Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Hegedüs válasza Parci (#11) üzenetére


Hegedüs
csendes tag

Hello!

15 éves vagyok,s programozni szeretnék megtanulni tudna valaki segíteni ebben?

(#252) #57764352 válasza Hegedüs (#251) üzenetére


#57764352
törölt tag

Először gondold végig a következőket:

-Van-e tapasztalatod
-Milyen platformra szeretnél programozni
-Mit szeretnél programozni
-Mennyire szeretnéd magad beleásni

Utánna tudunk segíteni!

(#253) Hegedüs válasza #57764352 (#252) üzenetére


Hegedüs
csendes tag

Hello!

Elöször is kösz, hogy válaszoltál. Nagyon megszeretnék tanulni programozni,
3 d-s animációt szeretnék csinálni, meg kisebb játékokat.Tudnál segíteni benne?

(#254) Hegedüs válasza #57764352 (#252) üzenetére


Hegedüs
csendes tag

tudnál segíteni? létszives válaszolj!!

(#255) Hegedüs válasza Hegedüs (#254) üzenetére


Hegedüs
csendes tag

Segítenél kisqpi?,létszíves ez nekem fontos lenne, mert nagyon megszeretnék tanulni programozni.

(#256) #57764352 válasza Hegedüs (#255) üzenetére


#57764352
törölt tag

Szóval 3D-s programozás, és Játékok.

Amennyiben már van tapasztalatod, az sajna szerintem kevés. Ha nincs, az még kevesebb. :(

A kérdéseimre, ill. az átgondolni való dolgokra a választ leírhatnád, mert anélkül nehéz segíteni!

(#257) Miracle válasza Hegedüs (#255) üzenetére


Miracle
senior tag

ehh... játékot... vazz... az híresen könnyű. ha nagyon keményen ráfexel is 1 éven belül ne nagyon gondolj ilyen dologra. persze az egy év azt feltétlelzi, hogy carmack jelentéktelennek tűnjön melletted. na mindegy. először algoritmizálni kell megtanulni, meg elemi programokat írni. mostanában nem néztem ilyeneket könyvesboltban, nem tudok példát mondani, hogy milyen könyvet végyél, de egy kezdő PASCAL(nem delphi) jó lenne, mert azokban van valami kis nagyon elemi programozás-elmélet is, amivel kezdők elindulhatnak. és ha már pascalul úgy ahogy tudsz, akkor érdemes elgondolkozni C-n vagy c++on. de az még messzi van. sok sikert!

[Szerkesztve]

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#258) insyderz


insyderz
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdéseem, hogy ki ismeri az X-termal-t?

Az X-hubhoz egy külső bot..és azt Pascal -ba lehet programozni, de én sajna egyáltalán nem tudok programozni..tudna ebben segíteni valaki?

Előre is köszönöm...

insyderz

(#259) taltos válasza Miracle (#257) üzenetére


taltos
senior tag

Hali!

Most hirtelenjében csak ezt a linket találtam, de én ezt tartom ebben a kategóriában etalonnak:
Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#260) g4dg3t válasza Steelheart (#250) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Procedure valogat(eleje,vege: integer; var kozep:integer; var X:Tomb);
Procedure quicksort(eleje,vege:integer; var X:Tomb);

...
If vege>kozep+1 then quicksort(kozep+1,vege,X); //rossz iranyba mutatott a relacio!
...

Igy mar yoo lesz (elvileg) :)

[Szerkesztve]

(#261) Steelheart válasza g4dg3t (#260) üzenetére


Steelheart
senior tag

Kösz... (a hülye figyelmetlenségem...)

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#262) b14


b14
senior tag

Hello!

Valaki a Delphivel kapcsolatban tudna nekem segiteni?

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#263) sad


sad
csendes tag

Hi!

Mi lenne a kérdés ? Lehet hogy tudok segíteni, egy kicsit már foglalkoztam delphi-vel. (BD5,BD7).

