Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) tomy_cz válasza kjany (#300) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Pff..sajnos nincs meg a gar, mert kaptam.. :(
Egyik ismim szerezte valahonnan, azt mondta olcsón jutott hozzá, és adott egyet ajándékba...szóval pénzembe nem került.
Kapizsgálom miért volt olcsó :U

Köszi az infot! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#302) kjany


kjany
tag

Szerzői jogdíj a pendrive-okra
[link]
:(

(#304) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Van nékem egy maxell pendrive-om(8GB), sajnos olyan
2-3 MB körül ír! nem lehet ezt gyorsítani valahogy?
köszi

(#305) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Silicon Power Touch 810 B (blue) Swarovski - 2GB (1870 HUF)

Aztán itthon kallódik egy 128MB-os cigarettamárka reklám (no name) pendrive-ja, kíváncsi voltam mit tud.
Na, ilyet se láttam még: :Y

mrlujoak

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#306) jilian


jilian
addikt

Halo!

Ez a kettö közül melyik lenne a nyerö?

1.:OCZ Throttle 32GB eSata
2.:SILICON POWER 32GB eSATA/USB SSD
Melyik a jobb vétel szerintetek?
A kapacitás befolyásolja a sebességet? 16 Gb-->32 Gb

:R

(#307) DarkDeer


DarkDeer
senior tag

Kingston DataTraveler 100 4GB-os:

(#308) utolsolevel


utolsolevel
tag

sziasztok

az érdekelne hogy érdeme -e NTFS re formázni a 8gigás pendriveomat vagy mi lesz a különbség a fat32 höz képest?

ß

(#309) ANT válasza utolsolevel (#308) üzenetére


ANT
őstag

Tartósan nem érdemes, legfeljebb alkalmanként, ha egy-egy nagyobb .iso-t akarsz rajta cipelni.
Lásd: utolsó bekezdés

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#310) utolsolevel válasza ANT (#309) üzenetére


utolsolevel
tag

Köszönöm a választ!

ß

(#311) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Létezik, hogy ennyire lassú legyen 1 pendrive?
A-data JOGR 8gb:

A régi 512-es Toshiba sokkal gyrosabb:

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#312) ANT válasza Silent77 (#311) üzenetére


ANT
őstag

A régi "tosibádban" jobb chip van. Egyébként ez nem meglepő, az újabb generációs (és nagyobb kapacitású) drive-ok általában belassultak. Ez van. Corsair Flash Voyager, A-DATA PD7, csak hogy a régi nagyágyúkat említsem...
Ne akarjad má', hogy gyors is, meg nagy kapacitású is legyen. ;]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#313) Silent77 válasza ANT (#312) üzenetére


Silent77
veterán

Én azt akarom :O
A fene vinné el, így a franc se másolgat rá, örökkévalóság. :( :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#314) Mankó


Mankó
veterán

Ilyet nézegetek:
OCZ Rally2 8, 16 Gb, illetve Apacer 16Gb AH225. Melyiket ajánljátok gyorsaságba és ready Boosthoz?

(#315) dReFiX


dReFiX
senior tag

Sziasztok, most vettem 8gb Kingston DT100-ast, milyen fájlrendszerre illetve mekkora lemezfoglalási egységméretre érdemes formázni ? Főleg 1 GB-nál nagyobb fájlokat mozgatnék vele thx :)

szerk.: illetve az miért van hogy FAT32 -n kívül illetve illetve " alapértelmezett foglalási egységen " kívül semmi mást nem tudok kiválasztani a formázás ablakban ? :W

[ Szerkesztve ]

(#316) dReFiX


dReFiX
senior tag

helló !

Láttam a Kingston DT100-as ATTO teszteredményedet, és érdeklődni szeretnék hogy milyen fájlrendszerre illetve mekkora lemezfoglalási egységre van leformázva a pendrive-od.
Köszi a helpet !

