Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) light01 válasza Imy (#100) üzenetére


light01
tag

Majd akkor fogod észrevenni,ha vehetsz új nyomtatót.Ugyanis az újabb típusoknak,amelyek CLI-8 patront használnak higabb tinta kell,mivel kisebb a fúvókájuk.És bár a sűrűbb tintával is működnek,de az egyrészt ront a minőségen,másrészt a fúvókákat tönkreteszi.Amúgy az Ink-matenek is van erre megfelelő tintája.Csak hát az ára....

(#102) Imy válasza light01 (#101) üzenetére


Imy
veterán

Nekem canon MP360-om van. A canon hivatalos oldala szerint 2pl-es tintacseppeket fecskendez ki. (BCI24BK, BCI24C patronok kellenek bele)
Nézegetztem az újabb nyomtatókat, azok is ugyanugy 2pl-es tintacseppekkel dolgoznak. nekem az Inkmate tintákkal nem volt semmi gondom. Szerintem tulliheged az egészet, ha félsz, akkor vegyél eredeti, vagy utángyártott patront! Ismerősöm epsonjába noname tintával megy már egy éve, és semmi gondja....
Ez egy lehetőség.

Amugy [link] itt van olcsón tinta akit érdekel....most találtam.

(#103) tildy válasza Imy (#102) üzenetére


tildy
nagyúr

LEhet hogy igaza van.
Nekünk két canons s200as nyomtatónk van, alig 2-3 évesek. Mégis úgy néz ki , mindkettőnek tropa a nyomtatófeje, ugyanis a feketét nem nagyon cagy csak csíkokban nyomtatja. Eleinte még eredeti canon tinta volt benne, később utángyártott. Nem tudom igazándiból mit lehetne velük csinálni, mert így tulajdonképpen használhatatlanok.:(
Ja bci-24es tinta való bele.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#104) Syron válasza tildy (#103) üzenetére


Syron
tag

Szoftver-es tisztítást gondolom próbáltad.
Próbáld meg alcohollal megtisztítani a fúvókákat, nekem segíteni szokott. ;)

(#105) tildy válasza Syron (#104) üzenetére


tildy
nagyúr

Már mindent próbáltam, alkoholban egy hétig "áztatást" is. Ez van, ha nem gyári a patron, és 1 hónapig nem nyomtat vele az ember, akkor....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#106) Syron válasza tildy (#105) üzenetére


Syron
tag

Ebből új nyomtató lesz, mert fejet venni, nem éri meg. Nem feltétlenül a patron, inkább a ritka használat a ludas.

(#107) tildy válasza Syron (#106) üzenetére


tildy
nagyúr

Én is így látom:( De ez azért gáz, hogy 1 hónap nem használat miatt mehet az egész a kukába:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#108) Syron válasza tildy (#107) üzenetére


Syron
tag

Ezt hívják tervezett elavulásnak. Akkor zavaró leginkább, mikor szembesülünk vele :((
Ha nem figyel az ember mindenre, nem köti le magát és idejét a különböző termékekre hát... :F Hisz a cégeknek csk fogyasztók vagyunk, már rég nem cél a minőség, a tartósság, hanem minél többet eladni. Nekem is van egy (Canon IP3000) tipusú gépem 1,5 éves, és nemrég eltört a fejtartó keret benne.
Ja és nem kuka, tessék környezettudatosan gondolkodni, újrahasznosítás ;)
No de ez már egy másik történet...

(#109) Imy válasza Syron (#104) üzenetére


Imy
veterán

A közhihedelemmel ellentétben nem alkoholban kell áztatni a fejet!

Csap alé kell tenni, és jó meleg (de nem annyira meleggel, hogy a fej deformálodjon!!!) vizet ereszteni folyamatossan rá! Ez kb 20-30 perces művelet. Ha a meleg víz nem oldja ki, akkor semmi!
Utánna letörölgetni a fejet, föleg az érintkezőket, és nagytisztítást csinálni (programból)....
Sikerült olyan Canon nyomtatót is ezzel a módszerrel életre kelteni, ami 2 évet ált kifogyott patronokkal!
A tinta nem alkohol, hanem vízbázisú!!! A fuvókák ázástól nem, csak a melegtől, és a nyomástól tisztulnak ki!

