Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) szabojucus


szabojucus
csendes tag

Sziasztok!

Megkaptam a férjemtől életem első nyomtatóját. Hp 2054a típusú. Jelentkezett is az első "gond" patron kifogyott. Szeretnék kérni tőletek segítséget, hogy az eredeti patronokat tölteni, illetve utánna használni hogy, és miként lehet. A töltésekről már néztem jó pár videót, így a technikát láttam. Az érdekelne, hogy ha tölteni szeretném továbbra is a patronokat, miként lehetséges, hogy a gép is elfogadja, érdemes e venni utángyártott patront, vagy lehet üreset is venni, amit szintén megtölthetek. Az eredeti fekete patron újratöltése után jelentkezett egy "tünet", hogy 2 oldal kinyomtatása után a többi fehéren jött ki. A nyomtató is folyamatosan jelzi az üres patront. Egy türelmes segítőre várok, mert az alapokkal kellene kezdeni, amiket nyilván gyakorlatlanként nem tudok. Előre is köszönöm. :)

(#752) maestro87


maestro87
őstag

Üdv!

Canon IP1600-ba való beszáradt patronnal lehet még kezdeni valamit, vagy "kuka"? Fekete festékem még lenne hozzá egy kevés...

(#753) Ice-ozsé


Ice-ozsé
tag

Szerintetek ezt hol tudom eladni?
köszönöm a válaszokat.

★ Az idő pénz. ★ A pénz beszél, a kutya ugat. ★ Amelyik kutya ugat, az nem harap. ★ Ebből következik, hogy az idő nem harap. ★ De akkor minek van neki vasfoga? ★

(#754) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Canon PG-512-t mivel/hol tudnék tölteni/töltetni? Valaki töltött már újra ilyen patront?

(#755) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Van egy Canon IP1900-as nyomtatom.A benne lévő utángyártott patron eddig kétszer lett utántöltve(Színes patronról van szó.).Kb 3 hete töltöttem újra. Azóta nem nyomtattam vele de utántöltés után pár színes lapot kinyomtattam.
Ma nyomtatni szerettem volna de ez az üzenet fogadott.
[link]
Van valami ötletetek a hiba orvoslására?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#756) Imy válasza Directors (#755) üzenetére


Imy
veterán

Van benne chip?

(#757) Directors válasza Imy (#756) üzenetére


Directors
senior tag

Tudtommal nincs.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#758) maestro87 válasza Directors (#755) üzenetére


maestro87
őstag

Nem lehet, hogy nem érintkezik rendesen?
Feketével azért nyomtat, nem? Vagy nem állította be magának, hogy csak a feketét használja?

(#759) Directors válasza maestro87 (#758) üzenetére


Directors
senior tag

Sajna nem nyomtat feketével sem. Pedig az is sokat jelentene nekem. Van még egy ki sem bontott fekete patronom. Legalább azt elnyomtatnám meg azt is ami még benne van. Aztán veszek egy normális nyomtatót majd.
Mikor bekapcsolom a nyomtató akkor már a sárga kis lámpa villog a zöld alatt.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#760) maestro87 válasza Directors (#759) üzenetére


maestro87
őstag

Nekem ip1600-om volt (a napokban fogom szétszedni alkatrésznek ;] ), de azzal tudtam úgyis nyomtatni, hogy kivettem a színes patront, csak a szoftverében kellett beállítani, hogy csak a feketét használja. Esetleg telepítsd újra a drivert.

(#761) Directors válasza maestro87 (#760) üzenetére


Directors
senior tag

Próbáltam de nem segített. :(Azért köszi. :)

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#762) Arden0611


Arden0611
csendes tag

Sziasztok, ma után lett töltve a patron canon mp 282-esben, nem én csináltam, "üzletben". Amikor akarok nyomtatni nem nyomtatja ki, és nem is jelez semmit hogy mi a baj. Volt már utántöltött patronom, és azt meg is tudtam csinálni, de ez nem reagál semmit sem. Valaki ötlet?