[Szerkesztve]

(#264) b14 válasza sad (#263) üzenetére


b14
senior tag

b

[Szerkesztve]

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#265) balage8 válasza sad (#263) üzenetére


balage8
csendes tag

Hello!
Engem is delphi erdekelne, de totál kezdő vagyok.
Pascallal meg talan egy kicsit baratsagban allok.
Fórumok, levelező listák stb erdekelne.
E-mailewn dumaljuk meg ha teheted

Udv.: Balage

(#266) Tyrus válasza Hegedüs (#255) üzenetére


Tyrus
csendes tag

Hegedüs:
Én talán tudok segíteni. Már 3 éve programozgatok 3D-s dolgokat.
Én a Visual Basic 6.0-t használom, mert egyszerű, viszont lassú.
Ha azt már tudod használni, akkor némi angol tudással simán meg tudsz sokmindent a DirectX SDK 8-ból (VB 6-ra is van).
Kell még hozzá némi 3d geometria-tudás. Nem tudom mennyire vagy benne a témában. Ha érdekel írj!

[Szerkesztve]

(#267) b14 válasza insyderz (#258) üzenetére


b14
senior tag

Hi en lehet hogy tudnek segiteni, viszont nem tudom, hogy mi az az X-termal.

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#268) taltos


taltos
senior tag

A topicindító kérdésére válaszolva: Bővebben: link
Egyelőre csak tesztüzemben van, de a forum része egy regisztráció után bátran használható.

(#269) Gambit


Gambit
őstag

Sziasztok! Ma volt az első c órám az egyetemen, és egyelőre a hello world-öt írta csak fel a tanár. Na most nálam nem müxik. Lehet, hogy azért, mert nekem a borland c++ 3.1 van fent, ő meg a turbo c-t tanítja? Bocsi, ha nagyon láma vagyok, de pascalban ilyenekkel nem kellett szarozni, meg visual basicben sem volt gond. Szóval itt a kód:

void main (void)

{
printf (''Hello World'');
}


Na a hiba az idézőjellel van a fordító szerint.

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#270) Miracle válasza Gambit (#269) üzenetére


Miracle
senior tag

én az elejére böknék egy
#include <stdio.h>
vagy
#include ''elérésiút\stdio.h''
-t. vagy valami ilyesmit, ha ez nincs ott, akkor az nagy gond, mert a fodító nem tudja, mi az a prntf, hiszen ilyen parancs alapból nincs benne, csak az stdio-ban.
mondjuk C proramot nagyon régen írtam, lehet, hogy a két fenti sor nem fog működni, bár az egy kicsit meglepne.

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#271) faster válasza Gambit (#269) üzenetére


faster
nagyúr

#include <stdio.h>
hiányzik.

(#272) faster válasza Miracle (#270) üzenetére


faster
nagyúr

Semmi. Elnéztem.

[Szerkesztve]

(#273) kapcs-ford válasza Gambit (#269) üzenetére


kapcs-ford
őstag

c++-ban:


#include <iostream.h>
int main (void)
{
cout<< ''Hi World! \n'';
}

Aláírás

(#274) Gambit válasza Miracle (#270) üzenetére


Gambit
őstag

Köszi, így sem nagyon müxik, mindegy, majd a tanár kideríti, hogy miért nem képes ennyit sem megtanítani nekünk. :(((

Köszi a többieknek is, nem igazán jön össze. :(

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#275) faster válasza Gambit (#274) üzenetére


faster
nagyúr

Hát ez furcsa, pedig pár sor az egész. :F

#include <stdio.h>

void main(void) {
printf(''Hello'');
}


Ugye dupla idézőjelet (''macskaköröm'') használtál?


[Szerkesztve]

(#276) Gambit válasza faster (#275) üzenetére


Gambit
őstag

Unable to open include file 'STDIO.H'

Szerintem hagyjuk, azért köszi!

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#277) faster válasza Gambit (#276) üzenetére


faster
nagyúr

Akkor ott valami beállítási probléma van, nem találja az include fájlokat, köztük az stdio.h-t.

(#278) Gambit válasza faster (#277) üzenetére


Gambit
őstag

Igen, ennyit én is megértettem, de most azért kicsit csalódott vagyok. A turbo c-t a borland oldaláról szedtem le, azt hittem, ott talán valami használható verziót találok.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#279) faster válasza Gambit (#278) üzenetére


faster
nagyúr

Konkrétan nem nagyon ismerem a turboc-t, de talán valami környezeti változót kellene beállítani, hogy megtalálja. Talán valami ''set include=c:\turboc\include'' , vagy hasonló...

