkal) tudja alapból.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11055) vargata válasza cigam (#11054) üzenetére


vargata
csendes tag

A felhő fogalmát én nem ismerem, ezért kérdeztem azt, hogy miért hívjuk felhőnek azt, amit a RAID-en egy vastag köteten létrehozunk.
A feladat pedig az lenne, lehetne, hogy a NAS egyes könyvtárait, pl fotó, tükrözzük el egy másik helyre - NAS, HDD - vagy felhőbe.
Perpill a másik NAS, HDD még helyben van, helyben lenne, így a georedundancia hiánya miatt nézegetném ezt a felhő opcijót..

(#11056) cigam válasza tibbike01 (#11048) üzenetére


cigam
félisten

1. Sehogy. Minek? Pontosan mit értesz "csatlakozás" alatt?
3. Lásd az 1.es pontot. Természtesen n+1 óvintézkedés/beállítás lehetséges, de előbb tisztázni kéne, hogy melyik szolgáltatást teszed ki az internetre.
4. Helyi hálózaton ez természetes, a böngésző paranoiás. Chrome beállításai között nézz szét.
5. Az az ajánlott app.
6. Simán. Olyan nincs hogy alapból le van állítva, és ha melegszik a helyzet akkor bekapcsolja. Én nem is hallom. (Az öreg kor előnye :P )
7. Volt má déjà vu-d :F Csak akkor lesz megoldás ha még1x megkérded: de tényleg biztosan nincs rá mód? Legyél már egy kicsit kreatív! Horgolj rá eg terítőt, ami le lóg az elején, és eltakarja a LED-eket.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11057) stefi1969


stefi1969
tag

Sziasztok,
UPS-szel kapcsolatosan szeretnék kérdezni.
Nálunk gyakran van áramingadozás és áramszünet.
1. Igaz, hogy a UPS ki tudja kapcsolni a NAS-t áramkimaradás esetén?
2. Egy TS-233-as NAS-hoz milyen UPS-t lenne érdemes beszerezni?

(#11058) morfondőr válasza stefi1969 (#11057) üzenetére


morfondőr
őstag

1: igen
2: nekem Eaton van, utána olvastam, általában azok kompatibilisek.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#11059) stefi1969 válasza morfondőr (#11058) üzenetére


stefi1969
tag

Köszönöm a választ. Nézegettem az Eaton UPS-eket az interneten. Ahhoz, hogy kommunikálni tudjon a NAS-sal szükséges az USB port a szünetmentes tápon? Ha megmondanád, hogy mennyit érdemes szánni rá vagy esetleg az ajánlott modelt, akkor könnyebben ki tudnám választani.

(#11060) szjoci válasza stefi1969 (#11059) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Én egy "gagyit" vettem a ts-253d nasomhoz, felismeri és működik vele a leállítás is. 2 éves, teszi a dolgát. [link]

(#11061) morfondőr válasza stefi1969 (#11059) üzenetére


morfondőr
őstag

Igen, mindenképpen USB-set kell nézni! Nekem egy ilyen van: [link] Használtan vettem új akksival az upsakku.hu-ról 20k körül. De már egy ilyen is megfelelő: [link]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#11062) cigam válasza stefi1969 (#11057) üzenetére


cigam
félisten

Ezen a [link]en megnézheted, hogy mikkel tesztelte a Qnap ill. a felhasználók..

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11063) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.
Van nekem egy TS-228 nas-om. Két hdd van benne ( 1TB és 4TB )két külön statikus kötetként.
A kissebbik az első, azon van a rendszer. Ezt szeretném kicserélni egy nagyobb hdd-re.
Hogy lehet megoldani, hogy a rajta lévő cuccok, programok, filmek zenék stb. egyszóval minden megmaradjon és az új hdd-n ne keljen mégegyszer mindent beállítanom. Programokat telepíteni, és azokat beállítani.
Valahogy mindent átmenteni az új hdd-re.

