Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Takuun válasza Laox (#900) üzenetére


Takuun
aktív tag

Köszi! Mondjuk erről a 851-es modellről csak 2 db hozzászólás van, de azok pozitívak.

(#902) Lolka Bolka válasza Takuun (#899) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Ez vszínű minden csak nem gyors...Ezen túlmenően meg csak USB2-es...lehet egy jó USB3as-val jobban járnál... Mondjuk, hogy van-e csajos...jó kérdés...

(#903) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

SSK 64GB

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#904) Lolka Bolka válasza -=RelakS=- (#903) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Érdekes, amit linkeltél, ott

- Read speed: 60MB/s
- Write speed: 20MB/s

van írva...

(#905) -=RelakS=- válasza Lolka Bolka (#904) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Tudom, de ez már a második példány, ami ezt tudja. Az előző kicsit instabil bolt, és tönkrement. Mondjuk lehet, hogy az alaplapom rásegített, bár ez nem hibázik teleírásnál a jelenlegi rendszeremen, mint ahogy a másik csinálta. (az "új" rendszeremen a másik sem hibázott)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#906) Lolka Bolka válasza -=RelakS=- (#905) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

vhol vmi árulás van! :D Nem szokott vmi 5x gyorsabb lenni, annál mint ami a specifikációjában van....nem abban a világban élünk. ;)

(#907) -=RelakS=- válasza Lolka Bolka (#906) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

őőő ... szar a specifikáció? :D

61GB körül fér rá adat, szóval nem csalás, nem ámítás :) (hirtelen nem jut eszembe annak a német-angol programnak a neve, amivel teszteltem)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#908) Lolka Bolka válasza -=RelakS=- (#907) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Te is érzed, hogy vmi nem okés, nem? :)

(#909) -=RelakS=- válasza Lolka Bolka (#908) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

működik :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#910) Amacs


Amacs
aktív tag

Kingston DTR3.0 (usb2-re csatlakoztatva)

Van arra valami magyarázat, hogy a nagyon kis fájlméret esetén ennyire belassul?
A sokezer éves Kingston datatravelerem 2GB-os és az is gyorsabban kezd.
Usb3-ra csatlakoztatva sem táltosodik meg csak a nagyobb méret esetén látszik a jelentős gyorsulás.
Próbáltam már különféle fájlrendszerekkel, de semmi jelentős javulás.
Egy korábbi PH! tesztben teljesen korrekt sebességet produkált kis méret esetén is:

Ennyit számíthat, hogy épp milyen minőségben tudja a gép legyártani az adott sorozatot?

(#911) Lolka Bolka válasza -=RelakS=- (#909) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Ez nem mond ellent annak, hogy vmi vhol nem helyes! :D

(#912) -=RelakS=- válasza Lolka Bolka (#911) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

de mire akarsz ezzel utalni? :D

Ha kevesebbet hazudnak a valóságnál, különösebben nem érdekel :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#913) Lolka Bolka válasza -=RelakS=- (#912) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

:)) Vagy simán el van írva. De látod a marketing mindig hazudik, még ilyenkor is! :D

(#914) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Gyerekek megjött nekem is a 64GB-os Sandisk Extreme, de valami nem kóser. Átformáztam NTFS-re és másolnám rá a 17GB-s filmet, de csak 50-70MB/s-el megy rá. Miért? :F

[ Szerkesztve ]

(#915) Laox válasza KaiotEch (#914) üzenetére


Laox
aktív tag

Winchestered annyit bír? Próbáld meg SSD-ről és USB 3.0 portról. Nekem WD Green 1TB winyóm van, 145-150 MB/s-el másolja a 6 GB-s .rar-t az SSD-re.

Ui.: Most jövök rá, hogy Te írni akarsz rá, nem olvasni róla. Nagyon is jó eredmény az az 50-70 MB/s. Majd ha átment, másold az pendrive-ról a gépedre, ott lesz majd 150 körül is.

