Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) QwErTy42 válasza mate0314 (#700) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ha ilyen keveset nyomtatsz, akkor miért vennél bele kínai patront?
Gondolkodj egy kicsit! Elment a nyomtatód alsó hangon 2-3 évig a kezdő szettel, mert olyan keveset nyomtatsz, akkor nem teljesen mindegy hogy évente 4000-ért veszel eredetit vagy 1000 forintért után gyártottat?
Ráadásul ha kifogsz egy sz-rabb patront, akkor kukázhatod a nyomtatódat...

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#702) mate0314 válasza QwErTy42 (#701) üzenetére


mate0314
aktív tag

A nyomtatót használtan vettem, ezekkel a patronokkal. Szeptembertől jön az egyetem és ott viszont kell tudnom nyomtatni rendesen. Ha meghal a nyomató így jártam, 2000Ft-omba került, nem fogom megsiratni!

(#703) tiger71 válasza tsika (#698) üzenetére


tiger71
aktív tag

Szia!

sajnos vettem, de ezzel sem szűnt meg a gond! Minden színt nyomtat, csak a feketét nem! Mi lehet a baj? Fej probléma lenne? Az eladó állítása szerint tökéletes a nyomtató!

:F

Predator Helios 300...

(#704) Ottó58


Ottó58
senior tag

Sziasztok!
Canon MP252-n hogyan kell kikapcsolni a tintaszint figyelést?
Patronok újratöltve.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#705) liqquid válasza Ottó58 (#704) üzenetére


liqquid
tag

Üdv

Van egy Canon MP550-es nyomtatóm de számomra lassú az indulása... + nem tud 2 oldalas nyomtatást és sorozat scant+másolást se, ezek miatt le akarom cserélni.

Ami szóba jött egy HP Photosmart 7510 típusú nyomtató.

A canon-t töltöttem, volt 1 szett tölthető patronom hozzá amiken resetes chip-ek voltak + 1 chip reseterem. Így korrektül lehetett használni, mikor fogyott jelezte, fogtam újratöltöttem.

Láttam, hogy ehez a HP-hoz is van ilyen szett ellenben nem találtam hozzá resetelhető chip-et + resetert se, akkor ennek mi lenne a módja, hogy hasonló módon tudjam használni? Esetleg láttam utángyártott XL patronokat, nemtudom valaki hazsnál e ilyet és mennyire jó minőség, én régen epsonnal szívtam ezekkel, végén még a fej is beszáradt...

Minél egyszerűbben és költséghatékonyan szeretném megoldani a dolgot, túl sokat nem nyomtatok, de legalább ilyen minőségű és gyorsaságú gépet szeretnék.

(láttam amúgy, hogy van ilyen chip tartó kis műanyag is amit a patron alá lehet betenni, mondjuk nemtudom ennél a típusnál hogy megy, erről még pont nem láttam semmit kb. de mondjuk sztem az se jó ha nem jelzi ki a szintet, mert akkor ha kifogyott 1-2 akkor károsodhat a fej...)

Várom az 5leteket, tapasztalatokat.

(#706) liqquid válasza liqquid (#705) üzenetére


liqquid
tag

Ennyire azért nem kell tolongani!!!

(#707) scapegt


scapegt
senior tag

Sziasztok!

Van egy HP Deskjet 3050 típusú wi-fi-s nyomtatóm. Egy ideje nem nyomtattam vele, tegnap este egy oldalt kellett volna nyomtatni, de feketében nem volt hajlandó. Csak egy néhány soros levélről volt szó, úgy csinált, mintha nyomtatná, de végül üresen jött ki belőle a papír. A színes patronnal - ami szintúgy benne van az elejétől kezdve - szépen nyomtat. A számítógépen keresztül azt írja, hogy még kb. az ötödéig van benne tinta, a nyomtatón lévő led pedig nem világít, hogy kifogyott volna. Létezik az, hogy csak a fekete száradt be, de annyira durván, hogy egy pacát nem tesz a papírra, vagy csak szimplán van valami olyan a nyomtatóban, ami letilt egy bizonyos tintaszint alatt? Én inkább az utóbbira tippelnék, mert ha beszáradt volna, akkor a színessel sem tudnék nyomtatni szvsz. Valakinek valami tipp? :F

(#708) QwErTy42 válasza scapegt (#707) üzenetére


QwErTy42
addikt

A fekett és színes patron külön nyomtatófejjel rendelkezik, ezért attól, hogy az egyik beszáradt még a másik működhet.
Eredeti a fekete ami benne van?

