Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) asdf_


asdf_
veterán

A pályázati feltételek még nem véglegesek, társadalmi egyeztetés előtt állnak, előzetes információk alapján:

A támogatás az alábbiakra -akár vegyesen is- költhető:
- épület külső határoló elemeinek hőszigetelése
- nyílászárócsere
- használati melegvíz-rendszer korszerűsítése
- fűtésrendszer korszerűsítése magas hatásfokú gázkazánnal, a hozzátartozó kéménybéléssel és a kapcsolódó hőleadókkal

A támogatás célja, annak nyújtásának feltétele: legalább 30%-os energiamegtakarítás valósuljon meg. Két energetikai tanúsítvány kell készüljön, egy a kivitelezés előtt, egy utána (utóbbi vélhetőleg előre, igazolva, hogy az elvégzendő munkák biztosítják majd a 30%-os megtakarítást, anélkül nyilván neki sem kezd az ember). Közüzemi számlák beadásának szükségességéről egyelőre nincs információ, de elképzelhető, hogy a megvalósulás után energiariportot kell majd szolgáltatni és ezt közüzemi számlákkal alátámasztani.

Pályázási feltételek:
- életvitelszerűen lakott, egy- és többlakásos családi ház
- 1990 előtt épült
- bekötött vezetékes gáz
- mivel a támogatás egy része hitel, így hitelképesség

Keretösszeg 108 milliárd Forint, 20 ezer támogatott várható. A támogatás keretösszegének egy része pántlikázott, gázkazáncserére a 108 milliárd Ft ötöde, 21,6 milliárd vehető majd igénybe.

A pénzt az EU-nak köszönhetjük (tehát nem a kormánynak). A kamatmentes hitel tervezett futama 8 év, várható törlesztőrészlet havi 25-36,5 ezer Forint.

Önerő 1 millió Ft, támogatott rész 6 millió Ft, mely megoszlik kamatmentes hitelre és vissza nem térítendő támogatásra.

Kamatmentes hitel: 2,5-3,5 millió Ft Mértékét az adott járás átlagjövedelme határozza meg.
Vissza nem térítendő támogatás: 3,5-2,5 millió Ft.

3,5 milliós támogatás azokban a járásokban jár, ahol az átlagjövedelem nem éri el az országos átlag 75%-át, nettó 312 250 Ft-ot (63 járás). Emellé 2,5 millió Ft lesz a kamatmentes visszafizetendő hitel.

3 milliós támogatás azokban a járásokban jár, ahol az átlagjövedelem az országos átlag 75-110 százaléka, nettó 312 450 és 458 260 Forint közötti összeg (96 járás). Emellé 3 millió Ft lesz a kamatmentes visszafizetendő hitel.

2,5 milliós támogatás azokban a járásokban jár, ahol az átlagjövedelem meghaladja az országos átlag 110 százalékát, nettó 458 260 Forintot (38 járás). Emellé 3,5 millió Ft lesz a kamatmentes visszafizetendő hitel.

Térképes kereső a járási átlagkeresetekhez a Telex cikkében.

A hitelt a jelentkezett hitelintézetek MFB pontjain (várhatóan: MBH, OTP, Gránit bank) lehet benyújtani előreláthatólag 2024. júniusától maximum 2026. végéig, de a keretösszeg erejéig (amely nyilván nem fog addig kitartani). Ebből személyes ügyintézés valószínűsíthető.

A megvalósításra rendelkezésre álló idő egyelőre nem ismert.

Lebonyolító: a 100%-os napelemes pályázat lebonyolításában "kiválóan" vizsgázott ÉMI

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#2) asdf_


asdf_
veterán

Érdekes, kérdéses pontok:

Az állami hozzájárulást legalább 1 millió forint önerő egészítheti ki.

Azaz ha 7 milliós helyett csak 5 milliós a beruházás, akkor is 1 millió önerő kell? Nem arányosul?

Használati melegvíz-rendszer korszerűsítése: Mi lehet ez?