[ Szerkesztve ]

(#916) Lolka Bolka válasza Laox (#915) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Nem, elsőre jól mondtad! ;) A vinyó sebessége korlátozza be arra a 70MB/s-ra hiszen a 64 gigás írása 180MB/s körül van.

(#914) KaiotEch Futtass le egy tesztet és másolj rá SSD-ről, ahogy az előttem szóló is javasolta. Az SSD tuti nem lesz szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

(#917) KaiotEch válasza Lolka Bolka (#916) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

2TB-s winyóm(amiről másoltam):

64GB-s Sandisk Extreme:

USB 3.0-n másoltam(alaplapi), USB 2.0 nem bírná.

Most megpróbáltam azt, hogy a pendrive-ra felmásolt 17GB file-t áthúzzam SSD-re. Hát elindul 320MB/s-es és szépen beesik 120 alá is. Nemértem, ez olvasásnál is ha nem is a szintetikus teszt 200MB/s-ét, de legalább egy 180MB-s tempót diktálnia kéne. :F

[ Szerkesztve ]

(#918) bul07 válasza KaiotEch (#917) üzenetére


bul07
nagyúr

NTFS esetén a kezdeti sebesség mindig nagyobb mint a vége fele

De ez itt nagyon OFF
Milyen Pendrive-ot vegyek? fórumban inkább helye van

Az utolsó 30 hozzászólásból csak 3db mérési eredmény van a többi "rizsa" :F

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#919) Lolka Bolka válasza bul07 (#918) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Igaz részben, mert azért írási/olvasási sebességről van szó most is.

(#917) KaiotEch Az átlagos másolási (írási) értéket ne az alapján számold, hogy mit ír ki mondjuk a totalcommander, hanem a végén ossz manuálisan a tényleges méret és a tényleges idő hányadosát számold ki. Amúgy meg nincs az a vinyó, ami tudná azt az olvasási sebességet, amit írásban tud az amit vettél. Tehát olyan értéket tényleg csak SSDről kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#920) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kingston DataTraveler Micro 16GB USB 2.0

Egy kalap kakkanat ugyan, de egy router seggébe felejtve extra tárhelynek tökéletes ez az apróság, azok 10MBps-nél többet úgyse nagyon használnak ki.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#921) Lolka Bolka válasza lezso6 (#920) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Az a lényeg, hogy a célnak megfeleljen! ;) Jó kicsi pendrive.

[ Szerkesztve ]

(#922) vond válasza lezso6 (#920) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem olyan rossz ez, ne hülyéskedj... :)

20/14 teljesen korrekt ebben a szegmensben.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#923) motoflug


motoflug
őstag

Üdv!

Nem tudom jó helyre írok-e,de kaptunk egy Orbitos (a rágó) 4gb-os pendrive-ot,amin két partíció van. Az egyiken egy Orbit kép, a másik pedig üres. Hogyan tudnám a teljesen felesleges Orbit mappát eltüntetni? :R

(#924) Lolka Bolka válasza motoflug (#923) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Lemezkezelésben formatáld le az egészet egy partíciónak.

(#925) motoflug válasza Lolka Bolka (#924) üzenetére


motoflug
őstag

Nem lehet. :(

(#926) bul07


bul07
nagyúr

Transcend JetFlash 700 USB 3.0 16GB (ebay US $10.89, 2400Ft)


USB3.0

8-10 között ingadozott

USB2.0

7-9 között ingadozott

Amíg kapható a Transcend JetFlash 760(teszt) addig nem érdemes megvenni a 700-730-ast mert lassabb
(Legalábbis az én gépemen az)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#927) bul07


bul07
nagyúr

2db TRANSCEND JETFLASH 760 USB 3.0 16GB (ebay US $10.79)

Első
[link]
USB3.0
[link] , [link] , [link]

USB2.0
[link], [link]

Második
[link]

