Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) lamiki válasza lamiki (#248) üzenetére


lamiki
senior tag

Közben rájöttem, hogy hülyeség az a fajta megtöltési mód amit belinkeltem, meg lehet tölteni meg minden, így is, csak ha erről az oldalról szúrjuk át a patront, itt rengeteg vékony levegőztető nyílás van, és tinta kerülhet (kerül is a gyakorlatban) a levegőztető rendszerbe, meg ha a tűt mélyebbre nyomod, akkor a túlsó oldalon kiszúrod a vékony hártyát, és folyni fog a patron, csupa tinta lesz minden.
Szóval az Epson patront a túlsó oldalról kell tölteni, ott ahol a belinkelt oldalon van, csak az átellenes oldalán, mégpedig úgy, hogy lehántod a patron búrkolatát, ott kezd meg leszedni ahol a nyomtatónak a tüskéje bemegy a patronba.
Le lehet így szedni a patron fél oldalát, és látszani fog a vékony hártya, amit a bal felső sarokban kell átszúrni.
Ha érdekel valakit, majd ha időm lesz teszek fel pár képet, ha időm engedi, vagy privátba elküldöm, mert szétbontottam teljesen 2 típusú patront is, hogy lássam miért nem lett jó a töltés.
T0711-est, és egy T0551-est is (Epson RX420-RX425), ez utóbbi utángyártott, és kíváncsi voltam hogy néz ki a belseje, honnan lehetne utántölteni.
Nagyon tanúlságos volt.
Amit az Epson megold hihetetlenül bonyolultan, azt az utángyártók megoldották 2 kamrával, meg 1 db szivaccsal :)

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#252) lamiki válasza wordswort (#250) üzenetére


lamiki
senior tag

Én pl. úgy csináltam, hogy vettem innen a Proharverről egy Epson RX425-öst multifunkcióst ami beszáradt, kitisztítottam a fejet, vettem bele utángyártott tintát, és így megúsztam az egészet kb 5500-6000 FT-ból, és még a tinta patron is nagyon olcsó bele: 266-600 Ft-ig lehet kapni.
Csak annyi a szépséghibája a dolognak, hogy előtte 2 héttel vettem magamnak egy Epson SX200-ast,ebbe már a tinta drágább 500-1000 Ft, és nehezebb hozzá chip resetert kapni.
Az előző nyomtató ajándékba lett.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#253) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sziasztok.

HP 27 és 28-as patronokat használok. A fekete töltésével nincs gondom azonban a színessel mindig szívok.
Ha a színes patronomban érzem hogy már kevés van (soha nem várom meg hogy kifogyjon, mindig rátöltök), akkor töltök bele.
Azonban töltés után mindig van valami gáz. Előfordul hogy az egyik szín teljesen eltűnik, vagy a festék jön belőle, de nyomtatáskor meg csíkoz.
Nem tudom ezeket a hibákat mi okozza, hogy töltés előtt semmi gondja nincs, de rátöltés után már szivat.
Ilyenkor próbálom a fúvókákat meleg vízbe tenni, ami néha használ néha nem, hagyom állni is, de ez sem válik álalában be.
Most van egy 28-as patronom, amit töltöttem, de nem bírom használni, mert a töltés után a sárga már nem akar jönni belőle (pedig fullon van).
Mit tegyek vele?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#254) lamiki válasza Dr. Romano (#253) üzenetére


lamiki
senior tag

Te csak 1 kérdés: megfelelően kilégteleníted a patronokat töltés után?
' ismerőstől hallom, hogy ezeket ki kell megfelelően légteleníteni, hogy működjenek.
Lehet kapni úgy tudom 1000 Ft körül légtelenítő adaptert ezekhez a patronokhoz, és vissza kell szívni kb 1 ml tintát töltés után, valahonnan. Keress rá a neten.
Ja itt 1 töltési útmutató, nem tudom jó e:
[link]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#255) Dr. Romano válasza lamiki (#254) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi szépen az infókat, a linket meg mindjárt meglesem :)

Sajna légtelenítés nem volt, lehet hogy akkor ez a gáz. A töltőszetthez amit szoktam venni van egy légtelenítő fiók, de az én patronjaimhoz nem jó (nem lehet a rögzítőjét olyan alacsonyra levinni, mint a patronom magassága).
Ilyen 1000Ft-os légtelenítőt merre lehet kapni?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#256) lamiki


lamiki
senior tag

Keresek olyan valakit akinek sikerült resetelni eredeti T0711-714-es patront.

