Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) emvy válasza DJ Mythos (#95) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen, holnap. Elég jó lett, 1. féléves Pascal nagyházim, vagy másfélezer sor. 64 színben árnyékolódó mutatók, double bufferes képernyőkezelés :)

while (!sleep) sheep++;

(#102) CharlieDrop válasza KovacsUr (#96) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Úgy csináltam, hogy 20bites mintavételezés van :)

Bár nem nekem kell, kollégámnak :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#103) emvy válasza CharlieDrop (#93) üzenetére


emvy
nagyúr

Kettes komplemensben szimplán összeadod őket, normálisan kezelve az átvitelt. Semmi extra.

while (!sleep) sheep++;

(#104) gesuz válasza Bagoly (#99) üzenetére


gesuz
senior tag

2: POW csak ez jó a szorzás nem F@sza, de nem tom miért éppen Prison Of War és igen úgy emlékszem kell a math.h

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#105) CharlieDrop válasza emvy (#103) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köf, én is erre gondoltam, de holnap majd kifaggatom :))

(bár mint feljebb írtam igazából 20 bites számokat kellene összeadni, de holnap pontosítok, ma csak kutyafuttában tettem fel a kérdést :))

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#106) emvy válasza Bagoly (#99) üzenetére


emvy
nagyúr


Gondolom a tömb alkalmazása nem gond, csak épp a változóid akarod külön hagyni. Csináld azt, hogy egy hatelemű tömbbe rakod a változóid pointereit. poitomb[i]=ai^
Aztán így szépen meg lehet csinálni; *poitomb[i]=f(i)

while (!sleep) sheep++;

(#107) emvy válasza Bagoly (#100) üzenetére


emvy
nagyúr

OFF
Bagoly,kérdéses, mikor tudok odaülni a feladatod elé, remélem délelőtt, most értem haza, javaslom, reggel tedd fel a fórumra, mert most képtelen vagyok hozzáfogni.
ON

while (!sleep) sheep++;

(#108) JFL válasza Bagoly (#99) üzenetére


JFL
csendes tag

3. Mármint erre gondolsz?

srand(time(NULL));
int value = (rand() * 11) / (RAND_MAX + 1);

Így egy 1 és 10 közötti véletlenszám tárolódik a value változóban.
A rand() függvény használata előtt érdemes meghívni a srand() függvényt is, különben minden egyes futáskor ugyanazokat a véletlenszámokat fogja visszaadni.
Ennek a függvénynek a paramétere határozza meg, hogy honnan kezdje a generálást a véletlenszám generátor. Általában az aktuális időt szakták átadni, így minden egyes futáskor más véletlenszámokat jönnek ki.

(#109) KovacsUr válasza CharlieDrop (#105) üzenetére


KovacsUr
addikt

Ha meg _tényleg_ három bájtosak a számok, akkor az én megoldásom pld. szerintem működni fog... Meglássuk :)

Bagoly: eh, már mindenre válaszoltak :) Még valami?

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#110) Fr4G


Fr4G
aktív tag

azt a php 24 óra alatt c. könyvet megvetted vagy letöltötted ?

(#111) Bagoly válasza KovacsUr (#109) üzenetére


Bagoly
senior tag

A szám az ötödiken, negyediken köbön az még mindíg nem világos.
Hogy tudok hatványozni?

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#112) KovacsUr válasza Bagoly (#111) üzenetére


KovacsUr
addikt

http://www.acm.uiuc.edu/webmonkeys/book/c_guide/2.7.html#pow.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#113) Bagoly válasza KovacsUr (#112) üzenetére


Bagoly
senior tag

;)

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#114) dobi


dobi
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérésem, hátha tud vki segíteni! WEB-szerkesztéssel kapcsolatos a kérdésem. Elég amatőr vagyok még a témában...

A kérdés: pl egy kereskedelmi cég honlapján lévő árlista frissítését hogyan oldanátok meg, hogy minél gyorsabb és egyszerűbb legyen?

Ne kelljen mindíg egyenként beírogatni az árakat, ha pl egy nagyker áraihoz szertnénk alkalmazkodni.

Aki tényleg komolyan tud és akar is segíteni, az írhatna e-mail is!

Kösz

(#115) KovacsUr válasza dobi (#114) üzenetére


KovacsUr
addikt

Miért, ha nem egyenként, akkor hogyan? Kicsit kifejtenéd, hogy mire gondolsz, hogy szeretnéd?