USB3.0
[link] , [link], [link]

USB2.0
[link] , [link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#928) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Gyerekek azt mesélje el nekem vki, hogy hogy a mocskos fenében van az, hogy egy SSD-ről egy 6,20GB-os file-t másolok 64GB-s Sandisk Extreme-re, 50-60MB/s-es sebességgel? Itt már nincs olvasási probléma, mint a HDD-nél. Simán vernie kéne a 190MB/s-es plafont. :W

[ Szerkesztve ]

(#929) Laox válasza KaiotEch (#928) üzenetére


Laox
aktív tag

USB 2.0? :)

(#930) SpaceKombajn válasza Laox (#929) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Nem hinném, mert akkor max. 30-cal másolna csak.

spacetime

(#931) Lolka Bolka válasza KaiotEch (#928) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Próbáld ki másik gépen...

(#932) lezso6 válasza KaiotEch (#928) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehet töredezettek az SSD-k, így a szekvenciális írás / olvasás tempója már nem elérhető.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#933) KaiotEch válasza lezso6 (#932) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nemhiszem :U

[ Szerkesztve ]

(#934) ZFZ


ZFZ
csendes tag

Kingston G4
FAT32
USB 3.0

Nem valami gyors:

(#935) ocso


ocso
tag

ADATA 64GB DashDrive Elite UE700
USB3.0
NTFS

[ Szerkesztve ]

(#936) raubisoda


raubisoda
senior tag

Sziasztok.Kellene egy kis help mert agytumort kapok.Adott a lapom Giga Z68AP-D3 és adott egy 8gb-os sony pendrive.A pedrive 3.0-ás és mégis mikor rámásolok egy bármekkora méretü fájlt (bármekkora) akkor max 5mb/sec ha onnan másolok le akkor már jó a tempó.Lefele 28-30-al másol.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#937) Lolka Bolka válasza raubisoda (#936) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Teszteld le az itt említett programokkal. Mit ígért a pendrive gyártója? Mennyivel kéne hasítania? a 20-30as lefelét se mondanám jó értéknek. Driverek fel vannak telepítve az USB3hoz?

[ Szerkesztve ]

(#938) raubisoda válasza Lolka Bolka (#937) üzenetére


raubisoda
senior tag

Igen minden fent van ami kell.NEm ígért a gyártó semmit de a legelején hasított vagy 50mb/sec-el azóta csak filmeket tettem rá de nem mentek jobban 5/sec-el.Egyszerűen foggalmam sincsen mi lehet a gond.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#939) Lolka Bolka válasza raubisoda (#938) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Kérdezel úgy egy pendriveról, hogy már a második hozzászólásod van, de még mindig nem írtad le a típusát, így azért elég nehéz:) Próbáld ki másik gépen, vagy a te gépeden egy másik pendriveot, amiről tudod, hogy mit tud, hogy hozza-e a formáját. Simán el is romolhatott, még talán azt megnézném, hogy tele lehet-e írni.

(#940) bul07 válasza raubisoda (#938) üzenetére


bul07
nagyúr

Pontos típus kellene, lehet hogy ennyit tud annak ellenére hogy USB3.0

(#939) Lolka Bolka
Nem kéne megelőzni ;] :P

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#941) raubisoda


raubisoda
senior tag

Ő az teljesen így néz ki.3.Sony.Egyébként most futtatoma tesztet és nem rózsás eddíg az első olvasásnál 29/sec.Akár hány kimenet van minden ennyivel olvas és ír.Ez egy rettentően érdekes számomra.Van még egy Kingston 2gb-os is de az is ennyivel ír olvas.Nemértem az egészet. :( :(

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#942) bul07 válasza raubisoda (#941) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha ez az akkor ez USB2.0-ás és szerintem ennyit tud

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#943) Lolka Bolka válasza bul07 (#940) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

szkúzi! ;]