Fűtésrendszer korszerűsítése magas hatásfokú gázkazánnal, a hozzátartozó kéménybéléssel és a kapcsolódó hőleadókka vs. Az állami program forrásait nyílászárók cseréjére, a melegvizes rendszer korszerűsítésére, épületek hőszigetelésére és gázkazáncserére használhatják az igénylők.

Most melyik az igaz? Az elsőben felsoroltak között és kapcsolat van, a másodikban felsorolás, így vagy kapcsolat. Nagyon nem mindegy.
Ha és kapcsolat, akkor a kapcsolódó hőleadók (leánykori nevén radiátor, padlőfűtés, felületfűtés) is együtt jár az új kazánnal, azaz arra tippelnék, hogy csak konvektorról központi fűtésre átállás a támogatott. Ha csak vagy kapcsolat van, akkor a kapcsolódó hőleadók létesítése opciós, így a régebbi, nyílt égésterű és/vagy nem kondenzációs kazánok önmagában történő cseréjére is sor kerülhet a programon belül.

[ Szerkesztve ]

(#3) Borisz76


Borisz76
veterán

Köszönjük a fórumot !
Azért is írok, hogy később vissza találjak :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4) Ringman


Ringman
nagyúr

sub.

kíváncsi vagyok, hogy a nyílászárócserébe beleértendő-e az árnyékolás is (redőny, zsaluzia, zsalugáter, etc), ezek nem tudom befolyásoló tényezők-e az energetikai számításban.

(#5) asdf_ válasza Ringman (#4) üzenetére


asdf_
veterán

Hát, a 100%-osban a nem elszámolható költségek listában ez volt:
- nyílászáró csere esetén rovarháló, árnyékoló anyag és munkadíj költsége;

Így nagy összegekkel tippelnék a nemre.
(egyetlen sorban ennyi helyesírási hibát... :U )

(#6) senki68 válasza asdf_ (#1) üzenetére


senki68
senior tag

Én már nagyon várom, hogy lássam írásban.
Mert a szó elszáll...... tudjuk mire írásban megjelenik teljesen más lesz.
Nem tudom az az 1990 -es dátum honnan jött nekik.
Remélem lesznek kivételek.
Meg azt is definiálják mi számít 1990 előttinek. Építési engedély dátuma? Lakhatási engedély dátuma?

(#7) BB9000 válasza senki68 (#6) üzenetére


BB9000
senior tag

Az "1990 előtt épült" feltétel elég érdekes. Ha pl. egy ház, ami 1970-ben épült meg, de 2005-ben jelentős átalakítás történt : emeletráépítés, és alapterület növelés, nyílászáró csere, burkolatok cseréje, stb. Új használatba vételi engedélyt is kapott. Az akkor már ebből a pályázatból ki lesz zárva?

(#8) Ittnemaz válasza BB9000 (#7) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

Ez engem is érdekelne.... :R
Továbbá nálunk nyilászáró csere kész, szigetelés tavaly lett kész, gáz kazán csere lehet még ami szóba jöhet, de akkor pályázzak? :F

(#9) Attila2011 válasza BB9000 (#7) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Szerintem ez esetben már kiesik a pályázati körből, nem a felújítás miatt, hanem a jelentős bővítés miatt.

#8Ittnemaz
Jelenleg arról szól, hogy 1 milla önrész, szóval neked nem biztos, hogy megéri pályázni, ha ezen nem módosítanak. Viszont ha hőszivattyút tennél gáz helyett, akkor már lesz olyan magas a költség, hogy megéri.
De az is benne van, hogy 30%-kal csökkennie kell a (primer?)energiafogyasztásnak. Kazáncsere esetén nem biztos, hogy ez teljesül.

(#10) Borisz76 válasza Attila2011 (#9) üzenetére


Borisz76
veterán

Szerintem a felújítás miatt nem esik ki....
Egyszerűen nem fogja tudni teljesíteni a 30%-s javulást....
mert csak a kazánt lehetne cserélni, ami önmagában nem hoz 30%-t !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#11) Attila2011 válasza Borisz76 (#10) üzenetére


Attila2011
aktív tag

"Nem a felújítás miatt", mint írtam is szó szerint, hanem mert lényegében új házat épített, bővítette az alapterületet, felhúzott rá egy új szintet is. Nem véletlenül kellett új engedélyeztetési eljárás is.