Tényleg igaz, hogy az eredetit csak pigmentes tintával lehet megtölteni, mert van benne 1 senzor ami érzékeli a tinta sűrűségét, és ha eltér, akkor tönkreteszi a patront?

Az utángyártott T0711-714-es patronokból érdekelne kinek milyen márkát sikerült resetelni, és melyiket nem

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#257) lamiki válasza wordswort (#250) üzenetére


lamiki
senior tag

Ha veszel Epson nyomtatót, nézd meg mikor gyártották, mert 2009. márciusa után megint újfajta V6-os chippel jönnek ki a nyomtatók, és értelemszerűen nem lesznek jók bele a V5-ös vagy régebbi chippes T0711-74-es patronok. Ja meg az a tapasztalat, mindig drágábbak az újfajta chipes utángyártott patronok.
A nyomtató alján a műanyag házba vannak bele sütve az év -hónap-nap stb.
Amúgy lehet kapni önresetelős T0711-714-es tintapatront kb 1200 Ft-os áron, ezt csak kiveszed, megtöltöd, visszateszed, és reseteli önmagát, csak azt nem tudom az újabb Epson SX-be működik e mindbe, pontosan azért, mert sokfajta chip verziójú patron van forgalomban

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#258) maxxum120 válasza Sazoll (#231) üzenetére


maxxum120
csendes tag

HP patronok tintaszint kijelzésének visszaállítása a 27, 28, 56, 57, 58-as számú patronoknál

Ezeknél a HP patronoknál két érintkező leragasztásával szinte 100%-osra állítható vissza a tintaszint kijelzés . A következő leírás az 58-as fotó patronnal mutatja be, de az eljárás minden (27,28,56,57,58) patronnál ugyanaz.

2.0 (41-es tesztoldal nélkül)
1. Vegyük ki a patront és ragasszuk le balról a második oszlopban az A betűvel jelölt legfelső érintkezőt.
2. Helyezzük be a nyomtatóba a patront és zárjuk le a fedelét.
3. Várjunk két percet majd vegyük ki ismét a patront.
4. Ezután ragasszuk le a harmadik oszlopban B betűvel jelölt legalsó érintkezőt is.
5. Helyezzük vissza a nyomtatóba a patront és zárjuk le a fedelet.
6. Várjunk ismét két percet. Vegyük ki a patront és távolítsuk el mindkét ragasztószalagot. Amikor a patront ismét behelyezzük a nyomtató újnak fogja felismerni.
2.1 (41-es tesztoldallal)
1. 41-es tesztoldal nyomtatása (lásd lent)
2. Vegyük ki a patront és ragasszuk le balról a második oszlopban az A betűvel jelölt legfelső érintkezőt.
3. Helyezzük vissza a patront, a beállítási oldal nyomtatódik automatikusan
Hagyjunk időt amíg beolvassa a nyomtató a patron számát, ne szakítsuk meg a folyamatot
4. 41-es tesztoldal nyomtatása és ellenőrizzük hogy a nyomtató az új PEN-ID -t beolvasta-e.
5. Vegyük ki a patront és ragasszuk le a harmadik oszlopban B betűvel jelölt legalsó érintkezőt is.
6. Helyezzük vissza a patront, a beállítási oldal nyomtatódik automatikusan
7. 41-es tesztoldal nyomtatása és ellenőrizzük hogy a nyomtató az új PEN-ID -t beolvasta-e.
8. Vegyük ki a patront, távolítsuk el a leragasztásokat és helyezzük be ismét a patront.
9. A beállítási oldal nyomtatódik automatikusan
10. 41-es tesztoldal nyomtatása és ellenőrizzük hogy a nyomtató az új PEN-ID -t beolvasta-e.
A 41-es tesztlapon most a "Current Position" feliratnál ismét az első tesztoldalon lévő sorszámnak kell lennie, tehát a patron valós sorszámának. A 41-es tesztlapok nyomtatása a kijelzés visszaállításához nem feltétlen szükséges, viszont segít a hiba megtalálásában nem pontos leragasztás esetén.
Legtöbb esetben nem 100%-osra történik a kijelzés visszaállítása hanem 98 illetve 99%-ra.
Az 57-es színes patronnál a patrontartó elem a hibás patront jelző helyzetbe (Badface pozíció) áll be, jelentősége ez esetben nincsen, a leragasztás miatt történik. Az 58-as és 56-os patronoknál ez nem lép fel. Az egész folyamat alatt a számítógép ki lehet kapcsolva. Bekapcsolt gép esetén egy felugró kis ablak figyelmeztethet hogy a patron hibás - jelentősége nincsen, hagyjuk figyelmen kívül.
Mi a 41-es teszt?
Kapcsoljuk be a nyomtatót, nyomjuk be és tartsuk benyomva a bekapcsoló gombot (Power) , ezután nyomjuk meg 4-szer a X-t (törlés) és 1-szer a PT-t (papírtovábbító gomb) és engedjük el a Power-gombot.

