Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Laczik válasza Imy (#550) üzenetére


Laczik
tag

Nem. Eddig még sose kellett ilyet csinálnom :F Van erről valami leírás esetleg videó?

(#552) zka67 válasza Laczik (#549) üzenetére


zka67
őstag

368? Ez milyen nyomtatóba való?

Nem véletlenül 364-es az?

(#553) Laczik válasza zka67 (#552) üzenetére


Laczik
tag

De-de, elírtam, 364-es a patron :U
HP Photosmart B010A-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#554) Imy válasza Laczik (#551) üzenetére


Imy
veterán

Akkor okozhatja....

Miért kihagyhatatlan a légtelenítés patron utántöltés után?

Utántöltést követően túlnyomás marad vissza a patronban, ami a fúvóka csepegését okozza, a megfelelő légtelenítéssel a csepegés biztonsággal megszűntethető.
Utántöltést követően légbuborékok maradnak vissza a patronban, ami miatt a nyomtatás egyáltalán nem-, nehezen-, vagy csíkozva indul. A megfelelő légtelenítést követően, a nyomtatás biztosan, csíkozásmentesen fog működni.
Ha légtelenítés nélkül sokáig próbálkoznak a nyomtatással az akár patronfúvóka fűtőelem kiégéséhez is vezethet. Ez azért van, mert a légbuborékos állagú tinta, nem képes hűteni a fűtőszálat megfelelően, ezért az kiég. Ilyenkor a nyomtató hibaüzenetben elutasítja a feltöltött patront. Nemigen találni a neten az okát, hogy ez miért van… Hát ezért !

[link]

(#555) Laczik válasza Imy (#554) üzenetére


Laczik
tag

Ezt csak légtelenítő eszközzel lehet megoldani, saját kezűleg nem?

(#556) Laczik válasza Laczik (#555) üzenetére


Laczik
tag

Megoldódott a helyzet azzal, hogy erősen megrázogattam a patront, illetve két ujjal megnyomtam az oldalfalát.

Mit javasolnátok a mostani sima 364-es patron helyett ami tovább bírná? Gyári 364xl vagy utángyártottat? Youtubon láttam olyan utángyártottat ami átlátszó műanyagból készűlt, így könnyen meglehett becsülni a benne lévő tinta mennyiségét.
Ha van valakinek tapasztalata ezügyben hálás lennék ha leírná :)

(#557) Imy válasza Laczik (#556) üzenetére


Imy
veterán

Ém XL utángyártotat vettem egyszer, majd pedig töltögetem...Amíg bírjaa fúvoka...

(#558) Laczik válasza Imy (#557) üzenetére


Laczik
tag

Ha veszek egy XL utángyártottat chip nélkül, és átrakom rá a gyári nem xl-es patronom chipjét, akkor fog működni?
Hogy szoktad utántölteni egyébként? Mert megint üresen nyomtatja a lapokat, mintha nem töltöttem volna bele elég festéket.
Már megőrit ez a nyomtató, az előzővel egyszer sem volt ilyen gondom :W

(#559) Laczik válasza Hysterycs (#415) üzenetére


Laczik
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#560) Imy válasza Laczik (#558) üzenetére


Imy
veterán

Amit én vettem útángyártótat, az olyan volt, hogy sztem HP volt előtte, csak utánatöltötték. Nem tettem át semmit, csak utánatöltöttem, s ment... Csak annyi, hogy azt jelzi ki, hogy üres a patron, de nyomtat...

(#561) front3r


front3r
őstag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Canon MG6150-es nyomtatót. Nagyon szép készülék és olcsó sem volt.
Mennyire kockázatos használni utántöltött patronokat? Mert ha ugyanakkora a kockázata mint gyári patronnal akkor nem félek használni.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#562) Imy válasza front3r (#561) üzenetére


Imy
veterán

Ami a tiedbe meg, az csak tintatartály, fúvókák nélkül. Elvileg jó minőségű patron, vagy patron utántöltése tintával nem árthat. Ha pedig fényképet nyomtatsz, akkor ajánlatos gyári patronokat használni!
Én a HP-m feketéjét vagy utántöltőm, vagy pedig utángyártott patront teszek bele, de a színes az mindig gyári patron.

(#563) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni a 1022-es HP tonerének (12/A) töltésében?
A youtube-on megvan a szétszedési és összerakási videó, viszont szükségem lenne arra hogy honnan érdemes venni Port, Fénycsőt és Chipet...

Köszi!

Bocs téves, most látom ez patronos topic.

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#564) Imy válasza JoceeHunt (#563) üzenetére


Imy
veterán

Nem baj, azért válaszolok.
Én ITT szoktam venni, tintát is, toonert is...és ami kell neked az is van. ;)

(#565) Myers


Myers
senior tag

Helló!