ÜdV

(#317) Elisha_


Elisha_
tag

Sziasztok, pendrive-ot szeretnék venni és három típust néztem ki amik jó árban vannak. Tudnátok írás-olvasás eredményeket írni róluk?
1. Verbatim Store 'n' Go USB Drive 8GB
2. SanDisk Cruzer Micro 8GB
3. Kingston DataTraveler 100 8GB
Szerintetek melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

Asus P5Q, Core2Duo 8400 3Ghz, 4x1Gb geill DDR2 800Mhz, Asus HD4850 Ati vga, WD500 Gb HDD, Asus 500W táp, Win7 RC (build7100) 64bit

(#318) germanlacika


germanlacika
csendes tag

Van két Pendrive-om. Az új egy Corsair Flash Survivor 32GB, a régi pedig egy Corsair Flash Voyager GT 4GB. Azt sejtettem, hogy a 32GB-os sebbeségbe meg sem fogja közelíteni a GT-t, de hogy ennyire lassú az már kétségbeejtő.

Kérdés: Lehetséges e, hogy valamilyen rossz hardwarebeállítás miatt olyan a sebbesége mint egy szikratávírónak?

Bármilyen tapasztalat vagy ötlet érdekelne, mert ha így marad akkor lecserélem.

Előre is köszönöm.

(#319) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Kingston DT100 4GB FAT32 alapértelmezett

Corsair FlashVoyager 16 GB FAT32 alapértelmezett

Romani ite domum.

(#320) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

sziasztok! Lenne egy problémám: vettem egy 16GB-s Kingston DataTraveler-t és nem tudom leformázni ntfs filerendszerre. Pontos hibaüzenet:"A windows nem tudta befejezni a formázást."

(#321) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

60 MB irás 60 MB olvasás: [link] Láttatok már ilyet egy Kingston DataTaveler-töl??? :F

[ Szerkesztve ]

(#322) Gaboo007 válasza Gaboo007 (#321) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

:D a C-t teszteltem sry! :W

(#323) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Na ez már a pendrive:
Kingstone DataTaveler 16GB:

[ Szerkesztve ]

(#324) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

emtec 16Gb 7k volt auchenben

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#325) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ez gyakorlatban nagy fileoknál 28-30Mb olvasás 15-20Mb írás
kisebb file-oknál 6-7Mb írás
még most tesztelgetem :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#326) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

még 1-2 teszt
[HDspeed]
HDtune

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#327) RefeeZ válasza kisza25 (#326) üzenetére


RefeeZ
tag

sziasztok:)

létezik az, hogy ha pendrive-ra csak kisebb fájlokat másolok (néhány száz KB méretűeket), akkor bazira lassan totyorog át az adat, és ha nagyobbakat, akkor akár 7MB is átcsússzan másodpercenként? gondolom kb elképzelhető, de azért érdekel a véleményetek:) meg persze az is, hogy ezt esetleg ki lehet-e küszöbölni? (bár gondolom, nem valószínű;))

köszi előre is:)

(#328) kisza25 válasza RefeeZ (#327) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen ez sajnos így van minnél kisebb annál lasabb
FAT 32-ben gyorsabban kezeli mint plNTFS-alatt
érdemes iso-ba rakni elöbb a kis fájlokat, vagy egy rar-ba akkor meg lesz a 7Mb-os sebeség

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#329) luke9595


luke9595
csendes tag

Silicon Power 8GB Touch 820

(#330) kisza25 válasza luke9595 (#329) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ez se rossz csak az írás lehetne jobb is

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#331) jilian


jilian
addikt

Halo!