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#116) rezra


rezra
csendes tag

Sziasztok! akkor egy php-s kérdés:
a vonatkozó html kódban meghívom a korábban megírt kódot, ami txt fájlokból generál linkeket. Azt szerettem volna, hogyha a megadott útvonalon nincs txt fájl, akkor ne generáljon se linket (értelemszerű), se hibaüzenetet. ezért az if () or die () kombinációt írtam be a kódba. De: ha nincs ott txt, akkor bár nem ír ki semmit, de a html-t se fordítja tovább, és kapok egy üres oldalt.
ha viszont nem die, akkor hibaüzeneteket ír ki. Kérdés: hogyan lehet akkor úgy megállítani a php-t, hogy a html azért végigmenjen?

Ha valakinek ez érthető...

Előre is köszi:
rezra

Ningúna teoría es buena si no se pone en práctica!

(#117) CharlieDrop válasza KovacsUr (#109) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Áh, megvan a bökkenő!

A lényeg, hogy a kolléga PIC18XX-es mikroprocit programoz, és az a marha meg csak 1 bájtos számokat tud összeadni (Így izgisebb, nem?:) Plusz, ha öszeadtuk őket, akkor el is kellene őket osztani (1-100 terjedő bármely számmal) , átlagolás céljából.

5let?

Anybody?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#118) KovacsUr válasza CharlieDrop (#117) üzenetére


KovacsUr
addikt

Na hagyjál lógva :DDD
Sorry, csak 80x86-hoz értek valamelyest... :) Ennek még az utasításkészletét sem ismerem. De az elmélet ugyanaz... ;)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#119) CharlieDrop válasza KovacsUr (#118) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Hmm, d ez 3 bájtos szám, és max 1 bájtosat tud összeadni, akkor 2 bájt infot hova tegyem?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#120) Szalma válasza rezra (#116) üzenetére


Szalma
őstag

A die az exit szinonímája. Ha generálás közben belefut, megáll. Tegyél a texfile vizsgálat függvénye elé egy @-ot. Az elnyomja a hibákat... :)

Szeretettel:
Szalma

(#121) dobi


dobi
aktív tag

Sziasztok!

Akkor a kérdés világosabban: Hogyan frissítenétek árlistát online egy weboldalon, ha megvannak az adatok pl egy xls-be ömlesztve alcímek alatt, és szét akarjuk választani az alcímek alatt levő adatokat minél egyszerűbben, és külön-külön menük alá be tudjuk rakni?

Minden egyéb más megoldás is érdekel, segítsetek!

(#122) Hercooles


Hercooles
aktív tag

''Kéne C-be 1 progi,mégpedig mátrixszorzásos! elég a forráskód!
2 előre megadott mxet kéne összesoroznia, A-t és B-t C-be!!!
NxM, MxL, NxL, melyek konstansok.''
Senki se ????????????
Nagyoon kéne!+!!!!! please!!!!!!! herlp+!!!!!!

(#123) #57764352


#57764352
törölt tag

Hello!

Lenne egy kérdésem, lehet kicsit láma, de mind1.
Van-e lehetőség arra, hogy FLASH MX-ben a létrehozott képet eltudja menteni és dinamikusan visszatölteni?

A másik?
A PHP tud valamit a cookie-kal kezdeni?

PLZZ Help

(#124) biker válasza #57764352 (#123) üzenetére


biker
nagyúr

- betölteni biztos tud, meneteni nem tudom, www.swf.hu ....

- tud....

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#125) biker válasza dobi (#121) üzenetére


biker
nagyúr

egyszerűbben: felejtsd el az xls-t, és tedd adatbázisba...

ez nem off, meg anyázás, de tényleg...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#126) biker válasza rezra (#116) üzenetére


biker
nagyúr

ne írj die/exitet...

if (file_exists(file/elérési/utja))
{
műveletek
}

és nincs else, meg die, meg izé.
és csak akkor hajtja végre ha létezik a file

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#127) #57764352


#57764352
törölt tag

THX

(#128) GuMipOkE


GuMipOkE
aktív tag

Borland c++ 5-ben elakadtam, miközben az Excellel birkóztam.
Odáig ok, hogy kész a munka és mentés
WBook.OleProcedure(''SaveAs'', ''C:\\teszt1.xls'');

De nekem dBase 4 formátumban kell az adatbázis, és nem tudok formátumot változtatni. A Word szivatásánál asszem elég, ha következő paraméterként beirja az ember a formátum kódját, de az excelnél ez nem műxik.

Tudja valaki a megoldást?