(#12) senki68 válasza Borisz76 (#10) üzenetére


senki68
senior tag

Miért is nem hoz? Nekem is hozott.

(#13) Borisz76 válasza senki68 (#12) üzenetére


Borisz76
veterán

15-20 cm szigetelés a falon.
Padlófűtés.
3 rétegű ablakok.
20-30-40 cm födém szigetelés.

Ha ezek adottak és "csak" a kazán öreg, elavult, nyílt égésterű.....ennek cseréje kondenzációsra hozhat 30 %-t ?

Mert akkor nem szóltam !
Nem gondoltam volna , hogy hozhat ennyit.
Mondjuk nem is számoltam utána....nem is tudnék.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#14) Attila2011 válasza senki68 (#12) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Ez nagyon függ az épülettől és a rendszertől. A kazán csere önmagában nem hoz ennyit (max 25% körül). Ha jelentősen tudja csökkenteni az előremenő hőfokot, ha precíz beszabályozást és szabályozást csinálnak, tehát az egész rendszert felújítja. Valamint, ha eddig gázbojler volt és most a HMV-t a kondenzációs kazán állítja elő, akkor már elérheti. De még ezzel se feltétlenül, mert fajlagosan nem olyan nagy érték.
Most csináltam pár számítást egy tavaly tanúsított háznál, már az új ÉKM rendelet szerint. Amikor egy rendkívül rossz esetet hasonlítottam össze a majdnem lehető legjobbal, akkor lett 31% javulás.

[ Szerkesztve ]

(#15) senki68 válasza Borisz76 (#13) üzenetére


senki68
senior tag

Én semmit nem csináltam csak a kazánt cseréltem le kondenzációsra, és 30%-al kevesebb gáz fogy.

(#16) senki68 válasza Attila2011 (#14) üzenetére


senki68
senior tag

Meret te csak számolsz, én meg meg is valósítottam :)

És még az előremenő hőfokot sem kellett csökkentenem :)

(#17) BB9000


BB9000
senior tag

A 30%-os megtakarítás szerintem megoldható a fűtésrendszer átalakításával és plusz szigeteléssel. Nyilván ki kell számoltatni az energetikai tervezővel az elképzeléseket.
A jogszabályra épülő pályázati kiírásban szereplő építési idő meghatározásától függ, hogy egyáltalán van-e lehetőség pályázni. Nincs kint társadalmi egyeztetésen a készülő jogszabály szövege? Mikorra várható, hogy nyilvános lesz?

(#18) Borisz76 válasza senki68 (#15) üzenetére


Borisz76
veterán

Mivel a 100%-s pályázaton "nyertem" ezért :
- 5K Inverter + 5K napelem + 10K aksi már van !
- Hőszivattyú lesz...
- Nyílászáró csere lesz....

Nálam adott :
- Padlófűtés ( Teljes ház )
- Öreg , nyílt égésterű kazán.

Kivitelezésre vár :
- 15-20 cm szigetelés a falon.
- 3 rétegű ablakok ( 100 % pályázattal lesz )
- 20-30-40 cm födém szigetelés.
- Kazáncsere.

Ebből következik, hogy az 1970-s évek végén épült "Kádár" kockám ( B30-s tégla , beton alapon , pala tetővel ) elviekben megfelel mert simán össze lehet hozni a szigeteléssel és a kazáncserével a 30%-os megtakarítást.

Csak sajnos ez előző pályázat mély nyomot hagyott bennem....sajnos nem túl jó értelemben. De ezt tudja aki benne van és / vagy követi.