Fontos:
A fenti patronok tintaszint visszaállítása szinte minden fent említett nyomtatótípusnál működik,
ügyfeleink szerint a PSC 2210-nél és több más modellnél is, sajnos néhány esetben függ a használt rendszer verziójától és a nyomtató driver típusától.
Alapvetőleg az újabb HP készülékek (nyomtató és PSC) eltárolják három patron sorszámát.
Ezért ha egymásután 3 üres patron behelyezünk (közte 1-2 percet várjunk, hagyjunk a beolvasásra időt, ne szakítsuk meg!)a készülék a 4. patron mint újat, telit ismeri fel.
Tehát a régi üres patronokat őrizzük meg, ne dobjuk el.
Még egy lehetőség: a tintaszint kijelzést (= csak a lapokat számolja) a HP szoftveren keresztül kiiktatni. Vagy egyszerűen a kétirányú kapcsolatot a számítógép és a nyomtató között kikapcsolni, ez esetben addig lehet nyomtatni amíg tinta van a patronban.
Figyelem: Mindig időben töltse fel a patronokat (5 - 10%-os töltöttségi szintnél, színes patronok esetében ez színenként érvényes!) hogy a nyomtatófejek ne égjenek ki, ne menjenek tönkre. Normál esetben a nyomtató használati utasításában megtalálja hogy hány oldalt tud 5%-os lefedettségnél egy patronnal nyomtatni. Ezek az adatok inkább csak közelítő értékek nem pontos, minden esetre vonatkoztatható adatok.

(#259) maxxum120 válasza Moretimer (#244) üzenetére


maxxum120
csendes tag

Bocs már látom megérkezett a válasz !
Aki Epson nyomtatót használ keresse meg a printy maxot .

[ Szerkesztve ]

(#260) Sazoll válasza oriza26 (#230) üzenetére


Sazoll
tag

Üdv!

Vettem én is egy JR INKJET utántöltőt, ki is próbáltam a feketét, de valahogy nem igazán lett fekete a nyomat. Ez idővel változik (pozitív irányba), vagy ez már csak ilyen marad? Amúgy a nyomtatás minősége nem rossz, nem csíkoz, csak nem teljesen fekete.

(#261) Sazoll válasza maxxum120 (#259) üzenetére


Sazoll
tag

Igen megérkezett a válasz, úgy 3 hónapja :)) És a Te válaszod nem is igazán vonatkozik rám, az én masinámban 300-as patronok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#262) mm779 válasza Sazoll (#261) üzenetére


mm779
tag

Hali. Van egy HP Deskjet 825c nyomtatóm, amibe eddig véleményem szerint igen drágán vásároltam fekete tintát, konkrétan erről lenne szó:

[link] (25ml)

