Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) viharhozo válasza regent (#647) üzenetére


viharhozo
addikt

Fix limitrol szol, de tokeletesen hasznalhato alacsony NL-hez is.

Tegnap volt egy tok erdekes tornam. 10 dodo, 530 indulo, vegul 12. lettem. Penzben nem sokat ert, de sebaj. Az az izgi, h gyakorlatilag nem volt lapom. 175 handbol 19-szer neztem flopot, es mindossze harom esetben javult a lapom. Pocketet alig kaptam, volt egy KK, egy TT, harom AK.
Panaszra azert nincs okom. Az elso oraban KK-val duplaztam egy open-ended straight draw ellen, aztan lazitottam, el is ment a stack ketharmada. A masodik ora elejen UTG-bol elkeseredett allin TT-zel. Ket megado: QQ, AA. Isten jelet kuld, river T. ;) (javulas 1)
Ezutan agresszorkodtam picit, atlag fole jutottam, majd ujabb kulcshand. UTG+2, szemet jon, foldolok. Ablakvaltas, elkezdek a winampban zenet keresni, hirtelen bevalt a pokeres ablak, es egy jol sikerult kattintassal allinre mentem UTG+1-rol T7o-val. Ujabb isteni jel :) Ketten adtak, termeszetesen vertek (bar lett egy hetes parom), megint vissza az atlag felere.
Innentol bunkerfoci, minden ertelmes lappal allin. Ketszer volt showdown: AK vs AJ, AJ vs AT, egyszer sem jott le semmi. A husz kozott mar nagyon-nagyon shortstack voltam, K7-tel nyertem QT ellen (persze nem jott semmi), vegul egy KK vegzett ki (ekko javult a lapom a bubimhoz kaptam egy masikat :) ).

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#652) adalbert1 válasza #16741888 (#650) üzenetére


adalbert1
veterán

Ugyan nem nekem szól a kérdés, de azért összegzem én is a tapasztalataimat:

Mikrolimiten tényleg nem érdemes blöffölgetni, egyszerűen át se látja a játékosok nagy része, hogy te mire játszanál (ill. hogy egy sort vagy egy flusht akarsz esetleg tökéletesen beblöffölni), és sokszor second párral is megnéznek.
Javaslom, hogy több asztalon játsz egyszerre, kevésbé unalmas, több hand pörög, nagyobb az esélye jó lapot is kapni.
Én ha úgy érzem, hogy nagyon rossz formában vagyok, akkor inkább kiülök, és később folytatom (márha cash game, tourra nem tudok megoldást), minthogy a bankrollom csökkenjen...

HA meg a touron nem tudsz türelmes lenni, nyomasd együtt 1-2 sng-vel, vagy cash game asztallal, így több akcióban van részed, és mivel kevésbé vagy ráfeszülve arra az egy asztalra, nem is unod annyira, esetleg könnyebben is foldolsz, nem játszod meg azokat a handeket, amikkel valszeg. vesztenél. Nekem ezek bejöttek (mondjuk kevés tourt játszok).

(#653) adalbert1 válasza viharhozo (#631) üzenetére


adalbert1
veterán

Mostmár nekem is feltünt ez a szórás valamennyire: 4 in the money, 4 semmi.

Ráadásul a legutolsóból ketten estünk ki egyszerre, ugyanazzan a lappal, mindkettőnknek K kickere volt a 2 pár mellé, a 3. srácnak aki kiejtett pedig fullja. Viszont a másik kieső kapott pénzt, én pedig nem. Ilyenkor ez azért van, mert neki nagyobb stackje volt, mikor all in mentünk (nekem kb. fél vaknyi, neki meg másfél vaknyi, a chip leader persze könnyedén adta).

(#654) viharhozo válasza #16741888 (#650) üzenetére


viharhozo
addikt

A tornakat teljesen sablonosan jatszom, a vege fele esetleg lehet vmit alkotni. A lentiek az ipokeres tornakra vonatkoznak, bar a tobbi site-on is kb. ugyanez van.

Freezeout: az elejen szupertight, viszont poziciobol minden ertelmes lappal megprobalok flopot nezni. Az elso oraban kiesik a nepek 60-65%-a, a masodik ora vegen pedig mar fizetos helyert megy a meccs, tehat szarozni nincs ido. Ha semmi nem jon be, akkor az ora vegen mindenkeppen allin megyek. Ha sikerul, akkor jo, ha nem, akkor nem huzom az idot. A masodik ora nagyon necces, mivel a SS-ek allinhaboruba fognak, en meg nem szeretek itt coinflipezni. Ettol fuggetlenul neha muszaj. En itt is tight vagyok, neha megprobalok lopni, de nagy a veszelye egy visszakezbol kapott allinnek. A fizetos helyektol a FT-ig gyakorlatilag alig van jatek, jonnek az idohuzok. Itt a fizetesi strukturahoz szoktam alkalmazkodni. Ha van eselyem elerni a kovetkezo szintet, kivarok, ha nincs, allin, es legyen meg isten akaratja.

Rebuy: ritkan jatszom ilyet, hosszu, nem szeretek rebuyolni, nem is nagyon szoktam, viszont erdemes lazabban jatszani, mert tenyleg barmivel barmit megadnak. Ha negyen allinre mennek, egy jo kis sc-vel azt is siman lehet adni, a bankesely imegvan. Az addont mindig megveszem, ha ertelmes pozicioban erek oda.