Itt találtam valamit:

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#280) Gambit válasza faster (#279) üzenetére


Gambit
őstag

Mindegy, most nem idegelem magam ezzel, de azért nagyon jellemző a műegyetemi oktatás színvonalára, hogy felfirkálja a táblára a létező legegyszerűbb programot, mondván, hogy ez már müxik, de hát nem müxik egyáltalán. Mi lesz később? Majd a hello world-öt próbáljuk debuggolni? Nem hiszem el, hogy ezért valaki pénzt is kap! :O

Szerk: Az én turbo c-m eleve nem 4, hanem csak 3 lemezes... De azért köszi, olvasgatom!

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#281) faster válasza Gambit (#280) üzenetére


faster
nagyúr

Az enyém csak egylemezes. :) Ha egyáltalán még megvan az a floppy valahol.

(#282) Gambit válasza faster (#281) üzenetére


Gambit
őstag

Még valami!

Ha véletlenül sikerülne, akkor hogy tudom megállítani, hogy el is olvashassam a hello-t? (Tehát valami olyan kéne, mint pascalban a repeat until keypressed)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#283) KovacsUr válasza Gambit (#276) üzenetére


KovacsUr
addikt

Options/Directories-ben beállítottad az elérési utakat?

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#284) KovacsUr válasza Gambit (#280) üzenetére


KovacsUr
addikt

De műxik, csak neked vannak gondjaid a telepítéssel... ;) Semmi gond, megoldjuk.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#285) KovacsUr válasza Gambit (#282) üzenetére


KovacsUr
addikt

Alt+F5-tel meg tudod nézni a kimeneti képernyőt.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#286) VladimirR


VladimirR
nagyúr

nemtom mennyire programozas, de mi az az xml es foleg mire jo?
(elnezest a lamasagert)

(szerk.: KovacsUr: hozzaszolasszamra gyursz? ;];];])

[Szerkesztve]

(#287) KovacsUr válasza VladimirR (#286) üzenetére


KovacsUr
addikt

eXtensible Markup Language, sok mindenre, semmi baj, igen. :D

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#288) Gambit válasza KovacsUr (#285) üzenetére


Gambit
őstag

Ahhh, köszi mindent! Azóta rájöttem, hogy compilert is fel kell rakni... ;) Így már a könyvben levő progik müxenek. Legalábbis nagyjából.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#289) KovacsUr válasza Gambit (#288) üzenetére


KovacsUr
addikt

Micsoda? Egy compilert? Tulajdonképpen te mit raktál fel eddig? Olyan Turbo/Borland C csomag nincs, amiben nincs compiler... :D

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#290) Gambit válasza KovacsUr (#289) üzenetére


Gambit
őstag

Mittom én, leszedtem a borland oldaláról egy zip-et, az tartalmazott 3 lemezt, elkezdtem installálni, de hiányolta a compilert. Aztán leszedtem azt is, és utána azzal együtt telepítettem, sikerrel. Egyebet nem tudok elmondani.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#291) Szenty válasza VladimirR (#286) üzenetére


Szenty
tag

(Hali, idézek Neked 1 könyvből...)

XML - Kiterjeszthető Leíró Nyelv (Extensible MArkup Language).
Az XML az SGML (Standart Generalized Markup LAnguage) utódja, és a HTML testvére, amely mellesleg szintén egy SGML alapú leíró nyelv.

Az XML előtt sokat vitatkoztak azon, hogyan kellene az adatokat megosztani. Az olyan egyszerű formátumok, mint a vessdzővel eválasztott változók (Comma Seperated Variable, CSV) eygszerű és ahtékony módját jelentették az adatátvitelnek, de fileonként csupán kb. egy adatbázis-táblázatnak megfelelő mennyiségű adatot tudtak átvinni. Struktúrált adatok továbbításához, mint amilyen mondjuk gy egész adatbázis, vagy egyy teljes dokumentum, rengeteg CSV-féjl bonyolult rendszerére volt szükség. S hogy a dolog még tovább bonyolódjon, négányan nem értették meg a vessző használatát a CSV-ben, és ehlyette inkább tabulátorokat használtak. [...]
Az XML enyhít a problémákon azzal, hogy egyetlen közös fájlstruktúrát teremt meg. Ez a szerkezet lefedi azt, amit a CSV-fájlnak kellett volna, nem enged meg olyan önkényes változtatásokat, mint például a vesszők tabulátorokra cserélése, és elfogadja a hagyományos táblázat tipusú és a kevésbé szabványos, dokument tipusú struktúrát is.