Minden esetre én megpróbálom ezt a páylázatot is.
Veszíteni valóm nincs !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#19) asdf_


asdf_
veterán

Sajnos nem tudom idézni, mert nem tudom hol olvastam és nem könyvjelzőztem le, de nagyot röhögtem...
Azt mondták a pályázat kapcsán, hogy júniusban lehet benyújtani az igényeket, és akár már az ez évi fűtési szezonban az új takarékos kazán dünnyögését lehet majd hallgatni otthon.
Ugyan úriember biztosra nem fogad, de úgy őszintén, ennek mennyi esélyt adtok? Hogy június eleji benyújtással, elbírálják, megítélik, a bank is hitelképesnek minősít, a banknak folyósítják is a teljes összeget, Gipsz Jakab meg keres és talál kivitelezőt, gáztervezik, gázmeózik, kéményesez, gázóra le, felpattan egy új kazán, gázóra fel, kijönnek, átveszik, számla, benyújtod, utalják a kivitelezőnek és mindez október első hetéig kész lesz. Mindössze 4 hónap alatt. Hát, nagyot csodálkoznék...

(#20) Attila2011 válasza senki68 (#16) üzenetére


Attila2011
aktív tag

A pályáztatót nem a tapasztalatod érdekli, hanem a számítás, ami a személyes tényezőktől független.

(#21) senki68 válasza Attila2011 (#20) üzenetére


senki68
senior tag

Ebből is látszik a számításnak és a valóságnak nem sok köze van egymáshoz.

(#22) Ittnemaz válasza Attila2011 (#9) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

nem akarok csak áramos fütést. Hofitol az akácafa fejemben van. :B
Ha a régi kazánt letudom cserél lecserélem, de a hiteltöl is fázom.

(#23) Attila2011 válasza senki68 (#21) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Hülyeség, hogy ne lenne, de a számítás hogy és miért kezelné le, hogy az idei tél enyhébb volt, mint az előző? Vagy azt, hogy ebben a szezonban esetleg átlag fél fokkal kevesebb volt bent a házban? Ha minden szubjektív faktort belevennének akkor teljesen irreleváns, összehasonlíthatatlan számokat kapnának végül. A számítás mögött pedig elég valós fizika van, elhiszem, hogy nem érted, de butasagot ne terjessz.

@Ittnemaz
Szerintem akkor te nem esel bele a pályázók körébe.

[ Szerkesztve ]

(#24) asdf_ válasza senki68 (#21) üzenetére


asdf_
veterán

A támogatást viszont a számítás alapján kapja meg az ember :U . De olvasni mindent 20-35% között, hogy ennyit hoz egy kondenzációs a korábbihoz képest. Na meg ugye az, hogy nálad megvolt a 30% megtakarítás az nem jelenti automatikusan azt, hogy másnál is meglesz, kérdés gondolom, hogy mit cserél az ember, valami ezeréves egyszer már hőcserélőt cseréltek benne nyílt égésterű lomot, ami kb. on off módban működik, vagy valami modernebbet, ami mélyre is tud modulálni, de még nem kondenzációs. De azt mindenesetre jó tudni, hogy tapasztalatból nem elérhetetlen. Nálad amúgy melyik évről melyik évre volt a csere? Csak hogy saját fogyasztásból meglevő időjáráshatást ráereszthessem.

A bővített házas rész engem is érdekel, hogy azzal mi lesz, mert egy nagyszobányit mi is hozzácsaptunk a kádárkockához.

[ Szerkesztve ]

(#25) MrCsiT válasza Attila2011 (#9) üzenetére


MrCsiT
addikt

Hogy is lesz az az 1 millió forint önrész?
Legalább, legfeljebb, minimum vagy maximum?

Eddig azt olvastuk, 1M önerő kell majd, de itt lentebb ezt nem úgy érteni:

Tegnapi cikkből:

„Ha a maximális hitelösszeget és a maximális támogatási összeget nézzük, akkor a kormány összesen 6 millió forinttal járul hozzá egy család otthonának felújításához, amely korszerűsítés összegét a legfeljebb 1 millió forint összegű önerő tovább növel. A beruházási érték így a hitellel, a támogatással és az önerővel együtt 7 millió forintot tehet ki az otthonfelújítási program keretében – tette hozzá korábban Nagy Márton. "

Melyik lesz igaz? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#26) senki68 válasza Attila2011 (#23) üzenetére


senki68
senior tag

Sok év átlaga alapján mondom, tehát nem hülyeség.
A hülyeség az, hogy minden paraméter ismerete nélkül ki mered jelenteni, hogy nem hoz 30%-ot.