Cashgame nem az en mufajom, nagyon nehez megfeleloen muvelni, viszont ha tenyleg pokerezni akarsz, ott a helyed. Sztem NL50 alatt felesleges kinlodni, viszont a szoras miatt a nyugodt jatekhoz legalabb 50 beulo kell, ami 2500 dodo. Ha ez megvan, izzitod a Poker Trackert, es agressziv jatekkal siman nyero lehetsz. SH-n mindent meg kell tamadni, a emel, raemelsz, ez kikesziti a tight jatekosokat.

[Szerkesztve]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#655) #16741888 válasza adalbert1 (#652) üzenetére


#16741888
törölt tag

Én cashgamet gyakorlatilag nem is játszom, panaszra még midníg nincs okom, mert kb 10szeresén vagyok az oktoberbe feltett pénzemnek, és kb ennyi a januári haszon is, szóval nem panaszkodok, csak értetlenkedek.:(
Hülye barom vagy ez az igazság, kb csak akkor tudok jól játszani ha kevés pénzem van, elképesztően hihetetlen, de így van.:(

(#656) #16741888 válasza viharhozo (#654) üzenetére


#16741888
törölt tag

Vágom, ez a vicc, pont ugyanígy játszom én is az MTTt szupertight, játék az elején, utána ha nagyon nem jön semmi, 5-6os Meknél elkezdek közepes lapokra all inezgetni, ezzel többnyire túlélem ezt a periódust esetleg kis szerencsével felduplázom magam.
De mostanában elszáll az elején az agyam, türelmetlen vagyok, és kb 20percnél tovább nem jutok, vissza is szívom nem a lapok a felelősök hanem az én hülye játékom.:(

(#657) adalbert1 válasza #16741888 (#655) üzenetére


adalbert1
veterán

Hülye barom vagy ez az igazság. Lol, ez gondolom elgépelés. :DDD

Igen, szorult helyzetben nekem is sokkal jobban pörög az agyam, de szerintem ez mindenkinek így van.

(#658) adalbert1 válasza viharhozo (#654) üzenetére


adalbert1
veterán

Cashgame nem az en mufajom, nagyon nehez megfeleloen muvelni, viszont ha tenyleg pokerezni akarsz, ott a helyed. Sztem NL50 alatt felesleges kinlodni, viszont a szoras miatt a nyugodt jatekhoz legalabb 50 beulo kell, ami 2500 dodo. Ha ez megvan, izzitod a Poker Trackert, es agressziv jatekkal siman nyero lehetsz. SH-n mindent meg kell tamadni, a emel, raemelsz, ez kikesziti a tight jatekosokat.

Azért 50 beülő által már nagyon be vagy biztosítva. Én jobban szeretem a teli asztalt, 8 v. 10 fővel, hol milyen van. Mondjuk Sh-n nagyobbakat lehet szakítani, de viszont sokkal nagyobb az ingadozás is.

Az nl 50 alatti tétek nekem se tetszenek igazán, de viszont teli asztalon tight játékkal ott is nagyon sokat lehet nyerni, gyakorlatilag mindig van vki. aki kifizeti, ha nut lapod van.
Mondjuk tegnap AA-val preflop all in KK ellen, a KK-nak király póker. :Y Még jó hogy short stack volt.

Viszont SH-n tényleg találni nagyon jó játékosokat, sokkal inkább már az ellenfelet játszák, mint a lapjukat.

(#659) #16741888 válasza adalbert1 (#657) üzenetére


#16741888
törölt tag

Az, sorry.:(

Leszartam beültem egy NL50be, 4en voltunk. 1óra után az volt az érzésem, itt milyen egyszerű játszani.:)
Gyakorlatilag mindenféle lappal játszottam, call meg raise, fold csak ritka esetben, sok barom is van NL50en bejönnek oszt emelgetnek össze vissza, és vagy levesznek fejjel egy baseballütőt és kiterülnek:DDD, vagy dobják visszaemelésre. Tartott pár percig míg megszoktam, de aztán feljöttem egészen 110dollárig, majd vissza 100 ahol belefutottam egy handbe, ami hát érdekes volt. Ezen gondolkodok most is. Azt már megállapítottam hibáztam, de nagyot. Előző körben ugyanígy 1 dolláros emeléssel kezdett az ember flopra ráemeltem és dobta mint a huzat. Most nem tudom, necc56dolláros potot lehetett volna 26dollárért megnézni, akkor azt mondom, nagy hiba volt.:( 2,5 az elég jó ods, hogy nincs flösse.
Szóval:
[link] Lehet oltani, vagy nagy párja volt vagy valami A-nagy suited, de én egyre inkább hajlok a nagy párra, sajnos.:(
Egyzerű a kérdésem flösse volt vagy sem?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#660) #16741888 válasza #16741888 (#659) üzenetére


#16741888
törölt tag

Átgondolva, hülyeség a nagy pár, vagy drill vagy A nagylap 3ász lehet nála, abból eggyik illik ehhez a színhez, ha nagy párja lett volna ászra nem mer ilyeneket hívni, szerintem A-J-Q-K lehetett nála káróból, jött neki a pár+színhúzó arra emelt 11dollárt, a megadás szerintem nyereséges volt, mert az én szempontból 7outja lehetett, nekem totál nyereséges volt az adásom. Persze én így gondolkodok, ettől függetlenül lehetett nála A-5is.:F
De már nem sajnálom hogy eldobtam.

