Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Második menet!] - Archivum II (téma lezárva)

Hozzászólások

(#40951) NoLF válasza nike_ (#40948) üzenetére


NoLF
addikt

ez az a válasz, aminek semmi értelme :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#40952) nike_ válasza NoLF (#40951) üzenetére


nike_
addikt

Akkor más megvilágításból közelítem meg:

Lusta vagyok megkérni a bátyám, hogy vegyen :D :D Mivel nekem nem adják ki (így van rendjén).

(#40953) frame>24


frame>24
addikt

Szerencsétlen gyerek, ti meg pálinkával traktáljátok...

Nike! Ha nagyon szarul vagy, próbálj a patikából CALCIMUSC-ot kérni. 1, ampulla tartalmát 1 pohár vízbe öntve meginni. Az ampullát a nyakánál kell feltörni.

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#40954) nike_ válasza frame>24 (#40953) üzenetére


nike_
addikt

Az az érdekes, csak reggel van ilyen meg este... Napközben azért elvagyok. De reggel pff majdnem meghaltam... Könnyezett a szemem, viszket, ég, mint az állat, ráadásul reggel kicsit össze is volt ragadva. Be volt dugulva az orrom, kifújni se bírtam. Este ugyanez van, bár akkor kicsit enyhébb. Nem tudom mire lehetek allergiás, tavaly kezdődött, meg most van. Parlagfű?

ps: Ja, meg még az, hogy reggel mind a két szemem piros volt (vérágas), most meg már csak az egyik, az se nagyon... Tehát valamiért így napközbenre elillannak a tünetek..

[ Szerkesztve ]

(#40955) NoLF válasza frame>24 (#40953) üzenetére


NoLF
addikt

az nem ampulla. EZ ampulla

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#40956) frame>24 válasza NoLF (#40955) üzenetére


frame>24
addikt

NoLF, én értem a viccet, de bazdmeg, ha a srácnál tombol az allergia, hidd el nekem, az kurvára nem vicces, a legnagyobb gyötrelmek egyike. Nekem most mákom van, pont a parlagfűvel nincs bajom, 1-2 tüsszentés hetente, de amúgy most augusztusban nagyban dúl a szezonja...

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#40957) NoLF válasza frame>24 (#40956) üzenetére


NoLF
addikt

értem

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#40958) tildy


tildy
nagyúr

Esmet még nem láttam sört kiköpni, a Pilsner urquellnél viszont ez mégis előfordult:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40959) Killing válasza NoLF (#40955) üzenetére


Killing
addikt

Neked 3 ilyen is ampulla lenne. :))

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#40960) NoLF válasza Killing (#40959) üzenetére


NoLF
addikt

vagy 13

tildy: a pilzeni típusúaknak a saazer komlótól van olyan kesernyés savanykás erős íze, sokan nem kedvelik.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#40961) Sipi16


Sipi16
senior tag

Na reggeli stressz megvolt. Most nem azért, de mennyire nehéz egy hotmail fiókot feltörni? Ismerősöm hívott, hogy beszél valakivel msn-en de szerinte az nem én vagyok. És tényleg nem én voltam. Állítólag az arc egy új címet regisztrált magának de ebben nem hiszek.

tipp?

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#40962) Bubu79


Bubu79
addikt

Van új a nap alatt...

Azt hittem már nem nagyon tudnak meglepni a feltörekvő nemzedék jeles képviselői - különös tekintettel a 14-16 év közötti korosztályra, de ma mégis sikerült...

Nem először ráncolom a homlokomat holmi érdekse viselkedés miatt - volt már pucsítós fotó miatti kiakadásom, szyja, köszcsi, cejetlek miatti morgolódásom, de ez a mai is megér némi dünnyögést.

Az utcán sétálva különböző ingerek érik az embert - jók és rosszak egyaránt.

De amikor a hátam mögül 100dB-lel azt hallom egy 14 év környéki lányka szájából ( aki éppen hasonló korú barátnőjével cserél eszmét - természetesen úgy, hogy lehetőleg a szomszéd utcában is hallják ), hogy "nekem ma akkor is basznom kell, mer' az a kan kell nekem", akkor bizony elgondolkodom a hatástalan fogamzásgátlás miértjén - mert hiszen ilyen csemetét alighanem egyik szülő sem kívánna magának...

Csinálja, lesz@rom. De hogy erről miért kell feltétlenül tudni a mindenkinek a környéken, azt elképzelni sem tudom...