Mit csinál az XML?
--------------------------
Az XML úgy struktúrálja az adatokat, hogy az egyes adatelemeket tag-ekkel választja el egymástól. a tag-ek segítségégvel lehetőségünk van arra, hogy hosszú , értelmes nevekkel lássunk el minden adatelemet, de rövid kódolt tag-eket is használhatunk a jobb helykihasználás érdekében. A tag-eknek lehetnek jellemző paraméterei, és a fájlnak lehet egy átfogó szerkezet-definíciója, az úgynevetett Dokument Tipusú Definíció (DTD) vagy egy külső DTD-re való bivatkozása a Dokument Típusú Deklaráció. A deklaráció egy definíciót tertalmazó külső fájlt nevez meg, s az a definíció határozza meg a fájlstruktúrát.

Remélem, ez segített :)

(#292) VladimirR válasza Szenty (#291) üzenetére


VladimirR
nagyúr

kosz, asszem kezdem erteni

(#293) YuBully válasza Gambit (#282) üzenetére


YuBully
csendes tag

C++ra szerintem az egyik legjobb megoldas a DevC++.
Ingyenes fejlesztokornyezet (sot nyilt forraskodu), a SourceForge oldalarol letoltheto
Bővebben: link
, valamint direkt a
Bővebben: link
cirmrol. GCC forditot hasznal.
Egyebkent .NET programozoknak (foleg C#) tudom ajanlani a SharpDevelop nevu szinten ingyenes fejlesztokornyezetet :
Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#294) pweisz


pweisz
senior tag

Remélem itt jó helyen van a kérdésem.
Megtudnátok mondani a következő számok fixpontos alakját:
00110101
11101011
10110100
01110011
2bájtos fixpontos alak
125
457
23
841
Hugomnak volt hf,de nem jó amit számoltunk. Infós létemre elég gáz:(

(#295) Gambit válasza YuBully (#293) üzenetére


Gambit
őstag

Köszi, megnézem! :)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#296) Miracle válasza pweisz (#294) üzenetére


Miracle
senior tag

00110101
11101011
10110100
01110011
32+16+4+1 = 53 (fejben számolok, ami az egyenlőségjelek jobb oldalán van, az jó eséllyel rossz)
1+2+8+32+64+128 = ...
4+16+32+128
1+2+16+32+64
inkább nem is számoltam, nincs nálam számológép, nálatok emg hátha van, nomeg a matematikusok amúgy sem tudnak számolni.

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#297) Szsolt


Szsolt
tag

Hi!

Lenne 1 apró kérdésem a Java-s NetBeans 3.6-al kapcsolatban.

Hogyan lehet beállítani a debuggerét, hogy normálisan működjön, mert most valami ilyesmit ír ki: ''No native method inicialized'' vagy valami hasonló.

Kösz!

(#298) pweisz válasza Miracle (#296) üzenetére


pweisz
senior tag

Egyszer kösszi. Me allatta lévő számokat kéne 2 bájtos fixpontos alakra alakítani.

(#299) Huligan


Huligan
csendes tag

Hi!

Azt hiszem ez az a fórum ahol ezt el kell mondani.

Jól nyissátok ki az összes fületeket :)

Ismerek egy csapatot akik PDA-ra fejlesztenek

Ha valakit érdekelnek néhány alkalmazás akkor itt van néhány: :y
Ajánlatkészítő rendszer
Vonalkódos adatgyűjtő rendszer
Leltározó rendszer
Standoló rendszer
Gyógyszerkönyv
Számlázó rendszer
Szállítólevél készítő rendszer
Járőr rendszer
Felmérő rendszer
Kiszállítói rendszer
Képviselői rendszer


(#300) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Kéne nekem egy help!

Ha pl.: C-ben akartok csinálni egy fallabda-progit, akkor:

Hogy lehet megcsinálni, hogy a user cselekvésétől függetlenül menjen a labda, azaz ne kelljen mindig mozdítanio a platformot, hogy a labda is menjen?

A gondom: nem tudom azt megoldani, hogy valami menjen időzítve, s eközben lehessen billentyűlenyomásra egyidejűleg más parancsokat is véghezvinni...

I am having fun staying poor.

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.