(#110) Imy válasza tildy (#107) üzenetére


Imy
veterán

A tintasugaras nyomtatókat használni kell, merta fej beszárad! Hiába parkolóállásban van a fej (elvileg abban az állapotban lezárja a fejet, és nem szárad be olyan gyorsan) akkor is beszárad. Ajánlatos a tintasugaras nyomtatót 2 hetente használni, a beszáradás megelőzése érdekében.

(#111) tildy válasza Imy (#109) üzenetére


tildy
nagyúr

Én próbálkoztam melegvízzel is, az sem segített.
Esetleg lehet meg kéne próbálni még ultrahangos tisztítóval, az lehet kirázza belőle a festéket.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#112) light01 válasza tildy (#107) üzenetére


light01
tag

A cégnél az ip 4300ast 3 hónap után most vettük elő,mert a lézer tönkre ment és míg javítják addig is kell valamivel nyomtatni.Szóval 3 hónap után semmi baja,tökéletes minőségben nyomtat,pedig nem gyári patron van benne.Biztos,hogy van olyan,hogy a nem használás miatt tönkre megy,de nem 1-2 hónap.

(#113) Imy válasza tildy (#111) üzenetére


Imy
veterán

Félórán keresztül jó meleg vízet folyattál a fejre? Mert ha csak 1-2 percig csinálod, az nem ér semmit....Utánna full tisztítás....
Hány fuvóka van beszáradva? (tesztlap alapján kiderül)

(#114) Imy válasza light01 (#112) üzenetére


Imy
veterán

A javasolt idő az amit írtam.
Ha alacsonyabb hőmérsékleten van akkor természetessen kisebb időintervalum. Meg a parkolóálásban a fejlezárását végző mechanika (gumi) miylen állapotban van, attól is függ....

(#115) Syron válasza Imy (#109) üzenetére


Syron
tag

Az áztatásnak én se vagyok híve, csak amikor gyorsan kell, alkoholos zsebkendővel szoktam megtörölni a fúvókákat, és eddig bevált. Mondjuk a Canon melegítést haszál a festék kijuttatására, de ha ő is átáll a konkurens "micro piezo" fejekre, nehezebb dolgunk lesz.

(#116) Sgor


Sgor
tag

Sziasztok!
Canon nyomtatóhoz upgrade kit-et használ-e valaki?
Vélemények róla?
Előre is köszi!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#117) Imy válasza Sgor (#116) üzenetére


Imy
veterán

pontossan mire gondolsz?

(#118) Sgor válasza Imy (#117) üzenetére


Sgor
tag

Erre:[link]

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#119) Imy válasza Sgor (#118) üzenetére


Imy
veterán

A töltés olcsóbb....

(#120) Sgor válasza Imy (#119) üzenetére


Sgor
tag

Tiszta sor, :K de érdekelne a véleményetek róla!
Tinta minőség, cserélhetőség, csipet át kell-e rakni, stb!

[ Szerkesztve ]

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#121) batman.


batman.
senior tag

CISS (Continuous ink supply system) rendszerrel nincs valakinek tapasztalata?

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#122) pufi-1


pufi-1
csendes tag

Üdv Mindenkinek
MP180-as nyomtatómból kifogyott a tinta.
Én utántöltöttem de azt írja ki hogy üres,és nem működik.
Mit tegyek,van valami ötletetek?

(#123) Valaki01


Valaki01
csendes tag

Sziasztok!
S.O.S.! Kezdő vagyok! Tud segíteni valaki? Van egy Epson DX6050-es multifunkcionális gépem. Gari még van rá, de gondolom úgyis elveszti, mert nem eredeti patront használtam. A gond az, hogy a kék és sárga patron csíkosan nyomtat. Gondolom a fejjel van gond. Ki tudom én azt tisztítófolyadékkal takarítani, vagy ne is próbáljam?
Másik kérdésem, hogy mivel chipes patron kell hozzá, láttam a Vaterán 6900-ért 4 db. olyan patront, mely - ha minden igaz -, nullázza magát töltés után, tehát ismét lehet használni. Érdemes ezt megvenni?

