Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Imy válasza frankie! (#150) üzenetére


Imy
veterán

A HP 21-es patronja/feje egybe van, tehát max kidobod a patront.....

(#152) Imy válasza Thusor (#149) üzenetére


Imy
veterán

Biztos hogy az utángyártott patronban van rendessen tinta, papirzsepit ha odteszel "szívja" a színeket?

(#153) Thusor válasza Imy (#152) üzenetére


Thusor
őstag

Igen, biztos van benne festék, mert lötyög benne a festék. Lehet, hogy maradok az eredeti festékpatronok mellett, ha ez ennyire macerás akkor nem éri meg utángyártottat venni.

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#154) kisninja


kisninja
őstag

Üdv CL-41 51 PG-40 50 melyik a legolcsobb patron vagy még mindig méregdrága ?

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#155) Thusor


Thusor
őstag

Epson dx-7450 készülékbe milyen utángyártott tintapatronokat tudtok még? Én jelenleg For you tipust használok, de ezek nem váltak be, úgy néz ki hogy 1-2 nap után beszáradnak és rossz minőségben lehet velük fotót nyomtatni. Tehét valaki tudna olyan céget, ahonnan jó minőségű epson utángyártott patronokat tudnék venni?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#156) frankie! válasza Imy (#151) üzenetére


frankie!
őstag

Nagy követ vettél le a szívemről! :B :R :R
Azért nem tudom, mert ezt otthonra kérte apám, én talán még ki se nyitottam soha.

(#157) Imy válasza frankie! (#156) üzenetére


Imy
veterán

majd számolj be a töltés után arról, hogy milyen a tinta.....

(#158) frankie! válasza Imy (#157) üzenetére


frankie!
őstag

Ok..meglesz.. :U

(#159) Hequila


Hequila
őstag

A Tescos tintával van valakinek már tapasztalata? Vagy még senki nem merte kipróbálni? :D

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#160) Imy válasza Hequila (#159) üzenetére


Imy
veterán

Ott is van valami utantolto? Nem is tudtam...

(#161) Hequila válasza Imy (#160) üzenetére


Hequila
őstag

Ja... ráadásul nem a kommersz teszkós, hanem teszkó vájú! :D Csak még idáig nem mertem venni, hátha nem díjazná a piezo.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#162) [CS]Blade2 válasza Hequila (#161) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

teszkó gazdaságos ...te jó ég, akkor abba víz van :D

HP 5940-be
337
343
patron ű-nál kell büvészkedni, hogy ne irja üresnek???

[ Szerkesztve ]

(#163) djsam


djsam
csendes tag

Vettem egy nagy levegőt és kipróbáltam a Teszkó Gazdaságos fekete tintát... És jónak tűnik! Canon MP160-ban fél éve teljesen kiürült azóta zacskóban tartott PG-40 patronban szépen nyomtat, nem folyik, nem maszatolódik. Adnak hozzá "cleaning fluid"-ot (szép rózsaszín árnyalatú denaturált szesz :D ), amivel kitisztítottam a nyomtatófejet, nem látszik a nyomtatáson hogy be lenne száradva. 1500-ért szerintem megéri.

(#164) Wendelke


Wendelke
senior tag

Sziasztok!

HP Photosmart 5160 tip. nyomtatóm van, lassan kifogy a színes és a fotó tinta No 344 és No 348 tip. kell bele.

Érdemes drágán eredeti tintapartont venni, vagy esetleg valami alternatív megoldás olcsóbban?