Canon pg-510-es patronhoz vettem utántöltő tintát. Ilyet

Ez csak tinta, azt hittem van benne töltő kit is. Majd azt is rendelek, de nem ez a lényeg.

A dobozát alaposabban megnézve látható, hogy kb 10 féle nyomtató márkát felsorolnak rajta.

Nem gyanús ez egy kicsit? Idáig azt hittem, hogy minden nyomtató gyártó sokat kísérletezik, hogy az újabb és újabb nyomtatók számukra megfelelő tintát elkészítse. Erre itt van egy utántöltő, ami kb 10 márkához jó.

Nem fog ettől csökkenni a nyomtató élettartama?

http://www.muszaj.hu/

(#566) zka67 válasza Myers (#565) üzenetére


zka67
őstag

Azt azért kétlem, hogy jó lenne HP-hez, Canonhoz és epsonhoz is. Az epson eleve más elven működik mint a HP és a Canon.

Mondjuk én anno kísérleteztem HP DeskJet 600-as patronnal, megtöltöttem közönséges tustintával és nyomtatott szépen. Igaz nem fekete volt, hanem lila, de működött. Csak nyomtatás után mindig vízbe kellett tenni a fejet, mert beszáradt a tus.

(#567) JoceeHunt válasza Imy (#564) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Köszi, tényleg jó a hely...

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#568) Myers válasza zka67 (#566) üzenetére


Myers
senior tag

Ez az. Én is kétlem, de láthatod a 2. linken lévő képen, hogy fel van sorolva az összes nyomtató márka.

http://www.muszaj.hu/

(#569) zka67 válasza Myers (#568) üzenetére


zka67
őstag

Szerintem az az lehet, hogy ezekhez a márkákhoz gyártanak tintát. Nem azt, hogy ez a tinta mindegyikbe jó.

(#570) Myers válasza zka67 (#569) üzenetére


Myers
senior tag

Lehet, de nincs ráírva, hogy konkrétan melyikhez van.

http://www.muszaj.hu/

(#571) cicuka01


cicuka01
csendes tag

Hali!
Kérlek segítsetek!Hogy kell tölteni Epson dx4450 patronokat?Köszi.Üdv.

(#572) Imy válasza Myers (#565) üzenetére


Imy
veterán

Ezért kell venni Ink-mate tintát. ;)

(#573) gumulka


gumulka
csendes tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy a HP Deskjet 3845-ös nyomtatómba van-e lehetőség valami módszerrel beletenni az 57-es patront. 27-es való bele. 21-essel jól működik, és ezért mertem megkockáztatni a kérdést. Az 57-est tévedésből vettem, és mikor beletettem kiírta, hogy nem megfelelő nyomtatópatron.
Előre is köszi!

(#574) Imy válasza gumulka (#573) üzenetére


Imy
veterán

Az csak a 27-es patronnal működik [link] .
Ahol vetted nem cserélik vissza? Korrektebb helyeken visszaveszik...

(#575) lamiki válasza cicuka01 (#571) üzenetére


lamiki
senior tag

Először is kell hozzá egy 9 tűs patronokhoz való resetelő valami ilyesmi, aztán tinta valami nagyobb kiszerelés [link]
aztán olvasd el a patrontöltés menetét

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#576) kirusz1


kirusz1
őstag

Sziasztok érdeklődnék hogy lexmark e210 mono lézernyomtatót lehet e házilag tölteni ha igen akkor van aki leirná a menetét?előre is köszi

(#577) QwErTy42 válasza kirusz1 (#576) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Ne érts félre...! De szerinted nem fordítva kellett volna? Elsőként érdeklődsz itt és máshol és utána veszed meg a nyomtatót. :)

Nem tudom, hogy hogyan kell megtölteni és utángyártott sincsen hozzá túl nagy mennyiségben.

Good luck!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#578) kirusz1 válasza QwErTy42 (#577) üzenetére


kirusz1
őstag

néztem 4500 ért töltik .gondoltam otthon olcsobban kijönne.azért köszi az épitő gondolatokat :W

(#579) QwErTy42 válasza kirusz1 (#578) üzenetére


QwErTy42
addikt

Azért ennyire ne ess kétségbe! :D

4500 forintért otthon kinyomtatsz 2000 oldalt. Én nem sírnék két forintos lapköltség mellett amennyiben nem nyomtatok évente 20 ezer oldalt.

De ez már csak a saját véleményem. :D

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#580) Imy válasza kirusz1 (#576) üzenetére


Imy
veterán

Ez a patronok utántöltésével foglalkozó topic! :U
Ahol érdeklődhetsz: toner utántöltés topic
Illetve nézd meg EZT!