Tudom, vén f@sz vagyok :P

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40963) NoLF válasza Sipi16 (#40961) üzenetére


NoLF
addikt

ős-stressz

jajnekem

Bubu: a szigeten olyanokat láttam, hogy az a kis hajam mind égnek meredt. öregszem, na.

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#40964) Pisztillus válasza nike_ (#40954) üzenetére


Pisztillus
senior tag

De ha a Calcimusc-ot nem adják oda (mert receptes a lelkem), akkor vegyél Calcium Sandoz-t, és ilyenkor amikor kitör rajtad az allergia, igyál meg belőle egy feloldott pezsgőtablettát. Ez segíteni fog. Ha viszont huzamosabb időn át így indul a reggel, akkor menjetek el orvoshoz!

Szia, Bubu!

Akkor én meg olyan (vén) vagyok, mint az országút, mert ez nálam is kiveri a biztosítékot!

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#40965) nike_ válasza Pisztillus (#40964) üzenetére


nike_
addikt

Igen, az lesz. Meg most anya vett orr- és szemcseppet + Claritine akutot, azt mondta ezt ajánlják enyhe tünetekre. De majd akkor beszerzem a Sandozt is.

Köszi! :)

(#40966) kételkedem válasza Bubu79 (#40962) üzenetére


kételkedem
addikt

ja-ja!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#40967) Bubu79 válasza Pisztillus (#40964) üzenetére


Bubu79
addikt

Azért más szempontból is tanulságos volt a reggeli séta :D

Teherautó, mellette két markos legény, előttük egy fiatalasszonyka - átlagos szépség, amolyan 12 egy tucat belőle típus. Beszélgetés - közben az egyik átviteltechnikus finoman próbál udvarolgatni:

- Már láttalak máskor is itt sétálgatni, akkor is nagyon szép volt a ruhád. Most is nagyon szép - a mondat pikantériáját a kiejtés és az egyszerű előadásmód adta, fel is véstem a kőtáblára eme hatásosnak hitt csajozós dumát, hátha hasznát veszem még valaha :DDD

A srác nagyon komolyan gondolta, az asszonyka pedig majd' felnyerített a bókokat hallván - már-már olajat pisilt Casanovánk elrebegett mondatai után :DD És én is remekül szórakoztam ;] :DDD

Az előadásmód simán verte az Árpád biztos jómunkásember kezdetű szösszenet előadójának beszédstílusát, bár hiányzott a mici sapka és fiatalabbnak is tűnt a versenyző :D

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40968) NoLF válasza Bubu79 (#40967) üzenetére


NoLF
addikt

a teccőgecikőkólánál eggyel jobb

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#40969) Pisztillus válasza nike_ (#40965) üzenetére


Pisztillus
senior tag

A Claritine Akut mellé már nem kell a Calcium Sandoz. Elég lesz az és a orr- ill. szemcsepp.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#40970) frame>24 válasza nike_ (#40954) üzenetére


frame>24
addikt

Bocs, hogy még lovagolok a témán, de a leírás sokkal inkább házipor allergiára utal; reggel cikákolsz, az alvás közben a párnáról beszipuzott por miatt, este meg lefekvés közben hemperegve vered föl ugyanazt.
Ugye kéne tudni, pontosan HOL és mikor jött ki rajtad először.
Nekem ilyen van, szerencsére "csak" a nyaralóban jön elő, mer' az ottani por váltotta egyszer ki, párnacsata után... :U :(
Namindegy.

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#40971) Cs.Orsolya válasza Bubu79 (#40962) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Én megmondtam volna neki, hogy kisanyám, tényleg nagy űr tátong benned, de azt nem farokkal kellene betömni, hanem kultúrával. Javaslom, menj haza, ülj le a tankönyveidhez, zárd szorosra a combjaidat, és el se mozdulj onnan még vagy 5 évig. :U

Az a baj, hogy szó nélkül eltűrjük ezeket. Pedig egy gyereket csak pár szóval is elég rendesen helyére lehet tenni azzal, ha megszégyeníted egy szégyentelen viselkedési helyzetben. Ez a szükséges mennyiségű frusztráció...

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#40972) Cs.Orsolya válasza frame>24 (#40970) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

hja, mellesleg te tudod a blogom címét, csak nem tudod, hogy az én blogom :P

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#40973) Sipi16 válasza Pisztillus (#40964) üzenetére


Sipi16
senior tag

Az a borzasztó, hogy ez engem is zavar.