(#129) JFL válasza GuMipOkE (#128) üzenetére


JFL
csendes tag

Pedig stimmelnie kellene, legalábbis nekem VC++ esetén működik.

wbook.SaveAs(COleVariant(m_xlFile), COleVariant(xlDBF4), covOptional, covOptional, covOptional, covOptional, 0, covOptional, covOptional, covOptional, covOptional);

Megfelelő értéket adsz át a fájlformátum helyén? Az xlDBF4 egy short int, aminek értéke 11. Ha nem adod meg ezt a paramétert, akkor az alapértelmezett az xlWorkbookNormal, aminek értéke -4143 (0xFFFFEFD1).

(#130) GuMipOkE válasza JFL (#129) üzenetére


GuMipOkE
aktív tag

Keeerály!!! :DD

Köszi!
Ott rontottam el, hogy paraméterként az xlDBF4-t idézőjelek közé tettem, és nem a 11-et ítam oda.
Amúgy honnan lehet megtudni a formátumok kódját? Az excel helpjében nem találtam. Lehet, hogy elszántabban kellet volna keresni? :D

Tökre örülök! :)) Már csak azt nem tudom, hogy hogy állítsam be az excelt, hogy ha valamire rákérdez (pl.:overwrite...), akkor mindig igennel menjen tovább.

Mégegyszer köszi!

(#131) GuMipOkE válasza GuMipOkE (#130) üzenetére


GuMipOkE
aktív tag

Egy laza utasítással rövidre zártam a problémáit... ;]
ExcelApp.OlePropertySet(''DisplayAlerts'',false);

Frankón műxik!
:))

(#132) up válasza GuMipOkE (#131) üzenetére


up
senior tag

Az első lépés a makrovírusok felé! :))

(#133) GuMipOkE válasza up (#132) üzenetére


GuMipOkE
aktív tag

Lehet, de engem ez per pillanat nem érdekel. Az antivirus feladata, hogy a memóriát nézze. Viszont van egy tucat wormom emailekbe. :))

(#134) JFL válasza GuMipOkE (#130) üzenetére


JFL
csendes tag

Ezeket a kódokat elég körülményes megtudni. Elindítod az Excelt (vagy az éppen szükséges Office részhalmazt :) ), majd Eszközök->Makró->Visual Basic, itt pedig View->Object Browser. Itt láthatod az összes használható objektumot és annak mindenféle tulajdonságát. A ''Search Text'' editboxba beírod a keresett osztály nevét (fájlformátumnál pl. azt, hogy xlFileFormat), az alatta lévő ablakban megjelennek az osztály tagjai. A tagokra rákattintgatva alul kiíródik a megfelelő érték (pl. Const xlDBF4 = 11), ezeket kell beabálni a programodba. Ha sok ilyet használsz, akkor érdemes enum-okat létrehozni erre a célra.

(#135) GuMipOkE válasza JFL (#134) üzenetére


GuMipOkE
aktív tag

Hát tényleg elég körülményes, de legalább az összes Formátumnak megvan a kódja. Szerencsére nem soxor használom ezt. Azért kellett a dBase4-es formátum, mert a table xls-t nem tud fogadni, csak dbf-et. A gyors adatbeolvasás érdekében használom a table-t, mert az excel-t utasitgatva eléggé lassú... Míg kiolvasok az excelből pár ezer számot, az akár percekbe is beletelik. Table-t használva 1 másodpercen belül megvan... :)

Sokat segítettél! Köszi!

(#136) rii


rii
nagyúr

tud valaki olyan doksit mutatni, ami az obejtuk orientált programozást mutatja, de nyelvfüggetlen környzeteben, mikor kell példány, mikor nem, mikor örköljön, mikor csak osztályzsintű, static mikor kell, mikor pont nem, abstract ...
mert csak 1 gyakorlatunk volt .... :(

előre is THX ::rii

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#137) tildy


tildy
nagyúr

Delphiben csinalok egy progit.
XLS fajbol venne adatokat, ahol is valuta keresztarfolyamok vannak.

Hogy tudok egy adott cellara hivatkoznia delphibol?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#138) Gollam válasza tildy (#137) üzenetére


Gollam
tag

Erre talalsz peldat a Delphi 5 Mesteri szinte c konyben.
a http://www.marcocantu.com honlaprol leszedheted a forrast hozza. 16. fejezetben van ra program ha jol emlekszem
Udv

''Gazdagnak lenni jobb, mint szegénynek. Márcsak anyagi szempontból is.''

(#139) access_denied


access_denied
senior tag

Sziasztok.