Még valami.
Ha hozzáadom [ezt] úgy ahogy írják, nálam miért nem jelenik meg semmi ? A hálótati beállítások elvileg jók.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#11064) cigam válasza rostiron (#11063) üzenetére


cigam
félisten

Kb sehogy. Eddig még senkinek nem sikerült a lemezképet átmásolni úgy, hogy az új lemezről pöcc röff beinduljon. Csak azt tudod tenni, hogy
- Minden fontos fájlt és mappát átmásolsz a 4TB-os másik lemezre, vagy egy USB meghajtóra.
- A Vezérlőpolt -» Biztonsági mentésben lemented a NAS beállításait.
- Beteszed az új lemezt, telepíted, és visszatöltöd a lementett beállításokat.
- Visszamásolod az új lemezre a régi adatait.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11065) rostiron válasza cigam (#11064) üzenetére


rostiron
őstag

Köszi.
A repo-s dologban nincs ötleted?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#11066) Impair1980 válasza rostiron (#11065) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Szia!
Próbáld meg így!

(#11067) rostiron válasza Impair1980 (#11066) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Így se jó. :((

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#11068) rostiron válasza rostiron (#11067) üzenetére


rostiron
őstag

Újraindítottam a nas-t ... hátha. De nem nyert.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#11069) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy TS-453-Pro NAS, ami alaplap hibás lett (lásd ez a poszt környéke). Hogyan lehet életet lehelni, akár a házba, akár az egész NAS-ba?
- szerezzek egy ugyanilyen NAS-ból egy alaplapot és cserélejm ki? Ez lehet, hogy anyagilag már nem érné meg. A QNAP kb 280USD-ért javította volna, de kb ennyit érhet a NAS használtan.
- szerezzek egy másfajta, de ebbe a NAS házba pontosan passzoló alaplapot és használjam egy vanilla Windows-zal vagy Linux-szal? Egyáltalán a NAS-ban lévő gyári alaplap mennyire szabványos méretű (csatlakozók)?

(#11070) Gaben92 válasza schferenc77 (#11069) üzenetére


Gaben92
őstag

Ellenállás forrasztással, máshogy sehogy. A Pro-k System Booting felirattal döglenek meg LPC hiba esetén (többi is csak azokon nincs kijelző), és mivel egy J1900 dolgozik benne kb. 100%, hogy LPC hibád van. Alaplapot cserélni felesleges, az is LPC hibás lesz idővel.

Vagy veszel egy új QNAP NAS-t és abba csak bele kell rakni a HDD-ket (erre van guide, hogy mi az amivel ez megy, gondolom Pro esetén csak Pro de lehet tévedek), vagy szerzel valakit aki egy multiméterrel kiméri, hogy low vagy high side halálod van és beforraszt egy ellenállást LPC Clock és a hibának megfelelő pin közé.

Amit meg lehet próbálni, hátha elindul:

HDD-k ki, indít. A system initialization ablak ha bejön ha böngészőből rámész, akkor táp kihúz, HDD-k be és indít. És ezt ismételni amíg nem bootol, kell neki néha 8-10 indítás. Utána le ne állítsd csak ments le mindent.

Ha a system initialization nem jön be HDD-k nélkül akkor annyira gatya, hogy csak ellenállásos mókolás játszik.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#11071) schferenc77 válasza Gaben92 (#11070) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Az ellenállásokkal már próbálkoztunk, nem sikerült (ki lett mérve, és az alapján beforrasztva talan 120 ohm).
A tartalmat már átmigráltam egy Windows alapú megoldásra, most a fizikai doboz sorsa a kérdéses. Gondoltam, ha esetleg csereszabatos az alaplap (pl miniITX), akkor berakok valami masik alaplapot, arra fel egy Windows, és legalabb media playernek lehet használni...

(#11072) Gaben92 válasza schferenc77 (#11071) üzenetére


Gaben92
őstag

Közben visszakerestem a hozzászólásaid és ahogy nézem ennél többet nem igazán lehet tenni. Max ellenállás cserélgetéssel életre kelteni a lapot, de nem foglalkoznék vele.

A másikra meg… Ugyanilyen lapot tuti nem vennék, abban is a hulladék Silvermont CPU lenne ami előbb-utóbb meghal de egy alaplapcsere talán működhet. Én kiszedném az alaplapot a helyedben aztán egy mérőszalag megmondja, hogy belemegy-e egy mini itx lap. Tápellátással elvileg nem kellene, hogy gond legyen mert sima ATX csatis elvileg a NAS, szóval a méret a kérdés.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#11073) cigam válasza rostiron (#11065) üzenetére


cigam
félisten

Pontosan mit hova írtál? Ráfrissítettél?

Ahogy láthatod, nálam működik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11074) rostiron válasza cigam (#11073) üzenetére


rostiron
őstag

Igen frissítettem. Nem tudom van e hozzá köze, de ha a 80-as port kell neki akkor ott lehet a gond. Nincs nyitva a 80-as port, és bár mit csinálok zárva van.
Ez miatt vettem észre, és nem tudom megoldani.