1. Amikor a helyi papírírószeresnél anno újra akartuk töltetni, akkor azt mondta, hogy ezt a fajtát(amit fentebb linkeltem nem lehet után tölteni), viszont állandóan 8000Ft -ért újat venni nem olcsó mulatság. Biztosan nem lehet ezt a fajtát után tölteni? Már van vagy 4 üres patronunk. ;)

2. Mi a különbség a fentebb linkelt patron és e között a patron között?

http://www.tonerpor.hu/main.php?l=hu&m=0&p=6&search_params=&pfi=4944&bt=pdlist&pi=1249&ck=0

Az utóbbi fele annyiba kerül és majdnem kétszer több (42ml) van benne, és azt írja, hogy jó 825c -hez, akkor miért van, hogy mégis olcsóbb mint a fenti?

(#263) Sazoll válasza mm779 (#262) üzenetére


Sazoll
tag

Szia!

A két patron között annyi a külömbség, h az egyik gyári, a másik utángyártott. Az utángyártott is gyári volt valamikor, csak miután kiürült, kitisztították, és újratöltötték. Ezek után gondolom én, h te magad is utántöltheted a már üres patronokat, ha nincsen teljesen beszáradva. Egy próbát megér szerintem.

(#264) target1


target1
csendes tag

Sziasztok!

Van egy lexmark 1270-em.Valaki tudna segíteni hogy hogy kell a patront resetelni (lenullázni)?

(#265) mm779 válasza Sazoll (#263) üzenetére


mm779
tag

Köszi a választ!

(#266) gingida


gingida
csendes tag

Sziasztok!Már rég jártam felétek.Ismét egy kis segitségre lenne szükségem! :Y Van egy Epson Dx4000 nyomtatom.Vettem bele uj utántöltöt patront,de nem egyszere cseréltem ki öket.A 4-ig patront nem ismerte fel,majd "elszállt az összes",hogy tudnám resetelni öket?A választ elöre is köszönöm!

nagy csaba

(#267) lamiki válasza gingida (#266) üzenetére


lamiki
senior tag

Keverted a gyári ész az utángyártott patront? Mert azt nem szereti. Próbáld meg kiszedni és felismertetni vele a patronokat, a számítógép kikapcsolt állapotában, hátha segít, és úgy másolni vele egyet.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#268) lamiki válasza gingida (#266) üzenetére


lamiki
senior tag

Még megpróbálhatod visszarakni bele az üreseket, ha azokat felismeri üresnek, akkor lehet újra vissza tenni az új patronokat, persze szigorúan csak a számítógép kikapcsolt állapotában, mert az Epson status monitor kavar be szerintem, pl nekem a hulladék tinta gyűjtő számlálóját sem engedte nullázni amíg aktív volt a Status monitor.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#269) gingida válasza lamiki (#268) üzenetére


gingida
csendes tag

Szia!Köszi a segitséget!Van 1 probléma azzal amit irtál:nem tudom a patront abba a helyzetbe hozni,hogy kicseréljem csak a számitogép segitségével,egy parancsal(ha érted,hogy mirre gondolok).Na meg a másik nagy hiba:nem gondolkoztam és a régi patronokat kidobtam,csak egy van meg a régiböl. :W .Na most mi tévö legyek?Kidobhatom az egészet,vagy van rá valami megoldás? :O

nagy csaba

(#270) lamiki válasza gingida (#269) üzenetére


lamiki
senior tag

A Stop gombot 3 mp-ig nyomva patroncsere helyzetbe megy a fej, ha esetleg túl menne, akkor nyomd meg röviden párszor a stop gombot amíg jó helyen nem áll, kiveszed a patronokat, megnézed az érintkezőit, nincs e tinta vagy egyéb kosz rajta, visszarakod megint Stop gomb.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#271) lamiki válasza gingida (#269) üzenetére


lamiki
senior tag

Egyébként úgy is lehet kérsz 1 patroncserét a számítógépen, amikor kimozdúl a fej parkoló állásból, akkor gyorsan kihúzod a tápkábelt, meg az USB kábelt, ekkor a fej szabadon mozgatható kézzel, egy a lényeg amíg fel nem ismerte a patronokat addig ne dugd rá a számítógépre

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#272) gingida válasza lamiki (#271) üzenetére


gingida
csendes tag

Köszi!Megfogom probálni! :R

nagy csaba

(#273) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Sziasztok!