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#709) scapegt válasza QwErTy42 (#708) üzenetére


scapegt
senior tag

Igen, eredeti mindketto. Még az elso ket patron amit a nyomtatoval adtak. Tegnap beletettem egy uj fekete szinten gyari patront de azert meghagytam azt ami kifogyott/beszaradt.

(#710) QwErTy42 válasza scapegt (#709) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Ha jól tudom a gyári patron garanciális mindaddig, míg a szavatossági ideje le nem járt.
Amennyiben megvan még a blokkod, akkor vissza viheted az eladónak, hogy küldje el az adott nagykerbe bevizsgálásra. Ha a patron rossz, akkor cserélik.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#711) Andor111


Andor111
csendes tag

Sziasztok 2hete vettem 1 Hp6500A multis nyomit.
Azt kérdezném hogy a kezdő patronokat lehet e tölteni,mert itt olvastam olyat hogy nem lehet,igaz nem pont erre a típusra írták.
És ha veszek chipnélküli utánagyártottat (XL-est) arra át lehet rakni a chipeket,persze hogy okés legyen? :)

(#712) scapegt válasza QwErTy42 (#710) üzenetére


scapegt
senior tag

A nyomtatoval egyutt adtak a ket patront, igy nincs roluk szamla, csak a nyomtatoe. De egy 2,5e ft-os patron miatt nem fogok maszkalni, most mar - ha maradt is benne tinta - tuti hogy beszaradt.

(#713) Susana


Susana
tag

Sziasztok!
Hp 364patronhoz ilyet hol lehet beszerezni katt ide
Köszi előre is!

(#714) Andor111 válasza Susana (#713) üzenetére


Andor111
csendes tag

Szia!
Ilyeneket láttam youtubos videókon, ez mire szolgál?
Valami blokád szerű dolog lehet,nem?

Jó lenne ha járna erre felé, 1hozzáértő,személy is!

[ Szerkesztve ]

(#715) marci123 válasza Andor111 (#714) üzenetére


marci123
csendes tag

A képen egy automata resetelős chip látható, pl itt lehet venni!

(#716) Andor111 válasza marci123 (#715) üzenetére


Andor111
csendes tag

Nagyon köszönöm az információt!
És örömömre szolgál az a tény ;hogy így még költség mentesebben ,lehet majd használni a nyomit!
:))

(#717) marci123 válasza Andor111 (#716) üzenetére


marci123
csendes tag

Igazán nincs mit, igazából még én se próbáltam ezt az utántöltősdit, de benevezek mert a töredékéből jön ki, igazából a chip a húzós, a többi nem.
A minőségben pedig szkeptikus vagyok :D :D :D

(#718) bubal


bubal
csendes tag

Hp 1050a nyomtatóm van amibe 301-es patron szükséges. A patront utántöltöttem de a tintaszintet nem tudom resetelni :W :(( ! Kérlek segítsetek!

(#719) Mexy91


Mexy91
csendes tag

Üdv!

Érdeklődnék ,hogy valakinek van-e már tapasztalata hp officejet 6500a patron töltésben?
Láttam youtube-on egy elég jó megoldást, hogy vissza fele nyomja a tintát a gyári patronba [link] Szerintetek ez működő megoldás?
Azt már tapasztaltam, hogy az eredeti patron-t talán mindenféle chip reset nélkül lehet tölteni, mert amikor kifogyott teljesen, nyomtatott tovább, mintha lenne még tinta a patronban, de nem volt, csak jelezte, hogy kevés a tinta a patronban...
Másik megoldás, az a tölthető szett, amit chip nélkül árulnak, és nekem kell megtölteni, ez is lehet egy jó opció vagy felejtős? leginkább a problémám az lenne, hogy a chip-et le lehet-e szedni a gyári patronról? mert ezek a chip-ek jóval kisebbek, mint az itt emlegetettek nagyrésze...

Előre is köszönöm a válaszokat!

Isten csak azért tudta hét nap alatt összehozni a világot, mert nem kellett kompatibilisnek lennie az előző verzióval.