(#27) senki68 válasza asdf_ (#24) üzenetére


senki68
senior tag

Az a jó a számításban, hogy olyamn számokat lehet írni, amire éppen szükség van :)

Nem is azt írtam, hogy mindig minden esetben, hanem azt, hogy tud 30%-ot hozni.
Én 2017-ben cseréltem kazánt.
Tehát nem az idei enyhe tél a tapasztalatom alapja.

(#28) Attila2011 válasza MrCsiT (#25) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Fogalmam sincs, hogy lesz, én se tudok többet. Ha arányosítják, akkor kisebb beruházás esetén is megéri, ha nem, akkor el kell gondolkodni rajta. De kis beruházás jó eséllyel nem hoz 30% energiamegtakarítást.

#26senki68
Hogy önmagában egy kazáncsere nem hoz, azt ki merem jelenteni, függetlenül attól, hogy te mit tapasztalsz. Mivel a rendelet rögzíti, hogy milyen számokat kell alkalmazni a számítás során. Ha változik a rendszer, akkor hozhat, erre mutattam is egy teljesen konkrét és valós példát, 31%-kal csökkent a primerenergia felhasználás.

"Az a jó a számításban, hogy olyamn számokat lehet írni, amire éppen szükség van"
Nagyon nem, olyat lehet írni, amit a rendelet meghatároz. A tanúsítványokat pedig ellenőrzik, nem mindet, de elég sokat, szúrópróba szerűen. Mi is szoktunk rendszeresen, nem egyet dobtunk már vissza kamu/hamis adatok miatt. Nyilván nem azt a részét, hogy 10 vagy 12 cm szigetelés van, azt nem tudjuk, de a rendszernél lévő számokat már igen.

(#29) Ittnemaz válasza MrCsiT (#25) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

hol adott támogatás az amit te fizetsz ki havi részletben? :C

(#30) asdf_ válasza Ittnemaz (#29) üzenetére


asdf_
veterán

Kamatmentes részletben, és kb. a felét kapod, az a támogatás. Ha a kamatot is hozzászámolod, akkor kb. az egészet a saját 1 millión kívül.

[ Szerkesztve ]

(#31) senki68 válasza Attila2011 (#28) üzenetére


senki68
senior tag

Nálam hozott akkor most mi van??? :)

Az a baj ezzel az energetikai számítással, hogy mindet néznek csak a házat nem. Íróasztal mellett döntik el a besorolást.

Anno én vártam egy hőkamerás mérést, aztán semmi.

Úgyhogy elég jól lehet matekozni a számokkal, kinek hogy kívánja az érdeke.

(#32) asdf_ válasza senki68 (#27) üzenetére


asdf_
veterán

Én 2017-ben cseréltem kazánt.
Tehát nem az idei enyhe tél a tapasztalatom alapja.

Hanem az enyhe 2017/18 és az erős 2016/17? :)

2015. júniustól 2016. júniusig 2305 m3,
2016. júniustól 2017. júniusig 2588 m3,
2017. júniustól 2018. júniusig 2252 m3, gáz fogyott nálunk.

Azaz anélkül, hogy bármit csináltam volna és -az időjáráson kívül- bármi változott volna a fűtési rendszerünkben, a 2017 utáni évben volt 15% mínusz.

(#33) senki68 válasza asdf_ (#32) üzenetére


senki68
senior tag

1995-től 2017-ig van adatom a régi gázkazán fogyasztásáról.