Lehet köze van a telekomnak hozzá ? Új az ONT, bár saját routert használok.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#11075) cigam válasza rostiron (#11074) üzenetére


cigam
félisten

Van futó tűzfal a NAS-on vagy a routeren?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11076) peti85 válasza rostiron (#11063) üzenetére


peti85
senior tag

Szia!
TS-228 van nekem is, hiába veszem fel a repot, üres mint Nálad. Én nem tudtam megoldani, de azt a két csomagot amit használok onnan, azokat letöltöm kézzel és úgy telepítem.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#11077) tibbike01 válasza peti85 (#11076) üzenetére


tibbike01
őstag

Megváltozott a reponak a címe. Annó én is kb a 3ik oldalról találtam meg. A régi leírások már nem jók. Sajna most nem találom.

(#11078) peti85 válasza tibbike01 (#11077) üzenetére


peti85
senior tag

2 évvel ezelőtt sem működött ezen a NAS-on és azután sem. Mindig felkutattam az aktuálisan működő repo címét. Sajna valamiért ezen a típuson nem működik úgy tűnik.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#11079) rostiron válasza cigam (#11075) üzenetére


rostiron
őstag

A routeren van. De már próbáltam úgy is hogy kikapcsoltam.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#11080) cigam válasza rostiron (#11079) üzenetére


cigam
félisten

Milyen router? A kimenő forgalmat is szabályozza? Ha azon le van tiltva a 80-as kimenő port egy WEB oldalt sem tudnál megnyitni az Interneten.
Én ránéznék a NAS tűzfalára, biztos nincs bekapcsolva?

Nem lehet, hogy csak ARM-ra fordított programok vannak csak rajta? Az oldal szerintt van Discord csatornájuk. Ott rá lehetne kérdezni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11081) rostiron válasza cigam (#11080) üzenetére


rostiron
őstag

huawei ax3 , de mintha a telekom fórumba olvastam volna már, hogy amit adnak ONT-t. azzal is lehet valami. Volt panasz a 80 és a 443 port elérésre velűk.
Még nyomozok.
De a port checker szerint bármit csinálok zárva.
Amit a routerba csináltam portokat azok mind jók. de ezt hiába ... ZÁRVA.
Ezen a nas-on nincs tűzfal. Vagy nem tudok róla :)

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#11082) Multibit válasza rostiron (#11074) üzenetére


Multibit
veterán

Új az ONT, bár saját routert használok.
1. Az ONT modem módban van, vagy router módban? PPPoE passthrough? Ugye nincs nálad dupla NAT?
2. A Let’s Encrypt tanúsítvány kérésekor van lehetőség challenge type megadására? Ha igen, állítsd át azt HTTP-01-ről DNS-01-re! Ebben az esetben nincs szükség nyitott 80-as portra. Ehhez persze az kell, hogy a DDNS szolgáltató is támogassa ezt a challenge type-ot.

(#11083) rostiron válasza Multibit (#11082) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.
Nincs nat. Modem módba van az ont, de próbáltam azt is hogy a saját cuccokat kíhúztam. A nast és egy pc-t az ont-ba csatlakoztattam. A nast dmz-be tettem stb......
Tudom hogy ilyen nincs és mégis van. Feladtam.
A Let’s Encrypt -hez nics nálam ilyen lehetőség.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#11084) Beni2360 válasza rostiron (#11063) üzenetére


Beni2360
félisten

Én tegnap előtt ahogyan olvastam és linkelted beirtam a pirossal látszó szöveget. OK, majd engedélyeztem. Kinyitva oda lépve megjelentek a cuccok. TS-133 a nasom.
Név: MyQNAP
URL: https://www.myqnap.org/repo.xml

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#11085) Alex91 válasza Beni2360 (#11084) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg a gond, hogy nem a legujabb rendszer van a NAS-on, mert az mar nem tamogatott az adott eszkozon. Nekem is 228 van, nem is jon be a repo…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11086) Beni2360 válasza Alex91 (#11085) üzenetére


Beni2360
félisten

Most akkor nálam nincs a legújabb rendszer a 2 hónapos ts-133-n? Igaz tegnap jött egy rendszer frissítés előtte és utána újraindítás kért.
De a repo fen maradt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#11087) Alex91 válasza Beni2360 (#11086) üzenetére


Alex91
félisten

Neked a legujabb foverzios van, valoszinuleg azert megy nalad. A TS-228 meg megragadt a 4.x-nel…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11088) vargata


vargata
csendes tag

Sziasztok,

Van esetleg tipp arra, hogy miért nem tudom csökkenteni a vastagkötet méretét? :(

A 7300-t átírom 5000-re, rányomok az alkalmazásra, és nem történik semmi.