(#124) MegaPici válasza pufi-1 (#122) üzenetére


MegaPici
csendes tag

Van egy gomb rajta ami a stop gomb azt ha nyomod 10 mp keresztül el kellene fogadnia.

megapc.hu

(#125) MegaPici válasza Valaki01 (#123) üzenetére


MegaPici
csendes tag

A patron tetejéről levetted a levegőztető szalagot????????

megapc.hu

(#126) Valaki01 válasza MegaPici (#125) üzenetére


Valaki01
csendes tag

Helló! Persze levettem, azért annyira kezdő nem vagyok. Inkább a DX6050-nél vagyok az, meg a fejtisztításban. A lényeg, hogy több patront is elhasználtam már így, mert egyszerű dolgokat tudok nyomtatni úgy, hogy minőségi kép beállítással nyomtatok. De fényképre azért nem jó, mert csak csíkoz úgy is kicsit. Meg akarok színes névjegykártyát, amihez kellene a tuti minőség. Tehát ami biztos, hogy nem a patronnal van gond. Érdemes nekikezdenem a fejtisztításnak, vagy hagyjam szakemberre? Köszi addig is!

(#127) Imy válasza Valaki01 (#126) üzenetére


Imy
veterán

nem vesztesz vele semmit! ;)

(#128) Owerlord


Owerlord
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy van egy 2 éve kifogyott hp színes patronom,most vettem bele pro color tintát.Olyan kérdésem lenne hogy utántöltés elött érdemes-e kiöblíteni langyos vízzel,vagy mehet bele a friss tinta és hagyszóljon!?????

Köszönöm

Illa berek,nádak erek,a motorosok jó emberek! :)

(#129) ngabor2 válasza Owerlord (#128) üzenetére


ngabor2
nagyúr

amennyiben nincs beszáradva, akkor mehet bele a ténta. ha be van száradva... allor felesleges belepazarolni, ezek annyira finom szerkezetek, hogy nem érdemes takarítgatni.

(#130) Owerlord válasza ngabor2 (#129) üzenetére


Owerlord
tag

Hát kinyomtattam belőle az utolsó cseppig is szerintem :) Ha kifúrom a tetejét világítsak bele? :) Vagy hogy döntsem el ? :)

Illa berek,nádak erek,a motorosok jó emberek! :)

(#131) Owerlord válasza Owerlord (#130) üzenetére


Owerlord
tag

Az a helyzet hogy belnyomtam a patronba a tintát,de a tűvel éreztem h vmi szivacsos anyag van benne.A cyán és a sárga belement mind a 30 ml,viszont a magentából csak 15 kb,utánna jött ki a tetején.Most néha nyomtat egy kicsit,akkor is csak kéket.A fekete gyári patronom meg elfosta magát...Ez miért lehet??!?!??

Illa berek,nádak erek,a motorosok jó emberek! :)

(#132) Imy válasza Owerlord (#128) üzenetére


Imy
veterán

Nem kell.

(#133) Owerlord válasza Imy (#132) üzenetére


Owerlord
tag

Hátigen.Belekükdtem 30 ml-ert a patronba,de mindent rózsaszínes árnyalattal nyomtat.Ebbe van vmi szivacs ami felszívja a tintát?Mert olyan mintha nem akarni kijönni belőle a cucc :S

Illa berek,nádak erek,a motorosok jó emberek! :)

(#134) Valaki01 válasza Imy (#127) üzenetére


Valaki01
csendes tag

És ha szétszedem (mert az biztosan sikerül) Szerinted összerakni is sikerülni fog? Nem olyan eszeveszett nehéz? :Y

(#135) SworD!


SworD!
tag

sziasztok,
adott egy canon ip 4500 nyomtato... kifogytak a patronok, nagy nehezen sikerult utantoltenem oket, de utantoltes utan nem akart szepen nyomattni ezert csinaltam egy tisztitast utanna meg 1x 2x mivel nem nyomtatott tisztan. aztan meg mar egyaltalan nem akart nyomtatni mivel kifogyott 3 patronbol a szin total. megint utan toltottem szinten ugyan az volt hogy nem nyomtatott tisztan, tisztitas 2x es mar megint uresek a patronok... :O
ez miert van?? hova tunik az a rengeteg festek?
elore koszi...

"Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna." (George Eliot)

(#136) SworD!


SworD!
tag

Senki nem tud semmit? :O :F

"Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna." (George Eliot)

(#137) frankie!


frankie!
őstag

Sziasztok!