Úgy lehetett volna pénzt spróolni ha az emelésére nem hívok vissza, de egész végig visszahívtam mindenre:D, fel is tudtam építeni egy szép stacket, volt minimum 12outom, ami bőven elég a visszahívásra. Ettől függetlenül ilyenkor a megadás talán jobblett volna, pont az out mennyiség miatt.:F

[Szerkesztve]

(#661) viharhozo válasza #16741888 (#659) üzenetére


viharhozo
addikt

Sztem a turnon egyszeruen allinre kellett volna menned. Ha azt adja egy szaros draw-val, akkor hulye, viszont eselyes, h Ax-szel is adta volna.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#662) #16741888 válasza viharhozo (#661) üzenetére


#16741888
törölt tag

Ez így van.:( Tényleg ez lett volna a játék.

(#663) #16741888 válasza viharhozo (#661) üzenetére


#16741888
törölt tag

Tényleg igazad volt, sokkal jobb a játék NL50en, csak azt vettem észre hogy szépen fokozatosan nő a stackem pedig nem sokszor volt jó lapom. Ez a végén viszont ismét egy nagy hiba.:(

Ha őszinte akarok lenni, egyfelelől jóttesz nekem ha nagyobb a tét másrészről meg beparázok, meg elég hülye gondolkodásom van, no mindegy, próblémák azért vannak hogy megoldjuk őket.:)

(#664) adalbert1 válasza #16741888 (#662) üzenetére


adalbert1
veterán

Hát ha minden flopra emeléssel kezdett, akkor gyak. bármi lehet még nála kezdetnél...
Az is lehet, hogy suited 5-6-ra emelt, és akkor már flopnál te voltál a rosszabb, habár ki tudja, mivel showdown nem volt, így az is lehet, hogy egyszerűen szépen kiblöffölt a partiból.
Viszont turn-nél szerintem is kötelező lett volna egy re-raise, hiszen 2 flush draw is lehetett nála (lehet félblöff), így muszáj idő előtt lezárni a partit.

(#665) adalbert1


adalbert1
veterán

Ja, még egy kérdés: nem tudjátok, hogy leutalásnál átlag mennyi idő kell, hogy moneybookers-re érjen a pénz? Gondoltam depózok a pacificre, hiszen max. 100 dollár first depo bonus van, és utána az eredeti cash-t egyből ki lehet venni (márha jól értelmeztem).

(#666) viharhozo válasza adalbert1 (#665) üzenetére


viharhozo
addikt

Penteken utaltam, kedden ott volt.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#667) #16741888


#16741888
törölt tag

átnézegettem a hand histroyt, pff, még idegesebb lettem:), kb olyan 4szeres beülővel kellett volna kiszállnom, ha nem vagyok idióta, plussz kihasználom csak a lapütközésekkor az előnyömet, elképesztő mennyi pénz bentmaradt.:( Jó ez mondjuk köszönhető a rossz passznak, kicsit fosósabban játszottam, na de akkor is, iszonyúdurván sok pénz bentmaradt.:(

Itt van az amikor sokan azt mondják a könyvek játék nélkül lófaszt nem érnek, igazuk van, kelle a tapasztalat, de örülök legalább hogy átnézegettem, máskor jobban figyelek mindenképpen.

(#668) viharhozo


viharhozo
addikt

Az egy dolog, h elbukok egymas utan nyolc coinflipet. Az is egy dolog, h a 70-30-akat is sorban bukom, ipokeren altalanos. Az pedig egy harmadik dolog, h 110 handbol a legjobb a 99 es az AKo.
Utobbi egyebkent tenyleg felelmetes, ennyire meg sose voltam lap hijan, volt ket 99, egy 77, egy AKo, es evvel ki is merult a lista, a kovetkezo az A8o ill. KQs.

Amikor ez a harom egyszerre tortenik, az eleg idegesito, megyek is aludni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#669) #16741888 válasza viharhozo (#668) üzenetére


#16741888
törölt tag

na kezdek visszatalálni az útra, mai verseny már teljesen jóvolt, 28. hely, de csak azért mert kolléganőm bejelentette msnen hogy felmondott.::( Szétesett picit a játékom. 28. hely 150ből, tulajdonképpen ezekután nem rossz, 2szeres beülővel álltam amikor kiestem.:(
Lapjárásom nekem is kellemes volt:DDD, nem volt nehéz játszani, eskü megszámolom 9-3hányszor volt nálam, szerintem 10szer biztos, volt hogy egymás után 3 szor. Első órában 1szer kaptam figurát:DDD, J-5.:DDD Ehhez képest 2000fölötti stackel mentem szünetre, szünet után pár vaklopás, meg blöff után már 3000fölött álltam. Játék jóvolt, minimális hibával, és asszem maximális nyereménnyel.
Tegnapi nap picit érzékenyen érintett.:(

(#670) viharhozo


viharhozo
addikt

No, 2500 GTD, 8. hely. Egyre erdekesebb a dolog, mert lapom semmi nem volt, 180 hand alatt nem jutott AA, KK, QQ, JJ, TT. Egy sem. AK-bol volt egy, ki is estem vele egy 99 ellen. :) A tobbi mai tornan volt lapom, megse nyertem semmit. Fura vilag ez.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#671)



addikt

Eddig youtube-on néztem a High Stakes Pokert, fent volt az összes része. De tegnap este törölték őket. :O
Nem tudja valaki hol tudnám folytatni? A második évad 9. részéig láttam.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#672) adalbert1 válasza viharhozo (#666) üzenetére


adalbert1
veterán

Lefele szerencsére gyorsabb volt. Serverről mb-re 2-3 óra, mb-ről másik serverre 3 másodperc. :)