Előre is köszönöm.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#165) stichus válasza Wendelke (#164) üzenetére


stichus
tag

én a színes patronokat mindig elkúrom utántöltéskor. a feketét magam töltöm után, a színeseket meg utántölttetem. teszkó üzletsoron szoktak lenni utántöltő helyek, papírboltokban stb. sztem érdemes utántölteni, harmadából kijön

(#166) frankie! válasza stichus (#165) üzenetére


frankie!
őstag

hogy lehet azt "elqrni"? :)

(#167) stichus válasza frankie! (#166) üzenetére


stichus
tag

nem tudom, de a színes hp patronokat mindig ki kell dobnom utántöltés után, mert nem nyomtat csak egy színnel, vagy egyáltalán, vagy csak folyik belőle a tinta. próbáltam félig tölteni, nehogy azért folyjon, mert túltöltöm. sosem nyomom bele a tűt teljesen, nehogy vmit megsértsek. sosem hagyom teljesen kiürülni, ne száradjon be. de mindig kuka. fekete mindig sikerül :B

(#168) Wendelke válasza stichus (#165) üzenetére


Wendelke
senior tag

Vidéken is működik ez a dolog? Eddig még nem is igen kerestem, de nem is láttam, hogy nálunk (Siófokon) lenne ilyen utántöltögetős dolog. Na mindegy majd utána nézek.

Köszi a választ.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#169) stichus válasza Wendelke (#168) üzenetére


stichus
tag

szegeden egy csomó helyen lehet

(#170) Hequila válasza djsam (#163) üzenetére


Hequila
őstag

Igazából a fekete annyira nem is kényes dolog. A színes annál inkább. Azzal nincs tapasztalatod?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#171) Hequila


Hequila
őstag

Ja, néhány tapasztalat:

Just Refill utántöltők színhűségével problémáim voltak, a feketéje jó.
G&G patronnal eddig semmi gondom nem volt.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#172) fer válasza frankie! (#150) üzenetére


fer
őstag

Én is ilyet rendeltem, amilyet te [link]
hát mit mondjak, megszivatott rendesen, kb a harmadik töltésnél jöttem rá, hogy feltöltés után nem szabad egyből használni a nyomtatót (C45) mert a légbuborékok amik töltéskor keletkeznek, bejutnak a nyomtatófejbe, és csikokat, kenődést, sőt teljes színkimaradást okozhatnak! Én ott szúrtam el, hogy hagytam majdnem teljesen kifogyni a feketét, és telement buborékkal a fej, jó fél nep kellett neki mire helyrejött! A színessel még többet szívtam, ott a piros nem akart előjönni, de ma estére az is meglett, igaz használtam a utántöltőhöz adott tisztítófolydékot, papírzsepi a fej alá, színespatron ki, majd csonkokt elusztattam tisztítófolydékkal, pár percet hagytam, majd kitöröltem papírzsepivel! Utánna még mindíg nem volt teljes piros, de pár óra múlva az is megjött! Remélem a következő töltés már nem lesz ennyire macerás!

Ezt próbálta már valaki? Itt többféle kiszerelés is van, igaz picit drágább mint a fenti, de lehet jobban megéri a nagyobb flakont! [link]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#173) fer


fer
őstag

Ha töltött már más is epson T038-T039-es patronokat, az leírhatná hogyan csinálta, én a tetején lévő levegöztető nyilást használtam, majd lecsukáskor (biztos ami biztos) a fedél alá csíptettem egy darab nedvszívó papírt( pézsé, p.törlőkendő stb.)

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#174) Imy válasza djsam (#163) üzenetére


Imy
veterán

hány ml-es a kiszerelés?

(#175) imichip


imichip
csendes tag

Sziasztok,
új vagyok a fórumon, és a hozzáértőköz lenne kérdésem.
Kaptam egy Brother DCP-330C multit, és sikeresen és gyorsan elfogyasztotta az asszony a színeseket a nyomiból. :C
Érdekes módon feketén ennek ellenére nem hajlandó nyomtatni. :O
A patronok az LC1000 számot viselik. Van-e valakinek infója, tanácsa, hogyan lehetne feltölteni anyaggal, mert ahogy olvasgattam nem nagyon nyüzsönek a márkatársak.
Egyébként rossz tapasztalom nincs vele (mert szinte az asszony használja), szépen szkennel, a nyomat is jó, közelről kicsit szőrös a gazdaságos nyomat, fényképre nem is használom, arra ott a rossman.
No de ajándék lónak ....