Na most meg kullancsot szedtem ki a kutyából. Remélem ezek után csak jó dolgok történnek...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#40974) frame>24 válasza Cs.Orsolya (#40972) üzenetére


frame>24
addikt

Na, akkó majd szétnézek a nekem küldött infóid közt :P :D

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#40975) Bubu79 válasza Cs.Orsolya (#40971) üzenetére


Bubu79
addikt

Nem vagyok az apja, anyja, de még csak a barátja sem - gőzöm sincs mennyi volt ebből az exhibicionizmus részéről és mennyire gondolta komolyan, de túlzottan nem is érdekel.

Nagy fehér hittérítőnek sem érzem magam, hogy papoljak nekik arról, hogy ( szerintem ) mi helyes és mi nem.

Otthon valószínűleg anyuci-apuci szeme fénye lehet, csak az utcán nagy a szája - a gáz az, hogy egyre több ilyennel találkozni.

És egyre több beb@szott tinihordával, akik hajnalban hazafelé támolyogva kukát borogatnak, gyújtanak fel, esetleg üveggel dobálóznak - de ezt már kifejtettem régebben.

A probléma össznépi, társadalmi - és lehet azzal takarózni, hogy most más idők járnak, mint akkor, amikor én voltam ilyen korú, de ez csak duma - mert a fene nagy szabadság, amit a kedves szülők megkaptak otthon, most kezd fagyiként visszanyalni.

Szép dolog a szabadelvűség, de időnként azért nem ártana kicsit gondolkodni is a kedves szüléknek... Érdekes módon még mostanság is akadnak normálisan gondolkodó kamaszok...

Hadd ne én neveljem meg más elqrt nevelésű csemetéjét - egyrészt rögtön akadna hirtelen egy rakás önjelölt ombudsman, másrészt elég lesz majd a sajátom miatt stresszelnem.

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40976) venember83 válasza Bubu79 (#40962) üzenetére


venember83
nagyúr

A vén f@sz én vagyok. :U

(#40977) NoLF válasza venember83 (#40976) üzenetére


NoLF
addikt

nem, te vén vagy

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#40978) Bubu79 válasza NoLF (#40977) üzenetére


Bubu79
addikt

Köszönöm szépen :P

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40979) csapos2 válasza venember83 (#40976) üzenetére


csapos2
addikt

Ez igen, ezért már érdemes volt ma felkelnem. ;-]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#40980) NoLF válasza Bubu79 (#40978) üzenetére


NoLF
addikt

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#40981) pohár


pohár
félisten

Hádeszééépnapot! :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40982) Bubu79 válasza NoLF (#40980) üzenetére


Bubu79
addikt

Vénség válaszolt nekem, hogy a vén f@sz Ő - mire kijavítottad, hogy Ő csak vén - így a f@sz másnak maradt és mivel nekem válaszolt... ;]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40983) tope


tope
addikt

Szépnek szép, úgy nézz ki tönkrement az egyik munkatársam vinyója, tele mindenféle adattal, mentése miért is lenne :B

Bubu: nem bírod a dicséretet ;]

NolF: Péntek van, ilyenkor már mindegy, mert jön a hétvége, az agyregenálás ideje (igaz holnap újra Péntek van :D )

[ Szerkesztve ]

(#40984) NoLF válasza Bubu79 (#40982) üzenetére


NoLF
addikt

túl sokat gondolkodsz, fiam... még megárt ;]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#40985) nike_ válasza frame>24 (#40970) üzenetére


nike_
addikt

Hu, várj csak, tavaly augusztusban kezdődött ugyanebben az időszakban... Azt hiszem itthon voltam. De már nem emlékszem pontosan... Itthon egyébként elég sok a por, lusta vagyok letörölni a polcokat.. :B De máshol is van ilyen allergiám. Meg ugye akkor napközben is az lenne.

(#40986) Bubu79 válasza NoLF (#40984) üzenetére


Bubu79
addikt

Írd a szikrázó napsütés számlájára - kezd tele lenni a bakancsom a kánikulával, jöhetne már némi enyhülés ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40987) NoLF válasza Bubu79 (#40986) üzenetére


NoLF
addikt

;)