Egyelőre úgy tünik működik a paci bonusa is, miszerint 400 $ be, és 100 $ azonnali bonus rá, amiből lehet játszani is egyből. Az eredeti befizetést nem célszerű egyből kivenni, mivel pár embert letiltottak emiatt. A 100 bonus-t viszont 20-szor fel kell tenni, hogy kivehesd, de ami nyereség, azt nyugodtan ki lehet venni, mielőtt megvan a 20-szoros szorzó. NL25-ön nagyon sok hülye ellenfél, egyszóval eddig tetszik. :DDD

Tegnap nyomtunk egy kis short handed live cash game-t, és voltak érdekes leosztások. Az egyik srác, aki sokkal magasabb téteken játszik, csak szórakozásnak vette az egészet, végig nagyon agresszív volt, és mákja is volt mellé... Pl.: első osztás, dealerből emelt 6 bb, nagyvak call, flop 663, a nagyvaknak overpair, a srácnak meg 106. Utánna 2 all in szituációban is jött neki a 3 + a 6 out (jó, itt utána volt all in). Szóval nemsokára már 4 beülővel ült ott, és már csak 5-en voltunk, így elég nehéz volt ellene játszani, mivel preflop minden pozícióból emelt 6 vakot, nagyon nem mertünk rá visszaemelni. Végül sikerült 40% pluszban zárni, de nagyon őrült játék volt már a végén. A srácnak nagyon jó readjei voltak, és top 1-2 párokat úgy blöffölt ki ha volt rá lehetősége, hogy öröm volt nézni.

(#673)



addikt

:W :W :O
Ú de felbaszta az agyam egy román calling station. Igazából sosem szoktam idegeskedni mások hülyeségén, sőt tulképp még jó is mert hosszú távon rajtuk lehet keresni, de ez most nagyon durva volt. Igazából tök tét nélküli volt a dolog szóval nem is azért zavar mert annyit buktam miatta, csak szimplán az a bamba hülyeség...
Ráadásul mindig vagy 10 mp-et gondolkozott bár fogalmam sincs min, mert végül mindig call-t találta legjobb döntésnek, de komolyan akár egy script ellen is játszhattam volna ennyi erővel.
Tulképp azért volt zavaró mert pont agresszíven volt kedvem játszani, de ezzel semmit nem lehetett bedobatni. :D

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#674) adalbert1 válasza (#673) üzenetére


adalbert1
veterán

A calling stationok ellen a legjobb játék, hogy nem emelsz, csak ha tényleg van lapod, azt kifizetik, ha meg még nincs kész lapod, akkor check, emelni nem nagyon mernek.
Az agresszív játék meg kifejezetten az ultra feszes játékosok ellen jó, márha jó a readed, és nincs lapjuk. :DDD

Más: A pacific poker egyre jobban tetszik... Tényleg néha azon csodálkozom, hogy biztos nem a play money részlegben játszom? NL25+NL50, de nagyon sok idióta van, nut lapot akarnak kiblöffölni, 1-2 vaknyi hívással akarnak blöffölni (mondjuk ez lehet csapda is, de eddig nem az volt), néha nagyon gyenge lapra adják az emeléseket... Eddig ha jól emlékszem 4 sessiont játszottam, és csak egyszer sikierült tight asztalhoz beülni, összeségében laza játék folyik (habár lehet hogy csak azi4pokeren volt túl tight a játék, ott játszottam a legtöbbet). Vagy QQ-val alacsony flopra megadja az all int az ellen, mikor flop előtt az emelésére még ráemeltem, stb. Egyszóval eddig fekszik a terem, persze megvan ugyanígy a negatív oldala is: a turnre meglévő flush-öm riverre érkező royal veri, rá 2 osztásra másik asztalon straight flush, becallolnak all in-t alacsonyabb párral, mint a flop legnagyobb lapja és beesik a 3-ik riverre. De azért messze nincsenek olyan durva lapütközések mint amiket a b2b rng generált. Mondjuk ez eddig csak rövidtávú tapasztalat, lehet hogy még sokat fogok itt sírni, hogy megint levertek vmi. szarral, de eddig jó. :DDD

(#675) válasza adalbert1 (#674) üzenetére



addikt

Ja nincs bajom a calling stationokkal, igazából ők a kedvenceim. :D Csak most épp vadulni akartam egy picit és ez a díszpéldány nem akart együttműködni. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#676) viharhozo válasza (#671) üzenetére


viharhozo
addikt

Torrenten fenn vannak.

Ha vki esetleg meg nem latta volna: [link]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#677) válasza viharhozo (#676) üzenetére



addikt

Köszi már privátban felvilágosítottak.