Persze próbálj meggyőzni , hogy ne higyjek a tényeknek :)

(#34) asdf_ válasza senki68 (#33) üzenetére


asdf_
veterán

De el ne áruld ám a 15-ös és a 16-os téli szezora vonatkozó fogyasztást, nehogy kezdeni lehessen vele valamit :)

(#35) asdf_


asdf_
veterán

Nálunk ilyen volt a gázfogyasztás az elmúlt években, minden évhez november végi adat tartozik, most nem volt kedvem nyárit generálni. Csak a hőmérséklet miatti változás van benne, kivéve az utolsó két évet, ahol a rezsicsökicsöki miatt a HMV villanybojlerre került, amiatt a zuhanás, az első évben egy szolídabb (hiszen csak 2-3 hónap van benne), aztán egy nagyobb, ott már a teljes év melegvize bojlerről ment, plusz ebben az évben már a sütő is villanyos (de csak az, a főzés gázos), tehát az egyenkörülményekhez az utolsó két év számait kell letakarni.

[ Szerkesztve ]

(#36) Attila2011 válasza asdf_ (#35) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Amúgy elég lenne hozzá megnézni a MET adatait, ami szépen mutatja, hogy mennyivel melegebb volt az ominózus évben az előző évhez viszonyítva, s hogy utána is csökkenő tendenciát mutat a hideg, illetve a téli/fagyos napok száma... De valószínűleg egyszerűbb összeesküvés elméletet sejtetve csúnyán nézni a fizikára és energetikusokra, mert biztos machinálják a számokat kényükre, kedvükre.

Hőkamerás mérést meg sokan szívesen csinálnak, csak valahogy senki se akar érte fizetni :DD. Meg kell nézni, hogy mennyibe kerül egy normális hőkamera és hozzá tartozó felszerelés, ami nem kínai vacak, a mögötte lévő szaktudás, plusz hány mérnökóra a kiértékelés elkészítése.

(#37) asdf_ válasza MrCsiT (#25) üzenetére


asdf_
veterán

A legfeljebb az biztosan nem, hiszen ha van pénz lóvéra, akkor a 7 milliós projektből csinálhatsz 8 milliósat is (de gondolom feltétel, hogy már a 7 milliós résznek is hoznia kell a 30%-os megtakarítást). Gondolok itt olyan esetre, hogy mondjuk 9 nyílászárót kéne cserélni és a hatodiknál fogy el a 7 millió, mert szigetelés és kazáncsere is van benne.
Itt a legfeljebbel a 6 millióhoz vonatkoztatják az 1 milliót. De ez így meg tévútra visz minket abban, ami már az elején is kérdés volt, hogy az 1M önerő az fix, vagy arányosul, ha olcsóbb a történet. De hamarosan kiderül, mert a héten már olyat olvastam, hogy már az iparági egyeztetésen is túlvannak és jövő héten már kijön a tervezet. Pörgetk ezerrel, mert még a választás előtt ki kell jönni vele :D

[ Szerkesztve ]

(#38) asdf_ válasza asdf_ (#35) üzenetére


asdf_
veterán

A kép helyesen, beleraktam az elejére plusz egy évet, hogy jobban látszódjon, hogy a 2017 az eléggé kiugró volt. Meg egy vízválasztót is, hogy meddig azonosak a körülmények:

[ Szerkesztve ]

(#39) senki68 válasza Attila2011 (#36) üzenetére


senki68
senior tag

Abban teljesen biztos voltam, hogy megmagyarázod :)

Olyan ez mint a statisztika.
csak abban hiszek amit én hamisítottam :)

(#40) Ittnemaz válasza asdf_ (#30) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

Nem, hanem a támogatás összeg nem az ami oda van írva : 6.

(#41) asdf_ válasza Ittnemaz (#40) üzenetére


asdf_
veterán

Persze az a mondat úgy konkrétan nem igaz, ez tény, de megvan melyik oldalon írták írták, ők inkább nem tették oda, hogy a 6M-nek csak a fele a támogatás, a másikra csak kamatmentes kölcsön van. Konkrétan a cikk címe sem igaz, hiszen ha 20 000 támogatottra elegendő a pénz, akkor hogyan érintene kétmillió otthont a program.

