Hirdetés
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- balojazz: Szódakészítés üzembiztosan és olcsón! Figyelem, csak hardcore szódázóknak!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Szólánc.
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gban: Meghalt Chuck Norris
- Oldman2: A KOReader ebook olvasó program
Aktív témák
-
Szeke
senior tag
Angster Bözse: Programozás I/II. Nagy rulez könyv, középsuliba is ajánlották, meg most fösulin is ez kell :)) Amugy egy átlagos könyv, de elég jol rendezett szvsz.
-
Szalma
őstag
OFF
Aha. Oberon: a programnyelvek/oprendszerek/fordítók Csimborasszója. :) Aki ennél jobbat tud, az csal. :) ~7000 sor (persze csak 3-4 alapszintű driverrel) a natív PC-s Oberon, ami egyben fejlesztőkörnyezet és operációsrendszer. És végtelenül letisztult. (''Nem kellenek ikonok, hiszen az ember nem azért tanult meg olvasni, hogy semmitmondó képecskékből következtessen a kattintás végeredményére...'', Wirth.)
ON
Igaziból a Modula-2 jobban fekszik, mert az még keret független volt. Nagyon ütős natív thread támogatással... :) (Vagy 3 éven keresztül M2-ben dolgoztam...)
Szeretettel:
Szalma -
-
Alan
aktív tag
Igazi programozóktól, igazi programozóknak:
Marco Cantú: Delphi x mesteri szinten (x= 3..7)
Borland Delphi x Developer's Guide :) (x=3..7)
Vagy ha jobban ízlik a pluszpluszos világ:
Bjarne Stroustrup: A C++ programozási nyelv
A legújabb divat:
Microsoft Press: A C# programozási nyelv (egész ígéretes!)
Hirtelen ennyi, a többiek még biztos mondanak jókat. Csak nehogy elfajuljon a téma. -
Alan
aktív tag
Jól van, én sem bántani akartalak, csak elgondolkodtatni :)
A tanár hozzáállása valóban szégyenletes. Te viszont meg tudsz tanulni magadtól is programozni, sőt, pár szempontból így még talán jobban is jársz, mert nem ront el a tanár mindenféle egyéni nézetekkel. A jó könyvekből pedig így még jobban el tudod sajátítani a programozást. Persze ha érdekel :) -
Alan
aktív tag
Kissé off...
Kedves zöld sas, ilyen hozzáállással talán (mások segítségével) átmész Pascal-ból, de egész életedben nem fogsz megtanulni semmit. Miért nem próbálkozol magad? Miért nem olvasol el egy Pascal könyvet, írsz meg egy egyszerű változatot, és javítgatod addig, amíg el nem éri a kívánt szintet?
Ja, hogy ez sok időbe telik és egyszerűbb megkérdezni? Igaz - de egyrészt így örömöd se lesz a dologban, másrészt könnyen eljöhet a nap, amikor tényleg tudni kell valamit, és nem lesz ott a súgógép. -
KovacsUr
addikt
pld.
const
MAX_SZAM = 5;
var
i: integer;
szam: array[1..MAX_SZAM] of integer;
pozitiv, negativ: integer;
begin
pozitiv := 0;
negativ := 0;
for i := 1 to MAX_SZAM do begin
write(i,'. szam: ');
readln(szam[i])
end;
for i:= 1 to MAX_SZAM do begin
if szam[i] > 0 then inc(pozitiv)
else if szam[i] < 0 then inc(negativ);
end;
writeln('Pozitiv: ', pozitiv, ' Negativ: ', negativ, 'Nulla: ', MAX_SZAM-(pozitiv+negativ));
end. -
ftc
nagyúr
A gondom:Meg van írva egy progi pascalban.Ciklus van benne.A tanár úgy akarja,hogy 2 ciklus legyen benne.Amúgy a progi így szól:Van 5 szám és meg kell álapítania,hogy mennyi +,-,0 a szám.
Aktív témák
- iPhone 12 Pro Max 256GB Mobiltelefon
- iPhone 15 Plus 128GB 100% (1év Garancia)- ÚJ EREDETI AKKUMULÁTOR - AKCIÓ
- DC160W-GAN Tech-Protect 6 portos asztali töltőadapter PD 160W / QC3.0 Fekete
- Vállalom telefonok,tabletek javítását ,(szoftveres hibát is,frp lock-ot is)márkától fügetlenűl
- BESZÁMÍTÁS! Lenovo Ideapad Gaming 3 15ACH6 notebook - R7 5800HS 16GB DDR4 1012GB SSD RTX 3050 4GB
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