(#763) k.david111


k.david111
újonc

Sziasztok!
Lexmark Z600-as nyomtató fekete patronját töltöm újra.Ez egy "utángyártott" patron. Szépen nyomtatott nem volt vele gond. Utántöltöttem úgy, hogy fent fúrtam pici lyukat, majd kis fecskendővel adtam neki tintát. Ez a módszer működött is, kb. a 2. utántöltésig. Utána utántöltés után a lap feléig tökéletesen nyomtatott, utána csíkozott, majd semmit sem nyomtatott. Megnéztem, a tintapárna tele volt. Rájöttem, hogy párnáról nem jut át a tinta a fejre. Van egy kis henger, aminek a tetején egy szűrő van, ez nem érintkezett a párnával. Megnéztem a párnát, be volt nyomódva ott, ahol ez a henger van. Megfordítottam, ezután ismét ment tovább a nyomtatás, ahogy kell. 2 utántöltés után ismét fél oldalt tudott kinyomtatni. Megint megigazítottam a párnát, de nem segített. Szerintem megint nincs jó helyen. Ti hogyan raknátok helyre? Ha felülről nyomom, akkor csak tömörödik a párna, lejjebb nem megy. Ha oldalról beszúrok pl. csavarhúzóval, az sem ad jó eredményt. Próbáltam, hogy izomból beletömtem a párnát, ekkor sem nyomtatott, gondolom a tinta nem tudott eljutni a hengerig. Van valami tippetek? Vágjak le a párna aljából kicsit, hogy a hengernél levő rész lejjebb legyen? Köszi a választ!

(#764) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Epson SX230-hoz érdemes venni önreszetelős, tölthető patront? Vettem egy CISS-t azzal nem ment, de valami csippes baj volt vele, mert nem volt teljesen olyan a chip érintkező felülete, mint a patronoké. Egyiket sem ismerte fel. Aztán át tettem a chip-eket, akkor meg papír begyűrődésre panaszkodott. Gondolom a kábelek kavarhattak be. Egy szó, mint száz, nem nyert. Viszont itt van egy nagy csomó festékem.
Ezekre gondoltam.

De itt vannak ezek is. Kétszer annyiért...

(#765) glutamin


glutamin
őstag

Sziasztok!

Nekem egy ősrégi HP 710c-m van. Nemrég töltöttem után egy gyári patront egy 500 Ft-os tesco-s utántöltővel. Kb 2 hét után már nem nyomtatott. Fogtam a patront, forró vízben mostam kicsit a fúvókás részen és jobb híján szájjal megszívtam párszor erősen a lyukaknál. (valahogy sikerült megoldani, hogy ne legyen tintás a nyelvem :) ) Utána teljesen jó lett.

Régebben InkTec utántöltő készleteket használtam, de mostanában nem találtam sehol ilyet. Ahhoz volt eleve egy rápattintható keret, amibe egy fecskendőt dugva át lehetett egy adag festéket szívni a nyomtatófejen.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#766) Imy válasza glutamin (#765) üzenetére


Imy
veterán

Komolyan van tinta a tescoban? És milyen dobozban/kiszerelésben? Melyik osztályon? Mert ha csak annyi, akkor én is körbenézek, nem rendelgetek tintát a netről.
Köszi! :R

(#767) glutamin válasza Imy (#766) üzenetére


glutamin
őstag

Igen van. Ahol a többi tinta is van. A műszaki osztályon. Én az utángyártott patronok alatt találtam az említett töltőkészletet. (3 fekete, 1 tisztító flakon, kis kézi fúró, dugaszok, leírás). 5-600 Ft-ot megér.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#768) picstike


picstike
tag

Van olyan emberke aki Érden canon patronokat tölt?
Van 1 pár garnitúrám és a régi kapcsolatom eltünt. '0' is kell
Patron azt hiszem cli tipusú csippesek
Nyomtató Canon Pixma 640

[ Szerkesztve ]

(#769) natila


natila
újonc

SZIASZTOK!
Segítséget kérek! Aki tud nagyon szépen kérem írja meg. LEXMARK X4550 tipusú nyomtatóm van( minden egyben). A patronok: fekete 18C1523E, színes18C1524E. PROBLÉMA: utántöltettem és nem tudok nyomtatni. A következő üzeneteket írja ki "Alignment problem" és "Remove tape from cartridges". Most volt elöszőr utántöltve Nyugdíjas vagyok, az új patronok nagyon drágák nem bírom anyagilag. Arra gondolok, hogy üresnsk látja. Hogyan lehetne becsapni? MIlyen megoldás lehetséges és hogyan házilag? Lehet, hogy a színesben is kevés a tinta? Előre is megköszönöm mindenki segítségét!!! Üdvözlettel