(#720) sayan válasza Mexy91 (#719) üzenetére


sayan
csendes tag

Sziasztok
HP 2050 J510 nyomtatóm van. Eddig nem volt gond a töltéssel, de most van valami baj, töltésnél valamit elronthattam,talán megsértettem az érzékelőt, mert van benne festék de nem nyomtat. A patron dolgozik,de a lap üres. A nyomtató azt mondja a patron is üres. Utángyártott parton,de eddig jol ment.
Nem lehet valahogy kikapcsolni hogy ne figyelje a tinta szintet?

(#721) marci123 válasza sayan (#720) üzenetére


marci123
csendes tag

Szia.
Lehetséges, hogy az utángyártott chip a bibis.
Egyébként le lehet a chipeket varázsolni, szike illetve sniccer segítségével.
De ha cseréled a chipeket akkor az összeset cseréld, és vigyázz, hogy ne keveredjenek meg az eredeti és utángyártott és a színeknek is azonosaknak kell lennie.
Bocsi ebbe bele tartozik az előtted levő hozzá szoló válasza is, de tudomásom szerint nincs megoldás arra, hogy ne figyelje a töltöttségszintet.

[ Szerkesztve ]

(#722) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,

Samsung SCX-3405-ös lézer nyomtatom van. Kifogyóban van a toner.

19000 FT a gyári toner bele. Nem lehet kapni hozzá kapni utángyártott patront ?

Nem nagyon találtam. Tudna esetleg valaki segíteni ?

(#723) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!

Kellene nekem valami nyomtató féle én erre gondoltam. EPSON SX235W +CISS
Nem használtam még soha CISS rendszert.. Szabad, nem szabad, tapasztalatok? :F

Köszi!

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#724) S-eye


S-eye
senior tag

Sziasztok!
Hallottam egy infót arról,hogyha sokat tölti az ember újra a fénymásoló patronját, az idő után rosszat tesz a fénymásólónak,és ezért ki kell cserélni. Én ebben nem hiszek. Szerintetek?

(#725) kiss8671


kiss8671
tag

sziasztok van egy hp photosmart c309g újra szeretném tölteni a patronok szerintetek a chiep brokkolni fogja gépre nincs feltelepitve WLAN on keresztül használom telefonnal

(#726) subset válasza S-eye (#724) üzenetére


subset
senior tag

Elméletileg 1 max 2x lehet után tölteni egy tonert - fénymásoló esetén nyilván arra gondoltál (a benne lévő szelén henger is "tönkre megy" egy idő után)
Szvsz nem tehet kárt az egész szerkezetben néhány utántöltés.

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#727) csixy


csixy
addikt

Nekem HP Photosmart B109 N-Z 4 patronos szines nyomtatóm van.
Ha kifogy valamelyikből a tinta , akkor tinta visszacsepegtetős módszerrel szoktam feltölteni (az a tapasztalatom, hogy nem fér bele a 8,0ml ill. 13,0ml).

Általában ,ha visszateszem az így feltöltött patront akkor működik tovább , :Y de egy idő után már hiába töltöm fel , ez a szín már nem fog menni, mert a nyomtató letiltja ennek a patronnak (gondolom , hogy a chip száma alapján) a használatát!

:DD Azonban ma tettem egy felfedezést. :F Hipotézis: Azt hiszem, hogy ez a hülye gép egy színű patronból egyszerre csak az utoljára benne lévő patron-chip azonosítót jegyzi meg . :F :F :F ???

Mert azt tapasztaltam , hogy mondjuk a sárga kifogyott , vagy a működése leállt. Ekkor feltöltve és ,visszahelyezve ezt a patront az nem volt hajlandó működni továbbra sem, de gondoltam egyet és egy már korábban használt sárga patront tettem az utolsó helyére . Ekkor a fedelet lecsukván kiírta a szokásos "pfuj-pfuj ejnye-bejnye , ha így folytatod akkor a garancia ... satöbbi" szöveget. Ezt leokéztam és kinyomtattam egy oldalt. :Y :Y Majd ezután visszatettem az előzőleg frissen feltöltött és "kitagadott" teletintás sárga patront ;] ;] és ismét megcsináltam az előbb leírt patron elfogadtatási eljárást és megy a sárga patronom ismét. :C :C :C