(#176) Winner_hun válasza imichip (#175) üzenetére


Winner_hun
félisten

Google-n nem találtam olyat, hogy chipes lenne, szóval megfúrod, beletöltesz 3-4 ml tintát aztán használod, amíg ki nem fogy. Amúgy az újratöltő készletekben szokott lenni leírás (gyártókra és azok patronaira bontva) illetve minden kellékanyag, ami kell (fúró, gumikesztyű vagy ujjakra húzható gumi, esetleg a fúrt lyuk helyére egy gumitömítés, stb)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#177) flúg


flúg
csendes tag

Sziasztok van e valakinek tapasztalata a HP 350 és a 351-es patron töltésével kapcsolatban,mert állítólag lehetetlen

(#178) Printszkrín


Printszkrín
senior tag

HP 363-as patronokkal van valakinek tapasztalata?
Ez lényegében egy kis tinta tartály, de van rajta egy gonosz chip, ami kiürültnek
jelzi akkor is, ha megtöltöttem.
Hogyan lehet ezt lenullázni?

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#179) Casoli


Casoli
őstag

HP tuladjonosok!

Utántöltés feltétele először is a LÉGTELENÍTŐ szett. Ha ilyennel nem rendelkezel hozzá se fogj az utántöltéshez. Én kb fél évet üresen állt 58 és 57-es patront töltöttem után. Persze nem lett jó, csíkozott kihagyott egy színt. Természetesen azért mert lehettek eltömődött fúvókák a fejben illetve légbuborékok. Állítólag a légbuborékok a fejet is tönkretehetik működés közben. Szóval a sikertelenség után vettem légtelenítő szettet egy nyomtatós boltban, és a következőképpen jártam el. Minden egyes színt a helyére adagoltam megfelelő mennyiségben túlcsordulásig. Na ilyenkor egy picit vissza kell szívni és letörölni a felesleget. Ha megvagy mindegyik színnel, jöhet a légtelenítő. Durván 1ml-t kell lecsapolni a patronból, így megszűnnek a légbuborékok, a túlnyomás, illetve kiszippantja a fúvókákból a szennyeződést és eltömődéseket is. Aztán jöhet a nyílások leragasztása, persze a szellőzőnyílásokat hagyjuk szabadon.

Én már 3x töltöttem után a színes és fekete patronomat, abszolute nulla csíkozás :D

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#180) Printszkrín válasza Casoli (#179) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Köszi, ezt tudom, az 57-58-as patronokkal nincsen gondom, azokat úgy töltöm, ahogy leírtad, de abban kérném a segítségeteket, hogy a chippelt patronokkal mit lehet kezdeni.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#181) Davidxanatos


Davidxanatos
csendes tag

Sziasztok. Van valakinek Epson Dx 4400-as sal tapasztalatai. Tintapatronok ára utántölés, vagy inkább utángyártottat, egyébb lényeges tudnivalók.
Előre is kössz.

(#182) Casoli válasza Printszkrín (#180) üzenetére


Casoli
őstag

Hát chippeltel szerintem semmit. Szerencsére az én fotónyomtatóm Vista alatt nem hápog és nincs szintmérés.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#183) imichip válasza Winner_hun (#176) üzenetére


imichip
csendes tag

Valóban nem az, de mielőtt szétbarmolnám az eredeti patront szétnézegettem én is a neten, hogyan is kellene hozzákezdeni, de használható anyagot nem találtam. A kecskeméti teszkóban üzemel egy utántöltő, aki meglátva a patront erős fejcsóválásba kezdett, ugyanis a szürke patronon belül van egy kis tartály, amiben valószínűleg egy szivacs leledzik. A megfúrását nem vállalta, javasolt egy újragyártott patron megvételét, és mivel az valszeg átlátszó, azt már bátran töltögethetem.
Valaki esetleg egy leírást tudna eszközölni a töltéssel kapcsolatban ?
Kinek milyen tinta vált be?
És ki milyen újragyártott patronra esküszik ?

Köszi a fáradozásod Winner_hun.

