Hirdetés

Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    Konfigok (igazából mindegy):
    P4: Intel d845PESV
    P3: valamilyen Compaq

    A P4-re dugtam rá egy IBM vinyót, amikor elkezdett a boot során dma error üzeneteket dobálni. Korábban már volt gondom egy Seagate-el, akkor azt hittem, rossz a vinyó, mert egy idő után eltűnt a prim. slave-ről (másik gépben megy). Aztán csak felállt a WinXP, de egy kékhalálos valamilyen hibaüzenet után (egy hónapja volt, nem emlékszem mi) újraindítva nem indult el többé. Felpörög minden, aztán mielőtt bejönne a kép, a monitor ki is kapcsol, és nem bootol. Ok, alaplaphiba, gondoltam (minden más tesztelve, működik, procit nem néztem még, de mi baja lenne). Félreraktam, beizzítottam a P3-at. Ugyanaz fogad, felpörög, de boot sehol, monitor kikapcsol. Aztán ahogy próbálkoztam, volt, hogy bejött a Compaq indító logo, sőt van hogy a bios-ba is be tudtam lépni. Utána ez így ment, vagy indításkor rögtön kikapcsolt a monitor, vagy csak néztem a Compaq logot. Aztán egyszercsak fogta magát, és kb. 2 heti kapcsolgatás után elindult, azóta ment is rendesen, mintha sose lett volna gond. Aztán a tegnapi legutóbbi leállítás óta ismét nem bootol. Logo bejön, de ott megáll, majd idővel ki is kapcsol a monitor.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Aktív témák

Hirdetés