(#770) merlin201


merlin201
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy most töltettem fel a HP 300-as patronokat minden jó nyomtat csak a tintaszint jelző alacsonynak jelzi a tintaszintet. Egy D2660-as nyomtató már próbáltam azt hogy a régebbi partonokat belerakom és utána a feltöltöttet,de nem jelzi telinek.Van megoldás,hogy reseteljem a patront vagy megy anélkül is és csak villog a jelző.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#771) Hodzsa


Hodzsa
újonc

Néhány éve vettem egy Philips MF-505 multifunkciós készüléket. kétszer vettem hozzá fekete tintapatront,
azután az egészet elcsomagoltam és újabb két tintapatron árából vettem egy nyomtatót, aminek a patronját tudom tölteni.
A Philips patronját hiába töltöttem meg, a chipes kártyát nem tudtam resetelni.
Tudna-e valaki segíteni?
Előre is köszönöm.

(#772) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Sziasztok!
Most csináltam életem első újratöltését egy HP338 fekte patronon, de sajnos csíkosan és szaggatva nyomtat :( Úgy csináltam ahogy írták az utántöltőhöz, lassan fecskendeztem bele majd lezártam, mi lehet a baj? Már vagy 10oldalt kinyomtam de hol látszik hol nem a szöveg.

(#773) Imy válasza dlaccc (#772) üzenetére


Imy
veterán

Előtte is már csíkozott? Azaz kezdett kifogyni a tinta? Javasolt a kifogyás előtt már tintát tenni bele.
Ha van levegőtlenítő szetted, akkor lehet segít rajta.

(#774) dlaccc válasza Imy (#773) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Hát sajnos már előtte szinte kifogyott, vagy nem szabadott volna megvárni? Sajnos nincs ilyenem nem is tudom milyen az.

(#775) Imy válasza dlaccc (#774) üzenetére


Imy
veterán

Igen sajnos nem szabadott volna megvárni. Vegyél egy másik patront (utántöltöttet), és mielött kifogyna akkor már tölts bele.
Amúgy én lehet nem fogok már töltögetni, mert e-bayen a nyomtatómba a 350xl patron utángyártott 1500Ft körül van, azzal meg el vagyok 1 évet, mert van egy leaserem, s azt használom, ha nagyobb mennyiséget nyomtatok.

(#776) rozmla válasza dlaccc (#772) üzenetére


rozmla
csendes tag

Segítséget, leírást itt is találsz, a második oldalon van a hp 338 töltési útmutató illetve a hatodik oldalon a csíkozásról.
[link]

Próbálj melegíteni egy tálba vizet mikróban 1 percig, kiveszed a tálat, belerakod a patront, az alja ahol a festék jön ki azt érje a víz, az oldalán a réz csíkot már ne, 1-2 percig áll a vízben majd letörlöd, és megszívod a kellékkel ami a töltéshez volt, utána próbáld meg milyen a nyomtatási kép.

Patront itt találsz, utángyártottat is: [link]

TINTABOX: Olcsó Tintapatron, Lézertoner, nyomtatókellék - --- http://www.tintabox.hu ----

(#777) rozmla válasza merlin201 (#770) üzenetére


rozmla
csendes tag

Ne foglalkozz vele, semmi baj nem lesz ettől. Mivel a chip nem érzékeli, hogy Te megtöltötted ezért jelzi üresnek, vagyis azt az állapotot jelzi ami előtt Te feltöltötted a patront.
Töltési tanácsokat, illetve egyéb érdekességeket itt találsz:
[link]

TINTABOX: Olcsó Tintapatron, Lézertoner, nyomtatókellék - --- http://www.tintabox.hu ----

(#778) kisselandras


kisselandras
senior tag

Sziasztok ! vaterán nyertem egy Lexmark X4550 tintasugaras nyomtatót .
Hiba az hogy a fej meg szorul illetve meg akad és le fagy ! ennek oka ? válaszokat előre is köszönöm :R

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#779) dash17291


dash17291
tag

Sziasztok,

a patronból töltés után még ki kell szívni valamit? Ha a fecskendő alján lévő levegőt nem nyomom bele, akkor is megy bele levegő?