Az utántöltőkhöz szoktak mellékelni időnként tisztító folyadékot. Erről mit illik tudni, hogyan kell használni, és esetleg mit nem szabad csinálni vele?

Illetve itt-ott olvastam valami "gazdaságos" bogáreltávolítós szélvédőmosó folyadékról, mint patrontisztító csodaszerről. Erről tudtok valamit?

Köszi!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#274) lamiki válasza mr_ricsi (#273) üzenetére


lamiki
senior tag

Én a vásárolt tinta mellé kaptam 50 ml rózsaszínű tisztítófolyadékot, az szuperül oldotta a beszáradt tintát, vásároltam is 30 ml-es színtelent, kb 700 Ft-ér,t nos ez már nem oldotta annyira, kipróbáltam a Tacskós zöld nyári bogároldós ablakmosót, nos ez is szuperül oldotta, most akciózzák 5000 ml kb. 290 Ft azt hiszem, lehet kapni 199 Ft-ért narancssárgát is azt nem próbáltam, szerintem a zöld a jó, a narancssárgába valami sók vannak a cimkéje szerint, azért nem azt vettem

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#275) lamiki válasza gingida (#272) üzenetére


lamiki
senior tag

majd írd meg azért, hogy boldogultál, a patron felismertetéssel, legalább mások is tanulhatnak belőle.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#276) mr_ricsi válasza lamiki (#274) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Én a vásárolt tinta mellé kaptam 50 ml rózsaszínű tisztítófolyadékot, az szuperül oldotta a beszáradt tintát"
És hogyan használtad? Felfordítottad a patront, és a fúvókasorra nyomtad az oldószert, vagy tálkába nyomtad, és beleállítottad?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#277) lamiki válasza mr_ricsi (#276) üzenetére


lamiki
senior tag

Ahol olvastál a bogároldós ablakmosóról, ott leírtam részletesen.
De akkor leírom ide is, aki olvasta bocs az ismétlésért:
Én egy Epson RX 425 multifunkciósat tisztítottam ki, aminek 3 éve beszáradt a feje, kb 1,5 órai munkával, meg vagy 10-15ml fejtisztítóval, anélkül hogy a nyomtatót szétszedtem volna.
Itt a fej és a patron külön van, és nagyom macerás lenne kiszerelni a fejet.
A módszerem: ráhúztam mind a 4 csonkra, ahol a tinta befolyik a fejbe 1-1 db kb. 4-5 cm-es mipolán csövet, vagy bármilyen cső megteszi, csak pontosan illeszkedjen. Ezeket megtöltöttem injekciós tű segítségével, fejtisztító folyadékkal, és hagytam állni pár percet, ha fogyott a folyadékszint töltöttem bele pár cseppet.
Közben vágtam jópár 3-4 cm-es csíkot papírtörlőből, pont akkorát amekkora elfér a nyomtató fej alatti vályúba. A nyomtató fej a nyomtató kikapcsolt állapotában szabadon mozgatható a fejcsere állásból ide-oda. Ezt kihasználva beraktam 1 papírtörlő csíkot a fej alá, hogy a kimosott tintát felszívja,, ne a hulladék tintagyűjtő teljen meg:) majd az fecskendő végét rádugtam a mipolán csőre, amik a tinta beömlő csonkokon voltak, és a fecskendővel ki-be pumpáltam a fejbe pár csepp fejtisztítót.
Ha a papírtörlő elázott elázott kicseréltem, ha a mipolán cső tönkrement, vágtam le másik darabot, és a pumpálást addig ismételtem amíg mosott ki tintát a nyomtató fejből, és alúl a papírtörlő csík elszíneződött.
Ezután áttörölgettem mindent a patron tartóban belül szárazra, pár perc száradás után (a biztonság kedvéért) beraktam az új patronokat, és kb 3 fejtisztítás után lett 1 működő nyomtatóm :)
Amelyik nyomtatónál egybe van építve a fej a patronnal, ott elég ha beleállítod a fejet pár ml. tisztítófolyadékba, ha ázott kicsit, leitatod papírtörlővel róla a tintát, megint bele teszed a tisztító folyadékba és megint leitatod róla a tintát, ezt ismételgeted párszor, szerintem a legtöbb beszáradást megszünteti

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#278) zsero


zsero
aktív tag

Tudnátok segíteni abban, hogy hol lehet Magyarországon folyamatos INK rendszert kapni? Angolul CIS, nem tudom magyarul hogyan fordítják. itmedianak vannak rendszerei régebbi nyomtatókhoz, de érdekelne, hogy máshol lehet-e kapni ilyeneket.