De azért ha elkezdesz számolni, hogy a 3,5 millióhoz, ami a saját pénzed és vissza kell fizetni, annak kamatmentessége is egy támogatás, és havi 36 500-at kell csak fizetni 56 800 helyett (random szabadfelhasználású hitelajánlat a netről), akkor hopp, 1,94 millió kamatot azért csak nem kell megfizetni, meg a kettő összege majdnem kiadja a 6 millát, de tény, ettől az idézett mondat meg nem lesz igaz. Csak politikuséknál. :U

[ Szerkesztve ]

(#42) Ittnemaz válasza asdf_ (#41) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

igy már helyesebb a matek.
Annyiban javitnám, hogy nem random szabad felhasználsú hitelt nézz, de 48-ért találtam 3,5-et 8-évre.

(#43) asdf_


asdf_
veterán

Na, ez a verzió még nem volt:
A beruházás összesen 7 millió forintot kell elérjen, melyből 1 millió forint önrészre van szükség az Otthonfelújítási támogatás 2024-es igénybevételéhez a tulajdonos részéről.
Aztán persze hogy ez tényleg így van-e, vagy csak olyan írta, aki nem beszéli a magyar nyelvet és/vagy nincs tisztában a támogatás feltételeivel, az majd kiderül.

(#44) MrCsiT válasza Ittnemaz (#42) üzenetére


MrCsiT
addikt

Azt hogyan vetted figyelembe a hiteltörlesztő paramétereinél amikor ezt kalkuláltad, hogy legalább 2,5M-t meg elvileg ajándékba kapsz? (vissza nem térítendő)
(Csak mert ha piaci hitelt nézel, valahol meg kell jelenjen a 6M-s érték, nem csak a hitelrésznek vett 3,5M, ugye. )

Én egyébként a folyósításra és annak részleteire leszek nagyon kíváncsi, de talán a napokban már többet tudunk majd erről is.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#45) Ittnemaz válasza MrCsiT (#44) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

Felvehetö: 7
Önerö: 1
Hitel támogatás aránya járásonként változik.

(#46) asdf_ válasza MrCsiT (#44) üzenetére


asdf_
veterán

Onnan indult a történet, hogy volt egy ilyen mondat:

Ha a maximális hitelösszeget és a maximális támogatási összeget nézzük, akkor a kormány összesen 6 millió forinttal járul hozzá egy család otthonának felújításához, ...

Ez pedig nem igaz. 2,5-3,5 millióval járul hozzá és 3,5-2,5 milliónak csak a kamatával. Ez a kettő együtt pedig nem ad ki 6 milliót, tehát az idézett indexes mondat valótlant állít.

[ Szerkesztve ]

(#47) Ringman


Ringman
nagyúr

Sikeresen lezárult a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) nyílt, európai uniós jogszabályoknak megfelelő közbeszerzési eljárása, melyet az MFB Pont Plusz lakossági hálózat kialakítására hirdettek meg. A Portfolio szerint a közvetítői feladatok ellátásának jogát az MBH Bank, az OTP Bank és a Gránit Bank által alkotott konzorcium nyerte el.

(#48) BB9000 válasza Ringman (#47) üzenetére


BB9000
senior tag

Ez nekem nem egy jó hír. :(( A bankok hitelezési gyakorlata szerint ha más banknak van már zálogjoga az ingatlanon, akkor nem szokták az ingatlant hitelfedezetként elfogadni. (A saját banki zálogbejegyzés nem szokott akadály lenni, azzal együtt simán elfogadják és rájegyzik mégegyszer magukat a tullapra az új hitelösszeggel is.) Mivel nem voltam kellően előrelátó, így a "gyerekes" OFT hitelt 2022-ben meg pont nem a hírben szereplő bankok egyikétől vettem fel. Így jártam.

[ Szerkesztve ]

(#49) Ittnemaz válasza BB9000 (#48) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

szerintem ennek erösebb lesz a kungfuja, de amint kihirdetik sokkal okosabbak leszünk.

[ Szerkesztve ]

(#50) Gallmix válasza Ringman (#47) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Pont most akartam linkelni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.