Bementem helyileg két ilyen utántöltéssel foglalkozó boltba. Az egyikben azt mondták, hogy nem a levegőt, hanem a selejt tintát kell kiszívni. A másikban pedig még meg is lepődött a figura, mert ő tölti, de töltés után ő még soha nem szívott semmit. :DDD

Én meg először ezt a videót láttam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#780) rozmla válasza dash17291 (#779) üzenetére


rozmla
csendes tag

A patron töltése után a benne lévő levegőt kell kiszívni.
Töltési tanácsok: [link]

TINTABOX: Olcsó Tintapatron, Lézertoner, nyomtatókellék - --- http://www.tintabox.hu ----

(#781) Gabcsy2


Gabcsy2
újonc

Sziasztok ! Van egy HP Officejet 6500 A tip. készülékem, amiben most először fogyott ki a fekete patron. Szakember ajánlotta az ezPrint 920XL BK chipes után töltött patront, amit bele is tettem. Az összes gép által felajánlott utasítást végigcsináltam ( vagyis patronok , nyomtatófej kivétel-visszatétel, hálózati ki-be kapcs. ) Sajnos még mindig azt írja, hogy " nem HP patron ", amit én is tudok, de az eladó szerint valahogy fel lehet ismertetni vele . Tudna nekem segíteni valaki ? Előre is köszi! :W

(#782) ketskebéka


ketskebéka
újonc

Sziasztok!
Hp Officejet 4500 nyomtatóm van. Ki tudja,hogy hogyan resetelhető a 901-es fekete patronja?

(#783) l.zsoltmy


l.zsoltmy
csendes tag

Sziasztok
Valaki találkozott canon ip7250-es nyomtatónál, hogy utántölthető örök patront használatánál egy idő után cyánt egyáltalán nem akar nyomni, és ha kicserélödött egy utángyártottra egy fej mosás után tökéletesen müködik? Ilyenkor mi lehet a probléma?

(#784) mclaren777


mclaren777
senior tag

HP 650-es patront nehéz utántölteni?
Tudtok linkelni ajánlott készletet hozzá?

(#785) Balusz91


Balusz91
újonc

Üdv!
Segítségre lenne szükségem. Van egy Epson BX320FW multifunkciós nyomtatóm, amit egy ideje már nem tudok használni, mivel kb egy évig állandóan eredeti patront vásároltam bele (, még a garancia tartott), majd elkezdtem utántöltöttet venni. Kb 3. alkalommal felismerte a nyomtató, h nem eredeti, és nem nyomtatott vele. Tudja valaki, hogyan lehet kiüttetni, hogy ne tűnjön fel neki? Azt mondták ismerősök, hogy lehet vásárolni bele egy kiüttető chipet. Tudja vki, hol lehet ilyet vásárolni? A pénztárcám nem bírja el a havi 20 ezer forintokat eredeti patronokra, így viszont használhatatlan a nyomtató....

(#786) vemerich


vemerich
csendes tag

HP 4515 nyomtatót vettem és talán ha 100 oldalt kinyomtattam és kifogyott a patron.
Megtöltöttem,mint ahogy a régi HP nyomtatómban is szoktam,de amikor betettem a patront,továbbra is üresnek ismerte fel....
Kérdésem: hogy lehet vagy nem lehet evvel a géppel utántöltött patront használni?
vagy van valami trükk,hogy a gép elfogadja az utántöltött patront? Ha van akkor mi az?

(#787) Sati01


Sati01
csendes tag

Sziasztok!

Hp 650 utántöltéshez milyen festéket használtok, és menyit?
Esetleg tippeket tudtok adni hogy csináljam?