(#279) Takács Meli


Takács Meli
csendes tag

Hali! Tudna nekem valaki segíteni. Nekem egy Epson sx-100-sa típusú multifunkciós nyomtatóm van. Szeretném után tölteni a patronokat de mivel chip-es kéne hozzá kódoló, vagy a kód amivel ki tudom kódolni.Az utántöltő szerint ez lehetséges de azt nem írja hol és hogyan juthatok hozzá. Előre is köszi a segítséget!

(#280) lamiki válasza Takács Meli (#279) üzenetére


lamiki
senior tag

Vegyél 1 chip resetert, utántöltő tintát, meg V5-ös chipes utángyártott patronokat, ha 2009 március után gyártották akkor elvileg V6-os patronokat, de én még ilyenekkel nem találkoztam. Azt meg tudod tölteni egyszerűen, és resetelni is tudod. A gyárit is lehet elvileg, de még senki sem írta itt, hogy neki sikerült.
Linket elküldöm privátban, ahol tudsz ilyesmiket.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#281) Takács Meli válasza lamiki (#280) üzenetére


Takács Meli
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Még van egy problémám ahol én kerestem nem is hallottak olyasmiről hogy chip reseter. Milyen nagyobb helyen lehet kapni mint pl. euronics, tesco, stb.

(#282) lamiki válasza Takács Meli (#281) üzenetére


lamiki
senior tag

Resetert nem kapsz minden utca sarkon, pláne ami a T0711-714-es patronokat is reseteli, Linket küldtem tegnap privátban

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#283) gingida válasza lamiki (#275) üzenetére


gingida
csendes tag

Szia!Ezer bocs,hogy még csak most jelenkezek,de sajnos most lettidöm a nyomtatora.Sajnos nem sikerül a patron csere a leirt modonse. :Y
Van még vallami ötleted?

nagy csaba

(#284) lamiki válasza gingida (#283) üzenetére


lamiki
senior tag

Hát nem tudom akkor.
Tehát úgy csinálsz 1 patroncserét stop gombbal, hogy nincs rádugva a számítógépre?
Van egy jel a házon, ha felhajtod a lapolvasót, nekem ez kb. fél cm-es háromszög, patroncsere kéréskor először ide áll be a fej,és a stop gomb ismételt, többszöri megnyomásakor megmutatja melyik tintapatron fogyott ki, vagy melyiket nem ismeri fel.
Kiszeded a patronokat belőle és megint visszarakod, megnézve nem e tintás koszos az érintkezője?
Visszarakod, majd megint stop gomb, kimegy szélre tisztítani, feltölteni a fej, és így nem ismeri fel?
Jelez valamit a nyomtató? Valami led villogtatásra vagy ilyesmire gondolok.
Tudsz e utána fénymásolni a gépre való rádugás nélkül?
Ha gépre dugod utána jelez bármi hibát a nyomtató, vagy mit ír ki ha nyomtatnál?

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#285) gingida válasza lamiki (#284) üzenetére


gingida
csendes tag

igen,mindent ugy csinálok.Nem tudok fénymásolni se,csak szkenelni.Holnap még megnézem az összes patront,hogy nem-e tint foltos.Csak egy "fene" sárga patron miatt lett minden. :O Na holnap jelenkezek,hogy mirrejutottam.

nagy csaba

(#286) lamiki válasza gingida (#285) üzenetére


lamiki
senior tag

de jelez valami hibát? led villogás?