(#581) kirusz1 válasza Imy (#580) üzenetére


kirusz1
őstag

köszi az infót a videon mit is kell nézni? :F

(#582) tbarnus


tbarnus
csendes tag

sziasztok. azt szeretném kérdezni, hogy hp300-as tintapatront (HP Deskjet D1660 nyomtatóban) milyen készlettel lehet utántölteni. valahol azt is mondták, hogy csak 300XL-et lehet/célszerű utántölteni. köszönöm a segítséget!

(#583) bobo1


bobo1
csendes tag

Sziasztok!
Epson sx 125 nyomtatóm van, utángyártott patronokkal.
Eddig működött, ám egyik-napról a másikra nem ismeri fel a fekete patront, feltöltés után sem.
Nyomtatói hiba vagy másik patront kell vegyek?

(#584) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Van egy CL-41 és egy PG-40 canon patronom. Ezeket hogyan én mivel tudom légteleníteni?
Vagy tintám is hozzá.
Egy ilyen légtelenítőt is tudnátok nekem mutatni?

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#585) Imy válasza tbarnus (#582) üzenetére


Imy
veterán

Én ITT vásároltam hozzá.
Igazából tinta legyen, s a levegőtlenítő. Ha ezt egyszer megveszed, akkor megteszi valami tinta, amitől nem megy tönkre a fej. 3-4 utántöltést ki kell bírnia, utána csere. Én XXL-es útángyártótat vettem bele, és azt töltögetem. Teljesen jó.

(#586) Gyakorlatlan


Gyakorlatlan
csendes tag

Sziasztok!
HP 2050-es nyomtatómba HP301-es festékkazetta való. Az után töltöttet hogyan tudom resetelni?

(#587) yanesz


yanesz
tag

Sziasztok!

Vettem egy hp 301-es patron utántöltőt,amit tegnap fel is töltöttem.Feketét és a színest is,de csak kipróbálásként kevés tintát töltöttem bele,ami már este ki is fogyott,ma meg újra töltöttem.A teszt oldal nyomtatása jól sikerült,de amikor folytattam a nyomtatást,nem nyomtatta a fekete színt,illetve a színes is kicsit összemosódott.
Lehet,hogy túl töltöttem,mert mindegyik színből többet fecskendeztem bele.
Mi lehet a probléma?

(#588) w.miki


w.miki
veterán

HP F4580-ból kifogyott a fekete az eredeti patron, és vettem hozzá UtánGyártott XL patront (ezPrint 300XL).
Nyomtat is vele oldalakat, de mégis úgy érzékeli, hogy még mindig ki van fogyva.
A nyomtató minden bekapcsolásnál tesztoldalt nyomtat, és a tintajelző LCD még mindig a minimum szintet mutatja ! jel villogással a feketénél.
De nyomtatni tudok vele ha megnyomom a tesztoldal után a piros X-et.

Hogyan tudnám beállítani, hogy a tintát is érzékelje?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#589) bob007


bob007
csendes tag

Sziasztok.

A vettem egy HP Photosmart 5510 All In One nyomtatot. Sok féle leírás van a neten, ez az aminek van Wifi-je is. ez A patron amit adtak hozzá HP 364-es sima nem XL-es.
Lassan kifogyóban az összes színem és szeretnék valami gazdaságosabb megoldást találni az eredeti patron vásárlása helyett.
Tudok ajánlani valami olcsó megoldást (házi utántöltés, utángyártott patron vétele, utántöltés boltban, stb...) Azt a megoldást keresem ami gazdaságos sok nyomtatáshoz, mivel nekem nagyon sok színes oldalt is ki kell nyomtatnom néha legjobb minőségben is...

Eddig házi után töltésen gondolkodtam, de nem tudom, hogy most a chippel mit kell csinálni? Az nem tiszta, hogy e ilyen resetelő, vagy más trükk, illetve mit fogok látni a nyomtató tintaszint kijelzőjén ha csak 1xrűen teletöltöm tintával? Igazából a szintkijelző se fontos ha van benne és nyomtat, nem pedig azt irja ki hogy üres a patron... :)

Köszönöm a segítséget, és útbaigazítást.

[ Szerkesztve ]

(#590) Imy válasza yanesz (#587) üzenetére


Imy
veterán

Légtelenítetted?

(#591) yanesz válasza Imy (#590) üzenetére


yanesz
tag

Igen,írtam privátot is.Nem tudom mi lehet a baj.

(#592) KisZsu


KisZsu
csendes tag

Sziasztok!

Vettem ezPrint univerzális utántöltő készletet HP 22-es patronhoz. Fel is töltöttem utasítás szerint. Szerintem mindent jól csináltam, mégis mikor be van helyezve a nyomtatóba akkor a nyomtatófejnél szivárog a tinta és ezért nem nyomtat szépen. Mi lehet a baj? :(

(#593) Imy válasza yanesz (#587) üzenetére


Imy
veterán

Vagy még az a baj, hogy későn töltötted újra, s beszáradt. Kifogyás után ajánlatos max 1-2 nappal megtölteni (vagy azonnal)

(#594) copperhead


copperhead
aktív tag

Sziasztok! Canon iP2700 nyomtatóm CL510 patronját a jelzett helyen átlyukasztva tudom feltölteni? Utána meg ez a teendő?