HP 9351 (No. 21) patronhoz milyen utántöltőt ajánlanátok? Találtam hozz 40 ml-eset 1600 Ft körül, de egy másik helyen ugyanennyiért láttam 3*40 ml-es kiszerelést, ami azért nagyon nem mindegy. Ez vajon jó lehet bele? Mennyire érzékenyek ezek a tintaminőségre?

(#138) Imy válasza SworD! (#135) üzenetére


Imy
veterán

Mennyi tintát töltötél bele, hogy olyan gyorsan kifogyott?

(#139) Imy válasza Valaki01 (#134) üzenetére


Imy
veterán

semmi értelme szétszedni, összerakni, nem hiszem hogy sikerül, max összeragasztani... :K

(#140) Imy válasza frankie! (#137) üzenetére


Imy
veterán

Melyik milyen márka?

(#141) frankie! válasza Imy (#140) üzenetére


frankie!
őstag

Az 1*40 ml Ink.mate, a 3*40 meg ez lenne: Black. :F

Itt van, így tiszta: [link] "A felsorolás a teljesség igénye nélkül készült.." Ez azt jelentheti, hogy jó lehet ehhez is?

[ Szerkesztve ]

(#142) Imy válasza frankie! (#141) üzenetére


Imy
veterán

Az InkMate-t ismerem, használtam, és semmi bajom nem volt vele, igaz drága...
A noname sem biztos hogy roszabb, HP-nál meg max veszel egy másik patront (mert ugye ott egybe van építve a fej s a patron), de pl ami Nekem van Canon ott a fejet nem lehet cserélni, csaka patront(azaz amiben a tinta van)...
Tehát szerintem az olcsó megér egy próbát...

(#143) frankie! válasza Imy (#142) üzenetére


frankie!
őstag

Köszi, akkor megpróbálom..amúgy sincs kedvem Szegedről rendelni. ;] :R
Tehát azt mondod a Canon fejét tönreteheti a rossz tinta? Mert nekem is van egy P-1500, és nekem is száradt már be fej ( mosás segített rajta), de a tintákkal még nem volt bajom.. Persze nem fotót nyomtatok vele...

(#144) Imy válasza frankie! (#143) üzenetére


Imy
veterán

Ugy értettem, hogy ha a tinta valami oknál fogva károsítja a fejet, akkor ha nem cserélhető (mint pl a canonál sok típusban), akkor ott nagyobb kárt tud csinálni, mint a egy olyan nyomtatónál, ahol a fej és a patron egybe van építve, mert akkor patroncsere, és kész.
Amugy a melegvízes mosás az esetek 70-80%-ában bejön....

(#145) Thusor


Thusor
őstag

Lenne egy olyan problémám, hogy egy Epson dx7450-es készülékem, és minap vettem bele utángyártott patronokat. De a patronokkal többszöri szoftveres tisztításra sem akar jól nyomtatni. Valaki tud valamilyen megoldást arra, hogyan tudnám mechanikusan megtisztítani a fejet?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#146) Imy válasza Thusor (#145) üzenetére


Imy
veterán

egybe van építve a nyomtató feja patronnal, vagy csak patron, és a fej a nyomtatóban van?

(#147) Thusor válasza Imy (#146) üzenetére


Thusor
őstag

Sajna külön van a fej és a patron, tehát a nyomtató feje be van építve a gépbe.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#148) Imy válasza Thusor (#147) üzenetére


Imy
veterán

Elötte mennyit állt tinta/nyomtatás nélkül?

Mi a pontos hibajelenség, a tesztlapon mit látsz?

(#149) Thusor válasza Imy (#148) üzenetére


Thusor
őstag

kb. 4 napja nyomtattam vele utoljára, amikor kifogyott a fekete patron. A többi is nagyon kevés volt, ezért lecseréltem mind a 4 patront benne. Ekkor nyomtattam vele egy teszt oldalt, hogy leellenőrizzem, hogy kell-e tisztítani a fejet. Sajnos szinte egyik szin feje se volt jó, mert a tesztoldalt csíkosan nyomtatta ki, ezért csináltam fejtisztítást, de 4 után sem javult a helyzet.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#150) frankie! válasza Imy (#144) üzenetére


frankie!
őstag

Hát akkor most A tűzzel játszok, mert megrendeltem a 3*40 ml-t. ;] Ugye itt sem vehető ki a fej egy mosásra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.