De jó, hogy van ilyen téma is. Nekem is lenne kérdésem, hátha tud valaki segíteni. C++ Builder 5-ben kellene megoldani, hogy a jól ismert ping parancsnak tudjam a visszatérési értékét. Magyarul tudjam, hogy sikeres volt-e a ping.

(#140) tildy


tildy
nagyúr

Nem igazan talalom, szal jo volna , ha lenne pelda.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#141) JFL válasza rii (#136) üzenetére


JFL
csendes tag

Az UML elvileg pont erre lett kitalálva, nyelvfüggetlen módon lehet objektum orientált tervezést és analízist végezni. Online elérhető dokumentációkat konkrétan nem nagyon tudok, inkább csak könyveket. Az UML hivatalos oldalán vannak mindenféle doksik, talán találsz valami hasznosat:
http://www.omg.org/uml/

Esetleg itt is lehet valami értelmes:
http://www.rational.com

(#142) Nimrod


Nimrod
addikt

(#143) Fisha válasza rii (#136) üzenetére


Fisha
őstag

Angster Erzsebet konyve szerintem elegge jo, vannak benne c++, es object pascal peldak is, de osszesegeben nyelvfuggetlen. Van egy javas kiadasa is. Egyebkent teljesen nyelvfuggetlenul csak az alapokat lehet elsajatitani, mivel azert nem teljesen azonosak az OO-t megvalosito nyelvek sem. Lasd pl javaban interface, mig c++-ban tobbszoros oroklodes, es friend osztalyok. Object pascalban meg tudtommal egyik sincs :).

(#144) Szalma válasza JFL (#141) üzenetére


Szalma
őstag

(Ha UML, akkor inkább az ArgoUML-t javaslom. Ingyenes és szerintem jobb, mint a Rational Rose. Ugyanis szabványos fájlformátumba ment... http://argouml.tigris.org/ :) )

Szeretettel:
Szalma

(#145) JFL válasza access_denied (#139) üzenetére


JFL
csendes tag

A ping.exe programnak szerintem nincsenek olyan visszatérési értékei, amelyek alapján el lehetne dönteni, hogy jött-e válasz. Írdd meg inkább te magad a pingelést végző részt, aztán azzal látod, hogy van-e válasz.
A Borland C++ Buildert nem nagyon ismerem, így azt sem tudom, hogy van-e benne valami komponens, amivel egyszerűen lehet pinget varázsolni egy programba, egy C forrást viszont tudok prezentálni, ha érdekel.

(#146) JFL válasza Szalma (#144) üzenetére


JFL
csendes tag

Azért egy UML eszköznek nem az az egyetlen megítélési szempontja, hogy szabványos formátumba ment-e. :) Erős költői túlzásnak érzem azt a kijelentésedet, hogy az ArgoUML jobb, mint a RR, szerintem nem ugyanaz a kategória a kettő. A RR-nak valóban vannak problémái a szabványokkal, az UML-t is kissé furcsán kezeli, a kódgenerálás sem a legjobb, de mindent összevetve azért egy nagyon nagy tudású és hasznos eszköz.
Egyébként meg ízlés kérdése, hogy ki melyik ilyen UML-izét használja, a Borland Together ControlCentere szerintem jobb, mint a RR, mások szerint meg nem. Ettól még mindkettővel remekül lehet dolgozni. :)

(#147) access_denied válasza JFL (#145) üzenetére


access_denied
senior tag

Szia.
Megköszönném a C forrást. Akár mailben, akár itt. :)

(#148) Szalma válasza JFL (#146) üzenetére


Szalma
őstag

Hehe. Egyetértünk. Pont a leírtak miatt nem használunk Rose-t. Ellenben az Argo-hoz már több kódgenerátort is írtunk, a szabványos formátum miatt elég egyszerű... Persze problémái vannak és a Rose helpje felülmúlhatatlan. :)

Szeretettel:
Szalma

(#149) JFL válasza access_denied (#147) üzenetére


JFL
csendes tag

Mailben elküldtem.

(#150) GuMipOkE válasza tildy (#140) üzenetére


GuMipOkE
aktív tag

Ha még aktuális...

BC++ builder-ben igy néz ki egy Excell cella adatának kiolvasása.

adat=WSheet.OlePropertyGet(''Range'', ''D4'');

Mivel a Delphi is ugyanazt az Olefunkciókat használja, gondolom az átültetés valahogy igy nézhet ki:

adat:=WSheet.OlePropertyGet(''Range'', ''D4''); :)) :DDD:DD

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.