Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- leslieke
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- sh4d0w: StarWars: Felismerés
- sziku69: Szólánc.
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- eBay-es kütyük kis pénzért
-
LOGOUT

Új hozzászólás Aktív témák
-
cucka
addikt
válasz
Vision
#20319
üzenetére
A UI-UX dizájnerek többsége egy kétpálcás bohóc.
Ahhoz, hogy jó legyen a termék, nem tudod megúszni, hogy kicsit érts ezekhez. Ahogy a SEO-hoz is kell érteni.
És jó hogy vannak előre megírt komponensek, mert boldog-boldogtalan komponenseket ír, de a többségük szar. Tessék-lássék jól működik.
Aztán jön a júzer héberre állított telefonnal, gyengénlátó módban, és szétesik az egész amit csináltál.És a másik a performancia. Webvitals valaki?
Ha a youtube-on a live chat ablak leblokkolja 1 másodpercre a render thread-et akkor az is UX probléma, de mégis csak a fejlesztők baszták el, és nekik kéne megoldani.
Vagy téged is zavar, amikor betöltesz egy oldalt, és össze-vissza ugrál a szöveg, amíg a háttérben betöltődik a kép meg a reklám? UX probléma, de a fejlesztő baszta el.És akkor ne beszéljünk a typescript-ről (ami ugye jó, csak mellette a javascripthez is kell érteni), a packaging-ről, meg az egész ökoszisztémáról, hogy csinálsz egy lángossütőnek egy weboldalt, és 1 giga a node_modules-od, de azért jó lenne, ha gyorsan betöltődne, meg nem akadna meg az animáció.
A frontend egy nagyon mély nyúlüreg. A felszíne egyszerű.
-
Drizzt
nagyúr
válasz
Vision
#20319
üzenetére
"Arról nem beszélve, hogy tipikusan kész komponenseket reciklálnak."
Mintha backenden nem ugyanez lenne.
Tok mindegy, van komplex feladat boven UI es Backend oldalon is. Aki viszont barmikor amikor nem muszaj ujrafeltalalja a kereket, az minden teruleten sulyos gond. Kiveve ha eppen tanul, de annak meg nem a munkahely a megfelelo terulete.
Algoritmust irni meg szerintem nagyon ritka mind backend, mint frontend oldalon. Felhasznalni mas altal megirt algoritmusokat: az nagyon gyakori. Bar en valoszinuleg az algoritmus iras alatt foleg az adatstrukturak implementalasat ertem. Az esetek 99.99%-aban a megfelelot kell kivalasztani a problemahoz es azt felhasznalni. Tehat nekem az, hogy egy Map, lista, etc. elemein csinalok valamit, vagy irok egy SQL query-t, az nem algoritmus iras, hanem algoritmus hasznalat. De lehet nem igy kene hasznalnom ezt a kifejezest.
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen egeret válasszak?
- AMD Catalyst™ driverek topikja
- Battlefield 6
- LG LCD és LED TV-k
- OFF TOPIC 44 - Te mondd, hogy offtopic, a te hangod mélyebb!
- Újra nekifeszül az asztali konzolok piacának a Valve
- Black Friday november 29. / Cyber Monday december 2.
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Milyen TV-t vegyek?
- További aktív témák...
- ASUS ROG Delta S USB-C
- -ÚJ,2 ÉV GAR- GAMER PC: RYZEN 5 4500-5600X +RX 6600/6700XT +16-64GB DDR4! SZÁMLA! 70 féle ház!
- Dell Latitude 7410 Strapabíró Ütésálló Profi Ultrabook Laptop 14" -80% i7-10610U 16/512 FHD IPS MATT
- Lenovo ThinkVision LFD E65 65" LFD kijelző új
- Legion 5 Pro 16IAH7H Intel Core i7-12700H CPU / 32GB DDR5 RAM / 1TB SSD / Nvidia RTX3070 8GB
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

Tok mindegy, van komplex feladat boven UI es Backend oldalon is. Aki viszont barmikor amikor nem muszaj ujrafeltalalja a kereket, az minden teruleten sulyos gond. Kiveve ha eppen tanul, de annak meg nem a munkahely a megfelelo terulete.