Hmm, annál, hogy valaki royal flush-t floppol, csak az lehet jobb érzés, ha egy másik valaki gondosan ki is fizeti.
Egyébként én a flopnál az AJ helyében emeltem volna egyet, akkor a royálos srác gondolom visszaemel és akkor dobom én is meg a 44-es is. Spóroltam volna neki egy rakás pénzt. :) Amúgy a pokert is furán játszotta meg a srác, én nem mondtam volna all-int, mert ha nincs az ellenfélnek legalább egy nutflush-e úgyis eldobja, de lehet, hogy még azzal is a full veszély miatt. De ez csak szvsz, én nem értek hozzá. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#678) Chandler


Chandler
senior tag

hali

nem tud valaki egy site-ot ahol ingyenesen lehet játszani?

(#679) válasza Chandler (#678) üzenetére



addikt

Szinte minden teremben lehet play money-ban játszani, illetve freeroll tournamentek is indulnak.

Válogass innen: [link]

szerk: ingyenes versenyek: [link]

[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#680) #16741888 válasza (#677) üzenetére


#16741888
törölt tag

Miért emelne vissza royal flössre?:D
Max egy egészen keveset, annyit amennyit kötelező megadni, bármivel javul a másik lapja az csak jó lehet neki.:)
Így teljes a roayl flöss egyébként:DD, bár kár hogy az ászos nem akart egy 50dollárt rákamuzni.:DDD

(#681) #16741888 válasza viharhozo (#676) üzenetére


#16741888
törölt tag

Ez ki volt? lehet tudni?

(#682) adalbert1 válasza adalbert1 (#674) üzenetére


adalbert1
veterán

Hát ma is volt 1-2 érdekes osztás pacin. :)
NL50-en először egy beülő minusz, mivel a flopon 15 outra megadtam egy top pár all in-jét, persze egyik sem jött...
Utána reload, 4-7en floppolt sor legelőről, hátulról emelés, én all in, ő call. :)
Utána AA vs. QQ, nem jött Q.
NL100: big blindként AA, középről emel vki. 5 bb-ot, erre én all in, persze az ellenfél KK-val call. :)
Mondjuk ki is fizettem egy floppolt 6-os pókerre vagy 60 dollárt, úgy readeltem, hogy ő is az A-ra játszik főleg a preflop emelések után, de ennyit még elviselek. De hogy a flop pont 66A legyen. :((

(#683) adalbert1 válasza viharhozo (#676) üzenetére


adalbert1
veterán

Eh ez nagyon durva.
Azért a floppolt royal örült nagyon, hogy neki gyak. csak call-t kell nyomni egy biztosan megnyert handre, nem kell azon gondolkoznia, hogy hogyan rakason be az ellennel mégtöbb pénzt, azt megteszi helyette az rng. :)

(#684) válasza #16741888 (#680) üzenetére



addikt

Igazad van, erre nem gondoltam royallal nem kell félni, hogy a másiknak fölém javul a lapja. Mentségemre hozom fel, hogy viszonylag ritkán van royal flushöm. :D

Amúgy igen, ez a party az a tipikus ideális party amilyet mindenki szeretne. Royallal lenyomni a pokert és egy rakás pénzt keresni rajta...
Ráadásul ha olyan a terem még külön kaphat rá royal bonust. A másiknak meg talán kijárna egy badbeat jackpot. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#685) #16741888


#16741888
törölt tag

Játszok a 25k GTDn így kezdtem a postot, ennyit írtam le, most már csak ennyit tudok írni játszottam.:(
Egészen hihetetlen érzékkel találok bele a KK-AAokba.:(, 1400am volt, 50-100as vakoknál, JJ 500ig hívok, ember all in, megadtam, KK, szia. Eggyetlen 1 darab jó lapom nem volt, de mégcsak közeltő se semmi, 10-2 ,9-3 ilyenek. Amikor all in hívott már tudtam baj van, de még volt 500 ember és 900al nem sokra jutok. Arra nem gndolok hogy jön a bubi mert mint mondtam, amióta játszom 1600leosztásból még nem jött pocketre drill.

Mod: No comment, be akartam ülni egy 10dolláros sit&goba de pont firssített ez a szar és egy heads up lett belőle, fasza. Először azt se tudtam mekkora, reméltem nem 100dolláros, 20dolláros volt, ennyi idő alatt meg is nyertem.:DDD

[Szerkesztve]

(#686) Chandler


Chandler
senior tag

szoktak lenni PH!oker talalkozok?
es ha igen akkor milyen tetekben?
szivesen elneznek egyre :)

(#687) #16741888 válasza #16741888 (#685) üzenetére


#16741888
törölt tag

Gyorsba beültem eyg 10 dolláros S&Gbe is. Ez is megvan, elején MTT szintű lapok, aztán egy eltúlzott A-J all in, 99megadta, jött a bubi. Aztán volt pár mákos lapom, a végén meg elég csúnyán ment a lap. Utcsó 3ba nekem 12ezrem volt a másik két uriembernek meg összesen 3k. És azon versengtek hogy ki lesz a 2.:( Elképesztő, én végig hívtam ugye alap, ők végig dobták majd 600körül all ineztek az egygik dobta én természetesen adtam, bármivel, és felduplázták magukat ezerpárszázra, aztán a másik 2kör múlva ő is felduplázza magát, majd megint a másik aki ekkorra már lement megint 1000alá. No mindegy, végülis funny volt.:)
Heads Up 1 körig tartott.:DDD K-J all in, A-10 adja, jött a király, meg a bubi is.:DDD