Köszönöm, T

[ Szerkesztve ]

(#11089) vargata


vargata
csendes tag

(visszaolvastam, és pár héttel korábbi hsz alapján a RAID lesz a porbléma oka)

(#11091) sinci01


sinci01
aktív tag

BÚÉK mindenkinek. Authenticator bejelentkezéssel lenne problémám. Korábban telepítettem, végig csináltam a QR kódos ellenőrzést, mindent, és frankón működött a program. A napokban viszont a QFile Pro mobilról nem akar beengedni, mindig hibás kód üzenetet dob. A Qmanager működik mobilról, az beenged, de a fájlkezelő nem. Újra végig csináltam a QR kód beolvasását, frissítettem az alkalmazást is, de mindig hibás kód üzenet fogad. Mit tudnék még kipróbálni? Az időzóna beállítása is jó, ellenőriztem. Ha wifi-n csatlakozom, ott működik a fájlkezelő.

[ Szerkesztve ]

(#11092) sinci01


sinci01
aktív tag

Most kipróbáltam az emilben küldött kód lehetőséget, és az ott kapott kóddal beengedett. Csak az authenticator nem működik megfelelően. Kipróbáltam másikat is, azzal sem megy. A rendszerbeállításokban pedig engedélyezve van, valamint korábban megfelelően működött. Valószínű az utolsó fw frissítés óta nem megy.

(#11093) cigam


cigam
félisten

HBS3 integritás ellenőrzést futtatott már valaki?
Nálam vagy egy hónapja fut, de megakadt 56%-on. Pedig ~53e fájl, és ~2TB adatról van szó. Szóval ezt még egy olcsó (telefon) CPU is elvégzi pár óra alatt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11094) DonThomasino válasza cigam (#11093) üzenetére


DonThomasino
veterán

Azt még nem.
Korábban Md5 öt már használtam. Azt próbáltad?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#11095) cigam válasza DonThomasino (#11094) üzenetére


cigam
félisten

MD5? Nem, még nem. Azt hogyan kell?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11096) KisBundi


KisBundi
őstag

Sziasztok! Tárhely bővítésnél gondoltam, hogy a eddigi 4TB-os HDD-m kicserélem egy 8TB-os verzióra, de meglepődtem, hogy a 8 terás WD Purple milyen hangos a 4 teráshoz képest. Most azon gondolkodom, hogy a 2db 4 terás lila talán nem lenne ennyire hangos. Megoldható valahogy, hogy ez a 2 HDD egy nagy kötet legyen?

(#11097) attila.86 válasza KisBundi (#11096) üzenetére


attila.86
tag

SSD nem opció? Most relatíve padlón vannak az árak ki tudja, meddig, és egy jó márka megfelelően hűtve inkább írástól fárad, mint a 0-24 üzemtől, ami végeredményben sokkal hosszabb időtartam tud lenni. Egyébként a JBOD vagy RAID0 is megoldás, hogy egy kötet legyen a két meghajtó, de utóbbihoz ajánlott az azonos típus és méret.

(#11098) KisBundi válasza attila.86 (#11097) üzenetére


KisBundi
őstag

Nézegettem nagy írástűrésű ipari SSD-ket itt aprón, de nem találtam kapacitásban elég nagyot. Mind a kettő WD 4TB Purple lenne, persze típusban minimálisan eltérhetnek (cache méret, fej/tányér szám).

(#11099) attila.86 válasza KisBundi (#11098) üzenetére


attila.86
tag

Akkora írásmennyiséged lenne? Nem tudom amúgy mit szól a raid0 a nem pont egyforma hdd-hez, de sebességben is segítene, hát még egy ssd egyébként. Én anno sebesség miatt költöztem ssd-re, ég és föld még egy 1GB-os ARM QNAP-ban is a különbség.

(#11100) KisBundi válasza attila.86 (#11099) üzenetére


KisBundi
őstag

2 kamera képet rögzíti folyamatosan FHD-ban és mellette még torrent is megy jó pár. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.