[ Szerkesztve ]

(#595) Myers válasza copperhead (#594) üzenetére


Myers
senior tag

Helló!

Igen ott. De nem PG-510-est akarsz tölteni? Vagy CL-511-et? Nem kötekedésképp, csak ha CL, akkor 3 lyukat kell fúrni a színeknek, ha fekete, akkor elég csak 1.

Milyen utántöltő tintát használsz? Én egy Just Refill márkájút használtam, de nekem nem sikerült jól a töltés. Belenyomtam nagyjából 10 ml-t. Nyomtatáskor az első nyomat jó lett, de 5 perc múlva már dőlt a száján a tinta. Aztán kivettem és pihentettem pár napot. Majd újra beraktam, de akkor meg olyan halványat nyomtatott, hogy kész, kuka.

Azt sem sikerült megoldanom, hogy telinek jelezze a patront, továbbra is ugyanúgy "mindjárt kifogy" állapotban maradt, hiába nyomkodtam mindent a Canon MP-250-esen.

Most a BCI-3-as patronokban próbálom ki a maradék tintát, mert ezek a patronok elég igénytelennek néznek ki. ;]

Kíváncsi leszek, neked sikerül-e.

http://www.muszaj.hu/

(#596) copperhead válasza Myers (#595) üzenetére


copperhead
aktív tag

Szia!
Ami eredetileg benne volt CL 510, fekete patront akartam tölteni, CL511 a színes. 3 helyen is megfúrtam de a szivacsot csak a jelzett hely alatt éreztem. Feltöltöttem, alul egy kicsi tinta ki is jött, de utána semmi. Azt hittem, hogy a légtelenítőt kell venni, de az üzletben azt mondták, hogy ehhez a típushoz nem gyártanak, ők is próbálták javítani, de semmi tinta nem jött továbbra sem. Végül vettem PG 512-t, szerintük ez is maximum 1-2x tölthető, de a fele sem szokott sikerülni. Egyébként az üzletben 1400 mellette 900 Ft-ért vállalnak töltést.

[ Szerkesztve ]

(#597) szabol1


szabol1
csendes tag

Helló mindenki!

HP 2050 nyomtatóhoz 301 fekete patront másodszor töltöttem, de a tuti jó helyett üres lapok jönnek ki. A gép hangja alapján jó lehet, a színes része működik. A tintát eredeti HP nagyobb méretű patronból fejtem le, eddig ez is bevált. Ha van vmi tippetek írjatok. Köszi :(((
Ja, és nem jelez a töltöttségjelző.

[ Szerkesztve ]

(#598) dodgem* válasza szabol1 (#597) üzenetére


dodgem*
csendes tag

Szia,

hp 301 eredeti fekete patront szerettem volna megtölteni , de nem sikerült,
töltés után szépen kifolyik belőle a tinta.

Ez elvileg xl-es patron (bár ráírva nincsen) 10 ml tinta ment bele,
de a fejnél szép lassan kifolyik az egész, pár oldalt sikerült csak nyomtatni, mielőtt
kifolyna az egész.

Meg tudnád nekem írni, hogy sikerült tölteni, hogy ne folyjon ki belőle a tinta.

Kevesebbet tintát töltsek bele, vagy mi lehet a baj?

Köszi előre is.

Munkaidőben elérsz a 0621/2333377 számon...

(#599) szabol1 válasza dodgem* (#598) üzenetére


szabol1
csendes tag

ÜDV.!
A felszívott tintával a tűt (injekciós fecskedő, közepes tű,) addig tolom be amíg nem ér le majdnem az aljára nehogy kárt tegyek a szűrőben, innen kihúzva folyamatosan nyomom ki az anyagot. Ha úgy gondolom, hogy kellene még akkor megismétlem másik sarok felé, hogy ne legyen egy helyen túl sok. Utána kicsit megrázogatom,és általában ennyi elég is. Mennyiség nem tudom jó-e nem töltöttem még XL-t . Ezután nyomtatok párat ha kell, ha nem, csak a "bejáratás" miatt. Nekem az 5ml a jó de szerintem nem telik meg, de elég jól , bírja. Csak most akadtam el amit feljebb írtam de egyszer csak jó lett. :))

(#600) dodgem* válasza szabol1 (#599) üzenetére


dodgem*
csendes tag

Szia,

tehát te 5 ml-et töltesz bele?

Eredeti patront töltesz?

Munkaidőben elérsz a 0621/2333377 számon...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.