Hirdetés
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- BerserkGuts: 9800X3D Hitvallás, Dogma megcáfolása egy RTX5080+12600K-val
- Meggyi001: Áram nélkül....méltóság nélkül.....
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Huszonkilencedik rész
- balojazz: Szódakészítés üzembiztosan és olcsón! Figyelem, csak hardcore szódázóknak!
-
LOGOUT
Opel topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
ntomka
nagyúr
válasz
fecaga21
#91602
üzenetére
Nagyjából jól összefoglalja a lényeget: [link]. Vannak még hibák, amit vásárlásnál nehezebb észrevenni, de viszonylag könnyen orvosolhatók. Ilyen pl. hogy főleg első ajtóknál beázik alul a hangszóróknál mert a hangszóró tömítése elöregszik és az ajtó szigetelés is le tud válni a kárpit alatt. Fél nap alatt házilag orvosolható 2 ajtó. Érdemes meghajtani hangosan a rádiót mikor megtekinted, ha recseg ropog, torz a hangja, utalhat arra, hogy már szétázott a hangszóró.
Elő szokott fordulni, hogy a kipufogó leömlő elreped. Mivel egybeépítették az okos mérnökök a katalizátorral, nem olcsó művelet a cseréje. Egy jó szerelővel érdemes megnézetni ezt a részt vétel előtt, hogy volt-e javítva. Szokták hegeszteni, de időleges megoldásnak jó csak.
Kormánymodul hibáját könnyű felfedezni, ha jelentkezik. Próbakör alatt igyekezz minél kanyargósabb utat venni közben használni az indexet. Vigyázz, ebben a kocsiban van rövid index, ha kicsit nyomod meg a kart akkor csak párat villan. Amire figyelni kell, hogy max egyet villan utána kikapcsol, vagy be sem kapcsol. Ez vészjósló. A másik ami utalhat kormány modulra, ha a kürt rendellenesen működik. Világítással vagy anélkül (nemtom pontosan) nem szólal meg, vagy épp elkezdi a rádiót hangosítani (ezért közben célszerű azt bekapcsolni a teszthez). A kormánymodul is javítható többnyire házilag, de kézügyességet igényel ls óvatosságot.
Nemtom videóban említik-e, de előfordul az is, hogy hátsó ajtókban a kábelköteg megszakad. Ennek jele, hogy nem szól a hátsó hangszóró, elektromos ablak ha van, nem működik, vagy rosszabb esetben nem zár megfelelően a központi. Ezek ugye könnyen ellenőrizhetők. Amúgy ez is javítható házilag kézügyességgel.Itt érdemes olvasgatni egy reg után: [link]. Ne riadj el, ha gazdája van az autónak, akkor ez is egy megbízható modell. A bárdi videóban is elmondják, hogy piszok sokat adtak el belőle, a legtöbben úgy járnak vele akár tízen éve, hogy ezekből nem igazán tapasztalnak semmit.
-
ntomka
nagyúr
válasz
fecaga21
#91600
üzenetére
Bizony szeret rozsdálni a focus, a H Astra korrózió védelme sokkal jobb, de ilyen idős kocsinál itt is lehet találkozni vele. Érdemes jól körbenézni, megemelni és a típushibákról előre tájékozódni, mert előfordulhat egy-két kellemetlen meglepetés. Orvosolható persze minden, de gondolom nem egyből ilyesmivel akarod kezdeni.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Digitális Állampolgárság Program DÁP
- Kutya topik
- Elektromos cigaretta 🔞
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Filmvilág
- Pixel plus ultra: teszten a 6K-s LG UltraFine monitor
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Analóg-mechanikus hibrid billentyűzetekkel újít a Logitech
- További aktív témák...
- Elektromos Roller KIXIN HX X8
- SZUPER Akcióban Új Bontatlan Dyson V15 Origin 3 év gyártói garanciával Azonnal Átvehető
- Dyson Purifier Humidify+Cool PH2 De-NOx (White/Gold)
- Tomason TN16 Bright Silver 8x18/ET40 - Hankook Ventus Prime4 225/55 R18 DOT 0624 + TPMS+felni kupak
- Xiaomi Robot Vacuum E10 robotporszívó
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Serries X
- Kezdő Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 6700 / 16GB DDR4 / GTX 1650 Super / 500 SSD
- Lenovo ThinkPad X1 Yoga G6 (6th Gen) - i7-1185G7, 32GB, 512GB SSD, multitouch + TOLL (ELKELT)
- 27% - ASUS ROG Strix G16 Gaming Notebook! 16" 165Hz / i5-13450HX / RTX 4050 / 16GB DDR5 / 1TB NVMe
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