(#944) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

Típust még itt sem írtál, hanem csak egy kép, de bul07 kinyomozta :R . Ha viszont USB2-es, akkor az soha nem csinált 50MB/s-es sebességet. Nézd meg ezeket az adatokat. Azok a pendriveok oda vissza megeszik amit te képként beraktál, de USB 2 alatt csak olyan 30-35MB/s-et produkálnak seq. írásban/olvasásban. Vagyis sanszos, hogy a tied USB2-es úgy viszont a 29MB/s ha ténylegesen meg van már nem is olyan rossz. A nagy másolási értékeket nem totalcommanderben láttad kiírva a másolások elején? Csak mert az hülyeséget ír ki!
De még mindig nem linkeltél be ide egy képet mondjuk a lefuttatott tesztről:)

Nem vagyunk egyformák, de én úgy kérdeztem volna meg, hogy fiúk itt van egy ilyen, meg ilyen pendrive (SONY Microvault Mini 8GB ), esetleg link hozzá, ezeket mértem. Ötletek, hogy miért ilyen lassú? :K

[ Szerkesztve ]

(#945) raubisoda válasza bul07 (#942) üzenetére


raubisoda
senior tag

Igen de a dobozon 3.0 volt és nem ennyivel kzdte 1 vagy 2 hónapig kb 50mb/sec-el csinálta a dolgokat.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#946) Lolka Bolka válasza raubisoda (#945) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Hol vetted? Meg van még a doboz? Simán lehet hogy kaptál egy hamisítványt...bár ez már megint egy kicsit túlnyúl ezen a topikon...

Viszont jó repcsi! ;)

[ Szerkesztve ]

(#947) raubisoda válasza Lolka Bolka (#946) üzenetére


raubisoda
senior tag

Auchan-ben vettem.Gyanusan olcsóvolt mert párban volt 3000.De ettöl még egy jóval bóvlibb is gyorsabb.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#948) Lolka Bolka válasza raubisoda (#947) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Ha 8 napon belül vetted vidd vissza, vagy nézd meg, hogy árulják-e még, és hogy tényleg USB3nak. Esetleg nézd meg a Sony oldalán, hogy ők mit mondanak róla....ha ők usb2nek mondják te meg usb3 nak vetted, akkor az a fogyasztó megtévesztése. kérd vissza a pénzed. Csodák nincsenek (vagy csak nagyon ritkán) 2 x 8GB USB3-as pendrive nem 3000HUF. De te is írod, hogy gyanúsan olcsó volt...hát ezért.

Amúgy meg google.com. Hidd el más is úgy segít, hogy keres, persze lehet már célzottabban.

[ Szerkesztve ]

(#949) raubisoda válasza Lolka Bolka (#948) üzenetére


raubisoda
senior tag

Hát vissza nem viszem sajna mert 220km-re lakom.Éppen arra melóztam bentvoltam megláttam mondom na neee kérdeztem is az eladót ez vicc?Azt mondta nem ennyi az annyi.Akkor mondom gyere haza. :D Hát hazajött.Mind1 benyelem nem egy világ omlott össze de ha jólemlékszem egy bizonyos formattálás után lett ez a lassú tempó.Azóta mind1 mire formázom ennyi a tempó.Ez van sajna benyeltem de azért 2x8 az 2x8.Köszi,hogy szántatok rám időt. :R

UI:bocs ha néha nyers volt a kérdés csak újabban bármit vesz az ember egyre silányabb a minőség. :O

[ Szerkesztve ]

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#950) Lolka Bolka válasza raubisoda (#949) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Ha NTFSre van formázva ott szokta azt csinálni, hogy látszólag nagyon belekezd...majd a végén 99%on csücsül adott esetben 2 percet, vagy akár többet is (függően a file mérettől)....mert rosszul méri fel a sebességet.

Ezt benyelted! :)

Semmi baj nem volt a kérdéssel, csak az infók voltak szűkösek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.