(#688) #16741888


#16741888
törölt tag

Számolgattam picit:)
Szóval vegyünk egy sima, max 150indulós 10dodós online bajnokságot, 12perces vakváltással, full tableös lebonyolitásban 1500indulózsetonnal.
Arra voltam kiváncsi hogy az elején prezentált szupertight játék mire lehet elég. Hát elég meglepő eredményre jutottam==>sokra:)
A 2. szünetig vizsgáltam a bajnokságot, ahhoz hogy az ember eljusson a 2. szünetig 4000zsetonra van szüksége. Tehát ha az elején te 4000zsetonnal indulnál akkor kb a 2. szünetre fogyna el. Ez hozzávetőlegesen 100db leosztás.
Viszont az első szünetig, 500minusszal el lehet jutni, ami több mint jó, megnéztem pár final tabblere kerülésem, a második szünet után 1 max 2 vakemeléssel ült össze a final tabble, azaz a fizetős hely.
Nem tudom most ebből milyen Bilanzot lehet húzni, talán azt hogy megéri tight játékot játszani, all inezni, ha megadják double up, 2 duplázással gyakorlatilag majdnem fizetős helyre lehet kerülni. És ugyebár itt ezalatt azt értem hogy semmi mást nem nyersz, csak theoretisch felduplázod magad 3000re, aztán 6000re.Márpedig, szerintem azért 100leosztásból 2szer lehet olyan helyzet amikor felduplázod, magad. És sokszor adódhat vakrablásra alkalom. Full tablenél 1 vakrablás 10leosztásnyi életet, jelent, ami elég soknak tűnik, mind időben, mind helyezésben. Ráadásul magasabb vakoknál pik--pak összejöhet 1000-1500csak ebből.
Ettől függetlenül ezentúl sem csak KK-AA ra fogok játszani, mert hátulról jó potodsnál bármivel bemegyek, és általában ilyenkor lehet nagyot kaszálni amikor óccsón bejutsz 9-3al:DD, és jön a 2 3as:D, az AA ellen.:DDD

(#689) válasza #16741888 (#688) üzenetére



addikt

Pont 2 órája láttam egy videot. Poker indicatort reklámozott, szóval nem tudom hányszor vették fel mire sikerült de lényegében pont ez volt benne.
Amikor a progi 90% fölött értékelte a kézbe kapott lapot all-in, minden más esetben fold. 1 óráig tartott a video, azalatt a csávó mást sem csinált csak preflop all-in vagy fold, egy flopot sem nézett. Mondanom sem kell, hogy végül megnyerte... Amúgy 10 fős sit&go volt.

szerk: amúgy meg sosem értettem hogy az emberek miért hiszik hogy a KQ, KJ, QJ stb jó lapnak számít allin szempontjából, de nagyon gyakran megadják vele.

[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#690) viharhozo válasza (#689) üzenetére


viharhozo
addikt

Pedig viszonylag egyszeru a magyarazat: ha preflop allint mondasz, olyan helyzetet szeretnel kialakitani, ahol a laputkozesek eselye kicsi. Klasszikusan ket felallas johet letre:

1. overcards vs underpair
2. Ax vs Ax

Az elso esetben gyakorlatilag teljesen mindegy, melyik ket overcardrol van szo, tehat ide a KQ is megteszi. A masodik esetet viszont erdemes kerulni, mivel itt konnyen becsuszhatsz 30% ala. Egy Ax vs KQ osszecsapanal akar 0,47 is lehet az EV-d, ez mindenkeppen jelentos tobblet.

Mindezektol fuggetlenul ezekkel allint mondani/fogadni csak specialis esetben lehet: ha nagyon keves/nagyon sok zsetonod van.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#691) adalbert1 válasza #16741888 (#688) üzenetére


adalbert1
veterán

Ettől függetlenül ezentúl sem csak KK-AA ra fogok játszani, mert hátulról jó potodsnál bármivel bemegyek, és általában ilyenkor lehet nagyot kaszálni amikor óccsón bejutsz 9-3al, és jön a 2 3as, az AA ellen.

Múltkor pont így estem ki egy egy asztalos sng-ről. Nagyvakként J4off, 4-5 limpelővel.
Flop: 443, körcheck (arra számítottam, hogy vki. úgyis emberkedni fog,majd utána jól kap egy vissza all in-t). Turn A, ismét körcheck, river 3. Itt emelek 1-2 vakot, UTG visszaemel kb. ugyanennyit, én all in, ő meg call. Itt gondolom max. felezünk, erre ő AA-t mutat, amit limpelt. :( Jó, mondjuk elég szerencsétlen flopot kapott rá, de a turn bőven jó volt neki.

(#692) Lest4t válasza (#689) üzenetére


Lest4t
aktív tag

Erről jut eszembe egy rossz élményem... Elő verseny, márcsak ketten vagyunk. AKs a kezemben emelek nagyobbat flop elött, csávó reraise allin. Gondolkodom, hogy végülis akkor szívok nagyobbat, ha AA vagy KK van nála. Úgy döntöttem megadom, nem tünt olyan hűde jó játékosnak - volt pár szar megjátszása már. Csávónak QJs. Ráadásul ugyanabban a színben. Jött a floppra Q , A és K persze nem. Kb azonos volt a chipek száma. Megadás sztetek hibás volt?

(#693) válasza viharhozo (#690) üzenetére



addikt

Nekem az a bajom a KQ, QJ és társai lapokkal all-in helyzetben, hogy több mint valószínű, hogy az ellenfélnél vagy pocket pair van, vagy ászmagas akármi. Így mindkét esetben verve vagyok hacsak nem javul a lapom, amire reálisan van maximum 6 outom. Nem szívesen teszem fel 6 outra az összes pénzem.