Szombaton erősen felhős, borult reggelre ébredhetünk. A keleti területek kivételével többfelé számíthatunk esőre, zápor esőre, helyenként zivatarra. A Kisalföldön északnyugatira fordul és megélénkül a szél, másutt még többnyire mérsékelt légmozgásra készülhetünk. A hajnali órákra 17 és 22°C közé süllyed a hőmérő higanyszála.
A nappali órákban egy hidegfront vonul át hazánk felett, melynek következtében egész nap felhős, borús időben lesz részünk. Sokfelé alakulhatnak ki további záporok, zivatarok. Országszerte megélénkül, zivatarok környezetében megerősödik az északnyugati szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Tiszántúlon még 30°C felett alakul, míg a nyugati és a középső területeken már csak 20 és 28°C közötti értékeket mérhetünk.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#40988) BlacKSouL válasza Bubu79 (#40986) üzenetére


BlacKSouL
addikt

milyen kánikula? valamelyik számviteles leányzó lenyomta 23 fokra a légkondit, de már ez már nem egyszerűen hűvös ami idebent van. Nyomom is 24-re :) Kocsiban 25 bőven elég. Na jó, otthon éccaka 27 van, de nyár van...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#40989) Bubu79 válasza BlacKSouL (#40988) üzenetére


Bubu79
addikt

Nem Vagy normális - vidd lejjebb és gyönyörködj a "högyös" időben :DD

NoLF: Jól hangzik - de inkább 20 legyen, mint 28 :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40990) Pisztillus válasza tope (#40983) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Kérdés, hogy motor (és fej) vagy az elektronika adta meg magát. Az utóbbi esetben típusazonos panelcserével esetleg még menthetőek az adatok. Ha minden igaz, akkor ennek a kérdésnek itt a PH!-n liksoft fórumtárs a szakértője.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#40991) zolynet válasza Bubu79 (#40986) üzenetére


zolynet
addikt

szept 6-7környékétől már jobb lesz picivel KATT ;)

Life is too short to stay stock!

(#40992) tope válasza Pisztillus (#40990) üzenetére


tope
addikt

Szervízben van, majd mondanak valamit

(#40993) Bubu79 válasza zolynet (#40991) üzenetére


Bubu79
addikt

Jó kis oldal - ráadásul földim szerkeszti ( legalábbis az elődjét itt készítették ) :)

Az esőért nem vagyok oda, de a hűvösebb időt szeretem - mégiscsak téli gyerök volnék, vagy mi :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40994) Pisztillus válasza tope (#40992) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Remélhetőleg a kolléga tanul az esetből, és ezután mindenről lesz biztonsági másolata.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#40995) Bubu79 válasza Pisztillus (#40994) üzenetére


Bubu79
addikt

Ha céges a masina, akkor biza a rendszergazdát kell nadrágon billenteni - de jó alaposan ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40996) Cs.Orsolya válasza Bubu79 (#40975) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Egy részről igazad van. Más részről, ez a más gyerekének a nevelése engem pont arra emlékeztet, hogy oké, nem dobom el a csikket a lakásomban, de átpöckölöm a szomszéd kertjébe. Oké nem szemetelek a házam előtt, de otthagyom az erdőben, bedobom a tengerbe, átviszem egy másik országba, és a többi.

A kollektív felelősség az kollektív felelősség, és gyakorolni a saját házad táján kell, de felelősséggel tartozol azt illetően is, ahol te magad személy szerint megfordulsz, és szembesülsz ott tényezőkkel. Ha szó nélkül hagyod te, akkor ugyanazt csinálod mint anyuci és apuci. És ennek majd akkor lesz szívás a vége, amikor a most felnövő nemzedék teremti meg az öregkorod jelenét. Hát, köszike... :U

Ezt ne vedd személyeskedésnek, nem erről szól, csak ezen keresztül akarok rámutatni egy mentalitásbeli jelenségre, hogy miért tartunk ott, ahol tartunk.

Régen, kisebb közösségekben az egész közösség nem nézte jó szemmel, amit más gyereke csinál, és igenis stigmatizálták azt, aki szélsőségesen viselkedett, még ha igaztalanul is. Csak mert tömeg van, és elvész az egyén, a felelősség nem kisebb... Sőt, szerintem nagyobb... De nem érdekes.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#40997) kételkedem válasza Pisztillus (#40994) üzenetére


kételkedem
addikt

nem, nem tanul. az emberek sem más sem saját hibájukból nem tanulnak, különben nem lenne csak itt a PH!-n naponta olyan kérdés, hogy "3GB pótolhatatlan családi fotó tünt el, mivel szerezhetem vissza?"

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#40998) Bubu79 válasza Cs.Orsolya (#40996) üzenetére


Bubu79
addikt

...ez a más gyerekének a nevelése engem pont arra emlékeztet, hogy oké, nem dobom el a csikket a lakásomban, de átpöckölöm a szomszéd kertjébe. Oké nem szemetelek a házam előtt, de otthagyom az erdőben, bedobom a tengerbe, átviszem egy másik országba, és a többi.