Üdv. Sati

[ Szerkesztve ]

(#788) Imy válasza Sati01 (#787) üzenetére


Imy
veterán

Én veszek mindig utántöltött patront, de azzal is úgy jártam egy év után, hogy azt írta ki a nyomtató, hogy lejárt a patron. :(

(#789) zoltanz válasza Sati01 (#787) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én a netről rendeltem tintát, töltő szettet. hansol típusú volt Canon nyomtatóhoz, gyárit 3x már feltöltöttem. Az utángyártott, és gyári, de újratöltötteker vettem, de gondjaim voltak.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#790) zoltanz válasza Imy (#788) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nekem ez a patron már 2 éve megvan, jó és gazdaságos.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#791) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok!
Van egy HP B209a típusú nyomtatóm (364-es patron kell bele) amit már kb. két éve nem használok nyomtatásra csak szkennelésre. Mostanában jött elő az ötlet, hogy venni kéne hozzá egy utántöltő szettet, ahogy néztem a fekete szín utánatölthető mert van a tetején egy lyuk, amit más nem kifúrnék.
Ezzel most az lenne a kérdésem hogy érdemes-e megpróbálni beszáradás miatt lehet problémám vele?
(A fekete anno kifogyott ezt tudom)

(#792) mark777


mark777
csendes tag

Sziasztok

Régi topic, de hátha nézi valaki.
HP gyári, lehet hogy demo 21-es fekete patront töltöttem meg és folyik alul erősen.
Olyan 10X töltöttem már ilyen vagy utángyártott patront, de sose volt ilyen, az ellenkezője előfordult, hogy már be volt száradva és nem jött a tinta.
Az érdekes hogy csak felül találtam töltő nyílást a matrica alatt, ha jól emlékszem, a többin alul is volt lyuk, azokat azon töltöttem,

kösz a választ

(#793) Imy válasza mark777 (#792) üzenetére


Imy
veterán

Ha felszívatod pl. papírzsepivel?

Én mindig felülről töltöm.

(#794) göle válasza mark777 (#792) üzenetére


göle
csendes tag

Szerintem abban akkor tönkrement a fej része, és nem hiszem hogy többet rendesen fogja adagolni a tintát sajnos :(

(#795) 8 válasza mark777 (#792) üzenetére


8
senior tag

szerintem ez kuka

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#796) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Sziasztok
Kinek mi a tapasztalata? Sima "fűtőszálas" (pl HP 301-es) patronokat hányszor lehet utántölteni?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#797) d.beni


d.beni
aktív tag

Sziasztok!

Van egy brother 1512 e típusú nyomtatóm.
Már figyelmeztetett, hogy ki fog fogyni a toner.
Az lenne a kérdés, hogy merjek e venni hozzá utángyártott tonert (az eredeti kb 7-8x áron van)?
Illetve ha vennék utángyártott tonert akkor utángyártott dob is kell hozzá? Vagy működik az eredetivel is?
Milyen hátránya van az utángyártottnak?

(#798) Imy válasza d.beni (#797) üzenetére


Imy
veterán

Nekem HL-1222WE-m van, abba olcsóbb a toner (TN-1090, 7500Ft@1500 oldal =>5Ft/oldal).
A tiedbe TN1030 kell ami legjobb esetben is 1250Ft@1000 oldal =>12.5Ft/oldal.
Amikor vettem a nyomtatót a tonert is néztem melyikbe olcsóbb, és hogyan jövök ki jobban, habár nem vagyunk nagy nyomtatók, heti 2-5 oldalt ha nyomtatok átlagba.
Az utángyártottal annyi a gond, hogy lehet hogy gyengébb minőségű, régebben HP laser nyomtatóba használtam olyanokat. Kérdés, hogy mit nyomtatsz? Ha nem ényeg a jó minőség, akkor jó az utángyártott is. Lehet abból is jót kifogni, de lehet rosszabbat is.

(#799) fetye


fetye
tag

Sziasztok,
Kaptam 2 Lexmark E323 fekete nyomtatót, hogy nézzem meg. Az egyik teljesen jól működik azt leszámítva, hogy a henger felülete folyamatosan telemegy tintaporral, így olvashatatlanul piszkosan nyomtat. Porszívóztam a nyomtató belsejét, de a cartridge nagyon nagyon szórja a port. Reménytelen megcsinálni vagy vki ért pont ehhez is... ? :) (A másik nyomtatóban is hasonló a helyzet. Az új kellékanyag többe került mint egy egyszerűbb nyomtató.) Köszönöm az esetleges válaszokat. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.