(#184) fer válasza imichip (#183) üzenetére


fer
őstag

Én ezt használom [link]
Leírást nem tudok adni, mivel a mellékelt leírásban epson nem volt, arra én magam jöttem rá! Én egy C45 -nek a patronjait szoktam tölteni, felül a levegőztető nyíláson át! Csak nekem egy napot várni kell a buborékok miatt, mert külömben csak maszál, meg csíkoz, a légtelenítés trükkjére még nem jöttem rá!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#185) Sotho


Sotho
őstag

HELP!

Canon mx 310 multifunkciós, chipes, nyomtatófejjel egybeépített gonosz patronok. Szeretném újratöltéskor resetelni hogy múkodjon!
Hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#186) Sotho


Sotho
őstag

2.

Van egy epson acculaser c900 nyomtatóm is. Tudna valaki leírást adni a toner utántöltés menetéről? Ehhez is kell chip reset? Ha igen hogyan, mivel?
Előre is kösz. :R

(#187) Imy válasza Printszkrín (#178) üzenetére


Imy
veterán

[ITT] megtalálsz minden információt!

[ Szerkesztve ]

(#188) Imy válasza Printszkrín (#180) üzenetére


Imy
veterán

[ITT] megtalálod a választ!

(#189) x64


x64
aktív tag

Sziasztok!

Két nyomtató utántöltését próbálom megvalósítani, ár-érték arányban minél jobban: egy HP Deskjet 840-est (fekete HP C6615D No.15 patront kellene tölteni), és egy Canon PIXMA iP1300-ast (színes CL-41 patront kellene tölteni).

Érdeklődnék, hogy mik a tapasztalataitok a különböző tintamárkákkal kapcsolatban. Végigolvastam a topicot, de az (elég drága) Ink-Mate és Ink-Tec-et leszámítva nem találtam konszenzusos véleményt.

Amiket én eddig néztem:
- www.nyomtassolcson.hu-os univerzális utántöltő (noname?)
- JustRefill (www.nyomtatokellek.hu)
- Ink-Mate (www.ink-mate.webhely.net)
- Ink-Tec (www.inktec.hu)
- G&G (www.gng.hu)
- procolor

Össze lehetne esetleg tinta márkánként és forgalmazónként is gyűjteni, melyik milyen és mennyibe kerül.

Előre is köszi!

(#190) x64 válasza x64 (#189) üzenetére


x64
aktív tag

Mint kiderült a nyomtassolcson-os tinta MMC márkájú, és nemcsak 3x40ml tintát adnak, hanem komplett töltőkészletet, 1600 HUF-ért! Már csak az a kérdés, a minősége milyen lesz...

(#191) siparon


siparon
csendes tag

Sziasztok!

Tapasztalataim beszáradt HP 78as patronnal: vizes áztatás időlegesen használt, de nem mindegyik szín indult be (magenta nem akart múkodni :) ), azaz egy idő után az a szín eltűnik a kinyomtatott lapról, mintha kifogyna, és sajnos a meleg víz sem vált be. Rázás (karlóbálás) beindította, de még mindig nem elég jól - ismét eltűnt egy idő után. Alkoholos mosás, áztatás, ugyanez óvatosan acetonnal (műanyagot oldhatja), ultrahangos mosóban rázatás és ezek keveréke sem.

Megoldás: elmentem a következő boltba (Szegeden), ott a mester/illető/boltos vákuummal megszívogatta. Különben itt egy komplett színes töltés 1500 pénzbe fájt volna. Cserébe a magenta helyett a kék nem jött, te kis rázás és nyomogatás után az is beindult. Most nagyjából működik, csak a kék kicsit csíkos de remélem helyrejön idővel.

Bocs h hosszú voltam.

[ Szerkesztve ]

(#192) tarjanp


tarjanp
csendes tag

Sziasztok!
Csak most jutottam először tintasugaras nyomtatóhoz, így nem értek hozzá. Viszont a patronok nagyon drágák, tölteni szeretném. Tudna segíteni valaki, hogy egy HP 5460-as patronjait (HP CB 316EE, (No 364)) lehet tölteni? Az Inkmate tintái jó minőségűek? Köszi ha valaki ismeri ezt a nyomtatót és segít.