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#287) gingida válasza lamiki (#286) üzenetére


gingida
csendes tag

A patronnak ssemmi baja.A led villágit folyamatosan,de csak az egyik.Most vettem nagyon olcson:epson dx7000i-st,de sajnos driver nélkül.Tudnál adni vallami web cimet,ahol letudnám tölteni?

nagy csaba

(#288) mr_ricsi válasza gingida (#287) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A sima 7000-esével nem működik?
[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#289) lamiki válasza gingida (#287) üzenetére


lamiki
senior tag


leltem 1 ilyet, hátha segít

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#290) lamiki válasza lamiki (#286) üzenetére


lamiki
senior tag

Megpróbálhatod még esetleg a 7000-es patronjaival, mert úgy tudom ugyan az a T0711-714-es patronok, hátha azokat elfogadja a 4000-esedben, vagy fordítva

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#291) masta_dry


masta_dry
tag

HP DesignJet 110+ nyomtatóban lett cserélve a kifogyó fekete tinta utángyártott patronra. Az utángyártott patronban is van elektronika, de nem ismerte fel teli patronként a plotter az újat. (A kijelzőn a villogó, kevés a tinta jel égett a csere után is) Nem foglalkoztam vele, mivel nyomtatott szépen.
A második utángyártott patron is belekerült a plotterbe, és akkor kezdett el sávosan csíkozva nyomtatni. Ezt a problémát eleinte megoldotta egy kis fejtisztítás, hol a plotter saját szoftveres felületén keresztül, hol pedig kivesz-tisztít visszatesz metódussal.
Majd kb. 50 oldal után fokozatosan teljesen elment a fekete szín. Volt még egy kis festék az utángyártott patronban, de a biztonság kedvéért elvittem a patronokat feltölteni, hátha megült a festékzacskó sarkában az a kis festék, és ezért nem tudta kinyomni a plotter. Elvittem a fejet is, hátha az a ludas.
A fejről megállapították, hogy nincs benne festék, a patronokat megtöltötték. Visszatettem a fejet, patront, semmi. Utána szoftveres fejtisztítás: fél oldalt hibátlanul nyomott, majd a másik felére elhalványult.
Két dologra tudok tippelni:
-az első és szerintem ez a ludas: a HP nem engedi a plottert úgy nyomtatni, hogy a festékszint 105%-os kihasználtságot mutat. A helyzet ugyanis jelenleg ez, amikor lekérem a festékpatron adatait a karbantartó szoftvertől.
-a másik: valahol a festékpatron és szórófej között beszáradt a tinta...

Ötlet, tapasztalat? Hogyan tovább?

(#292) mr_ricsi válasza lamiki (#277) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Egy Canon 24-es fejjel próbálgatom az ablakmosót, és bár a vízfesték alapú színes tintákat tényleg jól oldja, a pigment alapú feketénél nem vagyok elégedett vele. (Nem nyomatom bele a folyadékot, csak megtöltöttem felül, és beleállítottam alul. Időnként pzs-vel megnézem, hogy mi újság.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#293) mr_ricsi válasza masta_dry (#291) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A neten próbálj infót szerezni, hogy a plottered fejében van-e tintaszint érzékelő. Ha nincs, akkor új patronnál a kezelőszoftverben kell a patroncserét beállítani.

A fél oldal után elhalványuló nyomat arra utal, hogy nem kap levegőt a rendszer, ezért nem folyik a fejbe a tinta. A patron tetején a lélegzőnyílás szabadon van?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#294) lamiki válasza mr_ricsi (#292) üzenetére


lamiki
senior tag

Ha tudod akkor érdemes átnyomni rajta fecskendővel, majd visszaszívni, hogy habosodjon kicsit, alá meg papírtörlőt tenni az felissza, addig nyomni bele 1-2 ml ablakmosót ismételten amíg a papírtörlő elszíneződik, aztán ha van kompresszorod, fújd ki levegővel is, a fejet is meg az érintkezők környékét is, nehogy zárlatot okozzon, és rögtön utána csinálni 2-3 tisztítást szoftverből. Nekem ez eddig bejött

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#295) mr_ricsi válasza lamiki (#294) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A színes fúvókák kitisztultak.Egy éjszakát állt a folyadékban, és felülről megindult a fúvókákon át. Az ellenőrző minta tökéletes.
Tavaly azért kaptam meg ezt a fejet, mert a színes fejeken alig ment át festék. Akkoriban "rendes" tintaoldóval próbáltam tisztítani, de nem sikerült.