Szoval:
Amikor elinditom a másolást (pendrive-ra) azt irja,h 90-200 Mb-tal kuszik fel rá a cucc a csik is felszalad, de megáll 99 %-nál! És töpreng. Több pendrive-nál is ez volt a tapasztalat.
(Corsair Flash Voyager 8Gb , Silicon Power 32GB eSATA/Usb \eSata-nál nem\, SANDISK Cruzer Contour 4GB)
Ez miért van?
Tökmind1 , h hol másolok (TC, Windows intézö , stb.)
Egyszerüen "megáll" a másolás, és olyan mintha befagyna és kell neki idö amig 'feláll.
Rohadt idegesitö!
Miért mutatja ,h 99%-ot felmásolt ha a valoságban még csak a pendrive kapacitásának megfelelö sebeséggel (20-30 Mb) irt rá adatot és még csak kb. a felénél tarthat?!?!

Vista x64, Win7 x64

THx

(#332) kisza25 válasza jilian (#331) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

64 bit alatt én is tapasztaltam ezt
fat 32-re vagy NTFS-re van formázva a pen?
az a töprengési idő amiatt van ,mert a sebesség valójában sokkal lassabb
lemértem időt és kiszámoltam,hogy ua. sebeség mint XP alatt csak nem jól mutatja win

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#333) jilian válasza kisza25 (#332) üzenetére


jilian
addikt

Ntfs-n van minden, mivel nagyobb fájlokat ugy "gyorsabban" lehet áttolni...(asszem máshogy nem is lehet pl.:iso-t)
Amugy a gyorsitotár miatt van, mert a win átadja de a pen nem fogadja olyan gyorsan.
Vmi ilyesmi :)

(#334) kisza25 válasza jilian (#333) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

iso-t lehet csak 4Gb-nál nagyobb fájlt nem

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#335) valory


valory
tag

Sziasztok

van egy 8GB-ás Kingston Data Traveler pendriveom és arról nézem a filmeket a Philips DVP5990 játékoson, a napokban pedig lepauseoltam egy filmet, kimentem a szobából és kicsit elidőztem a konyhába, mire visszajöttem a játékos már kikapcsolt, gondoltam sebaj, visszakapcsoltam, de már nem látta a sticket, pc-n leformáztam, 4,5GB üres helyet muatatott rajta a majdnem 8ból, majd újra formáztam ekkor már 5,5GB-át majd körülnézegettem és láttam, h ilyesmire a HP USB format Tool-t kell használni, leformáztam azzal, ekkor már rendesen mutatta az üres helyet, de ha nézek filmet, van mikor beakad a film, és kb. 30 másodper után folytatódik, persze annyit is ugrik előre, mintha mise történt volna. Visszamásoltam a hardra a rajta levő filmet, és ott ahol leakad a játékoson, pc-n elpixelesedik a film, az eredetileg rámásolt természetesen hibátlan. Hogyan lehet megjavítani a sticket? Nincs valami progi amivel esetleg mélyrehatóbb formázást lehetne végezni? És mitől romlott volna el, máskor is kikapcsolt vele a játékos... vagy esetleg menthetetlen?

Válaszotokat előre is köszönöm!

A teszt eredménye:

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#336) magellaner


magellaner
tag

Miért ilyen lassú az írás?

[ Szerkesztve ]

(#337) kisza25 válasza magellaner (#336) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ha kiszámolod, 2x gyorsabban teleírod az 1Gb-ot 2Mb/s-el, mint az előtted hozzászóló a 8Gb-ost 8Mb/s-el :) tehát mihez képest lassú

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#338) Giggles válasza jilian (#331) üzenetére


Giggles
tag

nekem 8gigás kingstone datatravelerem van és ugyanez a gondom, filemérettől függetlenül 98-99%nál 20-30 másodpercig áll, vista64-em van de próbáltam Xp-s gépen, és ugyanezt csinálja, ha másik pendriveot használok, akkor simán végigmegy, és tényleg idegesítő, mert eszméletlen módon megnyújtja a másolást: kb700megányi képet egy pár perc alatt feltettem haver pendrivejára, enyémre 30 perc alatt másolódott át

(#339) gorgo


gorgo
őstag

Ahoj!

