- bitpork: MOD Júni 13 Augusztus 2- szombat jelen állás szerint.
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- NASsoljunk: ZyXEL NSA-310 és az FFP
- Mr. Y: Motoros sztorik #06
- Napkollektor - csak úgy
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
akopacsi #3635 üzenetére
1.) Először mindenképp a PHP-s ellenőrzést csináld meg, hogy az működjön, hiszen a JavaScript a böngészőben kikapcsolható, a PHP nem. Aztán utána jöhet a JavaScript-es ellenőrzés elkészítése, hiszen annak a működése kliens oldali, így értelemszerűen gyorsabb.
A legegyszerűbb, ha a $_POST adatok (vagyis az űrlap által elküldött mezők tartalmának) meglétét ellenőrzöd, az isset() és/vagy empty() függvénnyel.
Pl. if( !isset($_POST['az_egyik_urlapmezo']) ) { /* hibaüzenetek tárolása, vagy akármi hasonló... */ }
Ezután a következő lépés attól függ, a felhasználó számára szeretnéd-e felsorolni az összes hibát, vagyis az összes mezőt, ami még kitöltetlen, vagy sem (pl. csak kijelzed, hogy valahol hiba van, és kész). Erre is van többféle megoldás is, egyik egyszerűbb az, hogy mondjuk egy $hiba=""; változót inicializálsz az elején, és mindig hozzáfűzöd az aktuális hibasztringet, ha valahol hibát észleltél ($hiba .= 'Nem adta meg a nevét! <br />'; és ehhez hasonlók), és aztán mielőtt elküldenéd pl. adatbázisba az adatokat, ellenőrzöd, hogy a $hiba sztringed üres vagy sem. No meg attól is függ a dolog, hogy azonos oldalon dolgozod-e fel a kapott adatokat, vagy kiküldöd valami másik fájlnak, ami csak a feldolgozásért felel. Ha másik fájlba küldöd a feldolgozást, akkor egyik lehetséges megoldás a $_SESSION változók használata - pl. a hibasztringnek is beállíthatsz akár egy külön $_SESSION['hiba'] változót, aztán ezt kiíratod a form előtt; vagy azt is csinálhatod, hogy minden mezőnek külön $_SESSION változója van, és akkor akár rögtön a hiányos mező mellett is kiírathatod az üzenetet.
Utóbbi esetben (ha más fájlnak küldted ki a feldolgozást, és $_SESSION változókat használsz) csinálhatod azt is, hogy a júzernek ne kelljen még egyszer begépelni az adatokat, hogy
<input name="az_egyik_urlapmezo" type="text" id="az_egyik_urlapmezo"<?php if(isset($_SESSION['az_egyik_urlapmezo'])) echo ' value="'.$_SESSION['az_egyik_urlapmezo'].'" ';?> />A Javascriptes ellenőrzés: tételezzük fel, hogy van egy label mező is az input előtt (persze egyébként XHTML szabvány szerint a labelnek valami külön elemben kéne lennie, pl. div vagy táblázatmező vagy ilyesmi):
<label for="from_name" id="az_egyik_urlapmezo">Az egyik űrlapmező</label>
<input name="az_egyik_urlapmezo" type="text" id="az_egyik_urlapmezo"<?php if(isset($_SESSION['az_egyik_urlapmezo'])) echo ' value="'.$_SESSION['az_egyik_urlapmezo'].'" ';?> />Akkor ilyesmi lesz a Javascript erre vonatkozó egyik ellenőrző sora:
function formcheck(){
var hiba = '';
/***** Az egyik űrlapmező ellenőrzése******/
var urlapm = document.getElementById('az_egyik_urlapmezo');
var urlapm_label = document.getElementById('az_egyik_urlapmezo_label');
if ( ( urlapm.value.length==0 ) || (urlapm.value==null) ) {
hiba+='Nem adta meg a nevét!\n';
urlapm_label.style.color="#FF0000"; //red
}
else{
urlapm_label.style.color="#000000"; //black
}if(hiba!=''){
alert(hiba);
return false;
}
else {
return confirm('Kész?');
}
}Ez azt csinálja, hogy piros lesz a label mezőben található szöveg, így egyértelműen látszik, hol a hiba.
Persze a submit gombodhoz tedd be ezt:
<input onclick="return formcheck();" type="submit" name="send" id="send" value="Elküldés" />Az, hogy hányadikra küldték el a formot, mindegy kell, hogy legyen.
2.) Ha kisebbet kellene készítened a képből, nézz körül az imagecopyresampled() függvénynél, ott a felhasználói hozzászólások között biztos, hogy van egy-két kész megoldás, amit akár elég, ha kimásolsz.
Remélem nem fogalmaztam túl nehézkesen, vannak a leírtaknál szebb megoldások is, de most szerintem ez a legegyszerűbb.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- HDD probléma (nem adatmentés)
- Vezetékes FEJhallgatók
- Mozilla Firefox
- BestBuy topik
- Path of Exile (ARPG)
- Azonnali informatikai kérdések órája
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- Kevesebb dolgozó kell az Amazonnak, AI veszi át a rutinfeladatokat
- pfSense - Avagy az okosított házirouter
- Napelem
- További aktív témák...
- ELADÓ TELJES GAMER SETUP!
- Lenovo ThinkPad T14 Gen 3:i5 1250P(12mag),16GB,512GB,14"matt TOUCH,vil.HU bill,Lenovo gari 2026.6.25
- Amazfit Gtr 3 Pro okosóra dobozával újszerű állapotban
- i3-8100 + ASUS H310M alaplap + 8GB RAM egyben (félkonfig)
- Asztali PC , R5 5500 , RX 6700 XT , 32GB RAM , 512GB NVME , 1TB HDD
- 119 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!) (ELKELT)
- Xbox Ultimate előfizetések
- AKCIÓ! MSI B550 R7 3700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Rampage SHIVA Seasonic 650W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- TELJES KÖRŰ IT BESZERZÉS
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest