Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) valory


valory
tag

Sziasztok,

jobb helyett nem találtam a kérdésemre, így itt kérdezem meg:
van egy Canon Pixma MP150 nyomtatóm és szeretném resetelni ujratöltés után a szintet, itt-ott láttam leírásokat, sok gombnyomogatásról, meg szedd ki közbe a patront tedd vissza... nincs valami softos resetelés? Canon IP1800-hoz találtam valami IPtools progit, amire írták, h tökéletesen működik, gondolom azzal kár próbálkoznom, fel se raktam a gépemre. Valami hasonló progit ha tud valaki ehhez a nyomtatóhoz, az kérem jelezze!

Válaszotokat előre is köszönöm!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#302) lamiki válasza gingida (#287) üzenetére


lamiki
senior tag

Boldogultál a nyomtatóddal? Megoldódott a patron problémád?
Még meg próbálhatod a fejben a tüskesort is megmozgatni ami a chiphez ér, mert ennek is van 1-2 mm mozgása, emiatt nekem előfordult, már DX4000-esnél, hogy csak többszöri próbálkozásra ismerete fel a patronokat

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#303) valory válasza valory (#301) üzenetére


valory
tag

UP!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#304) mr_ricsi válasza valory (#303) üzenetére


mr_ricsi
veterán

4 nap alatt már csak végignyomkodtam volna azokat a gombokat...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#305) Zitike válasza lamiki (#251) üzenetére


Zitike
csendes tag

Azt írja a jr-epson-t0711.pdf, hogy legalább 30%-nyi tintának kell még lennie a patronban. (A resetelést ismertető lap nálam nem nyílt meg.)
Kipróbáltad esetleg ennél kevesebb tinta mellett is?

Üdv, Zita

(#306) lamiki válasza Zitike (#305) üzenetére


lamiki
senior tag

Meg mondom őszintén, nekem nem sikerült a gyári T0711-714-es patronokat resetelni, elvileg legkésőbb 25% tintánál kell legkésőbb nullázni, mert van 1 kis kamra a patronban mi ez alatt a tinta szint alatt kiürül és letilt a patron, meg akkor is letilt a patron ha univerzális tintával, és nem Epson pigmentes tintával próbálod megtölteni. Ugyan is ezeknél a partronoknál már van 1 szenzor ami belelóg a tintába, és érzékeli ha más sűrűségű tinta van benne.
Szóval macerás gyári patron töltése, a T0611-614-es patronokat még gond nélkül lehetett nullázni.
Ezért érdemesebb venni utángyártott patront, ezt bármikor lehet nullázni, és tölteni is meglehet mindenfajta furkálás nélkül.
Nullázni meg úgy kell: a T0611-614 és a régebbi 7 érintkezős chipeseket csak simán a 7 érintkezőhöz hozzányomod a 7 tüskéjét a nullázónak, villog pár pirosat a nullázó ledje, majd zöldre vált, és kész a nullázás
Az újabb 9 érintkezős chipeseket meg úgy kell nullázni, hogy fordítva nyomod hozzá a nullázót, úgy hogy ahol a chipen 4 érintkező van oda nyomod a nullázó 4 tüskéjét, és ahol a chippen 5 érintkező van a középső 3-hoz nyomod a nullázó 3 tüskéjét, a két szélső érintkezőnek nincs szerepe a nullázáskor.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#307) Zitike válasza lamiki (#306) üzenetére


Zitike
csendes tag

Köszi, ez hasznos info volt, mert tanácstalanul álltam a kérdés előtt, hogy az oké, hogy egyes reseterek nem jók a 7-es sorozathoz, de másoknál meg semmilyen megjegyzés nincs... Viszont most újabb kérdés merült föl: tulajdonképpen "mit csinál" a nullázó? (Én eddig azt hittem, valami speckó kombinációban érintkezget egymás után az érintkezőkkel, úgy, mint a számkombinációs zárak esetében.) De ha csak annyi a lényeg, hogy egyszerre legyen ott hét tüske, ami egyszerre találkozik hét érintkezővel (+ áramot juttat bele?), akkor ezt talán házilag, 7 vezetékkel is meg lehet oldani, nem?

Üdv, Zita

(#308) lamiki válasza Zitike (#307) üzenetére


lamiki
senior tag

Biztos nem tudod megcsinálni vezetékkel, mert a patronon lévő chip számlálóját nullázza ki, hogy telének lássa a nyomtató.
Azért a 2000 Ft-ért amúgy sem érdemes kínlódni, ennyiért már veszel

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#309) Directors066


Directors066
tag

Sziasztok!

Utántöltöttem 22 számú HP színes patronomat és sajnos most csíkokat hagy a nyomtatásban. Ez ellen lehet valamit tenni?Miért csinálja ezt?
Régebben mikor utántöltöttem akkor is csinálta ezt de akkor vártam olyan 3-4 napot töltés után és akkor meg is szűnt ez a csíkozás.

(#310) lamiki válasza Directors066 (#309) üzenetére


lamiki
senior tag

Töltés után légtelenítetted a patront? A megfelelő helyről vissza kell szívni vagy fél ml habos, levegős tintát. Lehet a patronokhoz kapni légtelenítő szettet is pár száz Ft-ért

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#311) Directors066 válasza lamiki (#310) üzenetére


Directors066
tag

Szia!

Ilyenre gonolsz? [link]
Nem léktelenítettem mert nem tudtam,hogy kell.Egyébként adtak hozzá ilyen kis pumpaszerűséget de nem jó szerintem semmire.[link]

[ Szerkesztve ]

(#312) lamiki válasza Directors066 (#311) üzenetére


lamiki
senior tag

Igen, a pontos menetét, hogy hogyan kell csinálni azt sajnos nem tudom, mert sosem volt HP-m, de ezt mindenképp meg kell csinálni úgy tudom, a töltéskor esetlegesen bekerűlt levegőt kiszivattyúzni a patronból

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#313) Directors066 válasza lamiki (#312) üzenetére


Directors066
tag

Rendben.Köszi a segítséget. :R

(#314) mr_ricsi válasza Directors066 (#313) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A patronbefogóba bele kell pattintani a patront. A fúvókáknál van egy gumitömítés, rajta egy nyílás, ehhez egy furat vezet, aminek a másik végébe egy injekciós fecskendőt lehet beledugni. Bepattintott patronnal ez zárt rendszer: ha a fecskendővel megszívod, az összes fúvókából kiszívja a levegőt.
A leírásban kell megnézni, általában az első tintacsepp megjelenéséig, vagy 0,5-1 ml-nyi tintát kell kiszívni a légmentességhez. Aztán próba, és ha még mindig nem működnek a fúvókák, akkor újra meg kell ismételni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#315) Directors066 válasza mr_ricsi (#314) üzenetére


Directors066
tag

kösz a felvilágosítást. :)
Ha lesz pénzem akkor majd veszek egy ilyen légtelenítőt és úgy csinálom ahogy mondtad.

(#316) Enc


Enc
csendes tag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy teljesen ide kapcsolódik a problémám, de gondoltam megpróbálok segítséget kérni, mielőtt a szervizbe rohannék.

HP 5500 típusú nyomtatónk van. Tegnapelőtt este még simán nyomtatott. Másnap, mikor bekapcsoltam, hogy nyomtassak kiírta, hogy "Patron hiba". És azóta semmit nem csinál. A fekete patront kicseréltem, de úgy néz ki, mintha már fel sem ismerné. :O Ez utángyártott patron, de nem hinném, hogy az a baj, hiszen eddig is gyakran használtunk újratöltött vagy utángyártott patront és nem volt gond.

Ha valaki tud valami okosat, azt nagy örömmel fogadnám :B

Előre is köszi szépen! :)

(#317) mr_ricsi válasza Enc (#316) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem tudom, hogy utángyártott patronnál is van-e ilyen, de ha a gyári fotópatronok lenne, akkor kapásból arra tippelnék, hogy lejárt az érvényességi ideje. (A patronon nézd meg, van-e dátum az érintkezők felett.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#318) kerekzsolt


kerekzsolt
csendes tag

Sziasztok!

Van egy HP Deskjet 3920-as nyomtatóm és a HP22-es színes patront utántöltöttem de így sem tudok nyomtatni. Nyomtam bele oldószeres tisztítófolyadékot is.A nyomtatófejre átjön a festék,de nem nyomtat. A nyomtató azt érzékeli,hogy üres a patron. A fekete festéket ugyanígy utántöltöttem és az működik is, pedig azt is úgy érzékeli a nyomtató, hogy üres. Ha valaki tud segíteni, akkor megköszönöm.

(#319) mr_ricsi válasza kerekzsolt (#318) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A patronon milyen expiration date látható?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#320) csehpityke válasza lamiki (#294) üzenetére


csehpityke
csendes tag

Szia Szaki !
Légyszíves segíts egy HP Deskjet F 4280 van aminél stílusosan nem jelzi a színesem töltés után a szintet a nyomtató hibás patront ír ki
300-as patron való bele---ennél is le lehet ragasztani megfelelő érintkezőket?
vagy a nyomtatónál lehet kikapcsolni valami átjárhatóságot ?
nem tudom mennyire ismered ezeket a patronokat ennél is érzékeli ha nagyon alacsony a tintaszint és letilt?

köszi szépen a választ

Stefan :F

(#321) lamiki válasza csehpityke (#320) üzenetére


lamiki
senior tag

Szia!
Megtisztelsz bizalmaddal, de nem tudok sajnos segíteni, én igazándiból csak az Epson nyomtatókat ismerem valamelyest, HP nyomtatókban nem vagyok otthon, de valamelyik másik fórum társ biztos tud segíteni

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#322) naksys válasza lamiki (#321) üzenetére


naksys
senior tag

üdv!
HP F4210-hez való 300-as patront hogyan lehet resetelni utántöltés után? van valami szoftver hozzá vagy buherálni kell??

(#323) lamiki válasza naksys (#322) üzenetére


lamiki
senior tag

lásd 321-es hozzászólás :U

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#324) gyorgye


gyorgye
csendes tag

Sziasztok.Tanácsra lenne szükségem,ha tud valaki segíteni akkor szivesen veszem.Én is bedőltem a Tesco akciónak,és vettem egy hp-deskjet f4210 es multifunkcionális nyomtató gépet.Tényleg gyönyörűen és nagyon szépen dolgozik,egy szavam se lehet panaszra.Egyszerűen kezelhető,és szinte mindent megcsinál egy gombnyomásra.Nem is volt semmi gond addig míg az eggyikből kinem fogyott a tinta.Na mi az nekem gondoltam,vettem a Tescóba egy utántöltő tesztet.Feltöltöm,és továbra sem jelzi a feltöltést.Utána néztem az interneten hogy reteselni kell.Na én mindent elkövettem de semmi,és egy ídő után kiirta hogy a patron meghibásodott.Na mondom ehez szakember kell.Elvittem egy szakemberhez,aki miután meglátta azt mondta hogy sajnos ő is tehetetlen mert ezekbe az új gépekbe peépítettek valahova egy csippet,és nem engedi újra töltött patronnal használni a gépet,és egyenlőre még nincs ellenszere.!Csak újj patronnal használható amelynek 5000 frt drb.ja,és egy hét alatt kifogy.Na ehez szeretnék segítséget kérni ha tud valaki valami megoldást.Ha pedig nem,akkor megvárom még amíg a fekete tinta is kifogy,és utána úgy hajítom ki a harmadikról,hogy csak úgy repül

(#325) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!
Most fogok venni egy Canon IP2600 nyomtatót. Eddig csak olyan nyomtatóim voltak, amelyeknek külön volt a fej és a tinta. Ez lesz az első amiben egyben van és majd ütántöltő kit-el szeretném használni. A kérdésem az lenne, hogy az IP2600-as nyomtatóban, ha kiürült a tartály és újratöltöm kell resetelni valahogy, hogy telinek jelezze, vagy olyan mint a régebbi canon nyomtatóimnál, hogy cserekor bekapcsolás után megkérdezi, hogy cseréltem-e tartályt. Köszi előre is.

(#326) Sazoll


Sazoll
tag

Üdv!

Tudja valaki, hogy hol lehet, ha lehet egyáltalán HP300-as patronhoz légtelenítő adaptert kapni?

(#327) ldjanos


ldjanos
csendes tag

Hali!
Utángyártott T0711-14 patronjaim vannak az utántöltést próbáltam, a patron hártyáját a bal felső részénél átszúrtam és nyomtam bele fecskendővel a tintát, de miután kihúztam a tűt a tinta jórésze kispriccolt. Van ilyen tapasztalatod?
Mit kell még csinálni a patronnal hogy teljesen fel lehessen tölteni?
segítsetek PLS! :O

Üdv Jani!

[ Szerkesztve ]

(#328) lamiki válasza ldjanos (#327) üzenetére


lamiki
senior tag

Eddig az utángyártott Epson patronok zöme amit láttam az úgy nézett ki, hogy a patron tetején volt 2 lyuk, amiből a patron közepe felé esőt kell (lassan nyomva a fecskendőt) megtölteni, kb 3-4-5-6 ml tintával, általában itt körül fér bele.
A másik, patron széle felé eső lyuk vékony levegőztető csatornával van összeköttetésben, ami elvezet a patron túlsó vége felé, a ráragasztott fólia, vagy papír alatt.
A legtöbb patront a levegőztető nyíláson is meg lehet tölteni (ahol a patron alatt szintén szivacs van), van amelyiket nem (itt már nem szivacs van a patronban, hanem bonyolultabb kamra szerkezet).
Tölteni addig kell amíg a levegőztető nyíláson át vissza jön egy pici tinta, ekkor vissza kell szívni ahol töltöttük kb. fél ml tintát, hogy ne legyen túlnyomás a patronban. Gondosan töröljük le a tintától a patron tetejét, és ragasszunk rá a lyukra egy kis szigetelő szalagot.
Na most találkoztam már pár olyan patronnal amit bárhogy töltök meg, bármit csinálok, amennyi tintát beletöltök a patron tetején, kb annyi tinta folyik ki a patron alján, egyszerűen alig marad meg benne, a bele fecskendezett tinta, nos ezeket a típusú patronokat ha kifogytak kinullázom, mert még van bennük jó sok tinta, és ha megint kifogytak akkor kidobom, és veszek olyan patront ami jól tölthető.
Tapasztalatom szerint jól tölthetők az ezPrint, G&G, itmedia, stb.
Eddig legrosszabban egy olyan patront tudtam megtölteni aminek az egyik oldala nem műanyag, hanem fóliázott mint a gyárinak, és a közepén van egy csepp alakú átlátszó rész, amin látszik van e még tinta a patronban, ez ha már csak hozzáérek a patron oldalához, csepeg belőle a tinta, ha megtöltöm, kifolyik belőle majdnem az összes bele töltött, összeken mindent.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#329) ldjanos válasza lamiki (#328) üzenetére


ldjanos
csendes tag

Nekem ha jól emlékszem G&G patronjaim vannak persze a patronon nincs semmi, a doboz meg már nincs meg. A tetején nincsen lyuk csak az oldalán a levegőző nyílás, próbáltam a bal felső sarokban nyomni bele a tintát de a levegő beeresztőn lehet valami szelep ami csak egy irányba enged át, és a patron hártyája felpuffad és visszajön belőle minden.
Ezen is gondolkoztam hogy hogyan lehetne megoldani:

http://www.youtube.com/watch?v=rDgWgU3tOPQ
de ezen a videón eredeti patront töltenek fel, és fúrni is kell, meg kellenek egyéb cuccok is a fecskendőn kívül.

Lehet hogy másfajta utángyártottal kellene próbálkoznom?

A resetteléssel nincsen gond, még az eredetit is sikerült resettelni, de csak azokat amelyiknél nem írta ki hogy kifogyott, (valóban kisüti magát a chip), de az eredetik meg nem működnek utángyártottakkal....

Köszi a gyors választ!

(#330) lamiki válasza ldjanos (#329) üzenetére


lamiki
senior tag

[link]
Ezt a fajta patront garantáltan könnyű megtölteni, a tetején a közepén lévő lyukon keresztül.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#331) ldjanos válasza lamiki (#330) üzenetére


ldjanos
csendes tag

Kösz a tanácsot ilyen olcsón még nem is láttam utángyártottat! :C :C :C

(#332) lamiki válasza ldjanos (#331) üzenetére


lamiki
senior tag

különböző érveréses oldalakon is találsz nem sokkal drágábban, vagy itt is: [link]
[link]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#333) teke83


teke83
csendes tag

Sziasztok!

Patront cseréltem az EPSON DX4000 -s típusú nyomtatómban.Nem az első patroncsere volt benne.Azt írta ki hogy nem kompatibilis a patron a nyomtatóval,pedig előtte is olyan patron volt benne(utángyártott).Sem a gyári patront nem fogadja el,sem az utángyártottat.Nem tudom hogy mit kéne vele tennem.Ha valaki tudna valami jó ötletet adni azt megköszönném.

(#334) lamiki válasza teke83 (#333) üzenetére


lamiki
senior tag

A gyárit és az utángyártottat keverni nem tudod, mert letiltja a patront a nyomtató.

Milyen chip verziójú patron van benne? Rá van írva a chipre. Elméletileg a tiedbe mindegyik chip verziós patron jó V3.11, V5.0, V5.1, V6.0
Azért szerintem inkább V3.11-es chipest, vagy esetleg V5.1-es chipest tegyél bele, a V6.0-ás chipessel lehetnek gondok.
Lehetőleg számítógép nélkül cserélj patront ha tudod, hogy kell.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#335) Mohi76


Mohi76
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi problémában kérném segítségeteket! Van egy Canon Pixma MP630-as nyomtatóm. Tintát cseréltem "volna" benne. A chipeket áttettem, de az egyik színnél valamit elrontottam, mert a tintát nem ismerte fel. Így vettem egy eredeti canon tintát....beletettem. Ezt efogadta, de örömöm nem tartott sokáig, a fekete tintára kiírta: "A maradék tintaszint nem állapítható meg pontosan." Eddig a feketével nem volt baja. A nyomtató programja azt ajánlotta, ha folytatni akarom a nyomtatást nyomjam meg 5 mp-ig a stop gombot ezzel kikapcsolom a maradék tintaszintet jelző funkciót. Így is tettem, már nem jelzi a tintaszintet és nyomtat is. Utána elgondolkoztam, hogy ezt a funkciót, hogy a fenébe tudnám bekapcsolni , ha szeretném, hogy jelezze a .szintet, A kézikönyvben sehol nem találok segítséget, az is csak a kikapcsolásig jut el. Már megpróbáltam mindent: stop gombot újra nyomtam, kivettem a patront, visszatettem, kikapcsoltam, bekapcsoltam...semmi. A tintaszintjelző kikapcsolva maradt. Nem tud valaki segíteni, hogy hogyan lehet visszaállítani az eredeti állapotba? Ez a fránya gép nem mondta, hogy ha kikapcsolom örökre úgy is marad :(

Köszi a válaszokat előre is!

(#336) valory válasza valory (#301) üzenetére


valory
tag

UP!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#337) mkRoland


mkRoland
senior tag

Sziasztok! Nem rendel mostanság valaki az itmedia-ról akármit? Kellene egy ilyen hamarosan: EPSON t07xx CHIP RESETTER.

[ Szerkesztve ]

(#338) csengike


csengike
csendes tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni tőletek.Teljesen tájékozatlan vagyok a témában,elnézéseteket kérem ezért.Vásároltam egy HP deskjet F2400 típúsú multifunkcionális nyomtatót a patron amit adtak hozzá,300 as.Az monda az eladó,hogy csere esetén,valami chipet kell az új patronhoz tartani és így fogok tudni újra nyomtatni. Van nekem egy vadi új 344 es patronom és azzal nem megy. SEGÍTSETEK!!! Köszönöm. :(

(#339) mr_ricsi válasza csengike (#338) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az eladó hülyeséget beszélt.
Megveszed az új patront, a kezelési útmutatóban leírtak szerint beleteszed, és nyomtathatsz tovább.

A 344-es viszont nem a nyomtatódba való. Ha sikerül beletenni, jobb esetben csak nem működik, rosszabban tönkreteheti a nyomtatót.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#340) csengike válasza mr_ricsi (#339) üzenetére


csengike
csendes tag

És az újratöltött patron esetében?

(#341) Lusthy


Lusthy
csendes tag

Üdv. mindenkinek! Canon Pixma MP190 patront töltöttem, színes és fekete patront is. Valamit biztos nem jól csináltam :F , mert még mindig üres patront jelez :W ! Valami töltő Guru segítsen már +oldani a problémát :R !

(#342) mr_ricsi válasza csengike (#340) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Passz. Még nem láttam a 300-as töltési útmutatóját sehol. A HP meg eleve mindenféle chipekkel bonyolítja a felhasználók életét, ezért inkább elkerülöm.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#343) mr_ricsi válasza Lusthy (#341) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Tintafigyelés kikapcsolása?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#344) mkRoland


mkRoland
senior tag

Szaisztok!
Epson t071x-hez resetelőt keresgélek. Régebben volt az itmedia-nál, (ysx-968 típusú) de már egy ideje nem képezi az árlista részét. Van viszont egy régebbi, ami 7-pinesekhez való. Lamiki azt írta az egyik korábbi hsz-ben, hogy a 9-pines (t071x) patronokat úgy kell nullázni a 7-pines eszközzel, hogy fordítva teszem rá. Müxik ez vajon a fent említett típusú ÉS v6.0-s utángyártott chipes patronokkal is?
Talán Lamiki vagy Stirlitz próbálta már....
Köszönöm a segítségeteket előre is!

[ Szerkesztve ]

(#345) Padam


Padam
aktív tag

Sziasztok!

Nem rég vásároltam magamnak egy PX700W Epson nyomtatót és most, hogy pár szín kifogyott elkezdtem utána nézni a lehetőségeknek és a következő terméket találtam:

Epson PX700W CISS

Érdeklődnék, hogy van esetleg valakinek tapasztalata ezzel, illetve egyáltalán ezzel a CISS dologgal, mert ez nekem teljesen új. :)

Előre is köszönöm a választ!