Lest4t: preflop kb 2/3 : 1/3 arányban voltál esélyesebb szóval szerintem nem volt hiba. az más kérdés hogy pont nem volt szerencséd. Amúgy én valamiért nem szeretem az AK-t, mindig az ilyen lapokkal bukom a legtöbbet, de headsupban simán allint mondok vele.


[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#694) adalbert1 válasza Lest4t (#692) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerintem egyáltalán nem vitatható megadás, látva a lapját meg főleg nem...
Párszor én is voltam élő tourney-n, de csak legelőször sikerült nekem is egy második helyet megcsípnem. Mondjuk mikor a heads up elkezdődött, kb. 85-15 százalék volt a zsetonok állása oda, nagyon esélyem se volt.

Pá:

Heads up-ban simán lehet akár szerintem A magasra is all in-t tolni, kickertől függetlenül, főleg ha te vagy hátsó pozícióban (itt sng-re gondolok, cash game-be azért ovatosabban küldeném)... Agresszívan kell nyomni, igaz egy kis óvatoság se árt. Tapasztalataim szerint ha olyan 60-40% a stackek állása, és nekünk van negyven, nagyon sokszor nem adja meg, félve hogy nagyon visszaesik. Folyamatosan nyomás alatt tartod, és nagyon sokszor olyankor callol, amikor tényleg van is lapod. :) Legalábbis én már jó pár ellenfelet ''ledaráltam'' az alábbi módszerrel sng végén, még hátrányosabb helyzetből is...

[Szerkesztve]

(#695) viharhozo válasza adalbert1 (#691) üzenetére


viharhozo
addikt

Nezd, tuti modszer termeszetesen nincs. Az a megkozelites, amirol Pumpi irt, meg en is a #654-ben, egy lehetseges strategia. A szivas siman benne van. Tegnap harom tornan indultam, ketton volt legit handem, de egyiken sem eltem tul az elso orat. A kritikus leosztasok:

1. Nalam JJ, flop JQ5, 2 treffel, emel, visszaemelek, allint mond, fogadom. Mutat: KT, turn A.
2. Nalam KK, elolrol 8BB emeles, visszaemelek, allint mond, fogadom. Mutat AQo, river A.

Ennyi. Szinten problemas lehet, ha megvan a handed, de mindenki foldol etc. A lenyeg egyebkent sem ez. Az online tornak porognek, keves zsetonod van, nincs ido szarozni. Ha nem tudod magad az atlag kozelebe hozni az elso ora vegen, inkabb ess ki.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#696) #16741888 válasza (#689) üzenetére


#16741888
törölt tag

SAG nál, szerintem kevésbé alkalmazható ez a taktika, bár nekem a sit and goim öbbségében többnyira akkora mákomvolt, hogy egy ovodás is meg tudta volna őket nyerni, majdnem. Elején mindenképpen tight játékot éri meg játszani, 3-4ember pik pak kiesik utána meg hirtelen agresszívre váltani,tegnap figyelgettem egy ember játékát teljesen jól játszott. Végig emelgetett több100akat, és dobatott mindenkivel, majd elért 2000fölé és visszaállt, ami szerintem hibavolt.
Elég feltűnően játszott lap nélkül, és kb senkinek nem tűnt fel. Elég érdekes volt. Sokszor meglepődök hogy hogy lehet hogy az embereknek nem tűnik fel hogy a másik mindíg emel, már az NL50nél is ez volt az érzésem. Volt hogy én szégyeltem magam amiért megint emelek:D, persze lap nélkül, természetesen, ilyenkor kell egy kicsit variálni a játékot.
Aztán egy standard 500as emelésére K-Qval all inig behívtam, AA.:D Jött a két pár nekem.:DDD
Tényleg így van, vagy nagyon megy a lap vagy eggyáltalán nem.

(#697) adalbert1 válasza viharhozo (#695) üzenetére


adalbert1
veterán

Persze, hogy nincs tuti módszer, hiszen ha lenne, mindenki azt nyomná, és akkor tényleg csak a szerencse döntene az esetek 100%-ában. Viszont sajnos touron a szerencsének így is nagyon nagy szerepe van, persze ettől akciódúsabb a játék, és teljesen másfajta tudás kell hozzá mint cash game-hez... Ugyanis ha itt lemákolnak egy kritikus szituációban, akkor vége a versenynek (és szerencséje még a leghülyébb, legbénább playernek is lehet), cash gamebe meg reload, és ha tényleg nagyon béna volt aki előbb lehúzott, akkor szerencsés esetben pár perc múlva már úgyis visszaszerzed a lét...

Pl.: a KT is ellened komolyan elhitte azt a 8 outot? vagy ha csak egy J-re vagy Q-ra tett, akkor 11-et? Ez melyik szakaszában volt a versenyek? Ha nagyon az elején alacson vakoknál, akkor jó hülye megadás volt... Mondjuk ha erősen short stack lennék, én is callolnék...

A másik meg az AQ-hoz kapcsolódik... Idegesít, hogy néhány idióta gyakran mondjuk Axoff-al fogadja el az all in-em, akkor nagyon sokszor jön neki a 3 out, mint az általad említett esetben is... Viszont nagyon fel tud idegelni, mikor preflop én viszem all in-ig a dolgot, és van mondjuk egy AKs-em, az ellenfélnek vmi. alacsony pocket, és persze egy outom se jön...