Nem szép dolog az általánosítás - ne vedd száz százaléknak, hogy tényleg ilyen vagyok.

Másrészt:

A nevelés a szülő dolga elsősorban - az, hogy a csemetéje hogyan viselkedik a mindennapokban nagyon is múlik azon, hogy otthon mivel szembesül, mennyire hagyják a saját feje után menni - ezt nem lehet a kollektív felelősség léggömbjének zsenge burka alá betuszkolni.

A második fontos hely, ahol a feltörekvő nemzedék ízelítőt kaphat nevelésből, az az iskola - a gáz az, hogy mostanra olyan szinten kihasználják a törvény adta kiskapukat a beste diákok, hogy szinte semmilyen eszköz nincs a tanárok kezében ahhoz, hogy tényleg hatással lehessenek a gyerek fejlődésére.
Tekintve, hogy az ilyen mentalitású diákok nem átallanak azonnal a jogaikkal jönni ( miközben lazán megfeledkeznek a kötelességeikről ), így a tanár is maximum a seduxenhez menekülhet egy-egy jobban sikerült nap után - a szülőt hiába hívatja be, hiszen az ő gyereke a legszebb, legjobb, legokosabb...

Ne haragudj, de nem írom alá, hogy azért alakult ki ez a helyzet, mert az utca embere nem hajlandó részt venni a gyereknevelésben :P

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40999) Pisztillus válasza kételkedem (#40997) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ettől tartok én is... Én elég sok gépen dolgozom nap, mint nap. Az adataim egy WD külső wiyón tanyáznak, de minden gépre lementem az egészet a munka végeztével. Így egyszerre több mentésem van, ha netán beütne a krach.

Bubu: Ami a nevelést illeti, veled értek egyet, valóban a szülőknek kell jobban odafigyelnie a dologra. Nálam anno használt a megfelelő időben kapott atyai (vagy anyai) tasli...

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#41000) Cs.Orsolya válasza Bubu79 (#40998) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Nem általánosítottam, csak utaltam arra, hogy ez egy mentalitásbeli jellemző, és hogy amit írtál, az engem erre emlékeztet.

A mag a család, onnan viszont amint bekerül a szocializációs térbe a gyerek szív magába mindent, szűretlenül. 10-12 éves korra alakulna ki egy gyermek gondolkodási képességei között az erkölcsi belátás képessége. 10-12 éves korban!!! Gondolj bele, addig mi mindent tanul meg, és mi mindenről kellene belátnia, hogy az erkölcsös-e, avagy sem. Mivel senki nem von konzekvenciákat, senki nem torol meg, senki nem bélyegez meg, senki nem kér számon, innentől a gyerek arra mondja ki, hogy jó, amiben örömöt lel. Ennyi.

És sajnos egy átlag gyerek mentális fejlődése már ott tart, hogy nem éri el az erkölcsi belátáshoz szükséges érettséget 10-12 éves korára. Kicsit durva.... :U

Az iskola ebből a szempontból pedig esélytelen. Mire bekerül 7 évesen, addig tele van szemetelve a gyerek agya egyéb szocializációs hatásokkal, amiket a tévéből, vagy az utcán tapasztalva szed fel. És sokszor már halálosan mindegy, a szülő mit tesz. Ettől persze a szülők felelőssége elsődlegesen, hogy a gyerekük az utcán miképpen viselkedik...

Minden esetre, én hiányolom erősen, hogy odafigyeljünk egymásra, még nagy tömegben is...

És szerintem igenis baj, hogy az utca embere szó nélkül hagyja mások szemetelését, őrjöngését, rezzenéstelen arccal nézi végig, ahogyan tüntetők szétverik a köztereket, és csak arra hivatkozik, hogy bocs, én csak erre sétáltam. Hja, tényleg? És, mi érdekeset látott? Popcornt hozott? Jó volt a műsor? Elég vér folyt? Elég balhé volt? Most hazamegy és örül annak, hogy milyen jó, hogy egyszerű, és boldog családi békében él? Ahan, rendben van...

Megyek, mert most érzem, hogy nagyon kezdeném belelovalni magamat, és nem szeretnék ideges lenni.

Ne vedd magadra, kérlek! Ez tényleg nem személyes, csak asszociáltam...

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Második menet!] - Archivum II (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.