Tehát nem a chipet kell resetelni , hanem a nyomtató memóriájában kell a chip azonosítót csereberélni éspedig egy színből mindig csak az utolsó él a nyomtatóban . :))

Vajon igaz-e ez a teória ? :F :F :R :R ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#728) Andor111 válasza csixy (#727) üzenetére


Andor111
csendes tag

Ez valóban jó hír ,ezt én is olvastam már valahol.Csak én 3patron emlékezetig olvastam róla .De típus függő is lehet . :)

(#729) #74459392


#74459392
törölt tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani hogy Canon Mp282 -nél hogyan kell a patron tintaszint jelzettségét resetelni?

(#730) kmarkk22


kmarkk22
aktív tag

Budapesten hol tudnék hp-300 utántöltőt venni? (HIM-767A) nem akarok rendelni netről, mert a szállítási díj majdnem több mint maga az utántöltő, az meg nem a legjobb üzlet.

(#731) scapegt válasza kmarkk22 (#730) üzenetére


scapegt
senior tag

Az eredeti patron is 2-3000 Ft, megéri utántöltőt venni?

(#732) kmarkk22 válasza scapegt (#731) üzenetére


kmarkk22
aktív tag

szerintem megeri, mert az utantoltovel tobbszor is (akar 6x) utantoltheted, es azutan hogy meg van a tolto, azutan csak tintat kell venni mar.

(#733) Imy válasza kmarkk22 (#732) üzenetére


Imy
veterán

Igazad van, én az utángyártott patron töltöm újra. 2 utángyártott patron árából kijön 1l tinta. És 1l tinta nagyon sokáig elég. Az utántöltő szettet egyszer érdemes megvenni, utána pedig csak tintát. Én mindig csak a feketét töltöm újra, színesből gyári XL-eset veszek (színes így 2 évig jó).

(#734) alem8g


alem8g
csendes tag

sziasztok!

Szeretnék venni, egy tintás nyomtatót, melyet nagyon olcsón szeretnék üzemeltetni. Gondolok arra, hogy kizárólag utántölteni fogom. Lényegében csak szöveget akarok nyomtatni normál A4-es napra, főleg feketén néhány szines betűvel. Régebben volt egy Canon MP 240-es nyomtatóm, melyet már sokszor utántöltöttem, de mostanra a fej már elég csúnyán nyomtat, gondoltam lecserélem az egészet. A gondom az, hogy nem tudom milyen márka, melyik nyomtatója az, amelyet legegyszerűbben és legolcsóbban lehet otthon házilag utántölteni. Gondoltam a Canon IP 2700, HP D 1000 vagy EPSON SX 130 nyomtatókra, de lényegében bármi megteszi. Scannelni nem akarok, csak nagyon olcsón nyomtatni. Minőség se kell nagyon jó, csak szép legyen a kinyomtatott szöveg a .doc fájlokból. Tapasztalatom csak a Canon utántöltéssel van, ami nem okoz gondot. Nem tudom hogy nem e lenne jobb ilyen szempontból más márka?

Köszi a válaszokat!

(#735) izee


izee
senior tag

Sziasztok!

Ha le van ez már írva, elolvasom, egyelőre nem találtam.

Utántöltés: A színes fogyott ki, ezért színes vagy színes és fekete csomagban hogy jövök ki legjobban? Egyáltalán hogyan hajtom végre a cserét?

A cartridge (vmi cserélhető festékdoboz) CL-41 típusú. Az 4-5k.
A pepecselős utántöltő szett [link] 2.5k, legyen 3k mire eljut hozzám.
Akciós tintát akarok venni, ha egyáltalán azzal olcsóban jövök ki. De nincs hozzá semmi segédeszköz. Kérdésem, hogy honnan szerezhetném be a segédeszközöket és honnan tudjam, hogy egyedül képes leszek a cserére? PL ismerősömnek van HP márkához "pepecselős utántöltő szett", kérdés, hogy ha veszem a szettet a hozzávaló tinta _nélkül_ és azt helyettesítem a fenti akciós tintával, akkor az alkalmas arra, hogy a canon nyomtatómba, a CL-41-be utántöltsek? (Ugyanaz a leírás érvényes? Még soha nem csináltam)
Egyáltalán mit ajánlanátok költséghatékonyságra?
Nagyon szépen köszönöm, aki segít nekem :)