A fekete akkor még jó volt, de már csúnyán beszáradt, és a tisztítás sem sokat segített rajta, most is sok a kihagyás, ezért meg fogom próbálni, hogy átnyomjam rajta az szélvédőmosót. (De szerintem az nem oldja a festéket, hanem csak mechanikusan kitisztítja a csatornákat. Más folyadékkal ugyanilyen eredményt lehetne elérni)

A Lexmarknál viszont másmilyen lehet a fekete festék, mert látványosan oldódik a szélvédőmosóban.

Az is szimpatikus, hogy a "rendes" tintaoldóhoz viszonyítva a szélvédőmosónak ismerhetem az összetételét, és pl. nem kell félnem, ha a bőrömre kerül. Meg olyan kellemes illat lengi körül a patrontisztítás helyszínét.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#296) lamiki válasza mr_ricsi (#295) üzenetére


lamiki
senior tag

Hát azért a szélvédőmosó sem csodaszer, most 2 nyomtatót is csak úgy sikerült kitisztítanom, hogy a feketéből nem megy pár fúvóka, az istennek sem tudtam tökéletesre kitisztítani.
Mindkettő olyan, hogy a fejet nem tudom szétszedni, és csak fecskendővel tudom beleadagolni a zöld ablakmosót a (ami mostmár kék lett kicsit, mert sikerült szórakozottságból belenyomni 2 ml kék tintát :DDD )
Azért ahhoz képest, hogy az egyik csak pár vonalat nyomtatott, és tiszta tinta ragacs volt, a másiknak meg csak a 2/3-a ment a fúvókáknak úgy, hogy már próbálták tisztítani a fejet nem olyan rossz.
Ha elfelejtem a text módot akkor alig látható a csíkozás.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#297) mr_ricsi válasza lamiki (#296) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"most 2 nyomtatót is csak úgy sikerült kitisztítanom, hogy a feketéből nem megy pár fúvóka, az istennek sem tudtam tökéletesre kitisztítani."

Ez összevág a fekete tintás megfigyelésemmel.
Magamat annyiban ki kell javítanom, hogy a Canon fekete tintát is oldja valamennyire, mert megtaláltam a 24-es fej tavalyi fúvókatesztjét, és a fekete is javult az áztatástól.
(Most keresgélek valami csövet, aminek a külső átmérője nem több 10mm-nél, a belseje pedig legalább 8mm. Ez kellene a Canon feketéjéhez.)

"Hát azért a szélvédőmosó sem csodaszer"
Viszont a színes tintákat szenzációsan oldja!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#298) lamiki válasza mr_ricsi (#297) üzenetére


lamiki
senior tag

Nekem legalább is a feketét ugyan úgy oldja, csak lehet ám olyan is, hogy a fejben az a pár fúvóka már tönkrement, és azért nem dolgozik. Most én is megpróbáltam éjszakára áztatni a fúvókákat, 1 fecskendőt rákötöttem 1 darab vékony csővel a csonkra, ha ez sem segít akkor így marad.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#299) hegti


hegti
aktív tag

sziasztok!

Van lexmark x2560-es multifunkcios nyomtató.
kifogyott belöle a fekete festék. újra lett töltve mégis azt irja ki hogy üres a patron.
nem tudom hogy hol s hogyan lett kivéve (szgép ki volt-e kapcsolva) s visszarakva patron.
olvastam hogy valamelyik márkánál számít, hogyan rakjuk vissza.
mit csináljak?

Mikor majd meghalok azt akarom,hogy a sírkövem körül ingyenes legyen a WIFI. Így legalább biztos lenne minden nap valaki aki meglátogat..!:)

(#300) mr_ricsi válasza hegti (#299) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"mit csináljak?"
Olvasd el a multifunkciós kezelésijében a patroncserére vonatkozó részt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.