Vettem ma egy Kingmax 8Gb-os pen-t. A dobozán ez áll: írás 13.2 MB/s (max.) olvasás: 26.3MB/s (max). Namármost, az olvasás az megvan. Viszont az írás, az rohadtul nincs meg: a "rekord" 5.2 MB/sec volt.
Nagy file-oknál (film) 4.52 MB/sec, közepesnél (digitális képek) 3.62 MB/sec, kicsiket meg ki sem mertem próbálni!

Szerintetek visszavigyem, mondván, hogy ez a felét sem tudja annak, mint amit ráírtak???

poén: retek ATTO 11.4MB/sec-et mér írásra és 32MB/sec-et olvasásra. Kár, hogy ez a valóságban nem létezik!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#340) kisza25 válasza gorgo (#339) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

fat32-re vagy NTFS-re van formázva?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#341) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! Mire érdemes formázni őket (king 2-8-16Gb)? Most mind FAT32-be van és az egész házban win 7 van. Érdemes lenne NTFS-re megcsinálni őket? Nem vok témában. Köszi!

(#342) boogie84 válasza Gaboo007 (#323) üzenetére


boogie84
veterán

Te melyiket tesztelted? Mert van belőle jópár féle.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#343) boogie84 válasza gorgo (#339) üzenetére


boogie84
veterán

Gyanítom h a tesztek alapján írták rá a dobozra is...

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#344) kisza25 válasza Kolondrum (#341) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

2Gb-ost Fat32-re (ez gyorsab kis fájloknál, mint az NTFS) a 8-16Gb-ost NTFS-re azért, hogy 4Gb-nál nagyobb fájlokat is rá tudj másolni, ha csak Win7-et használsz akkor meg exfatra, ez a legújabb és leggyorsabb, viszont ez nem fog XP és Vista mellett rendesen működni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#345) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Helo. Maxell 360°-os 4GB-os pendriveom:

Enyhén szólva is aránytalan sebességértékekkel bír. Kicsi és nagy fájlok írása/olvasása között ~ 0,5MB/s különbség van. Írás: 3.6MB/s, Olvasás: 16.5MB/s ( stabil értékek ) Total Commander 7.04a-val mérve. Ezeket új korában mértem. Azóta egyszer beázott, ezután 1 hétig nem tudtam rá írni. Most rendesen lehet írni, és vissza is olvasni, de ha egyszer valamit felírtam rá, akkor azt nem lehet törölni ( csak formázással ). Előző pendriveom egy TDK Trans-it 2GB-os darab volt, azt elektrosztatikus kisülés ölte meg, de az 7MB/s-el írt, 14MB/s-el olvasott. Nekem jobban bejött, ezt a Maxellt nem nagyon ajánlanám...

[ Szerkesztve ]

(#346) Kolondrum válasza kisza25 (#344) üzenetére


Kolondrum
félisten

Köszi, hogy válaszoltál!

(#347) gorgo válasza kisza25 (#340) üzenetére


gorgo
őstag

FAT32 mivel nem formáztam át. Amúgy kifejezetten nem ajánlott az NTFS pendriveokhoz... Lehetni lehet...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#348) Kolondrum válasza gorgo (#347) üzenetére


Kolondrum
félisten

Miért? Nekem minden napos akadály, hogy túl nagy a rá másolandó fájl. 6-8 gigás fájlok. Az NTFS megoldás.

(#349) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!
Adott egy 1 Gigás pendrive, amivel anno "rendes" sebességgel tudtam olvasni, írni. Viszont egyik pillanatról a másikra ez megváltozott és most már csak 90 kbytes/s-el tudok írni.
Mi lehet a baj, tudtok segíteni?

(#350) szombatitomi válasza Pityke78 (#349) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Helo.
Próbáltad leformázni? Öreg pendrive-oknál elő szokott fordulni hogy belassulnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.