(#698) adalbert1 válasza #16741888 (#696) üzenetére


adalbert1
veterán

Azért az agresszív játékosoktól nagy általánoságban fél a legtöbb gyenge játékos, cash game-ben meg főleg. SH-n meg egy jó agresszív játékos szinte mindenkit ki tud emelni.

Ez az elért 2000 fölé és visszaált meg tipikusan az, hogy nagyon sokan féltik a stacküket, ha már átlag feletti szinten vannak, vagy elsők (főleg sng-n), és nem játszanak rá az ebből eredő előnyükre sem, ahogy észrevettem...
Viszont nekem is volt pár olyan, hogy 10 fős sng elején gyorsan sikerült egy player kiejtésével duplázni, utána már viszonylag jobban tudtam a biztos pénzre játszani, vagy legalább is kivárni a következő biztos szituációt, mintha még mindig csak a kezdő stackemmel ültem volna ott... És ha már megvolt az in the money, utána meg stacktől függően várás a többiek kiesésére, esetleg minél gyorsabb duplázásra menés, vakrablásból, esetleg elfogadott vagy az ellenel elfogadtatott all in szituációkkal...
Jó, tudom, nem egy szines érdekes játék, de nekem eddig eredményes volt.

A cash game-s példádra: Eddig össz-vissz 3 network termeiben nyomtam cash game-t, és eddig az a tapasztalatom, hogy mindenhol teljesen más stílust nyomatnak nagy átlagban...
Pl.: a b2b-nél volt szerintem a legnehezebb nyernem, boss-on gyakran nagyon lazák+pacin is...
Lehet, hogy nagyon tight asztalt fogtál ki. Nekem sokszor volt ,hogy a preflop 5-6 bb-os emelésem 4-5 ember simán callolta, hát ennyi ember ellen már nem lehet túl eredményesen játszani, ha nem talál el a flop...

(#699) viharhozo válasza adalbert1 (#697) üzenetére


viharhozo
addikt

Nem erdemes logikat keresni az ellenfelek jatekaban, mert nincs. Az en limitem a 15 dodos tornakig, es a 25 dodos sngkig terjed, ez lofutty, itt barmilyen idiota szembejohet. Es szembe is jon, ezert esik ki a jatekosok tobbsege az elso oraban.
Az igazi problema nem is ez, hanem az idiota leosztasok. Ezt delelott jatszottam, baromi boldog voltam utana. Rebuyos verseny, tehat meg lazabb a jatek.

En UTG, KK. Par kor telt el, a vak 15/30. Emelek 200-ig. UTG+1 adja, button-1 adja, nagyvak adja. A pot 815, nekem maradt 1200. Flop: AKJ, ket korrel. Nagyvak passzol. Ezen a ponton 99%-ig biztos voltam, h nekem van a legjobb lapom, allint toltam, tudtam, h barmivel adni fogjak. Mind a harom megadta. Turn, river meglepo modon marginalis. UTG+1 mutat: AJo, button-1 mutat: A7o, BB mutat QTs. Na, asszem, ezt hivjak szopasnak. A baj pedig az, h tulkeppen a BB jol jatszott, ha ket hulye megadja elotted az emelest, akkor evvel a lappal siman tartani kell. Harmadik napja ilyen kocsog osztasokkal esek ki. Vagy ilyenekkel, de ez mar meghaladta a vicc kategoriat is:

12 fos sng, negyen vagyunk, enyem a biztos negyedik hely, SB tart, en miniraiselek Q5-tel, SB tart. Flop: 853 rainbow. SB csekk, en allin, SB hosszas gondolkodas utan tart, es mutat 65-ot. En baromi boldog vagyok. A riverig, mert az egy hatos lett.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#700) adalbert1 válasza viharhozo (#699) üzenetére


adalbert1
veterán

Néha tényleg nem, annyira össze-vissza játszanak. Nekem a max. 10 euro-s sng volt, és ahogy láttam azért itt már színvonalasabb játék folyt, mint mondjuk 1,3,5 beugrósokon... A vicc az, hogy minél többet játszottam, az 1 euroson annál nehezebb volt eredményt elérnem. :) , egyszerűen sokszor nagyon túlkattogtam az adott helyzeteket, na meg a prizepool se nagyon kötött le már.

Itt az A7-et nem igazán értem... még ha suited lett volna, és neki van már 4 szine akkor talán. Az AJ off-nak 1 out, neked meg flopnál 3, turn után 6. Persze én is a legerősebbnek éreztem volna ezt a handet, egy AA simán visszemelt volna ugyanis preflop... A bb, meg tényleg jól játszott, ha beesik neki flopra nut lap, akkor nagyon jó pozícióban van, utána lévő 3 emberből valaki biztos emelni fog...

Hát itt meg flopig megadhatta 65-el, hiszen ha betalál a flop, könnyen duplázhat. De hogy second párra megadni az all in-t? simán lehetett volna nagyobb párod kézben, vagy 8-od, vagy trips, vagy 5 nagyobb kickerrel, ami volt is jelen esetben... Egyértelműen hibás megadás részéről (hacsak nem 2 overcardra tett), de az ilyen hülyéknek még szerencséjük is van mellé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.