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#736) izee válasza izee (#735) üzenetére


izee
senior tag

A szett, az tudomásom szerint kimerül a fecskendőben, esetleg tűvel. A művelet: [link] De van ollóheggyel fúrós-oldalról befecskendezős video is. És olyanok is akik átvállalják a munkát, akkor is ha van tinta.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#737) Bohir


Bohir
tag

Üdv
A minap utántöltöttem a HP21 és 22 patronokat a D1360 nyomtatóhoz. Fel is ismeri, és nem írja hogy üres a tintakazetta, viszont alig nyomtat valamit. Gondolom beszáradt a fejbe a tinta.
Hogy tudnám ezt kitakarítani?

(#738) izee válasza Bohir (#737) üzenetére


izee
senior tag

folyadék

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#739) Andor111


Andor111
csendes tag

Üdv!
Vettem átlátszó 920Xl-es patronokat ,meg is töltöttem nagy nehezen el is kezdett nyomtatni ahogy kell ,De!
Minden töltés után legalább 10 lapot elkel használnom hogy beálljon,és még akkor sem biztos,hogy tökéletes.+
Nyomtató fej végétől a sárga szín behúzza a többi színt egészen a patronig és összekeveredik .
Nem tudok mit csinálni már.
Ez a folyamat 6,8 óra alatt lezajlik.
Kérek valakit hogy segítsen ,mi lehet a gond.?
Köszönöm! :K

(#740) Bohir válasza izee (#738) üzenetére


Bohir
tag

Háztartásban előforduló eszközökkel nem lehetséges a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#741) izee válasza Bohir (#740) üzenetére


izee
senior tag

Nem volt még ilyennel dolgom, passz :)

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#742) fetye


fetye
tag

Sziasztok,
Xerox Phaser 3130-as nyomtatóban a kifogyott tonert
1) lehet házilag tölteni? (Én el kezdtem szétcsavarozni, de nem sokáig jutottam...):)
2) csip van benne, ami esetleg letilt? (Ha igen, ez mennyivel drágít? Érdemes-e egyáltalán utántölteni...?)
Köszönöm előre is, ha vki tud segíteni a kérdések megválaszolásában...
Feri

(#743) D.Dani


D.Dani
tag

Sziasztok,

Canon PG510/512-höz keresek légtelenítőt.
Igazából ilyesmire gontoltam, de közelebb nem találtam boltot, ahol kapható:

[link]

A kék keretbe megy a patron, a zöld részre alulról a fecskendő tű nélkül a légtelenítéshez.

Köszönöm előre is ha valakinek van infója.

[ Szerkesztve ]

(#744) GIhe


GIhe
tag

Melyik patron utántöltő készlet lenne jó Hp 56 patron hoz ?
Talán EZ ?
video

[ Szerkesztve ]

(#745) GIhe


GIhe
tag

Bp.-en hol kapható léktelenítő / patron tartó keret HP 56 patronhoz ?

(#746) Imy válasza GIhe (#745) üzenetére


Imy
veterán

Igen ez jó hozzá: HIM-900A

(#747) GIhe válasza Imy (#746) üzenetére


GIhe
tag

Esetleg még más típus / márka töltő szett ?

(#748) Imy válasza GIhe (#747) üzenetére


Imy
veterán

Egyszer vedd meg ezt, majd pedig lehet venni literes tintát.
Ha sokat nyomtatsz akkor pedig vegyél lasert, ott olcsóbb a nyomtatás, és a toonert is után lehet tölteni. Ott az utántöltés miatt ~1500Ft-ből 2-3e oldalt ki lehet nyomtatni. És nem kell pepecselni a tintasugarassal.
Én ha keveset nyomtatok, akkor tintasugaras, ha 5 oldalnál többet, akkor ott van egy laser nyomtató.

(#749) FOLDI FERENC


FOLDI FERENC
csendes tag

A HP 22 színes patronnál is csak egy levegőztető nyílás van?

(#750) FOLDI FERENC


FOLDI FERENC
csendes tag

Lehet-e kapni olyan kazit amelyet nem tilt le a nyomtató?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.