(#346) lamiki válasza Padam (#345) üzenetére


lamiki
senior tag

Olvass jól utána,mert van aki elégedett vele van aki meg csak szo.......k vele, egy ideig működik rendesen, aztán el kezd kínlódni, elég sok ilyet olvasok. Itt is olvashatsz róla
Olcsóbban és üzembiztosabban megúszod, ha veszel utángyártott patront és hozzá 2-3 ezer Ft-ért chip resetert és megtöltöd a patronokat.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#347) mkRoland


mkRoland
senior tag

Epson multifunkciós nyomtatóm mai bekapcsolásakor jelezte, hogy szerinte kiürült az egyik patron (magenta). Gondoltam, kipróbálom a friss Epson Chip Resetelőmet élesben (mivel ez egy többszörös töltésű patron, van még benne legalább annyi, amennyit eddig elhasznált).
A befogadó egység: Epson DX7400
A patron: ezPrint t0713 (magenta) V6.0 chippel
A resetelő: YXD-968
Az egész procedúra kb. 1 percig tartott (a patron cseréhez fej beigazítása, patron kivétele, hozzáérintés a resetelőhöz, patron visszahelyezése, nyomtató szöszmötölése). Ez a kép fogadott:
Köszönöm a fórumozóknak, MŰKÖDIK!!!

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#348) McJoker


McJoker
tag

Sziasztok!

Találtam egy videót, ami segítség lehet Lamiki utántöltős hozzászólásához.
Vannak benne eltérések, például a légtelenítést úgy látom, hogy a levegőztető nyíláson hajtja végre, és csak azt a lyukat dugaszolja be ahol festéket töltött be, a levegőztető nyílást szabadon hagyja. Ezt akartam is kérdezni, hogy ha leragasztjuk a levegő nyílást a feltöltés és légtelenítés után, akkor nem lesz vákuum a patronban, nem okoz problémát?
Illetve jól láthatóan a patron oldalán lévő hártya (lebontás után) úgymond levegőzik, gondolom nem jó, ha feszes marad... Nem tudom, hogy ez T071x patron-e, nem biztos, de valószínűleg hasonló.
Vélemények tapasztalt patron töltők? :)

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#349) lamiki válasza McJoker (#348) üzenetére


lamiki
senior tag

Inkább ezt nézd meg
Ehhez hasonló a legtöbb töltése, a középső tintafeltöltő lyukon benyomod a fecskendőbe felszívott 5-6 ml tintát lassan amíg vagy itt, vagy a levegőztető lyukon meg nem jelenik egy kis tinta, ekkor visszaszívsz a fecskendőbe vagy fél ml tintát, és a feltöltőlyukat ragasztod le, nem a levegőztetőt, azt szabadon kell hagyni, de csak annyira mint előtt volt (ha túl sok levegőt kap a patron és kamrás szerkezetű akkor valószínű folyni fog).
Az írásomban csak arra utaltam, hogy pl. a szivacsos belsejű patronokat bármelyik 2 lyukon megtöltheted, mert a szivacs úgy is felveszi a tintát, sőt van olyan patron amelyiken csak egy lyuk van a tetején a levegőztető.
Némelyik hártyás oldalú patronnak más a levegőztető rendszere, annak vagy ott kell benyomni valami tárgyal töltés közben ahol a tinta kifolyik a patronból, vagy a patron alján kell egy kis gombot benyomni, és ekkor töltés közben távozik a patronból a levegő és nem puffad fel. Ilyen patronnal én még nem találkoztam amit így kéne légteleníteni, a legtöbbnél csak belenyomod a tintát és kész, semmi légtelenítés.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#350) McJoker válasza lamiki (#349) üzenetére


McJoker
tag

Köszi, valószínűleg valamit félreérthettem az általam linkelt hozzászólásodban. :B Így már azt hiszem minden világos. Ma kaptam email-t, holnap megérkezik ez a patronszett, a gyáriak rövidesen kifogynak. Napokon belül meg lesz a chip nullázó és a szükséges tinták is, csak még várok 2 ajánlatot...1 helyről szeretnék rendelni, csak egyik helyen ez, másik helyen az nincs, úgyhogy kicsit várnom kell. Megpróbálom majd nullázni a gyári chipeket is, hátha pozitív lesz a dolog, egy próbát megér.

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.