:F

Jó pap holtig tanul!

(#193) no1peet


no1peet
csendes tag

sziasztok. valaki tud segiteni nekem? conon pg 40 es fekete patronba, rotling tus tintát lehet tölteni vagy szét szedi a fejet?? sürgős lenne!!

Bármilyen kérdésre emailban.

(#194) commanDOS


commanDOS
senior tag

Üdv!

Nem tudja v.ki, hogy hp20 (c6614d) patront utántöltés után hogy lehet resetelni?
Megtöltöttem, de azt írja, a szoftver, hogy a nyomtatóban lévő patron nem kompatibilis...
Lehet elqrtam, de végülis lényegtelen, üres volt, tinta ingyér, fecskendő volt itthon :DDD
Nem találtam leírást a töltést illetően, fogtam, megfúrtam a tetejét, beletoltam tűvel vagy
20 milli tintát. nem folyt sehol, lyukat leragasztottam, de semmi.
Egy másikat elcsesztem, annak orrán-száján folyt.
Öröm bódottá.
Viszont van itthon 29-es (hp 51629a) patron, dettó olyan, mint a 20-as, az érintkezői is, de nem kajálja be (elméletben nem is a 656c-be való)
Ezzel lehetne esetleg v.mit kezdeni?

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#195) commanDOS


commanDOS
senior tag

Apropó...
A 29-es nyilván nem fog működni, úgyhogy tovább passzolnám, nem túl drágán.
Nem új, az sem kizárt, h picit be van száradva, de sosem volt használva, ergo 1ml tinta sem fogyott belőle.

Az új ára 7-8 ezer között mozog.
40ml-es, azaz a hp szerint 650 oldalra elegendő fekete tinta van benne.

Ezekbe a printerekbe jó:

HP Deskjet 600, 660, 670, 672, 680, 690, 692, 693, 694, 695, and 697 Printers, HP Deskwriter 600, 660, 680, and 694 Printers, HP PSC 370 and 380, HP Officejet 500, 520, 570, 580, 590, 600, 610, 630, 635, 700, 710 and 720 Printers, HP Fax 910 and 920

Ez nem konkrét hirdetés, de akit érdekel, keressen meg és megdumálunk v.mi árat :R

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#196) Imy válasza x64 (#189) üzenetére


Imy
veterán

Canon[LC41] töltése
HP[15] töltées

(#197) Imy válasza x64 (#189) üzenetére


Imy
veterán

Ink-Mate-t szoktam használni, jó, de drága
Ink-Tec olcsóbb, de ugyanolyan minőség (feketét próbáltam)
G&G patront ismerősömnek vettem, elég jó, tehát az utántöltője is jó lehet. Egy ilyen patron ára kb 15-20%-a a gyáriénak

Én amit észrevettem, a fekete az általában mindig jó, de ha már fényképeket akarsz nyomtatni, akkor Nekem agyári jött be (Canon BCI24). Akkor inkább meg már valahol elö kell hívatni, az sem drágább, ha az ember megveszi a pípírt, és a tintát, akkor sokkal többe jön ki.

(#198) Imy válasza no1peet (#193) üzenetére


Imy
veterán

:Y
Bele ne töltsd!!!!

(#199) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Üdv! Canon BCI-24-es patronhoz melyik utántöltő szettet ajánljátok? Elsősorban a fekete érdekelne. Utángyártott patront is lehet tölteni, vagy csak az eredetit?
Köszi a segítséget!

(#200) Imy válasza ^Clown (#199) üzenetére


Imy
veterán

Mind1, elég ha canonhoz jó, és fekete.
Nekem a gyári roszabul vette fel a tintát, mint egy később vásárolt utángyártott, valami noname, de rengeteg tintát beszívott, a gyári meg 3ml után eleresztette a többit. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.